45.- Dames Ter Leede weer op jacht... 49.95 2750 19.95 VROOM^DREESMANN/1 Voor Hazerswoudse Boys telt nu slechts de eerste plaats DINSDAG 30 AUGUSTUS 1988 Leiden Het aantal plaatse lijke verenigingen dat het ko mend seizoen damesvoetbal in interregionaal verband speelt, is gehalveerd. Zon dagclub NSV degradeerde, terwijl de zaterdagcollega's van Lugdunum geen verte genwoordigend team meer op de been kunnen brengen. Daarmee is wel de kwaliteit van de „Leidse" inbreng in die interregionale klasse ver beterd. Ter Leede zoekt een tweede zaterdagkampioen schap, terwijl Iduna zich zo danig versterkte dat een plaats tegen de zondagtop tot de mogelijkheden be hoort. De dames van Ter Leede gaan onder leiding van Al- tior-trainer Frank van Dam op jacht naar de volgende ti tel in de interregionale klas se. „Via een praatje in de Ter Leede-kantine ben ik er eigenlijk ingerold'. Het da mesvoetbal is me totaal on bekend. Ik heb jeugd ge daan, senioren en zaal. Da mes trainen is weer een nieuwe ervaring. Altior blijft het belangrijkst, maar ik ga wel serieus met Ter Leede aan de slag". Iduna-trainer Ton Zwager man is vol vertrouwen voor het komende jaar. „We heb ben nu 31 speelsters en een goede jeugdopbouw. Het af gelopen jaar hebben we ons met het eerste team vrij ge- makkelijk kunnen handha ven. Dit jaar zijn we met Marga van Kinds, Jeanet de Gelder, Gerda Verlaan en Jolanda Barends sterker ge worden" aldus de Docos-ve- teraan. Zwagerman, die ook de Leidse selectie traint, ziet een plaats net onder de top dan ook als haalbaar. Sweatshirt. 3-kleurig met aparte rits polo kraag. Pol./katoen. 140-176. Vanaf LEIDEN Roodenburg m zich met de „mix" van 2 routiniers en een aanvullii van nieuwe spelers gelukk prijzen, evenals UVS dat o< zes spelers van het vorig s zoen overhield en waar jaar geoogst moet word Quick Boys-speler Pe Barnhoorn moet zich ech zo ongeveer voelen als I „zittenblijvertje" in de kl Hij is de enige A-region die ook het vorig seizo voor de jeugdselectie 1 kwam. Dat lot is de speli van FC Lisse bespaard g bleven. Daar stapte het coi plete jeugdteam over m de senioren. Hans Tisseur windt zich n wat op over het gemak wai mee Roodenburg vorig ja punten prijs gaf. Toen Leidenaren zich eenmaal v lig hadden gesteld geloofd ze het wel. „Dat zal ons jaar niet overkomen. I vijfde, zesde plaats, ach de gerenommeerde namen haalbaar" Quick Boys, onder He Krauwel één van de smai makers van het vorig ja gaat het seizoen in met een nieuwe trainer én e vernieuwde selectie. Van ploeg die fraaie overwinn gen afwisselde met onbeg pelijke nederlagen is alle Barnhoorn over. Krauw opvolger, Arjan van Werf, knijpt dan ook handen dicht als hij zich I handhaven. Hetzelfde g< eigenlijk voor Ko Janma die voor het eerst de jeu van FC Lisse onder zijn ho de heeft. Janmaat kan 1 geen zinnig woord zegt over de kansen voor de 0 bij Lisse totaal gewijzij formatie. „Tot de win moeten we maar een bed gaan bouwen, daarna zuil we de punten moeten p< ken" aldus de oefenmeesl UVS heeft vorig jaar, n een jong team moeten invi teren. „Dit jaar moeten dus gaan oogsten", aid trainer Bert Jansen, die zes overgebleven speli aangevuld zag worden n Wilfried Kwestro (Oeg geest), Edgar van Tol (R( en overkomende B-jeuj „We gaan proberen de S perliga te halen", meldt Ja sen als doel voor kome seizoen. Sweatshirt. Met vliegeniers-opdruk en aparte jacquard boorden. O.a. in zacht groen. Pol./katoen. M/L/XL. jk. en apar ie Streepsweatshirt. Met borstzak en turtle nek. Acryl/katoen. 140-176. Vanaf "Flying Heroes" sweatshirt. 3-kleurig met grote print. Pol./katoen. 92-128. Vanaf .Murt. Met col of met turtle nek. In vele, makkelijk te combineren kleuren. Acryl/katoen. 92-176. Vanaf. in veie, Colsweatshi Met grappig t metsuèdeer groen en nav aubergine. Pc M/L/XL. Javelin sous-pull. Katoen in veie verschillende PAGINA 11 UVS-jeugd wil gaan oogsten Valken 68- trainer Ar ie Jonker: ieder seizoen is anders". foto: wim van noort LEIDEN De afdelingscom petitie op zaterdag belooft het komend seizoen zo niet veel spannender dan toch in ieder geval flink wat langer te worden dan vorig jaar. Door de samenvoeging van eerste en de tweede klasse strijden nu veertien ploegen om de afdelingstitel. De eer ste competitiewedstrijden zullen zowel op zaterdag als op woensdagavond afge werkt moeten worden. De ex-tweedeklassers GWS, ZLC, Meerburg en Abbenes mikken op behoud. De top pers van vorig jaar verwach ten tegen genoemd kwartet pittige wedstrijden, maar schatten hun eigen kansen duidelijk hoger in. Runner-up Valken'68 en Alphia behoren tot de kanshebbers op de ti tel. Maar ook bij Hazers woudse Boys wordt hardop over het kampioenschap ge droomd. Woubrugge, TAVV en wie weet ZLC zitten met hun aanwinsten op het vin kentouw. Valken'68-trainer Arie Jon ker durft, ondanks een goed vorig seizoen, nog geen har de uitspraken te doen. „le der seizoen is anders". Met ex-Quick-Boys speler Den nis-Jan Mieras heeft hij in ie der geval de nodige routine in huis gehaald om zijn nog jonge ploeg te versterken. Ook KRV heeft zich versterkt met talent van Quick Boys. Henk Krauwel, die de jeugd van Quick Boys trainde, pro beert langs de lijn nu KRV omhoog te stoten. De Kat- wijkse ploeg, waaruit keeper Van Duivenbode vertrokken is, verwerkte een zwaar oe fenprogramma waarbij mini maal vier keer per week de veters gestrikt moesten worden. In hoeverre degra dant MVKV in de top mee gaat draaien is nog onzeker. Van de dertig-plussers in de selectie blijft alleen Ton van Es over. Onder leiding van de nieuwe trainer Blanken- stein moet MVKV voorlopig met jonge spelers aan een nieuw team bouwen. Voor Hazerswoudse Boys-trainer Kors van Bemmel telt in zijn tweede trainersjaar bij zijn Boys maar één ding: het kampioenschap. Vorig jaar al schatte hij zijn team aan het eind van het seizoen hoger in dan bijvoorbeeld Valken en Kagia. Met de terugkeer van Sjaak van Dorp hoopt hij een sterke troef achter de hand te hebben. Een niet weg te cijferen concurrent zal zeker Woubrugge zijn. De formatie van Hennie de Klerk is danig versterkt door de terugkeer van Walter van der Weyden, na vijf Leidse jaren bij UVS, en leeftijdgenoot Marco Kui ken. Met Rob Delnoy, Johan Vaneman en Pieter Peek in de gelederen droomt Wou brugge stil van een afde lingskampioenschap. TAVV- trainer Caron denkt het ko mend jaar te kunnen oog sten. Na al enkele seizoenen tegen het serieuze werk aan gehikt te hebben hoopt TAVV met een serie aanwin sten en drie jeugdspelers de overstap te kunnen maken. Juist omdat de tot heden vrij krappe selectie uitgebreid is verwacht Caron dat ook bij de „vaste" spelers de moti vatie nog zal toenemen. Bij Alphia kan het alleen maar beter gaan dan vorig jaar, toen vol hoop op een hoge klassering begonnen werd, maar dat in de praktijk tegen bleek te vallen. Van wege het „infuus" van streekgenoot Zwammerdam Verheul, Disseldorp en Van Assolt verwisselden van clubkleur moet er voor de mannen van trainer Leo Oosterlee voor Alphia meer dan een bijrol inzitten. SVLV-trainer Kors Witteman mikt met een jonge ploeg voorlopig op een plaats in de middenmoot. SVLV is in de breedte gegroeid. Jonge spelers komen over waar door er meer ruimte is in de selectie. SVOW heeft met vrijwel hetzelfde team als vo rig jaar een zelfde eindklas sering op het oog. LSVV'70 kende nogal wat aderlatin gen. Spelbepalende spelers als Hoogendoorn, Van Doe selaar en Bruna vertrokken zodat de toekomst van het studenteam er nogal onzeker uit ziet wat de prestaties be treft. Bij de debutanten uit de tweede klasse leven voorals nog geen hoge verwachtin gen. De kampioen van het afgelopen seizoen, GWS, heeft geen nieuw kampioen schap voor ogen. ZLC heeft een aantal nieuwe spelers aangetrokken, waaronder ex-betaald voetballer Ton Kamphues (Telstar, FC Am sterdam). Ondanks de sma delijke 10-2 nederlaag tegen kampioen GWS in mei ziet topscorer Sjaak Nefkens nu met de versterkingen goede mogelijkheden voor zijn ploeg. Abbenes gaat onder de nieuwe trainer Harm Kat- tenberg ook uit van een plaatsje in de middenmoot. Omdat Kattenberg de selec tie als speler verliet zal dit met een verzwakt team be reikt moeten worden. Ook Meerburg mikt, ondanks versterkingen in de personen van Hans Overdijk, Ron Hoogendam, Rob van der Zwan, Lutsen van der Ploeg en Bram van Zwieten op niet meer dan handhaven. Trai ner Hans Ruitenberg hij gaat zijn derde seizoen in bij de zwartwitten zag routi nier Piet van Zeist verdwij nen uit zijn selectie. foto: andre van haastefl -WC7D IA Alleen verkrijgbaar in vestigingen met een A restaurant. Geldig t/m zaterdag 3 september 1988. Jersey pullover. Met turtle nek. Katoen. In o.a. purple en écru. M/L. nieuwe modekleuren. M/L/XL. LEIDSE COURANT DINSDAG 30 AUGUSTUS 1988

Leidse Courant | 1988 | | pagina 2