UVS weer op Slotfase breekt Roodenburg doet aan klantenbinding Gedeeltelijke revanche voor DOSR SVLY slagvaardj tegen Foreholte; SPORTQeJidóaQowiwntMAANDAG 12 SEPTEMBER 1988 Blauw Zwart nog puntloos I GELIJKSPEL VOOR LUGDUNUM I Alphense Boys machtelo^yi LEIDEN Het uitspelen van wedstrijden gaat UVS op zijn zachtst uitgedrukt maar matig af. Gingen de Leidenaren vorig seizoen onder trainer Arie Lagen dijk regelmatig in de slot fase onderuit, ook de nieuwe oefenmeester Ruud de Groot heeft in middels een dergelijke er varing moeten ondergaan. In de thuiswedstrijd tegen een teleurstellend Elink- wijk verloor de blauwwit te formatie, volkomen te gen de verhouding in, dat wel, in de laatste minuut met 2-3. Een uitslag die zich de thuisploeg deels zelf kon aanrekenen door enkele persoonlijke fouten en De Groot de uitspraak ontlokte: „We hebben ons de kaas van het brood la ten eten". Toch zijn er wel degelijk enige verschillen in positieve zin te bespeuren in vergelijking met afgelopen jaar. Was angst des tijds diverse malen een slechte raadgever, deze competitie voetballen de Leidenaren dui delijk zelfbewuster. Een ont wikkeling waar de komst van een tiental nieuwe spelers ze ker niet vreemd aan is. Liefst vijf kwartier waren de pupil len van De Groot superieur aan de kampioenen van vorig seizoen, die slechts in ope ningsfase konden imponeren. De bezoekers lieten daarin de bal prima circuleren en con troleerden het duel volkomen, mede omdat de thuisploeg geen duimbreed in de weg leg de. De Groot: „De eerste vijf tien minuten stonden we als apathen in het veld". Het overwicht dat daarvan het lo gische gevolg was, kwam in de elfde minuut tot uitdrukking. Aan de treffer ging balverlies van Leon Meijs vooraf. John van der Linden, zoon van de beroemde Tonnie, bedacht zich geen moment en haalde hard uit. Via het been van Ted van Berkel belandde de bal met een mooie curve in de rechterhoek achter de verbou wereerde René de Graaff: 0-1. Het doelpunt leek UVS wak ker te schudden. Onmiddelijk schakelden de Leidenaren over naar een versnelling, die duidelijk te hoog was voor Elinkwijk. De druk op de Utrechtse defensie leidde evenwel tot weinig echte ge vaarlijke situaties. Met uitzon dering van Hans de Kruijs, die in de vierentwintigste minuut langs zijn bewaker Jeroen van der Meijden snelde en schuin voor het doel twee maal kon aanleggen, de eerste maal zag de Leidse spits zijn inzet ge keerd door doelman Chris Heil om in de rebound hoog over te schieten. Het niveau van de wedstrijd zakte aanzienlijk in het begin van de tweede helft. Pas na de dubbele wissel Henry Pouw- Peter Kling voor Jan Hevel en Richard \an Polanen sloeg de vlam in de pan. Een lange trap van Kling werd in eerste in stantie gemist door Meijs. De uit zijn doel gelopen Heil was hierdoor volkomen verrast, waarna het voor Arthur van Orssaggen een koud kunstje was de bal in het doel te gflij- den, 1-1. Een minuut later lag het leder echter wederom ach ter De Graaf, een doelpunt dat met name Marcel Valk zich aan kon rekenen. De verbale uitingen van de middenvelder leidde niet alleen tot een boe king, maar ook tot een vrije trap net buiten het Leidse doelgebied. De indirect geno men bal (inzet van Pascal de Bruyn) werd door De Graaf f onvoldoende gepareerd, Chusi Reglero schoot de terugsprin gende bal hoog in het Leidse net, 1-2. „Als ik nog een wissel over had gehad, zou ik Valk onmiddellijk hebben gewis seld", aldus een nog steeds zichtbaar geïrriteerde De Groot na afloop. Toch kwam zijn ploeg binnen zestig secon den op gelijke hoogte. De voorzet van Gerry Jansen van rechts belandde op het hoofd van Hans de Kruys, die prima inknikte, 2-2. De ploeg ging daarna duidelijk voor meer (De Groot: „We hadden afge sproken dat we door zouden gaan"), maar kreeg uiteinde lijk minder. In de slotminuut was het Ted van Berkel, die in een duel met Van der Linden onvoldoende ingreep. De al leen doorgaande Van der Lin de had vervolgens geen moeite De Graaf uit te spelen, 2-3. „Van Berkel mag hem natuur lijk nooit laten gaan", verweet De Groot de ex-Lugdunum- speler en in feite zijn gehele elftal een gebrek aan een pro fessionele instelling. „We heb ben ons het kaas van ons brood laten eten". MARK VINK Scoreverloop: 11. Van der Linden, 0- 1; 77. Van Orssagen, 1-1; 78. Reglero, 1-2; 79. De Kfuijs, 2-2; 90. Van der Linden, 2-3. Boekingen: Van der Linden (Elink wijk) en Valk (UVS). UVS: De Graaf, Van Orssagen, Filip- po. Meijs. Van Polanen (Kling), Jan sen, Valk, Van Berkel. Tolsma, De Kruijs en Hevel (Pouw). in W. 0 rstand en C tnuispl ste ge< celijke rpenze al vas ■esulte UVS-voorstopper Fred Filippo heerst in het luchtruim in het treffen met Elinkwijk. De Utrechters zouden evenwel fortui" aan het langste eind trekken. inzet LEIDEN Tweedeklas ser Roodenburg deed dit weekeinde aan klanten binding. De ploeg uit Lei den Noord behaalde een 4-1 zege op opponent Woerden. Toch zou er geen toeschouwer gemop perd hebben als het duel in 4-4 was geëindigd, want de verdediging van de thuisploeg rammelde aan alle kanten. Dit kwam omdat „rustbren- ger" John Verschoor we gens een blessure ontbrak. Toen voorstopper Rob Pret de ploeg in de twee de helft geblesseerd ver liet, mochten de Leide- naars van geluk spreken dat én doelman Marcel Vink in een zeer goede vorm stak én spits Wahl niet op scherp stond. Aanvallend zit het bij Rooden burg uitstekend in elkaar. Met de 19-jarige Glenn Helder en 18-jarige Marcel Prins be schikt de ploeg over twee heerlijke buitenspelers. Met spits Marcel van der Burg zijn deze twee talenten een plaag voor elke defensie. Tegen Woerden was het drietal bij alle Leidse goals betrokken. En het zal dan ook niet lang meer duren voordat Helder en Prins trainer Wim Rijsbergen „betaald voetbal-advies" zul len vragen en in de voetsporen van Hoverda, De Romeijn, De Roode en Van Alphen zullen treden... Helders eerste balcontact was go?d voor de eerste Leidse goal. Hij dolde zijn tegenspeler John Paul Punt en trok de bal terug naar de opgekomen Pe ter Pret, die het leer hard ach ter doelman Vrolijk knalde. Toch was Woerden zeker niet aangeslagen door deze treffer. Toen gelegenheidsrechtsback Duncan Alberga John van der Vlist binnen de zestienmeter neerhaalde, had de ploeg zelfs op gelijke hoogte moeten ko men. De gelijkmaker werd nog even uitgesteld omdat Vink de pingel van Theo Vis ser ook zonder de kaartenbak van Jan Reker ijzersterk uit de hoek plukte. Enkele minu ten later kreeg Visser de kans zich te revancheren, maar schoot hij hoog over. De Woer- dense druk werd tenslotte be loond met een dertigmeterk- nal van Andre Millenaar: 1-1. Kort na deze goal soleerde Marcel Prins vanaf zijn eigen helft het vijandelijke straf schopgebied binnen waar Ro land van Dalsum hem vloerde. Onder toeziend oog van ploeggenoot Robert Goodway kopt Marcel van der Burg naast het Woerdense goal. De Leidse spits zou twee strafschoppen benutten. FOTO: TEJO RINGERS Aanvoerder Marcel van der Burg benutte het buitenkansje- 2-1. Na rust kende Roodenburg een mindere periode. Dat kwam vooral omdat de verde diging zeer onrustig speelde. Rijsbergen zag het zo: „Onze verdedigers staan achterin met een man meer en hadden de bal gewoon rond moeten spe len. Ik weet niet waar het aan ligt, misschien is het een kwestie van zelfvertrouwen, maar ik hield mijn hart iedere keer vast. En als die spits van Woerden wat meer geluk heeft, vliegen er bij ons een paar in". Rijsbergen's hart zal wel even stil hebben gestaan toen Rob Pret „echt" aan het rommelen sloeg. Hij tikte de bal onver schillig terug op Vink en kwam goed weg toen spits Rob Wahl zijn inzet tegen de sterk keepende Roodenburg-doel- man schoot. Bij deze ene kans bleef het echter niet. Toen Rob Pret ongelukkig in botsing kwam met Punt en beiden het veld moesten verlaten, werd Luc Kok belast met de bewa king van de Woerdense spits. Behalve Wahl hadden toen ook Visser en Jansen enkele goede mogelijkheden. Langzamerhand ontworstelde de thuisploeg zich uit de greep van de tegenstander en wer den de Leidse counters steeds gevaarlijker. De derde treffer nam de rappe Prins zelf voor zijn rekening. Op het natte veld schoot een door Peter Pret genomen achterbal door. Deze belandde bij de rechter spits die Vrolijk verschalkte. Vijf minuten voor tijd stond Prins werderom aan de basis van de vierde Leidse treffer. Voordat zijn tegenstander bij de bal kon, gaf hij een voorzet op maat. De inkomende Good way werd in de rug geduwd en de man in het zwart legde de bal voor de derde keer op de stip. Ook ditmaal kende Van der Burg geen pardon en schoot hij het leer achter Vro lijk in de touwen. LOUIS HOOGENDOORN Scoreverloop: 8. 1-0 Peter Pret; 27. 1- 1 Millenaar; 36. 2-1 Van der Burg (strafschop); 70. 3-1 Marcel Prins; 85. 4-1 Van der Burg (strafschop). Opstelling: Vink, Kok, Peter Pret, Rob Pret (Martin Prins). Goodway, Van Berkel, Gottmer, Helder. Van der Burg, Marcel Prins. LEIDEN DOSR heeft zich gedeeltelijk gerevan cheerd voor de uitermate slechte competitiestart. De Veners kwamen met RFC een 1-1 gelijkspel overeen na vorige week met 5-1 weggevaagd te zijn door WSE. De streekderby in de derde klasse tussen LDWS en FC Lisse eindigde in een 0-2 zege voor de Lissenaren, maar in beide kampen was men eens gezind van mening dat de Lei denaren daarmee veel te wei nig kregen. Debutant Meer burg kon de derde wedstrijd in een week niet in winst omzet ten. Na het eerdere verlies te gen Alexandria en de winst op ONA, verloor het met 2-0 van Alblasserdam. DOSR - RFC 1-1 (1-1) Reeds na drie minuten stond er een 1-0 stand op het score bord in Roelofarendsveen. Verantwoordelijk daarvoor was Dennis van Veen, die een terugspeelbal onderschepte en beheerst de vijandelijke doel man passeerde. Een aardige opsteker na de blamage van een week eerder. De toeschou wers die er eens goed voor gingen zitten, kwamen echter bedrogen uit. Niet alleen om dat de Veners enigszins terug vielen, maar vooral daar de te genstanders er nu al een de gradatieduel van maakten. Wellicht ingegeven door het feit dat dit jaar minimaal drie teams degraderen. De strijd werd uiterst grimmig met als gevolg dat de laatste man .van RFC in de tweede helft na een „vliegende schaar" op Martin Hogenboom vroegtijdig mocht faan douchen. »DWS - FC Lisse 0-2 (0-1) LDWS had in het streekduel vrijwel steeds het initiatief in handen, maar verder dan een afgekeurd doelpunt van Ruud Keyzer en talrijke gemiste kansen kwam het niet. De Leidenaren waren dan ook he vig teleurgesteld, v,il^al omdat zeven dagen eerderrhtt 3-0 verloren werd van Gouda. De nieuwe Lissese trainer Wim Verburg kon de teleurstelling in het Leidse kamp wel begrij pen. „LDWS was inderdaad dominerend en had ook meer verdiend. Desondanks ben ik niet alleen vanwege het resul taat tevreden". Met de vier te gendoelpunten van vorige week in het achterhoofd, had Verburg zijn elf namelijk met een defensieve instelling het veld ingestuurd. En met succes want Paul Pijpers en Ruud Warmerdam waren bij de spaarzame aanvallende acties doeltreffend. Alblasserdam - Meerburg 2-0 ((H)) Meerburg begon in zijn derde wedstrijd van dit seizoen niet onaardig en kon al snel bogen op twee goede mogelijkheden voor Piet de Koning en Hans Boom. De acties veroorzaakten evenwel nonchalance binnen de formatie, wat tegen een alert Alblasserdam funest bleek. Ad den Boer en Jan de Vries profiteerden van de Meerburgse onoplettendheid en lieten Peter van der Hey- den kansloos. Waarop Meer burg alle registers opentrok maar de kansen waren aan met name Boom niet toever trouwd. LEIDEN Na twee speeldagen in de vierde ïioelma zijn nog vier ploegen zonder puntverlies. DocosMdar met 2-3 van UDO, na bij rust nog op een 2-0||ph™. stand gestaan te hebben; VVSB zegevierde thui 2 tegen een gelijkwaardig VTL; een gediscii Unitas trok met 4-1 aan het langste eind tegenj wijkse Boys; meest opvallend was echter de het geflatteerde, 1-5 overwinning van een ko< tegen een opportunistisch spelend Foreholte. UDO - Docos 2-3 (2-0) Een verdiende overwinning voor de bezoekers, die bij tegen een 2-0 achterstand aan keken. Doelpunten v Massee, Gert-Jan van Rijn plus het sterk optreden vj doelman Michel van Haaren konden niet verhinderenpgp^ COS alsnog de volle winst zou pakken. Een afstandssj -m Ronald Hoogenboom en twee treffers van 'super-sub' R[ J. voort waren te veel voor de Oegstgeestenaren. Keind> VVSB - VTL 4-2 (1-1) RKi VVSB kreeg in dit duel meer dan het toekwam. Martiifeit d bracht de Vliet-club eerst aan de leiding, maar het w^er jG Marijnen die na een pass van Marco Zandvliet de sté^ g gelijk trok. Nadat Theo Aanhane's knal 2-1 betekend6 teerde Peter Gijsman van een foutje van Gerry van der, 2. In de laatste vijf minuten sloeg VVSB via twee tre[e V; John Jansen alsnog toe. zijn Unitas (L.) - Stompwijkse Boys 4-1 (3-0) fctelijl Onder Joop van der Krogt speelt Unitas een gedistW n, spelletje dat nu al twee zeges opgeleverd heeft. Na de KeHe ning op LFC van afgelopen week, moesten nu de Boi° geloven. Nico Lafeber, hangende spits Wally Gallert p van der Linden brachten de Leidenaren al voor rus comfortabele 3-0. In de tweede helft wist alleen Gallerl van de vele kansen te benutten. Vlak voor tijd kon Eerste veling van elf meter (duwfout Wim van de Bosch?) de slvvijke een dragelijker aanzien geven, 4-1. creëe Foreholte - SVLV 1-5 (1-2) fansen Een veelvuldig in balbezit zijnde thuisploeg ging hard) Eelm tegen een koel spelend SVLV, dat optimaal van deps ir kansen gebruik wist te maken. John van der Zeijl opfcn. een prachtig doelpunt het ijs voor de VoorschotenarenJ*jerd Arroyo kon Foreholte in eerste instantie nog aanklamp- En nadat Piet Douwes vlak voor rust de Venema-elf andejVlC is voorsprong had gebracht, was er geen houden meer a| waai han Roodakkers, Corné Klaassen en wederom Douwesl passé het quintet vol. (kwan Alphen - Roac'79 3-1 (1-1) «weede Alphen herstelde zich knap na de nederlaag van vorfarodal Het vroege storen van Alphen's kant bracht de Ripperajftigst de problemen. Gerrit van der Berg knikte na een schPereid* aanval even zo fraai de bal in de bovenhoek, 1-0. Géhoot ei Star buitte een tijdelijke verzwakking van de Alpheuse 1 goed uit, maar na de rust stelden de Dekker-elf via Beer en Willem Hoogendoorn snel orde op zaken, 3-l, tetref SJZ - LFC 1-1 (1-1) f kaï In een gelijkopgaand duel deelden beide ploegen de pi?ns- N aangeven van Harry van der Berg bracht Rob Retel dpreeg 1 vendus na een half uur spelen aan de leiding, maar gelp °m de Zoeterwoudse defensie stelde Michel Mejri in staatf ^en t ries al vijf minuten daarna de latere eindstand op hePeze brengen, 1-1. eners Velsen - Van Nispen 4-2 (3-1) Het optreden in de vierde klasse C bevalt de Zilkenarj°wijk( toe maar matig. Het verschil in keepers gaf volgens c#°Pte ter Paul Egner dit maal de doorslag. Een blunder vanf trap Ed Smit plus een mooie Velsense treffer zorgden er*n zor; deze ontmoeting in feite al binnen een kwartier beslistrerme nald de Jong gaf de gasten nog even hoop, maar de t£ vooi sloeg kort daarop voor de derde keer toe. Na de vierde£e goa treffer, waar Smit wederom niet vrijuit ging, maakte binn Eeden van elf meter geen fout. neerg VEP - NSV'46 34) (1-3) 1 De ploeg van trainer Paul de Jong verdiende duidelijk deze 3-0 nederlaag. Nadat Cock van Helder en Frans ldend zijn tweeën een unieke kans onbenut hadden gelaten, ."ij in de tegenaanval direkt toe. Ook Arjan van Koert s maal Van Helder hadden het vizier niet scherp staan, er de stelling tot de gastheren dit nog twee maal doel trofff LEIDEN - Na twee competitieronden staat Blauw Zwart nog steeds met lege handen. Na de nederlaag bij Sliedrecht (2-1) van vorige week, was dit maal Xerxes te sterk voor de pupillen van trainer Pim Westgeest, die nog zoekende is naar de juiste formatie, 1-5. Ofschoon de Wassenaarders in de eerste helft goed tegenspel bo den en diverse kansen wisten te scheppen (Peter van de Ploeg en Peter van Leeuwen), was het Xerxes dat profiterend van dekkingsfouten achterin kon weglopen naar een 0-2 voorsprong met de rust. Doelman Pedro de Wit kon halverwege de tweede helft de bal andermaal uit het net vissen, voordat Marcel l'Ami in de rebound wist te scoren, 1-3. De thuisploeg nam daarna nog meer risico's, die evenwel door de Rotterdammers bekwaam werden uitgebuit tot 1-5. Trainer Westgeest: „We zijn de enige met nul punten. Voorlopig is aansluiting krijgen het doel wat we voor ogen moeten houden". LEIDEN De tweede wedstrijddag heeft de debutanten in de tweede klasse, Altior en SJC, opnieuw geen winst gebracht. Kwamen beide teams vorige week nog tot een gelijkspel, gisteren was verlies hun deel. Lugdunum behaalde het derde punt uit twee door in Schiedam met 2-2 gelijk te spelen tegen SFC. Altior - Rijswijk 0-1 ((H)) Na de wedstrijd was de sfeer in de kleed kamer van de Langeraarder formatie ver beneden peil. Volgens Frank van Dam lo gisch, omdat „we onterecht verloren. Nu er, vanwege de reorganisatie bij de inde ling, vier ploegen aan het einde uitvliegen en elk puntje dus van het grootste belang, komt zo'n nederlaag hard aan". De dom per voor de debutant kwam twee minuten voor tijd, toen keeper Aad Otto kansloos was op een kogel van de Rijswijkse laatste man. Waarmee Rijswijk teveel kreeg, want Altior was minimaal gelijkwaardig aan de Rijswijkers, maar het vergat de gen voordeel, kansen te benutten. evenwel nog voor de rust het pleit in ei gen voordeel. Quick - SJC 4-1 (4-1) De kleine selectie lijkt de Noordwijkers dit jaar te gaan opbreken. Zag trainer Faas bij de competitiestart al routiniers Ben van der Zalm, Piet en Jos Alders en Ed Zuydhoek om diverse redenen met lede ogen vertrekken, door blessures kon hij ook Peter Ruygrok, Erik Groenewoud en Ruud Alkemade gisteren niet opstel len. Waardoor een zeer jeugdige formatie de ongelijke strijd met het gekneisde Quick moest aangaan. Een naar bleek on mogelijke opgave. Toch hoopte men in het Noord wijkse kamp op beter toen Peter Marijnen bij eeh 2-0 achterstand tegen- scoorde en Ron Vink daarna tweemaal kansrijk was. De Hagenaren beslisten SFC - Lugdunum 2-2 (1-1) Een volgens trainer Henny de Klerk „te vroeg" door Henry van der Weyden ge scoorde goal bracht de Leidenaren vooral in de eerste helft in de problemen. De Kikkerpolder-bewoners gingen ver krampt spelen en lieten het initiatief aan de gastheren. Wat vijf minuten voor de rust en tien minuten voor tijd resulteerde in een terechte voorsprong voor de Schie dammers. Waarop invaller Edwin Ver hoogt het tijd vond zich te onderscheiden. De HEAO-student soleerde door de vijan delijke linie om pas binnen de zestien me ter onreglementair gestopt te worden. Voor Frans Sjardijn was het vervolgens geen enkel probleem om vanaf elf meter gelijkmakend uit te halen. Ruim een uur lang domineerden zijn pupillen het fysiek sterke Schiedammers zonder echter tot veel kansen te komen. Frank Bakker opende de score halverwege de eers typerend voor de aanvallende onmacht van de matie, een afstandsschot. 0-1. Reeds voor de rust had negatieve stand via twee vrije trappen omgebogen voorsprong. Bakker kreeg vlak voor de pauze een de stand weer gelijk te trekken, nadat Pieter van de beruchte lijnen ten val was gebracht. Zijn strak schoten bal werd evenwel door de Schiedamse kend gepareerd. In de tweede speelperiode kwamen i kwartier nauwelijks meer gevaarlijk voor het grendelde doel van de tegenstander. Bahlmann: „He tieve is dat we tenminste goed gevoetbald hebben". LEIDEN „Onbegrijpelijk dat we vandaag ben", aldus een verbouwereerde Paul BahJ— van de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14