Alleen noten spelen is nog geen muziek maken TADIO/TELEVISIE toll SaidMOounant MAANDAG 5 SEPTEMBER 1988. PAGINA 9 CRV-voorzitter freest scheuring Hilversum Hilversum - ncrv- 1 lorzittér drs. Th. Jansen pt op korte termijn een fieuring ontstaan in Hil- rsum. Hij vreest hier- or althans ernstig, zo zei op de vandaag gehou- i persconferentie, ofaarin zijn omroep, ope- pg van zaken gaf be- iffende haar winterpro- amma op radio en tv. tentri >e rf*rjP' -c je< ze scheuring zal worden roorzaakt door de druk aronder de omroepen zijn ilaatst. Deze druk ligt op de blieke omroepen en wordt •oorzaakt door het opdrin- van de satellietomroepen, gebruik maken van de ;ds intensievere bekabeling t geheel Europa. In dit rband merkte de heer Jan overigens wel op, dat de ns het meest lijdt door het len dat hij vreest. op de komst sinds •il van dit jaar van het der- net, duidelijk een specialis- - en doelgroepennet. De f jrstanders van commerciële roep in ons land willen niet »e pubieksnetten en één cialistennet, maar één pu- 'ksnet en twee specialisten- Iten. Voor de publieksom- pen lijkt dit aantrekkelijk, dat zij op het publieksnet icurrentieloos kunnen pro- mmeren. Die mogen dan de oiste programma's maken, h is dit geen verrijking, ar een verarming. Het me- im tv wordt met name inge- lakeld om grote publieks- lepen te bereiken. De jlieksomroep moet pro- imma's brengen voor kleine iepen geïnteresseerden, ar kan .niet elke avond De hee -rdat hille No ste net als gevolg van wet- jke bepalingen en te be kte geldmiddelen puur een ecialistennet" zou moeten rden, zou het in betrekke- korte tijd afgelopen zijn de omroeporganisaties, die dat net moeten uitzenden, ar past de NCRV voor. ar als het enig overblijven- Nederlandse publieksnet imerciëel zou moeten rden, zou het daarmee ook iw gedaan zijn gezien de in jropa zeer kapitaalkrachtige jl; ondernemers. Er zal in Hil- sum tweedracht ontstaan de kracht zal breken, aldus Jansen, die te dien einde beroep doet op de ATV- roepen om hun streven ar commercie te laten va- andeij Tik Tak animatieserie. Plona Afl.: Plons en de 10 Kameleon, doe-programma was| voor kinderen. Vandaag: Ge droogde bloemen en grassen. vierf5 w'"'am Te"> 24-delige Ameri- :chtp s niel Met Will Lyman, Jeremy Clyde, tie aj Robert Morleye Nachtmerrie. Rond" Uitzending door derden. Mb Programma-overzicht. raa|5 Nieuwa. Fanclub, Ben Crabbé presen- et po) teert nieuw talent en de kijker l wei ma9 kiezen w'e een vedette wordt. Vandaag: Willy Pirotte wisiei met .|k ben een Be)g. :r wi^5 Felicien Grevêche (slot), acht- iroorz delige Franse tv-serie van Mi- "van che' Wyn. Met Sylvain Joubert, eenge Jenny Cleve- Anne-Marie Bes- 5 Labyrint: Spierziekten, docu- I mentaire over mensen die ge- r011l tro,,en zi'n door een spierziek- Zomerrock, hoogtepunten uit de zomerrockfestivals van af gelopen zomer in Nederland en België. Vandaag Pinkpop (1). Met: The Godfathers. As- wad en Herman Brood en The Pogues. Presentatie: Bart Pee- 1-23.00 Nieuws en Coda: Lij sterbessen. van Rutger Kop- ent° itT 2 nden ichtigl escheï- Bijleren, een nieuwe kans tiendelige reeks. Deel 1: Fran- gois en Mariette. Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met Pat McDonald, Tom Richards, Rowena Wallace e.a. Karens lichaam wordt uit de ri vier gehaald. Volgens de poli tie werd ze vermoord. Oshin, Japanse serie met Aya- ko Kobayashi en Shiro Ito. Programma-overzicht. Nieuws. Kwidan, videospelletje. Extra time. Sportmagazine. Uitzending door derden. -22-40 De draad van Ariadne: Een oefening in sterven, ge sprek met Prof. Dr, Leo Apo stel (filosoof) en Lie. Jacques van Landschoot (socioloog) over dit thema. BF 1 Vakaturebank. La boite aux images, teken- filmmaaazine. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Paardenkoersen. Journaal, met speciaal aan dacht voor het Film- en tv-fes- tival van Venetië. Actualités a la Une Grand écran - John Wayne cyclus: Le dernier des Góants (The shootist), Amerikaanse speelfilm uit.1977 van Don Sie- gel. Met: John Wayne, Lauren Bacall, Ron Howard, e.a. L'Art Noveau, 4-delige docu mentaireserie over de Art Nou veau. Afl.2: De triomf van de grote meesters. Laatste journaal. ■23.30 Shéma Israël. JERRY VANROOYEN VAN HET METROPOLE ORKEST: HILVERSUM - „Muziek is meer dan de partituur. Wie niet achter de noten kan lezen, al leen maar noten speelt, brengt wel geluid voort; maar maakt geen muziek". De nieuwbenoemde chefdiri gent van het Metropole Orkest, Jerry van Rooyen, opvolger van de te vroeg overleden Ro gier van Otterloo jr., vatte in deze bewoordingen de eerste ontmoeting samen die hij met het orkest had. Nog deze week treedt hij met dit orkest naar buiten. Op de Firato wordt ge concerteerd met zang van Leo- ni Jansen. Heaven can wait, zingt zij, en bood daarmee een intro aan Jaap van Zweden, de eerste concertmeester van het Amsterdamse Concertgebouw orkest. Die beschouwde het als een eer door Jerry uitgenodigd te worden in diens orkest te so- liëren met het derde vioolcon cert van Mozart. Dan hoor ie inderdaad muziek, waarbij de hemel nog wel even kan wach ten. Jerry „Ik heb groot respect voor Dolf v.d. Linden, die het Metropole Orkest destijds vormde. Niet minder voor Ro gier, omdat deze het orkest bij bracht te musiceren volgens de mode van de tijd, van ballroom- droom tot rock, en het leerde zich te voegen naar de vele so listen, die regelmatig voor het orkest stonden, met zang of op instrument. Als je vijftig diri genten naast elkaar zet, hoor je vijftig keer andere muziek. Zij interpreteren de muziek door middel van eigen klank, ritme, persoonlijk idioom, modulatie, zonder van het notenbeeld af te wijken. Over het orkest hoor ik wel de klacht, dat de kopersec tie nogal eens de boventoon voert ten koste van het hout en de violen. Maar ook het koper kan fluweel produceren, zeker de blazers die ik in het orkest heb. Net als de rest beheersen zij hun instrumenten. Het pro bleem is alleen, dat je voor de versterking bent aangewezen op jonge geluidstechnici, die de avond tevoren een popconcert in het Feijenoordstadion of zo hebben staan regelen. Die gooi en er veel te veel geluidsver mogen tegen aan. Hele zuilen zetten zij overeind. Ik zet vraagtekens achter de kwaliteit van heel veel popgroepen. Net of al die jonge jongens en mei- Jerry van Rooyen: „Goede muziek is een feest". den het vak tot in de vingertop pen beheersen. Zij redden het met hun herrie. Ik trad eens in Düsseldorf op met een orkest. Ik kom de zaal binnen, wat zie ik, wel vijftig microfoons. Alsof mijn muzikanten zelf geen ge luid kunnen produceren. Ik heb die geluidstechnicus erbij ge haald en hem gesommeerd di rect meer dan de helft van die microfoons te verwijderen. Toen dit gebeurd was, konden wij echt gaan musiceren". In concert Vrijdagavond 9 september treedt het Metropole Orxest „in concert" aan in het Rotterdam se Ahoy, ook op tv te zien. Bui tenlandse musici verschijnen als gast om zich te meten met dit orkest. Toen Michel Le grand, de begenadigde Franse filmmuziekcomponist, die de ene avond in Parijs achter het klavier zit en de avond daarop in New York, grote vriend van Jerry, hoorde van dit optreden liet hij weten zonder omwegen naar Rotterdam te komen. Daar wil hij bij zijn. Volgens hem heeft Jerry de DUITSLAND 1 De serie 'Sons and daughters' keert met ingang van vanavond weer terug op de Belgische tv. V.l.n.r. hoofdrolspelers Kim Lewis, Richard Morgan, Regina Gaigalas en Pat McDonald. BRT 2 om 19.00 UUr. FOTO: ANP 19.30 Der Sommer des Samurai, fa tastische misdaadfilm varv H r.s-Christoph Blumenberg. Mat: Cornelia Froboess, Hans Peter Hallwachs, Wojtek Pszo- niak, e.a. Hamburg wordt ge teisterd door een serie inbra ken en overvallen. Op de plaats van handeling wordt steeds een Japans schriftteken achtergelaten en de offers val len onder de rijken en machti- 15.30 Blauer Montag, magazine van uit Frankfurt. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Der allerletzte Drache, kinder programma, 16.45 Henry und ein linkes Bein (2). zesdelige Engelse serie met Courtney Roper-Knight, Jane. Wood, Don Henderson e.a. 17.10 Die kleine Dampflok, teken film. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fame, Amerikaanse serie. Afl.: Starallüren. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, regionale ac tualiteiten. 18.52 Detektivbüro Roth, tv-serie. Afl.: Technologie-Transfer. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 mTagesschau. 20.15 Die Texas-Klinik, Amerikaan se ziekenhuisserie met Jim Metzler, Shelley Hack, Alec Baldwin e.a. Afl.: Gefahrliche Wahrheit. 21.00 Leute. Serie filmportretten. Vandaag: Karl-Heinz Schmitt, 'Platzmejster' in de Bondsdag. 21.15 Deutsches aus der anderen Republik, door Hans-Jürgen Boerner en Claus Richter. 22.00 Nur für Busse, sketsches van Jochem Busse. 22.30 Tagpsthemen, actualiteiten. 23.00 Das Nacht-Studio: Als Diesel geboren, Duitse documentaire uit 1978 van Peter Przygodda over het dagelijks leven van truckers in Brazilië. 01.00 Tagesschau. 01.05 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulem- kampff. DUITSLAND 2 15.55 Heute. 16.00 Black Beauty, jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Stacy Dor- ning, Stephen Garlick e.a. Afl.: Jenny's neues Kleid. 16.25 Verkehrsarena: Wenn's kracht. 16.55 Heute. 17.10 0 Tele-llluatrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 SOKO 5113, misdaadserie. Met: Werner Kreindl, Wilfried Klaus, Bernd Herzsprung e.a. Afl.: Mord in der Schickeria. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 90n 21.12 Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieu-tips. 21.15 WISO, sociaal economisch ma gazine. 21.45 Heute-journal. 22.10 Und was mich daran ëngstigt, gefallt mir auch daran, film portret van de schrijver Adolf Muschg. 22.45 0 ZDF JazzClub, jazz-muziek van het Jimmy Smith Quartett en het Barbara Dennerlein Trio. 23.55 Brief aus der Provinz, filmpor tret van Oldenburg. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II zum Kennenler- 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Sag die Wahrheit, spelpro- gramma gepresenteerd door Bernd Stephan. 20.30 Innenansichten: Der Ernstfall ist für mich der Frieden, film portret van een 1e officier van het fregat Bremen. 21.00 Landesspiegel: Wunder wer den, reportage over Coco Pe- rereya en zijn villa, trefpunt voor het houden van kamer concerten. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Signale: Früher auf die Stras- se - heute auf die Couch, re portage over de aspekten van de psychoboom. 22.30 Rückblende. Vor 60 Jahren: Uraufführung der Dreigrosche- noper, documentaire. 22.45 Philosophie heute: Geist und Natur, gesprek met Carl Frle- drich von Weizsacker, Hans Jonas en Walter Ch. Zimmerli over het thema Geist und Na tur. 23.30 Beuys über Beuys: Für was? Filmportret van de kunstenaar Joseph Beuys. 00.30 Laatste nieuws. muziek in zijn vingers. Er wa ren er die dit eerder ontdekten. Op jonge leeftijd al liep Jerry mee in de fanfare, brassbands ook, en stapte hij binnen bij het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Daar toonde zich al spoedig een meester in het mu siceren a la Stan Getz en Errol Garner. Met diverse orkesten maakte hij buitenlandse tour nees, de Ramblers en Boyd Bachman. In Berlijn vroeg men hem de leiding op zich te ne men van het orkest van de Sen der Freies Berlin. Nu nog diri geert hij de Big Band van de Westdeutsche Rundfunk in Keulen. In 1972 schreef hij op verzoek de hymne voor de Olympische Spelen. Hij werd ervoor beloond met een onder scheiding. Jerry: „Maar het Metropole Or kest blijft voor mij een uitda ging. Het zijn allemaal rasmuzi kanten, gekozen op kwaliteit. Maar geen sectie mag de boven toon voeren. Muziek ontstaat uit samenspel, de harmonie tus sen de verschillende secties. Het is net als voetballen. Die jongens moeten elke dag met elkaar bezig zijn, zodat ze el kaar blindelings opvangen. Pas dan gaat muziek vitaal klinken. Muziek als het kloppende hart dat het hele ensemble doet doorstromen. Dizzy Gillespie en al die andere solisten vinden het niet voor niks een eer om voor ons orkest te staan. James Last legt het accent op commer cie, maar beschikt over grootse musici. Dan mag je van mij je huis vol gouden platen hangen, maar bombast mag nooit het doel van musiceren worden. Allereerst moet aan de muziek recht worden gedaan. Wat je met zo'n orkest allemaal niet kan. De violen de melodie laten spelen en het koper de tegen- melodie. Of omgekeerd. Het pulserende rubato van de rit mesectie daar achter. Aan de variaties op dit punt kun je met rasmuzikanten tot in het onein dige doorgaan. Ik noem dit im proviseren met het orkest en binnen het orkest. Daar springt je hart van op". Arrangeren Concertmeester Ernö Olah van het Metropole Orkest zegt zich na Rogier geen betere chefdiri gent te hebben kunnen inden ken. „Die man beheerst het vak. Met weinig bewegingen van zijn kant weet hij het or kest in beweging te krijgen, omdat hij de kunst verstaat de muziek te laten spreken". En het orkestcommissielid Jan Hollander, trompet, valt hem bij: „Ik hou het vooral op Jerry als arrangeur. Hij kent de klan kenrijkdom van dit orkest, kleurt zijn muziek daarmee in. Na de periode Rogier met zijn voorkeur voor exactheid den ken we nu een artiest binnen te hebben gekregen. We mogen dat van onze kant ook als een uitdaging beschouwen". Jerry: „Er bestaan geen soorten van muziek. Er is maar één soort: goede muziek. Als licht orkest voelen we ons thuis bij Mozart, maar evenzeer bij jazz en zigeunermuziek, om maar een voorbeeld te noemen. Ik schreef speciaal voor dit orkest een „Fantasy", een compositie, waarin alle secties de kans krij gen eigen tinten aan te bren gen. Dat kan men as. vrijdag in Rotterdam horen. Met rasmusi ci om je heen wordt dat een TON ÓLIEMULLER BBC 1 16.05 People's court, juridiSGhe kwesties worden voorgelegd aan de rechtbank. 16.25 Go for it, sportief jeugdpro gramma. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Simon Parkin. Met o.a. 'Heatcliff Co' en 'Galloping Galaxies'. 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 COBlue Peter flies the World! Informatief kindermagazine. Afl.: Expedition USSR: Daz zling displays. 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Anne Charleston, Ky- lie Minogue, Craig McLachlan 19.00 Nieuwe en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal pro gramma. 20.00 Wogan, praatprogramma van Terry Wogan. 20.35 Bros in concert, popspecial. 21.00 mSorryl (1), comedyserie met Ronnie Corbett, Barbara Lott, Bill Cameron e.a. 21.30 CD No frills 1nieuwe comedy serie over een moeder, die bij haar gescheiden dochter en 16-jarige kleindochter intrekt. Met Kathy Staff, Belinda Sin clair, Katharine Schlesinger Nieuws en weerbericht. Panorama. Actuele documen- mMiami Vica, Amerikaanse politieserie met Don Johnson, Philip Michael Thomas e.a. Film '88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. Rentadick, Britse filmkomedie uit 1972 van Jim Clark. Met: James Booth, Julie Ege, Ro nald Fraser, Richard Briers, Spike Milligan e.a. Een onhan dige privé-detective raakt be trokken bij een gifschandaal. Weerbericht. BBC 2 15.10 Trades Union Conference, verslag vanuit Bournemouth. Om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht. 18.00 Star Brass. 18.30 El Sherlock Holmes and the secret code (Dresed to kill), Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Roy William Nelll. Met: Ba sil Rathbone, Nigel Bruce, Pa tricia Morison e.a. 19.40 I] RKO Short: Fast freight, korte film. 19.55 Animation week: Tex Avery and McCartney. Paul McCart ney presenteert zijn favoriete tekenfilms. 21.05 O'Donnell investigates, medi sche serie gepresenteerd door Dr. Michael O'Donnell. Afl. 1: Old age. 21.30 Wildlife showcase, natuurfilm- serie. Afl. 8: Beaver pound. 22.00 Highest honour (Southern Cross), Australisch/Japanse speelfilm uit 1982 van Peter Maxwell. Met John Howard, Atsuo Nakamura, Stuart Wil son e.a. Een gevangengeno men Australische spion sluit in 1942 vriendschap met een Ja panner die hem bewaakt en tot taak heeft hem uiteindelijk te executern. 23.45 Newsnight, actualiteiten. 00.30 Waorbaricht. 00.35 Britse dartskampioenschep pen voor profs, samenvating. 01.05-01.35 Open University. SKY CHANNEL 16.00 [El Engelse Top 40 Poppro gramma met Carolyn Marshall. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Branded. Westernserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I Dream of Jeannie Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Tandarra. Avonturenserie. 20.28 The Times Headlin News. 20.30 Half Slave, Half Free. Ameri kaanse speelfilm uit 1985 van Gordon Parks. 22.42 Europees weerbericht. 22.45 Mobil Motor Sports News. 23.13 The Times Headlin News. 23.15 0 Soul in the City. Poppro gramma. 00.00 El Engelse Top 40 Poppro gramma. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Road to the Stamping Ground SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Tape Club Magazine. Neder landstalig magazine rond de Firato. 19.25 Europees weerbericht. 19.30 Dick Turpin. Jeugdserie. 20.00 Some mothers do'ave 'em. Comedyserie. 20.30 Armchair thriller: The girl who walked quickly away, misdaadfilm. 21.00 American College Football. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Soccer Argentine '88. Afl.. Ri ver Plate - San Lorenzo. 00.15 Gillette Soccer Scene. 00.45-02.45 Music Box. MTV EUROPE Maiken Wexe. Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 3 From 1 at 5: Five Star. Maiken Wexe. Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthllt. Remote control. MTV at the movies. Ray Cokes. Gast-vj. -06.30 Night voices. TV 5 16.05 Les Brèves. Nieuws in het kort. 16.10 Le Chevalier de Maison Rou- 16.30 Bonjour bon appetit. Culinair magazine. 17.00 Récróation. Gevarieerd kinder magazine. 17.50 Les Brèves. 18.00 Julien Fontanes Magistral. 19.30 Papier Glacé. 20.00 L'Autobus du Showbusiness. 21.00 Nouveau Monde. 22 00 Journaal. 22.35 Sur Les Schenes de l'Orient. 00.00 Nord/Sud. 00.25-01.00 Cornelius Krieghoff. KRO 15.30 Holiday Island, Australi sche serie. De marine wil Holiday Island als basis in bezit nemen. Ze worden echter voortdurend gecon fronteerd met sabotage. 16.20 The muppet babies, te kenfilmserie. Afl.: Het Muppetbables tekenfilm festival. 16.45 Alvin en zijn boefjes, te kenfilmserie. 17.10 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Lekker weg, toeristische serie. Afl.: Rotterdam. Pre sentatie: Maud van der Kroon. 18.10 Brabantse dag Heeze. Programma uit de serie 'Markant achterland' over de 31e Brabantse dag in Heeze. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 Cijfers en letters, spelpro- gramma. Presentatie: Bob Bouma. 19.45 Tom and Jerry, tekenfilm serie. 19.52 KRO's screentest, pro gramma waarin Han van der Meer drie kandidaten met journalistiek talent op de proef stelt. De vakjury bestaat ditmaal uit Ton Vertind, Marga van Praag en Koos Postema. 21.00 Verre opdracht. Aad van den Heuvel en Han van der Meer bezoeken mensen in de missie. Afl.: Tanzania en Ecuador. 21.50 Yes minister Engelse comedyserie met o.a. Paul Eddington en Nigel Haw thorne. Afl. 3: De bezuini gingscampagne. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40-23.30 Street legal, Cana dese advocatenserie. Afl.: Eenzaam en alleen. Chuck krijgt te maken met een geval van huwelijkszwen- del. Leon heeft een af spraak met een onbeken de dame en Carry neemt Robin Hood onder haar hoede. NEDERLAND2 AVRO 16.00 E Myfoolishheart,Ameri kaanse speelfilm uit 1949 van Mark Robson. Met: Dana Andrews, Susan Hayward, Ken Smith e.a. Tijdens een verblijf in het ziekenhuis, gaan Eloise Winters' herinneringen te rug naar haar eerste liefde, die onderbroken werd door de oorlog. 17.35 Uitreiking Televizierring Paul van Vliet komt vanavond voor de tweede maal op televisie met zijn cabaretprogramma 'Over leven'. Ned. 2 om 20.30 uur. FOTO: DIJKSTRA 18.15 18.45 18.55 19.00 20.00 20.29 22.55 23.20 aan ftenny Huisman, re portage van de happening in het Okura Hotel. Pre sentatie: Hans van der Togt. AVRO's Sportpanorama. Sportprogramma. EI Ontdek je Plekje. Van daag: Laren (NH). De Fabeltjeskrant Afl.: Bloemen voor de zieken zaal. De Planeet Aarde, zeven delige Amerikaanse docu mentaireserie. Afl.4: Ver halen uit andere werelden. NOS EI Journaal en weerover- zicht. AVRO El Paul van Vliet: „Over le ven" registratie van het theaterprogramma uit 1987 van Paul van Vliet. AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek. Presenta tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel. Nightcourt, Amerikaanse serie. Afl.: Harry and the rockstar. European Business Weekly, overzicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. Presenta tie: Leontien Ceulemans en Peter Hobday. NOS Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders Afl.: Kenantian (In afwachting van...), pro gramma voor Molukkers. 18.30 Milieu-educatie. Afl.6: Af val. 18.45 Gepakt en gezakt. Afl.: 19.41 20.00 21.15 21.55 22.20 Overwinteren. NOS ElJeugdjournaal. i EI Het klokhuis Afl.. Eel- ectriciteit. EI Vierde EBU Jeugdcon- cert december 1987 Hel sinki. Het Fins Radio Sym fonie Orkest o.l.v. Jukka Pekka Sarasta m.m.v. Mare Ostertag speelt het allegro uit het Concert voor hoorn en orkest, no 1 in D gr.t., KV 412, van Mo zart. SOCUTERA i Ik dacht... nu ben ik aan de beurt, film van het Ko ningin Wilhelmina Fonds. PP Uitzending van het CDA. NOS EI Journaal en weerover- zicht. IKON Monty (1), tweedelig por tret van de legendarische Engelse veldmaarschalk Montgomery. NOS Sport Studio. Sportmaga zine. IKON/KRO/RKK Kenmerk, actualiteitenru briek. IKON Bericht van de Wilde Gan zen. NOS Journaal. Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. Efl Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending n Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst ED Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot Engel se serie. 16.20 De kikker, tekenfilm serie. 16.26 Rasmus en de landloper, jeugdserie. 16.53 De Gummiberen, tekenfilmserie. 17.16 Dubbel Donald, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 mJa Natuurlijk. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Simon Garfunkel Central Park e. Muziekspecial. 16.55- 18.30 E De onwillige debutante (The reluctant debutante), speelfilm. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Verbraucher. 10.00 Heute. 10.03 Die Texas-Klinik se rie. 10.50 E Mann im Schatten speelfilm. 12.25 WISO. 12.55 Perso verzicht. 13.00-13.15 Heute. 15.00 Tagesschau. 15.05 E Fury, jeugdse rie. 15.30 Wahlbekanntschaften. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Zu Lande, zu Wasser und in der Luft, spelprogramma. 17.05 Fox, der Fuchs. 17.15 Tagesschau. 17.25 Friedrich und Friederike. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 GlUck ab - gut Land documentaire. 15.55 Heute. 16.00 Muppet-Babies. 16.25 Mofafahren leichter gemacht. 16.30 Die dreibeinigen Herrscher. 16.55 Heute. 17.10 0 Tele-lllustrier- te. 17.45 Schwarz auf weiss - Die Jagd nach schlagzeilen. BBC 1 07.35 E RKO Short. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast Time. 10.00 Nieuws. 10.03 Mr. Smith's world of flowers. 10.30 Model world. 11.00 Nieuws. 11.05 Fighting Devil Dogs. 11.30 Play School. 11.50 The Peris- hers. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Arthur Negus enjoys. 12.30 Cook with Claire. 13.00 Nieuws. 13.03 mDallase. 14.00 Jour naal. 14.30 Neighbours 14.50 Dea dly Encounter, speelfilm. 16.25 Go for it. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Dennis. 09.30 Transformers. 10.00 0 Sky Trax e. 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Motor Sports News. 15.00 Barrier Reef. 15.30 Skippy. 16.00 0 Eurochart Top 50. 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Busiriess Weekly 08.30 Nieuws 09.00 Music Box. 13.00 Madhur Jef frey's Indian Cookery. 13.25 Weer bericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weer. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. MTV EUROPE 06.30 Club MTV 07.00 Marcel Vanthllt. 12.00 Remote control 12.30-16.00 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Vier eeuwen Franse opera. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA matinee. 21.30 Stavinsky. 22.00 Jazz-op-vier, 23.00 De dood huist in een holle kroon, hoorspelserie. 23.45 De profundis. RADIO 5 18.10 VARA: Factor 5 - extra. 18.20 PP: Programma van D66. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30-21.00 TELEAC: Ni Hao. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Sporttribu- ne. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. .21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02,00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bistro Gerard. 19.10 Zig-Zag. 22.05 Maneuvers in het donker, 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Kroniek. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Festival der Voorkempen 1988. 22.05 Jazzy? 22.30 XYZ van de post war blues. 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. prins Claus. 07.05 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratel- vooraankondiging. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Als er één over de dam is. 11.02 KRO's Schone Kunsten 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo Magazine. 14.05 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens. 07.05 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 16.05 Pandemonium. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens. 07.05 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Rigter. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Gelukwens. 07.02 Nieuws. 07.04 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.15 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.40 Première in het muziektheater. 13.45 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De manager. 10.00 NCRV: Wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland, en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leerhuis. 14.30 TELEAC: Steden en hun verle den. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Berichten uit Zultezele. 10.03 Broccoli. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilini. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee met Sabine Meyer. 10.20 Matinee. 12.05 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13^5 Gevar. klass. muziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9