CRV met nieuwe inhoud ongewijzigde vormen gekleurd gezien ^DIO/TELEVISIE £eidóc@ou/umt DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 PAGINA •W 'ijspel "Triviant'geen tribunefans: een verademing... ir tio i iaaw van de nu l°Pende ™aand bevat aarlnl et,er ^roeSer betekende dat dat je aaoplt ^3g een ]epe] levertraan werd toege- jratis v)(y goor je zorgzame moeder, tegen- van de r(jjg brengt dat mee dat heel geleide - aan de makers van televisieprogram- voor de Nederlandse 'markt' van hun intiebestemm/ngen terugkeren naar jooi. ongetwijfeld weer vol goede be dingen voor het komende wintersei- Dat zal weer wat moois worden.' De en heren mochten er vanaf april tannen over nadenken, dus je zou '21*30^als k'jker eigenlijk wel wat van mo- CiNEMA verwachten. 18\leidt tot aangekochte programma's, letjes en praatrubrieken. En tot play - en soundmixshows natuurlijk, 2iNEMA|/van vooral de laatste variant (het 1 times je eigen stem nadoen van een artiest Cry *T op wie je toevallig toch al een beetje leek zodanig populair is geworden dat presen tator Henny Huisman al zijn tweede Te- levizier-ring in successie in ontvangst mocht nemen Over prijzen gesproken: aan het begin van de Firato in Amsterdam werden de prijzen over het afgelopen seizoen van de tv- en radiokritiek uitgereikt. Zoals u misschien weet. kreeg de TROS de Zil veren Reissmicrofoon voor het maken van literaire hoorspelseries, zoals die over de Anton Wachter-romans van Si mon Vestdijk. De TROS kreeg hiermee voor het eerst in haar bestaan een kri- tiekprijs. In het juryrapport werd dan ook verwezen naar het opmerkelijke (en verheugendefeit dat deze omroep, waarvan de naam ooit model stond voor een nieuw werkwoord, dat in het alge meen aanduidde dat tv en radio steeds meer aan vervlakking onderhevig waren 'vertrossenzich nu zo duidelijk be kommerde om culturele waarden en die pere inhoud. Haast in tegenstelling tot de meeste van zijn collega 's. Dat de TROS ook anders kan bewijst zij met het nieuwe televisiespelletje Trivi- ant'. Oké. het idee is niet nieuw, de for mule mikt ook alweer een beetje op de uitstraling die 'bekende Nederlanders' nu eenmaal heten te hebben, maar toch: het is een verademing dat de gestelde vragen in Triviant' nu eens niet van het gehalte 'hoeveel is twee maal twee' zijn, en voor al: dat er geen tribune bijstaat, volge propt met klappende, joelende, mee- schreeuwende en spandoek voerende aan- hangers van de deelnemers. Het lijkt wel. of de TROS zich een beetje heeft laten inspireren door de bij tijd en wijle steeds weer opborrelende nostalgie naar het spelletje Twee voor Twaalf', za liger nagedachtenis, dat de VARA*des tijds zonder bedenken de nek omdraaide toen de kijkcijfers een beetje terugliepen. Triviant' ademt zowaar in lichte mate de sfeer van dat spel, mede door de ontspan nen toon waarop Astrid Joosten (wat is die toch een aanwinst voor de TROS) het leidt. Nu moeten de vragen nog maar iets moeilijker worden, en moet deelname worden opengesteld voor ook onbekende vaderlanders. Dan komen we er wel. RENÉ DE COCQ Steenstn ndraaglt II (al); (Breestri pVERSUM - Haar <(Haariirde bewezen hebbend (16); ujandert er het komende terseizoen weinig aan opzet van de tv-pro- HEATEtoimering van de Maar de kwalifica- óo.' 2ü,nieuw" ontbreekt met c.n'. *e regelmaat niet in de ••n staptondiging van wat de ;er van deze omroep op (te termijn allemaal te iksE»str en staat' 45 Th' >1); ma. Pw heet het karakter te 10. The It van „Hier en nu", elke wo. 20.(jdag rond 22.00 uur. Niet |NG en de presentator wordt 4.00. vangen, René Eijbersen r Cees Labeur. Ook komt (TRA ((en nieuw decor, waarin de reed (tlaggevers Nousjka Thomas Aart Zeeman een vaste |NQ its zullen krijgen, r (al); f uitzending zal in principe rden samengesteld uit vier lerwerpen, die afwisselend ictualiteit behelsen dan wel r fr««<Hchtergrond van wat op dat I 'm2V rPent 'n de belangstelling 20.00. CB Vaste prik wordt de l); ma. pek", waarin alles wat tot W. spraakmakende gemeente bk nog eens op een rijtje pui 27. Édt gezet. I4.1aantal kijkers naar „Wel- 2: Salsinietes" maakte een groei hree1 m* van naar anderhalf 00, ia|°en- Legien Kromkamp i ('wink(indt zich daarmee op de 471650e weg. Het publiek hecht 00.184" zijn mening te geven en in hst van een Panel van des" 1. BAEphg611 redelijke reacties, i big ebreen heeft het gevoel er .30. ter van te worden. Daarom 20- Jirt deze rubriek ongewij- Ï&L -8 voort. Directe betrokken met dit programma spreekt uit het aantal telefoon tjes achteraf. Showmaster Het lichte element ontbreekt ook het komende seizoen niét. Sandra Reemer verschijnt on der de titel „Showmaster" in een serie van acht spelpro- gramma's. Zij krijgt bij zich kandidaten, die zelf wel eens een vertoning op showgebied willen laten zien. Zij krijgen daarvoor de ruimte op zater dag. Zij zullen voor niet een voudige opgaven worden ge steld, maar krijgen alle mede werking om tot leuke pro gramma's te komen. In de laatste aflevering op 3 decem ber zal Sandra bekend maken wie met haar op gelijke hoogte op een voetstuk kan worden geplaatst. Martine Bijl zien we niet terug in „Dinges". Zij heeft het te druk met haar eigen theater werk. Er wordt naarstig ge zocht naar een vervanger, want de rubriek zal in elk ge val blijven bestaan. Later in het seizoen komt Martine nog wel het een en ander voor de NCRV doen. De rubriek „Ja natuurlijk" staat zo hecht gevestigd in de NCRV-programmering sedert jaren, dat deze eenvoudig niet weggelaten kan worden. Frank Masmeijer wijdt vijf avondvullende programma's aan speciale thema's. Op 4 ok tober opent hij met „Wereld dierendag", waarin bekende persoonlijkheden hun zegje komen doen. Over de vier vol gende thema's wordt nog na gedacht. De gehandicapte medemens zal centraal komen te staan in het programma, dat als titel „Over de drempel" mee kreeg. Dit groots opgezette program ma moet cachet verlenen aan de viering van het 65-jarig be staan van de NCRV. Het sho welement zal niet geheel en al ontbreken, maar in principe krijgt dit programma een se rieuze opzet. Het gaat er voor al om te laten zien waar en waarin de gehandicapte tege moet gekomen kan worden buiten hetgeen waartoe zij zelf in staat zijn. In andere pro gramma's op radio en tv zal op deze actie worden ingehaakt. Het is vooral ook de bedoeling goede gevers uit te nodigen tot een royale bui. René Eijbersen zal deze zaak onder handen nemen. De reis die BZN maakte naar Maleisië kan men bij de NCRV volgen, evenals de vocale ver richtingen van Lee Towers met de Jody Singers en Marco Bakker in Salzburg. Donald Duck Er komen Disney-dagen waar op Donald Duck de hoofdrol zal spelen. Die figuren trekken niet alleen door het land, maar verschijnen ook op de buis. Hieraan gekoppeld worden wedstrijden waaraan kinderen deel kunnen nemen. Zij krij gen de kans hun kwaliteiten te tonen in het schilderen, het knutselen en het riimen. Een nieuw gezicht bij de NCRV is Christian Scheen die voor de dag zal komen met een serie aan sport gewijde uitzendingen. Hij zal met grote regelmaat diverse takken van sport doorlichten. Georgette Hagedoorn ver schijnt in de serie „Rust roest" en op gebied van drama krijgt men „Kees" op tekst van Wil lem Wilmink. Het verhaal speelt in Twente en gaat over de oorlog gezien door de ogen van een kind. Herman Fin kers speelt hierin de vader en Kees zelf krijgt gestalte in de 11-jarige Herman Veerkamp. Radio Ook de radio kiest voor het vasthouden aan programma's die hun waarde hebben bewe zen en die door de luisteraars worden herkend als typisch NCRV. In het gecompliceerde omroepbestel heeft de luiste raar daar recht op. Dit bete kent niet, dat er geen plaats is voor noviteiten. Eén daarvan zal „Heer en meester" zijn, elke donderdag op radio, een spelprogramma waarin telkens twee burgemeesters met steun van hun naaste omgeving hun kennis zullen toetsen. Henk Mouwe fungeert hierbij als animator. Als vooralsnog problematisch ervaart de radioleiding het verkeer met de regionale om roepen. Hier zijn enerzijds re gels voor gesteld, anderzijds zijn er omroepen die zich hier niet aan houden. De regionale omroepen zelf zitten nog in het stadium van de onderlinge discussie. TON OLIEMULLER 21.30. ODEON al); 13.4 N 4: MA .45. 21.9 traat 19 teletekst. lETROPfc) Tik Tak animatieserie. >eror (5 Prikballon, kleutermagazine. Presentatie: Francis Verdoodt, iracht 0 Kinderen in Europa: De rode jacks! draad. Manos, een Griekse jongen, speelt samen met een Frans meisje de legende van Ariadne na. die Theseus uit het labyrint hielp ontsnappen met behulp van een wollen draad. De kleinste zwerver (The litt lest Hobo). 18-delige Canade- 'oom «rit se jeugdserie waarin een Duit- 5. STl se scheper de hoofdrol speelt. 5); 19.0 Afl. 13: Superhond (2). Del cio® Uitzending door derden. Pro- HAAG gramma van de Socialistische js« of g Omroep. Mededelingen. Nieuws. Kunst-zaken. I.Q. Quiz gepresenteerd door Herman van Molle. 0 Rond Daniël, showprogramma irem met Daniel van Avermaet van- uit Knokke-Heist. 5:'jun ITUDIO" gramma van de Christen-De mocratische Omroep. Nieuws. i-23.10 Coda: Jeux d'eau la villa d'Este. van Liszt, uitge voerd door Catherine Joly, pia- Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. Intermezzo. Minstrels, van De bussy, uitgevoerd door Robert Groslot. piano. Oshin, Japanse serie met Aya- ko Kobayashi en Shiro Ito. Programma-overzicht Nieuws. Kwidam, videospelletje. Caddie, Australische speelfilm uit 1976 van Donald Crombie. Met: Helen Morse, Takis Em manuel, Jack Thompson e.a. Caddie is een jonge vrouw met twee kinderen, die zonder man een eigen leven probeert te lei den in de jaren twintig, iets wat echter zeer ongewoon was in die periode. •22.50 Horizon, wetenschappe lijk magazine met: driedimen- sionele lichtmicroscopie, tele- maticafraude en informatie fraude. de Russische ruimte sonde Phobos, roeien voor Seoul en de Vlaamse dialecto logie. Presentatie: Bert Geenen en Lilianne de Wever. La boïte aux images, teken filmmagazine. Ce soir, regionaal programma. Journaal. Contacts, verkeerstlps. Les sentiers du monde, docu mentaireserie. Vandaag: Bitte re oevers van de Filipijnen. Cinè-club de minuit - Cinéma francais contemporain: Rue du depart, Franse speelfilm uit 1985 van Tony Gatlif. Met: Frangois Cluzet, Ann-Gisel Glass. Christine Boisson e.a. Paul verlaat de gevangenis en wil de dood van zijn vader wre ken. Hij ontmoet het meisje Clara die het leven samen met haar strenge vader wil ont vluchten. 1-23.30 Laatste nieuwrs. Wahlbekanntschaften. Afl.5: Der Fernseh-Autor. der Frei- herr und der Arbeitslose. Die Trickfilmschau. Zu Lande, zu Wasser und in der Luft, spelprogramma met Nederlandse en Duitse kandi- Fox, der Fuchs, kinderpro gramma. Tagesschau. Friedrich und Friederike. Afl.: Tagesausflug. Ein heikler Feil, serie. Afl.: Der Schauspieler. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Hafendetektiv, serie. Afl.: Falie für Stepanek. ARD-Sport extra: voetbal. UEFA-cup: FC Antwerpen - 1. FC Köln, samenvatting. Europa Cup 2: Grasshoppers Zürich - Eintracht Frankfurt. Europa Cup 1: BFC Dynamo-Berlin - SV Werder Bremen. Commen taar: Heribert Fassbender. In de rust. om ca.20.45 jCTages- Report, actualiteiten. Tagesthemen, actualiteiten. Flamingo Road, Amerikaanse tv-serie met John Beek, Woody Brown, Peter Donat e.a. Afl.: Mord. Kulturwelt: Bücherjournal. Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 Heute. Muppet-Babies, tekenfilmse rie. Afl,: Auf Schatzsuche. Mofafahren leichter gemacht. Vandaag: Remmen. Die dreibeinigen Herrscher, science-flctionserie voor de jeugd, naar de boeken van John Christopher. Met: John Shackley, Robin Hayter, Eliza beth McKechnie e.a. Afl.: Eine Begegnung der dritten Art. Heute. SI Tele-tllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. Schwarz auf weiss - Die Jagd nach schlagzeilen, spelpro gramma. Gasten: Albert For- tell. Evelyn Künneke en Mortiz Bantlin. Presentatie: Dieter Thomas Heek. Programma-overzicht. Heute. Die Reportage: Rëuber, Fal- scher und Kassetten, reporta ge over de miljoenenzwendel door het copiëren van video banden. Edgar Wallace: Der Hund von Blackwood Castle, Duitse speelfilm uit 1967 van Alfred Vorhrer. Met: Heinz Drache. Karin Baal, Mady Rahl e.a. Sir John van Scotland Yard is ge ïnteresseerd in de gebeurtenis sen op Blackwood Castle. Alle Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzending KT Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling In 'Der Sportspiegel' wordt vanavond een portret van de op Jamaica geboren atleet Ben Johnson uitgezonden. Duits land 2 om 22.10 uur. FOTO: CP mensen die namelijk tonen voor deze nalatenschap komen op mysterieuze wijze om het leven. In de kelder van het kasteel ontdekt hij een ter rarium vol giftige slangen. 21.42 Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieu-tips. 21.45 heute-Journal. 22.10 Der Sportspiegel, filmportret van de atleet Ben Johnson. 22.40 Das kleine Fernsehspiel: Ver gessen Sie's. Tv-spel van C. Cay Wesnigk. Met: Edgar Mar cus, Bernd Blasen, Necati Sa- hin e.a. Als de gescheiden taxi chauffeur Thomas Novak met zijn zoon Tim in contact pro beert tekomen doet hij bij toe val een afschuwelijke ontdek king: Hij gelooft in een vuilnis vat een lijk gezien te hebben. Heeft Tim het ook gezien? No- vak besluit op onderzoek uit te gaan. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II zum Kennenler- nen. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van da re gionale studio's. 20.00 Weltweit. 20.45 MAZ ab, spelprogramma met Harald Schmidt. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Plus 3, economisch magazine. 22.15 Landesspiegel: Auf die Platze, Strasse: Kunstl Reportage over het ombouwen van de stad Troisdorf tot een open luchtmuseum voor moderne kunst. 22.45 Vorgestellt. 23.30 Deutschlandbilden Der Molke auf der Spur, reportage over het Duitse melkpoeder-schan- 23.45 Laatste nieuws. 14.50 Deadly Encounter, Ameri kaanse speelfilm uit 1982 van William A. Graham. Met Larry Hagman, Susan Anspach, Ja mes Gammon e.a. 16.25 Go for it (2), sportief kinder programma. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Simon Parkin. Met o.a. 'Heathcliff Co' en 'Sport aid". 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Gentle Ben (11), jeugdserie over de avonturen van een jon gen en zijn beer. Met Dennis Weaver en Clint Howard. 18.35 Neighbours, Australische tv- serle met Anne Charleston. Ky- lie Mmogue, Craig McLachlan 20.00 Telly addicts. Programma waarin kandidaten worden ge test op hun kennis van de En gelse televisie. Presentatie: Noel Edmonds. 20.30 ill East Enders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a. 21.00 iiDouble first. Comedyserie met o.a. Michael Williams. Ann Bell en Jennifer Hillary. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30* Witness, Amerikaanse speel film uti 1985 van Peter Weir. Met: Harrison Ford, Kelly McGillis. Josef Sommer e.a. 00.20 When I get to heaven. Richard Holloway, bisschop van Edin burgh, interviewt bekende per sonen over hun aspiraties voor de eeuwigheid. Vandaag: Chris Bonnington, alpinist. 00.55 Weerbericht. BBC 2 15.10 Trades Union Conference, verslag vanuit Bournemouth. Met om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht. 18.00 Gardeners' world, tips voor de tuin. Vandaag: Norton St. Phi lip - Bath. 18.30 IJCalling Bulldog Drummond, Amerikaans/Britse speelfilm uit 1951 van Victor Savile. Met: Walter Pidgeon, Margaret Leighton, Robert Beatty e.a. 19.50 Animation week, Paul McCart ney presenteert zijn favoriete tekenfilms. 21.00 Floyd on Britain and Ireland, negendelige culinaire serie waarin Keith Floyd op zoek gaat naar de Britse keuken. Afl.: Belfast. 21.30 Brass tacks. Afl.: P C.A.. do cumentaire over de Police Complaints Association, de In stantie die klachten over de Engelse politie en haar optre den in behandeling neemt en deze week drie jaar bestaat. 22.00 3Red dwarf komische science-fictlonserie. Afl. 1: Kry- 22.30 Sir Frederick Ashton, homma ge aan deze onlangs overleden danser/choreograaf 23.20 The riveter, tv-film uit 1986 van John Kerr. Met o.a. Antho ny Barr en Ewen Bremner. 23.55 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.40 Weerbericht. 00.45 Britse dartskampioenschap pen voor profs, samenvatting. 01.10-01.40 Open University. H Eurochart Top 50 e. Pop programma met Linda de Mol. The DJ Kat Show. Kinderma gazine. Branded. Westernserie. The Times Headlines News. I Dream of Jeannie e. Come dyserie. Europees weerbericht. Hazel Comedyserie. The Times headline news. Hawk. Avonturenserie. The Times Headline News. The Baron and the Kid. Ame rikaanse speelfilm uit 1984 van Gary Nelson. Met o.a. Johnny Cash, Greg Webb en Richard Roundtree. Europees weerbericht. The Volvo Tour. Golftoernooi. The Times Headline News. Van Gils Summer 1988 Mo despecial. Nurburgring Group Enduran ce Test. Motorsport. Europees weerbericht. THE ARTS CHANNEL: Berlioz - Symphonie Fantasti- Organ Music of Baroque Bo- 02.30-03.30 Shirley Verrett. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 SITape Club Magazine. Ne derlandstalig magazine vanaf de Firato. 19.25 Europees weerbericht. 19.30 Dick Turpin. Jeugdserie. 20.00 Ace Crawford Comedyserie. 20.30 Twilight Zone. Tv-serie. Afl.: Time and Teresa Golowitz. 21.00 Princess Daisy Amerikaanse miniserie naar de gelijknamige roman van Judith Krantz. Met o.a. Claudia Cardlnale en Lind say Wagner. 22.00 Super Channel News. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Motor Cycling Events. 23.35-01.35 Music Box. MTV EUROPE 16.00 YO 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: Crowded Hou- 17.15 Maiken Wexe. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes. 19.00 Remote control. 19.30 MTV at the movies. 20.00 Take the blame. 20.30 Ray Cokes. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show. 23.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 ge. 16 30 Bonjour bon appetit. 17.00 Récréation. 17.30 Das Chiffres et des Lettres. 17.50 Les brèves. 18.00 Après tout ce qu'on a fait pour toi. 19.30 Papier glacé. 20.00 Ports. 21.00 Editions spéciale. 22.00 Journaal. 22.40-00.30 Le destin de Juliette. NEDERLAND 1 16.20 16.26 16.53 17.16 17.30 17.46 18.26 19.00 19.18 NCRV James Herriot e, Engelse serie. Afl.: Moederliefde. De eerste lammetjes worden geboren en dat betekent dag en nacht werk voor Siegfried en de zijnen. De kikker, Oostduitse te kenfilmserie. Rasmus en de landloper (1). vierdelige jeugdserie naar het gelijknamige boek van Astrid Lindgren. De negenjarige Rasmus, een ondeugende jongen met piekhaar, woont in een weeshuis. Zo nu en dan worden er kinderen opge haald door pleegouders, maar nooit kiezen ze Ras mus. De Gummiberen, teken filmserie. Afl.: De dag van de bessenbusters. Dubbel Donald, tekenfilm van Walt Disney. NOS Journaal. NCRV SI Ja Natuurlijk extra, na tuurfilmserie. Afl.: Alaska. NCRV-tévékontakt, con tact-magazine, gepresen teerd door Hans Sleeu- wenhoek. NOS Journaal. NCRV Kanaal 13 (slot), Neder landse jeugdserie. Afl.: Het besluit. Het radiostation van Pirn en Door is naar de knoppen. Is dit het einde van alles of is er nog hoop voor kanaal 13? Cosby show, Amerikaan se comedyserie. Theo en Cockroach krijgen kaar tjes voor de opname van hun favoriete tv-program- ma. Het geheel loopt ech ter anders dan Theo ge pland had. Dwarsliggers: Unnatural causes, Amerikaanse tv- film uit 1986 van Lamont Johnson. Met John Ritter, Alfred Woodward, e.a. Maude Victor, medewerk ster van het bureau voor de opvang en begeleiding van vietnamveteranen in Chicago, hoort via cliënten geruchten over het veel vuldig gebruik van chemi sche wapens tijdens de oorlog in Vietnam. Samen met de vietnamveteraan Frank probeert ze de waarheid aan het licht te brengen. Hier en Nu, actualiteiten rubriek met (onder voor behoud) een exclusief in terview met de Zuidafri- kaanse president Pieter Botha. Sinds drie jaar heeft Botha geen interview meer toegestaan. Gisteren stond hij de zwarte journa list John Coker te woord. Verder aandacht voor de paspoortaffaire, voor Ban- EO 15.00 Daphne Sheldrick en haar weeskinderen, natuurdocumentaire. 15.53 Ronduit muziek, muziekspeci- al. 16.05 iSHallo Nederland. 16.35 Lassie, Amerikaanse serie. 17.00 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 Jour naal. 17.46 Tijdsein Buitenland. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekeafïlms. 16.05 Square Pegs, jeugdserie. 16.30 Transfor mers, tekenfilmserie. 16.50 Neder landers overzee documentairese rie. 17.40-18.25 MacGyver, serie. BRT 1 16.00 Superoma, jeugdserie. 16.25 Foofur, tekenfilmserie. 16.50 Fran- kensteins tante, komische horror reeks voor kinderen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Die Montagsmaler e. 10.50 Herkules - per Richer vom Rom (Ercole contro Roma), Italiaans/Fran se speelfilm uit 1964. 12.10 Um- echau. 12.25 Report. 12.55 Persover zicht. 13.00-13.15 Heute. 15.00 Ta gesschau. 15.05 EFury, die Aben- teuer eines Pferdes. 15.30 Der Pic- kwick-Club. 16.00 Die Trickfilm schau. 16.15 Moskito - nichts sticht besser. 17.00 Drehort: Felswand. 17.15 Tagesschau. 17.25 Irgendwo und Sowieso. DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1- 15 55 Heute. 16.00 Wie die Ewoks eine zeite Prinzessin bekommen. 16.25 Anderland e. 16.55 Heute. 17.10 m Tele-lllustrierte. 17.40 Ein zauber- haftos Mëdchen, jeugdserie. BBC 1 07.35 ER.K.O. Short. 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Mr. Smith's world of flowers. 10.30 Model world. 11.00 Nieuws. 11.05 Fighting Devil Dogs. 11.20 Tekenfilm. 11.30 Play School. 11.50 The perishers. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Arthur Negus enjoys. 12.30 Cook with Claire. 13.00 Nieuws. 13.03 iTDallas 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours e. 14.50 Cricket: Refuge League, hal ve finale. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 07.00 Good morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Teken films. 10.00 5> Sky Trax 13.00 Another world. 14.00 Fashion TV. 14.30 Ask Dr. Ruth. 15.00 Barrier Reef. 15.30 Skippy. 16.00 Count- SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European business weekly 08.30 Nieuws 09.00 Music Box. 13.00 Indian Cook ery. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime. gladesh, de Tweede Ka mer en de weduwe Rost van Tonningen en het 75- jarig bestaan van het Vre despaleis. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Catechese (1), serie over de godsdienstoverdracht bij de diverse geloven. Presentatie: Ds. Rien Wat- 23.05-23.40 SS Orlando kwartet, muzikaal portret van het maken van strijkinstru menten. Uitgevoerd wordt het strijkkwartet opus 29 „Rosamunde" van Schu bert. NEDERLAND2 TROS 15.30 Simon Garfunkel - The concert in Central Park s. Muziekspecial. 16.55 ETROS dinsdagmiddag matinee: De onwillige de butante (The reluctant de butante). Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Vin- cente Minelli. Met: Kay Kendall, Rex Harrison, John Saxon e.a. De familie Broadbent gaan in Londen wonen, waar hun dochter Jane haar debuut moet maken in de society-krin- gen. Jane wil echter hele maal niet. Zij is al verliefd op een drummer bij een bekende band. 18.30 Groen en Grondig, maga zine waarin de agrariër centraal staar. Presenta tie: Martine van Os en Evert van Benthem. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: De geluidsinstallatie. 19.00 Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart (slot), kinderserie. Afl.13: De ontknoping. 19.22 Heatcliff Co, tekenfilm serie. NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht. TROS 20.29 Larapinta, de laatste grens (The last frontier, 1), tweedelige Amerikaanse tv-film uit 1986 van Simon Wincer. Met Linda Evans, Tony Bonner, Meredith Salenger e.a. Kate is een aantrekkelijke amerikaan- se met twee kinderen, die verliefd wordt op de Au straliër Tom Hannon. Zij trouwt met hem en ver huist naar Australië. Dan beginnen echter de pro blemen (slot: vrijdag). 22.10 TROS Triviant, spelpro gramma m.m.v. Herman Pieter de Boer. Marjan Berk, Lilly Rademakers en Thorn Hoffman. Presenta tie: Astrid Joosten. 22.55 TROS Aktua, aktualitei- tenmagazine. 23.25 Derrick, Duitse misdaad serie met Horst Tappert in de hoofdrol. Afl.: De stem. Fabrikant Dr. Lippert wordt door een anonieme tipgeefster gewaarschuwd voor een moordaanslag. Wanneer het voor de twee de keer gebeurt, besluit Wj Derrick erbij te betrekken. NOS 00.30 Journaal. NEDERLAND3 17.15 17.30 17.46 NOS Nieuws voor dovan. Journaal. Sesamstraat. FEDUCO Medelanders Nederlan ders: Entre o Tejo e o Fado (T ussen de T aag en de Fado), programma voor Portugezen. TELEAC Algemeen voorlichtinge programma 1988/89. NOS Jeugdjournaal. iHet klokhuis e. Aft.: Wind. Goa, „Gouden Stad", do cumentaire over de stad Goa, gelegen aan de west kust van India. Ruim zes tien eeuwen was Goa een deel van de aloude Hin doe-beschaving. In 1510 veroverden de Portygezen het omdat ze een geschik te uitvalsbasis nodig had den voor de specerijen- handel. In 1567, na de komst van de Inquisitie, verbood de katholieke kerk het hindoeïsme en werd Goa tot het christen dom bekeerd. Journaal en weerover- zicht. Van gewest tot gewest. Regionaal magazine. On derwerpen: 1. Storm in Ba tavia. 2. Radio Kootwijk. 9. Aardenburg, Romeinee nederzetting. Festival oude muziek 1988 (1). The Consort of Musicke speelt werken van o.a. Jacob van Eyck, Jan Pieterszoon Sweelinck. Cornelis Schuyt. William Byrd, Thomas Ravencroft, John Dowlnad. Luca Ma- renzio en Giulio Caccini. Selectie uit het concert dat op 1 september j.l. werd gegeven in het Muziekcen trum Vredenburg te Utrecht. FEDUCO 21.31 Vreemd gaan in de keu ken, documentaire over culinaire invloeden uit het buitenland in de Hollandse keuken. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. FEDUCO 22.55 Open Universiteit: Voor vrouwen meer kansen NOS ,fcl, 23.20 Nieuws voor doven. 20.00 20.29 RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages, passanten. 20.02 Borèt? 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Hommage aan Marius Borstlap. 19.10 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert: Symfonie no.9, Bruck- 21.35 Literama. 7? 30 Internationaal orgelfestival Haarlem 1988. 23.10 Muziek van deze eeuw. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00-20.30 NOS: Voor buitenlanders. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden. Verder als Ra dio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastenprogramma. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Wijswijzer. 20.03 Sport en muziek. UEFA-beker: Antwerp-FC Keulen. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf 22.05 Je weet het maar nooit. 23J30-C2.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk. 19.00 Essay. 19.45 Pianomuziek 20.30 Berliner Festwochen 1987. Concert In memoriam Wolfgar Fortner. f 5 september 1987. Het Berlijns Radiosymfonieor kest m.m v. solisten. 21.50 Kamermuziek 22.30 Het verdeelde land. radiodocu mentaire. 23.30 Coda. MORGEN 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. -vu. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Tineke. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV. Hier en nu. RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Parly. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08,10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.15 Pianomuziek. 11.50 Carl Philipp Emanuel Bach her dacht (1). 12J5 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 AVRO: Een jaar dr. Anton PhF iipszaal in Den Haag. 15.00 In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Er was eens. 10.00 TROS: TROS Postbus 270 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijp. REGIONAAL Radio Waat: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13^0 Tussendoor. 14^0 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Zomergroeven 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma 13.00 Nieuws. 13.10 Made in Germany 14.00 Dilemma. Spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen (1). 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Matinee. 12J0 Tafelmuztek 1. 13.10 Actueel 13^5 Namiddag bij BRT-3 (1). 14.00 Tlefland. opera van d'AJbert 16.25 Pianomuziek

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17