Ik draag mijn steentje bij aan de vrouwen-emanicaptie" KRO-TV IDIO/TELEVISIE EcidócSouiant VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1988 PAGINA IS 1.000 ftelijke jordein Yiferno und aradies 3 Antie staurat eubeiei lVERSUM - Berlijn is 'cfiVTs 1988 de „culturele .ofdstad van Europa". jd en n van culturele ogtepunten in dat kader „Inferno und Para- l9ïevei s", een bizar spel van irijbiijvjuid, licht, beweging en s4isie op de Wannsee, een er *n herlijn. KRO-te- ^isie laat een reportage n van sPe^takel dat *ARiA*rd opgevoerd eind juli begin augustus op vrij- 2 september, 20.15 _u, Nederland 1. JE aELE ferno un(l Paradies" is ge- Jeerd op het poëtische mees- fyprk van Dante, „Divina jnedia". Een Berlijnse folder t er over: „Voor het 100 tter lange strand van Unsse-bad, op 4 vierkante pmeter water, wordt na- [rruimte omgetoverd tot jistruimte. Het water met lichtweerkaatsingen, don- diepte en beweging It de toneelvloer voor een niet vertoonde gebeurte- een vertrouwd landschap It met nieuwe ogen be- Zwevende, opduikende jweer wegzinkende objec- Licht en kleur, beeld en •ging, synchroon met ge- :ollages waarin zowel joriaanse gezangen als liek van Strawinsky klin- slaan een brug tussen de leleeuwse mysteriespelen |e 20e eeuwse showwereld, spektakel met, op en bo- het water. Combinaties helse eh hemelse gelui- een kunstwerk als een le- ig volkstheater", breinen achter „Inferno Paradies" (Hel en Para zijn Winfried Bauern- (regie) en Martin Rup- :ht (objecten en effecten), •rnfeind maakte enscene- n voor wel 50 opera's, zo- [een eigentijdse bewerking „Der Zigeunerbaron" ('85/ en de regie van „Zauber- iber" (Magic-Magic) bij het •jarig bestaan van Berlijn Martin Rupprecht ont- p de decors en kostuums »r een lange reeks theater- (elschappen, produkties en livals in Europa, Amerika [Australië. Hij is docent aan kunstacademie van Berlijn, k samen realiseerden uernfeind en Rupprecht al van theaterprodukties. REBECCA GIBNEY („THE FLYING DOCTORS"): 99' The Flying Doctor*. Australische serie. BBC-televisie. BBC 1 om 18.55 uur. Zaterdag. Vanaf oktober ook weer bij de VARA. AMSTERDAM Rebec ca Gibney (23), die op overtuigende wijze de rol van de automonteur Emma Plimpton neerzet in de Australische serie „The Flying Doctors" is voor het eerst in Neder land. Veel tijd om rond te kijken in Amsterdam heeft ze niet gehad en op het moment dat ze stie kem het hotel wil verla ten om even rond te wandelen, kom ik haar in de gang tegen. Als ik haar begroet, kijk ze als een tiener die is betrapt bij het spieken op school. Maar omdat je ook wan delend met iemand kan praten, besluiten we, tot groot genoegen van Re becca, even het hotel te verlaten. Terwijl ze zich verbaast over de woonboten en de Amster damse grachten vertelt Re becca dat „The Flying Doc tors" haar favoriete serie is. „Ik zou niet in een andere reeks willen spelen, want ik werk met vreselijk aardige mensen samen en de lokatie die voor de serie is uitgeko zen, is echt wonderschoon. De opnamen zijn verdeeld tussen de studio's in Mel bourne, waar alle scènes worden opgenomen, die bin nen plaatsvinden en een ge hucht dat Minyip heet, waar alle buiten-opnamen worden gemaakt. Het is echt het rui ge Australische platteland, waar de temperaturen ge makkelijk kunnen oplopen tot 45 graden. Wanneer de zon hoog aan de hemel staat, wordt er echt enorm veel van je incasseringsvermogen gevraagd. Vooral deze zomer was het soms bijna ondraag lijk. Ik heb dan ook figuran ten zien flauwvallen omdat ze niet langer tegen de hitte Rebecca Gibney is vanaf oktober bij de VARA weer te zien als automonteur Emma Plimpton. FOTO: VARA konden. We reizen veel voor deze reeks. Elke twee weken gaan we naar Minyip en blij ven er ongeveer drie dagen. Hoewel er hard moet worden gewerkt, is het best wel een luxe leventje. We verblijven in hotels en er wordt echt on gelooflijk goed voor ons ge zorgd. Omdat we een leuk team vormen is zo'n verblijf erg aangenaam. We hebben in elk geval ontzettend veel lol". Nieuwzeeland Rebecca Gibney komt oor spronkelijk uit Nieuwzee land. „Daar was geen werk te krijgen, dus toen ik op een keer voor een vakantie in Australië was, ben ik een casting-bureau binnengestapt met de vraag of er werk voor mij was. Ik heb wat audities gedaan en ben teruggegaan naar Nieuwzeeland. Twee weken voor Kerstmis, nu twee jaar geleden, kreeg ik in Australië twee rollen aange boden, een in 'n kinderserie en een in 'n speelfilm. Daar na heb ik niet meer zonder werk gezeten. Ik heb echt van alles gespeeld van een dierenarts tot een politie agente. Ik ben blij dat ik niet in een bepaald hokje ben ge duwd, dat ik gewoon alles kan spelen wat ik leuk vind. Binnenkort hoop ik ook weer even uit de huid van Emma te kruipen. Het liefst portret teerde ik iemand die een beetje gek is of heel verlegen, misschien wel iemand die stottert, dat zou een enorme uitdaging zijn. De meeste rol len die ik tot nu toe speelde, waren toch mensen die recht op hun doel afgingen". „Emma is een heerlijke rol. Ze heeft een heel sterk ka rakter en het was nog nooit eerder gebeurd, dat een vrouw de rol van automon teur speelt op de Australische televisie. Het was dus een grote uitdaging. Bovendien gaf het mij de mogelijkheid mijn steentje, hoe klein ook, bij te dragen tot de vrouwen emancipatie. Gelukkig wordt de positie van de vrouw op televisie steeds beter. In Amerika heb je series als „L.A. Law" en Cagney La- cey" waarin vrouwen de hoofdrol spelen en „Rafferty Rules" heeft in Australië een verandering op gang ge bracht. Zulke series reflecte ren tenminste het echte le ven en het doet mij plezier dat steeds meer mannen thuis blijven om voor de baby te zorgen, terwijl de vrouw gaat werken. Ik had een vriendje dat vreselijk goed kon koken. Zelf ben ik geen geweldige keukenprin ses, dus ik was blij dat hij voor de keuken koos". Overeenkomsten Rebecca gelooft dat haar rol van Emma heel nauw is ver weven met haar eigen per soontje. „Er zijn heel veel overeenkomsten. Ook ik ga gemakkelijk met mensen om, ben vriendelijk, recht door zee en hou niet van opvallen de kleding. Het grootste ver schil is waarschijnlijk dat Emma met wat meer tact mensen benadert. Maar dat die rol op mijn huid is ge schreven, komt ook omdat we veel vrijheid hebben. Als iets in het script mij niet be valt, bel ik de schrijver en zeg bijvoorbeeld: dat zou Emma nooit zo doen. Als ik dan met goede argumenten kom, wordt het veranderd. Logisch natuurlijk want nie mand weet beter dan ik hoe Emma zich gedraagt. Ik speel haar tenslotte al een aantal jaren". Het kostte Rebecca de nodige moeite de rol te krijgen. „Ik had al eens eerder met de produktie-maatschappij sa mengewerkt en ze waren er niet echt van overtuigd dat ik het zou kunnen. Waar schijnlijk hadden ze een an der iemand in gedachte. Toch gaven ze mij een kans een auditie te doen. Ik heb er echt vreselijk hard voor ge werkt en ze blijkbaar ervan overtuigd dat ik het kon. Twee weken later kreeg een telefoontje dat ik was aange nomen". Repareren (Lachend) „Een goede auto monteur ben ik door mijn rol niet geworden, maar ik heb wel wat basisboeken over het repareren van auto's doorge worsteld om mijn rol op overtuigende wijze neer te kunnen zetten. Ik weet nu hoe ik mijn band moet ver wisselen en als ik rij, hoor ik direct als er iets mis is met de auto, maar verder gaat mijn kennis niet". Dat de serie ook in Australië een succes is, vindt Rebecca niet zo vreemd. „Behalve dat hij op film en niet op video wordt opgenomen, waardoor de beeldkwaliteit een stuk beter is dan de gemiddelde serie, toont de reeks de beste kant van Australië. Als ik met mensen praat, krijg ik ook steevast te horen: het is zo echt". HANS PIËT 17.10 17.30 17.40 18.00 18.25 19.00 19.18 19.25 22.30 22.40 KRO Holiday Island, Australi sche serie. DI.25: Niet ie dereen is even gelukkig met het nieuwe hoofd van de huishoudelijke dienst, Lisa. Matlock, Amerikaanse se rie. Afl.: De krijgsraad. Matlock verdedigt Chris Hughes die beschuldigd wordt van moord op een sadistische luitenant. Alvin en z'n boefjes, te kenfilmserie. NOS Journaal. KRO KRO's Tekenfilmfestival. KRO De Freggels, poppenserie. Afl.: Jet's club. De kleur van goud, Au stralische serie. Afl.5: On der hypnose. Alec en Rob bie worden gehypnoti seerd door meneer Eck- man. Kerstmis nadert en Robbie krijgt ruzie met zijn dronken stiefvader. NOS Journaal. KRO Tom en Jerry, tekenfilm serie. De mysterieuze vreemde ling, Amerikaanse serie. Afl.8: Koninklijke dwaas heid. Als Jonathan en Mark de familie van die renarts Bob willen be schermen tegen een heb zuchtige landeigenaar, ko men ze terecht bij Arthur Krock sr. die als koning Ar thur in zijn paleis leeft. Claire Berolina, Oostduit- se speelfilm uit 1987 van Klaus Gendries. Met: Ma ria Malle, Heike Jonca, Zu- zana Kocurikova e.a. Te gen de achtergrond van het opkomende fascisme in de Weimar-republiek wordt de carrière van de poppulaire cabaret-arties te Claire Berolina gevolgd. Brandpunt, actualiteiten rubriek. Met aandacht voor de situatie in het Afri kaanse land Burundi. Daar woedt een strijd tussen de volkeren de Hutu's en Tut si's. Volgens de lezing van de regering van Burundi hebben leden van het Hu- tuvolk in het uiterste noor den systematisch mensen afgeslacht in door Tutsi's bevolkte dorpen. De rege ring zegt dat er 24.000 do den zijn gevallen. Vele Tut si's zijn gevlucht naar het buurland Rwanda. NOS Journaal. KRO Nog is Polen niet verlo ren, 9-delige documentai re-serie. Afl.5: Vrienden en buren. September 1939 - Januari 1945. VARA 23.30-01.09 Het prototype (Pro totype), Amerikaanse tv- film uit 1983 van David Greene. Met: Christopher Plummer, David Morse, Frances Sternhagen e.a. Nobelprijswinnaar Carl Forrester is er na vijf jaar in geslaagd zijn geesteskind, een robot die voor mens kan doorgaan, te verweze- lijken. Geldschieter gene raal Keaton van het Penta gon geeft, tegen de wil van Forrester, opdracht om het prototype 2vr, ge naamd Michael Smith, naar Washington te bren gen voor een serie tests. NEDERLAND2 15.55 16.15 19.00 19.27 20.00 20.29 TROS TROS zomerparade, mu ziekprogramma gepresen teerd door Bonnie St.Clai- re vanuit attractiepark Wa- libi. Mask tekenfilmserie. Afl.: Zand erover. m Op volle toeren, selectie van hoogtepunten van de afgelopen jaren. Derrick Duitse misdaad serie. Afl.: Wie was de heer Richter? Voor de ogen van zijn zoon wordt Martin Richter in een park neer geschoten. Per telefoon had hij zijn zoon verteld dat hij voor zijn leven vreesde. TROS Dusty, 12-delige Australi sche jeugdserie. Afl.9. TROS Sport. De Fabeltjeskrant Afl.: Hoefje, Hoefje. De dieren van Afrika, na tuurserie. Afl.: Gespleten persoonlijkheid. Van Edison tot CD-video, live vanuit de Firato. Pre sentatie: Chriet Titulaar. NOS SJournaal. TROS Te land, ter zee en in de lucht, spelprogramma vanuit de Efteling in Kaats heuvel. Thema: Hoog en droog. Presentatie: Jack van Gelder. Muzikale gas ten: Debbie en Andres. Dempsey and Makepea- Frederik de Groot is te zien in „Dempsey Makepeace". Ned. 2 om 21.30 uur. FOTO: NOS ce, serie. Afl.: De prijs vechter. Als Dempsey and Makepeace terug keren van een feest vinden ze een zwaargewoinde man op straat, het geld van het slachtoffer blijkt vals te zijn en hij heeft de handen van een bokser. 22.20 Jongbloed Joosten, live-programma met hoog tepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joos ten en Jaap Jongbloed. 22.50 Tros TV Show op reis Ivo Niehe bezoekt Peter Usti nov, Sue Strong en Valerie Giscard d'Estaing. NOS 23.50-23.55 Journaal. NEDERLAND3 NOS 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Catweazle, engelse jeugd serie. Afl.25: De tovercir kel. Ziet Groome werkelijk vreemde wezens of kijdt hij aan hallucinaties? 19.25 Uit de kunst markt, ver slag van de Uitmarkt 1988, de opening van het cultu rele seizoen in Nederland, vanaf het Museumplein in Amsterdam. Presentatie: Leonie Jansen. 20.00 Journaal. 20.29 Avondvoorstelling: Ama- deus, Frans en al die ande ren, reportage van éénma lige uitvoering van Mozarts 34e Symfonie in C gt.t., KV 338. Uitgevoerd door De Academie o.l.v. Frans Bruggen. 21.25 Duetten voor twee violen (Duetti per due violini, vol.1). van Berio. Uitge voerd door 24 violisten van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest en 14 vio listen van het Rotterdams Jeugd Kamerorkest o.l.v. Luciano Berio. 22.05 Hans van Manen's Pose, choreografie voor 12 dan seressen en één danser van het Nationale Ballet op muziek van Debussy. M.m.v. Paul Patton, piano. 22.30 Journaal. 22.40 Studio Sport, finale IAAF- meeting in West-Berlijn. 23.40-23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. )-17.25 Columbo Beroepsge heim (Now you see him), Ame rikaanse tv-film van Harvey Hart. Met: Peter Falk, Jack Cassidy e.a. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Afl.58. p5 Plons Afl.: Plons en de nach- $0 De smurfen tekenfilmserie. Vandaag: Babysmurf is weg; De kleine heks. |55 Elektron popmuziek en we tenschap in én magazine. On derwerpen: De beklaagde is zure regen; De kwis der onwe tendheid' (zuren); Een jonge wetenschapper over raketmo toren. Presentatie: Bart Pee- jl5 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. I Mededelingen en programma overzicht. 10 Weerbericht. I Amityville 3-D, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Richard Fleischer. De journalist John Baxter gelooft niet in spoken i wil het spookhuis van Ami tyville opkopen om te bewijzen dat alle verhalen erover sprookjes zijn. Maar dan ge beuren er ineens allerlei rare dingen. Filmportret: Hello Actors Stu dio. driedelige documentaire over de Actor's Studio In New York met interviews en film fragmenten. Deel 3: Een werk gemeenschap. Nieuws. Aansl.: Paardenkoer- Standaarddansen, W.K. voor Amateurs In Frankfurt. Com mentaar: Paul Libert (Eurovi- RT 2 5-22.00 Atletiek, rechtstreekse reportage van de IAAF Grand Prix-finale vanuit Berlijn. Com mentaar: Ivan Sonck en Alain Coninx. (Eurovisie). ÏF 1 Vacaturebank. WK Wielrennen op de baan voor professionals te Gent. Commentaar: Thèo Mathy. l'Ecran des vacances. Met Les Wuzzles; Hello Moineau; De Smurfen; Mimi Cracra (Onder voorbe- Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal. Jeux aans frontiórea, spelpro gramma vandaag vanuit Ma drid. Jeunes Solistes, met o.a. Vin cent Attert, Karys Dance Cen tre en het Ensemble Cyrll Jos- sart. 5 Laatst* journaal. Aansl.: Paar- dekoersen. 0-23.40 Coralie, tv-film van Juli an Bond. Wanneer het 13-jari- ge kostschoolmeisje Coralie met vakantie naar huis gaat. vertellen haar ouders haar dat ze gaan schelden. Haar vader woont al samen met een ande re vrouw. Coralie moet kennis maken met deze Isabelle. Ingrid Bergman speelt de hoofdrol in de Amerikaanse speelfilm„Intermezzo" uit 1939. FOTO: PR DUITSLAND 1 15.30 Tagesschau. 15.35 Pappi, was machst Du eigent- lich den ganzen Tag? Kinder serie. Afl.: Markus und Desi- 15.50 Der WUstenfalke (The dessert hawk), Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Frederick de Cor dova. Met: Yvonne De Carlo, Richard Greene, Jackie Glea- son e.a. 17.10 Julia und der Rentenkavalier. Afl.: Von Graureihern und Blei- enten. 17.15 Tagesschau. 17.25 Madchentraum*. 18.15 Neues von Gsstern: Schla- glichter. 18:26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Hart absr herzlich, Ameri kaanse serie. Afl.: Schatzsuche im Dschungel. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 mTagesschau. 20.15 müberfall der Ogalalla (Wes tern Union), Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Fritz Lang. Met: Robert Young, Randolph Scott, Dean Jagger e.a. Tijdens werkzaamheden aan een telegraafnetwerk door Amerika raken de mannen van de Western Union slaags met indianen. 21.45 Plusminus, economisch maga zine. 22.30 Tagestheman met Bericht aus 23.00 Sportachau, met o.a. Bundes- liga-voetbal en finale van de atletiekwedstrijden te Berlijn. 23.30 (S+ZW) Intermezzo, Ameri kaanse speelfilm uit 1939 van Gregory Ratoff. Met: Ingrid Bergman, Leslie Howard, Edna Best e.a. De vioolvirtuoos Ho ger Brandet leert de jonge pia niste Anita Hoffman, van wie zijn dochter pianoles krijgt, kennen. Zij worden verliefd op elkaar en zijn korte tijd geluk kig. Als Anita merkt dat Brandl zich niet van zijn familie kan losmaken, zegt zij hem vaar- 00.40 Tagesschau. 00.45-00.50 Nachtgedanken. Be schouwingen van Hans Joa chim Kulenkampff. DUITSLAND 2 15.20 Ferienexprsss Finale 1988, evenementenagenda. Presen- taite: Anke en Benny. 15.50 Programmaoverzicht. 15.55 Heute. 16.00 Merlin, das geheimnisvolle Le- ben eines Magiërs, jeugdserie Met: Hans von Borsody, Josel Fröhlich, Michael Klemm e.a. Afl.: Die Falie. 16.25 Freizeit....und was man daraus machen kann, vrije tijdsmaga- zine. Vandaag: De tuin. Pre sentatie: Gustav Schoser. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lön- dern. 17.10 Jagdszenen in Hollywood. Tom und Jerry, tekenfilmserie. 17.15 Sommerfe8tival im ZDF: E Tarzan grösstes Abenteuer (Tarzan's greatest adventure), Engelse speelfilm uit 1959 van John Gulllermin. Met: Gordon Scott, Sara Shane, Scilla Ga bel e.a. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandajournal, buitenland correspondenten doen verslag. Presentatie: Horst Kalbus. 20.15 Der Alte, misdaadserie. Met: Rolf Schimpt. Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Éin unaufhaltsames Ende. 21.15 Kino-Hitparade, filmrubriek met Sabine Sauer. 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.50 E Der Spion, der aus der Kël- te kam (The spy who came in from the cold). Engelse speel film uit 1965 van Martin Rltt. Met: Richard Burton, Claire Bloom, Oskar Werner e.a. Alec Leamas, hoofd van de Britse geheime dienst in Berlijn moet Hans-Dieter Mundt van de Oost-Berlijnse contra-spionage zien uit te schakelen. Hiervoor verandert hij zijn leven: Hij wordt alcoholicus en begint een affaire met de communiste Nan Perry. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 16.05 Teletekstovérzicht. 16.30 West extra drei, talkshow, live vanuit de Audio-Video-Messe In Dusseldorf. 17.30 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife - Goethe im Examen. 18.00 Trickfilm8chau, Barny Bear, tekenfilmserie. 18.30 Kein Tag wie jeder andere: Renè und das grösste Loch der Welt, kinderserie. Afl.1. 18.50 Der Clown vom Hinterhof: Klettereien, kinderprogramma. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Das Drachenfe8t, reportage over een speciale vliegerdag in Stockholm. 20.15 Sport im Westen extra: ISTAF '88, finale atletiekkampioen- schappen vanuit het Berlijnse Olympia Stadion. 21.30 West 3 aktuell. 22.00 Rubbel extra. 22.05 Puzzle, spelprogramma. 23.10 Wiedersehen mit Kommlssar Haterkamp Tatort, Duitse misdaadserie. Afl.: Schuss- fahrt. Met: Hansjörg Felmy, Willy Semmelrogge, Karin Eic- kelbaum e.a. De 47-jarlge ma nager Kurt Wiedemann wordt werkloos en is bang dat zijn jonge attractieve vrouw er van door gaat. Zij is inmiddels al een verhouding begonnen met de succesvolle zakenman Christian Zehler... 00.38 Laatste nieuws. Popeye de zeeman. BBC 1, 17.15 U. FOTO: PR BBC 1 14.50 Cricket. 17.00 Lifeline, programma t.b.v. het goede doel. Vandaag: The Mental Health Foundation. 17.10 Children'* BBC met Slmon Parkin. 17.15 Popeye, tekenfilmserie. 17.30 Steel riders, Nieuwzeelandse kinderserie. Afl.4. 17.55 Newsround. 18.05 Think it„do it, klnderprogram- 18.35 Neighbours, serie. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan en Sue Lawley. 20.30 Atletiekkampioenschappen te Berlijn. 21.30 Terry and June, comedy. 22.00 Journaal. 22.24 Regionaal nieuws en week end-weerbericht. 22.30 Playing for real, comedy-serle over een tafelvoetbalclub. Afl.5. 23.20 Omnibus at the Proms. Con sort of Muslcke, 5 vocalisten met luit. Liederen van Monte verdi, Rovetta, De Wert en Vecchi. 00.35 Ode to Billy Joe, Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Max Baer. Met: Robby Benson, Gly- nis O'Connor. Joan Hotchklss 02.20-02.25 Weerbericht. BBC 2 15.25 Paardenraces te Goodwood. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Paardenraces te Goodwood. 16.55 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuw* en weerbe richt. 17.05 Cricket. 19.05 E The Falcon's adventure, Amerikaanse speelfilm uit 1946 van William Berke. Met: Tom Conway, Madge Meredith, Ed ward S. Brophy e.a. 20.05 Atletiekkampioenschappen te Berlijn. 20.30 Ebony, Afro-Caraïblsch week- magazine. 21.00 Farrell'e travels. 21.30 Gardener's world, tuinierma gazine. 22.00 Alas Smith and Jones, come dyserie met Mel Smith en Griff Rhys Jones. 22.30 I'd sooner be a crooner. 23.00 Edinburgh International Festi val Report. 23.30 Newanight, actuaiiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Cricket, samenvating. 00.50-02.55 Le beau mariage, franse speelfilm uit 1982 .van Eric Rohmer. Met: Béatrice Ro- mand, Andrê Dussolier, Arlelle Dombasle e.a. SKY CHANNEL US College football. Countdown. The DJ Kat Show. Branded. The Times Headline Newt. Earthfile. The Unlroyal weather report Hazel. The Times Headline News. Land of the Giants. The Unlroyal Weather Report. Movie Classic. The Times Headline Newa. Journey to the Unknown. The Times Headline News. New Music. Made in Germany. The Uniroyal weather report. Avant Garde in Russia. Not Just a Second Fiddle. Africa, part 8. Closedown. SUPER CHANNEL 15.55 Goodyear Weather. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. 18.30 Royal Charity Concert. 19.25 Goodyear Weather. 19.30 The Kenny Everett Show. 20.00 River Journey*. 21.05 Bouquet of Barbed Wire. 22.00 Super Channel nieuws. 22.15 Super Channel nieuws. 22.30 Goodyear Weather. 22.35 Sportsworld. 23.35 Howard Jones in Concert 00.35 Music Box. 02.35 Closedown. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movie*. 20.30 Ray Cokes. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hlphop-vi- deo's met Sophie Bramly. 22.00 MTV Party Zone I. 23.30 Gast-vj. 03.00-08.00 Night voices. TV 5 16.05 Decibels. 16.55 L* Vieux Bordeaux. 17.20 ta liberté Stephanie. 17.50 Calibre. 18.00 Rècréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Montagne. 19.30 Toil* de Fond. 20.30 Francophonie Au Canada. 20.45 Disco d'or a Montreal. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Divan. 22.50 Thalassa. 23.30 Fin de programme. SB Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzendlng ■0 Zwart/wit-ultzending met onder titeling vla Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele ver sie met ondertitels ■3 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzendlr»g in orginele versie met ondertitels Herhaling Een nog jonge Kermit de kik ker in „The Muppet Babies". BBC 1. 09.35 u. FOTO: PR RTBF 1 12.30 Formule I proefritten voor de Grote Prijs van België, zondag te Francorchamps. Commentaar Ri chard Debeir. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 müberfall der Ogalalla. 12.10 Plusminus. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Programma weekoverzicht. 13.45 Besser hören - klerer sehen, live vanaf de Audio Vi deo. Presentatie: Alexander von Cube, Wolfgang Back en Susanna Schmidt-AIck. DUITSLAND 2 09.30 (El Programma-overzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.00 Nachbam in Europa, Internationaal magazine. Vandaag: Portugal - Portugal mlnha terra. 13.40 mDiese Woche, actuali teiten. BBC 1 07.45 Open University. 09.25 The Kid, tekenfilm. 09.30 The Family Ness. 09.35 The Muppet Babies. Te kenfilmreeks van Jim Henson. 10.00 Up2U (It's up to you), gevarieerd live magazine. Presentatie: Jenny Powell. Anthea Turner en Tony Dortie. 10.52 Weerbericht. 10.55 Grandstand met cricket (derde dag van de eerste test- match tegen Sri Lanka), paardenra ces te Goodwood, basketbal (Kampi- oenstoernooi) en truck-racing te Sll- verstone (14.00 Nieuwsoverzicht). SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. 11.30 The Flying Kiwi. 12.00 Countdown. 13.00 Soul In the city. SUPER CHANNEL MTV EUROPE 09.00 Maiken Wex. 09.30 Remote control 10.00 The Adam Curry Show. 11.00 MTV's Metal Hammer. 12.00 Kino, fllmmagazine met Chris Salewlcz. 13.00-14.00 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV Vrijdag sport. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goelemorgen. RADIO 2 leder heet uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Slenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer- 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Holland Festival Oude Muziek 1988. Rechtstreeks vanuit mu ziekcentrum Vredenburg te RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: Oe bijbel open. 21.00 Zicht op Israel. REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-trequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.34 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Jazz Middelhelm 21.03 Pandora. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee BRT 2 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus kort. 17.05 Bijna weekend. 18.00 Mag het ietsje meer zijn}. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Countryside. 23.30 Twee tot twee BRT 3 16.00 Kamermuziek. 17.00 Symfonisch. 18.10 Actueel. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Kamerkoor van Stuttgart. 21.45 Kamermuziek. 22.15 Fishhom Odyssee: Steve Lacey en de sopraansax. 23.00 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktüa. 13.30 TROS Country. 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 12.03 Buro Noodzaak. 13.03 Een vleugje parfum. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Jongeren Surfdag. In Samen werking met de ANWB met live-optredens vanuit zeewol- de. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co. operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEOUCO: Hollandse Nieuwe. 09.45 Leven in vrede. 10.00 Meer culturen. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Als mensen veranderen. 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 1320 O po doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West (via FM- frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regio nale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekeinde. 11.30-1220 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Gesprekjes, muziek en agenda. Omroep Rijnland (Vla FM- frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoes- taans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Van daag de dag op zaterdag. Radio Rijn mond: 10.00 De omgevallen platen kast. 11.00 Rljnmonds diep. 12.00 Op bezoek bijRadio Rijnmond. 13.0O- 17.00 Geen commentaar, non-stop BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Zomerzaterdag. Licht klassiek. 13.10 Eigen opnamen met koren en kleine ensembles. 14.03 Concertfragmenten. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.03 Reeks: „Feiten uit het jaar 1918". 18.10 Folk: Mijnwerk erslled er en. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat^doen we met het week- 10.03 Buitenspel. Zomeredltie. 11.30 De Vlaamse Top Tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. 17.05 Van Damme's Beatbox. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Galerie. Vic Ventlls. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 NausikaakoorfestivaJ. 1220 Tafelmuziek. 13.10 Jonge vertolkers op BRT 3. 1420 Nieuw uit de BRT-dtsco- 16.00 On the Bandstand. 16.45 Ten tweeden male. 17.30 Gregoriaans en polyfonie. 18.15 Klavecimbel.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15