„We moeten ook buiten kantoortijd hulp bieden" 8 Nieuwkoop verhoogt belastingen dagpuzzel Rotonde geopend MEVROUW VINK NIEUWE DIRECTEUR AAR EN VEENSTREEK: Leiderdorp wapent zich tegen de pit-bullterriër Zoeterwoude klaar voor stoelendans LEIDEN OMGEVING Eaidóa Soman! DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 PAGINA Gebakken schelvis met dille-snijbonen, aardappelen en paprikasaus - kwark met meloen Verbaas u niet over de ge ringe hoeveelheid vet in de saus. Die is namelijk be wust beperkt gehouden, omdat de gebakken vis deze maaltijd al machtig genoeg maakt. Voor twee: 500 g hele schel vis, zout, 1 lepel bloem, 1 lepel paneermeel, olie 500 g snijbonen, zout, ui, 5 g margarine, dille; '/i -1 kg aardappelen; 2Vt dl water, 1 bouillon blokje, paprikapoeder, to matenpuree, 15 g bloem, 10 g margarine, zout, peper; 1 kleine meloen, 1 lepel ci troensap, jam of vruchten- dessertsaus naar smaak, 200 g kwark, Vt dl melk. Maak de vis schoon of laat dat door de vishandelaar doen. Verdeel de met koud water afgespoelde vis in por ties en zet deze tien minuten met zout bestrooid weg in een vergiet. Haal de stukken vis door een mengsel van bloem en paneermeel. Laat een flinke bodem olie heet worden in een koekepan, leg er de vis voorzichtig in en bak deze - steeds iets optil lend en verschuivend - bruin en gaar in acht tot tien minuten. Haal de snijbonen af, was ze en snipper ze met een snijbonen molen of mesje. Kook de bonen in weinig water met zout in twintig minuten gaar. Fruit de klein gesneden ui in de margarine lichtbruin. Bak nog even de kleingeknipte verse of de ge droogde dille mee en schep er vervolgens de afgegoten snijbonen door. Breng water, bouillonblokje, paprikapoeder en tomaten puree aan de kook. Voeg een papje van bloem en water toe en laat de saus al roerende twee minuten zacht koken. Voeg de margarine toe en maak de saus op smaak at met paprikapoeder, tomaten puree, zout en peper. Snijd het vruchtvlees van de meloen in gelijke stukjes en meng deze met citroensap en jam of dessertsaus. Roer de kwark los met de melk en leg er de stukjes meloen met sap op. JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 2 sep tember waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb- ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot w ongewenste zwangerschap v der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste s dag en nacht u.; klasse-afdelingen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) Spreekuur ma. 19.30-20.30 i in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Er degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; z makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru- FIGUURPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre- S-vormige omgebogen buis: 3, verouderde benaming voor ivoor; 4 plezier, ontspanning; 5' historisch stuk geschut. •ie e teznedujspe z tsiegaueMZ i Open dagen bij K&O Miss verkiezing in Zevenhoven LEIDERDORP De volksuniver siteit K&O in Leiderdorp houdt za terdag en maandag open dagen. Plaats van handeling is het K&O- gebouw aan de Splinterlaan 91 in Leiderdorp. Op zaterdag kunnen belangstellenden van elf tot twee uur terecht, op maandagavond van half acht tot half tien. Veel docen ten zijn aanwezig om nadere infor matie te geven over de cursussen voor het nieuwe seizoen. Werkstuk ken, materialen en boeken worden getoond en er kan direct worden in geschreven. Er zijn tientallen cur sussen, op het gebied van algemene kennis en ontwikkeling, creativiteit en hobby, talen en yoga. Informatie: telefoon 071-411732, op werkdagen van half tien tot half twaalf. ZEVENHOVEN De Stichting Motorcross- club Zevenhoven houdt komende zaterdag een Missverkiezing in dorpshuis 't Trefpunt. De verkiezing zal gaan over twee ronden: de eerste ronde is een sportronde waarbij de deelneemsters zich in sportkleding aan de jury presenteren; de tweede ronde is een re presentatieve ronde. De jury bestaat uit Ronald de Haas, reclame ontwerper, Josette Henderson, sieradenont- werpster uit Haarlem, Paul Bergers, Jacques Roestenberg en een motorcoureur. Van de winnares wordt verwacht dat zij als gast vrouw zal optreden tijdens de grote interna tionale motorcross die zondag 2 oktober in Zevenhoven wordt verreden. De hoofdprijs is 500 gulden in reischeques. Tijdens deze avond zal zangeres Willeke D'Estelle, een aanko mend talent in de Sound Mix. optreden. Evangelisatie in Hazerswoude HAZERSWOUDE De Hazerswoudse „Er is hoop-werkgroep" houdt van za terdag 3 tot en met dinsdag 8 september een tent-evangelisatie-campagne. Op het grasveld aan de Hobbemastraat wordt een grote tent geplaatst. Hierin worden elke avond vanaf acht uur sa menkomsten gehouden waarin een do minee of evangelist voorgaat. Op zater dag- en woensdagmiddag worden vanaf twee uur kindersamenkomsten gehou den en op dinsdagochtend vanaf half tien een vrouwenochtend. Leden van de werkgroep brengen een bezoek aan het bejaardentehuis en zullen in Hazers woude aan de deur aanbellen om men sen uit te nodigen naar de samenkom sten te komen. WASSENAAR Een groot aantal leden van de gemeenteraad heeft gistermiddag de rotonde op het voorheen onoverzichtelijke en gevaarlijke kruispunt Lange Kerkdam-van Oldenbarnevelt- weg-Prinsenweg „opengefietst". De wielrijders werden gadege slagen door veel Wassenaarse ingezetenen, waaronder de burge meester. Later op het raadhuis de Paauw prees burgemeester P.H. Schoute de snelheid van de aannemer bij de aanleg van de rotonde en onderstreepte de voorbeeldfunctie die de gemeente met deze rotonde vervult. Op deze rotonde geldt de regel dat in afwijking tot wat landelijk de regel is hier het verkeer op de rotonde voorrang heeft. „Nauwelijks had Wassenaar deze rotonde klaar of de minister van Verkeer en Waterstaat ver klaarde dat in de toekomst voor alle rotondes in Nederland de regel zou moeten gelden dat verkeer op de rotonde voorrang heeft", aldus Schoute. Op of nabij de rotonde zullen nog klokken worden geplaatst. Voor het perkje in het midden van de rotonde, waar nu bloemen zijn geplant in de vorm van het ge meentewapen, bood raadslid en bloembollen kweker C. Overde- vest de burgemeester 2000 bloembollen aan in de kleuren van het gemeentewapen. Nieuwveen krijgt glastuinbouwgebied NIEUWVEEN Er komt een glastuinbouwgebied ten noorden van Huize Ursula in Nieuwveen. Begin december wordt hiervoor een bestemmingsplan vastgesteld. Deze mededeling deed burgemees ter M. Boelen gisteravond tijdens de raadsvergadering. Aanleiding was een gistermiddag gehouden hoorzitting op het provinciehuis. Het nieuwe tuinbouwgebied beslaat 36 hectare. Een tweede glastuin bouwgebied van 34 hectare wil het college van B en W de Nieuwveen- se raad pas in overweging laten ne men indien wordt aangetoond dat daar een grote regionale behoefte aan bestaat. LEIMUIDEN/REGIO De Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening Aar en Veenstreek heeft een nieuwe directeur. Het is de 37-jarige mevrouw L M. Vink uit Al phen aan den Rijn. Mevrouw Vink volgt de heer R. 'Schef- fer op. die na een reeds twee jaar durende ziekte, medisch is afgekeurd. „Die twee jaar zonder directeur vergden een enorme inzet van de mede werkers in de hulpverlening, die toen ook de zaak organisa torisch draaiend moesten hou den. In de korte tijd dat ik hier nu ben, heb ik veel be wondering voor hen gekre gen", vertelt de kersverse di rectrice van Aar en Veen- streek. Mevrouw Vink is afkomstig uit Gouda. Ze heeft de oplei ding tot maatschappelijk werk gevolgd en daarnaast sociale pedagogiek gestudeerd. Ze is enige jaren zelf actief geweest in de hulpverlening en heeft als stafdocent gewerkt bij een opleidingsinstituut voor maat schappelijk werk. Gedurende de afgelopen drie jaar was ze interim manager bij een aan tal scholen. Mevrouw Vink ziet grote mo gelijkheden voor verbeterin gen in het functioneren van de afdelingen Gezinszorg en Maatschappelijk werk van Aar en Veenstreek. Zo wil ze dit jaar nog de hulpverlening bij de gezinszorg bij wijze van proef uitbreiden tot buiten de gebruikelijke kantoortijden. „Nu geven we in de praktijk alleen hulp tussen acht uur 's morgens en zes uur 's a- vonds. Dat standaardbeeld gaat echter lang niet altijd op. Oudere mensen hebben bij voorbeeld soms 's avonds om acht uur iemand nodig om koffie te zetten of om half tien 's avonds om in bed ge legd te worden. Ik kan me voorstellen dat een gezinshulp soms beter tot zeven uur 's a- vonds kan blijven om de kin deren in bed te stoppen. En zo zijn er nog talloze voorbeel den van gewenste hulp, waar aan we straks hopen te kun nen voldoen". 24 uur De werknemers stellen mo menteel een inventarisatie op van welke organisatie-aanpas singen eigenlijk nodig zijn binnen de gezinshulp. Ter voorbereiding van de proef met 24-uurs-hulpverlening zijn er momenteel twee expe rimenten in kleine deelgebie den gaande. Een daarvan is op Kaageiland. Daar bekijkt een groepje van vier gezins verzorgsters zelfstandig wat zij voor de bewoners van dat besloten gebied kunnen doen. In Oud Ade loopt een proef project in nauwe samenwer king met de wijkverpleeg sters. Nauwkeurig wordt be paald waar verpleegkundige handelingen vereist zijn en waar de hulp van een gezins verzorgster voldoende is. Mevrouw Vink heeft grote verwachtingen van de moge lijkheden die bejaardentehui zen in de regio kunnen bie den bij zogenaamde „vakan tieplaatsingen". „Momenteel zijn er afspraken met twee verzorgingstehuizen, namelijk Huize Jacobus in Roelofa- rendsveen en De Aarhoeve in Ter Aar. Daar kunnen men sen die thuis verzorgd worden, gedurende de vakan tie of bijvoorbeeld bij ziekte van de verzorgers, tijdelijk worden opgevangen. De ge zinshulp van Aar en Veen streek springt dan in bij de betrokken verzorgingstehui zen", aldus mevrouw Vink. Ook voor het maatschappelijk werk heeft mevrouw Vink wat veranderingen in petto. Op dit moment is ze al blij dat de gemeenten in de regio de directe onderhandelingspart ners zijn geworden bij de fi nanciering van haar organisa tie. „Voor ons werk is het no dig dat je je wortels hebt in de samenleving waarvoor je werkt". Ze erkent dat het ge vaar bestaat dat de politiek een koers inzet die haaks staat op de aard en hoeveel heid hulpaanvragen. „Van de 210 cliënten, die het maat schappelijk werk in het afge lopen half jaar behandelde, betrof het in meer dan dertig gevallen de gevolgen van in cest of verkrachting. Dat zijn zaken die veel inzet vragen van onze maatschappelijk werker. „Ik hoop en wil in sa menspraak met de politiek en zeker ook met kerkelijke in stanties te komen tot een ver antwoord hulpverleningsaan bod, dat is gebaseerd of> de be hoefte in de regio". Ze voegt eraan toe dat de relatie met de kerken verder uitgebreid en verdiept dient te worden. „Uiteindelijk waren het de kerken die participeerden in het bestuur bij de oprichting van Aar en Veenstreek". Begeleiding Mevrouw Vink stelt dat het bij de hulpverlening, die de maatschappelijk werkers ge ven, in verreweg de meeste gevallen blijkt te gaan om de een of andere vorm van bege leiding bij bijvoorbeeld identi teitsproblemen, verslaving, psychische problemen en echtscheidingen. „Aar en Veenstreek is een basisvoor ziening voor iedereen die bui ten de standaardvoorzienin gen valt". Overigens houdt Aar en Veenstreek zich ook bezig met concrete hulpverle ning bijvoorbeeld bij het aan passen van een ingewikkeld uitgaven- en schuldenpatroon ter voorkoming van nog meer schulden bij de betrokken cliënten. Ook geeft men bij voorbeeld opvangadressen aan weggelopen jongeren en bijvoorbeeld mishandelde vrouwen. „Kortom we willen de hulpverlening verbreden en uitdiepen tot een verant woorde 24-uurs-opvang. Alles is klaar; alleen de gemeenten moeten nog hun fiat geven". Het bestuur van Aar en Veen streek organiseert op 15 sep tember aanstaande tussen vier en zes uur een kennisma kingsbijeenkomst voor leden van de welzijnscommissies in de bij Aar en Veenstreek aan gesloten gemeenten. De bij eenkomst vindt plaats in het hoofdkantoor aan de W. van der Veldenweg 24A in Lei- muiden. ELLEN VERHAAR LEIDERDORP „Het is de ei genaar, houder of verzorger van een hond verboden toe te laten dat deze hond anders dan kort aangelijnd en voldoende in iemands macht en voorzien van een doelmatige muilband of muilkorf op de weg verblijft in dien de hond behoort tot een door burgemeester en wethou ders bij openbare kennisgeving als gevaarlijk aangemerkt ras of door kruising daarvan ver kregen verwanten". Met deze bepaling in de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) wil het Leiderdorpse college van B en W een juri disch wapen in de hand hebben om op te kunnen treden tegen eigenaren van agressieve hon den, in het bijzonder tegen pit bullterriërs. Bij de definiëring van het artikel stond het colle ge voor het probleem dat de pit-bullterriër zich moeilijk door rasaanduiding laat om schrijven. Dat heeft te maken met het feit, dat de pit-bullter riër oorspronkelijk is ontstaan uit een kruising van de bulldog en een bullterriër, waarbij later nog eens andere agressieve hondenrassen, zoals de rottwei ler en de mastiff, als kruising zijn gebruikt. Gekozen is daar om voor een bepaling in de APV die de mogelijkheid biedt adequaat op te treden zodra daartoe aanleiding is. Een minderheid in het college van B en W ziet de noodzaak van een pit-bullartikel in de APV niet in. De wethouders J. Bezemer (PvdA) en J den Boeft (CDA) vinden dat met de invoering van het artikel wordt ingespeeld op modieuze tenden sen. Zij hebben twijfels of de bepaling in de praktijk wel toe gepast kan worden. Volgens hen is het aantal in Leiderdorp gesignaleerde pit-bullterriërs te gering om over een probleem te praten. Ook speelt in hun op stelling mee, dat zich tot nu toe geen bijtincidenten hebben voorgedaan in Leiderdorp. In de ogen van Bezemer en Den Boeft is de huidige bepaling in de APV voldoende om op te kunnen treden wanneer zich incidenten met agressieve hon den voordoen. Deze bepaling geeft het college de bevoegd heid een individuele hond als gevaarlijk aan te wijzen. De gemeenteraad van Leider dorp behandelt op maandag 5 september het voorstel van net college om de APV te wijzigen. ZOETERWOUDE Komt de naam van Zoeterwoude in het Guinness Book of Records? Dat is de vraag waarop ko mende zondag een antwoord zal komen. Dan wordt in het dorp een poging gedaan het wereldrecord stoelendans te verbeteren en te brengen op welgeteld 6.161 stoelen. Een enorme opgave, maar Zoeter woude is klaar voor de stoe lendans. Gelet op het totale programma - want naast de stoelendans is er nog een scala van activiteiten - worden zon dag naast de mensen die deel nemen aan het spel ook nog eens vele duizenden belang stellenden verwacht. De orga nisatie is overigens nog op zoek naar deelnemers. De organisatie heeft niets aan het toeval overgelaten. Er werd overleg gevoerd met in stanties als gemeente, politie, EHBO enz. Voor de neven-ac tiviteiten werd contact opge nomen met allerlei instanties die allen bijzonder enthousiast en veelal geheel belangenloos hun medewerking toezegden. Daarbij zal ongetwijfeld heb ben meegespeeld dat het batig saldo van de stoelendans ten goede komt aan de Nederland se Invaliden Sportbond. En dat er een positief saldo zal zijn staat nu reeds vast. Aan inkomsten - door sponsoring, verkoop van certificaten en :s enz. - is het begrote van dertig mille bin- dat opzicht is de actie van de stichting Stoel en Dans reeds een succes. De 6.161 stoelen zullen wórden- geplaatst op een drie kilometer lang traject in de dorpskern. Er zijn vier takken die allen tezamen komen op de kruising Dorpsstraat/Veldzichtstraat/ Dr. Kortmannstraat. Daar ook zal uiteindelijk de ontknoping van de stoelendans plaatsvin den. Op een groot podium zal om de laatste honderd stoelen worden gedanst. Overigens ligt er voor de winnaar geen gigantische hoofdprijs te wachten. Het is een spel met de bedoeling een plaatsje te verwerven in het Guinness Book. Wel kan de laatst over geblevene rekenen op een aar dige attentie. Het spel op zich is heel simpel. Er wordt - terwijl de muziek speelt - gedanst om stoelen. Zodra de muziek stopt moeten de deelnemers proberen een plaatsje te vinden. Per ronde zullen honderden stoelen ver dwijnen. Hiermee wordt be reikt dat het spel maximaal zo'n 2 a 2Vi uur zal duren. B( Amusements programma ZOETERWOUDE Rond de Zoeterwoudse stoelendans is een zeer gevarieerd amusements programma samenge steld. Van 's middags één tot 's avonds acht uur zal het bruisen van, activiteiten. Het Loethe* veld, pal naast de loka- tie waar de finale van de stoelendans zal plaats vinden, speelt daarbij een centrale rol. Het pro gramma ziet er - in grote lijnen - als volgt uit: 13.00 uur: Opening door SED-voorzitter Marry Buiks. 13.05 uur: Optre* den drumfanfare VIOS. 14.00 uur: Start stoelen dans. 15.00 uur Optreden Stalen band. 16.00 uur Optreden blue grass- group Coyotes. 16.00 uur Einde stoelendans. 16.30 uur Open podium met o.a. play back. 17.00 uur Optreden Michel Kristen (jong talent). 17.30 uur: Optreden De Araimo's (levenslied). 18.30 uur: Open podium met o.a. play back. 19.00 uur Op treden Jacques le jeune et ces amis. 20.00 uur. Sluiting. Maar voor de „afvallers" is er nog voldoende te beleven de dorpskern. Op het Loethe- veld is er voor jong vertier terwijl ook op h« dorpsplein en in het Muziek centrum volop activiteiten zijr zodat niemand zich behoeft t< vervelen. Het startsein voor de stoelei dans klinkt om twee uui wordt gegeven door Peter de Velde, de wereldkampii short-track. Overigens zullei de deelnemers al om half twet plaats nemen op de stoelen Dat houdt verband met dl controle van het aantal deel nemers. Hoewel al vele dui zenden mensen zich officieel hebben aangemeld kunnen mensen die het spel graag meespelen naar Zoeterwoude komen en plaats nemen op een stoel. Essentieel is namelijk dat klokslag twee u 6.161 stoelen bezet zijn. Dan kan de dans beginnen en wordt het record van Etten- Leur (met 6.003 stoelen) ver beterd. Twee ton voor bestrijding algengroei NIEUWKOOP Het Hoogheemraadschap van de provincie Zuid-Holland een bijdrage i gekregen voor de bestrijding van algengroei in de Nieuwk 200.000 gul. rkoopsl plassen. Het bedrag wordt gebruikt om de voedselhoeveelheid in dit gebied terug te brengen. Fosfaten en nitraten zorgen melijk voor dat het oppervlaktewater rijker aan voedsel wordt waardoor de algengroei sterk toeneemt. Het hoogheemraadschap hoopt de voedsel toename in de Nieuwkoopse plassen terug te dringen door de gemeente Nieuwkoop te steunen bij de aanleg van rioleringen voor 30 woonboten NIEUWKOOP De bevolking van Nieuwkoop en Noorden wordt volgend jaar geconfron teerd met een verhoging van een groot aantal plaatselijke be lastingen. Zo wordt het ophalen van huisvuil tien procent duur der en gaan de kosten voor het ophalen van vuilcontainers met vijf procent omhoog. Dit blijkt uit de nota van aanbieding bij de begroting voor 1989. Een groot aantal tarieven gaat met drie procent omhoog. Dit geldt voor: onroerend goedbe- lasting, honden- en woonforen- senbelasting, begrafenisrechten, leges, marktgelden en kam- peergelden. De tarieven voor de sporthal en het zwembad blijven gelijk, maar die voor gymnastieklokalen en de sport zaal gaan met twee procent om hoog en de tarieven voor sport velden met tien procent. Vol gens B en W van Nieuwkoop zijn deze verhogingen nodig omdat anders een gat van 100.000 gulden ontstaat. Het col lege stelt dat de reinigingsrech ten flink moeten worden ver hoogd omdat het aanbod van huisvuil sterker toeneemt dan werd verwacht. B en W schrij ven in de nota van aanbieding dat aan invoering van riool recht in de toekomst niet te ontkomen is. Ook in 1989 wordt gestreefd naar veiligere fietsroutes van en naar scholen in Nieuwkoop Kamer gunt kleine gemeenten ook eigen politiekorps DEN HAAG De ministers Van Dijk (binnenlandse zaken) en Korthals Altes (justitie) moeten afzien van hun plan om voort aan alleen nog gemeenten met meer dan 40.000 inwoners een eigen gemeentelijk politiekorps te geven. De Kamerfracties van CDA, PvdA en D66 drongen hier gisteren op aan in een debat over een herziening van de Politiewet. Tot nu toe krijgt volgens de Politiewet een gemeente recht op een eigen korps als de grens van 25.000 inwoners is overschreden. Gemeenten die klei ner zijn vallen onder de rijkspolitie. De woordvoerders van CDA, PvdA en D66 betoogden gisteren dat de ministers niet op overtuigende wiize duidelijk hebben kunnen maken waarom de grens tussen rijks- en gemeentepolitie van 25.000 naar 40.000 moet worden verhoogd. en omliggende gemeenten. Bin nen afzienbare tijd is het fiets pad langs een deel van de Noordenseweg en de Nieuw- veenseweg klaar. Ook de recon structie van het kruispunt Nieuwveenseweg/Achterweg laat niet lang op zich wachten en er komt snel een veilige ver binding tussen de Uitweg en het fietspad langs de Miland- weg. Een fietspad langs de Prolkade komt er in 1990 en voorts wordt gewerkt aan plan nen voor de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Achterweg. Veiligheid Er komt een onderzoek naar de veiligheid op de Churchilllaan. Op deze weg is het verkeer sterk toegenomen. Ook wordt gedacht wordt aan uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen in het dorpscentrum en invoe ring van eenrichtingsverkeer. Voor het Zuideinde komen maatregelen om het verkeer af te remmen en het parkeren te reguleren. Nieuwkoop ver wacht dat in 1990 een busbaan langs de provinciale weg kan worden aangelegd. De Bosweg is er zo slecht aan toe dat hij volgend jaar al onder handen wordt genomen. Het idee voor een brug of tunnel voor het langzame verkeer bij het kruis punt Kennedylaan/provinciaie weg is door B en W nog niet ge heel losgelaten, maar het colle ge vraagt zich af of de plannen wel financieel haalbaar zijn. Het industriepark wordt in noordelijke richting uitgebreid met drie kavels. Een tweede ontsluitinsgweg voor het park wordt overwogen. B en W wil len voorts onderzoeken of in de kern Noorden een klein bedrij venterrein met een vrachtwa genparkeerterrein kan komeni Gehoopt wordt dat het wandel gebied in de dorpskern in 198Ö kan worden aangelegd. Mol menteel wordt onderzoek ver richt naar de mogelijkheid een wandelgebiedje achter de The resiahof in Noorden aan te leg; gen. De onderhandelingen over de aanleg van een bosgebi Buytewech worden voortgezet Het aantal vrije aanlegplaatsen in het plassengebied wordt mei één uitgebreid. B en W stellen voor in de wijk De Rietlanden een terrein richten voor evenementen all de kermis en het timmerdorp. Het college denkt aan de bouvf van acht bejaardenwoningen die in verbinding staan mei verzorgingshuis Aar en Amstel Doel hiervan is bejaarden, die nog zelfstandig wonen, trouwd te maken met het be jaardentehuis. i

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14