Cruijff wint eerste slag Linkerkant FC Utrecht teveel voor Feyenoord Ï7 RKC motiveert Gerards Slechte generale Ajax K Guimaraes nog zonder doelpunten SPORT SiicbeSoiucmt MAANDAG 5 SEPTEMBER 19 88 PAGINA PC Eredivisie FC Groningan-Volendam Haarlem-VVV PSV-BVV Den Boech RKC-Willem II Roda JC-Veendam FC Twente-Ajax Sparta-PEC Zwolle MVV-Fortuna S. FC Utrecht-Feyenoord FC Utrecht FC Twente PSV Sparta Roda JC Feyenoord FC Groningen RKC Volendam Fortuna S Haarlem PEC Zwolle I! Willem ll BW Den bosch MVV VVV Veendam 5 4 0 1 8 t2- 6 5 3 2 0 8 7-2 4 3 1 0 7 11- 4 5 2 2 1 6 10- 7 .5 2 2 1 6 7-5 .5 2 2 1 6 8-8 5 2 1 2 5 13- 8 5 2 1 2 5 12- 7 .5 2 1 2 5 8-8 5 2 1 2 5 7-8 5 2 1 2 5 6-8 4 2 0 2 4 8-5 4 2 0 2 4 6-7 .5 1 2 2 4 6-8 .5 1 2 2 4 7-10 .4 1 1 2 3 4-8 .50141 2-13 .5 0 0 5 0 2-14 Eerste divisie Emmen-SC Heracles De Graafschap-RBC FC Wageningen-Helmond Sp. NEC-Eindhoven uitgesteld GA Eagles-Vitesse NAC-Telstar DS79-FC Den Haag Excelsior-SC Cambuur AZ-SW Programma Topscorers i-i Excelsior Heerenveen NEC De Graafschap SW NAC FC Den Haag SC Cambuur Eindhoven Helmond Sp SC Heracles DS 79 RBC AZ FC Wageningen Emmen Telstar GA Eagles..., 5 4 1 0 9 10- 2 4 4 0 0 8 9-3 4 3 1 0 7 8-2 5 3 1 1 7 9-3 5 3 1 1 7 12- 9 5 2 2 1 6 8-5 5 2 2 1 6 7-6 4 2 0 2 4 6-4 4 12 14 3-3 .4 2 0 2 4 8-8 5 1 2 2 4 6-8 5 1 2 2 4 7-9 .5 2 0 3 4 8-12 5 1 2 2 4 7-12 4 1 1 2 3 5-5 .5 0 3 2 3 6-8 .4 1 0 3 2 6-11 .5 0 2 3 2 4-12 .5 0 0 5 0 4-11 Eredivisie Geen programma Eerste divisie SC Cambuur-Eindhoven NAC-SC Heracles GA Eagles-SVV De Graafschap-Emmen FC Den Haag-Vitesse Excelsior-Helmond Sport DS'79-RBC NEC-SC Heerenveen FC Wageningen-AZ Eredivisie 1. Hoekstra, V.d. Wiel (RKC) 5 3. Vanenburg (PSV) 3 Grim (FC Den Bosch)3 Nöiigen (Roda JC)3 Meijer (FC Groningen)3 Mitchell (Feyenoord)3 Van der Ark (Willem II) 3 Boogers (Utrecht)3 10. Pettersson (Ajax)2 Clayton (Fortuna S)2 Reijners (Fortuna S)2 V d Waart (PEC Zwolle) 2 Roos (PEC Zwolle)2 Van Delden (FC Utrecht).. 2 Lintord (FC Utrecht)2 Allien (Utrecht)2 Van den Berg (Sparta)2 Vurens (Sparla)2 Van Buuren (Veendam) 2 Duif (Volendam)2 Sleur (Volendam)2 Hofman (Feyenoord)2 Balm (FC Twente)2 Linskens (PSV)2 Kieft (PSV)2 Krüzen (PSV)2 Boerebach (Roda JC)2 Arts (MVV)2 Regtop (FC Groningen).... 2 Van der Borgt (Willem II). 2 V. d. Linden (Den Bosch). 2 Van Velzen (Haarlem)2 Eerste divisie ite divisie j. De Jonge (SC Heerenveen) 5 m Velten (SC Heracles) Oosterlee (SW)4 Cornelissen (NAC)4 Laamers (Vitesse)3 Tebbens (DS '79)3 Van Goozen (Excelsior).... 3 Nijenhuis (De Graafschap) 3 Rontberg (FC Den Haag). 3 Schlüter (Helmond Sport) 3 Prijsvragen Lotto 35: 6-16-25-35-39-41. Reserve. 31. Deelnemers: 539.504. Inleg: 2.295.595. Prijzen: 1.199.660. Cijferspel 35: 0-5-1-0-0-0. Toto 35: 1-1-1-1-1-1-1-2-2-1-3. Deel nemers: 27.535. Inleg: 124.374. Prijzen: 65.066. Toto-gelijk: 7-8-14-17-18. Toege- voeg: 2. Deelnemers: 2623. Inleg: 11.404. Prijzen: 6740. „Spiel 77": 3091455. Jokernummer. 6691176. LISSABON Vitoria Guimaraes, tegenstander van Roda JC in de eerste ronde van het Europese toernooi voor bekerwin naars, scoort niet. Jan Re- ker, trainer van Roda, zag zaterdagavond hoe de Portugezen voor 65.000 toeschouwers in de uit wedstrijd tegen Benfica Lissabon ook in hun der de duel de nul niet kon den wegwerken (0-0). De Braziliaan Chiquinho, vroeger van Benfica, wist zelfs geen raad met een strafschop. Sporting Lissabon, tegenstan der van Ajax in de eerste ron de van het toernooi om de UEFA-beker, is op de derde speeldag van de Portugese competitie net als Roda's te- •genstander Guimaraes niet verder gekomen dan 0-0. In eigen stadion hield Braga Sporting in bedwang. De Roemeense voetbalclub Victoria Boekarest heeft de vóoruitgespeelde wedstrijd uit de eerste ronde om de UEFA- beker met 2-0 gewonnen van Sliema Wanderers uit Malta. In de Maltezer hoofdstad La Valetta opende Culcear in de 35e minuut de score. Duizend toeschouwers zagen hoe Solo mon de Roemenen in de 59e minuut uit een strafschop op 0-2 bracht BARCELONA Op de Ramblas gelooft men weer in CF de Barcelona. Johan Cruijff blijkt nog steeds over de magie van El Salvador, de verlosser, te beschikken. De seizoen- ouverture bracht de 100.000 toeschouwers in Nou Camp in vervoering. De zeer aanvalslustige thuisclub walste in de lo kale derby over Espanol heen: 2-0. Real Madrid stelde de trouwe aanhang ernstig teleur. In het Bernabeu-stadion slaagde de ploeg van Leo Beenhakker er niet in het bescheiden Osasuna te verslaan (2-2), zodat Cruijff de eerste competitieronde op punten heeft gewonnen. Stad genoot Atletico deed het nog slechter. De tegenstander van FC Groningen in het UEFA- bekertoernooi verloor bij Lo- grones (1-0). Johan Cruijff zat zaterdaga vond op de tribune, naast Julio Iglesias. De vakbekwaamheid van de trainer wordt niet in twijfel getrokken, wel het door de KNVB uitgegeven di ploma. De Spaanse trainers- vakbond erkent de waarde daarvan (nog) niet, omdat uit het door de KNVB overlegde dossier-Cruijff blijkt, dat het diploma meer een soort onder scheiding is voor zijn verdien sten voor het Nederlandse voetbal, dan het bewijs voor een afgelegde proeve van be kwaamheid van het trainers- vak. In de loop van de week staat een gesprek tussen de vakbond, Cruijff en een dele gatie van Barcelona op de Achterin speelde Barcelona een op een, met het drietal Alexanco, Lopez Rekarte (Ur- bano) en Julio Alberto. Op het middenveld zette de van Espa nol overgenomen Soler de lij nen uit en was Eusebio de vierde aanvaller. Voorin speel de Salinas in de spits en Car- rasco en Beguiristan op de vleugels. In de eerste helft slaagde de thuisclub er niet een van de vele scoringskansen te benut ten. Na de pauze werd er meer aandacht aan besteed. Begui ristan opende in de 61e minuut tot grote opluchting van de aanhang de score (1-0) en twee minuten later bracht Roberto zijn club vanaf de strafschop stip in veiligheid (2-0). Real Madrid stelde op eigen terrein danig teleur door tegen het bescheiden Osasuna niet verder te komen dan een ge lijkspel: 2-2. De club van trai ner Leon Beenhakker keek al in de zeventiende minuut te gen een achterstand aan door een treffer van de Engelse speler Michael Robinson. Kort voor rust zorgde Rafael Martin Vazquez voor de gelijkmaker. Het leek er toch nog zonnig voor Real uit te gaan zien toen Bernd Schuster met een schit terend schot de score op 2-1 bracht in de 56e minuut. Het was overigens de enige opval lende actie van de Westduit ser. In de 73e minuut kreeg Osasuna zijn verdiende punt toen Miguel Merino een kop bal via de paal in het doel zag belanden. In de zeventien voorgaande competitiewed strijden, die Osasuna in het Bernabeustadion afwerkte, was de club slechts één keer tot een onbeslist gekomen. België KV Mechelen heeft optimaal geprofiteerd van de misstap pen door de topclubs in de Bel gische competitie. De Europese bekerwinnaars-kampioen ze gevierde met 3-1 bij Sporting Charleroi, terwijl Anderlecht, Antwerp en Sint Truiden ver loren of gelijk speelden. Me- Vanaf de tribune volgde Johan Cruijff de verrichtingen van zijn ploeg. chelen nestelde zich met elf punten uit zes duels op de eer ste plaats van de ranglijst. In de uitwedstrijd tegen Kort- rijk kreeg Anderlecht geen ge legenheid af te wachten. De thuisclub kwam bij de eerste de beste aanval op voorsprong door Verspaille, na goed door koppen door Booy, en kon zich daarna rustig verschansen voor het eigen doel. Ander lecht imponeerde niet, scoorde ook niet en zag de score in de slotminuten nog tot 2-0 oplo pen door Timmerman. In Charleroi keken 11.000 Wa len naar de ontmoeting van Sporting met KV. De ploeg van De Mos kwam fortuinlijk op 1-0 door een eigen doelpunt van Albert na een voorzet van Koeman. Nadat het 1-1 was geworden door Gorez in de 55e minuut liep Mechelen di rect weer uit tot 2-1 door Wil mots. In de slotfase tekende Den Boer voor 3-1 uit een vrije schop. Den Boer was in valler voor Bosman. West-Duitsland Rinus Michels is er met Bayer Leverkusen niet in geslaagd Bayern München de eerste ne derlaag van het seizoen toe te brengen. Voor 24.000 toeschou wers in het Ulrich-Haberland stadion eindigde het duel tus sen de UEFA Cup-winnaar en de landskampioen in 1-1 door doelpunten van Lesniak en Wohlfart. Arie Haan blijft het goed doen met VfB Stuttgart, dat zich herstelde van het recente ver lies tegen Sankt Pauli. Stutt gart versloeg Köln thuis met 2-0. Nieuwe koploper in de Bundesliga werd Uerdingen, dat Karlsruher SC de tweede nederlaag toebracht. Liverpool heeft wederom een vliegende start in de Engelse competitie. Na de 3-1 bij be kerwinnaar Wimbledon werd zaterdag op Anfield Road aartsrivaal Manchester United in een verhit duel met 1-0 ver slagen. Het doelpunt kwam op naam van de Deense oud-Aja- cied Jan Mölby, die van de strafschopstip raak schoot. Met Liverpool bleven Everton, Southampton en Norwich on geslagen. Miljoenen-aankoop Cottee maakte zijn geld voor Everton wederom' waar. Na zijn hat trick op de openingsdag tegen New Castle (4-0) werd hij za terdag matchwinner in de uit wedstrijd in Coventry. UTRECHT Een goed gevuld stadion Galgen waard heeft gisteren ken nisgemaakt met het ver nieuwde FC Utrecht. Niet meer zomaar een stunt- ploegje, maar een goed voetballend elftal. Feye noord werd met 3-1 opzij gezet. De eindstand, die de verhoudingen engiszins geweld aan deed, had zelfs nog hoger kunnen uit vallen als de thuis ploeg de opgelegde kan sen beter had benut. Voor de eerste surprise zorgde Han Berger, de trainer van FC Utrecht. Hij stelde De Koek op in het centrum van de defen sie, nog geen twee weken na dat deze een meniscus-operatie had ondergaan. De beste kan sen voor de gastheren kwa men allen tot stand via de lin kerzijde. Het combinatie-ver mogen van Verrips, Alflen en Boogers was teveel voor de Rotterdamse defensie. De ope ningstreffer kwam ook tot stand van die kant. Alflen kreeg in de vijftiende minuut de bal in het zestien-meterge- bied van Verrips, kapte een paar keer en liet Hiele kans loos. Twee minuten later liet Mitchell de kans op de gelijk maker liggen. Alflen liet in de 25e minuut nogmaals zien hoe het wel moest. Na voorbereidend werk van Plomp was Hiele ander maal kansloos. Het verschil van twee treffers bleef maar drie minuten staan. Lokhoff verraste de traag reagerende Gerards met een fraaie boog- bal. Nog voor rust voorkwam de lat de gelijkmaker na een inzet van Mitchell. Rob Alflen schiet FC Utrecht naar 1-0. Feyenoorder Paul Nortan komt te laat. FOTO: ANP Feyenoord bleef in de tweede helft het betere van het spel houden. De gastheren konden lange tijd niet anders doen dan achter de bal aan lopen, doel punten kwamen er uit het Rotterdamse overwicht niet voort. Uit een van de vele wanhoopstrappen uit de Utrechtse verdediging lukte dat Linford wel. In buitenspel verdachte positie ontving hij de bal. De wijze waarop hij Hiele voor de derde keer pas seerde was echter fraai. Het Rotterdamse offensief werd er daarna een van pure onmacht. Utrecht verdedigde met de moed der wanhoop. Het bleef echter gevaarlijk via snelle uitvallen. Bij een daarvan vloerde Heus Boogers in het strafschopgebied. Plomp slaag de er echter van elf meter niet in Hiele te passeren. FC Utrecht-Feyenoord 3-1 (2-1) 15. Alflen 1-0, 26. Alflen 2-0, 29. Lokhoff 2-1. 55. Linford 3-1. Scheidsrechter: Blankestein Toeschouwers: 15.500. Gele kaart: Plomp en Steinmann (FC Utrecht), Mitchell en Nortan (Feye- FC Utrecht: Gerards; Van der Meer, Plomp, De Koek en Verrips; Stein mann. Nijholt en Alflen; Linford (Van Delden). Boogers (De Kruyff) en Verschoor. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Nor tan. Metgod en Heus; Lokhoff, Hof man en Van Geel, Mitchell. Brands (Blinker) en Smolarek. FOTO: DIJKSTRA UTRECHT RKC heeft Peter Gerards ongewild gemotiveerd voor het duel FC Utrecht - Feyenoord. De doelman wierp zich gisteren in de tweede helft op als een van de uitblinkers aan Utrechtse kant. Met een serie fraaie reddingen haalde Gerards zijn gram op het bestuur van de Waalwijkse club, waarvoor hij de vorige vier seizoenen uitkwam. RKC beticht Gerards ervan zwijggeld te hebben aangeno men voor de belofte de vuile was van de Brabantse club niet buiten te hangen. Ge rards: „Dat is beslist niet waar. Zou het zo zijn, dan heb ik nog geld tegoed van RKC". „Die verdachtmakingen van RKC hebben me gestimu leerd", zei de voldane Harder wijker na afloop van de wed strijd in de Utrechtse Galgen waard. „Ze vormden een idea le motivatie. Ik wilde vandaag sportief revanche nemen. Men verwijt mij van alles, terwijl ik het bestuur van RKC eerder in staat acht tot onderwereld- praktijken". De reden voor de beschuldi gingen aan zijn adres zoekt Gerards in de matige prestatie van zijn opvolger bij RKC, Herman Teeuwen. Gerards: „De bestuursleden zijn, denk ik, gefrustreerd omdat ze nu zulke slechte keepers hebben. Ze zijn op zoek naar een ande re doelman. Ik vind het jam mer dat dit nu gebeurt, want ondanks alles heb ik bii RKC een paar leuke jaren gehad". ENSCHEDE Ajax is vandaag met een weinig gerust hart afgereisd naar Lissabon voor het eerste treffen met Sporting. De, hoofdstedelijk formatie ging ook in de tweede uit wedstrijd van dit seizoen in de eredivisie onderuit met 2-1. Ditmaal was FC Twente te sterk voor de ploeg van Kurt Linder, die desondanks gewag maakte van Ajax's sterk ste optreden in deze com petitie tot nu toe. Als dat al waar is, is het droef ge steld met de Amsterdam mers. De nederlaag in Enschede was ook volledig terecht. Aanval lend liet Ajax sporadisch wat zien, defensief was het een toonbeeld van chaos. Linder en de zijnen troffen het dat Twente aanvankelijk nog te gen de bezoekers opkeek. Dat had de thuisclub duur kunnen komen te staan wanneer Pet- terson, die het in zijn eentje ook niet kan klaren, zeven mi nuten voor rust de paal niet had geraakt. Had hij toen de roos getroffen, dan zou Ajax vermoedelijk zonder kleer scheuren uit het oosten des lands zijn teruggekeerd. Want Ajax verdedigde op dat mo ment al een voorsprong omdat de verder matige Jonk in de 21ste minuut op aangeven van de Zweed, tegen de verhou ding in, voor een treffer had Het uitblijven van een tweede doelpunt voor Ajax vormde de inleiding voor de gelijkmaker. Paus bereikte met een voor treffelijke voorzet het hoofd van Keur, die prima raak knikte: 1-1. In de tweede helft kon Ajax geen moment meer overtuigen. Met Bergkamp als vervanger van Mühren kreeg het geen grip op de tegenstan der die zelf ook niet veel doel- rijke kansen kon creeëren. In valler Lipponen stond na 70 minuten echter wel op de goe de plaats bij een in feite mis lukt schot van Balm: 2-1. Twente gaf de winst daarna niet meer uit handen. Het hoefde zich ook niet al te zeer bedreigd te voelen omdat Ajax, met ook nog Roy voor Rob Witschge, geen lijn in het spel kon brengen. Desondanks was Linder het resultaat daar gelaten best tevreden. „Wij hebben vrijwel steeds het initi atief gehad", had hij blijkbaar bij een andere wedstrijd ver toefd. Linder realiseerde zich echter ook dat Ajax in Lissa bon een nog veel warmer ont haal wacht dan in Enschede het geval was. De Amsterdam mers missen dan na de lang durig geblesseerden Hesp en Willems die in de hoofdstad bij fysiotherapeut Smits verder blijft werken aan zijn herstel, en de geschorste Blind en Wouters, mogelijk ook Winter en Van 't Schip. Beiden bleven gisteren aan de kant met res pectievelijk knieklachten en een onwillige achillespees. Linders spaarde in Enschede de jonge Vink die tegen Spor ting wel zal moeten opdraven. Ronald de Boer en Richard Witschge reizen eveneens mee naar Portugal, waar Spitz Kohn in het weekeinde Spor ting in actie zag. Linder beseft momenteel een kwetsbaar team te bezitten. „Maar", vond hij, ,je mag dit Ajax ook niet beoordelen als een ploeg die kampioen zou moeten worden", zonder Blind, Wou ters (beiden wel als toeschou wer naar Lissabon) en Wil lems mag je de eisen niet zo hoog stellen. Je mist de ge bruikelijke automatismen. Maar als we begin oktober compleet zijn zullen we thuis tegen Sporting zeker anders voor de dag komen". •s: 12.000. Gele kaart: Rutten (Twente). FC Twente: De Koning; Elzinga, Rutten, Paus en Scharmin (Lippo nen); Bosch, Roelofsen (Van Rossum) Balm; Schmidt, Keur en Huistra. Ajax. Menzo; Blind, Larsson, Wer- dekker en Verkuijl; Wouters, Jonk, Scholten en Mühren (Bergkan Petterson en Rob Witschge (Roy). Eredivisie (eni< in het kort DEN HAAG De karaktei jORl^ tieken van de in de eredivi gespeelde wedstrijden Zijn: BtG pi Sparta-PEC Zwolle 3-1 (1-fc 32. Vurens 1-0, 53 Campbell Arden. 70. Roos 2-1, 88. Snoei Scheidsrechter: De MunnJ Toeschouwers: 3000. Gele ka( ten: Schuurhuizen Roos, Lecker. Leusink er stra (allen PEC Zwolle). Sparta: Bos; Schuurhuize Stee). Knel. Wijnberg ei der; Olde Riekerink. Haar I Sandel; Vurens (De Nooydar A Campbell en Snoei. hot. S PEC Zwolle: Abma; Leusiijfh de Veldwijk, Kamstra en DuiT Lecker, Roos. Roelofsen trick); Van Ankeren (Van Oop"n^ rum), Cooke. kmalt PSV-BVV Den Bosch 5-2 (2-f 26. Gerets 1-0, 37. Kieft 2-0, J" Vanenburg 3-0, 70. Van der L« den 3-1, 73. Krüzen 4-0, 84. Kfl zen 5-1, 85. Grim 5-2. ScheiA rechter: Uilenberg. ToeschA wers. 20.000. Gele kaart: Krüq en Koeman (PSV), Van (Den Bosch). PSV: Van Breukelen; Gere| Koeman, Koot en Heintze; 1 nenburg. Van Aerle (Berghui Krüzen en Linskens; Kieft Valckx (Gillhaus) BW Den Bosch: Van Grinsv» Gösgens, Van de Hoorn, Eek en Goossens (Grim); V^, der Linden, Van der Hoevi Brood en Willems; Van Durl en De Gier (Beukers). I RKC-Willem II 3-1 (11). pELl Van der Borgt 0-1; 41. HoeksU t 1-1; 51. Van de Wiel 2-1; f Schapendonk 3-1 Scheidsre<£rkt( ter: Bakker Toeschouwers 82t Gele kaarten: Gouda <RK( Van Straalen en Broeken (bp^irij den Willem II). n zij RKC: Teeuwen. Lindhout (Tr£ fers). Das, Gouda en BogerJdJ. Hutten, Hoekstra (Van Geneijd hl den). Van Herpen. Schapendot,-pn en Brard; Van de Wiel rcl Willem II: Brugel; Wolffs (<j) Wt hen). Van Buuren, Mallien h Pj Dijkstra; Broeken, Van d Borgt. Feskens en Godee: jPrST' Romeijn (Westphal) en Vgn n Haarlem - VVV 2-0 (1-0). Van Velzen 1-0, 73. Van Roonfl p> 0 (strafschop). Scheidsrechui,gV) Luinge. Toeschouwers: 25f Gele kaart: Stafleu (Haarlem) (PUg Rutten (VVV). uwe Haarlem Metgod; Linger. Bal Stafleu en Van Tour. Matthal" Atteveld en Numan; Van Ro< Van Velzen (Holverda) per. VVV: Roox; Nijssen, Verhag^ bn Van Berge Henegouwen ei ten; Slagboom (Peeters), nierse en Eijer; Luhukay. en Hoekman FC Groningen - Volendam (2-0). 31. Regtop 1-0, 45. Kc man 2-0. 59 Regtop 3-0, Groeleken 4-0. Scheidsrecht Hobé. Toeschouwers: 4000. Gj kaarten: Ten Caat (FC Groi gen) en Samuel (Volendam). FC Groningen: Storm; Koe' mans. Van Dijk, De Wolf Koorman; Roossien, Olde Riel rink (Sinkgraven) en Ten Cl Regtop (Groeleken), Meijer Eykelkamp. Volendam. Schilder, Van L( Samuel, Guijt en Plugb Steur, Steltenpool (Bakker) Binken; Sneekes, Duif er Dorpel (Kemper). Rooa JC - Veendam 2-0 62. Boerebach 1-0, 71. Boereb. 2-0 (strafschop). Scheidsrecht Kempers. Toeschouwers: 4C Rode kaart: Gall (Veendai Gele kaart: Van Loen en Boi bach (Roda JC). Nijgh (V. Roda JC: Nederburgh; Han: Fraser, Boerebach en T Blattler (Groenendijk), Suvi en Diliberto; Van de Luer, Vj Loen (Huub Smeets) en Nöllgt Veendam Hoekstra; G Steenge, Sollner, Veldmate Mulder; Van Buuren. Nijgh Jans; Huizingh en Van Tilbui MVV - Fortuna Sittard 2-1 1). 24. Thai 0-1 (eigen doelpui 72. Arts 1-1, 79. Driessen Scheidsrechter: Thomas, schouwers: 7000 Geel: (Fortuna Sittard) en (MVV). MVV: De Haan; Linders, Ai Thai en De Jong; Delaha^ Maas (Schuman) en Vandé broeck; Vincent, Driessen Verbeek Fortuna Sittard: Hesp; Maes Duut, Frijns en Boessen; Jalii (De Vries), Liesdek, Mordai (Griffith) en Reijners; Lens Clayton. hter .Jd'.iW Eerste divisie^ in het kort DEN HAAG De karakter tieken van de gespeelde we strijden in de eerste divisie zil De Graafschap-RBC 6-3 (4-P 15. Van der Laan 0-1, 18. WitL brood 1-1, 20. Rosendaal 2-1, f Leendertse 2-2, 26. Voets II (strafschop), 31. Booy 3-3, L Rosendaal 4-3, 48. Nijenhuis 5 «J011 82. Lukassen 6-3. Scheidsrecht ei ter: Luyten, toeschouwers: 25lUmf FC Wageningen-Helmof Sport 1-1 (1-1). 14. Schlüter Ornc 15. Van de Brink 1-1. Scheiilipt rechter. Houben. Toeschouwe j 1000. Gele kaart: Grotebrt (Wageningen). II tv DS 79-FC Den Haag 0-2 <04pn 5. Rontberg 0-1, 67. Lems Cf. Scheidsrechter: Van SwietpDg Toeschouwers 1500. Gele kaa het Kulsdom (DS'79). Excelsior-SC Cambuur 2-0 0). 69. Van Goozen 1-0, 88. Lajog heru 2-0. Scheidsrechter: VL j Riel. Toeschouwers: 2500. Gr kaarten: Warry van Wattum lelie Steve Wasiman (beiden Exi sior), Castelijn (Cambuur). Ri kaart: De Haan (Cambuur) maal geel. Emmen-SC Heracles 4-2 C 5. Spaans 1-0, 21 Willem Br« wer 2-0. 44. Arntz 3-0, 53 Veil 3-1, 59. Spaans 4-1, 67. Veltenlrde 2. Scheidsrechter: Modderm Toeschouwers: 2340. Rode kaï Elzinga (Emmen) (Heracles). Gele kaart: Elzii en Venema (Emmen), Ell (Heracles). GA Eagles-Vitesse 0-2 (0-1). en 90. Laamers 0-1 en 0-2 (stl schop). Scheidsrechter: Egl zen. Toeschouwers: 1000 kaart: Buisman en DecheifFI/ (Go Ahead Eagles), ^v*te Straal, Laamers en Van Cf. Brom (Vitesse). pit NAC - Telstar 4-1 (1-0). 45 Lal( 46. Cornelissen 1-0 en 2-0. L - Matena 3-0, 65. Schrijvers 4öOI 76. Visser 4-1. ScheidsrechjVOn Lammers Toeschouwers: 23 l Gele kaart: Van Bekkum (ij star). AZ-SW 1-1 (1-1). 5. Ridder^-, 0-1, 6. Loggie 1-1. Scheidsrej ter: Dolstra. Toeschouwers: 25} m< Gele kaart: Visser (AZ). broek en Ridderhof (SVV).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12