Twee veteranentitels Els en Piet Veent jer Hein van Heek sterk bij regionale titelstrijd Winst Saturnus in grimmig duel DSRG DIOK wijst Kokkelkoren gokt verkeert Eerste verlies LMHC LZ-meisjes op dreer^ Stavast blijft top voor Andre Vuik weer nummer een NOORD WIJK/ LEIDEN Els en Piet Veentjer sloten de nationale titel- t strijd bij de veteranen af met zowel de enkelspel- Ials de dubbelspel-titel. Op de Casinobanen in Noord wijk won Ronald Blommendaal de titel bij de heren 55-64 jaar. In de oudste leeftijdsgate- 'j gorie werden Lieske van der Laan en Roos La- court in het DD en Jan de Groot en Joost Rood- enburg in het HD fina listen. Bionda Zonderop zorgde met een kwartfi- Inale voor het beste „Leidse" resultaat bij de nationale B-kampioen- schêppen. De strijd om de nationale ti tels bij de veteranen heeft voor „Leiden" een succesvol verloop gehad. Els Veentjer haalde de titel bij de dames 40 tot en met 49 jaar binnen. In de halve finale wist de voormalige topspeelster van Nederland haar vroegere en huidige dubbelspelpartner Trudy Groenman in drie sets, waarvan de eerste twee pas in de tiebreak werden beslist, voor te blijven. In de finale werd Hetty Taphoorn in twee sets naar de tweede plaats verwezen. Els Veent- jer-Spruyt en Trudy Groen man, in vroeger jaren samen met Elly Blomberg-Krocké en Anja Lepoutre als de vier Musketiers voor Nederland de wereld afreizend, won nen het dubbelspel 40-49 jaar in de finale met slechts één game verlies. Echtgenoot Piet Veentjer won eveneens twee titels. „Hoewel ik vierde geplaatst stond had ik het met het voordeel van het spelen op eigen grond wel een beetje verwacht", meende de eige naar van de Casinobanen. In het enkelspel 45-54 jaar werd in de halve finale in twee delen afgerekend met de als eerste geplaatste Peter Blaas. In de finale had de uit de Verenigde Staten afkom stige Bert Bosch lange tijd de beste papieren voor de titel. Na de 6-4 winst van Veent jer in de tweede set, was de derde set nog een formali teit. Aansluitend werd het dubbelspel 45-54 jaar bin nengehaald. Met Peter Scholtz werden Henny de Bruijn en Henk Mulder in twee sets verslagen. Ronald Blommendaal stond in de halve finale HE 55-64 jaar Jan de Groot slechts één game toe. De Noordwijker had in de finale tegen Mauk Smit een tiebreak in de tweede set nodig om de titel binnen te slepen. Katwijker De Groot was ook succesvol in het dubbelspel 55-64 jaar. Nationale B Met Unicummer Joost Ro denburg werd de finale be reikt, waarin pas met 7-5 derde set werd verloren van de Noordhollanders Theo van Schie en Mauk Smit. In de categorie Damesdubbel 50 jaar en ouder moesten Lies ke van der Laan en Roos Lacourt na 4-6 in de derde set hun opponentes Kuijpers en Timmer met de titel feli citeren. Bionda Zonderop leverde de beste „Leidse" prestatie op de nationale B-kampioen schappen. De B-Masters-fi- naliste, begeerd door Dekker en Unicum, maar komend seizoen nog voor De Munnik uitkomend, versloeg Rotter damse Corrie Warnaar in de eerste ronde met 6-3, 6-4. De kwartfinale werd vervol gens via een 4-6, 6-3, 6-1 zege op de Gelderse Hanne- ke Vleeschouwer bereikt. In de kwart bleek Ilse Leytens met 6-4, 2-6, 6-2 de betere. Unicumse Marceline Spaan was in de eerste ronde kans loos tegen de als eerste ge plaatste ranglijstspeelster Evelyne Dullens. De overige Leidenaars (Madeion Verde- gaal, Marco van Trigt en vIrma van Seeters) vielen in dit sterke veld alleen op door het feit, dat ze niet op de banen van TC Juliana in Hoorn in actie kwamen. De nationale B-titels werden veroverd door Amsterdamse Annemarie Luderus en Utrechter Jorn Dankaart. SPORT_ LEIDEN Martin Kok kelkoren eindigde zater dag in de ronde van Pijn- acker voor amateurs op de tweede plaats. De eerste jaars amateur gokte in een zevenmans kopgroep op de sprint, maar verslikte zich in de rappe Marco Middelburg. De Westlan der bleef hem op de streep een halve lengte vóór. Eric Stroombergen eiste daarachter de derde plaats op. Gisteren eindig de Stroombergen met zijn clubgenoten nog als vier de in het Zilveren Molen Toernooi. In Pijnacker ontstond op het snelle parcours pas in de laat ste tien ronden een definitieve kopgroep. Doordat er weinig wind op het parcours stond waren de koplopers genood zaakt om de handen volledig ineen te slaan om uit het pelo ton te blijven. Ontsnappen was er dan ook niet bij. Pas in de laatste ronde waagde Eric Stroombergen een poging, maar de Lissenaar kreeg Mid delburg mee, die weigerde om over te nemen. Martin Kokkelkoren zag daar door zijn kansen stijgen, maar kwam nét te kort in de eind spurt. Middelburg ging die al vanuit de laatste bocht aan. Kokkelkot-en kwam nog langszij, maar in de laatste me ters was de Westlander ster ker. Stroombergen verweerde zich nog goed en kwam als derde niet slecht voor dl Frank van Veenendaal e de in de tweede groep ali de, Mike van Landgem 17e. De amateurs van de B streek reden een goede in Warmenhuizen tijdei Zilveren Molen Toernoi ploeg - buiten Stroombei bestaande uit André vorst, Ronald van der Peter Uitendaal, Wietse den en Erwin van Di< nishte in een vierde renners van Swift einc als dertiende, maar ware één renner te weinig ve ken. De Bollenstrekers men bij de junioren zè een tweede tijd aan. 1 Vergeer, Albert Hoogf Marcel Biesbroek en Boelée lieten alleen Ahoj gaan. De liefhebbers h< de zesde plaats, de nieui gen een zevende. De re van Swift werden bij dl hebbers en veteranen 1' die categorie won de ploej)] de Spartaan. Robert Karremans en Faas plaatsten zich w de Omloop van Ouden g] beiden in de kopgroep v; gen renners. De Sassenh eindigde als zevende, achtste. Bij de nieu greep Mike Hassing uit wijk de elfde plaats. Piet spurtte in Purmerem tweede over de meet een massale aankomst^ ging naar René Smit. bijn werd in Gouda Cees van Haastrecht uit hout finishte daar nog de. Pal 1( l alsV( Hin of lbon het tS( 'fet loi jba 'EN eeft rde >etro d het i idui< word :ant> t r~m 1 mak LEIDEN In Dordrecht wa ren dit weekeinde de laatste langebaan wedstrijden voor LZ. Nancy Kijk in de Vegte, Maaike Parrel, Danny van Klink en Karin Stastra be haalden op de kilometer vrije slag respectievelijk de derde, vierde, vijfde en zevende plaats. Trainer Robert van Zijp was uitermate tevreden over dit behaalde resultaat het sterke deelnemersve de jongens kwam I Schouten als derde het uit op deze afstand. N Sierag en Bianca Hoeks men beiden naar een plaats. Voor Sierag gold de 400 vrij bij de meisjes de 10 en Hoeks presteer op de dubbele afstand meisjes onder de 12. Pi gelij :n; trati ïte hor |en; LEIDEN Marcel Sta vast uit Gorinchem be haalde in Wassenaar de eerste plaats op de kwart- triathlon. Stavast, die in de Nederlandse jeugdse- Iectie zit, legde het geheel af in 1.57.50. De tweede, derde en vierde plaats werden bezet door de Lei denaars Mart Moraal, Hans Bouwmeester en Ro bert Springer. Moraal stapte na bijna 16 mi nuten uit het water, met een achterstand van twee minuten op Bouwmeester en Springer. Bij het fietsen compenseerde hij dit ruimschoots door met een snelheid van ruim 39 kilo meter per uur zijn voorgangers voorbij te gaan. Alleen Stavast bleef te sterk. Bij het lopen deed de 33-jarige Moraal het iets rustiger aan in verband met een lichte voetblessure. Frank de Vogel volgde onder tussen het hele gebeuren als toeschouwer in plaats van deelnemer. De Vogel, wel be gonnen als deelnemer, maakte een goed begin door het een kilometer zwemmen als snel ste af te leggen. Vervolgens reed hij na 17 kilometer fiet sen een lekke band en hield het daarmee voor gezien. Bouwmeester was ook deze week weer uitermate tevreden over de geleverde prestatie. Op de fiets moest hij in het bochtenwerk telkens wel wat .inleveren. Dit ligt aan het feit dat hij nog te weinig ervaring heeft met het nieuwe stuursys teem, waardoor hij niet te hard de bochten in durfde te gaan. Maar desondanks weer een goede eindtijd van 2.04.07, ruim twee minuten achter Mo raal. Robert Springer moest tijdens het fietsen zijn kleine voor sprong op Bouwmeester inle veren. Springer vertelde wat wedstrijdritme tekort te ko men. De laatste maand had hij aan geen wedstrijd meer deel genomen onder andere in ver band met de voorbereidingen op een nieuw schoolopleiding. Toch toonde ook hij zich te- vreden met zijn 2.06.38. Bij de dames was het Tineke van Raam uit Almere-haven die als eerste de finishlijn pas seerde (2.25.48). Petra Streng uit Oegstgeest volgde op twee minuten. Streng houdt zich dit seizoen voor het eerst vrij fa natiek met de triathlonsport bezig. 1, LEIDEN Tijdens de atle- tiekkampioenschappen voor de regio Leiden, inderhaast in het programma ingevoegd op verzoek van de regionale atle ten, was Hein van Heek zeer sterk. Cees Haasnoot en Jan Jansen scoorde beiden op loopnummers een dubbel. Paul Boere won de dubbel van de sterke mannen, terwijl Eveline Groen bij de dames de sterkste bleek op zowel ko gel als discus. Alle loopnummers werden bij de heren een prooi voor de Bataven op de 100 meter na. Die finale van de 100 meter werd verrassend ge noeg gewonnen door Erik Taal die met 11.2 seconden Jeroen Sunter de baas bleef. Op de 400 meter won Cees Haasnoot in een fraaie 50.5 se conden voor Marcel de Bruyn (Hol land) in 50.8 seconden en Bataaf Gijsbert Remmelzwaal in 50.9 se conden. Daags erna veroverde Haasnoot ook de titel op de 800 me ter door de laatste aanval van Mi chel Versteegen af te slaan. Haas noot won in 1.54.6, Versteegen werd tweede in 1.54.7 minuut. De 1500 meter was voor Jan Jansen die niet echt voluit hoefde getuige zijn 3.58.0 minuten. Een dag later ging Jansen wel door op de 5000 meter. Samen met Kees van Klink zette hij het tempo om in de laatste ronde van zijn clubgenoot weg te lopen. Met 14.23.6 minuten verbrij zelde Jansen zijn record op deze af stand met ruim 13 seconden. Van Klink noteerde 14.28.3 minuten. De sterkste mensen komen uit Alphen Zowel Paul Boere bij de heren als Eveline Groen bij de dames komen uit voor AAV en boekten de dub- belle winst in zowel de kogel- als de discusring. Voor Boere noteerde de jury 13.60 meter kogel en 38.96 meter discus, voor Groen kwam 11.68 meter en 36.94 meter op het scorebord. Perry Vriesekoop won het verspringen met 6.77 meter, Harry van der Velde het hoog springen met een nieuw Bataven clubrecord van 1.95 meter en Aijan den Haan het polshoog met vier meter. Opvallend was gedurende de beide dagen het optreden van Hein van Heek. De Spartaanse tienkamper was op liefst vijf on derdelen aktief en in alle gevallen bij de eerste drie te vinden. Het speerwerpen won hij met 48.90 me ter, het verspringen werd zilver met 6.50 meter, evenals het hoog springen met 1.90 meter. De 11.10 meter kogel ook goed voor zilver. Op de 110 meter horden krijgt Van Heek geen tijd door een foutje tus sen starter en tijd waarnemers. Wel werd een derde plaats genoteerd achter Ruud van Maurik en Walter Botman. De meeste indruk bij de dames maakte opvallend genoeg het C meisje Bianca Vermond die debuteerde op de 400 meter. Na een snelle start bleef de Holland atlete doorgaan om in 1.01.0 minuut over de streep te gaan. Tijdens de derde (vrijwillige) ronde van de veteranencompetitie heeft de damesploeg van Bataven een fraaie derde plaats behaald. Door dit resultaat eindigde ze als vijfde in de eindrangschikking waar twee van de drie voorwedstrijden voor meetelden. Femmy de Graaf de met haar (9.97 meter kogel en 28. discus) het hoogst, Thea van Wetten nummers voor haar (verspringen en 100 4.31 meter en 13.7 jam Brugman zorgde met nuten op de 800 meter flinke puntenwinst ten van de eerste wedstrijd, wat gedeeltelijk weer verloren door de matige 3000 meter Steen voorden. LEIDEN Ook het tweede Snookertoernooi, gehouden in het nieuwe centrum De Snookerij, werd zaterdag een prooi voor Andre Vuik. Door in de finale van het door 32 deelnemers goed bezochte toernooi Parkas te verslaan ver gaarde Vuik (die ook een hoogste break van 39 liet noteren) voor de tweede opeenvolgde maal de maximale 10 rankingpunten. Op een gedeel de derde en vierde plaats kwamen Marco Klein en Vladimir Roedoe in aanmerking voor 5 pun ten. In de rangschikking neemt Parkas een tweede plaats in met 14 punten gevolgd door initiatiefnemer Co Vrins met 13 punten. „De gang zit er nu in, opvallend was wel het matige aantal dames wat meedeed (1)", aldus een te vreden Vrins die iedere zaterdag meer deelne mers verwacht in zijn Snookerij boven de Mar- ca. LEIDEN De handbal lers van Saturnus hebben weer één van hun grim mige duels met Saturnus Ridderkerk afgewerkt. De Leidenaren bleven dit maal met 18-13 aan de po sitieve kant van de score. In de tweede divisie liet HVV zich verrassen door Kwiek Sport (10-14) ter wijl de reserves van Rijn streek een maatje te klein waren voor Roda: 9-18. In de stromende regen was het verbazend dat Saturnus nog zo'n technisch verzorgd spelle tje op het asfalt legde. Satur nus Ridderkerk had er een kwartier lang geen verweer tegen. De Leidenaren hielden de veroverde 4-0 voorsprong vast tot 7-4. In de tweede helft werd de wedstrijd steeds gro ver. De beide scheidsrechters hielden het spel terecht strak. Het regende tijdstraffen. Bij 12-9, en vanuit een ondertal forceerde Saturnus de beslis sing. Debutant Rene Smit brak vanuit de door hem sterk be zette linkeropbouwpositie re gelmatig sterk door, terwijl ook Winfred van Bohemen vanaf de linkerhoek driemaal succesvol was. De Leidenaren wonnen met 18-13. HVV kreeg in de tweede divi sie een lesje van Kwiek Sport. De toch niet sterke Hagenaars kregen regelmatig een vrije doortocht aan de Voorschoten- se cirkel, terwijl HVV zelf een aantal mogelijkheden be kwaam om zeep hielp. Vier penalties waren niet aan de ploeg besteed. In de tweede helft scoorde de ploeg van Rob Loof nog maar twee maal. Kwiek Sport kreeg zo de gele genheid de ruststand van 8-4 om te bouwen naar een 10-14 zege. De heren van Rijn streek kwamen er tegen het forse Roda niet aan te pas. De Rotterdammers leidden bij rust al met 3-8 en wonnen uit eindelijk met 9-18. De dames van Olympia won nen overtuigend van VELO. Ondanks dat de formatie van Wil Geurds nog niet compleet is (Sabrian Segers verdedigde bijvoorbeeld het Wassenaarse doel), beginnen de door de trainster uitgedachte systemen te functioneren. Met name in de tweede helft speelden Olympia de Westlandsen re gelmatig zoek. Het won met 10-19, daar waar de voor sprong halverwege nog vrij mager was: 5-7. Angelique Schonk, Ingrid Bellekom en Ingeborg Henkes hadden met 16 doelpunten een groot aan deel in de zege. Bij HVV was Bertina Lamboo de goalgetter. Zij verzorgde tegen De Meeu wen in de eerste helft met vier treffers de gehele Voorscho- tense produktie. Duidelijk is dat de ploeg van Paul 't Man netje met de 3-2-1 defensie erg moeilijk is uit te spelen. De Meeuwen lukte dat maar twee keer. HVV won met 9-2. Nort- ha versloeg HEC in het twee de deel van de eerste helft. Toen nam Northa een 5-9 voorsprong. HEC probeerde te gretig de cirkelspeelster vrij te spelen, maar het slaagde in die opzet niet. Northa won met 11- 16. Uitslagen. Dames: Foreholte - Kwiek Sport 9-4, Fairplay - Westlandia 2 12-11, ODIS 2 - MMO 3-8, SOS - Rijnstreek 3- 5, EDH - HVS 11-8, Westlan dia 3 - HVS 5-11, Wings 2 - Warmunda 1-23; Heren: EHC - Olympia 12-13, Foreholte - Warmunda 33-12, MSV - Her mes 2 27-7, Fairplay - Quintus 3 18-17, Rijnsoever - Northa 19-8. Yves Kummer passt namens DIOK. De Leidenaars versloegen DSRG in ruim één helft met 32-3 LEIDEN Na ruim een helft had DIOK gisteren de winst tegen het Delftse DSRC binnen. Nadat een Delftse speler na 7 minu ten in de tweede helft vanwege een blessure naar het ziekenhuis moest, werd het duel door beide ploegen verder voor ge zien gehouden. De Leidse ereklasser stond op dat moment al voor met 32-3. In de eerste helft gaf DIOK de opponent vrij wel geen ruimte. Marcel van Loon, Gideon van de Bom, Mark Michelse en het opvallend spelende duo Diederik Renardel en Ronald Vermeulen zorg den voor de Leidse pun ten. DSRC kwam slechts tot een try. Het Sassenheimse The Bassets bracht een succesvol bezoek aan REL, 13-22. Bassets kwam in de eerste helft maar moei lijk op gang en moest dat be kopen met een 9-0 achter stand. Na 25 minuten bracht Tinus Harskamp zijn ploeg iets dichterbij (9-6), maar halver wege was het 13-6 voor REL. Na de pauze boekten de voor- waartsen van het veel feller spelende The Bassets veelvul dig balwinst. Een try en een benutte conversie "van Hars kamp brachten de Sassenhei- mers bijna langszij. REL werd vervolgens dankzij scores van Jelte Tilma nus Harskamp naar nederlaag gespeeld. Ook LSRG keek bij de gen een achterstand ponent Haarlem met 3-6, al ontliepen ploegen elkaar qua niet veel in sterkte: leek het voor de denten allemaal nog komen. Voortvarend nieuwkomer Raoul von ke en Jan Joost 9-16 voorsprong genome echter in het laatste kw verloren ging: 16-16. LEIDEN LMHC liep dit week einde tegen heeft het eèrste ver lies op: Schaerweide was met 2-4 te sterk. Roomburg en Noordwijk verloren eveneens. Alleen de heren en dames van Forescate zetten hun partijen in winst om. Leiden stond al vrij snel met 0-2 achter tegen Schaerweide. Harm Jansen Schoonhoven scoorde, na voorberei dend werk van Peter Verstappen, uit een veldsituatie 1-2. Binnen één mi nuut scoorde Schoonhoven de gelijk maker uit een strafcorner. Leiden ging met perspectief de tweede helft in, maar werd door het beter spelende Schaerweide overtroefd: 2-4. Room burg stond 1-0 voor tegen Rosmalen bij de rust, dankzij Rutger van Schaik die een strafcorner met een hoge push om zette in een doelpunt. Vlak na rust trok Rosmalen de stand gelijk. Het midden veld van Roomburg draaide totaal niet en Rosmalen maakte 1-2 uit een straf corner en 1-3 uit een counter, tevens eindstand. Noordwijk verloor op het nippertje van de Reigers. Holten scoor de twee keer uit een strafcorner, maar Reigers kwam nog voor de rust tot 2-2. In een gelijkopgaande tweede helft wa ren het de Reigers die vier minuten voor tijd met een derde goal de wed strijd in hun voordeel beslisten: 3-2. Fo rescate speelde een harde wedstrijd te gen VVV. Nol van der Steen scoorde in de rebound na een strafcorner en bracht de stand op 1-1, tevens rust stand. Forescate had het overwicht in de tweede helft en dat werd beloond met een doelpunt van Eric Kruys: 2-1. De dames van Leiden werden in de eerste helft compleet gedemoraliseerd door het Tilburgse Forward: 4-0. Aan voerster Karen van der Lee maakte na een mooie solo een veldgoal en pepte de gemoederen wat op, maar Leiden had te weinig in huis voor Forward en verloor met 5-1. Alecto en Qui Vive uit Uithoorn waren aan elkaar gewaagd. Na een spannende eerste helft, waarin Corien Vliegenthart en Eugenie Wes terduin uit een strafcorner scoorden, stond het 2-3 voor Qui Vive. Corien Vliegenthart maakte nog 3-3, maar na een dubieuze overtreding van Elna Kranenburg besliste Qui Vive de wed strijd dankzij de daaruit voortkomende strafbal met 3-4. Noordwijk werd weggeveegd ddor HIC met 1-6. Renate van de Bent redde de eer met een doel punt uit een strafcorner. Noordwijk Spelmoment uit het duel LMHC- Schaerweide FOTO: KEES VAN DEN BURG was wel in de aanval, maar kwam niet tot scoren. Ook de verschillende straf- corners werden niet benut. Forescate was in de eerste helft tegen Rijswijk niet op dreef, de ruststand was dan ook 0-0. Daarna volgden de doelpunten el kaar snel op. Yvonne Raap zette de eerste veldgoal, gevolgd dooi* een be nutte strafcorner van Brechtje Vriend. Danielle Engelen sloot de rij met een velddoelpunt: 3-0. Roomburg voelde zich de 'sparringpartner' van het Delft se Hudito. De delftsen gebruikten de strafcorner twee keer als wapen en Roomburg had hierop geen antwoord: 0-3.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18