Zeidóo, Somant Kopmannen maken werk va n knechten Eerste winst voor PSV en Feyenoord niet af SPORT ONBEKENDE MISLEIDT JEAN-MARIE PFAFF Wereldtitel voor John van den Berk Slimme EHBO-kit Geheimzinnigheid over WK-premie nt 'S la MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 PAGINA II VEENDAM Een onbekende heeft vorige week de Belgische doelman Jean-Marie Pfaff en de zaakwaarnemer van Erik Willaarts tevergeefs op zich laten wachten om te praten over een transfer i het tweetal naar SC Veendam. De man maakte zogenaamd namens Henk Nien- huis, de trainer van de Groningse eredivisieclub, afspraken met Pfaff in een Amsterdams hotel en Willaarts' manager Eltjo Kapinga in diens woning in Woudenberg, maar kwam niet opdagen. SC Veendam tilt zwaar aan de malafide praktijken en heeft inmiddels de politie ingeschakeld. Later bleek dat ook de reserve-doelman van Ajax, Lloyd Doesburg, door de mysterieuze „Veendammer" was benaderd. De onbekende had echter de pech dat directeur Arie van der Eijden de hoorn opnam, die van de tevergeefse reis van Pfaff en diens echtgenote op de hoogte was. Dalglish laat Rush op de bank UVS te sterk voor Lugdunum Oranje-twaalftal faalt als nimmer tevoren NIS verdeeld na winst van Van Breukelen Twijfels Van den Berk ongegrond femvedette mag dopinggebruik i—At naar Seoul °'i ANGELES Vedette An- oede jïyers is uit de Amerikaanse )70-52jpische zwemploeg gezet na gebruik van doping. De (nster had zich tijdens de ÏE0" s in Austin op drie afstan- NZ [geplaatst voor Seoul. De ie, 2eia-expertise bevestigde de it garayezigheid van een bij de \ne". jg controle aangetoond ver middel in de urine van De aard van het produkt :t bekend gemaakt. Angel maakte de dienst uit op 'ijftig en honderd meter en de honderd meter lerslag. I 1 "Te -iTuijff blijft naanvaardbaar trainer in onze correspondent) RCELONA De federatie van baltrainers heeft voor tweede achtereenvol le maal geweigerd de rlandse trainerslicen- van Johan Cruijff te ;ennen. Ook de papie- van Cruijffs rechter- id Tonnie Bruins Slot ■ji volgens de de Spaanse linersbond niet in orde. |lgens de bond van iaanse trainers kunnen fuijffs papieren niet )rden erkend, omdat hij et voldoet aan de eis ten- jriste drie seizoenen een edivisieploeg te hebben itraind. Cruijff werd bij jax de laan uitgestuurd (het begin van zijn derde ar als trainer van de msterdamse ploeg. Ook iepteert de Spaanse trai- rsbond het niet, dat uijff zijn Nederlandse ïloma heeft gekregen nder de daarvoor vast stelde opleiding te heb- n gevolgd. voorzitter van de aanse voetbalbond, An- j Maria Villar, heeft af- weekeinde verze- dat de normen van nationale trainersfede- nauwgezet zullen nageleefd. Het dan ook uitgesloten, Cruijff tijdens de eer- wedstrijd van de competitie, op 3 thuis tegen Es- trainersbank kan plaats- Het ziet er naar dat hij de wedstrijden zijn nieuwe ploeg de tribune moet vol- Datzelfde geldt voor rechterhand, Toni Slob, die door FC officieel is voor aan de federatie als trainer van het De reglementen van paanse trainersbond echter, dat de van tweede trainer buitenlander kan bekleed. Hoekstra grote man bij RKC WAALWIJK An- dré Hoekstra was af gelopen weekeinde de grote man in de eredi visie. De van Feye- noord overgekomen middenvelder nam voor zijn nieuwe club RKC maar liefst vier treffers voor zijn reke ning in de wedstrijd tegen VVV. De Waal- wijkers wonnen met 6-0 van de ploeg van hun trainer van het Andre Hoekstra vorige seizoen, Leo foto: dijkstra van Veen. Axel Koenders wil andere spelregels voor triathlon ALMERE-HAVEN Twee lekke banden na 60 km wielrennen maakten een einde aan de aspiraties van Axel Koenders bij de open NK triathlon. De regels schrijven voor dat een tri- athleet voor zichzelf moet zorgen. Technisch ongemak dient hij eigenhandig te repareren. „Maar ik kan toch moeilijk een complete repa ratie-wagen achter me aan slepen. Ik had maar één band bij me", klaagde Koenders, die in Almere al vier keer had gewonnen. Koen ders, die de wedstrijd normaal gesproken met afstand zou hebben gewonnen, pleitte voor an dere regels. „Het moet toch mogelijk zijn dat men in voorkomende gevallen hulp krijgt. Of dat er om de zoveel kilometers materiaal-wa gens staan. Dit is bijna onmenselijk". De wed strijd werd, mede door het uitvallen van Koenders, gewonnen door Ben van Zeist. Zijn vriendin Irma Zwartkruis werd eerste bij de dames. TIBRO John van de Berk is gisteren in het Zweedse Tibro wereldkampioen motocross 250cc geworden. De rijder uit Oss, vorig jaar de beste in de 125cc-klas- se, had aan de derde plaats in de eerste manche van de strijd om de Grote Prijs van Zweden genoeg om de concurrentie voor te blijven. Dave Strijbos slaagde er niet in de we reldtitel in de 125cc-klasse te veroveren. In de laatste Grand Prix verspeelde de Ossenaar zijn voorsprong aan de Frans man Jean Michel Bayle, die in de Zwit serse Grand Prix te Génève beide man ches won. Strijbos kwam niet verder dan de vierde en de tweede plaats. Bayle vergaarde in twaalf wedstrijden 398 punten, Strijbos drie minder. Erika Wijsman en MartijnRoijen ja sterkin |l% Zoeterwoude IV Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze v-r***,a>4' krijgt de krant de eerste twee weken gratis. i Noleer als nieuwe abonnee ingaande- Naam: 1 Adres: Postcode/plaats:_ 'Telefoon(voor controle bezorging)1 [Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, i Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per. i maand automatisch betalen f23,74 u O kwartaal acceptgiro f 70,93 Y Stuur als dank de EHBO kit naar db Naam:l Adres: Postcode/plaats- I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel ntet nodig naar I Leidsc Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag ItAsjjgn j J (Van onze verslaggever) RONSE Niet alleen het falen van de Nederland se ploeg viel gisteren op bij de équipe van Raas, maar ook de geheimzinigheid rond de WK-premie. De renners en met name de ploegleiding voerden een ware act op om de centenkwestie maar buiten de publiciteit te houden. Terwijl Gert-Jan Theunisse en Steven Rooks een aantal dagen voor het WK vrolijk lieten weten dat wat hun betreft een regenboogtrui honderdduizend gulden mocht kosten, achtte de sectie beroepswiel- rennen van de KNWU als verantwoordelijke bondsinstantie voor de nationale ploeg, het wijzer om te zwijgen over de inhoud van de premiepot. Het gevolg was dat Adri van de Poel met een sta len gezicht verklaarde dat er voor het WK niet over geld was gesproken en een eventuele wereld kampioen pas naderhand in overleg een bedrag be schikbaar zou stellen. Gert-Jan Theunisse wilde doen geloven dat KNWU wel degelijk een premie van 35.000 gulden beschikbaar stelde en dat was afgesproken dat een wereldkampioen die som zou verdubbelen. De show die zo ontstond, tekent het amateurisme, waarmee de KNWU de profs bege leidt. Tenslotte is het hun brood en bleek het voor hen geen probleem de gang van zaken naar buiten te brengen. Want zonder geld geen titel. En dan was die ton nog niets in vergelijking met wat de buitenlanders konden krijgen. ,e1 r het WiltJ HAAG De macht kapitaal heeft zich niet echt* gemanis- op de voetbalvelden eredivisie en zeker de ranglijst. PEC de club zonder en - als de plan- - zonder - behoefde spelen om de lei- behouden. Geen concurrent profi- van het door de burgemeester be- litstel van de wed- ?gen Ajax om PEC te steken; hetgeen dat met uitzon van de Zwolse club alle eredivisieclubs wedstrijden op zijn twee punten heb- jitzondering is PSV, dat na kelukkige gelijkspel in de |ngswedstrijd tegen Feye- jti zaterdag tegen Volen- [opnieuw de indruk wekte 1 aan vakantie toe te zijn. won met 2-0. Maar tussen ipeningstreffer van Kieft i derde minuut en het be- doelpunt van Lins- in de 76e had Volendam nsen. De van Ajax over- ten Sneekes wist echter 'oor open doel de paal te vinden. De 22.000 toeschou wers, die het fantasie-loze ge beuren volgden, vormden ver uit de sterkste stadion-bezet ting van het weekeinde. De komst van Feyenoord naar In Haarlem werd Feyenoord Haarlem trok met 6500 toe- door de thuisclub over de brug schouwers zelfs nog iets min- geholpen (1-2). Haarlem werk- der belangstelling dan FC te het hardst, domineerde van Groningen tegen MVV (7100). tijdr tot tijd, maar zag de kan- Ook het veld van Haarlem werd gistermiddag geteisterd door een stormachtige regenbui. René Hofman beschermt het hoofd tegen de forse regen- druppels. foto: anp sen verprutst door de trage handelingen van de spitsen Van Velzen en Van Roon. Het bleef bij een treffer van de op- korftende Linger in de eerste minuut. Kort voor rust vond scheidsrechter Van Swieten het toneelstukje, dat de Poolse Feyenoorder Smolarek op voerde, zo aardig dat hij de ko mediant een vrije trap gunde, die deze prompt inschoot. Fey enoord greep zelfs de volle winst, toen Mitchell na de her vatting via de binnenkant van de paal zijn gebruikelijke doel- puntje meepakte. Evenals voor MVV zijn ook ook voor SC Veendam de aan passingsproblemen groot. Zelfs als de tegenstander met tien man speelt, zoals Sparta in ei gen huis overkwam. Scheids rechter Bakker stuurde doel man De Goeij uit het veld we gens het neerleggen van Van Buuren. De Goeij ging lopend, Van Buuren - als gevolg van een kuitblessure - gedragen op een brancard. Maar hij mocht vervangen worden. Deson danks zette Sparta in de reste rende tijd een 1-1 stand om een in overwinning met 3-1. RKC de derde promovendus heeft daarentegen alle schroom van zich afgeschud. De Brabanders maakten VVV, de nieuwe club van hun oude trainer Leo van Veen, met 6-0 een kopje kleiner. Bij FC Utrecht nam de debuterende Linford tegen Fortuna Sittard (3-1) een treffer voor zijn re- kerting. a RONSE Een kwart eeuw na I het verraad van Benoni Beheyt j? ten opzichte van Rik van Looy heeft het wereldkampioenschap wielrennen der profs in Ronse voor de volgende vijfentwintig jaar discussiestof opgeleverd. ji? Op weg naar zijn mogelijk tweede we- reldtitel werd de Belg Criquielion door y de Canadees Bauer ten val gebracht. De Italiaan Fondriest was verloren en werd toch winnaar. De Nederlanders probeerden vijfentwintig seconden na afloop de 55e regenboograce uit hun geheugen te bannen. De oranje favo rieten kenden een volslagen offday, de te verdelen honderdduizend gulden konden een jaartje in de spaarpot blij ven. Het goede werk van de knechten Winnen, Theunisse en Pieters werd niet afgemaakt door de kopmannen Van der Poel, Rooks en Breukink. Zij faalden, de laatste twee het nadrukke- lijkst. Niemand bij de eerste tien, geen i- van drieën bij de eerste twintig. Theu nisse eerste Nederlander: 20e. Oranje kon stilletjes vertrekken. Nie mand sprak meer over dat onverslaan bare twaalftal. Het gesprek ging alleen nog over de ontknoping van het we reldkampioenschap. De grootste sadist Standbeeld voor gevallen Criquielion, hoon voor Bauer had dit niet kunnen bedenken voor de toch al incidentrijke wielersport. De boosdoener was achteraf nog bekla genswaardiger dan de gedupeerde. Criquielion won de titel dan wel niet, maar hij zal tot in lengte van dagen worden geëerd. België zal een stand beeld voor hem oprichten. Bauer, de man die Criquielion met de elleboog tegen de hekken kwakte, kan beter zijn woning in het Vlaamse Gullegem opzeggen en zich voorlopig terugtrek ken in Italië op zo om te ontsnappen aan de Belgische supportersvolkswoe de. „Ik heb het niet met opzet gedaan", stamelde Bauer, „ik ben een eerlijke jongen". Een paar meter verderop stond Criqui elion te huilen. „Ik was zeker wereld kampioen geworden. Het was geen kunst Bauer in de sprint te verslaan. Ik fietste spelenderwijs." Fondriest, de nieuwe Italiaanse campionissimo, was de grootste geluksvogel, al sprak hij te gen dat hij voor de val van de Belg al kansloos was. „Ik zette alles op de laat ste vijftig meter. Mijn benen deden wel zeer na 270 kilometer maar ik was niet uitgeschakeld. Best mogelijk dat ik op eigen kracht had gewonnen, of niet". Pagina 13: Oranje-twaalftal faalt als nimmer tevoren. Terwijl de latere we reldkampioen Mauri- zio Fondriest op de foto boven nog ver achter ligt op het tweetal Bauer en Cri- quelion wint hij 75 meter later toch. De Waal Criquelion wordt naar de kant gedrongen, komt in aanraking met een rijkswacht en een voet van een drang hek, waarna de elle boog van Bauer en diens trapper de val definitief maakt, wordt vervolgens door een behulpzame rijkswacht overeind geholpen, maar is dan niet meer in staat fietsend de fi nish te passeren. Elf renners zijn hem dan al voorgegaan. Het protest, dat door de opgestoken hand wordt uitgedragen, vindt later geen ge hoor. foto's: ap

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11