De Hoge Raad legt vooral noodverbanden ^DIP/TELEVISIE Ëotdóc Sou/tont MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 PAGINA 9 __ky Channel ÜÜ^jest bekeken Satelliet va")NDEN Sky Channel iet 12.3 miljoen kijkers best bekeken satelliet- .ion van Europa. Dat rijn .(kt uit de cijfers van zeteersfrAR (Pan European [evision Audience Re- y pwi(rch), die voor de twee- dii0 D°Jkeer een dergelijk Eu- :es onderzoek uitvoer- onderzoeksbureau maak- jebruik van een basisen- laiionstg onder kabelhuishou- 74.3o.js en een vier wekelijks traat jboek. Het onderzoek lijk® lid gehouden onder kabel- ite ojhöudens in elf Europese [ai); sïen waaronder Nederland junjvond plaats van april tot 'ANONW juni 1988. Uit de cij- t0<*Hf blijkt dat Sky Channel -i254i^r bekeken wordt dan di- I4.30.je concurrent Super annel, maar het bereik EATERi Sky is met zijn 10.7 mil- -740750 huishoudens dan ook 1.6 isotfoen groter dan dat van it d<Mirrr Channel. Bij kinderen lemy (ky Channel het meest po- i een oire tv-station met een jerspubliek van 2,6 mil- lastrf gerekend over vier we- 0. PolJ. Ook huisvrouwen kij- i9.oq meer naar het station. ma bereik is in vergelijking ng 1 vorig jaar toegenomen i.oo. 49 procent. In Engeland RA (tei.tky Channel momenteel morderde televisie-station ng kijkdichtheid betreft, oo. Nederland is Sky Channel meest populaire buiten- ibo ui; Ise station met een kijk- 10.00.'teel van 4,22 procent. na- di- is drie keer zoveel als ïylittiBr Channel dat een kij- ndeel heeft van 1,44 pro- Dit cijfer is te vergelij- (Spui met BBC 1 (1,31) en BBC ia!. ,1,27). Het bereik van Sky )0. •"/|nnel is gedurende vier by (ai) en 52 procent. Super te|N^nne^ heeft een bereik 14.00, 35 procent en MTV van De osrocent. De Nederlandse f^kt is opmerkelijk veran- 14.00,® gedurende de laatste Buitendien maanden met de 3 (altering van Nederland 3 en de wijdversprei- A cirfeseh ik baarheid van BBC >1.30. p BBC 2. Dit heeft geleid p°L^een opzienbarende frag- 2i30Ptatie van het kiikpu- iie Dijk. Het totaal aantal kij- 10. fen voor alle stations is af- OPOLrmen van naar 20.301 's deels het gevolg van roomj mooie weer gedurende di- 0<fonderzoeksperiode. HILVERSUM - De Hoge Raad moet in toenemen de mate „noodverbanden leggen" waar wetten geen uitsluitsel geven. Op zich een gelukkige aanvulling van de wetge ving, maar het moet wel voorzichtig gebeuren en het mag niet dienen om politieke problemen op te lossen. Waar mogelijk wordt gezocht naar juri dische aanknopingspun ten, maar ook wordt aan sluiting gezocht bij maat schappelijke opvattingen. Dat zegt de president van de Hoge Raad, mr. H.E. Ras, in een documentaire vanavond over dit instituut. Zijn woorden slaan vooral op de in de loop der tijd langzamer hand veranderde taak van de Hoge Raad: van wetsuitleg- ger naar rechter die beslist in maatschappelijke problemen (bij voorbeeld euthanasie, kraken, staken) waar wetsre- gels tekort schieten of niet meer op de huidige tijd zijn toegesneden. De Hoge Raad greep dan ook zijn jubileum jaar aan om zijn eigen plaats in het staatsbestel ter discus sie te stellen en meer be kendheid bij het publiek te kweken. De vrij educatief getinte film past in dat streven. De ma kers, Milo Anstadt en Leo Spigt, stonden voor de moei lijke taak het portret te schil deren in een tijdsbestek van ongeveer vijftig minuten. Daarbij richten ze zich tot een publiek dat weinig of niets van de rechterlijke macht weet. Spigt, advocaat en plaatsvervangend deken van de Orde van Advocaten, kruipt als interviewer in de huid van de onwetende die om uitleg en informatie vraagt. Tegelijk probeert hij ook de geïnterviewden uit hun tent te lokken over hun maatschappelijke betrokken heid. De Hoge Raad in zitting bijeen. De kijker moet dus ook niet een allesomvattend beeld verwachten, lange discussies of filosofieën: de film bestaat uit informatie, voorbeelden en gesprekken. De makers hebben actuele en aanspre kende praktijkgevallen geno men die bovendien een geva rieerd beeld van ons recht geven: het arrest over de sta king van het spoorweg- en later ander overheidsperso neel in 1983, een echtschei dingszaak waarbij de waar devermeerdering van onroe rend goed in het geding was en een strafzaak waarin de rechtmatigheid van het ge bruik van een anonieme ge tuige ter discussie stond. Aardig is dat de (overigens niet in de documentaire ver werkte) jongste actualiteit de levendigheid van het recht onderstreept. Zodra in de film gepraat wordt over de onmogelijkheid dat rechters wetten toetsen aan de Grond wet denk je meteen aan de recente toetsing van de Har monisatiewet van minister Deetman aan het Statuut voor het Koninkrijk der Ne derlanden. En het gebruik van de anonieme getuige in een strafzaak kwam onlangs nog in het nieuws toen de Europese Commissie voor de Rechten van de Mens de Ne derlandse rechters op de vin gers tikte. In een zaak, die nu aan het Europese Hof voor de Rechten van de Mens wordt voorgelegd, zou het be ginsel van „een eerlijk pro ces" zijn geschonden door het bewijs alléén te baseren op verklaringen van twee ano nieme getuigen. De historie van de afgelopen 150 jaar komt ook in de film aan bod, zij het zeer sum mier. Interessant is de aan dacht voor de „zwakke mo menten" in het bestaan van het college tijdens de Tweede Wereldoorlog, met als diepte punt het arrest van 1942 dat de wetgevende maatregelen van de bezetter sanctioneer de. Kritiek Mr. Ras is onomwonden in zijn kritiek: de Hoge Raad heeft in de oorlogstijd onvol doende blijk gegeven van be trokkenheid bij het afschu welijke gebeuren in Neder land, heeft ook onvoldoende besef gehad van zijn voor beeldfunctie. Ras, destijds nog rechtenstudent: „Ik dacht toen: waar zijn ze mee bezig, hebben ze wel contact met de werkelijkheid". Het belang van de onafhan kelijkheid van de rechter wordt in de film tenslotte FOTO: SP nog eens onderstreept door minister Korthals Altes van justitie die aangeeft dat die onafhankelijkheid inherent is aan het karakter van onze rechtsstaat: de rechter heeft het laatste woord. De macht van de overheid is toegeno men en dat vraagt om con tra-macht, aldus de minister. En dan is het, zegt hij, heel juist dat een rechter de wet gever op de vingers kan tik ken. De film kwam tot stand in samenwerking tussen Justitie en NOS, die samen met de Voorlichtingsraad (adviesli chaam van de regering) ook het geld op tafel brachten. De producent, de Stichting In formatie Rechtspraktijk, is een al langer bestaand initia tief van Anstadt en Spigt om ad hoe op verschillende ma nieren juridische informatie te brengen. Er komt overi gens nog een speciale versie van de film voor educatieve doeleinden. De NOS zal op 6 oktober ook nog een praatprogramma wij den aan de Hoge Raad. Een groepje mensen, onder wie naar verwachting ook een of meer leden van het hoogste rechtscollege, zal dan discus siëren over de vraag in hoe verre de Hoge Raad een rol speelt bij het handhaven van de rechtsstaat. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island, Australi sche serie. Afl.26. Lisa vat haar taak als hoofd van de huishouding serieus op, dit tot ergenis van enkele col lega's. 16.15 The muppet babies, te kenfilmserie. Afl.: Naar de dierentuin. 16.40 Boomer, jeugdserie. Afl.21: Boomer in het nauw. 17.05 KRO's Tekenfilmfestival. 17.24 Algemene Loterij Neder land. Bekendmaking van de vierde trekking van de girorekeningshouders. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Lekker weg, toeristische serie. Afl. 14: Roermond en omgeving. KRO 18.05 (si Markant achterland: Muziek in Thorn. 18.30 Throb, Amerikaanse serie. Afl.: Een regenachtige dag. Als slot van de serie worden herinneringen op gehaald. Groepen uit vori ge afleveringen verschij nen nog eens in beeld. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 Cijfers en letters, spelpro- gramma. Presentatie: Bob Bouma. 19.45 Tom and Jerry. 19.52 KRO's screentest, pro gramma waarin Han van der Meer 3 kandidaten met journalistiek talent op de proef stelt. De kandidaten zijn: Bavo Crombach uit Roermond, heeft de Til- burgse academie voor de journalistiek gevolgd, is 26 jaar oud, hij interviewt gouverneur Kremers. Mar- lou Wens uit Tilburg, heeft de academie voor de jour nalistiek Tilburg gevolgd, is 22 jaar oud, zij interviewt vakbondsbestuurder Paul Rosenmuller. Joris Abe- ling, 16 jaar oud uit Oss heeft het afgelopen jaar het gymnasium afgesloten. Hij interviewt de schrijver- /presentator Boudewijn Büch. De drie kandidaten worden beoordeeld door een publieksjury en een vakjury. Die vakjury be staat uit Milou van Sprang, Paul Witteman en Wim Bosboom. KRO/RKK 21.00 Verre opdracht. Aad van den Heuvel en Han van der Meer bezoeken mensen in de missie. Vandaag: Brazi lië en Egypte. 21.50 Yes minister, Engelse co- medy-serie. Afl.2: Het offi ciële bezoek. NOS 22.30 Journaal. Wim Bosboom maakt van avond deel uit van de jury die nieuw journalistiek talent be oordeelt in 'KRO's Screentest'. Ned. 1 om 19.52 uur. FOTO: NOS KRO 22.40 Street legal, Canadese advocatenserie. Afl.: Bang voor bloed. Leon verdedigt Dr. Creighton, wiens pa tiënte is overleden op de operatietafel. Steve duikt in de muzikale auteurs rechten. 23.30 Einde. NEDERLAND2 AVRO 16.00 EDevil to pay, Amerikaan se speelfilm uit 1931 van George Fitzmaurice. Met: Ronald Colman, Frederic Kerr, Loretta Young e.a. Wanneer William Hale na een reis naar Zuid-Ameri- ka in Londen terugkomt, wordt hij binnen de kortste keren verliefd op Dorothy. Zij staat echter op het punt te trouwen met een groot hertog. 17.10 Firato Magazine, Amanda Spoel bespreekt op de RAI te Amsterdam de ontwik kelingen op het gebied van de televisie. 17.40 Foofur tekenfilmserie. Afl.: Allemaal een baantje. 17.55 Dungeons Dragons te kenfilmserie. Afl.: De dag van de tovermeester. AVRO 18.17 AVRO's Sportpanorama, sportprogramma met het doelpunt van de maand en een Duitse film over twee jonge bergbeklimmers die laten zien dat een rots ook zonder technische hulp middelen te beklimmen is. 18.45 Es! Ontdek je Plekje. Van daag: Valkenburg. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Chico's Place. 19.00 Planeet Aarde, documen taire serie. Afl.3: Klimaat geheimen. NOS 20.00 ^Journaal. AVRO 20.29 Holland Triathlon Almere, verslag van Bob Pach en Arno Vermeulen van de op zaterdag 27 augustus ge houden Holland Triathlon. Aan de start bij de heren o.a. Axel Koenders. de man die sinds een maand in het bezit is van het we reldrecord met 8 uur, 13 min en 11 sec en een leger tje atleten dat Koenders graag van een vijfde over winning in Almere wil af houden. Bij de dames zal een spannende strijd ont staan tussen de winnares van vorig jaar Ada van Zwieten en Irma Zwarthuis. 21.30 Kom 'na langs in Des In- des, Amanda Spoel en Ka- rel Prior praten met drie Indonesische eregasten. 22.45 Nightcourt, Amerikaanse comedyserie. Afl.9: Some like it hot. 23.10 European Business Weekly, overzicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. Presenta tie: Leontien Ceulemans en Peter Hobday. Met o.a. aandacht voor de Europe se autofabrikanten/indus trie in Amerika, een Inter view met de heer W.de Clercq, lid van de Commis sie van de EG. belast met buitenlandse betrekkingen en handelspolitiek en de Businessman of the week: Lars Eric Magnusson, Zweedse onroerendgoed- magnaat. NOS 23.40 Journaal. AVRO 23.45 Wilhelmus. NEDERLAND3 20.00 20.29 22.30 22.40 23.10 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Het klokhuis Smaak. Toeten en blazen, muzika le documentaireserie van Cas Brugman. Afl.4. SOCUTERA Ik dacht... nu ben ik aan de beurt, film vn het Ko ningin Wilhelmina Fonds. NOS Journaal. IKON deels EGefundenes Pres sen, documentaire over de ondergang van het Habs- burgse keizerrik Oosten- rijk-Hongarije in 1918. NOS Sport Studio. IKON-KRO/RKK Kenmerk, actualiteitenru briek. IKON Bericht van de Wilde Gan zen. NOS Journaal. De Haag Vandaag. Nieuws voor doven en slechthorenden. ,SFT ihanntl Columbo De bijna perfecte :i cior moord (The bye bye sky high HUIS: l-Q. Murder Case), Amerikaan- 0, 21.4 se tv-film van Sam Wanama- i monl ker. Met: Peter Falk, Theodore ma. di Bikel. Samantha Eggar e.a. .45. f Einde, iws; <P Nieuws. 9 Tik Tak animatieserie voor de allerkleinsten. Afl.61. i Kameleon doe-programma voor kinderen. Vandaag: Gips. Presentatie: Danny Verbiest en I Ellen Sleuwaegen. Langs Vlaamse wegen: Laar- ne. tussen kasteel en Meersen. Uitzending door derden. Lichtpunt, een programma van de Vrijzinnige Verenigingen. Mededelingen en programma- j overzicht. 5 Nieuws. Aansl.: Paardenkoer- Felicien Grevéche, achtdellge Franse serie van Michel Wyn. Met: Sylvain Joubert, Jenny Cleve, Anne-Marie Besse e.a. Afl.7. Hoogspanning (High Anxiety), Amerikaanse speelfilm uit 1977 vna Mel Brooks. Met: Madeline Kahn. Cloris Leachman. Har vey Korman, Dick van Patten. Ron Carey en Howard Morris. Dr. Richard H. Thorndyke wordt de nieuwe directeur van een psychiatrisch instituut. Hij moet behalve met zijn hoogte vrees. ook afrekenen met ja loerse collega's. Blikvanger. modemagazine. Thema De nieuwe herfs.t- en wmtercoilecfies in Brussel. Gent. Barcelona. Dusseldorf. Londen en Pari|s. Met: Actueel - De modeshow van de Ant werpse Academie; Een „blik- vanger'-prljs voor jonge Ju weelontwerpers -Straatmode in Genk en prijsaankopen. - Man en vrouw van de maand. - Modespel: „Meester" (hij be gint weer!) Frank Dingenen. Presentatie: Ghislaine Nuytten. Regie: Marijne Bruggeman. Nieuws. Aansl.: Coda: De gil, van Federico Garcia Lorca, in een vertaling van Dolf Ver- Einde. 3F 1 Hello Moineau; De smurfen; Mimi Cracra. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Paardenkoersen. Journaal. Actualitès la Une e actuali teitenmagazine. Grand ècran: John Wayne cy clus: Une bible et un (usil (Rooster Cogburn), Ameri kaanse speelfilm uit 1975 van Stuart Millar. Met: John Way ne, Katharine Hepburn, Antho ny Zerbe e.a. Omdat sherrif Rooster Cogburn zijn revolvers te veel gebruikt, wordt hij op non-actief gesteld. Maar wan neer een bende desperados de omgeving onveilig maakt, heeft men hem weer nodig. l'Art Noveau, 4-delige docu mentaireserie over de Art Nou veau. Afl. 1Progressieve bour- goisie en esthetische koorts. Laatste journaal. In „Besuch im Geisterhaus" een portret van de Chileense Isabel Allende. Did. 2, 22.15 u. DUITSLAND 1 15.30 Blauer Montag, magazine van uit Frankfurt. 16.00 Dia Trickfilmschau. 16.15 Hat programma met de muia. 16.45 Henry und ein linkea Bein, 6- delige Engelse serie. Afl.. Met: Courtney Roper-Knight, Jane Wood. Don Henderson e.a. 17.10 Dia kleine Dampflok, teken film. 17.15 Tageaachau. 17.25 Einda. 17.25 Fame, Amerikaanse serie. Afl.: Satrallüren. 16.15 Kunstatücke: lllusionen von 18.26 Tagesschau. 16.30 Hier und Haute. 18.52 Detektivbüro Roth, serle. Afl.: Steine reden doch. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 CE Tageaachau. 20.15 Die Texaa-Klinik, serie met Jim Metzler, Shelley Hack. Alec Baldwin e.a. Afl.: Auge in Auge mlt dem Tod. 21.00 Leute. Serie filmportretten. Vandaag: Animator. 21.15 Kinder dea Stauba, documen taire over de thuiskomst van de kinderen met een Ameri kaanse vader en een Vietna mese moeder. 22.00 Nur für Busse, sketsches van Jochem Busse. 22.30 Tageathemen, actualiteiten. 23.00 Europaische Film- und Fern- aahjahr: Zu Freiwild verdammt. TV-film van Jerzy Hoffmann en Jan Purzycki. Met: Sharon Brauner. Anna Dymna, Günter Lamprecht e.a. Polen tijdens WO II: Nadat de twaalfjarige Ruth aan de deportatie door de SS ontkomen is, belandt zij via omwegen In een klooster, waar men haar naar een on derduikadres stuurt. Met be hulp van de jonge partisaan Antek weet zij aan een vergel dingsactie van de Nazi's te ontkomen. 00.35 Tagesschau. 00.40 Nachtgadanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulem- kampff. 00.45 Einde. DUITSLAND 2 15.30 3] Teletekst-overzicht. 15.50 Programma-overzicht. 15.55 Haute. 16.00 Black Beauty, jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas. Stacy Dor- ning, Stephen Garlick e.a. Afl.: Kevlln, der edle Ritter. 16.25 Circo Wir zpielen Zirkus. FOTO: SP 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lön- dern. 17.10 SI Tele-llluatrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 SOKO 5113. serie. Afl.: Das harte Geschaft. Met: Werner Kreindl., Wilfried Klaus, Bernd Herzsprung e.a. 18.20 SOKO 5113, vervolg 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Sommerfestival im ZDF: Dies Bildnis ist zum Morden schön (The gentle hook), misdaadfilm van Günter Grawert naar het toneelstuk van Francis Dur- bridge. Met: Gila von Weiters- hausen, Nicolas Briger, Eva- Maria Meineke e.a. Als de bin- nenhuisarchitecte Patricia Ha- rison nog net op tijd voor de 60-ste verjaardag van haar va der In Londen aankomt, blijkt er bij enengerenommeerde kunstkenner en vriend van haar vader ingebroken te zijn. Uit zijn waardevolle kunstcol lectie ontbreekt echter niets. 21.15 WISO, sociaal economisch ma gazine. 21.45 Heute-journal. 22.15 Besuch im Geisterhaus, por tret van de Chileense schrijf ster Isabel Allende. 23.00 3) ZDF Jazzclub, met Peter Herbolzheimer Rythm Combi nation Brass en Silvia Droste (zang). 00.00 Heute. DUITSLAND 3 16.30 West extra drei, talkshow live vanaf de Audlo-Video-Messe in Düsseldorf. 17.30 Teletekstoverzicht. 18.00 Trickfilmschau, met Barney Bear, tekenfilmserie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 19.55 Einde. 20.00 Schlösser und Garten in der DDR, documentaire serie over kastelen en kasteeltuinen in de DDR. Vanavond: Das Garten- haus an der llm: Goethe und der Hof von Weimar. 20.45 Klimbim (25) amusements programma met Ingrid Stee- ger, Elisabeth Volkman. Hel mut Holger e.a. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Fotogeschichten: Hilmar Pa- bel erzahlt. Afl.6: Bilanz Ausklang. 22 00 Die Dokumentation dos Aus- lands: Maharadchas, docu mentaire serie over de gouden tijden van India. 23.30 Laatste nieuwe. Scene uit „Hair". BBC 2, 23.10 u. FOTO: PR BBC 1 14.55 Grandstand (vervolg), geva rieerd sportmagazine met om 14.55 u. paardensport (paarde- rennen Ie Ripon), 15.05 u. cric ket (vervolg testmatch Eng.-Sri Lanka vanuit het Lords sta dion); 15.25 u. paardesport (vervolg), 15.35 u. cricket (ver volg), 15.55 u. paardesport (vervolg). 16.05 u. cricket (ver volg). 16.40 u. autosport (auto races uit Brands Hal), 17 u. cricket (vervolg). 17.35 u. eind uitslagen. Nieuws om 14 u. 1805 Nieuws. 18.15 Tekenfilm. 18.20 Neighbours, serie met Anne Charleston. Kylie Minogue, Craig McLachlan e.a. 18.45 Daylight robbery. 19.15 Hi-de-hi, comedyserie. Afl.: Tell it to the Marines. 20.00 Wogan, talkshow van Terry Wogan. 20.40 SI Ever decreasing circles comedy-serie met Richard Briers, Penelope Wilton, Peter Egan e.a. 21.10 Flash Gordon, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Mike Hodges. Met: Sam J. Jones, Melody Anderson, Chaim To poi e.a. 23.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 23.15 E Miami Vice, Amerikaanse politieserie. Met: Don Johnson en Philip Michael Thomas e.a. 00 00 Edinburgh Military Tattoo. 01.15 Cricket. Testmatch Engeland - Sri Lanka vanuit het Lords-sta- dion, samenvatting. BBC 2 15.25 West Side Story, Amerikaanse musicalfilm uit 1961 van Ro bert Wise. Met: Jerome Rob- bins, Natalie Wood, Richard Beymer, George Chaklris, Rita Moreno e.a. 17.15 Notting Hill carnival, vooruit blik. Na 18 uur 18.05 Cricket: Testmatch Engeland - Sri Lanka vanuit het Lords-sta- 19.15 The Escape Artist, Ameri kaanse speelfilm uit 1982 van Caleb Deschanel. Met: Griffin O'Neal, Raul Julia, Teri Garr e.a. 20.45 Showtime at the Apollo. 21.10 IB Wildlife Showcase. Serie natuurdocumentaires. 22.10 Notting Hill Carnival, vooruil- blik. 23.10 Hair, Amerikaanse musicalfilm uit 1979 van Milos Forman. Met: John Savage, Treat Willi ams, Beverly D'Angelo e.a. 01.05 Weerbericht. 01.10 Open Univeraity. 01.40 Einde. SKY CHANNEL US College Football. The Nescafe UK Top 40. The DJ Kat Show. Branded. The Times Headline News. Earthfile. The Uniroyal Weather Report. Hazel. The Timea Headline Newa. Black Sheep squadron. Rush. The Times Headline News. Police Story. The Times Headline News. Mobil Motor Sports News. The Times Headlin News. 1988 Monroe C.A.R.T.. Soul in the City. The Uniroyal Weather report. Prague Chamber Ballet. Crosse Fuge. Rothko. 03.25 Not Just a Second Fiddle SUPER CHANNEL 15.55 Goodyear Waalhar. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. 18.30 Take Club Magazine. 19.25 Goodyear Weather. 19.30 Say Ah. 20.00 Game for a Laugh. 20.30 Some Mothers do'ava 'em. 21.00 Shoestring. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.15 Super Channel Nieuws. 22.30 Goodyear Weather. 22.35 Monday Night Football with 00.15-02.15 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 Ray Cokes. 23.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Rock etc. 16.30 Paul, Marie et les enfants. 17.00 Incursion. 17.30 Felix el Ciboulette. 17.45 Telefrancait. 16.00 Recreation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Nouveau Monde. 19.30 Beau et Chaud. 20.30 Paul, Marie et lea enfanta. 21.00 Rock etc. 21.30 Incursion. 22.00 Journal télévisè. 22.30-23.30 Let Noirs Americans. ffl Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■B Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst S3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels BO Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot, Engelse serie. 16.22 EKerkepad. 16.51 Haan tje de voorste jeugdserie (slot). 17.19 Paul Bunyan, tekenfilm van Walt Disney. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 De Stuntels, tekenfilm serie. 17.46 NCRV Zeil Surf TV. NEDERLAND 2 TROS 15.30 TROS muzikaal twee luik, muziekprogramma. 16.35 E TROS dinsdagmiddagmatinee: Belle Star's dochter (Belle Stars daughter), Amerikaanse speelfilm uit 1949. BRT 1 16.15 Waregem Koerse, rechtstreek se reportage van deze klassieke stee ple chase. 17.55 Nieuws. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Gesundheit, gezond heids-tips. 10.00 Tagesschau. 10.23 Die Texas-Klinik, serie. 11.10 ML - Mona Lisa vrouwenmagazine. 11.50 Umschau. 12.10 Deutsche Erbschaf- ten 12.55 Persoverzicht. 13.00- 13.15 Heute. 15.00 Tagesschau. 15.05 e Fury, jeugdserie. 15.30 Wahl- bekanntschaften. Afl.4: der Fussbal- ler, die Tanzerin und der Fernseh-Au- tor. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Zu Lande, zu Wasser und in der Luft, met Nederlandse en Duitse kan didaten. 17.05 Fox, der Fuchs, kin derprogramma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Einde. 17.25 Friedrich und Friederike. (WDF). BBC 1 07.35 RKO Short, Edgar Kennedy. 08.00 Breakfast Time, ontbijttelevi- sie. 09.35 E Flash Gordon. 10.00 Nieuws. 10.05 The Pink Panther Show, tekenfilm. 10.25 Why don't you? 10.50 Laurel and Hardy, teken film. 11.00 Nieuws. 11.05 Silas, kin derserie. 11.30 Play School. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.02 Fighting Devil Dogs. 12.25 Man and Boy. 13.00 Nieuws. Aansl.: The gar den party. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours, serie. 14.50 Cricket, Test match - Sri Lanka. 17.00 Teken film. 17.10 Children's BBC. 17.15 Popeye, tekenfilm. 17.35 A Day in the life serie. SKY CHANNEL 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 The DJ Kat Wake-Up Club. 08.05 The DJ Kat Show. 09.00 The Coca-Cola Eurochart Top 50. 10.00 Soft and Romantic. 11.00 The Nes cafe UK Top 40. 12.00 Countdown. 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Mobil Motor Sports News. 15.00 Davis Cup Tennis 1988 By NEC. 16.00 The Coca-Cola Euro- chart Top 50. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Superlime. 08.00 European Business Weekly. 08.30 Super Channel News. 08.45 Super Channel News. 09.00 Music Box. 13.00 Mad- hur Jeffrey. 13.25 Goodyear Wea ther. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Goodyssr Weather. 16.00 Superlime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De klassieken 20.00 Nieuws. 20.02 Tancredi, opera van Rossini. 23.00 De dood huist in een holle kroon, hoorspelserie. 23.45 Grammofoonmuziek. RADIO 5 18.10 VARA: Factor 5 - extra. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.00 TELEAC: Ni Hao. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Sporttribu- ne. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Passage 88. 21.30 Hafabra 22.05 Parlando, literair programma. BRT 2 17.05 Bistro Gérard. 19.10 Zig Zag. popmuziek. 22.05 Maandag om tien. 23.30-02.00 Twee tol twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Paco Perta, gitaar. 19.00 Kroniek. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Basilica-concert. Camerato Lysy. 1. Concerto van Vivaldi. 2. Concerto in G van Tele- mann. 3. Concerto In D van Bach. 4. Vijf cellostukken van Couperin. 5. Concerto van Haydn. 6. Suite van Atterberg. 22.30 XYZ van de Post War Blues (9). 23.1S Strijkkwartet nr. 1, Tsjaikovsky. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Als er één over de dam is. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo Magazine. 14.05 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.03 EO: Oe Muzikale Fruitmand. 10.03 Open Huis ontmoeting. 11.03 Zomerexpresse. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 16.05 Meesters der voordracht skunst. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Rigter. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De manager. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Mensen in de schaduw. 11.00 Studio 55. 12.05 In het spoor van Abraham. 12.35 Te Deum laudamus. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Rondom het woord. 13.30 NCRV-Leersplegel. 14.00 Gesprekken rond kerk en cul tuur. 14.30 TELEAC: Vrouw en computer. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Weal: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Och! endmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 78 Toerentljd. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Berichten uit Zultezele. 10.03 Oud en jong. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 14.00 Oe gewapende man. 17.00 Focus kort. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee uit Wenen. 10.45 Matinee met Mlaskovsky, Brahms. Dellus. 12.20 Tafelmuzlek van Scarlatti, Co- rette. Boyce. Vivaldi. 13.10 Symfonisch concert. 15.10 Wel thuis. 17.15 Namiddag met Berlioz en Maes.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9