49.95 „Rijnsburgse Boys is sterker geworden" 2750 VROOIVm PREESi¥i ANN j DINSDAG 30 AUGUSTUS 1988 Javelin sous-pull. Katoen in vele verschillende nieuwe modekleuren. M/L/XL. Sweatshirt. Met vliegeniers-opdruk en aparte jacquard boorden. O.a. in zacht groen. Pol./katoen. M/L/XL. jk. en apar lc Sweatshirt. 3-kleurig met aparte rits polo kraag. Pol./katoen. 140-176. Vanaf" Het was opvallend, dat ARC zich als een vis in het water voelde tijdens uitbeurten. Vooral als de ploeg voor kwam te staan, stond de aanvalslinie op scherp. Is ARC een typische counter- ploeg geworden? Van Es: „Nee, het zat aanvallend al goed bij ons, we hebben al leen leren verdedigen. Ver dedigen is discipline. Dat hebben we geleerd van Jan- Willem Bogers in het jaar, dat we kampioen werden van de derde klasse. Hij was van Noordwijk naar ARC te ruggekomen en heeft die discipline in de ploeg ge bracht. Als je het achterin kunt dichtspijkeren, versterk je daarmee ook de aanval. We counteren daardoor dus ook beter". Het geeft precies de kracht aan van ARC op dit moment. Nico Oosterlee is de uitstekende spits, die - •yv'"'YV - •-IT.",..;, t Ruud van Es, hier nog in de greep" van Quick Boys verdediger Hans van der Pias: „Hoger eindigen dan vorig jaar". nu ook een krachtig en aan vallend ingesteld middenveld achter zich heeft. „Klopt, jongens als Lancel en Boer voorzien die aanvallers van ballen en komen zelf ook re gelmatig op". de Amsterdammer Jan Kroe ze. Wat is nu eigenlijk het geheim van Kroese en ARC? „Het is de combinatie. Kroe se Is een fijne vent om mee te werken. Hij geeft je ver trouwen. Wij hebben boven dien een bepaalde kern, die tot een vriendenploeg is uit gegroeid. We komen elkaar Het is vaak na de training ook erg gezellig. Maar dan is de trainer er niet meer bij. Er is een bepaalde afstand. En dat blijkt een goede formule. Dat gaat bij ons nog steeds tot ieders volle tevreden- FOTO: KEES VAN DEN BURG heid". Kroeze is ook de ver antwoordelijke man voor het doorstoten van de Alphense Racing Club naar de eerste klasse. Van Es heeft die weg naar boven helemaal meege maakt. Is het verschil tussen de verschillende klassen erg groot? „De derde en tweede klasse liggen vrij dicht bij el kaar. De eerste klasse d entegen kent een veel h spelpeil. Het tempo ligt ger, het spel is veel kortf technisch scheelt het wel graadje. Tussen één en zit er een flinke kloof. Ik trouwens, dat wij ons ne eerste moeilijke jaar het bewezen in de eerste I Niemand stapte op phen. Alleen Wilco van l wen heeft te kennen geg wat lager te willen voetballen (Van Es: „Hf het tweede wel word li Verder zijn er alleen mensen bijgekomen, maal nieuw zijn Gerrit land van Enter Vooruit, van Elk (Alphen), Peter der Horst (Olympia) en Bon en Jan Wouters var venhoven. Verder is Kluyvers na anderhalf sukkelen met een ka[ meniscus weer fit. Evi Herman den Haag, voo lig speler van Heracles, 1 geningen en Fortuna V dingen. En niet te verg oud-Feijenoorder Dick die helemaal hersteld is een gebroken been. De tenwacht verwacht noga van ARC dit jaar: „Op p zijn we sterker geworde wil het toch eerst op hel zien". Ovqr concurrentie hoogste zaterd; heeft de captain ook wa1 leerd: „Geen enkele i strijd is gemakkelijk, all genstanders zijn sterk krijgt niets cadeau. We ginnen meteen al „uit" t Spakenburg. Dat is de ploeg, die ik niet ken. W kampioen wordt? Ik geen idee, er zijn weer schillende kansheb! Rijnsburgse Boys, NSVi Noordwijk. Ik weet al dat Quick Boys wel tweede zal worden". RIJNSBURG Als bij Rijns burgse Boys wordt gespro ken over een echte Rijnsbur ger, valt meestal de naam Wim Driebergen. En bepaald vreemd is dat niet, want hoe de plaatselijke voetbalclub ook afhankelijk lijkt van „buitendorpers" om de eer ste klassestatus te handha ven, plek voor een paar „ei gen" spelers is er altijd. Voor Driebergen bijvoorbeeld. Hij speelt al 19 jaar voor „zijn" Rijnsburg en zal naar zijn zeggen ook nooit bij een an dere club gaan voetballen: „Ik ga over een paar jaar la ger spelen en niet in het eer ste van een ander clubje". Ondanks zijn imponerende staat van dienst heeft de ro buuste verdediger vooral de laatste jaren definitieve er kenning verworven. Aan hem om het nieuwe voetbalsei zoen in te blikken. „Wij zijn in de breedte ster ker geworden. Leon Vonk gaat natuurlijk meedoen en dat is een echte topper. Als je ziet hoe hij een bal aan neemt, beslist een van de betere. En van RKAVV is Hooymans overgekomen. Ook een goeie. En dan heb ben we Gijs Collé van Lug- dunum. Die zal het tegen Hans Zwaan moeilijk krijgen, denk ik. Achterin verwacht ik, dat Dick Heemskerk in plaats van Toet ingezet zal worden. Op het middenveld wordt het druk. We hebben daar een mannetje of zeven voor klaar staan. Die zullen er flink voor moeten vechten. Ik heb geen idee, wie Kurver daar gaat neerzetten". Driebergen kan prima op schieten met zijn oefenmees- ter. Waar de meeste anderen nog weieens moeite hebben met de openheid van Kurver, dient de centrumverdediger de Schiedammer op dezelfde manier van repliek: „Hij is eerlijk en dat ben ik ook. Als ik iets kwijt wil, zeg ik het WIM DRIEBERGEN GELOOFT IN „ROL VAN BETEKENIS": hem meteen. En dat werkt uitstekend. De anderen zou den dat ook moeten doen. Dan heb je de minste proble men met hem". Aan progno ses doet Willem niet. Hij dicht Rijnsburgse Boys wel weer een rol van betekenis toe, maar wil woorden als bijvoorbeeld kampioenschap niet uitspreken: „We zitten met moeilijker ploegen dan vorig jaar ingedeeld. Ten minste, wat het soort voetbal betreft. NSW, Heerjansdam en Spijkenisse zijn typische zwoegers. Zij moeten het vgn hard werken hebben. Wij voelen ons meer op ons ge mak met een technische te genstander. Hoewel een ploeg als IJsselmeervogels toch ook minder voetbal is gaan spelen de laatste jaren. Wim Driebergen ais stralend middelpunt: „Je moet een beetje geluk hebben, voorat met die derbies". FOTO: KEES VAN DEN BURG We zien wel wat het wordt. Je moet een beetje geluk hebben. Vooral met al die derbies. Tegen Quick Boys bijvoorbeeld. Alle spelers kennen elkaar goed, mede door het zaalvoetbal, en wil len van elkaar niet verliezen. Dat heeft toch iets aals". En wat nagenie „Ja, wij hebben vorig zoen goed gespeeld f die Katwijkers". Dergelijke tweekampen ken de dorpelingen aan dan de „gewone" en. Wat het resultaat oi Driebergen, die zoals Rijnsburgers „in de men" zit, moet weken de reacties op zo'n ti aanhoren, terwijl de ai wedstrijden hooguit een dagen blijven hangen, kopsterke Driebergen i graag geziene gast in bloemendorp. Dat merk twee jaar geleden op ee zondere manier. Hij b( zijn gezin en werk de boven het voetbal te gaan. Hij chauffeerde nog op Berlijn, traindl maandag, was tot en donderdag onderweg' speelde zaterdag zijn i strijd. Toen hij de train kennen gaf het wat rus aan te willen doen, bief bij zijn dorpsgenoten gevoelig te liggen: „Er zelfs gezegd, dat ik niet mocht van mijn vrouv die stond er echt helj buiten". Driebergen rijd meer op Berlijn, maar nu bij Glasbergen de waar hij „normale" j maakt, van zes tot vijf.i De voormalige jeugd kan voetbal nu prima o neren met zijn vrouw] kinderen en zijn werl heeft wel weer zin in nieuw seizoen. Hij wi' wel een jaar of twee aa carrière bij Rijnsburgse plakken. Het liefste Driebergen het team ,J speeld", want aan het belang denkt de lange voortdurend: „Ik hoopi een goede speler op die mijn plaats kan oi men. Misschien word Jan-Dirk van der G wel". Streepsweatshirt. Met borstzak en turtle nek.j Acryl/katoen. 140-176. Vanaf "Flying Heroes" sweatshirt. 3-kleurig met grote print. Pol./katoen. 92-128. Vanaf snirt. Sweatshirts.! Met col of met turtle nek. In vele, makkelijk te combineren kleuren. Acryl/katoen. 92-176. Vanaf. I Alleen verkrijgbaar in vestigingen met ee restaurant. Geldig t/m zaterdag 3 september 1988^

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8