SATURNUS MIST TE VEEL KANSEN Erika Wijsman en Marti jn Royen sterk in Zoeterwoude TENNIS CIRCUIT Yvonne van Dorp schittert in Den Haag Van Beelen eerste in Oegstgeester triathlon Rabobank Q Derde plaats van Veenend SPORT SaidMOowumt MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 PAGI Ter Leede op dreef SASSENHEIM De dames van Ter Leede hadden in de interregionale klasse weinig moeite met Zeeuws kam pioen Kloctinge: 9-0. De eerste helft bo den de Zeeuwsen nog behoorlijke te genstand en viel het eerste doelpunt, van Jenny van der Mark, pas na een half uur. Van der Mark brak het Zeeuwse moreel door voor de rust nog een tweede keer te scoren. In de tweede helft barstte een ware doelpuntenregen los, waarin Van der Mark er nog drie op haar naam zette. Dorien van Nobe- len, Tineke Datema, Marion van der Ploeg en Els Schoon maakten het ne gental vol. In de hoofdklasse won UDO met 2-6 van De Sleutels, ruststand 0-4. SJZ maakte Groeneweg in met 5-0, rust stand 1-0. LEIDEN „Ongelooflijk, dat men sen zoveel kansen kunnen missen". Saturnus-trainer Roy van Gurp doelde met zijn commentaar na het eerste veldhandbaltreffen tegen DES niet alleen op zijn eigen ploeg. De door de Leidenaren met 9-14 verloren openingswedstrijd was een festival van missers. In de tweede divisie werd Rijnstreek met 9-19 geveegd door VELO. De partij van HVV tegen Atomium werd vlak voor de rust gestaakt. Bij een stand van 8-3 brak een onweer uit dat verder spelen onmoge lijk maakte. De dames van OASE kwa men met hun sterk verjongde ploeg niet aan bod tegen Olympia. De Wassenaarsen wonnen met 9-13. De dames van Saturnus krabbelden uit kansloze positie terug naar UVG, om tenslotte toch met 11-10 te ver liezen. De handballers van Saturnus en DES kwamen maar moeizaam op gang. Vijf minuten bleef de stand op 0-0 hangen. Sa turnus liep uit naar 1-5 voordat DES iets terugdeed. Halverwege leidden de Leide naren nog met 4-5. Dat was grotendeels de verdienste van keeper Rob Otten. Hij be zorgde de mannen uit Papendrecht regel rechte frustraties door niet alleen cirkel- schoten, maar ook break-outs uit zijn doel te ranselen. Dat hield hij tot ver in de tweede helft vol. Met nog zeven minuten te gaan, en bij een stand van 7-8 brak ein delijk het Leidse verzet. Saturnus volgde het voorbeeld van DES door de fraaiste mogelijkheden om zeep te helpen. De handballers uit Papendrecht kwamen daardoor nog vrij gemakkelijk aan hun 14-9 zege. VEIO was naar Rijnstreek gekomen om ,,de schade te beperken". Het kon dan ook de ogen niet geloven toen Rijnstreek met een half recreanten-team het veld betrad, voor de jonge ploeg uit Wateringen was het al na het eerste beginsignaal een gelo pen partij. De 2-8 voorsprong halverwege werd opgevoerd tot een 9-19 overwinning. De hanbalsters van OASE en Olympia speelden een open wedstrijd. Met het snel opbrengen van de bal had OASE inciden teel succes. Zodra de defensie van Olym pia zich had gegroepeerd was er voor de jonge ploeg uit Oud-Ade weinig eer te be halen. Ondanks dat Olympia speelsters als Tieske van Duyn en Angelique Schonk miste, was het geen moment in gevaar. Olympia won met 9-13 na bij rust al met 3-7 te hebben voorgestaan. De dames van Saturnus lieten UVG in de tweede helft uitlopen. Na om en om scorend de eerste helft te zijn doorgekomen (4-3) kwam UVG op een 10-5 voorsprong. Daarna kwam onder aanvoering van Anneke van Oort (vier doelpunten) de Saturnus-trein op gang. Het was niet genoeg voor een wedstrijdpunt. Bij 11-10 bliezen de arbi ters voor het einde, waarna het echte on weer kon losbarsten. Uitslagen. Dames: Foreholte - EHC 16-8, Fairplay - HEC 2 10-10, SOS - MMO 6-4, EDH - Rijnstreek 6-1, HVS - Quintus 2 12- 8, MMO 2 - Warmunda 4-24; Heren: SOS - Olympia 11-19, CWP 2 -Warmunda 9-12, DSO - Foreholte 15-10, MSV - Wings 2 19- 13. OEGSTGEEST Jaques van Beelen is winnaar ge worden van de Haaswijk- triatlon. Hij won het duel met Oegsgeestenaar Mart Moraal, de winnaar van vorig jaar. Leidenaar Sam Springer eindigde op der de plaats. Van Beelen boog zijn achter stand van twee-en-een-halve minuut bij het hardlopen om in een voorsprong van twee minuten en 18 seconden op de nog steeds - licht -gebles seerde Moraal. Van Beelen legde hierdoor het zwem men, lopen en fietsen in een tijd ruim onder de twee uur af. Bij de vrouwen kende Carla van der Does geen te genstand en won zodoende haar zevende wedstrijd van dit seizoen. De scherpe tijd van 2.11.18 kwam met name door haar snelle fietstijd tot stand. In totaal waren er meer dan tweehonderd deel nemers aan de triathlon. In Almere verschenen zater dag enkele regio-triatleten aan de start van het Open Nederlands Kampioenschap hele triathlon. Oegstgeeste- naar Jaques van der Hofste de noteerde de snelste tijd van hen door na 11 uur en 9 minuten de meet te passeren. Ben van Kempen uit Voor hout kwam na 12 uur en 10 minuten over de streep. Dit betekende dankzij veelvuldig lekke banden bij het fietsen géén verbetering van zijn persoonlijk record. Met drie lekke banden kwam van Kempen er nog niet slecht vanaf. Ben Christen werd zes maal getroffen door een leegloper en moest als gevolg hiervan de wedstrijd staken. Andere finishers waren Ca- rel Cappel uit Leiderdorp en Katwijker Kees van Beelen, die beiden iets meer dan twaalf uur nodig hadden. Hans van Zijp uit Leiden en Oegstgeestenaar Rob van der Luit eindigden rond de twaalf en en half uur. Zaterdag werd eveneens de kwart-triathlon van Alphen aan de Rijn gehouden. Een aantal A-triatleten, die niet in Almere aan de start ver schenen waren, stonden hier aan het vertrek. Winnaar werd hier Nico Marijnissen uit Bergen op Zoom, die in 2 uur 2 minuten en 40 secon den het parcours afraffelde. Dit was zeker gezien het las tige en gladde fietsparcours bepaald geen kinderachtige tijd. Roeland Wezelenburg uit Krommenie eindigde als tweede op bijna een minuut, John Engele op anderhalve minuut als derde. Van de re gio-triatleten was René van der Graaf uit Koudekerk aan de Rijn veertiende op elf mi nuten en Rob Koster uit Lei derdorp 22e. Bij de vrouwen won Inge van der Pol weer eens. Hanneke Lieverse uit Hillegom, van het wielren nen overgestapt, eindigde als tweede op twee minuten. Tilly van Overloop naar historische winst UTRECHT/LEIDEN Erika Wijsman en Mar- tijn Royen werden de op vallendste spelers op het Drie Klaver Drie toer nooi van Zoeterwoude. Wijsman werd finaliste in het damesenkel C en won het D-onderdeel. Royen werd zonder set- verlies winnaar van het hoofdnummer, het he renenkelspel C. Zoeter woude stond duidelijk in het teken van de nade rende Masters-strijd. Bij de OLTC werd na een wolkbreuk een aantal fi nales naar later tijdstip verplaatst. Tilly van Overloop won het da mesenkel C middels een historische overwinning op Joan Zonnevylle. Jan Klein werd in zijn „ei gen" Leimuiden 30+- toernooi twee maal win naar. „Leiden" kwam in Utrecht in drie finales uit. Zoeterwoude Het Drie Klaver Drie toer nooi van Zoeterwoude heeft in het teken gestaan van de vanaf morgen op het park van Unicum te verspelen Leidse Courant Tennis Cir cuit Masters. In de C enkel spelen waren Liesbeth Hoog houdt bij de dames en Eelco Adrichem bij de mannen nog in de race voor een plaats. De eerstgenoemde heeft haar kans gegrepen, de laatst^ sneuvelde voor de Masters in de halve finale tegen latere winnaar Martijn Royen met 6-4, 6-3. In de D-categorie was de strijd nog emotione ler. Kim Dirkse moest zich zaterdag 4 uur en 40 minuten concentreren en beheersen om Marieke Bethlehem op de knieën te krijgen. Met 7-5, 5- 7, 7-5 verkreeg Dirkse loon naar werken en volhouden. Maar op dat moment was haar plaatsing alleen te bere kenen op de op dat moment gesloten redaktieburelen. Het werd een zenuwachtige fina lezondag voor Kim Dirkse. Jeroen Vink greep de laatste strohalm via een halve fina leplaats in het HED. De Mas- tersplaats ging ten koste van zijn Hillegomse clubgenoot Wim Visser. Martijn Royen werd winnaar van het hoofdnummer in Zoeterwoude, het HEC. Te genstander Patrick Kieboom werd moeizaam, maar wel in, net zoals in alle partijen in dit toernooi twee sets versla gen, 7-6, 6-4. De finale-oppo nenten vonden beiden een glad toernooi te hebben ge speeld, zonder opmerkelijke zaken. De finale, en met name de eerste set, was van goed kaliber. Patrick Kie- Cctdóc Souoant boom nam een 5-4, 40-15 voorsprong, maar Martijn Royen serveerde zich uit de problemen. Op 6-5 verwierf Royen het eerste setpoint, waarna twee setpoints in de tiebreak op de stand 6-4 volg den. Alle drie gingen teniet, evenals het setpoint op 7-6 voor Kieboom. De Unicum- mer greep op het vierde set point de eerste set in de tie break met 9-7. In de tweede set kon Patrick Kieboom een 3-1 voorsprong niet vasthou den en zag Martijn Royen naar 5-3 doorstoten. De Nieuwvenneper brak daarop de service van Royen op love, maar leverde de eigen service opnieuw in, 6-4 voor Martijn Royen. Erika Wijsman was de rele vatie van het Drie Klaver Drie-toernooi. Zij bereikte twee enkelspelfinales, zowel in C als in D. Liesbeth Hoog houdt had met haar halve fi nale de Masters reeds ge haald, maar wilde dat toch ook doen met een toernooize ge. Tiny van Velzen werd met twee maal drie versla gen, en ook de finale tegen Wijsman werd winnend afge sloten. Maar wel met zeer veel moeite. Erika Wijsman pakte de eerste set via 5-2 met 6-4 en kwam in de twee de set van 2-5 naar 4-5 terug. Via een eindeloze rally werd het 6-4 de tweede set voor Hooghoudt, die in de derde set niet meer in de proble men kwam. Erika Wijsman won wel het D-toernooi, daarmee opponente Kim Dirkse tot zondagavond in de zenuwen latend. Met twee maal zes twee greep Wijsman de titel en de vreugde. Vreugde, die voor Kim Dirk se pas om 20.00 uur kwam. „Onwijs gaaf" zei Dirkse op de mededeling, dat ze toch de Masters had gehaald. Het ging overigens wel ten koste van Mariëlle van der Bent. Hillegommer Jeroen Vink haalde de halve finale HED en daarmee een Masters- plaats. Voor het grote werk kwamen de veertienjarige Vink en leeftijdsgenoot Ben ny de Bruin in de andere halve finale toch nog tekort. Remo Bouwman bewees in de finale tegen Cor-Jan van der Jagt niet voor niets op de eerste plaats van de ranglijst te staan. Het werd een regel matige zege voor Bouwman. Ton van Dinten en Ger Süd- meijer, vroeger slank, wisten nu meer gewicht in de strijd Twee enkelspelfinales voor OLTC-speelster Erika Wijsman. Verlies in C, winst in D voor de D-Masters-favoriete. FOTO: BRAM VEEFKIND Martijn Royen werd de sterke winnaar in het HEC van het Drie Klaver Drie toernooi van Zoeterwoude. Voor de Masters kwam hij echter een punt tekort. FOTO: BRAM VEEFKIND te werpen, dan hun tegen standers in het HDD30+. De Meerburgers bleven in de fi nale de Dorpers, Cees van Velzen en Tjapko van Wijk met 6-4, 6-2 voor, maar wa ren nog meer verguld met hun plaats bij de 30-plus- Masters. Elly Citroen en An nie van Reeuwijk werden na drie sets tegen het duo Jan sen/Kraag winnaars van het damesdubbel 30+. OLTC 30+ Wist Zoeterwoude haar ba nen op tijd droog te krijgen om de finales af te spelen, en bleef Leimuiden de zeer hef tige stortbui, die rond vier uur losbarstte bespaard, bij OLTC waren de banen niet meer te bespelen. De wed strijdleiding besloot na over leg met betrokken spelers een aantal finales naar een later tijdstip in de komende week te verplaatsten. Zo zul len de spelers in de finale HDC, één halve finale en de finale GDC, de finale HED2, de finale DDD, en één halve finale plus de finale GDD de prijzen pas later in ontvangst kunnen nemen. Tilly van Overloop werkte haar finale wel af. Het werd een historische zege, want Joan Zonnevylle was nog nooit geklopt. Op de Leidse Hout béloofden de beide kemphennen elkaar op OLTC opnieuw, en mits na tuurlijk de finale gehaald zou worden, veel spanning. Tilly van Overloop - "Ik had van daag het voordeel van het warme weer, dan speel ik be ter" - leverde' de eerste set met 6-2 in, om in de tweede met 6-3 terug te slaan. In de derde set opnieuw voor sprong voor Van Overloop, maar door nervositeit vanwe ge de historische waarde gin gen op 5-3 één en op 5-4 zelfs twee matchpoints verloren. De set werd pas met 7-5 bin nengesleept, Tilly van Over loop veroverde daarmee als één der weinigen en titel in een volledig afgespeeld toer nooi. Joan Zonnevylle won met Jossie van der Hoeve het DDC na twee sets tegen Con stance van Leeuwen en Ilon- ka van Riet. Bij de heren C kon „win naar" Lodewijk Kallenberg bij de prijsuitreiking nog smakelijk vertellen, hoe hij toevallig kampioen was ge worden. De „lachers" begre pen allen, dat van een nor maal toernooi geen sprake was. Kallenberg kreeg van bestuurscollega Har Meijer zijn partij cadeau, won de kwart op conditie van Hans Hinnen, kreeg in de halve fi nale op 3-6, 2-5 en match point opnieuw de partij ca deau, nu van Koen Heringa, en bracht door de regen de finale evenmin tot een einde. Jack Manuputty bereikte de finale via een slopende strijd met Nico Dofferhoff, 7-5 der de set. Manuputty vond een 6-2, 5-5 stand voor Lodewijk Kallenberg een door deze toch gewonnen wedstrijd, zo dat Kallenberg op zijn beurt de eerste prijs aan waar schijnlijk sterkste deelnemer overhandigde. Dus aan de man, die maar één echt punt van de finale af was, Koen Heringa. Herendubbel en ge- mengddubbel worden later afgespeeld. De Dl titel werd door Arie Wesseling veroverd. In de halve finale gaf John Dahl- haus op 3-1 in de derde set op, in de finale kon Fred Stierum, na 2 sets-winst in de halve op Peter Remmers waal, na drie sets Wesseling toch niet stoppen. Het HED2 wordt later afgespeeld bij een 4-3 voorsprong voor Bertil van Wijk in de eerste set. Van Wijk had net als in de Dl de halve finale in de der de set cadeau gekregen. Het HDD wordt zelfs helemaal niet afgespeeld. De koppels John Manuputty/Gert-Jan Onvlee en Wim Brouwer- /Leen der Houter zijn beide reeds voor de D30+ Masters geplaatst en deelden na sa menspraak de eerste prijs. De Oegstgeester LTC was trots op haar D-winnares. De niet geplaatste Sabine Bruin hield OLTc's eer hoog door zowel de halve finale als de finale in drie sets te winnen. Helga Voskuil heete de laat ste opponente, die pas ma 5-7, 6-1, 5-7 capituleerde. Dames- dubbel D en mixed D zijn verschoven naar een later tijdstip. Het gemegddubbel Veteranen eindigde net voor de regenbui. Ton Grimber gen houdt van „suspense", op Leidse Hout werd het 7-9, ditmaal 9-7 derde set in de tiebreak met echtgenote Ju- liëtte tegen Marian Liefbroer en Jan van Veen. Leimuiden 30+ Wedstrijdleider Jan Klein was niet alleen de grote man achter de wedstrijdtafel. Ook op de baan staat hij zijn man netje, en bewees dat met het behalen van twee titels. Zo wel het herendubbel D30+ en een plaats bij de Masters, als het gemengdubbel wer den een prooi voor Klein. Met partner Spillenaar werd in de halve finale van het HD geen set verspild aan Ruud Bitter en Frans van Dorp. Ton Koedam en Hans Paasman moesten echter diep gaan om het bekende Alke- made-duo Loek Koek en Willem Renée met 6-4 derde set voor te blijven. In de fi nale kwamen Koedam en Paasman 6-2, 3-2 voor. Jan Klein bleek echter niet de Paashaas, de wedstrijd werd niet cadeau gegeven, maar op die stand met 6-3 en 6-1 bin nengehaald. Met het duo Klein/Spillenaar kwamen ook Els van Biezen en Hetty Bonnet de Dubbel D 30+ Masters binnen. In de halve finale werden Yvonne Holceboer en Truus Okker- man verslagen, terwijl in de finale de combinatie Marian Jongerius en Marga Klein ook al in drie sets geklopt werden. Voor Marga Klein was er wel een titel, de twee de titel voor de overigens voor de niet familie zijnde Jan Klein. In de mixed D werd geen set afgestaan aan de nummers 1 geplaatst, Ma rian Jongerius/Wim Hen- driksen, zowel als in de fina le aan de getipte nummers 2, Yvonne Holceboer/Ronald Sheriff. Het eerste 30+ toernooi van Leimuiden was met 20 bin- nenpartijen (met regenverze kering verworven), 190 bui tenpartijen en helaas een 40- tal afzeggingen een groot suc ces. Het toernooi krijgt vol gend jaar zeker een vervolg onder de enthousiaste lei ding, naast Klein, van Lenie Bakker en Eugène Fortanier. Het E-toernooi wordt groter gemaakt. Dit jaar waren de winnaars Gert Jansen/Aad van Tol (HDE), Jopie van der Meer/Janny van Roon (DDE) en Corrie van der Zwet/Har Klein (GDE). Wilskracht In het toernooi van het Utrechtse Wilskracht werden Bionda Zonderop en Erik Bakker finalisten in de B-en kelspelen. De Ripse was in de finale, evenals overigens Marquérite Patiwael in de halve finale, niet bij machte de grotere vastheid van Mar- tine Bunschoten te breken. De dertienjarige Utrechtse is onder vader Henks bezielen de leiding bezig aan een prachtige come-back na het zeer ernstige auto-ongeval wat haar bijna een jaar gele den overkwam. Patiwael en Zonderop gingen beide in twee sets ten onder. Ook Erik Bakker bereidde zich op de komende Masters- strijd voor. Het de gehele week aanwezige goede ni veau was in de finale totaal zoek. Van tegenstander Die- derik Molier had Bakker echter de laatste drie maal reeds verloren, dus was ook deze nederlaag niet echt on verwacht. Een derde finale met Leidse deelname op het Utrechtse De Brauwpark was het DDB. Marquérite Pati wael en Bionda Zonderop wonnen dit onderdeel met 6- 1, 6-2 van Jennifer van Gils en Senta Modder. PETER KLEIN LEIDEN Frank van Veen behaalde zaterdag in het am criterium van Wilnis de plaats. De Sassenheimer was I voor met zeven anderen aav greep van het peloton ontvf Gijs Nederlof won gisteren de strijd voor veteranen, die op R burg verreden werd. Ben Vlaanderen was daar de eerste) hebber. Van Veenendaal reed zich in Wilnis goed in de prijzen. Eerst in een koj van acht renners, later reed hij met Visscher en Freddy Wolsink voori de sprint-a-trois finish Dantuma-coureur daari derde, terwijl Vissch< koers won. Ronald Tang uit Voorhout eii nog op de negende plaa Bollenstreker ontsnapte laatste ronde uit een achtervolgers. Eric Stroo gen zat daar ook in; hij dertiende. In Heemskerk eindigd< Veenendaal gisteren op vende plek. Tom de Jonj het daar beter en werd maar moest de eerste vi ten gaan na een val Noordwijker Mike Hassi nishte daar bij de nieu gen op de zesde plaats, de Ruiter werd achtste. Jan-Hendrik Lagerweij na enkele etappekoerst vorm goed in de benen In Osdorp plaatste hij zie teren dan ook in de ve man sterke kopgroep, probeerde de Woubrugj middels een solo de zt pakken, maar werd twe den voor het einde terug ten door de rest. In de kwam hij daarna toch eersten de laatste boch Ook hier ging het echte want de voorste renner 1 de bocht niet en hinder anderen. Tenslotte ein LEIDEN Met een totaal van negen titels tijdens de Open Haagse kampioen schappen en liefst drie of ficieuze nationale kampi oenen bij de C-spelen in Amsterdam, lijkt (de re gio) Leiden weer een rol ■van betekenis te kunnen gaan spelen in de (nabije) toekomst van de nationale atletiek. Tijdens de Open Haagse kam pioenschappen was Yvonne van Dorp uiteraard de ster on der de vrouwen. Met een schitterende 400 metertijd van 53 93 seconden deed de natio nale kampioene wat van haar verwacht werd. Veel sneller kon zaterdag niet door de <t-'>ffp wind die de loopsters en lopers teisterde op het eer ste rechte stuk. Daardoor krijgt de prestatie van Van Dorp nog meer reliëf aange zien ze dicht bij haar record van 53.52 seconden eindigde. Twee titels waren er voor Ba taven juniore Ellen Silveren- tand op de 100 meter met en zonder horden. De Rotterdam se Universitaire introductie week schijnt haar weinig kwaad gedaan te hebben, nu zij ook met 12.64 en 14.94 se conden haar records benader de. Op de 300 meter met hor den zorgden twee spannende races voor twee titels in de Leidse regio. Spartaanse An drea van Velzen versloeg bij de meisjes haar Haagse tegen standster en even later her haalde de strijd zich bij de jon gens. AAV-er Wouter Her- zberger was hier de gelukkige. Op de 400 meter horden voor dames won Laura Bosman uit Alphen de Haagse titel in 64.90 seconden en Op de 400 meter vlak was het Arjen Rijnsbur ger die de snelste onder de B jongens werd met 50.94 secon den. Voor AAV pakten de ta lenten Julia van den Berg (speer meisjes A) en Marielle Stokdijk (hoog meisjes B) ieder een zilveren medaille, voorna melijk door het ontbreken van enige tegenstand. Zilver was er daarnaast voor Bataaf Hans van Voorden die op de 1500 meter alles deed om de titel van clubgenoot Jan Jansen over te nemen. In de laatste halve baan was hij ech ter net te langzaam voor Rot terdammer Erik Edelman. Een tweede plaats was er ook voor Hollander Wilmar Kortlever op de 100 meter in 11.39 secon den en Julia van den Berg bij het hoogspringen met 1.55 me ter. Net naast de medailles grepen Gert Jan Palm (vijfde op de 110 meter horden), Ma- non Geerlings (vierde op de 200 meter meisjes A), Aijan den Haan met 4.00 meter pols- hoog), Tessa Molenaar (met 11.92 meter kogel bij de B meisjes) en Rijnsburgse Wendy Waterreus (vijfde met 34.28 meter discus bij de dames). In Amsterdam vergaarde De Spartaan liefst vier titels bij de nationale C spelen. Het offi cieuze nationaal kampioen schap ging twee keer naar Ste fan Molenaar, een keer naar Marijn van der Poel en een keer naar de 4 x 100 meter es tafetteploeg. Met wat poch echter had Molenaar naast bei de gouden plakken gegrepen. Op de 100 meter horden mocht hij blij zijn aan de voor de jury aankomst gunstige kant van de baan te lopen. De spannen de strijd had door een finishfo- to beslist moeten worden, maar gelukkig voor Molenaar deden mensenogen het werk. Het verschil in tijd (14.2 om 14.3 seconden) was dan ook overtrokken. Door de horde- nakties was Molenaar verge ten om op tijd zijn aanloop bij het verspringen uit te zetten en zich op tijd te melden. Door de goedgehumeurde scheids rechter werd hem het deelne- menen echter niet verboden wat met 6.33 meter dan ook de terechte winnaar op dit onder deel opleverde. Een verassing in de verspringbak was Marco Kortleever. Niet zozeer van wege de door hem geleverde prestatie (6.17 meter moest een keer komen), maar veel meer vanwege de tweede plaats die de talentvolle Voorschotenaar daarmee behaalde. Kortleever kwam daarna in de finale van de 100 meter door in de halve finale te winnen in 11.5 secon den. In de finale pakte hij de vierde plaats in 11.7 seconden. De Spartaan had in Marijn van der Poel ook een prettige verrassing. Attent meelopend in de eerste ronden vn de 1500 meter hindernisrace versnelde de jonge Lissenaar in de laat ste 200 meter om ruim voor de streep zijn armen al juichend ten hemel te steken. Hier was de plaats niet zo verassend, maar veel meer de prestatie. De 4.41.3 minuten betekende een verbetering van het club record met ruim 10 seconden. In Ulft liep Jan Jansen ter ge legenheid van de opening van de kunststofbaan aldaar een matige 3000 meter. Het war me, drukkende weer stond niet meer toe dan een tijd van 8.33.2 minuten. In Roosendaal kwam Martien van der Hoorn als tweede over de streep van het „Open" Zuid Nederlands kampioenschap op de 3000 me ter steeple chase. Het begrip „Open" heeft in Limburg en Brabant echter een andere be tekenis en dus bleef voor de Ter Aarder slechts de tijd van 9.06.3 minuten staan. Bataaf Kees van Klink kwam als vierde over de streep, ruim voor de nummer drie van het „open" kampioenschap dus, in een matige 9.18.5 minuten. GERT VELTHUIZEN ter winnaar J Nijs. René Guyt, in volle bereiding op het cross-se werd 16e. Gijs Nederlof won gister wedstrijd voor veterane het Swift-parcours. De U ter was de snelste van vi ders, die dertig seconden sprong op het peloton ha Willem Varenkamp en Oudshoorn eindigden tweede en derde. Adrie ger uit Katwijk aan Ze haalde de zevende stek. liefhebbers won Ben Vlaanderen. Hij was zij devluchters Marius van en Aad Nederlof te snel de sprint. Hier waren renners Hans Wubbei Hans Schoelink vooi den. Zij finishten als zes< negende. Erik van der 1V4 steviger aan ko LEIDEN Na de vierdi strijd in de strijd om de cup heeft de Leidse wate Erik van der Maas de ko tie steviger in handen men. Met overwinning! alle drie de „klassieke" plines vergrootte hij zijn sprong op naaste concuri Pieter Slot en Ard van E tot 152 en 732 punten. M de finalewedstrijd te ve ken (op het water va Braasem op 24 en 25 se ber) lijkt de NWB cup niet meer te kunnen on In Maurik won Van der alle drie onderdelen w zijn figurentotaal van 38! dichtst in de buurt van z cord kwam. Bij de jun was Brasemlid Alexander ken matig op dreef, mal kijkt dan ook tegen een hopeloze achterstand in klassement aan. Spectai was Boekens salto aan he van zijn figurenserie. Vo< eerst lukte het een Neder se waterskiër deze moe oefening uit te voeren, Boeken zette de salto in na de toeter die aangaf d< zijn 20 seconden om ware ruim 700 punten die met oefening te behalen zijn ven dus nog even op de p Zege voor SVI VOORSCHOTEN dagvierdeklasser S1 heeft de eerste compel wedstrijd van het niÉ seizoen, tegen UDO, winst afgesloten. Al na zes minuten sco Stefan Roodakkers 1-0, werd ook de ruststand, Voorschotenaren ha< veel kansen in de ei helft, maar benutten ze UDO beheerste de tw periode. De ploeg bew stelligde evenwel maar nig kansen. Twee min voor tijd brak SVLV een keer uit en scoorde Bignell met een pracl schuiver in de hoek: 2-C Afdeling VNL werd weggesj: door Randstad Sport. 1 van der Reijden scoord vijftien minuten en m ook het tweede doelpun zijn naam zetten via eer nalty. Peter Hogewo maakte het laatste doel voor rust (0-3). De Voors tenaren verdubbelden voorsprong in de tw helft, dankzij doelpu van Peter en Frank K woning: 0-6.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16