Saaiheid bedreigt nu al eredivisie SPORT Vier gewonden politie rond Twente-Ajax Schrijfmap met calculator j maand automatisch betalen f 23,74 j kwartaal per acceptgiro f 70,93 j Stuur als dank de schrijfmap en calculator naar Naam: idbroke komt met euwe weddenschappen Ceidóe Somemt Alcohol mag in olympisch dorp SEOUL Een overwinning kan in het afgelopen zaterdag geopende olympische dorp in Seoul, waar de deelnemers, trainers en officials verblijven, toch flink worden gevierd. Het in het dorp gel dende alcoholverbod is inmiddels door de organi satoren opgeheven. Enkele Nederlandse en Ame rikaanse sporters, die niet met naam werden ge noemd, probeerden zaterdag alcoholische versna peringen het dorp binnen te smokkelen. Attente veiligheidsfunctionarissen namen de drank in be slag. Na een protest van diverse buitenlandse offi cials besloot het organisatie-comité het alcoholver bod te schrappen. Vooral de Fransen toonden zich verheugd over het besluit. Zij lieten direkt drie vrachtwagens met wijn aanrukken. Noordkorea vaardigt overigens definitief geen deelnemers af naar de Olympische Spelen. De be kendmaking kwam nadat de onderhandelingen met buurland Zuidkorea over een verdeling van de Olympische Spelen definitief waren vastgelo pen. Verlies op weegschaal COLORADO SPRINGS De Ame rikaanse bokser William Guthrie kan zich alleen zelf maar verwijten ma ken dat hij de Olympische Spelen in Seoul mist. Guthrie was na afloop van de olympische kwalificatiewed strijden betrapt op het gebruik van verboden middelen. Hij werd gedis kwalificeerd maar later weer in ere hersteld. Vervolgens kreeg hij een herkansing tegen Anthony Hem brick, die reeds als Amerikaans vertegenwoordiger in het middengewicht was aangewezen. Toen Guthrie zich in Colorado Springs presenteerde voor de weging van het gevecht bleek hij 270 gram zwaarder te zijn dan de limiet van 75 kilogram voor zijn gewichtsklasse. Hij werd vervolgens tot verliezer verklaard. De Mos'KV ja Mechelen J profiteert I mm Barel na winst favoriet voor EK Hoopgevend j m debuut van 11% Alphense Boys IV Quick Boys ja beslist in |l% slotminuten I w „Degradant" Top jm houdt topper SCO in bedwang 11 Jan Willen Lugthart en Suzan Gadroen heersen MAANDAG 5 SEPTEMBER 1988 PAGINA 11 Golfzege helpt Moody over brug CRANS-SUR-SIERRE De Britse golfer Chris Moody heeft voor het eerst in zijn twaalfjarige carrière als prof een toernooi gewonnen. Moody, 34 jaar oud, passeerde in de laatste ronde van de open Zwitserse titelstrijd in Crans-sur-Sierre de golf-grootheden Ballesteros en Woosnam. De Brit verdiende in een klap vijf keer zoveel geld als in de rest van het jaar bij elkaar zo'n 225.000 gulden. „Eindelijk kan ik mijn rode saldo wegvlakken en misschien zelfs een tweedehands Ferrari kopen", zei Moody, die zijn vriendin als caddy in dienst heeft om kosten te bespa ren. TRAINERS IN ACTIE TEGEN FLUITBELEID VOLENDAM Op initiatief van Jan Brouwer vergaderen de trai ners van betaald voetbalorganisa ties woensdag in Volendam over de nieuwe richtlijnen voor scheidsrechters, die in de beginfase van de competitie tot een lawine van gele en rode kaarten hebben geleid. Volgens de manager van Volendam is de situatie kritiek. „Veel clubs hebben een smalle se lectie. Als de scheidsrechters op deze manier doorgaan, zit elke trainer straks met drie of vier ge schorste spelers. De clubs met wei nig contractspelers komen dan in grote problemen. Een protest van alle oefenmeesters kan de situatie misschien verbeteren", denkt Brouwer. |)EN HAAG In naam 3 Ajax een topclub, in erkelijkheid een tob- ub. Het ploegje van an de «pach Linder werd giste- in winjen 0p de vijfde speeldag e en lage middenmoter ia in Esnchede zijn weede nederlaag in het log verse seizoen te heb- len geleden, 2-1 tegen 'C Twente. Het gereno- 'eerde Feyenoord gleed f 'oor de eerste keer on- leruit, 3-1 in en tegen 'C Utrecht. Beide win- (aars werden de trotse [oplopers na vijf ronden. fSV zit op het vinken- duw met een punt ach- erstand en een wedstrijd Hinder gespeeld. De andskampioen is los van ijn voornaamste tegen- trevers. Ajax en Feye- ioord hebben al drie erliespunten meer. let dreigt andermaal een paie competitie te worden. )at zelfde gevaar is aanwe- Ig in de Europese beker- bernooien. Ajax speelt mensdag in Lissabon tegen orting en mag in de hui- ge, troosteloze vorm wei- ig hoop koesteren. Roda C, 2-0 tegen Veendam, ,tvangt Guimaraes en FC Groningen. 4-0 tegen Vo lendam, Atletico Madrid. De vijfde speeldag trok een leuk aantal toeschouwers (77.000), de scheidsrechters deelde ritsen gele kaarten (24) uit en zelfs een keer rood (voor Gall van SC Veendam). Een speler werd 33 maal over de bol gestre ken voor een doelpunt. Koploper werd PSV - FC Den Bosch met zeven doel punten (5-2) en 20.000 toe schouwers. Bij PSV ontbra ken Nielsen en Lerby, maar was Kieft present. Bij FC Utrecht - Feyenoord in de Galgenwaard zaten ruim 15.000 toeschouwers. Fris ogend Met fris ogend open aan- valsspel en een overwin ning op BW Den Bosch re vancheerde PSV zich voor de matte competitiestart. De Eindhovenaren herwonnen de gunst van hun aanhang, die vorige week na de zwakke partij tegen Volen dam nog morrend naar huis ging. De uitslag van 5-2 was maar een zwakke afspiege ling van de krachtsverhou dingen in het veld. De landskampioen liet nog een handvol riante kansen liggen. PSV ging flitsend van start, maar de Bossche doelman Van Grinsven wist een snelle treffer te voorkomen. Bij een van zijn acties omarmde Van Grins ven tegelijkertijd de bal en Wim Kieft. Scheidsrechter Uilenberg zag hier geen strafschop in. Den Bosch beperkte zich tot gegroepeerd verdedigen en vertragend spel waarmee het de PSV-aanval probeer de te ontregelen. Deze wei nig avontuurlijke speelwijze was maar tot de 26ste mi nuut succesvol. Gerets brak toen op aangeven van Kieft de score open. De uitblin kende Kieft, die zijn bewa ker Van Eek een onprettige middag bezorgde, nam ze ven minuten later na een uitbraak van zijn duo-spits Valckx 2-0 voor zijn reke ning. De tweede helft werd door de vele doelrijpe situaties en doelpunten een voor de twintigduizend toeschou wers zeer boeiend kijkspel. PSV raakte ontketend, na dat Vanenburg in de 57ste minuut 3-0 liet aantekenen. Bij Den Bosch verdwenen toen zowel organisatie en overtuiging. Het dartel combinerende PSV daaren tegen deed weer denken aan de ploeg die vorig sei- FC Utrecht maakt een vreugdedans na de tweede treffer van de op de foto niet zichtbare Rob Alflen. zoen door vrijwel geen te genstander bleek te stuiten. Juist toen PSV op weg leek naar een monsterscore, was het Van der Linden die twintig minuten voor tijd met een formidabel af standsschot tegen scoorde. Krüzen, bij PSV in de basis voor Lerby (spierscheu- ring), voerde daarna met twee fraaie goals de stand op naar 5-1. Kort voor tijd zorgde Grim met alweer een afstandsschot voor de tweede Bossche, tegentref fer. Zeer tevreden; PSV-trainer Hiddink was zeer tevreden met het door zijn ploeg geboden kijkspel. „Het was een goeie afslui ting van een lange reeks zware wedstrijden. We heb ben nu even een korte rust periode en pakken dan over twee weken hopelijk dezelfde draad weer op". De 5-2 kon niet verhullen dat PSV nog steeds proble men heeft met de aanvals- bezetting. De -sterk opere rende Kieft ondervond te weinig steun van Valckx, die rust en overzicht miste en later van de door Valckx ingevallen Gillhaus. Voorzitter Ruts oriënteerde zich de afgelopen week in de Sovjetunie op mogelijk heden om daar een spits los te weken. Trainer Hiddink daarover: „Per 1 januari aanstaande wordt in de Sovjetunie het profvoetbal ingevoerd met een transfer systeem. Daardoor wordt het makkelijker om spelers uit de Sovjetunie aan te trekken. We weten alle maal wat daar aan kwaliteit rondloopt". Manager Ploegsma liet ech ter doorschemeren dat John Aldridge, de spits van Li verpool, momenteel de be langrijkste kandidaat is. Ploegsma: „We hebben hem een aanbieding gedaan en maandag hoor ik of hij daarop ingaat." L2.40(am 12.40* enÖ,er ENSCHEDE; Tijdens ongeregeldheden rond de voetbalwedstrijd FC Twente-Ajax in Enschede zijn gisteren vier politie mannen en één agente licht gewond geraakt. Twee aanhangers van de Amsterdamse club liepen verwondingen door beten van een politiehond. Eén van hen moest voor be handeling naar het zie kenhuis. De politie heeft vier fans van de Amster damse club aangehouden, ondere andere wegens openlijke geweldpleging. de eerste naar de derde divisie moest degraderen omdat de voorzitter van de club de voor zitter van C.A. Macedo de Ca- valeiros had omgekocht om een wedstrijd te mogen win nen. Famalicao won met 3-0 en promoveerde naar de eerste divisie. De boze fans braken de spoorlijn af, staken twee spoorwegwagons in brand en blokkeerden de hoofdstraat van het stadje, op dertig kilo meter ten noorden van Opor to, met boomstammen en pla vuizen. ssajev vindt hzelf man 18 miljoen JKOU Doelman Rinat ajev van het Russische na- Ie elftal wil dat de Spaan- ub Sevilla hem voor een arig contract ruim acht >en gulden betaalt. Dat is keer zo veel als Sevilla l geboden. Dassajev, 31 deed zijn uitspraken in Rinat Dassajev nterview in de krant Sov- aja Rossija. In het interview zegt Dassajev niet gelukkig n met de regel die Russische spelers in het westen ver- t hun verdiensten over te sluizen naar de regering. Af- len maand tekende Dinamo Kiev-middenvelder ander Zavarov voor drie jaar bij Juventus. Hoewel de nse club ruim tien miljoen gulden moest betalen, ver- Zavarov 2500 gulden per maand. Huldiging Chardon SCHIPLUIDEN Wereld kampioen vierspannen IJs brand Chardon, die zich de af gelopen dagen in Apeldoorn 's werelds sterkste toonde, zal morgenavond in zijn dorp Schipluiden een grote huldi ging ondergaan. Om 19.00 uur komt burgemeester drs. J.B. Waaijer de wereldkampioen ophalen op de manége van zijn vader. In een open landdauer maakt men dan een feestelijke rijtoer door het dorp naar de Dorpshoeve waar later het feest zal losbreken. Niet alleen greep Chardon in Apeldoorn de persoonlijke we reldtitel, de Nederlandse ploeg in zijn geheel was buitenge woon succesvol met het vero veren van de eerste plaats. In verband met openlijke ge weldpleging is na afloop van de wedstrijd FC Twente-Ajax een 19-jarige Amsterdammer door de officier van justitie in verzekerde bewaring gesteld. Hij verzette zich tegen de poli tie. De officier van justitie, die de arrestanten direct na de wedstrijd beboette, legde een 21-jarige man uit Bussum 300 gulden boete op wegens ver nieling. Hij spoot op verkeers borden de David-ster. Een 18- jarige inwoner van Alphen aan de Rijn kreeg een boete van 150 gulden omdat hij brand probeerde te stichten in een EHBO-post. Een vierde arrestant is zonder straf heen gezonden. Voor en tijdens de voetbal wedstrijd PSV-Den Bosch heeft de Eindhovense politie acht voetbalvandalen aange houden. Het gaat om zeven aanhangers van Dén Bosch en een van PSV, in leeftijd varië-* rend van 16 tot 22 jaar. In Portugal is het tot ongere geldheden gekomen met voet balfans. In Famalicao reageer den duizenden fans van FC Famalicao hun frustratie over de straf-degradftie van deze voetbalclub zaterdagmorgen af door een spoor van vernielin gen door deze Portugese stad te trekken. Er vielen drie ge wonden, onder wie een politie man. De volkswoede ontbrandde nadat de Portugese voetbal bond vrijdagavond besloot dat FC Famalicao voor straf van Deze handige schrijfmap (22 16 cm) bevat een hagelwitte blocnote, een calculator op zonne-energie (werkt ook onder kunstlicht), een balpen en een opbergvak. Hij is voor u als u ons een nieuwe abonnee De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. JTtotetr als nieuwe abonnee ingaande Naam: ifl j Postcode/plaats: j Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per Postcode/plaats: i Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2300 VD Den Haag. VTjoyfi 1 I1 HAAG Vanaf half september is het in de Nederlandse 44.65bntoren van Ladbroke Totalisator mogelijk om wedden- ,37pen af te sluiten op de Duitse koersen. Men gaat van start zee keer per week, maar het is de bedoeling dat men het mma gaat uitbreiden tot zes keer per week. Vanaf afgelo- 55.81 nterdag is reeds het mogelijk om op de Engelse rennen ook eddenschappen af te sluiten. Afgelopen zaterdag werd het !>el in Engeland niet geraden. De jackpot bleef staan tot jiddag. Op Duindigt werd gisteren voor de tweede achter- jlgende keer ook het W5-spel niet goed voorspeld. Hierdoor 1 dubbele jackpot van 160.000 gulden ontstaan voor komen- -hdag. Was het W5-spel, toen het alleen op de zondag werd pld een grote flop, het dagelijkse W5-spel slaat plotseling pt publiek aan. Het is de bedoeling dat er de volgende |d een nieuwe weddenschap op de wédmarkt van Ladbroke Dat is het kwartet, waarin men de eerste vier aankomen- goede volgorde moet raden. IJsbrand Chardon ment zijn vierspan behendig door een water partij. foto: anp

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11