Quick Boys beslist in slotminuten Promovendus Kagia verrast aangenaam Noordwijk laat langs machteloos Rozenburg ;aP Valken ook zonder Mierat naar winst Rijnsburg erbarmelijk OR Valse start van RCL en Zevenhoven ►UN AAS tJD] KATWIJK LAAT L, PUNTEN F LIGGEN ARC en Spakenburg doen! aan klantenbinding: 3-3 [J SPORT CeidacSouoont MAANDAG 5 SEPTEMBER 1988 PAGINA LEIDEN Dé grote ver rassing van de eerste speeldag in de vierde klasse B was Kagia. Het elftal van trainer Rob Sut- trop maakte duidelijk dat er niet te spotten valt met de promovendus en trok tegen Nootdorp met 3-1 aan het langste eind. Voorschoten pakte de eerste punten van streekrivaal Ter Leede en „titelkandidaat" Oegstgeest moest tegen Devjo genoegen nemen met een punt. Ook De Sleutels kwam tegen de Jodan Boys niet ver der dan een puntendeling: 1-1. Koudekerk kwam er tegen Rohda niet aan te pas en dolf met 5-1 het onderspit. De Jodan Boys - Sleutels 1-1 ((H)) „We zijn tevreden met dit ene punt", aldus Sleutels-'elftalbe geleider Ger Scheffer. En hij doelde vooral op de laatste fase van de wedstrijd, toen doelman Rob Groenendijk zijn ploeg „over de streep keepte". Eerder in het duel had Affrim van Es de Vlietploeg al naar 1- 0 geknald. De thuisploeg raak te echter niet in paniek en kwam snel op gelijke hoogte. Dank zij het „kwartiertje Groenendijk" verliet de Leid- se ploeg Gouda uiteindelijk met een punt in de tas. Voorschoten Ter Leede 1-0 (1-0) „Ik vond Voorschoten iets minder dan het vorige sei zoen", aldus de verliezende trainer Dik Blijleven, die „voor een punt naar Voorscho ten was gekomen". Blijleven kreeg uiteindelijk veel minder. Voorschoten's ouverture was er een die er wezen mocht In het eerste kwartier moest Ter Leede-doelman Gert van der Luijt permanient in de slag. Achteraf was de vrije trap van Hein de Graaf voldoende om de twee punten aan de thuis ploeg te laten. Oegstgeest - Devjo 2-2 (1-2) De thuisploeg stond in „no time" op een 0-1 achterstand. De tweede Voorburgse treffer volgde snel na de eerste, om dat doelman Frits Bleichrodt het leer niet goed verwerkte. Rein Grootes deed wat terug voor de thuisploeg en scoorde de aansluiter nog voor de thee. De tweede helft kwam het technisch betere Devjo in de problemen. De sterk spelende Willem-Jan Potl Hofstede was in de laatste fase van de match verantwoordelijk voor de ver diende gelijkmaker. Kagia - Nootdorp 3-1 (0-0) Pas toen de thuisploeg op een 0-1 achterstand werd gezet, gooiden de pupillen van trai ner Rob Suttrop alle remmen los en werd volledig voor de aanval gekozen. Twee gave goals van Eric Wijnhout en een treffer van Gert van der Hulst waren uiteindelijk goed voor de eerste winst van de promovendus. Rohda - Koudekerk 5-1 (1-0) „Ik kan alleen zeggen dat de overwinning iets te hoog is uitgevallen. Toch heeft Rohda een zeer sterke ploeg, die ze ker mee gaat doen om de ti tel", aldus een teleurgestelde Koudekerk-trainer Wil Hens- kens. Tot aan de 2-0 konden zijn pupillen nog aardig mee komen (Gert Jan de Wit ver kleinde de marge tot 2-1), maar daarna was het „over en sluiten" voor de Koudeker- kers. De ploeg uit Bodegraven had slechts twintig minuten nodig om de score op te voe ren tot 5-1. KATWIJK Op de eer ste de beste competitiedag heeft Quick Boys al terug moeten grijpen naar een middel waar het zo lang zamerhand patent op lijkt te hebben: het scoren in de slotminuten. Prettige bijkomstigheid was dit maal, dat de goal van Gert Aandewiel voor Vi tesse Delft de nekslag be tekende: 2-1. Een verdien de overwinning, daar was geen twijfel over, maar wel één van bloed, zweet en tranen. Het was even wennen voor de Quick Boys-aanhang. Geen katachtige Theo'flüyt in het doel, maar de jeugdige, Kat- wijkse beer Tom van der Niet. Niet de besnorde Teun van der Plas op de rechtsachter- plaats, maar de blonde en niet van verdedigende kwaliteiten gespeende Kees Haasnoot. Op de linksbuitenstek ontbrak de grillige, luie, maar bij vlagen geniale Martin van der Plas en nam de kleine, ijverige en wat kalende Rob Kraan de hon neurs waar. Leo van de Wete- ringh heet nu de nieuwe schutter in de voorste linie na bij RCL en Woubrugge aange toond te hebben over het be kende „neusje" te beschikken. In de eerste helft van de wed strijd tegen het lastige Vitesse Delft, bleek dat de „oude" Katwijkse garde zelf ook nog niet geacclimatiseerd was. Be wegen zonder bal, tempo, agressiviteit in duels, creativi teit, dat alles was in het eerste part ver te zoeken bij de Kat- wijkers, die elkaar plichtmatig en zonder enige bezieling het balletje probeerden toe te spe len. Het duidelijk minder geta lenteerde Vitesse Delft, steu nend op de inbreng van spe lers als Ronald Vermeulen, Paul Riemens en doelman Hans Schot, wist wel raad met die lamlendige houding en nam het heft in handen. Aar dige combinaties volgden el kaar in hoog tempo op. In de 17e minuut was het resultaat er voor de gasten. Vermeulen Floor van Duyn neemt vergeefs het Vitesse-doel onder vuur. De Katwijkers redden zich in de slotminuten. FOTO: BRAM VEEFKIND bediende snelheidsduivel Paul Riemens, die Kees Ruis in een sprintduel meters achter zich liet en de onnodig uitgelopen Tom van der Niet met een lob verschalkte: 0-1. Drie minuten later was Vermeulen zelf heel dicht bij 0-2, maar zijn vlam mende schot verdween rake lings langs de kruising. Quick Boys wist zich absoluut geen raad met het agressieve spel van de Delftenaren, dat wel boekingen voor Hans Manger en Ruud Karsdorp tot gevolg had, en kon zelden de spitsen in stelling brengen. Floor van Duyn zorgde in de 37e minuut voor het eerste doelgevaar, maar zijn schot ging vlak naast. Twee minuten later claimde heel Quick Boys vergeefs een strafschop, omdat de tegenvallende Leen van der Plas door Aad Buitendijk van de sokken werd gelopen. Toen iedereen zich verzpend had met een 0-1 ruststand, kon scheidsrechter Van der Bosch onverwacht een Quick Boys- treffer noteren. Een messcher pe voorzet van Leo van de Weteringh werd licht beroerd door de Delftse voorstopper Ruud Karsdorp, die daardoor zijn doelman Hans Schot het nakijken gaf: 1-1. Wat in de eerste "helft ontbrak aan het Katwijkse spel, was na de pauze wel terug te vinden. De bezoekers werden op eigen helft vastgezet en er werd druk op de Delftse defensie gezet. Trainer Hans van der Zee bracht Theo van Rijn als breekijzer in het veld voor de nog wat onwennig acterende Van de Weteringh en zag zijn wissel een minuut later al bij na omlijst met een gouden randje. Van Rijn kon na een uittrap van Van der Niet zo maar doorlopen, maar strand de op de uitstekend keepende Hans Schot. Deze stijlvolle en zeer balvaste sluitpost had in de 87e minuut al het recht van de wereld om zich bij arbiter Van der Bosch te beklagen over de tweede Katwijkse treffer. Bij een voorzet van Jaap van. Duyn werd Schot door Theo van Rijn „aan de grond gehouden", waardoor Aandewiel de winnende tref fer kon binnenschuiven. De „super-sub" kon er na af loop smakelijk om lachen: „Bij die voorzet legde mijn arm op de schouder van die keeper, waardoor hij niet om hoog kon komen en Gertje zo kon intik ken". Van Rijn zal om de spit- spositie moeten vechten met Van de Weteringh, die niet echt tevreden was over zijn comptitie-debuut. Trainer Van der Zee was over zijn team minder tevreden. „Een aantal jongens lijkt nog niet te besef fen, dat het nu om de punten gaat. Een goede voorbereiding zegt niets". JELLE RAAP 2-1. Opstelling Quick Boys: Van der Niet; Haasnoot, Ruis, Jonker, H. van der Plas; J. van Duyn, Aandewiel, F. van Duyn; L. van der Plas, Van de Wete ringh (Van Rijn), Kraan. Vitesse: Schot; Hoornweg, Karsdorp, De Graaf, Buitendijk; Slechtenhorst, Broere, Burcksen; Riemens, Vermeu len. Manger. LEIDEN In de derde klasse A van het zaterdag voetbal leden twee van de drie regionale vertegen woordigers een nederlaag. Zowel het gedegradeerde RCL (4-2 tegen Honselers- dijk) als Zevenhoven (0-1 tegen Scheveningen) gin gen onderuit. Alleen Lei den kwam de eerste wed strijd van het seizoen goed uit de startblokken: 2-1 tegen Lyra. Honselersdijk RCL 4-2 (2- 0) RCL-trainer Theo de Waard legde de vinger na afloop pre cies op de kwetsbare plek: „Het ontbreekt ons aan goede mandekkers. Daardoor kregen we vier onnodige treffers te gen". Omdat „echte" verdedi gers ontbraken, keken de Lei derdorpers in de rust tegen een 2-0 achterstand aan. Twee treffers van Dave Frederiks brachten RCL weer terug in de race, maar uiteindelijk moest Ron Sinteur het leer ook nog een vierde maal uit het net vissen. Zevenhoven - Scheveningen 0-1 (04)) Zonder de naar ARC vertrok ken Jan Wouters en Rene Bon gaat Zevenhoven een zeer zwaar seizoen tegemoet. Tegen Scheveningen werden de eer ste „dure" punten al ingele verd. Volgens Zevenhoven- trainer Simon Duin had er meer ingezeten. „Een gelijk spel was zeker op zijn plaats geweest. Als Gert-Jan Pelle- grom, Paul Putman en Wieno Verleun onze kansen beter hadden benut, hadden we nog een punt gepakt". Leiden Lyra 2-1 (1-0) Met Klaas Dekker, maar zon der de vakantie vierende Steef Pattiapon kreeg Leiden met deze overwinning iets te veel van het goede. Nadat Arian Wilting zijn ploeg aan de lei ding had gebracht, namen de gasten het initiatief. Dat leidde in de tweede helft tot de ge lijkmaker. Nog geen twee mi nuten later schoot Rik Bink zijn team via het been van een Lyra-verdediger naar de eer ste competitiezege. Voordat de buit echter binnen was, moest Leiden-doelman Peter Selier nog enkele miraculeuze red dingen verrichten. SVLV DELFT HET ONDERSPIT: 1-4 LEIDEN Valken'68 had tijdens de seizoens start in de zaterdagafde ling een helft nodig om te bekomen van de onver wachte terugkeer van Dennis Jan Mieras naar Quick Boys. Tot zaterdag was de complete Valken- burgse selectie ervan overtuigd dat de volop met Valken trainende Mieras ook daadwerkelijk voor de ploeg uit zou ko men. Valken won de ouverture tegen SVLV uiteindelijk nog ruim: 1-4. Titelpretendent Hazers- woudse Boys heeft de eer ste hindernis in de afde ling, Abbenes, met de no dige moeite (4-3) geno men. Hazerswoudse Boys - Abbe nes 4-3 (2-2) Nieuwkomer Koen Warnau was met zijn doelpunt in de laatste minuut de matchwin naar, maar de man van de wedstrijd was Erik Katten- berg. De jonge Abbenesser was een plaag voor zijn belagers. Hij scoorde de drie Abbenesser doelpunten, waarvan de eerste al na 15 seconden. Zelfs met een dubbele dekking was hij niet te stoppen. Na rust (2-2) nam Abbenes opnieuw een voorsprong, maar Warnau bracht de winst verdiend bij de Boys. SVLV - Valken '68 1-4 (1-0) De perikelen rond Dennis Jan Mieras hadden in de eerste helft een duidelijke invloed op het spel van de valken. SVLV kwam al na tien minuten op 1- 0 door Leo Zanbergen, die tien minuten later ook een tweede doelpunt op zijn voet had, maar voorlangs schoot. In de tweede helft was de ploeg van Arie Jonker superieur. Arjan Werkhoven, Gijs Ouwehand en Peter van Delft (2x) scho ten Valken naar een 1-4 zege. Meerburg - Alphia 2-2 (2-0) Meerburg overblufte in de eer ste helft Alphia, dat niet op zo- DEN NOORDWIJK John Eelman was best tevreden met de 2-0 zege die Noordwijk in de seizoen souverture boekte op Ro zenburg. „Vorig jaar gin gen we door drie counters met 1-3 de boot in tegen die jongens", meldde Eel man na afloop, daarmee zijn opluchting illustre rend, om vervolgens te constateren dat „we in elk geval twee punten meer hebben dan na de eerste partij van vorig jaar". In de saaie eerste helft lag een zege overigens zeker niet voor de hand, voor geen van beide partijen. Noch Noordwijk, noch het defensief spelende Rozen burg wist voor spektakel of doelpunten te zorgen. Na de thee kwam het via een veel beter spelend Noordwijk, dat nadrukke lijker in de diepte speelde en meer dan in het eerste part als team knokte, als nog goed. Yvan Hermans was er grotendeels verant woordelijk voor dat na drie kwartier attractief spel van Noordwijkkant de verdiende zege een feit was. Hij scoorde zelf de openingstreffer, waarna Timo Gerlof een door hem genomen corner heel fraai inknikte: 2-0. „Op voorhand weet je dat je een ploeg tegenover je krijgt die met acht a negen man ach ter de bal gaat spelen. We had den vorig jaar, na de hele wedstrijd aan de bal geweest te zijn, met 1-3 van die gasten verloren omdat ze via de counter drie keer scoorden. Ik wist dus dat het een hele lasti ge partij zou worden", ver klaarde Eelman het voorzich tige en weinig aantrekkelijke spel van zijn elf in de eerste drie kwartier. Defensief had de thuisploeg het allemaal pri ma onder controle. Rozenburg kwam niet aan counteren, laat staan aan opgebouwde aanval len toe. Aan de andere kant echter bakten de Noordwijkers er na een redelijke start even min veel van. Illustratief was dat de prima verdedigende Mark Vink en middenvelder Leonard van Utrecht het Noordwijkheil zochten in af standsschoten, waarmee ze Ro zenburg-goalie Perry Hoogstad in actie brachten en dat slechts René van Hensbergen (na een een-twee met Jos Smits) in de buurt kwam van het goal. „Ik heb het de jongens die op het middenveld en in de spits spe len in de pauze kwalijk geno men dat er te weinig gevaar was. Als de ballen die naar vo ren werden gespeeld of van opzij voor werden getrokken niet helemaal op maat waren, stopten we. De defensie van Rozenburg werd niet bezig ge houden en er vielen daardoor geen gaten", aldus Eelman. Na het wisselen bleek het ge lijk van de oefenmeester. Na een angstig moment bij een uitval van Rozenburg greep Noordwijk met nadrukkelijke aanvallende acties het initia tief. Het was na een kwartier invaller Yvan Hermans (Eel man: „Ik heb René van Hens- bergen laten beginnen want die had veel gescoord in de voorbereiding") die via een solo door de vijandelijke linies, afgesloten met een schuiver in de linkerhoek voor opluchting Geert-Jan Bakker schermt de bal af in het duel met Rozenburg. De Noordwijkers wonnen de seizoensouverture verdiend met 2-0. FOTO: WIM VAN NOORT aan de kant en in het veld zorgde. Het wachten was ver volgens op de tweede Noord- wijkgoal, omdat de gasten to taal geen vuist wisten te ma ken. Die viel een kleine tien minuten na de eerste. Her mans bracht de bal vanuit de corner bij Timo Gerlof, die hoog boven de defensie uit springend met het hoofd zorg de voor 2-0. De doelpunten- koek was daarmee op, on danks kansen voor Hermans, Gerlof, Vermeer en de jonge Pieter Hazenoot, die een prima wedstrijd vlak voor tijd be loond zag met een applauswis- sel ERIK HUISMAN Scoreverloop: 61. Yvan Hermans 1- 0; 69. Timo Gerlof 2-0. Boekingen: Noordwijk: Hermans; Rozenburg: Degeling. Opstellingen: Noordwijk: Dort- mundt. Smits, Wendt. Vink, Ver meer. Smit, Gerlof, Van Utrecht. Ha zenoot (Bosma), Bakker, Van Hens- bergen (Hermans). Rozenburg: Hoogstad, Teuben, De Bil, Kuipers, Lievaart. Van der Gaag, Bronwasser, Van Es, Degeling (Van Bilsen) Van Driest, Bekker (Van der Lelie). LEIDEN Rijnsburgse Boys speelde in de eerste competitiewedstrijd in en tegen Barend recht een bijzonder matige „pot" voetbal. Trainer Arie Kurver zocht geen excuses voor de erbarmelijke 0-0 en vond de puntendeling zelfs „onbegrijpelijk". „Ik weet niet wat er met mijn spelers aan de hand was. In ieder geval was het niet om aan te zien". Speelde de ploeg uit Rijnsburg in de oefenduels nog op de aanval, tegen Barendrecht was het „behoudendheid troef". De pupillen van. trainer Arie Kur ver mochten in de slotfase van het duel de beide handen nog dicht knijpen, toen het leer op de Rijnsburgse lat uiteenspatte. „We kwamen niet eens zo slecht weg", aldus een aange slagen Kurver. De Rijnburgers waren wel veel aan de bal, maar elke vorm van verrassing ontbrak. Het leek alsof de ploeg zonder enige overtuiging aan het duel was begonnen. De tegenstan der werd niet - volgens Rijns burgse gewoonte - op de eigen helft opgesloten. Integendeel: de Boys namen een afwach tende houding aan en daar door verliep de gehele match in een laag tempo. Met nieuwkomers Wim Hooy- mans en Leon Vonk liep het vooral op het middenveld to taal niet. Met name Henny Koet deed verschrikkelijk zijn best om de titel „Mister Breed" voor zich op te eisen. Het scheelde dan ook niet veel of Barendrecht had met de rust al op een verdiende voor sprong gestaan. Rijsburg daar entegen kwam niet verder dan enkele „halve" kansen. )EN - ;pits af ly Hog en wist te hov joordsi 1-1). E jwkoops le doel 'eldove wel k ipwijk kon d< 'g de i veel tegenstand had gereH tegen André van der Wal en (burg t van Zwieten zorgden vooö). De Alphenaren vermol veel kansen, maar trokk^ stand in de tweede helftj recht. Ronald van Wieri| omspeelde de keeper waarna de door Van Oost». in het team gebrachte®" Ram in een rommelige sitj een puntje voor Alphia r« KRV - Woubrugge 3-2 (I Woubrugge nam in een partij voetbal een voorsp door Marco Kuiken. Ook I gelijkmaker van Maart Duyn had het direct een' woord met een mooi doel van Johan Vaneman j Maar na een schot in de i sing van Humprey Narerr en een doelpunt van dej*e Lei' man uitspelende Corneejwe 1 Duyvenbode was Woubirie me ëws8-SVOW 2-1 (2-2) ,b^®°tn GWS was zeer ontevrederf het resultaat van de pot t teSei SVOW. In een gelijkopgal en eerste helft hielden de plojiipel elkaar in evenwicht. S\ Fide nam via Kasper Klomp m0es' Tony van Zuylen tot tweeit ff toe de leiding. Percy Lotüfr en Gijs van der Mey maj^' er gelijk. SVOW sloeg irt laten tweede helft vanuit de cod oven toe. Dik Dorresteyn en I 4-13 van Santen waren de ajjeklasi kers (2-4) MVKV - LSVV'70 1-1 <0-^a" MVKV kwam door een doelpunt van Ton van E&toffei gelukkig op een 0-1 aclvoorbe stand. Pas in de tweede I van h drukte Martin Oudshoorrtide TC veldoverwicht van MTpdantei ook in een doelpunt uit ftaar dit In de slotfase waren de |ertonir kansen voor de studenterolaatst. dat de 1-1 „terecht" genaden e kan worden. [emotivi ZLC - TAVV 0-8 (0-1) ezende De ontluistering van ZLCben keu niet harder dan door debtie k nederlaag worden uitgedj het fei Zeker in de tweede helftlegradai ZLC niet meer dan een sfe van bal in de handen van de rer ston< nen van Caron. Kees en 1 Hoogenes namen ieder treffers voor hun rekel Frank Aartman maakte achttal vol. rST n LEIDEN In de tw< klasse B liet promovei Katwijk de eerste puii liggen tegen SSS: 1-0. pEN Lisse kon de schoefdrecoi nog een weekje in het «Joha laten, omdat het terfp aan de J.J. Grootlaarijk de Zuid-Oost Beemster -izende ieders verrassing - Roe j11 aan de normen voldeed de pnd v SSS - Katwijk 1-0 (1-0) Leids ragen „Natuurlijk ben ik teleiipn c steld", aldus Katwijk-tra. Arie Lagendijk, „maar al kijkt naar het aantal ka^erc* en het goede spel, kan iker. leen maar concluderen dafen Sun verschrikkelijk veel pech h van ben gehad". De eerste twkat hij minuten waren, mede dooiJOO mi kele omzettingen aan Kat^n daai se zijde, voor de thuispje 100 Een snelle goal bleef dan Uor Su niet uit. Vanaf deze tegei>iag toi Ier nam de kustploeg het i[ word atief om dat de gehele \hen var strijd niet meer uit hande de ionj geven. hvaller Katwijk had de touwtjes s^n erg in handen en creëerde en! Ook goede mogelijkheden, rjc dat 5 kwam voor rust niet tot |e keus ren. Het tweede part vond 11,28 heel plaats op de helft vai|de. ploeg uit Klaaswaal. Jaajjet Veld Wim Guyt hadden enkele een i de kansen om te scoren, rf specia beiden faalden. Al met aliep de Lagendijk na deze eerste tnde ra derlaag niet bij de palite Bez neer. „Deze wedstrijd heljg wegli we volledig bepaald. Alskters, 1 nu nog gaan scoren ook, zij bij V< zeker perspectieven". [huizen LEIDEN In een zeer aantrekkelijk duel sleepte eersteklasser ARC tegen het altijd gevaarlijke Spa kenburg een punt uit de strijd: 3-3. Spakenburg kwam pas in de slotminu ten van het enerverende duel langszij. De Alphense ploeg ging voort varend van start, maar het was Spakenburg dat de score opende. ARC-doelman Emiel Borst verkeek zich op een- voorzet en Melrik Beukers profiteerde slim. Volledig te gen de verhouding in kopte Joop van der Groep direct hierna de tweede Spakenburg- se goal binnen. In het laatste kwartier volgden de situaties elkaar snel op. De Spaken- burgse libero liep de bal uit de handen van zijn doelman, die net een poging van Niek Oos- terlee had gepareerd. Dezelfde Oosterlee was attent en profi teerde van de Spakenburgse paniek. In het tweede part trok ARC de goede lijn door. Net twee minuten in het veld speelde pinchhitter Dennis van Om men de bal naar Rene Lam- mers, die het leer via een Spa- kenburgs been binnentikte: 2- 2. De laatste twintig minuten hadden een nog hogere amnu- sementswaarde. De eerste Al phense speldeprik was van Van Ommen, die op aangeven van Johan Boer tegen de on derkant van de lat kopte. Daarna was het echt raak. Een voorzet van Niek Oosterlee belandde bij Hans Wouter Valk, die zijn ploeg via een Spakenburgs been op voor sprong bracht. DEN In de slotminuten verpn Niek Oosterlee een ideale I fvi__ op 2-4. Spakenburg had ini J/ dels alle tactische print ln overboord gegooid en 1 kwarr zich vast aan het motto „p inish, pen of verzuipen". Uiteii voor lijk zorgde Joop van jjg Groep er in het allerlaatste deelte van de match voor derde zijn team niet geheel kopjefolon v der ging: 3-3.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16