Dynamische Eurythmics adiöTtElëvïsïë £eidó&<2owumt WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 PAGINA 17 INA ruus Vrijdaghs brei oomt van de k j dpie mere bii tv tis v* n depNINGEN - „En dan volgt een reportage van Truus laghs". Wanneer deze zin of ^^Kden van gelijke strekking worden uitgesproken door jmroepster van een van de rlandse televisieomroepen ""jpaat een droom in vervul- 18 van de 37-jarige Groningse II: BI is Vrijdaghs. Deze week My al een klein stukje van die Rpci m werkelijkheid. Ze werd lares van een aflevering KRO's „Screentest" ,raatte met Lee Towers en le in hem behalve de ar- ook de zakenman omhoog, hebben wel even feest ge- vertelt zij. „Ik ben vre- blij en trots dat ik gewon- heb. Ik hoop wel dat het len van een wedstrijd ook lgen zal krijgen. Het liefst vorm van een baan bij een Ide omroepen in Hilversum. rRiAft eb een uitkering en ben op l75): naar een1 vaste baan: er brood op de plank ko- aldus de Groningse, die ;r als freelance werkte streekomroepen. ïaar verrassing werd ze sa- met nog 61 anderen uit de ag g luizend Nederlanders ge- -~1 die zich aanvankelijk voor U entest" hadden aangemeld. "5 verd opgeroepen voor een kennismakingsgesprek, ze na dat gesprek met nog nderen gevraagd werd om te doen en een programma mp" aken juichte ze. vas niet haar eigen idee om Towers te interviewen. Zelf ze het liefst Mart Smeets I em rvragen maar die was ver- erd. Het produktieteam van RO stelde toen Lee Towers „Dat vond ik een goed Het probleem is dat Lee rs zo langzamerhand door een is ondervraagd, van le Hoofdrol" tot „Fanclub". My li was benieuwd hoe hij z'n elkaar had", ver- 'ruus. HANS DE PRETER L I' IS I): 14 eponidt ghts m'.trman van Veen iww herhaling ABYl /ERSUM Zaterdag 27 au- heid JS van 21.45-22.35 uur Ne- jnd 2 zendt Veronica het ramma ..Herman van Veen igelvlucht" opnieuw uit. De 14 ;r Constant* Meijers inter- :Ar t Van Veen in Antwerpen zijn carrière, zijn gevoelens i carriere, zijn gevoelens diepere achtergronden zijn liedjes. Van Veen zingt röco^iedjes Suzanne, Liefde van Kletsnatte clowns (Duitse e), Opzij, Toveren en nog meer. AUSTRALIË HEEFT EEN GEZOND MUZIKAAL KLIMAAT HILVERSUM Als on derdeel van de „Reven- ge"-wereldtournee speel de de Eurythmics in fe bruari 1987 in een van de grootste concerthallen van Australië; de Sydney Entertainment Center. De video, die daar van het optreden werd ge maakt, laat zien hoe Dave Stewart en Annie Lennox het publiek voor zich wonnen met opzwe pende composities. Het toont het tweetal als de dynamische eenheid, die dankzij de krachtige vo calen van Annie en het energieke gitaarspel van Dave Stewart, meer nog dan op de plaat, kan boeien. Veronica brengt het concert vanavond op de buis. Dat de Eurythmics ook naar Australië afreisde is niet zo vreemd. Hoewel het wereld deel een uithoek van onze aardbol dekt en met zijn ruim 15 miljoen inwoners over de enorme oppervlakte verspreid, niet direct dicht bevolkt kan worden ge noemd (met uitzondering van Sydney en Melbourne), is het een belangrijke markt. Bo vendien heeft het land een Uiterst gezond muzikaal kli maat. Michael Hutchence van INXS vindt echter dat de regering de rock roll te veel in zijn sop laat gaar ko ken. „Muziek is het medium om het land internationaal mee te laten tellen, om Au stralië niet die onbekende vlek te laten zijn. Ze begrij pen wel dat het belangrijk is, maar willen er verder geen geld in investeren. Ze bou wen nieuwe stadsdelen, maar zeggen voor concerthallen geen geld te hebben. Waar schijnlijk houden ze niet van de enorme mensenmassa die voor zulke evenementen op de been komt. Om de rest van de wereld te tonen, dat Australië muzikaal niet on- Eurythmics ...krachtige vocalen en energiek gitaarspel... FOTO: AP derdoet voor Engeland of Amerika, zelfs vaak betere produkten aflevert, organi seerden we begin dit jaar een tournee „Australian Made" De achterliggende gedachten was te laten zien, waartoe Australische muzikanten in staat zijn. We kozen voor groepen die in het buitenland voor zichzelf naam hadden gemaakt, maar wat gebeurt er: we krijgen geen toestem ming om in eigen land te spe len. Dat vind ik dus onge looflijk. Ze gaven de concert- hallen liever weg aan Mi chael Jackson. Dat is typisch voor de Australische bureau cratie: iedereen mag, als hij maar niet uit Australië komt". Concurrentie Hoewel er, zoals in elk land, een zware concurrentie-strijd tussen de verschillende groe pen woedt, gaan de muzikan ten onderling als vrienden met elkaar om. Michael: „Die concurrentie bestaat alleen als er moet worden gespeeld. Voor de rest komen we re gelmatig bij elkaar over de vloer, zien elkaar in nacht clubs of bellen elkaar op. Ik kreeg onlangs nog een telex van Martin Plaza van Mental as Anything, die ons felici teerde met de nummer een notering in Amerika". Martin Plaza: „Het verschil met Europa en Amerika is, dat je niet gebonden bent aan single-succes om te kunnen blijven spelen. Ook zonder een platencontract kun je een dikbelegde boterham verdie nen met muziek". Peter Garrett, de kale zanger van Midnight Oil, bevestigt die uitspraak. „We komen uit Sydney, zijn begonnen als een surfgroep op de stranden van de stad. We hebben de eerste jaren alleen maar in Sydney gespeeld, zonder dat we van de honger omkwa men. Pas op het moment dat er ook uit andere steden sig nalen kwamen dat ze ons wilden zien, hebben we onze horizon verbreed. Hoewel er de laatste tijd wat clubs zijn gesloten, is er nog altijd een uiterst actieve muziekbele- ving. Australië kent echt een ontelbaar aantal groepen". Liften Tim Farriss, gitarist van INXS: „Alleen al in Sydney kun je op een doordeweekse dag kiezen uit zo'n tachtig plaatsen waar groepen spe len. Dat het voor die muzi kanten soms zwoegen is, merk je als je door Australië reist. Je ziet vaak groepen langs de kant van de weg van Sydney naar Melbourne of andersom staan liften. Dat is heel gewoon". David McComb, de zanger, gitarist van The Triffids: „De muziek-industrie in Australië is de laatste iaren snel vol wassen geworden. Het talent is altijd aanwezig geweest, maar de platenmaatschappij en waren bang om groepen te tekenen. Met de komst van goede studio's en goede ma nagements aan het begin van de jaren tachtig is daar ver andering in gekomen. Het grootste deel van de op brengst uit de Australische platenindustrie is momenteel dan ook afkomstig uit eigen land". Toch wijken veel groepen, die internationaal meetellen, uit naar vooral Engeland en Amerika om hun platen op te nemen. Peter Garrett (Mid night Oil): „Daar is een heel simpele reden voor. In het buitenland kun je rustig wer ken. Als we in Australië aan een elpee bezig zijn, worden we steeds lastig gevallen door bijvoorbeeld de kranten die willen weten hoe ver we zijn gevorderd en of er nog iets te melden valt". Michael Huthence (INXS): „Bovendien is het goed voor de inspiratie. Daarom willen de meeste groepen ook inter nationaal succes. Door in an dere landen te spelen, pik je nieuwe invloeden op. Boven dien is de confrontatie met andere culturen heel leer zaam. Daar komt bij dat ook Australië zijn plafond kent. Op een gegeven moment kun je niet groter worden en dan heb je nieuwe uitdagingen nodig om als groep te blijven functioneren". Japan Peter Garrett (Midnight Oil): „De eerste stap die de meeste groepen buiten Australië zet ten, is voor een tournee door Japan. Dat lijkt misschien onlogisch maar is het niet, want behalve dat Japan niet zo ver weg ligt, onderhoudt het land nauwe handelsbe trekkingen met Australië. Bovendien is het een enorme uitdaging om het publiek daar voor je te winnen omdat ze veelal de taal niet spreken. Wat dat betreft zijn Europa en Amerika veel eenvoudi ger, maar cultureel gezien lang niet zo interessant". HANS PIËT NEDERLAND 1 15.30 16.17 17.10 17.30- 18.30 19.00 19.18 19.45 20.35 EO Portret van Amerika, do cumentaire-serie. Afl.: Maine. mHallo Nederland, Ne derlandse kinderen in het buitenland. Afl.: Afghaan se vluchtelingen in Pakis tan. Lassie, Amerikaanse se rie. Afl.: De twee vrienden. Lassie in na een val in een cactus gewond geraakt en Corey Stuart gaat met haar naar dierenarts Dr. Renolds. DT kan nog meer bij NOS -17.40 Journaal. EO Ronduit Radar, jongeren magazine. NOS Journaal. EO Avonturenbaai, Canadese serie. Afl.: Gekleurde vis. Visverzamelaar Lester Hupwell heeft heel dure en zeldzame vis gekocht. Als blijkt dat de vis „gekleurd" is, gaan Lester en Grant op jacht naar de daders. KIHet luipaard in het gras, natuurfilm. Tijdsein, actualiteitenru briek. Met een eigen ver slag over de volkeren moord in Burundi. Corres pondent Raphael Tuju reisde naar het aangren zende Rwanda en sprak met onthutste vluchtelin gen. Verder een „schok kend" verslag over de re pressie in Roemenië en Martin van Amerongen en Rainbow-directeur Doren bos over de omstreden film „The last temptation of Christ". Tenslotte de zaak Shell en de Wereld raad van Kerken. Vorige week riep de raad in Han nover op tot een boycot van Shell. 21.12 Christian artists, pro gramma met gospelmu ziek en interviews. 21.52 Live - Keith Green, docu mentaire over het leven van deze zanger, die sa men met zijn kinderen bij een vliegtuigongeluk om het leven kwam. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40 Op weg naar Jeruzalem, documentaire-serie over de geschiedenis van de staat Israël. Afl.: De holo caust. 23.30 Einde. NEDERLAND2 VOO My little pony, teken filmserie. Afl.: De terug keer van Tambelon (3). - Dennis de Bengel, teken filmserie. Afl.: Dennis de piraat. De Jetsons, tekenfilmse rie. Afl.: De vrouw van het jaar. Square Pegs, jeugdserie. Afl.: Prettige feestdagen (1). Transformers, tekenfilm serie. Afl.: Chaos. :x Nederlanders overzee documentaire-serie. Afl.: Van koopman tot kolonist. MacGyver, serie. Afl.: De alarminstallatie. MacGyver wordt ingeschakeld om een uniek veiligheidssys teem te testen. Al snel ont dekt hij dat het systeem voor zichzelf begint te den ken. VOO Oe Heilige Koe, autoru briek. De Fabeltjeskrant. Afl.: Noodgevallen, m Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven. NOS lij Journaal. 15.45 16.05 16.30 16.50 18.30 18.55 19.00 Bert van Leeuwen (I) en Wilma Vlug (m) presentatoren van „Ronduit Radar", het jeugdprogramma van de EO. Ned. 1 om 18.30 uur. FOTO: ANP VOO 20.29 CS Lime street, Amerikaarv se serie. Afl.: Het complot Een Zwitserse hotelketen wordt het doelwit van een afpersingszaak. Aangezien het een oude klant van Lime Street is. worden Culver en Wingate op de zaak gezet. 2122 Nieuwslijn, actualiteiten- magazine. Met een repor tage over het nieuwe ver dovende middel XTC. dat nu ook in Nederland aan populariteit wint. Voorts aandacht voor de onder handelingen tussen Iran en Irak. die morgen in Genève beginnen en de nieuwe krachtmeting tussen de Poolse regering en de ver boden vakbond Solidari teit. Tot slot wordt nog in gegaan op het bestaan van de „veilige sigaret" die maar niet dqor de fabri kant op de markt wordt gebracht en de regen van gele kaarten als wapen te gen spelbederf en blessu res in het betaald voetbal. 22.10 Veronica in concart: Eurythmics live, popspeci- al. Opgenomen in Sydney, Australië. 23.10 Hitchhiker, Amerikaanse serie. Afl.: Alter ego. Een zangeres die absoluut niet tevreden is met haar slaapverwekkende imago, besluit hierin verandering te brengen. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Einda. NEDERLAND3 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat Catweazle, Engelse jeugd serie. Afl.23: Wandelende bomen. Lady Collingwood verbiedt een onderzoek naar vreemde geluiden op haar landgoed. Catweazle heeft daar lak aan. Vogels woensdag, natuur filmserie. Vandaag: De fuut. Studio Sport, met mid lot to. Journaal. I Avondvoorstelling: De rondleidster. toneelstuk van Botho Strauss. Met: Edwin de Vries. Renée Fokker. Tv-regie: Hans Hulscher. Martin, een ie raar van 45 jaar, verlaat zijn school en gaat naar Griekenland. Daar ont moet hij de 20 jaar jongere Kristine, die hem rondleidt bij de opgravingen. Studio Sport Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. rty d 4: P -17.35 Columbo De s&men- [Kett zweerders (The conspirators). Amerikaanse tv-film. Tik tak animatieserie. Afl.56.. Plona Afl.: Plons en de boot tocht Triangelclub gevarieerd pro gramma voor kinderen. Van daag: Het Wild West optreden (Laatste aflevering). De Smurfen tekenfilmserie. Vandaag: De tijdcapsule. De drummer, korte Belgische film. Creole, documentaire over het dagelijks leven van Haïtaanse boeren. Uitzending door derden. Pro gramma van de Nationalisti sche Omroepstichting. Mededelingen en programma overzicht. Fahrenheit 451, Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Francoi- se Truffaut. Met: Julie Christie. Oskar Werner. Cyril Cusack e.a In een welvaartsstaat van de toekomst wordt het besluit genomen, dat het bezit en het lezen van boeken voortaan verboden is. Montar is hoofd van een speciale brigade om hierop toe te zien. maar lang zaam aan wint zijn nieuwsgie righeid het van zijn onverbid delijkheid. The Ten-Year Lunch, portret van een groep Amerikaanse, legendarische letterkundigen die tijdens de jaren 20 elkaar elke dag ontmoetten in het AL- uekcl 90nciuin Hotel te New York (Academy Award voor de bes- 'Jj te documentaire van 1988). Aansl.: Uitslagen Nationale Lo- terij. hter Aansl.: Paardenkoer- Wielrennen, samenvattende reportage van de wereldkam pioenschappen op de baan tam<| vanu't Gent. ;na1»F 1 Vacaturebank. WK Wielrennen op de baan voor professionals te Gent. Ecran de Vacances: Teo teo; Hallo Moineau; De Smurfen; Mimi Cracra. Journaal. Ce aoir, Waalse actualiteiten. Journaal. Marlow, detective privé (Chandlertown), Amerikaanse politieserie naar de romans van Raymond Chandler. Afl.: De l'eau dans le gaz. Au nom de la loi, juridisch ma gazine. Vandaag: 1. Zakkenrol lers. 2. Een kind adopteren tot elke prijs. 3. Doping-gebruik in de sport. Coup de film, filmrubriek. Muaique. Fragmenten uit een concert van het Filharmonisch Orkest van Luik en het Franse Gemeenschap o.l.v. Pierre Bartholomée m.m.v. Gustav Romero, piano: 1. Hymne A l'O N.U.. Pablo Casals. 2. Pia noconcert nr. 3. Rachmaninov. Trekking van de Nationale Lo terij. Leatet» nieuwe. Aansl.: Paar- denkoersen. 55 Informations, rèflexions et interrogations Laïques. James Stewart speelt de rol van advocaat Billy Jim Hawkins.-Did. 1, 23.00 u. DUITSLAND 1 15.30 Chic, aktuele mode, trends en tips. 16.00 Die Trrckfilmschau. 16.15 Geschichten von AdersWo, documentaireserie voor kinde- 16.45 Computerzeit - Die Welt der Elektronenrechner. Vandaag: Sie wissen nicht was sie tun. 17.15 Tagesechau. 17.25 Einde. 17.25 Irgendwie und sowieso, serie. Afl.: Manhattan. 18.15 Ausachnittweiee Kleinkunst: Gabi Lodermeier en Michael Homann. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Reich und Arm, Amerikaanse serie. 19.58 Programma-overzichL 20.00 fflTageeschau. 20.15 iTiKrimi-Sommertheater: Wie ner Walzer, tv-film van Kurt Ju- nek. Met: Kurt Meisel. Erich Padalewski. Fritz Grieb e.a. De KGB acht de jonge diplomaat Farrow een perfect persoon om In Wenen te plaatsen. Ho frat Rossmann van de Oosten rijkse staatspolitie heeft een probleem, namelijk de Oosten rijkse wet: Spionage in Oos tenrijk wordt slechts gerechte lijk vervolgd wanneer het tegen Oostenrijk gericht is. 21.45 lm Brennepunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Hawkins, Amerikaanse serie. Met: James Stewart, Strother Martin, Teresa Wright e.a. Afl.: Mord im 13. Stockwerk. 00.10 Tagesechau. 00.15 Nschtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.20 Einde. DUITSLAND 2 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty, jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Stacy Dor- ning e.a. Afl.: Unschuldsldm- 16.00 Ferienexpress, gevarieerd kin dermagazine. Presentatie: Anke en Gustav Sommer. 16.40 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. Afl.: Hefty, der Ritter (1). 16.55 Heula. Aansl: Aus den Lén- dern. regionaal overzicht. 17.10 l§ Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.40 Ein zauberhaftes Madchen (Anne auf Green Gables III), jeugdserie naar de gelijknami ge roman van Lucy Maud Montgomery. Met: Megan Fol lows. Colleen Dewhurst, Ri chard Farnsworth e.a. 16.10 Lottotrekking. 18.15 Einde. 18.50 Lottotrekking. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 IS Ne aiehstel, muziek en gas ten met Günther Jauch. Met: Falco, Juliane Werding en Su- zie Quatro. Gast: Roman Po- 20.15 Kennzeichen D. Met o.a.: Per- stroika und der Prager Früh- ling, impressie uit Oost-Europa en de DDR. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse serie met John Forsythe, Linda Evans. Joan Collins e.a. Afl.: Das Interview. 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 Kontext: Die Kinder von Zhi Ling, reportage over een mo- deschool voor geestelijk ge handicapte kinderen in China. 22.40 Unsere Nachbarn im Osten: Ohne Zeugen (Bes swidetelij), Russische speelfilm Bit 1984 van Nikita Michalkow. Met: Iri- na Kuptschenko, Michail Ulja- now. e.a. Een man en een vrouw zijn 6amen in een appar tement. Daar, na 9 jaar schei ding. bepraten ze wat er in hun huwelijk is misgegaan. 00.10 Hauta. DUITSLAND 3 17.05 Teletekst-overzicht. 17.30 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife - Die Chancen mit dem Abschluss. 18.00 Trickfilmschau: Barny Bear. tekenfilmserie. 18.30 Abenteuer in der Wüate, kin derserie. Afl.7: Ein Fest für alle. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 19.55 Eincfe. 20.00 Mittwochs um 8. 21.30 Wast 3 Aktuell. 21.45 Eff-eff, vrijetijdsmagazine. 22.30 Die Frau des Fliegera (La fem me de l'aviateur), Franmse speelfilm uit 1981 van Eric Rohmer. Met: Philippe Mar- laud. Marie Rievière, Anne- Laure Meury e.a. De jonge stu dent Francois ontdekt dat zijn vriendin Anne een verhouding heeft met de piloot Christian. Als hij Christian door Parijs schaduwt, ontmoet hij In een park Lucie. Zij flirt met hem. maar Francois heeeft voorals nog Anne in zijn hoofd. 00,12 Laatst» niauws. BBC 1 14.50 [Flight for freedom, Ameri kaanse speelfilm uit 1943 van Lothar Mendes. Met: Rosalind Russell, Fred MacMurray, Her bert Marshall e.a. 16.30 Wildlife on one. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC met Simon 17.15 Heathcliff with Cats A Co, te kenfilmserie. 17.35 The album. Jeugdserie. Afl.5. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 The legend of Tim Tyler, 13- delige Duitse jeugdserie. Afl. 11. 18.35 Neighbours. Serie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Craig McLachlan e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Talkshow met Terry Wogan. 20.35 Last ot the summer wine e Herhaling van de Kerstmis- special 1987. 22.00 Journaal. 22.24 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 Monty, documentaire over Ge neraal Montgomery. 23.45 The hunter, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Buzz Kulik. Met: Steve McOueen, Eli Wallach. Kathryn Harrold e.a. 01.20 Weerbericht 01.25 Eind». BBC 2 15.30 The Italians, 10-delig portret van Italië, gezien door de ogen van tien verschillende Italia nen. Afl.8: The man from Alea. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Once upon a time. Afl.4: A love 16.50 Nieuwe en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuwa en weerbe- 17.00 Dr. Kildare, Amerikaanse serie met Richard Chamberlain in de hoofdrol. Afl.3. 17.25 Great little railways, docu mentaire serie. Afl.5: Slow train to Olympia. 18.05 Couples. Dilys Morgan in ge sprek met (echt-)paren. Afl.5: Fiona Richmond en James Montgomery. 18.30 The co-op counter revolution, reportage over veranderingen binnen de Britse Co-op. een keten van levensmiddelenwin kels. 19.00 Miesion Impossible, Ameri kaanse serie met Peter Gra ves, Martin Landau, Barbara 19.50 That was then, this is now: Depeche Mode, popspecial. 20.20 Under Sail. All.: Autumn on naire serie. Vandaag: Grieken- 21.10 Tribuis to Mark Boxar. 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse serie met Loretta Swit. Alan Alda, Mike Farrell e.a. 22.25 Screenplay. Home front, tv- spel over de strijd van de be woners van een kindertehuis ntegen de voorgenomen slui ting ervan. Met Stephen McGann en Nick Stringer. 23.35 Newsnight. Actualiteitenmaga- 00.20 Weerbericht. 00.25 Onbekend. 00.30 Open University. 01.25 Eind». SKY CHANNEL 15.00 US College Football. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. 18.00 Branded. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Earlhfile. 18.57 The Uniroyal Weather Report. 19.00 Hazel. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Custer. 20.30 Tandarra. 21.27 The Timet Headline Newt. 21.30 Ghost Story. 22.28 The Timet Headline News. 22.30 Shell International Motor 23.28 T?e Times Headline Newt. 23.30 Roving Report. 00.00 New Music. 00.57 The Uniroyal Weather Report. 01.00 Africa. 02.00 Romantic va Classic Art. 02.25 Ajourd'hui en France. 02.40-03.20 William and Mary. SUPER CHANNEL 15.55 Goodyear Waathar. 16.00 Supsrtime. 17.30 Formula Ona. 18.30 Dr Who. 19.00 Capitol. 19.25 Goodyear Weather., 19.30 Canoeing into the past 20.30 Blondie Live. 21.30 Talea of the Unexpected. 22.00 Super Channel Nieuwe. 22.15 Super Channel Nieuws. 22.30 Goodyear Weather. 22.35 The World of Golf with Canon Eos. 22.40 The Mortgage Corporation National League Tennis. 23.40 Beats of the Heart 00.35-02.35 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: 17.15 Maiken Wexe. 18.00 The Adam Curry Show 19.00 Remote control, spelprogram- ma. 19.30 MTV at the movies. 20.00 XPO, overzicht van nieuwe vi deoclips. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 La Suisse Insolite. 17.10 Carabine FM. 17.35 Jazz a Montreux. 18.00 Recreation. 18.40 Des chiffres et des lettrae. 18.55 Les breves. 19.00 La Suites leolite. 20.00 Teleacope. 20.55 Carabine FM. 21.30 Jazz a Montreux. 22.00 Journal Télévisé. 22.30-23.30 Heritage de rhomme. ffi Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Si Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-ultzending in orginele versie met ondertitels e Herhaling NEDERLAND 1 VARA 15.30 De Onedin Lijn e Engel se serie. 16.21 De natuur en de mens natuurserie. 17.10 Dodo, jeugdserie. 17.18 De Smurfen, teken filmserie. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.40 VARA'» kindermenu: Oe troe telbeertjes NEDERLAND 2 AVRO 15.30 Die Schwarzwaldklinik, serie. 16.15 Th» secret lite ol Walter Mitty, Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Norman McLeod. In de hoofdrol: Danny Kaye. BRT 1 16.00-17.35 Columbo Laatste groet aan de Commodore (Last salute to the Commondore), Amerikaanse tv- film. 17.55 Nieuws. BRT 2 17.00-18.00 Wielrennen, rechtstreek se reportage van de wereldkampioen schappen op de baan in Gent. RTBF 1 17.40 Vacaturebank. 17.55 Wielren nen op de baan voor professionals te Gent. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf. 10.00 Heute. 10.03 EThe schönster Tag 11.35 Film aktuell 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Einde. 14.40 SI Teleteketoverzicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 EFury, jeugdse rie. 15.30 Die Wiirze des Lebens, do cumentaireserie over specerijen. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 1:0 für Kinder, kinderserie. 16.40 Sei kein Frosch, natuur- en milieumaga zine voor kinderen. 17.10 Telekatz, kinderprogramma. 17.15-17.25 Ta gesschau. 17.25 Columbo, Ameri kaanse serie (WDF). BBC 1 07.35 ELeon Errol. 08.00 Breakfast time. 09.35 E Flash Gordon. 10.00 Nieuws. 10.05 Pink Panther, teken film. 10.25 Wy don't you? 10.50 Lau rel and Hardy, tekenfilm. 11.00 Nieuwe. 11.05 Sitae. 11.30 Play School. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Superman, serie. 12.30 Wildlife on one, serie. 13.00 Nieuwe. Aansl.: The Garden Party. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours, serie. 14.50 Cricket. 16.30 Garde ners direct line. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC. 17.15 Super- tad, tekenfilmserie. 17.25 Kids of De- grasei Street serie. 17.55 News- round, jeugdjournaal. SKY CHANNEL 07.00 Good Morning Scandinacvia. 08.00 The DJ Kat Wake-Up Club. 08.05 The DJ Kat Show. 09 00 Countdown. 10.00 Made in Germa ny. 11 00 Nescafe UK Top 40. 12.00 New Music. 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Roving Re port. 15.00 US College Football. 16 00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Show. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Het slavinnetje van Bakar. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Cédea. 20.00 Nieuws. 20.02 Composities van Franz Schu bert. 2240 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Basicode computerma gazine 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Rijswljkse Rockgolf. Om roep Rijnland: (Via FM-lrequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.33 Sport en muziek. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus-kort. 17.05 Ri,swijckfoon. verzoekpl 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Meesters der tradities. 19.00 Symposium. 19.45 Gil Evans (8). 20.30 Musica Antiqua 20.30 Basilica concerten. 22.30 Muziek uit de vroeg Barok 23.00 Werk van Beethoven Scheidt) MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 11.50 Uit het plakboek van de revue. 12.02 De burgemeester is jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.02 Koperen Ka en Nikkelen Neils. 18.05 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord 07.10 Vandaag... donderdag 08.03 Hier en Nu 0844 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 1043 Plein publiek. 1143 Kinderen van het licht 1140 De familie show. 12.40 Middagpauzedienst 1340 Ik zie de zon. 13.45 Kletsmajoor er op uit. 1443 Mixer. 15.03 Coupe soleit. 1743 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 0943 Gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 1443 Oe nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 0840 Nieuws 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 1040 Muziek voor miljoenen. 1240 Veronica's meesterwerken (2V 1340 Nieuws. 13.02 Ned Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 0940 RVU: Het Nieuwe bijgeloof 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 1045 Boekenwijsheid. 1140 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 1245 Bewogen grensgangers. 1240 Oa Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 1340 De Derde Wereld. 1400 O kwadraat. 1440 Zin in muziek op 5. 1440 Geloven met open ogen. 15.00 Oogluik 18.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequenbe Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunch uur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 1040-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 0740 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1240 Lunch programma. 1440 Tineke Speksnijder. 1840-1740 Rijnmond getapt. 05.31 Met l wakker. 0840 Klaarwakker 09.05 Uit de band 1140 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Vrij parkeren. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Schurend scharniert je. 13.15 Roddelradio 1440 Hitbox BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Voces intimae 10.00 Matinee: Grieg. Gade. Nielsen. 11.00 Sonate voor strijkers. Walton. 1140 Harpmuziek. 1240 Engelse Tafelmuztek. 13.10 Pianomuziek. 14.00 Varia-ties. 16,30 Wel thuis. Glenn Gould. piMia

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17