'over Quick Boys onderuit tegen Marken Verdiende winst Rijnsburgse Boys valt ruim uit RC blijft tobben Herstel Katwijk pits Ruud van Emmerik weigeest voor Noord wijk 1- Leiden handhaaft ongeslagen status >ORT Cetdae Commit MAANDAG 19 SEPTEMBER 1988 PAGINA 17 ;r\i j %EN Het blijft tobben met •era \V( gp^ Njek Oosterlee baalt ïan di^e siechte seizoenstart: „Het nfo^! niet. We kunnen ach- Vliet j totaal niet op de nul spelen. erst jok al scoren we aardig; om- treffebet in de verdediging van ij na \kant draait, lopen we altijd d te ir de feiten aan. Ook nu rafschlen we weer snel op een 0-2 l Taalnrstand en was de wedstrijd steldejjk al na tien minuten gelo- :oren I He Alphenaren verloren •de '*Jel tegen NSW met 2-1. (90') Pn zes minuten stond zijn weerl op een 2"° achterstand, kf had trainer Jan Kroese nog gewezen op de „levensge vaarlijke" Rini van Trigt, maar de gewaarschuwde Alphense ver- Een daarvan werd benut door Dennis van Ommen. Een tweede kans van Oosterlee werd door dediger Peter Borst telde niet een verdediger van de thuisploeg voor de spreekwoordelijke twee. In dit specifieke geval was doel- man-Emiel Borst de enige „man" die wel tot twee telde. Vanaf de tweede goal liet de thuisploeg zich op de eigen helft zakken en moest ARC het spel maken. Daar hadden de Alphe- naars zeer veel problemen mee. - al of niet met de hand - van de lijn gehaald. De Alphense spits was van me ning dat zijn ploeg toen al op een grotere achterstand had moeten staan. „Als NSW het koppie er bijhoudt en als Emiel Borst niet op dreef is, staan we in de tweede helft al op een ruime achter-; De Alphense ploeg slaagde er stand", meende Oosterlee, die niet in de zaak onder controle te hoopt dat de ommekeer volgend krijgen en kreeg slechts handvol uitgespeelde kansen. weekeinde tegen Quick Boys plaatsvindt. LEIDEN Promovendus Kat wijk behaalde dit weekeinde de eerste zege in de tweede klasse. Opponent Excelsior werd na een 2-2 ruststand met 2-4 terzijde ge schoven. FC Lisse begon heel sterk tegen KMVZ, maar zakte gaandeweg de tweede helft naar' een bedenkelijk niveau. Toch hadden de Lissenaars genoeg aan die dertig „sterke" minuten: 2-1. Excelsior Pernis - Katwijk 2-4 (2-2) De eerste Katwijkse zege in de tweede klasse is een feit. Cees Guyt haalde de nul van het scorebord door een voorzet van Jaap Guyt beheerst af te maken. Een verkeerde terugspeelbal van Jaap Guyt bracht doelman Theun van Dui- venbode onnodig in de problemen: 1-1. Dezelfde Jaap Guyt maakte zijn fout snel goed en tekende 1-2 aan. Vlak voor rust kwam de thuisploeg toch nog langszij. Na de pauze had Katwijk geen medelijden meer met de tegenstander. Cees Guyt slalomde door de vijandelij ke linies en zorgde voor 2-3. De vierde goal kwam op naam van Marco van der Plas, die een pass van Jaap Guyt goed afrondde. FC Lisse - KMVZ 2-1 (2-1) „De eerste dertig minuten hebben we heel erg goed gespeeld. Toen was de te genstander rijp voor de slacht. Omdat we de zaak niet hebben afgemaakt, hebben we onszelf in de problemen ge bracht", aldus Lisse-trainer Wim Eilan der, die zijn ploeg al na vijftien minu ten op een riante 2-0 voorsprong zag belandden. Een schitterende volley van Rob Vermeulen en een slimme goal van Mark Ens gaven de thuisploeg vleugels. Omdat Lisse toch niet echt doordrukte, kregen de gasten weer hoop en scoorden zij de Anschlusstref- fer één minuut voor rust. Na de thee kregen zowel de ploeg uit Lisse als de Amsterdammers enkele reële scorings- mogelijkheden, maar werd er niet meer gedoelpunt. 'IJK AAN ZEE ;en heeft zich de laat- ,ren ontpopt als een ,ute 'angstgegner' Quick Boys. Of de nu onderaan de ijst te vinden was, of jen van de bovenste [en; het bleef een op- Y^l jnt waarmee de Kat- èrs de afgelopen sei- moeite hadden. Zo e Quick Boys er bij- ld de laatste drie iet in het thuisduel nd af te sluiten, eindigde het in een puntende- gelijke spelen waar de voormalige ei- ewoners in de regel ;ens goed wegkwa- ".aterdag echter, viel r Quick Boys op de inning (0-1) van •ggezoten maar weinig af te ir.en. De Markense elf J Speelde de uiterst ma- beterende Katwijkse tótie op alle fronten 1 -iasseerde zich en pas- ULJ (voorlopig) op een deelde toppositie in ïrste klasse A. ;oeg van de nieuwe t'rai- 1 rans Kramer speelde een 1 pot, terwijl Quick Boys lag aan zichzelf al een te kloppen tegenstander .„Hans van der Zee, de fërdamse coach in Kat- egensfc wijkse dienst, was dan ook in absolute mineurstemming: „Een volkomen verdiende ne derlaag. We schoten overal te kort. Qua scherpte, maar ook in de opbouw, de combinatie en noem maar op. Marken was in alle linies beter". Ofschoon de ranglijst anders deed ver moeden, is de nederlaag niets anders dan een logisch vervolg op de Katwijkse prestaties tot dusverre. Vier uit twee was tot stand gekomen in twee uiterst magere vertoningen, waarbij Quick Boys gewoon de for- tuinlijkste van de twee was ge weest. Van der Zee had zijn conclusies al getrokken: „Je kon erop wachten. Ik had door die zwakke eerste wedstrijden juist al niet het principe 'never change a winning team' toege past". Marcel Hartevelt, Leo van de Weteringh en Rob Kraan vormden de nieuwe voorhoede, maar konden geen potten breken tegen Marken. Weinig nieuwe impulsen dus. Zelfs de dubbele wissel Leen van der Plas/Cor Zuyderduyn voor Van de Weteringh- Kraan bracht geen soelaas. Zodat de neerwaartse curve op strakke wijze werd doorgezet. „Daar ga ik wat aan doen", voorspelde de geplaagde Am sterdammer zonder erbij in details te treden. Tijdens de eerste rondgang waren de beste kansen voor de bezoekende équipe geweest. Hein Piet Zondervan en Mar tin Boes hadden al mogelijkhe den gehad, toen de voormalige eredivisiespeler Wim Tol de Markense voorsprong op het bord schoot. Boes onderschep te de bal op het middenveld en gaf hoog voor. Zondervan kop te via de handen van Tom van der Niet tegen de lat. De te rugspringende bal werd door Tol van dichtbij in het doel ge knald: 0-1. Quick Boys stelde er slechts wat kopkansjes van Gert Aandewiel, Van de We teringh en een schot van Hans van der Plas tegenover. De ploeg was veel te statisch, niet alert genoeg en liet zich vooral op het middenveld te regelma tig de bal afsnoepen. Waarop direct gevaar dreigde, vooral onder aanvoering van ex-Vo- lendammer Wim Tol. Na de rust was Quick Boys iets feller en leek het tij even te keren voor de Nieuw-Zuidbe- woners. Een ineens op de slof genomen bal van Van de We teringh belandde net naast het doel. Het offensief hield echter geen stand, de gastheren los ten in de resterende speeltijd nog slechts wat schoten van afstand. Elke verdere activiteit in de richting van het Mar kense doel werd een prooi voor de verdediging van libero Henk Zeeman, waarin Jan Peereboom, de voormalige Markengoalie, tegenwoordig als voorstopper fungeert. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 28. Tol 0-1. Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, Ruis, Jonker, Hans van der Plas, Jaap van Duyn, Aandewiel, Floor van Duyn, Hartevelt, Van de Weteringh (Zuyderduyn), Kraan (Leen van der Plas). Boeking: Haasnoot. Leo van de Weteringh wordt de voet dwars gezet door een speler van Marken. De Katwijkers verloren het treffen na een povere vertoning met 0-1. FOTO: WIM VAN NOORT ie van" timaall Brlooiji 5-2 (CM tar br: iunt ■na Ai 5t van inval van K fori rsproi aaktei ijk. P met g naar d wor l 3-2, ik, Kf irschoji Llbéjf 4), Spelmomentuit het voor Noordwijk onfortuinlijk verlopen duel tegen Spijkenisse. FOTO: BRAM VEEF- KIND IRDWIJK Spijke- bezorgde Noordwijk JJgen huis een koude he door onverwacht een 0-2 overwinning de haal te gaan. Uit kansen peurde de ;e spits Ruud van Em it evenzovele goals, iet lot van de Noord se formatie bezegel- Het immense veldo- iricht van de thuisclub terverhouding 22-1 in jdwijks voordeel) nlht niet baten. gerenoveerd Spijkenisse irhouding tot het teleur- nd verlopen vorige sei- omdat het enige „deser- 'zag terugkeren in eigen -ren. Met Cees Zwam- oud-Ajacied en drie jaar I-trainer bij Feyenoord, 6 bank tracht Spijkenisse verloren gegane terrein J goed te maken. Met zijn snelle, balvaardige spitsen •gevaarlijkste wapens be- Prkt Zwamborn over een re lt elftal, zoals Noordwijk ondervond. De 0-2 nederlaag konden de Noordwijkers zich zelf echter aanrekenen, omdat het de kansen niet benutte, verdedigend niet goed bij de les was en een niet al te geïn spireerde indruk maakte. Het duidelijkste voorbeeld daarvan was Timo Gerlof, die veel te vaak op de solotoer ging en bij balverlies geen me ter wenste mee te verdedigen tot ergernis van zijn ploegge noten. In de beginfase van de wedstrijd wees overigens niets er op, dat het wel eens fout zou kunnen gaan. In de 13e minuut dacht Noordwijk op voorsprong te komen toen een slechte vrije trap van Ferdi nand Hentenaar in de voeten van Ivan Hermans belandde, die na een lange spurt Gerlof feilloos bediende, maar deze zocht het doel iets te hoog. De Spijkenisse-defensie met doel man Veenman aan het hoofd schutterde herhaaldelijk, maar geen Noordwijker die het juis te gaatje wist te vinden. De eerste de beste uitval van de bezoekers betekende direct 0-1. Niels van Hamburg stuur de Ruud van Emmerik weg, tjie dwars door het rood-wi.tte hart van de verdediging kon lopen om vervolgens doelman Dortmundt beheerst te passe ren. Het met acht, negen man achter de bal opererende Spij kenisse wierp een machtige muur op voor de eigen veste, waar Noordwijk nauwelijks raad mee wist. Veertien hoek schoppen voor de pauze lever den ook al geen wezenlijk re sultaat op. De in het eerste part onzeker acterende doelman Wim Veenman won de wedstrijd voor Spijkenisse door in een tijdsbestek van vijf minuten twee reddingen te verrichtin gen „zonder ze zelf na te kun nen vertellen". Eerst ranselde hij een enorme spetter van de goed spelende Leonard van Utrecht uit de bovenhoek om daarna op onnavolgbare wijze een van dichtbij ingeschoten bal van Ivan Hermans te ke ren. Toen Van Hamberg na een uur spelen opnieuw Van Emmerik in stelling bracht, die Vink uitkapte en met de koelbloedigheid van Stefan Petterson 0-2 aantekende, was het gebeurd met de koopman. Noordwijk probeerde nog wel iets te veranderen aan de stand, maar de goedbedoelde pogingen waren tevergeefs. Scheidsrechter Afman haalde nog wel twee maal zijn notitie boekje te voorschijn om daar de namen van Paul van de Mijn en Rob Vermeer in te vermelden wegens te hard spel. John Eelman, napratend: „Noordwijk had vandaag moeten winnen. Het veldspel was niet slecht, maar die bal wilde er maar niet in. In feite hebben wij maar twee kansen weggegeven en helaas bete kende dat twee doelpunten. Een optimaal resultaat voor Spijkenisse, knap gedaan...". JELLE RAAP Scoreverloop: 28. Van Emme rik 0-1; 58. Van Emmerik 0-2. Opstelling Noordwijk: Dort mundt; Van Utrecht, Vink, Wendt, Van Hensbergen; Ha- zenoot (Bosma), Gerlof, Ver meer, Smits; Hermans, Bak ker. SPijkenisse: Veenman; Latu- hary, Stougje, Hentenaar, De Winter; Pot, Van Hamburg, MAASSLUIS De 1-5 over winning die Rijnsburgse Boys zaterdag in Maassluis op Ex celsior boekte, werd allerwe gen geflatteerd genoemd. Op zich terecht, qua kansenver houding kwam Rijnsburgse Boys die ruime zege bepaald niet toe, was 5-5, of 3-3 wel licht een betere uitslag ge weest. Maar dat Excelsior Maassluis zaterdag dus, zoals trainer Gudde later verklaar de, „voor het eerst in de ge schiedenis tegen Rijnsburgse Boys lekker had meegevoet- bald", dat nu was pertinent onwaar. Op het eerste kwar tier van de tweede helft na, was de thuisploeg ook zaterdag weer op alle voetbalfronten overklast door een dus supe rieure geelzwarte formatie. Een ploeg die echter lange tijd weigerde dat betere spel ook in de score tot uiting te bren gen, zodat Gudde en zijn man nen inderdaad lang mochten hopen op meer dan een neder- Niet het heden, maar het ver leden bepaalde zaterdag in Maassluis grotendeels de gang van (voetbal)zaken in het tref fen tussen Excelsior en Rijns burgse Boys. Vorig seizoen im mers, was het in Maassluis dermate uit de hand gelopen (een schoppartij op het veld met klappen toe) dat de Rijns- burgers voor deze uitgave slechts een motto hadden: 'dat nooit meer'. „We kwamen hier om keurig te voetballen. Meer niet", verklaarde trainer Arie Kurver later. „Er was ook in de aanloop naar deze wedstrijd zoveel geschreven, zoveel stemming gekweekt dat er ge woon niets mocht gebeuren. Ik heb zelfs tegen sommige jon gens gezegd dat ze in deze wedstrijd maar geen overtre dingen moesten maken". Op merkingen die er wellicht mede de oorzaak van vormden dat Excelsior Maassluis zich zaterdag ondanks het krachts verschil zo vaak dicht in de buurt van excellerende doel man Jan Blankespoor bevond. Met name knappe spits Dick van de Bergh profiteerde re gelmatig van de 'vriendelijke' Rijnsburgse benadering, maar had bij zijn doelpogingen de bptte pech dat Blankespoor iuist voor hem de betere ref lexen bleek te hebben be waard. Reddingen die de geel zwarte doelman met name in dat eerste kwartier na de pau ze verrichtte, al had Van de Bergh ook voor de pauze al tweemaal nadrukkelijk aan de veste van Blankespoor ge klopt. In die fase evenwel was het slechts Rijnsburgse Boys dat voetbalde. In eerste instan tie vooruit, vervolgens, nadat Dick Heemskerk al in de zesde minuut een fout van doelman Marco van Eijk had afgestraft, ook regelmatig achteruit. Langdurige periodes van Rijnsburgs balbezit volgden en de irritatie aan Maassluizer zij de groeide. De zaken leken op nieuw uit de hand te gaan lo pen, maar de rust bracht in dit geval inderdaad rust. Waar het de Rijnsburgers betrof zelfs te veel. Na de pauze deed de ploeg immers een kwartier lang absoluut niet mee. Daar na echter des te meer. De door Huug Aandewiel uit een vrije schop via de muur gerealiseer de 0-2 bracht nog niet de be slissing (invaller Ron Berve- ling kopte een kwartier voor tijd knap raak, 1-2), maar een bevlieging van Ron Carli deed dat wel. Een fraaie kopbal van Arie van Dijk en alweer een van richting veranderd schot van Aandewiel deden in de slotfase alsnog de geflatteerd 1-5 op het bord verschijnen. Een eindstand waarmee Kur ver natuurlijk zeer tevreden was. Al was hij nog verheug der met de wijze waarop alles in Maassluis was verlopen. „Je zag het vandaag weer. Deze partijen kunnen gierend uit de klauw lopen. Ik ben blij dat dat vandaag niet is gebeurd, dat Rijnsburgse Boys zich hier goed heeft gedragen". Veel be ter in ieder geval dan de thuis club die ook zaterdag met eni ge ontoelaatbare acties (Ron van Straten en Rik Kramer) de grenzen van het fatsoen re gelmatig weer ver over schreed... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 6. Heemskerk 0- 1, 65. Aandewiel 0-2, 75. Ron Berveling 1-2; 77. Carli 1-3; 85. Van Dijk 1-4; 90. Aandewiel 1- 5. Rijnsburgse Boys: Blankes poor, De Kroon, Aandewiel, Driebergen, Heemskerk, Hooymans, Bodaan, Koet, Van Dijk (Zwaan), Collé (Arroyo), Carli. Boekingen: Koet (Rijnsburgse Boys) en Van Hoeven (Excel sior M.). Voorschoten alleen aan de leiding LEIDEN In de vierde klasse B wees Voorscho ten Nootdorp met 1-0 te rug. Het team van trainer Leo Holl blijft daardoor ongeslagen aan de leiding. Kagia blijkt een aanwinst voor de vierde klasse te zijn. De pupillen van trai ner Rob Suttorp hielden „favoriet" Rohda op 2-2. Oegstgeest maakte gehakt van Ter Leede: 5-0, Sleu tels ging met 4-1 ten on der tegen DEVJO en Koudekerk deelde de punten met Reeuwijk: 1-1. Voorschoten - Nootdorp 1-0 ((H)) „De eerste helft speelden we matig; de tweede helft hebben we onze tegenstander continu onder druk gezet en hadden we zelfs kansen op drie of vier nul", aldus Voorschoten-trai- ner Leo Holl. Invaller Perry Berk bracht zijn ploeg tien mi nuten voor tijd aan de leiding. Als Berk en Hein de Graaff wat scherper in de afwerking waren geweest, had er een ho gere score voor de thuisploeg ingezeten. Rohda'76 - Kagia 2-2 (1-0) „Ons probleem is dat we goed voetballen, maar dat we te weinig kansen in doelpunten omzetten", vertelde een te leurgestelde Kagia-coach Ro bert Suttrop, die hoopt dat zijn spitsen de volgende duels wel op scherp staan. Zijn ploeg rende twee maal achter de fei ten aan. Beide keren werd de achterstand weggewerkt. Ri chard Trompert en Bud Korte- kaas waren ervoor verant woordelijk dat hun ploeg met één punt naar huis ging. DEVJO - Sleutels 4-1 (3-0) Na drie minuten keken de Leidenaars al tegen een 0-1 achterstand aan, omdat verde diger Ton Schreuder en doel man Rob Groenendijk elkaar niet begrepen. Voor rust mikte de DEVJO nog twee keer raak. De Leidse alles of niets- pogingen in de tweede helft leverde slechts een goal van Leo Compeer op. Rob Groe nendijk moest zelfs nog een keer naar het net om de vier de DEVJO-goal te vissen. Oegstgeest - Ter Leede 5-0 (1- 0) De eerste helft was er nog sprake van een gelijkopgaande strijd. De mannen van trainer Swaak waren op voorsprong gekomen door een „beautie van Arie Koppenhol. Dezelfde Koppenhol zou later in de par tij nog drie goals voorbereiden. Na rust was de Oegstgeestse beer los en werd keeper Gert van der Luit nog vier maal ge- passerd. Tweemaal door Rein sert Grooters, en eenmaal Reeuwijk - Koudekerk 1-1 (0-1) Het eerste part deelde Koude kerk de lakens uit. Omdat de gasten niet zorgvuldig met de kansen omsprongen, bleef het bij een treffer van Mark Bak ker. De tweede helft zakte het team van trainer Wil Hens- kens als een kaartenhuis in el kaar en mochten de Koude- kerkers van geluk spreken dat het bij 1-1 bleef. EERSTE OVERWINNING RCL LEIDEN In de derde klasse A behield Leiden zijn ongeslagen status en nam het team van trainer Beerenfenger afstand van Scheveningen door deze concurrent met 3-1 van zich af te schudden. RCL smaakte sinds lange tijd weer eens het zoet der overwinnning: Tegenstan der Sportlust werd met 0- 1 gepakt. Zevenhoven kwam tegen Floreant niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Leiden - Scheveningen 3-1 (0- 0) Zonder de gebleseerde Fred Kanbier maar met vakantie ganger Steef Pattiapon en Eric van Doeselaar in de gelederen begonnen de twee „koplopers" aan het duel. De eerste helft vond het spel voornamelijk plaats op het middenveld en creëerden beide teams weinig echte kansen. In de tweede helft barstte het geweld los. Leiden kwam op voorsprong door een reboundgoal (schot van Klaas Dekker) van Rob Bink. Een snelle couter van de gasten trok de stand weer in evenwicht. Het vertrouwen bij Scheveningen was terugge keerd en het was goed dat Lei- den-doelman Peter Selier op dreef was, anders had de kust- ploeg aan het eind van het duel aan het langste eind ge trokken. Nu kwam de counte rende thuisploeg door goals van Arjan Wilting en invaller Marco Moenen op 3-1. Sportlust - RCL 0-1 (04)) RCL vierde de eerste overwin ning in de derde klasse alsof het zojuist een kampioenschap had behaald. In ieder geval straften de mannen van trai ner Theo de Waard de hautai ne houding van de thuisploeg genadeloos af. De ploeg uit Woerden had Lyra vorig weekeinde met 0-5 verpletterd en had dezelfde plannen met de Leiderdorpers. Uiteindelijk pakte het allemaal anders uit omdat een direct ingeschoten hadden gestaan, was er nog een hogere Leiderdorpse score uit de bus gekomen. Zevenhoven Floreant 1-1 (0-0) Het duel tegen Floreant ver toonde grote overeenkomsten met de match die Zevenhoven vorig weekeinde tegen SVPTT speelde. Ook toen speelden de mannen van trainer Simc- Duin een matige partij en kre gen zij in de twintigste minuut een tegentreffer te verwerken. En ook toen scoorde de thuis ploeg de gelijkmaker in de laatste minuut van het duel. Ditmaal was Zevenhoven- stopper Paul Domburg de doelpuntenmaker.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17