|Stichting acht Voorhoutse ►ibliotheek wel haalbaar l&HolZ7m koningspaar m^OLVASTpi ■**6, "Hl 'o0i- 14497* 152 t-lty od <?Uq n Bovenstaande vakmensen bieden u de mogelijkheid deze droom te verwezenlijken üIDEN OMGEVING £eidóc0otvumt VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1988 PAGINA 11 Filn ieente| moet| it de; De mhuis het ring I. J. daar te be, t woj geer uder een ;n zei Inderzoek naar ruimte huisarts /TWIJK De gemeenteraad van Katwijk heeft ioorvoetend ingestemd met het voorstel een en- te te houden naar de mogelijke vestiging van nieuwe huisarts. Wethouder R. H. Hietkamp daarmee een basis leggen voor een huisartsen- leid. ids het wettelijk voorgeschreven is dat een ves- ingscommissie adviseert over het verstrekken een vergunning voor een huisarts, speelt de lag hoeveel en wat voor huisartsen er in Kat- ik moeten zijn. Formeel is er in Katwijk nog >ds nog steeds ruimte voor één huisarts. Een idtekeningenaktie leverde tweeduizend handte- u'ngen met het verzoek die vergunning te ver- kken aan een homeopatische arts. Daarnaast men groeperingen in Katwijk nog een vrouwe- ;e huisarts of een „pro life-arts". i uiteindelijk een beslissing te nemen heeft het llege voorgesteld de behoefte van alle Katwij- te peilen. Verschillende raadsleden vonden het plan voor de enquete te laat komt. Boschplein heringericht SASSENHEIM Op het het Boschplein in Sassen heim komt een tweede in rit. Daarbij wordt het hele plein heringericht. Hier mee wil de gemeente Sas senheim een einde maken aan de onoverzichtelijke situatie op het plein, ver oorzaakt door het buiten de parkeervakken achter laten van de auto's op drukke dagen. De herin richting van het Bosch plein kost ruim 21.000 gul den. De gemeenteraad moet zich dinsdag uitspre ken over deze maatregel. Sassenheim wil bloembollenteelt ruimte geven SASSENHEIM De gemeen te Sassenheim zal de komende jaren alles in het werk stellen de bloembollenteelt en de vee houderij ontwikkelingsmoge lijkheden te bieden. „We wil len de bedrijven zoveel moge lijk armslag geven", voerde wethouder H. Drenth gister avond aan toen hij het ont werp bestemmingsplan Lande lijk Gebied Sassenheim intro duceerde. De gemeente wil verdere ver snippering van agrarische gronden tegen gaan. Van ves tiging van nieuwe bedrijven zal geen sprake meer zijn. De bestaande agrarische bedrijven krijgen wel medewerking bij uitbreiding. Voor bollenbedrij- ven wordt gedacht aan om- spuiting van grasland tot bol- lengrond. De veenpolders ten oosten van het dorp en het ge deelte van de Klinkenberger polder tussen de Schiphollijn en Warmond komen daarvoor echter niet in aanmerking. Die worden beschermd. Drenth: „We zijn met een ont werp bestemmingsplan geko men dat het omspuiten van een gedeelte van de Klinken bergpolder mogelijk moest ma ken, maar we zijn door de be treffende instantie teruggeflo ten." Ook over de bestemming van het gebied Over Teylin- gen dat voor een groot gedeel te uit bollenland bestaat ver schilt de gemeente met de pro vincie, die het deel tussen de Teylingerlaan en de Carolus Clusiuslaan zou willen reser veren voor woningbouw. Veehouderij en bollenteelt zijn de afgelopen jaren sterk terug gedrongen in Sassenheim. „Omdat er een verdere terug gang van het aantal bedrijven wordt verwacht zullen we er alles aan doen om de veeteelt bedrijven te ontplooien en de bollenteelt de kans te geven voor een goede bedrijfsvoe ring", aldus Drenth. Auto krakers ALPHEN AAN DEN RIJN Auto krakers heb ben gister nacht toegesla gen in het Al- phense Ridder- veld. In de ri vierenbuurt werden zeker tien auto's opengebroken. Vooral radio- cassetterecor ders werden gestolen. Vragen over vee op vroegere vuilnisbelt VOORHOUT Een aantal leden van de Voorhoutse raad zet te gisteravond vraagtekens bij het voorstel om op de voormali ge vuilnisbelt aan de Engelselaan vee te laten weiden. De Voorhouter A. van der Slot had daarvoor een verzoek inge diend. T. van der Meer-Mannak (CDA) noemde belten „onzekere plaatsen". Haar fractie pleitte eerst een onderzoek. Daar was ook mevrouw Alien Lap (PPR) een voorstander van. Ook zij was er niet zeker van dat de vuilstortplaats vrij is van veront reinigingen. Gemeentebelangen was ronduit tegen. Fractie voorzitter Joop Warmenhoven; „Wij willen niet medeverant woordelijk zijn als er wat fout gaat". Volgens wetouder D. J. W. IJdo kan het weiden van vee achter geen kwaad op de voormalige vuilstortplaats. „Vroeger was dat heel gebruikelijk om vee, zoals varkens op dergelijke plaatsen te weiden. Op de grond heeft zich een laag humus gevormd die ook regelmatig gemaaid moet worden. Er loopt ook een sloot en daar drinken de koeien van Van der Slot al regelmatig uit. Het is een onschuldig beitje!" aldus de wethouder. Hij zei wel toe over dit onderwerp nog in de commissie ruimtelijke orde ning van gedachten te willen wisselen. VOORHOUT De ge meentelijke nota Biblio- heekwerk is eenzijdig bpgesteld. De cijfers zijn negatief want een nieuwe Voorhoutse bibliotheek hoeft de gemeente niet jaarlijks 242.000 gulden te kosten. Dat stelt het be ltuur van de Stichting üpenbare Bibliotheek Voorhout die zelf een hota heeft laten opstellen. Deze nota is inmiddels angeboden aan het col lege van B en W van Voorhout. Daarin staat dat een eigen Voorhoutse bibliotheek de gemeente jaarlijks slechts 168.700 gulden hoeft te kosten en dus financieel wel haal baar is. Voorhout maakt al enkele ja ren gebruik van de Bibliobus die sinds 1981 twaalf uur per week in Voorhout staat. Daar moeten nog zes uren bijko men voor de wijk Oosthout. Een kwart van de Voorhou- ters maakt gebruik van deze voorziening die de gemeente Voorhout jaarlijks 147.427 gul den kost. Veel Voorhouters gaan ook nog naar bibliotheken in plaatsen in de omgeving. Sinds de invoering van de welzijnswet in 1987 waarbij de gemeente meer te zeggen krijgt over het bibliotheek werk, is de discussie over de bouw van een eigen Voor houtse bibliotheek weer fors opgelaaid. De gemeente Voor hout stelde vervolgens in maart 1988 een nota Biblio theekwerk op. Daaruit bleek dat een eigen Voorhoutse bi bliotheek om financiële rede nen niet haalbaar was. Verbaasd De cijfers uit deze nota waren gebaseerd op gegevens, ver strekt door de Provinciale Bi bliotheekcentrale van Zuid- Holland. De Stichting Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek Voorhout is ver volgens ook naar de biblio theekcentrale gestapt. „Daar was men zeer verbaasd over de wijze waarop Voorhout de informatie had verwerkt. De directeur van de centrale J. Bierhuizen, die acht regionale vestigingen beheert, heeft een nieuwe nota gemaakt. Daarin wordt de huidige en toekom stige situatie bekeken. Ook is een meerjarenbegroting over 1989/1990 en 1991 opgesteld, gebaseerd op vergelijkbare vestigingen, een inwoneraan tal van circa 10.000 en een bi bliotheekoppervlakte van 500 vierkante meter", aldus Jan- neke Jansen en Trees Diemei, beide bibliothecaressen op de bibliotrailer en lid van het Janneke Jansen en Trees Diemei van de Stichting Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Voorhout: „Het lijkt wei of de gemeente de bibliotheek gewoon niet wil". FOTO: WIM VAN NOORT stichtingsbestuur Openbare Bibliotheek Voorhout. Uit de nota blijkt verder dat Voor hout in de komende jaren ge confronteerd zal worden met een sterke stijging van de kos ten van de bibliobus. ,,'t Lijkt wel of de gemeente echt niet wil", zeggen Janne ke Jansen en Trees Diemei. „Ook de commissie onderwijs was in mei van mening dat de prijskaartjes in de gemeente lijke nota veel te hoog waren. Wethouder Joon en de ambte naar van de afdeling welzijn moesten dit maar eens over doen. Neem bijvoorbeeld de gemeente Hazerswoude. Daar speelt hetzelfde maar daar hoor je van gemeentelijke zij de en vanuit de gemeenteraad een veel positievere toon. Daar wil men echt een biblio theek hebben". Het tweetal legt zich dan ook niet neer bij de gemeentelijke nota maar vindt dat er actie moet worden ondernomen. luitende begroting Katwijk Scherper beleid bouwvergunningen Asielzoekers in Noordwijkerhout PvdA-Katwijk wil meer huurhuizen FOpnder extra lastenverzwaring fmVIJK Zonder de be- itingen extra te verhogen tjeft het Katwijks College de groting van 30 miljoen voor it volgend jaar sluitend ge- egen. Wel moest er bezui- ed worden op de kosten voor n Dienst Openbare Werken, •rnon^nnen vacatures 'n het kader :mons het personeelsplan vol- 'f vJnd jaar niet vervuld worden ml moeten de reserves aange- {roken worden. Diverse oornemens met een lage prio- jteit zijn doorgeschoven naar too en volgende jaren. De uit- ndelijke behandeling van de Jneentebegroting door de ld vindt 12 oktober aan- J I» |ande plaats. n van de „tegenvallers" lar het college tijdens het ^tellen van de gemeentebe- Pting voor 1989 rekening JUle moest houden was het fgvallen van de inkomsten E -t de energiebedrijven. Door- sersw de gemeentebedrijven op- postvn 'n bet nieuwe regionale zeerPriif EWR m'st Katwijk im een miljoen aan inkom- ~!n. Mede daardoor dreigde mvankelijk een gat van 2,8 op Hjoen gulden. De Indaar dat er, in overleg met [e as raad is besloten te snijden in beleidsvoornemens en uit- gaves van de gemeentelijke dienst. Daarnaast zijn de pos ten verlichting en rioleringen en de reserves aangesproken. De totale begroting heeft uit eindelijk een omvang van 29,7 miljoen gulden gekregen. Voor nieuw beleid in 1989 is ruim zes miljoen uitgetrokken. Belangrijke voornemens zijn de aanleg van een volkstui nencomplex in de Mient, her- huisvestiging wijkvereniging Noord noord-oost, verplaatsing milieu-onvriendelijke bedrij ven, nieuwbouw Scum, reor ganisatie gemeente en het af dekken van de voormalige vuinisbelt. De totale inkomsten en uitga ven bedragen 67 miljoen gul den. Voor de hoofdfuncties cultuur en recreatie, sociale voorzieningen en maatschap pelijk werk, plus algemeen be stuur en ruirhtelijke ordening en volkshuisvesting wordt ge middeld tien miljoen gulden uitgegeven. Het overgrote deel daarvan komt via afdrachten door het rijk weer terug. Net als vorig jaar gaan de plaatselijke belastingen twee procent omhoog. VALKENBURG De gemeente Valkenburg gaat een ver scherpt beleid hanteren voor het verlenen van bouwvergunnin gen. Binnen een jaar na afgifte van de bouwvergunning zal er een begin moeten worden gemaakt met de werkzaamheden. Wel zullen de betrokkenen worden gehoord om te vernemen waarom de bouw nog niet is begonnen. Het gemeentebestuur kan dan beoordelen of de vergunning wordt verlengd, of inge trokken. Aanleiding tot dit besluit van de commissie ruimtelijke ordening is het gegeven dat de gebroeders Van der Nagel na 10 jaar alsnog gebruikmaken van een bouwvergunning in 't Joght, waar enkele jaren geleden een woonwijk is ontstaan. De bewo ners verzetten zich tegen de plannen om kassen te bouwen. NOORDWIJKERHOUT De eerste asielzoekers kunnen ui terlijk in januari 1989 worden ondergebracht in Noordwij kerhout. De begeleidingsgroep zal de komende week een ge sprek hebben met WVC om een opzet te maken voor de opvang. De gemeente zal in december of januari een wo ning beschikbaar stellen. De juiste datum is nog niet be kend omdat die afhangt van het vrijkomen van een huis. Het moet bovendien een goed kope woning zijn. Het aantal asielzoekers dat in eerste in stantie opgenomen gaat worden is volgens chef welzijn H. van den Hil afhankelijk van de grootte van de woning en van de mogelijkheden voor begeleiding. KATWIJK Het Katwijkse PvdA-raadslid R. Haasnoot wil dat in de gemeente meer betaalbare huurhuizen komen. Volgens haar fractie staan 505 mensen ingeschreven die op zoek zijn naar een huurwoning. De afgelopen jaren zijn vooral veel goed kopere koophuizen gebouwd. Daarom wil zij in het bouwpro gramma tot 1993 extra aandacht voor huurwoningen. Wethouder W. van der Plas gaf gisteravond toe dat het moeilijk is betaalbare huurwoningen te realiseren. Er blijkt uiteindelijk toch minder interesse te zijn voor kleinere huurhuizen. Vaak omdat de huurprijs van ongeveer driehonderdvijftig gulden dan toch nog hoog is. RPF-Katwijk valt besluit aan over hard-rockeentrum KATWIJK In felle bewoor dingen heeft RPF- fractie voorzitter J. H. ten Hove zich gisteravond uitgelaten over de toestemming voor de bouw van het hard-rockcentrum Scum op het parkeerterrein. Hij was het er niet mee eens dat de commissie van beroep van de Katwijkse gemeente raad nog eens bevestigd had dat daar terecht toestemming voor was gegeven. Volgens Ten Hove is er sprake van rechtsongelijkheid en worden reële argumenten van de indieners van een bezwaar schrift met irreële weerlegd. De RPF-fractievoorzitter is er van overtuigd dat de rechter hem daarin steunt. De RPF-fractie heeft zich tij dens de raadsvergadering van 30 uni al fel verzet tegen de wens van college en een meer derheid van de raad om de nieuwbouw op het parkeerter rein voor Scum mogelijk te maken. Het hardrockcentrum zorgt ook dan voor te veel overlast, aldus Ten Hove. Hij wees ook op hinder voor het aanpalende kampeerterrein. Ten Hove kreeg daarbij alleen steun van M. van Rooyen (GPV). f I°fo-WdeoVrVo°ruw VeZtelo da"30ja P°r^Oe -ö.ö ï<3arl "'•V «S "Se Wc e-ö

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11