49.95 Teylingen niet in één jaar terug Zondagafdeling lonkt massaal naar de titel 2750 VROOMS PREESM ANN /VS ONDANKS FRISSE WIND IN SASSENHEIM DINSDAG 30 AUGUSTUS 1988 PAGINA 6 S Jersey pullover. Met turtle nek. Katoen. In o.a. purple en écru. M/L. Javelin sous-pull. Katoen in veie verschillende nieuwe modekleuren. M/L/XL. Sweatshirt. Met vliegeniers-opdruk en aparte jacquard boorden. O.a. in zacht groen. Fbl./katoen. M/L/XL. ik en apane Sweatshirt. 3-kleurig met aparte rits polo kraag. Pol./katoen. 140-176. Vanaf" LEIDEN „Je mag het na tuurlijk niet zeggen, maar je zag het al tijden aankomen", is de spontane ontboeze ming van de man achter de bar van het clubgebouw van Teylingen, al sinds zijn twaalfde lid van de Sassen- heimse club. „En nu moet zo'n nieuwe trainer, ik ken hem niet eens hoor, ze in eens gaan motiveren". On geloof klinkt door in zijn stem. Even later wandelt die nieuwe trainer binnen. Rob Rutten. Eenendertig jaar, goed voor negen jaar trai nerservaring en belast met de taak van het naar de zon dagafdeling gedegradeerde Teylingen weer een eenheid te maken. Hij steekt gelijk van wal. „Toen ik hier vorig jaar aan het eind van het seizoen kwam, dacht ik „eindelijk de KNVB in". Ik trainde al vier jaar afdelingsploegen. Na drie wedstrijden was ik weer terug. Dat was wel een kou de douche". Rutten werd op een kritiek punt binnen ge haald. Teylingen stond vlak na de winterstop nog zes punten los van de laatste plaats, maar ging daarop met de week slechter spelen. Unitas eindigde samen met de Sassenheimers onderaan, waarna de Leidenaren in een slechte beslissingswedstrijd het vege lijf en dus de vierde klasse status redden. Twee wedstrijden daarvoor was Rutten door de zwarte-rode brigade als puinruimer aan getrokken. Zoals vaker mis lukte de wanhoopspoging. „Maar wat ik aantrof was dan ook vreselijk", merkt de belastingambtenaar op. „Op trainingen waren er maar ne gen mensen. De voetbalsfeer ontbrak totaal. En pas nadat ik met mijn vorige club Ber- nardus Teylingen in een oe fenwedstrijd met 6-0 veegde gingen hier de ogen open". Rutten ziet als zijn voor naamste taak de discipline op een hoger peil te bren gen. „Als dat niet lukt dan ben je geen trainer maar een soort goochelaar, dat zie ik niet zitten". Hij werkt met een groep van 31 mensen en traint voorlopig drie keer per week. Hij heeft het zelf over een „frisse wind" die door de vereniging waait. Toch ziet hij Teylingen niet in een jaar terug keren in de KNVB. „Kickers, Oranje Groen en Leidsche Boys, die drie, dat zijn voor mij de echte kans- hebbbers met daaronder een klein groepje dat er te genaan zit. Plaats daar Tey lingen maar bij". Daarmee manoeuvreert hij Teylingen bekwaam in de underdog positie. Hij is niet zo optimis tisch als de rest van de groep. „Kijk, praten kunnen ze hier goed en het ligt nooit aan hen zelf. ledereen heeft het al over een kampioen schap maar ik denk dat dat pas over een jaar reëel te noemen is". Een feit is dat de ploeg uit Sassenheim zich behoorlijk heeft versterkt. De 35-jarige Theo Godyla brengt een Ondanks vier aanwinsten Nico Jong, Rob Fengler, Peter van der Schier en Theo Godyla f .goochelt" Teylingen- trainer Rob Rutten de Sassenheimse fans nog geen kampioen schap voor. foto: wim van noort schat aan ervaring mee, ter-1 wijl ook Nico Jong bij de se lectie van FC Lisse meetrain- de. Met Rob Fengler, die Rutten nog kent van War- munda, en Peter van der Schier vormen zij het kwartet aanvullingen bij Teylingen. Voor Rutten is de enige vraag of hij er in zal slagen van een groep technisch be gaafde spelers een eenheid te maken: „Echt, dat klinkt misschien gek, maar ik moet ze leren voetballen. Snappen ze de tactiek, dat is de ham vraag". LEIDEN „...en de afdeling zal het komend jaar al weer sterker zijn". Het is een ver zuchting die bij de ploegen van de zondagsafdeling vaak geslaakt wordt, met name bij de ambitieuze clubs die wor stelen om zich in de rijen van de KNVB te mogen voegen. Kanshebbers genoeg dus, daarover is men het bij vrij wel elke vereniging eens. Een mogelijke uitzondering vormt Alkmania dat het ko mend seizoen zonder zijn steunpilaar Peter van der Meer verder moet. Maar voor de rest klinken er niet alleen bij de „groten" als Teylingen, Oranje Groen, Kickers'69 en Leidsche Boys hoopvolle geluiden. Ook de „kleineren" van het afgelo pen seizoen, Randstad Sport en VNA, zien perspectief. Een grote favoriet is er niet. Oranje Groen-voorzitter Bram Duk vat het kernachtig samen: „We kunnen kam pioen worden, ...maar dat denken we ai jaren". Oranje Groen draait al tijden in de top van de afdeling mee. Door alle concurrenten wordt de ploeg als titelkandi daat aangemerkt. Met vijf nieuwe spelers (Glasbergen van LDWS, Plezier van UVS en Tegelaar, Prins en Hockx van Roodenburg) is de selec tie in de breedte gegroeid. Of trainer Isaak van Weerlee daarmee cfe stap naar de vierde klasse kan maken, of opnieuw in de laatste \fase struikelt, blijft andermaal af wachten. Van Weerlee zal in ieder ge val rekening moeten houden met Leidsche Boys. De ploeg van Mat Keereweer pakte het vorig seizoen zijn punten vooral na de winter stop. Als het aan de trainer ligt houden de Boys die lijn vanaf het begin vast, al be staan makkelijk te behalen punten voor hem niet. „Bij een ploeg als VNA, dat vorig jaar laag eindigde, zal me nigeen puntjes laten liggen", voorspelt Keereweer, die zelf mikt op een vierde stek en stil dagdroomt van iets ho ger. Kickers'69, de runner up van het afgelopen seizoen, gaat waar het zijn veldspelers be treft met een ongewijzigde' selectie verder. Alleen kee per Ronald Möller vertrok naar Altior. Vier kandidaten voeren strijd voor de positie onder de lat. Voorzitter Koek durft het woord kampioen schap niet in de mond te ne men, maar denkt dat de Kic kers gewoon „lekker boven in meedraaien". Alkmania gaat volgend jaar volgens Peter Muller nood gedwongen vérder op de' weg die het vorig seizoen ging. Peter van der Meer, al jaren een steunpilaar, gaat lager spelen. Of die aderla ting door de overkomende jeugd gecompenseerd wordt is voor Alkmania's topscorer de vraag: „Die jonge jongens vinden al gauw dat ze teveel moeten trainen, het is dus afwachten of ze voetballen leuk genoeg vinden om er iets voor te laten". ZLC kent nogal wat wijzigin gen. Chris Gubler transfe reerde zichzelf naar de zater dagafdeling van ZLC, terwijl Paul Harteveld en Janus van der Linden de club verlieten. Ge Tegelaar (Roodenburg) moet het leed verzachten. Peter Duivestein ziet voor zijn ploeg hetzelfde perspec tief als dat van het afgelopen jaar: de middenmoot. ASC, MMO, Warmunda, Ber- nardus, Randstad Sport, VNA en VNL zochten allen hun heil bij een nieuwe trai ner. Daarbij maken Rand stad Sport en VNA de meest Peter Muller (Alkmania): „Ik hoop dat de jonge gasten die over komen er voldoende voor over hebben". foto: wim van noort ambitieuze indruk. Randstad Sport breidde het aantal elf tallen uit van vijf naar acht en het trok als nieuwe man voor de selectie ex-Kickers- trainer Cor Pennenburg aan. Van Oegstgeest kwamen bo vendien Peter en Frank Ho- gewoning en Ge Perfors, ter wijl Nico van As en Wilco Penseel van Roodenburg de gelederen van Randstad Sport kwamen versterken. De ploeg moet in staat zijn de strijd in de onderste re gionen te verlaten. Datzelfde geldt voor VNA. Peter Goree verwisselde de plaats op het trainingsveld voor een coör dinerende functie. Hij laat het veldwerk dit jaar over aan Koos van Weerlee. „Zo schlemielig als we vorig jaar een stuk of 10 wedstrijden verloren, dat zal ons dit jaar niet overkomen", aldus Go- ree. Hij denkt dit jaar lekker te kunnen meedoen. Daartoe moet niet alleen de gegroei de ervaring van de debutan ten van vorig jaar bijdragen, maar ook de inbreng van een kwartet nieuwe spelers (Walter Muller, Jan Kluivers, Bart Zwart en Rob Laman). Kees van der Wiel ziet de toekomst met Warmunda zonnig tegemoet. „We gok ken op het hoogste en we zien wel waar het schip strandt", meent de ex-trai- ner van ZLC. Hij is zeer te spreken over de organisatie bij Warmunda. Al bij zijn eer ste kennismaking met de groep merendeels nog jonge spelers heeft hij geconsta teerd dat er talent genoeg is. Tot een gelijke uitspraak komt Bert Kort, de nieuwe man bij ASC. Hij vervangt Boudewijn de Geer, die het bij een jaar afdelingsvoetbal liet. „Ik heb er best vertrou wen in", beweert Kort, die in juni MVKV verliet. „Natuur lijk is het moeilijk om al te zeggen wat we gaan doen. Uit de groep van dertig, veertig man moet in elk ge val een goed collectief kun nen rollen". De nieuwe man bij MMO heet Ton Heynen. Keeper Jan van Leeuwen weet nog niet veel van Heynen, maar hij gaat er van uit dat MMO ook met hem boven in de middenmoot moet kunnen eindigen. Weliswaar verlieten een aantal vaste krachten de selectie, maar er zijn jeugd spelers die de opengevallen plaatsen kunnen overnemen. Ook zijn plaats? „Ja, er staat een jonge jongen, Rob van der Meer. Maar een beetje concurrentie is altijd dus we zien wel". Piet Valent komt met zijn nieuwe club Bernardus uit tegen zijn oude werkgever Teylingen. Routinier De Bra bander heeft Valents vorige trainingstijd bij Bernardus, zo'n tien jaar terug, net niet meegemaakt. Hij verwacht dat Valent de touwtjes bi Bernardus zal aanhalen: „Hi is iemand die de beuk erin gooit", aldus De Brabander. De ploeg uit Hazerswoude zal de vertrekkende Koen Warnau missen, maar kreeg via de terugkeer van Sjaak Vriezekoop versterking. De Brabander hoopt met Ber-' nardus bovenin mee te draaien. Met een tamelijk jonge groep denkt ook VNL een meer dan marginale rol te spelen. „We hebben natuurlijk geen specifiek grote transfers ge had, maar er keren wel drie jonge spelers terug, waarvan twee hele goeie", aldus Hen- nie van Schaik. Onder leiding van Lamers ziet Van Schaik goede perspectieven voor VNL. „Maar de ploeg moet natuurlijk in de eerste wed strijden niet direct klop krij gen". Streepsweatshirt. Met borstzak en turtle nek.,, Acryl/katoen. 140-176. Vanaf "Flying Heroes" sweatshirt. 3-kleurig met grote print. Pol./katoen. 92-128. Vanaf .smn. Sweatshirts.! Met col of met turtle nek. In vele, makkelijk te combineren kleuren. Acryl/katoen. 92-176. Vanaf. I -WT73 IJ Alleen verkrijgbaar in vestigingen met ee restaurant. Geldig t/m zaterdag 3 september "\9Q8J

Leidse Courant | 1988 | | pagina 6