Arafat onder druk door oproep onafhankelijkheid Jongste meesters voor veel publiek jrr Aidstest niet in belang van patiënt noch van arts BINNENLAND Ecidóe Somant MAANDAG 12 SEPTEMBER 1988 PAGINA ■otes ;en UL «stad studen ,P(jyolgen( ■1 )lympi: Kladderaars aangehouden LEIDEN Een 13-jarige jon gen uit Leiden en een 14-jarige jongen uit Leiderdorp zijn zon dagochtend vroeg aangehou den omdat zij met een spuitbus muren aan het bekladden wa ren. Het duo bleek inmiddels al 26 winkelpanden volgekalkt te hebben. Gepakt voor drugsbezit LEIDEN Een 27-jarige man uit Hazerswoude, een 24-jarige Leidenaar en een 21-jarige vrouw uit Leiderdorp zijn za terdagmiddag aangehouden omdat zij heroïne en cocaïne in hun bezit hadden. Het drie tal was al eerder aan de Haven door de politie gecontroleerd. Toen zij zich even later in de Antillenstraat verdacht ophiel den bij een galerij, ging de po litie op onderzoek uit. Zij trof fen acht poeders heroïne en cocaïne aan in een plantenpot en achter een rooster. Man gewond bij botsing DEN HAAG Met beenfrac turen en verwondingen in het i gelaat is een 22-jarige Hage naar vannacht opgenomen in het Westeinde Ziekenhuis. De man was gewond geraakt doordat hij met zijn auto op Rijswijkseweg tegen een ver- keerspaal was gebotst. Het on geval gebeurde rond half twee, toen de automobilist de macht over het stuur verloor en twee geparkeerde auto's ramde. Vervolgens kaatste de auto naar links, waar hij op de mid denberm tegen een betonnen paal tot stilstand kwam. De politie vermoedt, dat het slachtoffer te veel gedronken heeft. Man steelt typemachine DEN HAAG Bij een in braak in het politiebureau aan de Winkelstede in Den Haag heeft gisterochtend om kwart over vier een 41-jarige Hage naar geprobeerd een typma chine te stelen. Winkelstede in Den Haag. De man trachtte zich uit de voeten te maken met het oude model typema chine, nadat hij aan de achter zijde van het bureau een ruit had ingetikt. Buurtbewoners hoorden gerinkel en waar schuwden de politie. Toen agenten de man ontdekten, liet deze de machine uit zijn handen vallen. De agenten waren er verbaasd over dat de dief zo'n oud model had uitge kozen. HOOGLERAAR ROSCAM ABBING: UTRECHT „In een tijd van emancipatie en democratise ring is het droevig te moeten constateren dat de arts nog steeds de patiënt de wet stelt en dat de patiënt nog steeds moet worden verdedigd tegen over de hulpverlener". Prof.dr. H.D.C. Roscam Ab- bing, hoogleraar gezondheids recht in Limburg, zegt dit in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde in een re actie op eerdere uitlatingen van de cardioloog prof.dr. F.L. Meijler over de aidstest in het zelfde blad. Meijler had onder meer be toogd dat een cardioloog of hartchirurg niet verplicht is een patiënt te onderzoeken of behandelen als de patiënt wei gert om een aidstest te onder gaan. Dit vanwege de risico's van besmetting voor de hulp verleners. Roscam Abbing tikt hem daar voor nu op de vingers. Volgens haar is de test niet ih het be lang van de patiënt of de hulp verlener. Bovendien wordt de privacy van de patiënt erdoor aangetast, waardoor de arts zich niet alleen blootstelt aan tuchtrechtelijke maar ook aan civielrechtelijke en soms zelfs strafrechtelijke vervolging. Ze stelt dat ongevraagd of zonder toestemming testen bovendien in strijd is met het grondrecht op onaantastbaarheid van het menselijk lichaam. Dat geldt ook als de toestemming onder drang wordt gegeven, bij voor beeld omdat anders een voor genomen onderzoek of behan deling niet doorgaat. Kennelijk wordt er nog steeds van uitgegaan dat de hulpver lener in zijn relatie tot de pa tiënt eenzijdig de regels kan formuleren, aldus Roscam Ab bing. Ze voegt eraan toe dat een arts daarmee zijn medisch professionele standaard over schrijdt en handelt in strijd met de rechten van de patiënt: „Het onder drang onderwer- fien van de patiënt aan hande- ingen gericht op het ver meende belang van de hulp verlener, is in strijd met het zelfbeschikkingsrecht van de patiënt, tast diens rechtsgelijk heid aan en maakt de patiënt tot object van medisch hande len". De huidige opstelling vanuit de cardiologie kan er volgens Roscam Abbing toe leiden dat de overheid wordt gedwongen wettelijke (ver bodsbepalingen te treffen. „Geen nadeel" Volgens Meijler kan Roscam Abbing het nut van een aid stest voor een medische in greep niet beoordelen. „Ze mag daar ideeën over hebben, maar een hartcatheterisatie of -operatie heeft ze nog nooit uitgevoerd", zegt hij in een weerwoord. Hij bestrijdt ook het „dogma" dat de patiënt nadeel zal on dervinden van een positieve uitslag van de test of dat de test zou neerkomen op een aantasting van de persoonlijke levenssfeer. Vroeger werden patiënten ook ongevraagd ge test op syfilis en op tuberculo se onderzocht, aldus Meijler. „De medische belangen van de patiënt en diens omgeving prevaleerden in die tijd en zo hoort het mijns inziens ook". Meijler vraagt zich af óf de be langen voor de persoonlijke le venssfeer van mogelijk be smette patiënten voorrang mo gen hebben boven de gezond heidsbelangen van hun part ners en eventuele hulpverle ners. „Moet voortaan het gehe le mensdom met een condoom cohabiteren ter bescherming van de persoonlijke levens sfeer van een enkeling?". Meijler, die Roscam Abk onnodig scherpe formule gen en ongenuanceerde st; st' punten verwijt, merkt ve^ op dat „de sociale folklore, het gezondheidsrecht ken lijk voorschrijft dat de b waarborg voor de bescherm van de persoonlijke levi sfeer het in het zand ste van je kop is". Hij noemt toestemmingsbeginsel wei reëel: „indien een patiënt i "w aan een arts toevertrouwt"We& houdt dat in dat hij of zij*en arts toestemming verleenti gene te doen wat de arts re, lijkerwijs in het belang van patiënt kan achten". Tae-\ tal un bij d| ,Weg ZELFSTANDIGHEID MET BONEN EN PETERSELIE: JERUZALEM Razend snel belegerden duizen den Israëlische soldaten de afgelopen week het stadje Kalkilya op de be zette Westelijke Jordaan- oever. Een onmiddellijk uitgaansverbod joeg ieder een de huizen in; alle toe gangswegen werden afge sloten en helikopters scheerden laag over de stadswijken. Uitgerust met lange lijsten van „verdachte stenengooiers" on dernamen de militairen een huis-tot-huis zoekactie. Binnen enkele uren zaten honderden mannen, geblinddoekt en de handen op de rug gebonden, gehurkt op een plaatselijk schoolplein. De actie was een succes, liet de militaire commandant van de westelijke Jordaanoever de eerste dag weten. De meeste verdachten waren gepakt, maar drie dagen nadat de ope ratie Kalkilya begonnen was, liet de legerwoordvoerder de pers, voor wie toegang per mi litair bevel verboden was, we ten dat de 25.000 inwoners nog enkele dagen in hun huizen moesten blijven. Kalkilya was de afgelopen week het meest opvallende doelwit van de nieuwe Israëli sche politiek om niet alleen de Palestijnse opstand, de Intifa- dah, met harde hand neer te slaan, maar ook de Palestijnse onafhankelijkheidsplannen vanaf de bodem de mond te snoeren. De arrestatiegolf niet alleen in Kalkilya, maar in geheel bezet gebied is gericht op het ontmantelen van comité's en organisaties die tot doel hebben de Palestijnen los te weken van de nu al meer dan twintig jaar durende Israëli sche bezetting. Volksonderwijs In de afgelopen weken zijn de toegangsdeuren van tientallen verenigingen, clubs en andere instellingen verzegeld. Voor zitters, besturen en directeu ren van advocaten-, dokters-, ingenieurs- en arbeidersvak verbonden zitten achter slot en grendel. Zelfs rehabilitatie centra, waar onder anderen weeskinderen werden opge vangen en Palestijnse vrou wen een extra inkomen von den in het borduren van tradi tionele kledij, zijn op non-ac tief gesteld. Kort na het sensationele be sluit van de Jordaanse koning Hoessein zich los te maken van de westelijke Jordaanoe ver, besloten de Palestijnen meer dan voorheen te werken aan wat zij zelf „zelfstandig- heidsprojekten" noemen. Be zorgd om de al maandenlange sluiting van scholen en uni versiteiten in bezet gebied op bevel van het leger, zetten zij bij voorbeeld hun eigen „volksonderwijs" op. Zakenman Said Kanaan uit Nabloes, opgepakt en onder vraagd door de politie, zei kort nadat de klassen gesloten wa ren en de lectoren en de stu denten waren gearresteerd, dat er les werd gegeven in on der meer natuurkunde, schei kunde en Engels. „We wilden ons volk dienen", zei hij. „We hielden ons bezig met onder wijs. We deden niets tegen de veiligheid van de staat Israel". Tal van onderwijzers zijn in middels opgepakt. Peterselie Honderden comité's, dorpen, vluchtelingenkampen en stadswijken houden zich bezig met prozaïsche zelfbestuursza ken. De comité's delen medi cijnen, geld en voedsel uit aan gezinnen waarvan de brood winner in de gevangenis zit of zijn werk binnen de Israëli sche grenzen heeft opgegeven. Jongeren werden aan het werk gezet, straten te vegen en huisvuil op te halen. Patrouilles werden samenge steld om het vacuüm op te vullen, dat ontstaan was nadat honderden Palestijnse politie mannen ontslag hadden geno men. Er ontstond ook een campagne voor het verbouwen van eigen groente en fruit, met het doel een alternatief te creëren voor door de Palestij nen geboycotte Israëlische produkten. Ziad, in de buurt van Ramallah, heeft de eerste bonen- en peterselie-oogst al binnen. „We moeten onszelf losmaken van de Israëlische economie", zegt hij. De campagne was het initiatief van dr. Jad Isaac, een door de sluiting van de universiteit van Bethlehem werkloos ge worden professor in de biolo gie. Prof. Jad Isaac begon za den en plantjes te verkopen en lotgenoten instructies te geven voor het verbouwen van eigen tomaten en komkommers. De militaire autoriteiten hebben inmiddels de biologie-profes- sor gearresteerd en zijn kwe kerij gesloten. Nu de tiende maand van de Palestijnse revolutie is inge gaan. staan volgens de journa list Ibrahim Kareen de Pales tijnen en de Israeli's op een beslissend kruispunt. „De tijd is gekomen dat we met elkaar gaan onderhandelen over een vreedzaam bestaan naast el kaar", zegt hij. „Beide partijen moeten kiezen tussen de weg van de redelijkheid en die van het geweld. Ik hoop dat het verstand de krankzinnigheid overwint". Europa Het is al met al de vraag of de PLO de onafhankelijkheid op de bezette gebieden speodig durft uit te roepen. Hoog ge spannen verwachtingen zijn gedempt door verwarrende berichten over onenigheid binnen de PLO, en teleurstel lende reacties van de Verenig de Staten en Europese landen. Hoewel PLO-leider Yasser Arafat in Bagdad al zijn hand tekening zou hebben gezet on der een onafhankelijkheids verklaring, zei een lid van het uitvoerend comité van de PLO, Yasser Abed Rabbo, dat „meer tijd nodig is voor over leg op Arabisch en internatio naal niveau". Niettemin zal Yasser Arafat deze week aanwezig zijn op de bijeenkomst van het Europese parlement in Straatsburg. Of Arafat de Europeanen openlijk zal oproepen een toekomstige Palestijnse staat te erkennen de Palestijnen hebben daar toe in de afgelopen week zwaar gelobbyd is nog niet zeker, maar het is wel te ver wachten dat de PLO-leider Europa zal oproepen voorstel- lover Een Palestijn wordt gedwongen cementblokken op te ruimen .jsel j wijl Israëlische soldaten huiszoekingen houden. FOTO jent I len voor een in te stellen VN- Palestijnse onafhankel 'e ^a' mandaat over de bezette gebie- heidsplannen door Israel, "et ,^a den, te steunen. idee tot een psychologis rieF Een plan voor een Palestijnse werkelijkheid gemaakt. „Diren regering in ballingschap is in- een kans", zei hij kort gele z'Jn e tussen uitgewerkt door een uit in Jeruzalem, „die als arJem twaalf leden bestaande juridi- wordt gemist, zal leiden BSJ'SS1 sche commissie. Een dergelijke nog eens vijftig jaar oorlog veken regering zou onderhandelin gen voorstellén met Israel, on der meer over de grenzen tus sen beide staten. Bassam Abu Sherif, een woordvoerder van Arafat, heeft kort geleden ge zegd: „We zijn bereid Israel te erkennen binnen de grenzen van 1967". Paradijs Volgens de Amerikaans-joodse professor Jerome Segal, die de Palestijnen de eerste richtlij nen heeft geleverd voor een Palestijnse onafhankelijk heidsverklaring, is een derge lijk document, gekoppeld aan een erkenning van Israel, on vermijdelijk. Volgens hem heeft het uitlekken van de de rej „Er moet iets gebeuren vojk de Palestijnse journalist H him Kareen. „Als er geenj |ent j ordi je vol, tiek initiatief komt situatie alleen maar erger" Intifadah zal doorgaan. Dt genmaatregelen van het li lische militaire bestuur zi scherper worden, en de onL^" linge onenigheid onder Palestijnse bevolking leid rejger tot een duidelijke groei in n" d< Islamitisch fundamental! sc „De Intifada heeft de basu van I legd voor een Palesi [ing staat", zegt Kareen. „De a n een tecten moeten nu met de t en ze beginnen. Er moet gek mee worden tussen een parad hietei een kerkhof". WILLY WERK zal v ZLfc"wet KUNST S«lras de voi Yoko Ono: „Biografie van Lennon allemaal leugens" LONDEN Yoko Ono, weduwe van de vermoorde John Len non, heeft een biogra fie over wijlen haar echtgenoot van de hand van Albert Gold man afgedaan als „al lemaal leugens", is gis teren gemeld door The Sunday Times of Lon don. Het weekblad bericht dat Ono in haar woning in New York zei dat zij zelf moord overwoog nadat zij had ontdekt wat de Ame rikaanse schrijver van plan was in zijn boek „The Lives of John Lennon", te publiceren. „Ik heb de afgelopen 20 jaar voortdurend karak termoord ondergaan. Toen deze hele zaak begon, bleef ik maar denken aan Picasso's vrouw en hoe zij tenslotte een einde aan haar leven maakte. Toen realiseerde ik mij dat ik zoiets nooit kon doen, om dat ik mijn zoon Sean heb," aldus Ono. Het blad meldt dat Ono het portret dat Goldman van John Lennon schil dert, volledig van de hand wijst. Goldman dicht Len non eigenschappen toe als wraakgierigheid en wreedheid, en zegt dat hij Ono regelmatig aftuigde. Goldman noemt Lennon verder een homoseksueel en een psychopaat, die in zijn jeugd hersenletsel op liep. Yoko Ono voert aan dat Lennon haar nimmer heeft geslagen en dat haar echtgenoot een kussen ge bruikte als hij zijn agressie kwijt moest. Ono zou bij zonder getroffen zijn door Goldmans argument dat haar liefdesaffaire met Lennon een cynische show was, opgevoerd voor de media. De Sunday Times zegt dat Ono zelf gelooft dat een nieuwe film, genaamd „Imagine: John Lennon", haar beste verdediging is tegen Goldman. Lennon werd in december 1980 in New York vermoord. SPULLETJES ELTON JOHN GOED VOOR 17 MILJOEN LONDEN De laatste dag van de veiling van de spulletjes van Elton John heeft vrijdag tal van mensen met een niet al te grote beurs getrokken. Zij kochten onder meer het zeepkommetje en de po van de popster en zelfs de posters met de aankondiging van de veiling, die in totaal 17,13 miljoen gulden heeft opge bracht. Sotheby's had een opbrengst verwacht van 10,5 miljoen gulden. „Een hoop van het spul was goedkoop en kleine particulieren konden zich dat veroorloven," zei Fiona James, een woordvoer ster van het veilinghuis Sotheby's. „Er waren veel fans van El- ton John bij." Op de veiling werden 1.922 stuks onder de hamer gebracht, waaronder etsen van Rembrandt, een paraplu met een enorme E als handgreep, een replica van de troon van Toetankhamon en John's laarzen met de enorme hakken uit de film „Tommy". Elton John heeft verklaard dat hij meer ruimte wil hebben in zijn landhuis bij Windsor om met een nieuwe collectie te begin nen. Zijn gevarieerde kunstcollectie werd eerder verkocht voor 2,75 miljoen gulden. Zwitserse componist wint Gaudeamus-prijs AMSTERDAM De Gaudeamus-prijs 1988 voor jon ge componisten is toegekend aan de Zwitser Michael Jarrell voor diens compositie „Instantanés" voor or kest. De internationale jury onder leiding van Otto Ketting koos dit werk gisteren als beste uit de 13 par tituren van jonge componisten, die al eerder voor uit voering waren geselecteerd tijdens de Gaudeamus- muziekdagen, de afgelopen week in Amsterdam. De Gaudeamus-prijs bestaat uit een geldbedrag van 4.000 gulden als opdracht voor het schrijven van een nieuw werk voor een solo-instrument of voor duo. Dit werk wordt uitgevoerd tijdens de Gaudeamus- muziekdagen volgend jaar. Voor de muziekdagen 1988 waren ruim 250 partitu ren van jonge componisten uit de hele wereld inge zonden. Tot de 13 vooraf geselecteerde werken be hoorden ook de partituren van twee Nederlandse componisten: Richard Rijnvos („Study in five parts for piano") en Jan Rokus van Roosendaal (het orkest werk „Tala"). Duitse hoofdprijs voor Nederlandse kunstenaar STUTTGART De in Amsterdam wonende glaskunstenaar Richard Price heeft de Staatsprijs van Baden- Württemberg voor Europese toege paste kunst gewonnen in Stuttgart. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 8.000 DM. Price (28) kreeg de prijs voor zijn inzending „Scheeps wrak", volgens de jury opvallend door de sterke plastische vormgeving en de emotionele uitstraling. Hij kreeg de prijs bij de opening van de „European Crafts Exposition" in Stuttgart, een overzichtstentoonstel ling van toegepaste kunsten waaraan 136 kunstenaars uit zestien landen deelnemen. De tentoonstelling in Stuttgart duurt nog tot eind septem ber. In het vierde jaar van de serie Jonge Meesters aan Zee, een succesformule van de Stichting Scheve- ningen Bad, concerteer den gistermiddag in het Circustheater de jongste meesters tot nu toe: Karin Lechner (23) en haar broer Sergio Tiempo (16). Hoewel beide pianisten in Brussel wonen verlooche nen zij in hun spel het Zuid-Amerikaanse bloed niet. Composities of on derdelen van composities met temperament, met ritmische opwinding krij gen het volle pond, daarin leven zij zich uit. Het door Aukelien van Hoyte- ma in duidelijke bewoordin gen toegelichte programma werd afwisselend vertolkt als quatre-mains en spel op twee vleugels. Quatre-mainscompo- sities hebben de sfeer van de intimiteit van de salon en die intimiteit werd verfijnd van sfeer getroffen in Ma Mere l'Oye van Ravel. Zo verfijnd dat de spanning verloren ging en de eentonigheid werd be vorderd. Het Circustheater is bepaald geen salon en ook de Dolly Suite van Fauré kon meer spiritualiteit verdragen. Een feit is dat zij uitstekend op elkaar zijn ingesteld en inge speeld, daarvan leverde Scara- mouche van Milhaud voor twee vleugels het bewijs. Maar ook in dit werk veel meer ex pressie in de hoekdelen dan in het blues-achtige middendeel. Zodra het temperament om de hoek komt kijken gaan zij op het muzikale puntje van hun stoel zitten en kijken dan ook niet op een gemist nootje meer of minder. Dat was met name in Milhaud het geval. Het smaakvol samengestelde programma bleef met Jeux d'Enfants in Franse sfeer, dat wil zeggen in enkele deeltjes uit het twaalfdelige werk. Vol gens Aukelien van Hoytema is over de Spaanse componist Manuel Infante niets bekend maar dat zou onverdiend zijn omdat hij met zijn Ritmo uit Trois Danses Andalouses we reldnaam heeft gemaakt. De Danses waren een kolfje naar de handen van Karin en Ser gio, door het talrijke publiek bijzonder op prijs gesteld. Ko mende zondag speelt in deze serie de pianist Andrei Nikol- sky die vorig jaar het Brussel se Reine Elisabethconcours won. ADRIAAN HAGER Jazzfestival voor saxofonisten In Rotterdam is gistermiddag het zesde Heineken Jazzfesti val begonnen. Het meest op vallende aspect vormden de tachtig saxofinisten, die optra den in de Oude Haven. Het aantal aandachtige toeschou wers/hoorders was enorm. FOTO: ANP Veel buitenlandse inzendingen op World Wide Video Festival In het Haagse Kijkhuis en in Galerie Inkt is zaterdagmiddag om vijf uur het zevende World Wide Video Festival begonnen, dat voort duurt tot en met 17 september. Op deze foto geeft de Amerikaanse videokunstenaar Ken Feingold (links) een toelichting op zijn inzen ding „The lost soul", een drie monitorenstuk met een skelet als constante en volhardende toeschouwer. Feingold wil hiermee tot uitdrukking brengen zijn interesse in niet-westerse culturen; bij de kijker moet begrip ontstaan voor het hedendaagse in de archeolo gische opgravingen. Op de foto voorts het VVD-raadslid Sjoerd Fekkes (midden) en Tom van Vliet namens de organisatie van het festival. Van de inzenders vormen de tientallen buitenlandse video kunstenaars de meerderheid; de Nederlanders zijn gebundeld in een apart blok. Komende zondag zendt Videoline op de Haagse kabel een repeterrend programma over het festival uit om 14.00, 20.00 en 22.00 uur. FOTO: JEROEN DE JONG Voor een uitgebreide agen da, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EURO CINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. tel. 01720-20800): Rambo III (12); 18.45. 21.30. wo. ook 13.45. EU ROCINEMA II: Hot bubblegum op vrijersvoeten (16); 18.30, 21.00. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III: Crocodile Dundee II (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. EUROCI NEMA IV: Broadcast news (al); 18.30, 21.15. Benji (al): wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Poltergeist III (16); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): De ondraaglijke lichtheid van het bestaan (al): 20.00. Raw (16); Deadly pursuit (al); Crocodile Dundee II (al); Salsa (al); 14.30, 19.00, 21.15. Junglebook (al); wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): The last emperor (al); 20.00. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Between lo vers (16); 14.30. 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075); Rambo III (12); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Honneponnetje (al); 19.00, 21.15. Troetelbeertjes (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Three men and a baby (al); ma. t/m wo. 20.30. The last emperor (al); dag. 20.00. KINDERVOORSTELLING De reddertjes; wo. 14.00. My little pony; wo. 14.00, 15.45. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Wall Street (12); vr. t/m wo. 20.00. ZOETERMEER PROMENADE: Cry freedom ,a Ma 20.00. My little pony (al); i 14.00 Can't bay me love(al);i di. 20.00. 21.30. wo. 14.00, 20.t[aan he DEN HAAGASTA 1 (Spui 27. 463500): Colore (16);; 14.00. 18 21.30. ASTA 2: Salsa„ „It'sh (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTJ^ van De kelcentrum Babylon, tel. 4716: The Milagro Beanfield wa 15.45. 17.45, 19.45, 21.45. BYLON 2: Powaqqatsi (al); 13 -amii 17.30. 19.30. 21.30. BABYLON jn R. Da ondraaglijke lichtheid van I bestaan (al); 15.30, 20.00. Cll 5 met AC 1 (Buitenhof 20, tel. 63063 'g te Poltergeist 3 (16); 14.00, 18 i k 21.30. CINEAC 2: Rambo 3(l>, 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC Bright lights big city (12); 21.30. ma. di. ook 14.00. t TROPOLE 1 (Carnegielaan, 456756): Deadly pursuit 14.00, 18.45, 21.30. METROltp LE 2: Crocodile Dundee 2 14.00, 18.45, 21.30. METR0F LE 3; Appointment with death 14.00. 18.45, 21.30. METR0P ladio LE 4: A man in love (16); 14. Jen I 18.45, 21.30. METROPOLE i The last emperor (al); 20.30. 21.00. ma. di. ook 14.00. ON 1 (Herengracht 13. tel. 4 Action jackson (12); 13.45, 18 21.30. ODEON 2: De mafil ning (16); 20.00. ODEON 3:1 ce academy 5 (al); 13.45, 18 21.30. ODEON 4; Cry tread (al); 13.45. 20.00. STUDIO (Kettingstraat 12b, tel. 656402) naam van de roos (16); 19 21.30. STUDIO 2: Prince: Sigi the times (al); 19.15, 21.45. 14.45. STUDIO 3: Oci ciorni( 19.00, 21.30. wo. 14.30. HAA FILMHUIS: Zaal 1: House of mes; 19.30. 21.45. Zaal 2: well; 19.30. Sierra Leone; 21 Zaal 3: 19.30, 21.45. Die S« Z sucht der Veronika Voss; ma. dem Leben der Marionetten; White heat; wo. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: De reddertjes; 14.00. ODEON 2: Honneponvan c tje; 13.45. METROPOLE 5: gle book; wo. 14.00. STUDI De speurneuzen; wo. 15.00. de sp< kwa :en t rm 1; sside i irnsti „Ma iUrtp U mog voo !4lannei ii SO? ai NNE Zuic indei VO Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding/Amsterdam Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam. Tel. 020 - 93 89 73 (d zie i een i er bij

Leidse Courant | 1988 | | pagina 4