Criminaliteit daalt fors in Zoeterwoude Bejaardenwoningen op plaats kleuterschool Hertogsweg Raad Leiderdorp verslikt zich in actie tegen pitbull m >dienstuerlening dagpuzzel Onveilige speeltoestellen Leiderdorp zet streep onder geschil over Talenstein' Positief oordeel over welzi jnsplan Alkemade LEIDEN OMGEVING CeidacSowant DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 PAGItfjpjr aan tafel Gehaktkleurige spits kool en aardappelen - yoghurt met druiven Spitskool met wortel en prei is een gezonde combinatie, die niet alleen goed smaakt maar er ook aantrekkelijk uitziet. Als u met z'n tweeën bent, dan heeft u nodig: 1 sneetje brood, 200 g gehakt, zout, peper, ui, peterselie, dra gon, paneermeel, 25 g mar garine, mespunt bloem; 400 g spitskool, 1 wortel, zout, stukje prei; Vz tot 1 kg aardappelen; Vz liter yoghurt, limonade siroop naar smaak, trosje druiven. Week het brood tien minu ten in ruim water, druk het zo droog mogelijk uit en maak het fijn. Kneed brood, gehakt, zout, peper, kleinge sneden ui, fijngeknipte pe terselie en dragon tot een sa menhangende massa en vorm daar per persoon, met natgemaakte handen, een gladde bal van. Rol de ge haktballen door paneermeel en leg ze enige uren koel weg. Bak dit vlees in twintig minuten bruin en gaar in de margarine en leg de ballen vervolgens op een voorver warmd bord. Maak de jus af met even meegebakken bloem, weinig water, fijnge knipte peterselie en dragon. Haal lelijk blad van de spits kool, spoel haar af en snijd haar in vier gelijke stukken. Verdeel de kwarten kool in korte, smalle reepjes. Borstel en was de wortel schoon en schaaf hem (op de komkom- merschaaf) in dunne plakjes. Zet kool en wortel samen op met weinig kokend water en zout en kook ze in tien mi nuten gaar. Snijd de prei in smalle ringen, leg daarvan een paar mooie apart en ver deel de overige in stukjes. Was de groente in een zeef schoon en laat haar uitlek ken. Schep de stukjes prei door de afgegoten kool met wortel en garneer de groen ten met de ringen. - Meng de yoghurt naar smaak met limonadesiroop. Was de druiven, ontvel en ontpit ze. Zonder vel en pitten smaken de meeste druiven veel be ter. Leg de druiven per per soon op een dessertbordje en overgiet ze met de yoghurt. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 9 sep tember waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb- ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en yan 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakina) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En- dëgeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. r 2 3 1' 1 i 1 n 1' 1 i 1 i I1 1 1 i 1' 1 MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1 lichtste krijgstuchtelijke straf; 2 razend. 3 Europeaan; 4 niet fraai. OPLOSSING Oprit dicht WOUBRUGGE De oostelijke oprit van rijksweg 4 bij Woubrug- ge (in de richting Am sterdam) wordt van maandag 26 tot en met vrijdag 30 september af gesloten. De werkzaam heden houden verband met het wijzigen van de verkeerssituatie bij Hoogmade. Een omlei dingsroute via de aan sluiting Zoeterwoude- Rijndijk wordt met bor den aangegeven. De af sluiting gaat maandag ochtend om zeven uur in en wordt vrijdagmiddag om vijf uur opgeheven. Subsidie voor Ranonkel ALKEMADE De raadscommissie Welzijn ging gisteravond akkoord met een subsidie van bijna veertigduizend gulden aan Jeugd vereniging Ranonkel, ten behoeve van een nieuw onderkomen aan de Weteringlaan in Oude Wetering. De jeugdvereniging zal een zelfde bedrag zelf op tafel moeten leggen en ook nog eens veertigduizend gulden moeten financieren. Hoewel de leden van de com missie hun twijfels hadden over de mogelijk heden van de jeugdvereniging, gaven ze de club uiteindelijk het voordeel van de twijfel. Wel drongen zij aan op de totstandkoming van een onderhoudsvrij clubhuis. Zoals be kend wil de Ranonkel een nieuw clubhuis bouwen gelijk met de bouw van nieuwe clubhuizen voor jongerensociëteit Farmhou se, vogelvereniging De Diamantvink en dui- venhoudersvereniging De Witkop. Toch subsidie voor Kwiek en Nicolaas Boys NIEUWVEEN Gymnastiekvereniging Kwiek en voetbalvereniging Nicolaas Boys zullen toch subsidie over 1988 toegekend krijgen. Dit werd gisteren besloten door de commissie welzijn. De toekenning ging echter niet van harte. Kwiek en Nicolaas Boys hadden de subsidie te laat aange vraagd. Verenigingen die in aanmerking willen komen voor subsidie moeten voor 1 juli van het jaar, waarop de subsidie betrekking heeft, de aanvraag indienen. In voorgaande jaren werd deze inleverdatum steeds soepel gehanteerd. In een brief op 17 mei van dit jaar zijn de verenigin gen nog eens gewezen op de datum 1 juli. Kwiek-voorzitter B.J. Hartsuiker gaf gisteravond direct toe dat er van nalatigheid sprake is ge weest: „Een van de bestuursleden heeft de brief van 17 mei niet doorgespeeld naar de verant woordelijke persoon. Op het moment dat wij er achter kwamen, op 6 juli, hebben wij de gemeen te hiervan direct op de hoogte gesteld en om uit stel verzocht. Volgens Hartsuiker moeten activi teiten worden geschrapt en de contributie worden verhoogd als de subsidie wegvalt. De leden van de commissie vonden het een kwa lijke zaak dat de termijn was overschreden, maar zij toonden begrip voor de argumenten van Hart suiker. Zij meenden ook dat de leden niet de dupe mogen worden van een menselijke fout. De heer J. van Dam (CDA); „Dit moet echt de laat ste keer zijn. De datum 1 juli is niet voor niets gesteld, de zaak moet niet afzwakken". Nicolaas Boys heeft de gemeente in een brief laten weten de bescheiden nog niet te hebben ingediend om dat de algemene ledenvergadering deze stukken nog niet heeft vastgesteld. Een vertegenwoordi ger van de club was gisteravond niet aanwezig. Ook in dit geval besloot de commissie alsnog de hand over het hart te strijken zodat de leden niet de dupe zouden worden. Bezwaren tegen bouw garage LISSE Drie bewoners van de Heer- eweg in Lisse hebben bezwaar tegen de bouw van een garage, showroom en kantoren op de Heereweg, nabij de noordelijke aansluiting op de Westelij ke Randweg. De bewoners vrezen overlast te zullen ondervinden van de garage. Een van de bezwaarden zei gisteravond tijdens de commissie ruim telijke ordening bang te zijn, dat straks allerlei andere bedrijven zich ook in de omgeving zouden willen vestigen. O. Driessen: „In de toekomst kan het garagebedrijf wel benzinepompen wil len hebben of komen er meer van der gelijke aanvragen. Door het bestem mingsplan te wijzigen voor deze gara ge schep je een precedent". Visspii gestoIejrrtT'p] ZOETERWOUDE Het aantal misdrijven, inbra ken in woningen, vernie lingen en diefstallen uit voertuigen is in het eerste halfjaar van '88 in Zoeter woude sterk afgenomen in vergelijking met het eerste en tweede halfjaar van 1987. Het aantal ver keersongevallen daarente gen blijkt stabiel en schommelt rond de 75 per halfjaar. Dit blijkt uit het politieverslag over de eer ste zes maanden van dit jaar. Was het aantal gepleegde strafrechtmisdrijven in het eerste halfjaar van 1987 nog 155 en in het tweede halfjaar 149, in de periode januari-juni '88 was dit aantal gedaald tot 109. Een behoorlijk gedeelte van de beschikbare recherche- uren werd besteed aan de op lossing van een aangifte van afpersing van een bedrijf op het industrieterrein Grote Pol der. Na veel inzet van perso neel en materieel is het de po litie gelukt de dader van dit ernstige misdrijf aan te hou den. Het.bleek te gaan om een dader zonder strafblad uit Al kemade. De daling van het aantal in braken in woningen daalde van 30 (le halfjaar 87) via 21 (2e halfjaar) tot 15 in het eer ste halfjaar 1988. De voorlich tingscampagne inzake het be ter beveiligen van de woning (vooral hang- en sluitwerk) blijkt dus vruchten af te wer pen. De politie heeft overigens wel de ervaring dat het verstrek ken van informatie het meeste effect heeft indien deze infor matie wordt gegeven direct na het plegen van een misdrijf. Een burger, zojuist het slacht offer van een inbraak in zijn woning, zal het advies betref fende beter hang- en sluitwerk sneller opvolgen dan een niet gedupeerde burger, aldus het oordeel van de politie. Gebleken is voorts dat de be drijven op het industrieterrein een betere discipline vertonen ten aanzien van het afsluiten van hun bedrijven dan in voorgaande jaren. Het aantal aangetroffen misdaadbevorde- rende situaties wordt elk jaar minder. Het aantal opzettelijke vernie lingen daalde van 19 (zowel in het le als 2e halfjaar 1987) tot 11 en het aantal diefstallen uit voertuigen via 38 en 26 tot „slechts" 17. Ongevallen Ondanks allerlei preventieve maatregelen blijft het aantal verkeersongevallen tussen de 70 en de 80 per halfjaar. Het overgrote deel van de ongeval len is te wijten aan menselijke fouten zoals te hoge snelheid, te korte onderlinge afstand, inhaalmanouvres met fataal gevolg en verkeersbewegingen bij in- en uitritten. In het kader van de actie -25% werd gecontroleerd bij het bromfietsgebruik en het dra gen van de autogordel. Met name bij de brommers werden nogal wat overtredingen ge constateerd. Meestal in de sfeer van een te hoog vermo gen, te hoog geluidsvolume, niet goed werkende remmen, onverzekerd rondrijden of zelfs de leeftijd van 16 jaar nog niet te hebben bereikt. Een controle op het gebruik van de autogordel leerde dat 20% de gordel niet droeg. In die gevallen werd steeds pro ces verbaal opgemaakt. Het politierapport vermeldt daarbij overigens nog dat de gerichte actie plaats vond nadat in de periode daarvoor een aantal preventieve controles werden gehouden waarbij waarschu wend werd opgetreden en al lerlei foldermateriaal werd uitgereikt. Ook het aanbren gen van affiches langs de weg moet de automobilist meer be wust maken van het belang een gordel te dragen. In de afgelopen maanden kwamen in Zoeterwoude twee reconstructies tot stand. In de Oranjelaan werd de verkeerss- luis gewijzigd met als doel het aantal verkeersovertreders door middel van het verlengen van de „sluis" te verminderen. De politie moet nu reeds con stateren dat de maatregel niet het beoogde effect sorteert. Meer te spreken is de politie over de maatregel op de krui sing Oranjelaan-Hoge Rijndijk. De oversteek voor (bromfiet sers is aanzienlijk veiliger ge worden. Vlak voor de zomervakantie is in Hoogmade een speelter- reintje ingericht voor de wat grotere jeugd. Aangezien het terrein nog al centraal gelegen is, maken ook peuters er gebruik van. Dat leidt tot ongewenste gevolgen. Drie kin deren hebben reeds een ongeluk gehad op de klimrek- ken. Een ervan moest zelfs voor korte tijd worden opge nomen in het ziekenhuis. Wethouder Van Wieringen toon de zich zeer bezorgd over de situatie. Met de leverancier is reeds contact opgenomen om de speeltoestellen aan te passen. FOTO: WIM VAN NOORT RIJPWETERING De mees te leden van de raadscommis sie Welzijn lieten welzijnswet houder L. Beelen gisteravond weten niet blij te zijn met de voorgenomen bouw van vijf bejaardenwoningen op de plaats van de kleuterschool aan de Hertogsweg. Als die huizen daar namelijk komen, kan een plan van SOW A (Stichting West Alkemade) voor sociaal-culturele activitei ten in het gebouw niet door gaan. Het was vooral het PvdA-com- missielid W. Groen die de ver dediging van de SOWA-plan- nen op zich nam. Wethouder Beelen vertelde dat de bejaar denwoningen al over ongeveer één twee jaar kunnen worden gebouwd. In eerste in stantie voelde het gemeentebe stuur wel voor het SOWA- plan, mede omdat hierdoor de peuterspeelzaal een meer dei- nitieve bestemming zou kun nen krijgen. Het gemeentebe stuur stelde echter als belang rijkste voorwaarde dat het Ripse dorpshuis geen nadelige gevolgen in haar exploitatie zou mogen ondervinden. Over deze voorwaarde heeft de wet houder diverse keren contact gehad met het dorpshuisbe stuur. Uiteindelijk leek er een vodoende basis gevonden te zijn om tijdelijk het gebouw aan SO WA in exploitatie te geven. Op middellange termijn zou het gemeentebestuur ech ter toch overgaan tot woning bouw op het terrein van de voormalige kleuterschool. Aangezien het provinciebe stuur onlangs aan Alkemade een beperkte verhoging van het woningbouwcontingent toestond, zag het gemeentebe stuur haar kans schoon om de voorgenomen woningbouw versneld te realiseren. Dit is volgens de wethouder de be langrijkste reden om niet mee te werken aan een herbestem ming van de voormalige kleu terschool. 'Van de vereiste in vesteringen zou dan maar kort kunnen worden hetgeen uiteraard financieel onaantrekkelijk is. De wethou der voegde daar gisteravond aan toe dat in Rijpwetering grote behoefte bestaat aan doorstroming. Verhoudingsge wijs wonen er namelijk veel alleenstaanden in gezinswo ningen. Vier van hen hebben zich al aangemeld voor door stroming naar een bejaarden- woning. De indruk bestaat dat er nog meer liefhebbers zijn. In antwoord op vragen van W. Groen zei Beelen dat de Ripse peuterspeelzaal momenteel een goed onderkomen heeft bij voetbalvereniging ROAC '67. „Dat gebouw staat daar anders toch maar de hele dag leeg en de verhuring van het jeugd honk aan de peuterspeelzal geeft de voetbalvereniging tenminste enige financiële verlichting. Als de situatie mo menteel niet ideaal is, valt er altijd nog te praten over moge lijk noodzakelijke aanpassin gen", aldus Beelen. Het „Palen- stein", de be tonnen staket sels naast het cultureel cen trum Muzenhof In Leiderdorp. In de loop der i jaren is het - woud van palen bijkans over woekerd door plantengroei. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDERDORP De ge meenteraad van Leiderdorp zette gisteravond een streep onder het geschil met aanne mingsmaatschappij H. van der Heijden uit Woerden over de onvoltooide woningbouw naast cultureel centrum Muzenhof. Helemaal gerust op een goede afloop om van „Palenstein", waarmee de betonnen staket sels in de volksmond wordt aangeduid, iets goeds te maken was de raad toch niet. De frac tie van de VVD ging zelfs zo ver om tegen het voorstel te stemmen om de financiële claims die er wederzijds be- staan tegen elkaar weg te stre- «naatae e B deel van de aanneemsom van pen. Het geschil tussen de gemeen te en Van der Heijden dateert uit 1980. Door een inzakkende woningmarkt slaagde Van der Heijden er niet in de voorge nomen bouw van luxe flats naast Muzenhof van de grond te krijgen. Beide partijen zijn nu overeengekomen de vorde ringen die zij op elkaar hebben te laten vallen. Van der Heij den claimde van de gemeente Leiderdorp het niet betaalde Muzenhof plus rente. Van der Heijden meende recht te heb ben op de betaling van boetes, rentes, de suppletie op de grondkosten voor de woning bouw en gederfde inkomsten. PvdA-fractievoorzitter V. Molkenboer vroeg zich echter af of de prijs van de gemeente niet te hoog was. Met name de bepaling dat bij de ontwikke ling van nieuwe bouwplannen voor Palenstein Van der Heij den in beginsel als bouwer zal optreden, baarde hem zorgen. Ook CDA-fractievoorzitter A. Roest had zo zijn twijfels, maar hij zag toch de overeenkomst met Van der Heijden als een redelijke oplossing. In een tijd en geldverslindende arbitrage procedure zag Roets niets. VVD-fractievoorzitter W. Scheffer voelde er niets voor zich uit te leveren aan Van der Heijden. Hij voorzag een reeks van nieuwe conflicten. Zo somber was wethouder J. den Boeft (CDA) niet. Een vol ledig uit elkaar gaan van ge meente en Van der Heijden zag Den Boeft niet als een haalbare kaart. Hij sprak van een best tweede oplossing. Den Boeft verzekerde dat Van der Heijden een nieuw bouwplan naast Muzenhof alleen mag -uitvoeren als de bouwprijs ac ceptabel is. Een adviesbureau zal zich daarover moeten uit spreken. ALKEMADE De leden van de raadscommissie Welzijn oordeelden gister avond redelijk positief over het welzijnsplan 1988-1990. In dit plan staat ondermeer dat de dage lijkse maaltijdvoorziening bij zieke alleenstaanden in een groeiende behoefte blijkt te voorzien. Momen teel verstrekt de afdeling „Tafeltje-dek-je" van de Stichting Open Bejaarden- we3rk (SÓB) reeds 25 maaltijden per dag in plaats van de geraamde vijftien. Om die reden vraagt SOB aan de ge meente Alkemade om bij na vijfentwintighondèrd gulden extra subsidie. SABA, de stichting die de alarmeringsapparatuur voor bejaarden uitgeeft, zal genoe gen moeten nemen met wat minder subsidie dan gepland. Deze stichting blijkt nog enige investeringsruimte te hebben, dank zij een bijdrage van de Lions. Bovendien had SABA begin dit jaar toch nog vijf ap paraten in reserve. Het gemeentebestuur is niet van plan om zich verder in te spannen voor de totstandko ming van een kinderboerderij in Alkemade. In een ambtelij ke reactie staat dat een kin derboerderij van oorsprong een „stadsvoorziening" is. De amateuristische schildersgroep in Alkemade hoeft niet te re kenen op subsidie, omdat de vereniging geen statuten en dergelijke heeft. Het gemeen tebestuur ziet voorts geen re denen tot instelling van een sociaal raadsman in Alkema de. Als reden geeft het ge meentebestuur in een interne nota aan dat er voor de inwo ners van Alkemade een ge makkelijke bereikbaarheid en aanspreekbaarheid van het be stuur is. „Zomaar een ambtenaar als so ciaal raadsman aanwijzen", zou op organisatorische proble men stuiten. Voor een derge lijke functie is het namelijk een vereiste dat men, onafhan kelijk van zowel de ambtena ren als het bestuur kan opere ren. „Ondergeschiktheid bete kent immers per definitie een beperking van de vrijheid tot het in het openbaar kritiseren van beleid, bestuur en uitvoer ders", aldus de chef afdeling welzijnszaken in zijn interne nota bij het welzijnsplan. LEIDERDORP De pit- bullproblematiek zorgde gisteravond voor veel dis cussie in de gemeente raad van Leiderdorp, maar tot een besluit kon den de raadsleden niet komen. De verdeeldheid die eerder in het college van burgemeester en wethouders aan de dag was getreden over de op neming van een anti-pit bullartikel in de Leiaer- dorpse APV de wet houders J. Bezemer (PvdA) en J. den Boeft (CDA) wilden daar niets van weten bleek ook in de raad aanwezig. Met negen voor en negen te gen staakten de stemmen over een voorstel om het col lege in voorkomende gevallen de bevoegdheid te verlenen op te treden tegen eigenaren van gevaarlijke honden. Voor stemde de fracties van VVD en D66, waarbij zich aansloten de PvdA-leden G. Keijzers en mevrouw M. Ho- lierhoek. Tegen was de fractie van het CDA. Wanneer de uit 19 leden bestaande raad van Leiderdorp weer voltallig is zal de stem van de gister avond afwezige fractievoorzit ter van D66 R. Stam de door slag geven. Zijn fractiegenoot H. Lamers schaarde zich na mens D66 vierkant achter de voorstellen van het college. De voorstanders van de in voering van een gevaarlijk hondenartikel waren het er over eens, dat het college een middel moet hebben om op te treden als er zich werkelijk problemen voordoen. Me vrouw Holierhoek rangschik te de pitbullterriërs onder verboden wapenbezit. Dat deed burgemeester Brugge- man ook, maar volgens hem biedt de wapenwet geen mo gelijkheden om op te treden. Zijn pleidooi en dat van de VVD er J. de Waard konden §en. Ook niet het feit dat er e laatste tijd klachten zijn over de aanwezigheid van hondensportclubs in de Bloe- merd. G. Hogervorst (CDA) had echter zijn twijfels over de toepasbaarheid van een ge vaarlijk hondenartikel. Pro bleem voor hem was dat een pitbullterriër geen rashond is en zich daardoor moeilijk laat omschrijven. V. Molkenboer, fractievoorzitter van de PvdA, sprak van een gelegen- v.. heidswetgeving. Hij had zijn de tegenstanders niet overtui- hoop gevestigd op de landelij ke commissie die onlangs door minister Braks is ingesteld om de pitbullproblematiek aan te pakken. Volgens hem was er nog geen accuut probleem. Wanneer er moet worden op getreden dan biedt de huidige APV, met een muilkorfartikel voor individuele honden, vol doende aanknopingspunten. De gemeenteraad zal zich in een volgende vergadering op nieuw over de pitbullproble matiek moeten buigen. Koudekerk lc verkeersdremj. vj^r in Dorpstraat preïn' *- liter w( KOUDEKERK AANf>der n RIJN In de DorpsTen J wordt binnenkort eerjei^0^ gin gemaakt met hetv mee] leggen van een langett de mi keersdrempel. Het in van, keer dat vanuit ricK- h(?t Leiderdoip het dorpfet Z'J" dekerk binnenrijdt, |*en te maken met een tjieidend meter lange drempelk nog v daarin een hoek. B^echtigt toegestane snelheid vj y.0(?.rj kilometer per uur zaCren'J normaal te «passeren^ maar niet als men I rijdt. De maatregel werd avond bekend gemaakt burgemeester L. V. E\f« een vergadering van d( missie financiën bestuurlijke zaken. Hei traject Hoogewaard straat baart de gemeeni ruime tijd zorgen, omi ondanks alle initiatievei steeds te hard gereden v De verkeersdrempel zal^106" s lopig gedurende een ha"uwd- als proef dienen om te ken welk effect te met Als de resultaten gunsti wordt er wellicht bij de ewaard een tweede bij gelegd. Gisteravond werden resultaten bekend van enkele verkeersl die op de Lagewaard voerd waren. De tel werden gehouden ome een aantal inwoners de ii°r?ieni bestond dat de Lagewaaf101®" sluipweg gebruikt werf11 .vT11 gevolge van de werkza, den die momenteel Hoogewaard uitgi worden. Postcommanda,., Hilgeman kon mededel»*"S de toename van het keer in de LagewaanJ:)™1^. meevalt. Het overgrote^1"5" van de automobilisten r.. voor de Hoge Rijndijk. twee maal gemeten tijde*s Ku' ochtendspits, en daarbijKf één auto per minuut gr. die de Lagewaard insloér,l»en 1 aantal bleek niet onrustq hoog te zijn. Het is wel i de fietsende schooljeugd] saai gebruik maakt van C gewaard. Met name dezj sers ondervinden grote 1 van de auto's, die elkaarj smalle Lagewaard kunnen passeren. Hiljji verzekerde dat de politi lingen zal blijven uitv|pemee Aanvullende maatri6verm achtte de postcommanda|rj3aan< niet nodig. Vacht gelt Dé t »tste ig zou loeve ïrde b leentt kro iw on ;htere sten vest ianj jebreii ttste hi ;i bui iief. stad ei aan! iden i mbuu geluk Nationale viswedstri op strand NOORDWIJK De wijkse visvereniging De visser houdt zondag 1 tember de jaarlijkse nai strandhengelwedstrijd. half tien 's morgens zijl vissers welkom om t< twee zo veel mogelijk vj verschalken. Inscl heeft plaats bij het gei van de visvereniging strand. De prijsuitreiking plaats in gebouw de Rj het Wantveld om drij 's middags. Het inschl bedraagt tien gulden soon. Inlichtingen wedstrijd kunnen wor< gewonnen bij de heer] hoek, telefoon 01719-11. zich ir hei ;aan", Teijer, lacht

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12