m Mogelijk tennishal in Ri jnsaterwoude Bejaarden Rhijndael verhuizen 11 oktober Tikfout maakt Hazerswoudse Kroonprocedure ongeldig dagpuzzel Zevenhoven verheugd over reconstructie Noordse Buurt LEIDEN OMGEVING SoidóC&MvuMit WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 PAG1I Bami - versierde mokka vla Voor het maken van bami zijn allerlei smaakmakende mengsels in de handel. Toch durf ik te stellen, dat het ge recht lekkerder wordt wan neer u het op de aangegeven manier helemaal zelf samen stelt. De benodigdheden voor twee personen zijn: 200 g sperzie bonen, zout, 150 g varkens lap, 1 lepel olie, ui, knof look, djahé, 250 g mie, 1 prei, 200 g spitskool, 10 g marga rine, ketjap, selderij, peper, 1 ei, 5 g margarine, 1 tomaat; '/t liter melk, 25 g maizena, 30 g suiker (l/t liter blanke vla), half pakje vanillesui ker, 2 theelepels oploskoffie, half eiwit. 10 g suiker, 1 le pel geroosterde amandels nippers. Kook de afgehaalde en door gesneden sperziebonen in een kwartier beetgaar in weinig water met zout en laat ze ver volgens uitlekken. Snijd de varkenslap in kleine dobbel stenen en schroei deze in hete olie dicht. Temper het vuur, voeg kleingesneden ui, geper ste knoflook, zout en djahe toe en laat de massa onder gere geld omscheppen twintig mi nuten zacht bakken. Kook de mie gaar volgens de gebruiks aanwijzing op het pak. Snijd de prei in de lengte in vieren en vervolgens in stuk jes van een halve centimeter. Was deze groente en laat haar uitlekken. Spoel de spitskool af en snijd haar in fijne reep jes. Zet prei en kool op met ge smolten margarine en zout, bak de groente al omschep pende twee minuten en laat ze in de gesloten pan vervolgens acht minuten smoren. Meng groenten (boontjes, prei en kool), vlees en mie en laat -de massa voorzichtig omschep pende warm worden. Maak de bami op smaak af met ketjap, fijngeknipte selderij, zout en peper. Garneer het gerecht met reepjes omelet en partjes tomaat. Zet de helft van de melk op. Maak een papje van maizena, suiker en weinig koude melk. roer er wat hete melk door en schenk het mengsel bij de ove rige hete melk. Laat de vla al roerende een minuut koken en doe er van het vuur vanille suiker. oploskoffie en de rest koude melk bij. Laat de vla koud worden eq garneer haar met eiwit, dat met suiker stijf- geslagen is, en amandelsnip pers. JEANNE )dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 2 sep tember waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11 15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag van 14 00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19 00 u Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17 00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00. babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14 15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1 Europeaan; 2 onveranderlijk; 3 beklimmen; 4 volksmenner. OPLOSSING -fiooOeujep f 'uo6 •fgsaq z Uueisuoo z 'ueujsuejd i MARSDIEP WORDT GEEN WOONERF ALPHEN AAN DEN RIJN Het Mars- diep wordt niet veranderd in een woon erf. Dit hebben B en W laten weten aan bewoners van deze straat. Deze hadden gevraagd om een woonerf om de veilig heid voor de kinderen te verhogen. Ook de schoolleiding, medezeggenschapsraad en ouderraad van openbare school Ouds hoorn zijn voorstander van een woonerf. B en W van Alphen willen geen woonerf aanleggen omdat dit ingrijpende aanpas singen vergt. Ook willen zij geen par keerverbod instellen. Wel zegt het college dat er plannen bestaan de kruising Bur gemeester Bruins Slotsingel-Marsdiep- Groenoord te verkleinen. Ook wil men het Marsdiep versmallen en wordt moge lijk een 30 kilometer zone ingesteld. Alphense kerken op televisie ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Omroep Al phense Kerken (SOAK) gaat in samenwerking met de Lokale Omroepstichting Alphen aan den Rijn (LOA) in september vier televisie programma's uitzenden. De eerste uitzending is op zon dagmiddag 4 september om vijf uur. Het programma wordt vervolgens dagelijks, van maandag tot en met za terdag. herhaald op kanaal 52. Deze uitzendingen, die bestaan uit een kerkelijk en algemeen gedeelte, begin nen om half zeven. Lichtmast op Kerkvaartseweg AARLANDERVEEN Op de Kerkvaartseweg wordt, ter hoogte van de bebouwde kom-grens. een lichtmast geplaatst. De Belangen vereniging Aarlanderveen had hierom gevraagd. Langs de Kerk vaartseweg staat geen straatver lichting, zodat verkeer dat Aarlan derveen inrijdt plotseling van don ker in licht terecht komt. Ook an dersom is de verandering te groot, zo meent de Belangenvereniging. Bovendien wil de vereniging dat de gemeente Alphen er bij de provin cie op aandringt dat de gevaarlijke kruising Nieuwkoopse weg/Dorps straat wordt gereconstrueerd. B en W heeft beloofd dit te doen. Pastoor Hoogervorst viert jubileum ook in Langeraar LANGERAAR Pastoor Joop Hoogervorst viert zondag 4 september zijn 25-jarig priesteijubileum in zijn geboor teplaats Langeraar. Om half twaalf begint in de parochie kerk van de H. Hadrianus een plechtige mis met mede werking van het gemengd koor en een koperensemble van de muziekvereniging Arti et Religioni. Vervolgens wordt in het parochiehuis tegenover de kerk een receptie gehouden. Pastoor Hoogervorst werd op 2 juli 1963 tot priester gewijd in de O.L. Vrouwebasiliek in Maastricht. Enkele weken daarna ging hij aan de slag in het bisdom Hildesheim in West-Duitsland. Hij ging werken in de pa rochie van het plaatsje Gieboldhausen. Na parochies in Wolfsburg en Hamburg-Harburg werd hij in 1972 be noemd tot pastoor in Salzgitter-Hallendorf. Sinds tien jaar is hij werkzaam in in de parochie van Soltau op de Lüne- burgerheide. Hier is het zilveren priesterfeest al uitge breid gevierd, maar pastoor Hoogervorst wil het jubileum ook graag in zijn geboorteplaats vieren. Weekmarkt mogelijk naar Nuijensple TER AAR Het F.J. Nuijensplein en de F.J. Nuijenj kunnen er in de nabije toekomst wel eens heel ande gaan zien. Burgemeester en wethouderders zijn dit van Dit onderwerp werd gisteravond aangekaart door de hi Egberts (Gemeentebelangen). Hij vroeg hoe het mogelijk was dat de eigenaar van s bar De Pollepel in de straat na 10 maanden nog nie hoord had van zijn brief met plannen. Wethouder P Rijn van Openbare Werken gaf aan, dat er gewerkt aan de plannen en dat er een brief zou komen. De pi; houden niet alleen in dat de straat afgesloten won wordt ook gedacht aan een verandering van het pleii zodanig dat de „grijze vlakte" weer leefbaar wordt. G« werd onder andere aan plantenbakken. De wekelijkse markt, die nu op het kerkpad gehi wordt, levert momenteel problemen op met het verkeï combinatie met het andere probleem zou een weekma het plein naast 'de Pollepel' een mogelijke oplossing ki zijn", aldus de CDA-wethouder. BIJ JACHTHAVEN MEERZICHT RIJNSATERWOUDE De nieuwe eigenaar van jachthaven Meerzicht, de heer C.M. van Grieken, heeft ambitieuze uitbrei dingsplannen. Zo wil hij tegenover de jachthaven, aan de andere kant van de Herenweg, een tennis- en squashhal bouwen. Ook de' haven moet flink worden uitgebreid. Zo staat de bouw van een nieuwe waterloods op het programma. van oneken werd begin dit jaar de nieuwe eigenaar van jachthaven Meerzicht. De ha ven bestaat nu uit twee water- loodsen van 2400 en 1250 vier kante meter, een werkhal van 900 vierkante meter en een restaurant. Van Grieken wil de werkhal verhogen, zodat hij grotere schepen voor repa ratie en onderhoud naar bin nen kan halen. Tevens wil hij een nieuwe „natte" loods (waarin schepen kunnen bin nenvaren) van 2400 vierkante meter plaatsen en op het res taurant een woning bouwen. Voor de nieuwe loods is al een bouwvergunning. Aan de andere kant van de Herenweg is Van Grieken van plan een hal neer te zetten met tennis- en squashbanen, een sauna, solarium, fitness ruimte en een klein zwembad. Ook wordt gedacht aan een driving range, een oefengolf baan. Rond de haven wordt in het Braassemermeer een 380 meter lange kleidijk aanlegd. Binnen deze dijk kan de jacht haven worden uitgebreid. De bouwkosten bedragen zes mil joen gulden, de kleidijk kost drie miljoen. De gemeente Rijnsaterwoude hfeeft geen zeggenschap over de dijk. Van Grieken wil uitbreiden omdat de jachthaven volgens hem nu geen rendement oplevert. Door vooral de tennishal wil hij meer mensen naar Meer zicht trekken. De plannen werden gister avond gepresenteerd in een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Met name tegen de bouw van de tennishal bleek veel weerstand te bestaan. De heren C.B. van der Geest (CDA) en J. Boot (VVD) achten de bouw van een dergelijke hal onaan vaardbaar. Van der Geest wees onder meer op de toena me van het verkeer en Boot zag een tennishal voor een dorpje als Rijnsaterwoude niet ziten. W.P. Kuijpers (Gemeen tebelangen) had echter geen bezwaar tegen een tennishal. „Het is een groot ding, maar het is een goede zaak als er meer publiek komt. De hal zal welkom zijn bij de tennisvere niging van Leimuiden". Burgemeester M.J.J.M. Boelen toonde zich een warm pleitbe zorger van de uitbreidings plannen. Volgens hem zijn ook de beide wethouders ingeno men met het initiatief van de heer Van Grieken. „In Lei muiden zal enthousiast worden gereageerd als er in Rijnsaterwoude een tennishal komt. Wie overdekt wil ten nissen moet nu naar Sassen- heim of Oegstgeest", aldus Boelen. „Je moet niet alles op hangen aan Rijnsaterwoude zelf, want anders maak je elk initiatief kapot. Het college van B en W wil aan het dorp Rijnsaterwoude iets meer ge ven dan wonen alleen. Zo'n project komt ten goede aan de bevolking, aan de plaatselijke middenstand", zo betoogde Boelen. Tegen de bouw van een wo ning op het restaurant had de commissie geen bezwaar en ook de verhoging van de werkhal kon genade vinden in de ogen van de raadsleden. Voor de nieuwe loods is al een vergunning. Snoekseizoen van start Morgen opent het snoekseizoen weer. Dat betekent dat liefhebbers van de hengelsport zich in de Veender- en Lijkerpolder buiten de Bedijking te Roelofarendsveen weer kunnen uitleven in de jacht op snoek. Zo fors uitgevallen als de afgebeelde snoek zal men wel niet kunnen ophalen, maar ook de vangst van een exemplaar van gerin gere afmetingen wordt gezien als een sportieve prestatie. Snoekver- gunningen zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het secretariaat van Vis club ,,'t Loze Vissertje", van Harteveldstraat 17 in Roelofarendsveen. De kosten van een seizoenvergunning bedragen vijftien gulden. Een dagvergunning kost een rijksdaalder. Het seizoen in de polder is vastgesteld van 1 september tot en met 31 januari 1989. Vergunnin gen zijn tevens verkrijgbaar bij Jan van der Meer Hengelsport, Noordeinde, Botenverhuur K. Verhaar, Noordiende, Botenverhuur 't Veen, Langeweg 16 en botenverhuur De Haven bij 't sluisje, alle in Roelofarendsveen. Voor het seizoen '88-'89 zijn 100 jaarvergunnin gen beschikbaar. Dagvergunningen zijn onbeperkt te verkrijgen. ZEVENHOVEN De Zeven- hovense gemeenteraad en met name de heer W. Kempenaar (CDA) toonde zich gisteravond verheugd over het besluit van de minister van landbouw en visserij tot reconstructie van het tuinbouwgebied in de Noordse Buurt. De heer Kem penaar. zelf woonachtig en werkzaam in de Noordse Buurt, wilde graag weten in hoeverre de gemeente een taak in de reconstructie toebe deeld zal krijgen. Voor volgen de week staat een gesprek met de reconstructiecommissie op het programma; in deze com missie zullen ook afgevaardig den van de gemeente aanwe zig zijn en kunnen ook zij hun inbreng kenbaar maken. Een ander verheugend bericht was het feit dat gedeputeerde Jansen de gemeente heeft la ten weten al bezig te zijn met het verrichten van metingen langs de Provinciale weg S10 voor de aanleg van een fiets pad dat moet aansluiten op het fietspad langs de Oude Spoor baan naar De Hoef. Voorzitter J. Huigsloot sprak de hoop uit dat de definitieve plannen voor dit fietspad op korte ter mijn bewaarheid zullen worden en dat met de realisa tie ervan zo spoedig mogelijk kan worden begonnen. De heer C. van Veen (CDA) vroeg of de realisatie van het fiets pad langs de Oude Spoorbaan op losse schroeven is komen te staan nu de provincie Utrecht de gemeente Mijdrecht telefo nisch heeft laten weten geen subsidie beschikbaar te stellen voor het gedeelte dat straks bij een gemeentelijke herindeling naar de provincie Zuid-Hol land gaat. Maar gebleken is dat de Mijdrechtse raad toch besloten heeft het krediet be schikbaar te stellen en dat men opnieuw met de provin cie zal gaan onderhandelen. Voorzitter Huigsloot kon deze daad alleen maar positief be oordelen en merkte op dat deze ook precies past in het schema waarin de gemeentes willen werken. De speelterreinen in het Noordeinde, zowel achter De Schinkel als bij de St. Jan straat, zullen nog dit jaar worden ingericht. Er komen op beide veldjes een zandbak en een aantal houten speeltoe stellen. De raad stelde een krediet be schikbaar voor het aanbren gen van openbare verlichting bij het gemaal aan de Hoge- dijk. De weg is daar verlegd na de bouw van het nieuwe gemaal en plaatsen van een zestal lichtmasten was wel noodzakelijk gebleken. Het waterschap De Proosdijlanden zal voor de helft in de kosten bijdragen. De Vrouwenraad Leidschen- dam, waarbij nagenoeg alle vrouwenverenigingen zijn aangesloten, geeft de komen de maanden cursussen com municatie en conflictbehan deling. De cursussen bestaan uit twee series die vanaf morgen telkens op acht don derdagochtenden worden ge geven in gebouw De Haard aan de Kerkstraat. De hele cursus kost vijftig gulden. Voor verdere inlichtingen en aanmelding kan men terecht bij mevrouw IV. Duynstee, Burgemeester Keijzerlaan 32, 2262 BJ Leidschendam, tele foon 272258. Open dag In het Atelier Sassenheim aan de Kerklaan 31 wordt morgenmiddag en -avond open dag gehouden. Men kan kennis maken met het atelier en de cursussen die op 12 september weer van start gaan. De volgende lessen staan op het programma: aquarelleren door Lous Bloem, boetseren/tekenen naar model door Fredy Wolf en beeldhouwen in verschil lende technieken door An Soels. Zangavond De groep Dutch Seven treedt vrijdagavond op in de Trium- fatorkerk in Katwijk Aanvang acht uur. De toegang is gratis. Dutch Se ven brengt een programma van bekende geestelijke lie deren en klassieke werken zoals de bekende Mondschein Sonate van L. van Beethoven en werken van Handel. De presentatie is in handen van Sipke van der Land. John ter Maat houdt een korte medi tatie over de zending. Sharon De zangeres Sharon Vice uit Helmond treedt vrijdagavond Een kleurets van Ries Kleynen. op in bar-dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein in Hillegom. Blues Brothers gaat open om negen uur. Vice heeft een groten deels eigen repertoire, maar zingt ook nummers van Whitney Houston. Orgelconcert De Amsterdamse organist Jacques van Oortmerssen geeft vrijdagavond een con cert in de Nieuwe Kerk in Katwijk. Het is het voor laatste orgelrecital van de In ternationale Zomer-Orgelse- rie 1988, waarbij op het Van den Heuvelorgel wordt ge speeld. Van Oortmersen brengt werken ten gehore van Franck, Saint-Saens, Wi- dor, Vierne en Dupré. Het concert begint om kwart over acht. Toegang kost ze ven gulden. Houders van een CJP of Pas 65 moeten vijf gulden vijftig betalen-en kin deren tot 12 jaar vier gulden. FOTO: PR 3 september tot en met zater dag 8 oktober kleuretsen in gemengde techniek in galerie Rhijnkade elf in Alphen aan den Rijn. De thema's in het werk van Kleynen zijn de mens in relatie tot zichzelf en de ander en landschappen. De galerie is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van toen uur tot half zes en vrijdag van tien tot negen Expositie Fietstocht De Ren- en Toervereniging Bollenstreek en de Stichting Voorhout 10 Eeuwen Oud houden zaterdag 3 september een fietsdag. De start en de finish van de fietstochten hebben plaats in café De Buurman aan de Herenstraat in Voorhout. Er zijn een fa milie-fietstocht over 25 kilo meter en een liefhebbers- tocht over 75 kilometer. Tus sen negen en twee uur kan men zich inschrijven. Iedere fietser moet tussen vier en vijf uur de finish passeren. Ries Kleynen exposeert van een rijksdaah KOUDEKERK AAN DEN RIJN De bewoners van be jaardentehuis Rhijndael zullen op 11 oktober naar hun tijdelij ke onderkomen aan de Kerk laan verhuizen. Een ploeg van twintig verhuizers zal die dag komen voorrijden met acht verhuiswagens om het karwei te klaren. Dat maakte de di recteur van het Koudekerkse bejaardentehuis J. Rijnbeek gisteravond bekend tijdens een informatieve bijeenkomst voor familieleden van de bejaarden. Rijnbeek riep de familie op om zo mogelijk tijdens de verhuis dag hun bejaarde familielid in huis te nemen. Is dat niet mo gelijk, dan zullen de bejaarden opgevangen worden in de re creatiezaal van Rhijndael, en daar begeleid worden door vrijwilligers van de Zonne bloem. Ook bij het inpakken van de bezittingen en inrichten van de nieuwe kamer is de hulp van familie en vrijwilligers ge wenst. De noodbehuizing aan de Kerklaan is al op 12 units na geplaatst. De woningen zijn in een U-vorm neergezet en zullen in de komende weken geschikt gemaakt worden om de bejaarden te huisvesten. De nog bestaande kantine van de voetbalclub wordt omgetoverd in een recreatieruimte en keu ken. Als alles volgens plan ver loopt, zullen de bejaarden on geveer 14 maanden in hun noodbehuizing moeten door brengen. Elke maandagavond van zeven tot acht uur is er een speciaal spreekuur inge steld om de vragen van de be jaarden en hun familie over de verhuizing te bespreken. ONENIGHEID OVER RIJKSWEG 11 IGOR acht verlangens Hazerswoude onhaalbaar HAZERSWOUDE Het In tergemeentelijk Overlegor gaan Rijnstreek (IGOR) vindt dat de Rijkweg 11 over de Ge- meneweg in Hazerswoude heen moet worden aangelegd. Tevens stelt het IGOR dat de nieuwe weg bij Hazerswoude uit twee stroken moet bestaan. Het IGOR verschilt hiermee sterk van mening met de ge meente Hazerswoude. Die wil dat de Rijksweg 11 via een be tonnen bak onder de Gemene- weg doorloopt. Tevens wil Ha zerswoude dat de Rijksweg uit vier rijstroken bestaat. Het IGOR is bang dat de opstelling van Hazerswoude leidt tot uit stel omdat de plannen finan cieel niet haalbaar zijn. „Wij vrezen dan ook dat in het gun stigste geval grote vertraging zal optreden en in het ongun stigste geval de weg tussen Al phen en Leiden er nooit zal komen", zo schrijft het IGOR in een brief aan de gemeente Hazerswoude. Het IGOR wil Hazerswoude wel steunen om in de toekomst de Rijksweg 11 uit te breiden van twee naar vier rijstroken. In Hazerwoude is afwijzend gereageerd op het voorstel van het overlegor gaan. Tweekamp tussen visclub ROELOFARENDSVEEN WOUBRUGGE Viscl Looze Vissertje uit Ra rendsveen en Blauwe Zei Woubrugge gaan op zater september een tweekamf Dit gebeurt voor het zei achtereenvolgende jaar. 6.15 uur start het traditi gebeuren bij de steiger V visclub 't Looze Visserij het einde van de Noordei weg in Roelofarenq Voor deze wedstrijd i apart regelement van t sing. De prijsuitreikinj plaatsvinden in café De j nabij het sluisje aan het semermeer in Roelof<u veen. Ruiteningooiel aangehouden I RIJNSATERWOUDE -J 17-jarige jongeman uit Ij terwoude is vannacht rr nomen door de politie. D gen had om half twee 's I voor de derde keer een r de buurman ingegooid. 0 andere buren in de n bouwwijk „De Kuil" ha< vaker ruiten vernielt deed dit onder andere de buren geluidsoverl; den veroorzaken. De heeft de Rijnsaterwoud vannacht ingesloten ir Leiderdorpse bureau. Er naar een nieuwe verblijf voor de jongeman gezoet Inbraak in lingeriezaak ALPHEN AAN DEN RI Twee mannen zijn var door de politie aangeh bij een inbraak in een lin zaak aan de Julianastra waren bezig lingerie en badjassen van de winké te brengen naar hun aui inbrekers verschaften toegang tot het pand dc ruit van een deur in te g Een van de verdachten 44-jarige man uit Uithooi andere man weigerde naam op te geven. Jongen (9) geschepl LISSE Een 9-jarige in van Lisse is gisteravond do auto geschept op de Grev straat in Lisse. De jongei onverwacht vanuit de bos weg over. Een Lissese autt list kon hem niet ontwijke slachtoffer brak een bove en is overgebracht naar he conessenhuis in Heemstedi HAZERSWOUDE Het beroep van de Hazers woudse gemeenteraad bij de Kroon tegen de afkeu ring door Gedeputeerde Staten van diverse onder delen van het bestem mingsplan „Tussen Rijn en Rails" is niet ontvan kelijk verklaard. Een sim pele tikfout van de afde ling financiën is de oor zaak van de niet-ontvan- kelijkheid op procedurele gronden. Doordat ook an deren beroep hadden in gesteld blijven de conse quenties beperkt. Vorig jaar mei besloot de ge meenteraad in beroep te gaan tegen o.a. de beslissing van G S. om de polder Groenen dijk te reserveren als bedrijfs terrein. Dat kwam niet over een met de in 'Rijn en Rails' ingestelde agrarische bestem ming. Behalve dat bestond en bestaat ook de angst dat de wijk Groenendijk onleefbaar wordt. Dan wordt het inge klemd tussen industrie, een drukke verkeersroute Hoge Rijndijk en een spoorlijn. Genoeg redenen voor de ge meente om in beroep te gaan. Voor dat beroep moest 150 worden overgemaakt aan de Raad van State en wel binnen dertig dagen. Dat werd ook ge daan. In december bleek ech ter dat het bedrag door het verkeerd invullen van het cre diteurennummer aan een in woner van Hazerswoude was overgemaakt. Het college pro beerde de fout nog te herstel len door het verschuldigde be drag alsnog over te maken en de goede intentie aan de voor zitter van de Raad van State mondeling toe te lichten. Deze was daar echter niet gevoelig voor. Vooral omdat er sprake is van een „stuwmeer' van Kroonberoepen, die alle op be handeling wachten. Het beroep van de gemeente derhalve niet-ontvan verklaard. Een besluit dl te consequenties had ki hebben, ware het niet d inwoners van de wijk nendijk eveneens een l hadden ingesteld tege eventuele komst van h dustrieterrein. Hiermee de Raad van State alsm dwongen een standpunt nemen. Steun van gemeenti werd toegezegd aan de Iers van het beroep. Ook de toekomst getracht v met nog grotere zorgv heid met dit soort proci om te gaan.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 26