uropa Cuptoernooi Is Linder loden last Krickstein roept Edberg halt toe sportuitslagen U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! )RT CetdócSouroTit DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 PAGINA 9 ijaarden heersen i ,eigen" ronde schaf pde 1 kinde >tgara ■scha- 3k bij :htig.0fr! aar kii ■lESA De hete nazomer be de Spaanse wielrenners goed in inde van Catalonië. De etappe jisteren de vijfde van 'de Aro naar Manresa met eén de eerste en één van de twee- tegorie in het eerste gedeelte, geheel door autochtone renners rst. io Moreno en Guedon, dat al bij irt was weggesprongen en een rong van een kwartier nam, na 115 van de in totaal 175 km ?n. Pas in de straten van de Tistplaats ontworstelde Miguel Iglesias zich aan de greep vèn loton. Hij won met een verschil "in seconde op zijn landgenoten en Recio. Rijverbod Robson MANCHESTER Bryan Robson, aanvoerder van Manchester United en het Engelse voetbalelftal, mag drie jaar niet autorijden. Maandag gaf hij voor de rechter toe dat hij achter het stuur heeft gezeten met een te hoog percentage alcohol in zijn bloed. De 31-jarige Robson kreeg bovendien een boete van 850 gulden omdat hij weigerde een bloed- öf urinemonster af te geven. Robson, die in 1982 vanwege een soortgelijke overtreding een jaar niet mocht rijden, werd in juni door de politie aangehouden. Hij stond zonder benzine langs de weg. Robson deed ter plekke een adem test. Die viel positief uit, maar hij weigerde verdere controles op het politiebureau. DALGLISH ONTKENT VERTREK ALDRIDGE LIVERPOOL Liverpool-manager Kenny Dalglish heeft gisteren een einde gemaakt aan speculaties als zou John Al- dridge, de topscorer van de ploeg in het vorige seizoen, naar PSV gaan. „John Aldridge gaat nergens naar toe", liet Dalglish weten nadat de Engelse kam pioen bericht uit Eindhoven had gekre gen waarin PSV van interesse getuigde. Volgens eerdere berichten in de Britse en Nederlandse pers zou Aldridge van daag naar Eindhoven reizen om bespre kingen te voeren. PSV zou bereid zijn 3.5 miljoen gulden voor de spits uit te trekken. De interesse van de Europa Cup-winnaar werd opgewekt nadat Li verpool onlangs Ian Rush, ook een spits, terug kocht van Juventus. Aldridge scoorde vorig seizoen 29 maal. 40.000 gulden voor Russische gouden plak MOSKOU De Sovjet-atleet, die bij de Olympische Spelen in Seoul een gouden medaille verovert, kan volgens Marat Gra- mov, de voorzitter van het olympisch comi té van de Sovjetunie, rekenen op een bonus van 12.000 roebel, volgens de officiële koers ongeveer 40.000 gulden. Gramov wilde van verkapt professionalisme niets weten. „Het olympisch manifest zegt, dat atleten niet de dupe mogen worden van hun inspanningen ter voorbereiding op Olympische Spelen. We denken dat deze financiële regeling de beste is om hun voor hun opofferingen ge durende jaren te belonen," zei Gramov, er nog aan toevoegend dat de bedragen in geen verhouding staan tot wat westerse topatle ten opstrijken voor hun deelneming aan sommige wedstrijden. RUSSISCHE DAMMERS KLAGEN KRANT AAN AMSTERDAM Drie Russische damgrootmeesters heb ben een Sovjet-krant voor het gerecht gedaagd. Het ge ding, dat door oud-wereldkampioen Gantwarg samen met Baljakin en Korenevski is aangespannen, is het eerste door sporters in de Sovjetunie tegen een officieel orgaan en dient op 19 september voor een Moskouse rechtbank. Aanleiding voor deze unieke stap is een artikel onder de kop „Dammers neergesabeld", dat begin dit jaar verscheen in Komsomolskaja Pravda. Daarin werd Gantwarg be schuldigd zijn positie in de damwereld te verstevigen door sterke grootmeesters om zich heen te verzamelen. Gant warg zou op deze grootmeesters zoveel overwicht hebben, dat zelfs toernooiresultaten beïnvloed konden worden. Ko renevski en Valneris zouden vorig jaar in Moskou hun landgenoot Wirny van de Europese titel hebben afgehou den door beiden van de Nederlander Gerard Jansen te verliezen. Jansen eindigde mede daardoor één punt voor Wirny als eerste. Olympische worstelaar Stephen Cooper overleden LONDEN De 23-jarige Britse worstelaar Stephen Cooper, die mee zou doen aan de Olympische Spelen in Seoul, is gisteren, 24 uur nadat hij betrokken raakte bij een ernstig verkeersongeluk, in het ziekenhuis van Leytonstone over leden. Cooper, die een bronzen medaille veroverde tijdens de laatste Gemenebest-spelen, werd zondag op de fiets aangereden door een auto. Hij werd naar de intensive care-afdeling van het plaatselijk hospitaal gebracht, maar overleed zonder bij bewust zijn te zijn geweest. \LE DE LOBOS tainer Kurt Linder kat morgenavond met ]ax in het snikhete Lis- fbon voor een zware iak. De Amsterdamse ub, waar het traditio- eel broeierig wordt als fe prestaties tegenvallen, lag tegen Sporting Lis- ibon niet afgaan. Het EF A-Cuptoernooi is Ên van de weinige mo- plijkheden voor Ajax in te ontsnappen aan ?n financieel drama, (ant de competitie waar- i PSV nu al weer 3 pun- in is uitgelopen, is voor et Amsterdamse pu- liek niet interessant leer. Alleen op Europe- duels zou het publiek [komen, waardoor Ajax psoluut niet in de eerste bnde mag sneuvelen, en loden last voor de zwaar [havende Amsterdamse (ub, die het in de Portugese Dofdstad zonder een aantal ïlangrijke steunpilaren loet zien te klaren. Danny ind en Jan Wouters zijn [schorst, Ron Willems, Aron [inter en John van 't Schip jn geblesseerd. Over het lot laatste twee wordt pas morgenochtend beslist, maar eerstgenoemde is tegen de wil van de Ajax-clubleiding in Amsterdam achtergeble ven, waar hij acht uur per dag wordt behandeld door de in voetbalkringen bekende fysiotherapeut Richard Smith. Voorzitter Ton Harmsen be zwoer gisteren plechtig wraak te zullen nemen. Zon der de naam van Smith te noemen, was het duidelijk dat de getergde praeses hem in ieder geval bedoelde. „Willems had hier kunnen zijn en ook afgelopen zondag tegen FC Twente kunnen spelen, als de behandeling goed was geweest", brieste Harmsen. „Als deze affaire achter de rug is, en Willems weer speelt, dan geef ik ope ning van zaken. Willems is momenteel het slachtoffer van twee, drie mensen. Zo dra hij weer voetbalt, komt mijn verhaal, en ik beloof je dat dan de onderste steen bo ven komt". Ondanks de twee nederlagen in de competitie tegen Fortu- na Sittard en FC Twente staat het bestuur als één man achter trainer Kurt Linder, die met een versterkte defen sie zal aantreden. „Bij Ajax moeten we onderhand maar eens af van de aanvallende instelling. In de tijd dat Ajax elke tegenstander haar wil oplegde, beschikte de ploeg ook over elf toppers. Nu is de ploeg in een opbouwfase. Een andere spelstijl is dus ver eist". De opvolger van Cruijff werd daarin ongemeen fel bijgevallen door Ton Harm sen. „We hebben drie jaar pressievoetbal gespeeld en wat heeft dat opgeleverd. He lemaal niets", zei de getergde voorzitter. Over de opstelling van Spor ting tast Linder nog in het duister. Bij Ajax twijfelt men aan de speelgerechtigheid van de Zweedse aanvaller Eskilsson en de Braziliaan Si- las, die volgens de Amster dammers na 15 augustus bij de Portugezen hun opwach ting maakten. „Dit is een zaak voor de Portugese voet balbond. Die moet kunnen aantonen, dat beide spelers op 15 augustus onder contract stonden. Het is de vraag of zij meewerken of de belangen van Sporting beschermen", aldus Linder. Roda JC Roda JC treft morgen in het toernooi voor bekerwinnaars een ploeg met een veel grote re Europese ervaring. Roda teert al twaalf jaar op de dub bele confrontatie met Ander- lecht uit 1976. Guimaraes daarentegen werkte vooral de afgelopen twee jaren aan zijn internationale reputatie. Twee seizoenen geleden haalden de Portugezen de kwartfinales van het toer nooi om de UEFA-beker. Ze schakelden achtereenvolgens Spartak Praag, Atletico Ma drid en FC Groningen uit, om door Borussia Mönchen- gladbach bij de laatste vier weg gehouden te worden. Vorig seizoen duurde het toernooi voor Guimaraes een ronde korter. Voor Tataba- nya en Beveren (na straf schoppen) was de ploeg te sterk, in Tsjechoslowakije volgde uitschakeling tegen Vitkovice. „Ze hebben een Europese er varing van 22 wedstrijden", aldus Jan Reker, „en weten precies hoe ze tijd moeten rekken, tegenstanders kun nen irriteren, vrije schoppen kunnen versieren en verde digend moeten voetballen. Ze beheersen kortom het hele scala dat nodig is om Euro- ëees voetbal te spelen". Bij .oda hebben alleen Van Loen en Früser met FC Utrecht, Diliberto met Sparta en Suvrijn met Oranje Euro pese ervaring. Het grootste Limburgse groentje is de hui dige topscorer Frits Nöllgen, die ruim twee jaar geleden De Ajacieden Stanley Menzo, Stefan Pettersson, Wim Jonk en Arnold Scholten zoeken in het snikhete Lissabon verkoeling onder de palmen. voetbalmoe was bij een pro- trainer, die beloofde een top- ser SVN. Nu speelt hij naast vinciale derdeklasser en stop- per van hem te maken. Van Loen in de spits op Eu- te. Dank zij een bevriende kwam hij terug bij hoofdklas- ropees niveau. Krickstein zorgde voor het „hoogste luit zijn carriere door Wimbledon-kamioen h Edberg te verslaan. FOTO: AP NEW YORK Bij de open Amerikaanse tennis kampioenschappen op Flushing Meadow in New York is Wimbledon-kampioen Stefan Edberg in de achtste finales uitgeschakeld. De Zweed ver loor in vijf sets van de Amerikaan Aaron Krick stein. De partij duurde drie uur en 52 minuten. Aaron Krickstein (21) speelde gisteren in New York de partij van zijn leven. Edberg vocht vier uur lang hardnek kig terug, toonde vaak zijn beste kunnen, ging desondanks in vijf sets ten onder. Het werd 5-7 7-6 7-6 4-6 en 7-5 voor de Amerikaan. „Dit is het hoogste punt in mijn loopbaan", zei Krickstein na de grootste verrassing op Flushing Meadow. Krickstein speelde onder winderige omstandigheden somtijds briljant en zorgde er voor dat slechts vier geplaatste spelers tot de kwartfinales doordrongen. Het betekende ook, dat Mats Wilander in New York de finale kan bereiken zonder een geplaatste speler te hebben ontmoet. Edberg had veel last ondervonden van het slechte tennis- weer. „Ik heb nooit onder dergelijke omstandigheden ge speeld. Het was beroerd, maar er was niets aan te doen". Come-back Flushing Meadow moet het sinds gisteren stellen zonder Anders Jarryd en Guillermo Perez-Roldan. Jakob Hlasek versloeg na vijf achtereenvolgende nederlagen voor het eerst de als vijftiende geplaatste Anders Jarryd: 6-2, 6-4, 6- 2. Een prima come-back voor de Zwitser, die een half jaar geleden bij een auto-ongeluk zijn pols brak. In het duel Midden- tegen Zuidamerika won Jorge Lozano met 6-4, 6- 4. 5-7, 7-6 (7-2) van de als twaalfde geplaatste Argentijn Guillermo Perez-Roldan. Hoe verdacht de vorm van Ivan Lendl bij de kampioen schappen op Flushing Meadow ook moge lijken, de Tsje- choslowaak houdt nog steeds stand in zijn tweede vader land. Na de extra rustdag, die de regen de deelnemers in het weekeinde gunde, bereikte hij ten koste van Scott Da- vis zelfs zonder setverlies de laatste zestien: 6-1, 6-4, 6-3. Tegenvaller voor Lendl was de mededeling dat hij defini tief niet voor de VS naar Seoul mag. De Tsjechoslowaakse autoriteiten weigereren een fiat te geven. Ook Jimmy Connors doet nog mee. Gisteren boekte hij met 6-3, 6-2, 6-3 tegen de Zuidafrikaan Pieter Aldrich zijn 87ste overwinning in honderd optredens bij de open Ame rikaanse kampioenschappen sinds 1970. De oude vechtjas deed dat voor de volle tribunes van het hoofdstadion, waarop de bezoekers dit jaar al heel wat verrassingen te zien hebben gekregen. In de eerste week verdronken fi guurlijk gesproken veertien geplaatste spelers in de vele regenbuien. Steffi Graf, die alleen nog Flushing Meadow behoeft te winnen om als eerste speelster in achttien jaar Grand Slam te behalen, kwam met een overwinning van 6-4, 6-2 op de Amerikaanse Patty Fendick weer wat dichter bij het doel. Het was haar 32ste achtereenvolgende zege. Helena Suko- va voelde er kennelijk weinig voor als volgende slachtoffer van Grafs mokerende forehand te fungeren. Tyson gewond na verkeersongeluk HUDSON Mike Tyson, we reldkampioen boksen in het zwaargewicht, is zondag ge wond geraakt bij een ver keersongeluk nabij zijn trai ningskamp in Hudson ten noorden van New York. De wagen raakte in een slip en kwam tegen een boom tot stil stand. Tyson werd met een hoofdwond in het ziekenhuis opgenomen, waar hij een nacht moest blijven. De ver wonding, een haarscheurtje in de schedel, was niet ernstig. Volgens de artsen in het zie kenhuis kan hij op 22 oktober in de ring komen tegen de Brit Frank Bruno. Sportprijsvragen DEN HAAG In lotto 35 van zaterdag wist niemand de zes kruisjes op de juiste plaats in te vullen. Er kwam één deel nemer in aanmerking voor de tweede prijs, goed voor drie De uitkeringen van de sportprijsvra gen zijn: Lotto 35: eerste prijs, geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar f. 300 000, derde prijs 84 winnaars f 3218,30, vierde pnjs: 3385 spelers f 79,80. vijfde prijs: 54.016 spelers f. 5,- Sporttoto: eerste prijs 11 Toto-gelijk: eerste prijs: geen win naar. tweede prijs 1 winnaar f 270.80 derde prijs: 9 winnaars f 150,40. vier de prijs 148 spelers f. 14,60 Kasper Kardolus ook naar Seoul DEN HAAG Het Neder- lands Olympisch Comité heeft Kasper Kardolus alsnog in staat gesteld mee te reizen naar het olympische scherm- toernooi in Seoul. In de degen- équipe van vier schermers en één reserve zijn drie pupillen van de Zoetermeerse maitre opgenomen. Reden voor het NOC om via speciale sponso ring Kardolus evenals de pri- vé-coach van atlete Elly van Hulst naar de Zuidkoreaanse hoofdstad af te vaardigen „Om mijn eigen drie muske tiers in het individuele toer nooi te begeleiden", aldus Kar dolus. „En me tijdens het te am toernooi een beetje afzijdig te houden". Wielrennen De Belg Jan Bogaert heeft gisteravond een wielerkoers voor professionals in Wetteren gewonnen. Hij reed de 180 kilometer in 4 uur en 17 minuten. Bogaert ver sloeg in de eindsprint van een kopgroep zijn landgenoten Dirk demol en Peter de Clercq. Jac van der Poel was de beste Nederlander Hij werd negende. is jammer dat de artsen de publiciteit zijn getre- en hun mond voorbij en gepraat. Willems is keer goedgekeurd door billende doktoren. Ook de verzekering. Er nen allemaal mensen te die het weten, behalve oorzitter. Iedereen komt aan deze tafel te zitten ver het gedonder te pra- De ene zegt dat Willems isdag in Lissabon tegen ting kan spelen, de an- beweert dat-ie vier of weken moet rusten trainer komt er op die ier ook niet meer uit. In geval, de verzekering de schade" ix-voorzitter Ton msen in de Volks- >t). mogen geen leger mee- en. Zelfs niet één veilig- sman. Wij zijn aangewe- op onze buitenlandse st in Seoul. Verder kan 'iets doen. Hopelijk ge- t er niets. Dat zou de on- ang betekenen van de npisehe Spelen. Ik ben in opzicht benauwder voor 'd-Korea dan voor de enten in Seoul. Het is het NOC-bestuur een uitzonderlijk knappe presta tie geweest dat men de finan ciën heeft rondgekregen. Bij voorbeeld alleen al de vrachtkosten voor Seoul be dragen meer dan een mil joen. Het viel niet mee om dat geld bij elkaar te krij gen". (Chef de mission Wim Cor- nelis in de Telegraaf) „Nee, ik kijk niet uit naar naar de Spelen, ik denk er geen dag aan. Nu het zo slecht gaat zeker niet. Je snapt niet dat ik toch ga? Misschien snap ik het zelf ook niet. Misschien is het er mij alleen maar om te doen om er toch bij te horen. Je zelf een beetje voor de gek te houden, ja". (Discuswerper Erik de Bruin in Sport Internatio nal) „Als het Nederlands team zich blijft ontwikkelen zoals het de afgelopen twee jaar heeft gedaan, kan het voor de grootste revolutie zorgen in de geschiedenis van vol leybal. Als Nederland in Seoul optimaal presteert, wordt het tweede of derde. Maar ik moet daarbij wel zeggen dat het niet reëel is te verwachten dat zo'n jonge ploeg een medaille wint. Een vijfde plaats lijkt mij dan ook de meest reële doelstelling. Alles daarboven staat boven verwachting, alles eronder zal een teleurstelling zijn". (Ex-bondscoach van de Verenigde Staten Jim Cole man in Volleybal) Erik de Bruin: erbij horen. FOTO: ANP „Ik kan intens genieten van een mooi doelpunt op de trai ning. Of van een snel en goed uitgevoerd positiespel. Ik ben een echte liefhebber, ja. En ik vind'ook dat daar een beetje show bijhoort. Voetbal speel je voor publiek. Toeschouwers maken onder deel uit van het spel. In Lodz zaten de mensen vlak op het veld, heerlijk. Ik ben nogal sfeergevoelig. Het is schitte rend als je naam wordt ge roepen. Wat bij Feyenoord trouwens enorm snel is ge gaan, heb ik tot mijn verba zing gemerkt. Leuk. Vooral als men Smolarek zingt op de wijs van Volare. In Polen de den ze dat namelijk ook. Nee, in Duitsland niet". (Voetballer Wlodimierz Smolarek in Voetbal Inter national) „Zweden is een vreemd land. Er wonen veel verschillende mensen. Het is een samenle ving, die vooral is ingesteld op de middelmaat. Degenen, die hun eigen weg willen be wandelen, moeten over een hele sterke mentaliteit be schikken. Dat is volgens mii de reden waarom er zoveel goede sportmensen uit ons land komen. Het is niet het gevolg van een uitgekiend systeem, maar juist van het ontbreken daarvan". (Hoogspringer Patrick Sjö- berg in Sport Internatio nal) „Wij willen als een volwaar dige sport worden gezien. Dan moet je ér ook naar stre ven op het hoogste vlak te acteren. De Olympische Spe len derhalve Al jarenlang vechten we tegen het image dat bowlen inherent zou zijn aan het drankje en het siga retje, kortom de recreatieve bezigheid pur sang. Dat kan in één klap verdwijnen door onze aanwezigheid op de Olympische Spelen. Ja, zelfs wanneer dat als exhibities- port gebeurt. We zijn er, daar gaat het om. De deur staat op een kier. Seoul'88 betekent niet dat we aan het eind van onze inspanningen zijn. Nee, Seoul is pas het begin. Barce- lona'92. Daar moeten we ons mee bezigheoduen, vechten om demonstratiesport te worden. Of. dat is en blijft het ideaal, één van de me daillesporten. Pas dan kan er ai echt tevreden worden terug- feblikt". Bondsbureau-directeur Ad Ophelders in Bowling) „Als je alleen naar de uitsla gen kijkt gaat het dus niet goed. Dat is niet zo moeilijk. De resultaten zijn minder dan we gehoopt hadden. Dat betekent overigens niet dat het team continu slecht speelde, maar het speelde niet goed genoeg. In een aan tal wedstrijden kwamen we pas op het laatst iets te kort. Daarbij moeten we niet ver geten dat in een olympisch jaar verschillende ploegen sterker zijn dan normaal. Met name Japan en de Verenigde Staten houden de aankomen de profs wat langer in de rij en van de amateurs. Voor mij is er dus geen reden tot grote ontevredenheid. (Jules de Piere, bestuurslid honkbalbond, in het Alge meen Dagblad). TENNIS Open Amerikaanse kampioenschap pen op Flushing Meadow Oames enkelspel, vierde ronde: Ma- leeva (BuipSukova (Tsj) 6-1, 6-3, Gar rison (VstpSanchez (Spa) 4-6, 7-5, 6- 2. Savsjenko (SovFPhelps (Vst) 6-3, 6-1, Evert (Vst)-Wiesner (Oos) 6-2,6- 4, achtste finales: Sabatini (ArgF Rehe (Vst) 7-5, 6-4, Graf (WdlFFen- dick (Vst) 6-4, 6-2, Navratilova (Vstp Reinach (Zaf) 6-4, 6-1. Dubbelspel, tweede ronde: Gigi Fernandez/Robin White (Pur/Vst)-De Vries/Jagerman (Bel/Ned) 6-4, 6-1, Suire/Novotna (Fra/TsjpPorwik/Van Rensburg (Wdl/Zaf) 6-4, 4-6, 6-4, Byrne- /Thompson (OosPLindqvist/Scheuer- Larsen (Zwe/Den) 3-6, 6-4, 6-3. Heren enkelspel, derde ronde: Lendl (TsjFScott Davis (Vst) 6-1, 6-4, 6-3, Connors (Vst)-Aldrich (Zaf) 6-3, 6-2, 6-3, Hlasek (Zwi)-Jarryd (Zwe) 6-2, 6- 4, 6-2, Lozano (MexPPerez-Roldan (Arg) 6-4, 6-4, 5-7,*7-6 (7-2), Agassi (VstpKriek (Vst) 6-3, 6-1, 2-6, 6-0, Chang (VstpWilkison (Vst) 4-6,3-6,6- 3,6-4,7-5, Agenor (HaitipStoltenberg (Aus) 6-2,2-6,6-4,4-6,6-3, vierde ron de: Cahill (AusPLaurendeau (Can) 6- 4. 6-4, 6-3. Wilander (ZweFWoodtor- de (Aus) 6-3. 6-2, 6-2, Emilio Sanchez (SpaFFrawley (Aus) 6-2,6-3,6-4. Dub belspel, derde ronde: Curren/Pate (VstFKohlberg/Van 't Hof (Vst) 4-6, 7- 6 (7-4), 7-6 (7-5), Korita/Levine (VstF Mecir/Smid (Tsj) 6-4, 6-4, Leach- /Pugh (VstFForget/Leconte (Fra) 6-7 (4-7), 6-3, 7-6 (7-3). PAARDESPORT Koersen van Nootdorp Eerste koers, 2000 m: 1. Belmondo O (H. Grift) 2.50,6-1.25,3, 2. Carthamus G. 3. Bo Westerhorn. Toto: winnend 3,70, plaats 2,40, 2,10, 3,40, koppel 19.10, trio 289.70. Tweede koers, 2000 m: 1. Bas S (A. van de Blonk) 2.48.2-1.24,1, 2. Ciska H. 3 Caly Weslfrisia. Toto: winnend 10.10, plaats 2,10, 2,10. 1,40, koppel 21,90, trio 321.40 Derde koers, 1640 m: 1 Beauty Spencer (J. Ruijgrok) 2.17,4-1.23.8, 2. Al Patron. 3 Chery Buitenzorg. Toto: winnend 5,10, plaats 1,60, 1,20, 1,40. koppel 10,20, trio 101,80. Vierde koers, 1640 m: 1. Bianca Ca- pello (A. Suykerbuyk) 2 15,6-1.22.7, 2. Bardana. 3. Yvanhoe Fortuna. Toto: winnend 3.90, plaats 1,50, 4,00. 6,10, koppel 30,10, trio 667,30. Vijfde koers, 2000 m: 1. Bitonto Men del (C. de Leeuw) 2.46,7-1.23,4, 2. Alexis Louise, 3. Zirtaki. Toto: win nend 6,00, plaats 1.80, 3,70, 7,00, koppel 16,00, trio 327,60. Zesde koers, 2000 m: 1. Zeleslie Jac- ky (Ao. de Wrede) 2.44.7-1.22.4. 2. Antrapid Aldorp, 3. Ybert Eik. Toto: winnend 9,10, plaats 2,70, 1,50, 1,90, koppel 22,30, trio 145,90. Zevende koers, 2380 m: 1Bob Bush (A. Suykerbuyk) 3.17,3-1.22,9, 2. Zan- ny Oranje, 3. Yaffingale. Toto: win nend 3,90, plaats 1,50, 4,60, 1,60, koppel 89,40, trio 495,60. Achtste koers, 2000 m: 1. Yankee Master (Ph. van Dijk) 2.42,4 - 1.21,2, 2. Zambesi Cede. 3. Yonker Ulandia. Toto: winnend 25,80, plaats 4,50, 2,20, 2,00, koppel 57.80, trio 927,50. Negende koers, 1640 m: 1. Young Boy Weber (H. Krabshuis) 2.14,2 - 1.21,8. 2. Zoobertus Belwin, 3. Youngstar T Niet gestart: Bridal Arri val. Toto: winnend 10,60, plaats 4,60, 4 .10, 6,40, koppel 53,90. trio 2155.40 Tiende koers, 2000 m: 1. Wilma N (Ao de Wrede) 2.40,1 - 1.20,1, 2. Wez Warber. 3. Youri Prince. Toto: win nend 5,20, plaats 1,90, 1,40, 1,70, koppel 16,70, trio 92,30. Elide koers, 2000 m: 1. Yvan S (C. Imming) 2.43.6 - 1.21.8. 2. Ydo Mor gan. 3. Yria P. Toto: winnend 4.20. plaats 3,30, 4,40, 3.20. koppel 28,10, trio 297.20. W5-spel: 4-8-4-1-1: Niet geraden Totalisatoromzet: 330.727.- WIELRENNEN Ronde van Catalonië Vijfde etappe: 1. Iglesias (Spa) 4.44.26, 2. Indurain (Spa) op 1 sec. 3 Recio (Spa) z.t.. 4. Gutierrez (Spa) op 12 sec, 5. Moreda (Spa), 6. Americo Silva (Por), 7 Hodge (Eng). 8. Binco- letto (Fra), 9. Kelly (Ier), 10. Corredor (Col), 19. Hermans (Ned), 20. Van Lancker (Bel), 21. De Koning (Ned). 33. Lammerts (Ned). 95 Winnen (Ned) allen in dezelfde tijd als Gutier rez, 87 Manders (Ned) op 7.39. 89 Van Orsouw (Ned) z.t., 91 Lemond (Vst) z.t., 101. Beukers (Ned) op 11.35, 104. Hanegraat (Ned) z.t., 107. Arntz (Ned) op 17.48, 108. Draayer z.t., 113. Harings (Ned) z.t. 114. Veldscholten (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Ballerini (Ita) 16.03.07, 2. Rota (Ita) z.t., 3. Van Lancker (Bel) op 1 sec. 4. Indurain (Spa) z.t., 5. Tino (Spa) op 0.03, 6. Et- xabe (Spa) op 0.03, 7. Cubino (Spa) op 0.03, 8. Cabestany (Spa) op 0.09. 9. Laguila (Spa) op 0.12, 10. Palacio (Col) z.t., 29. Kelly (Ier) op 1.23, 37 Delgado (Spa) op 2.58, 41. Winnen (Ned) op 3 02. 49. Hermans (Ned) op 3.44,. 58. De Koning (Ned) op 6 29, 62. Lammerts (Ned) op 7.51. 69 Van Orsouw (Ned) op 10.38. 93 Hane- graaf (Ned) op 20.53, 96 Manders (Ned) 24.34, 97 Beukers (Ned) op 24.42. 102. Lemond (Vst) op 27 18. 106. Veldscholten (Ned) op 30.17. 108. Arntz (Ned) op 34.31. 110 Draayer (Ned) op 35.18. 111. Harings (Ned) op 37.47. KOERSTIPS DEN HAAG Drie rennen én acht draverijen staan er morgen op het programma van Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur Onze tips lui den: le koers Cousin Wolvers, Clasien Westland, Cita De Bloomerd (7-3-5). 2e koers Chicago. Clair Buitenzorg, Cherie Wieltnga (2-4-3) 3e koers: Annemiek Baker, Wilma N, Zingaro Evento (4-10-6). 4e koers: StWendred, Puma King, Lyminster (2-5-1). 5e koers: Binky Gerron, Cobus Zuyd- hoeve. Be Be (8-2-5). 6e koers: Bliksem V. Butchers Lady. Zarina Gregor (6-8-10). 7e koers: Rosita Ridge, Vemderboy, Moonshine (9-2-5). 8e koers AvanU S, Ashton T. Acajou K (14-2-9) 9e koers: Walko B. Yogi Bear. Zozo Nevele (12-5-9) 10e koers: Björn Pride, Carmel West- land, Benno R (7-3-9) 11e koers: Batteur A. Alk G. Brown Lady (2-4-7) U

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9