Celstraf geëist tegen duo voor verkrachting Eis: een half jaar cel wegens afpersing Brandweer commandant Post is uitgeblust LEIDEN OMGEVING dagpuzzel Anderhalf jaar cel geëist voor diefstal met geweld Wandelgebied Nieuwkoop stuit op bezwaren £g*dóc0ommtt WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 PAGItL aan tafel Gegrilleerd saucijsje met gesmoorde spitskool en aardappelpuree - griesmeelpudding met pruimencompote Het 'nadeel' van grilleren is, dat er geen jus ontstaat; het voordeel is, dat de worstjes lekker pittig worden. Nodig voor twee personen: 2 saucijsjes 100 g, olie; ui, 1 lepel olie, kerrie, 500 g spitskool, zout, ketjap; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, melk, 10 g margarine, peper, peterselie; 0,5 liter melk, 45 g gries- meel, 40 g suiker, citroenaro ma, 200 g pruimen, 1 dl wa ter, 50 g suiker, citroensap. Zet de saucijsjes op met twee centimeter koud water en breng ze vlot aan de kook. Draai de worstjes om en haal ze na een halve minuut koken uit de pan. Laat de saucijsjes afkoelen, bestrijk ze met olie en leg ze op een met olie inge vet rooster tien centimeter on der een hete grill. Grilleer de worstjes in twintig minuten gaar, draai ze halverwege een keer om. Fruit kleingesneden ui in de olie glazig. Voeg kerrie en de fijngesneden kool toe en bak de groente twee minuten op een matig vuur. Doe er twee lepels water bij, sluit de pan en laat de kool in tien minuten gaar smoren. Controleer hal verwege of er nog vocht in de pan aanwezig is en voeg zo no dig iets toe. Maak de groente op smaak af met ketjap, zout en kerrie. Kook de geschilde aardappe len gaar, giet ze af en stamp ze fijn Roer de aardappelen met melk. margarine, peper en fijngeknipte peterselie tot een smakelijke en luchtige puree Maak de pudding een halve dag tevoren, zodat hij kan op stijven. Kook de melk, strooi er al roerende een mengsel van griesmeel en suiker in en laat de massa vijf minuten zacht koken. Voeg van het vuur citroenaroma toe, doe de hete pudding in een natge maakte vorm en zet deze koel weg. Kook stukjes pruim in water met suiker zacht. Laat de pruimencompote koud worden, voeg desgewenst ci troenaroma of -sap toe en leg de massa om de uit de vorm geschudde pudding JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 26 au gustus waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb ben. ONGEVALLENOIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat m Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244 Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. m het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met'uit zondering van behandeltijden en etenstijden Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1. leer der voortplanting van het geluid; 2 reis naar een heilige plaats; 3 zeer dun plaatstaal; 4 soort broeibak. OPLOSSING jepnjuee f ttpiq -leets e 'ueeAapaq z '>jaijsao>je i Ruim een miljoen voor Oude Nieuwveensweg NIEUWVEEN Het tweede gedeelte van de Oude Nieuwveenseweg zal voor ruim een miljoen gulden worden opgeknapt. De commissie openbare werken en verkeer ging daar gisteravond mee akkoord. De commis sie drong er wel op aan dat het college zo spoedig moge lijk met een voorstel tot verkeersremmende maatregelen moet komen, zodat deze tijdig met de reconstructie mee kunnen worden genomen. Verschillende bewoners leg den bij de commissie hun wensen op tafel. Vanwege Se hoge trillingsgevoeligheid van de Oude Nieuwveenseweg pleitte de heer H. Pijlman voor verkeersremmende maat regelen in de vorm van vernauwingen, niet door middel van drempels. De heer A. C. de Groot pleitte voor een mooie, strakke, vlakke weg, zonder verkeersremmende maatregelen. De Groot: „De weg kent al genoeg natuur lijk remmende maatregelen, zoals bijvoorbeeld de gepar keerde auto's". De opdracht tot reconstructie zal voor 1 oktober worden gegeven. Geen verkeerslichten Dorpsstraat ZOETERWOUDE Op de kruising van 't Watertje, Dorpsstraat en Schoutenbrug in Zoeterwoude-dorp ko men geen verkeerslichten. In een gecombineerde com missievergadering die gisteravond werd gehouden werd het voorstel van het college unaniem verworpen, nadat aanvankelijk de VVD-fractie wèl voorstander was. De huidige verkeersremmende maatregelen bij de kruising die zo'n 3 jaar geleden bij wijze van proef werden aangebracht zullen een definitief ka rakter krijgen. Daarbij zullen extra voorzieningen worden getroffen, zodat het verkeer genoodzaakt zal zijn de snelheid terug te brengen. Tijdens de commis sievergadering adviseerde ambtenaar Van den Burg van het ministerie van verkeer en waterstaat geen verkeerslichten te plaatsen, omdat automobilisten van wege de lage verkeersintensiteit dan vaak voor niets stonden te wachten. Ook de politie was daar tegen. De partijen namen die adviezen over. Burgemeester A. Houdijk liet weten dat 4 oktober met de reconstructie kan worden begonnen. Opleidingsinstituut op terrein Proper OEGSTGEEST Het opleidingsinstituut voor ziekenverzorgenden dat zich in Oegstgeest wil vestigen aan de Rhijngees- terstraatweg heeft voorlopig een jaar on derdak gevonden op het terrein van de fir ma Proper. De plannen stuiten echter op bezwaren van de omwonenden die ver keersoverlast vrezen. Tijdens een hoorzit ting kwamen de partijen niet nader tot el kaar. Men besloot toen wederzijds een lijst te maken van wensen en bezwaren. Dit is inmiddels gebeurd. De wethouder van openbare werken, de heer Kohlbeck, be loofde gisteravond dat dit verslag in een volgende commissievergadering aan de orde zal worden gesteld. „Er wordt aan alle kanten aan gewerkt en nagedacht en wij denken dat er voor die school wel mo gelijkheden zijn," aldus Kohlbeck. Vijf mille voor ademanalyse NIEUWVEEN Nieuwveen trekt 5.500 gulden uit vo aanschaf van een ademanalyse-apparaat. De commissie bare werken ging daar gisteravond mee akkoord. Dat ge met behulp van de 10.000 gulden die Nieuwveen kreej het rijk in het kader van het verkeersplan Actie-25% plan voor deze aankoop is een onderdeel van gezameliji ties met zes andere gemeenten, bestaande uit onder mee trole op en voorlichting over alcoholgebruik in het ve en het weggebruik van scholieren. Voor de resterende gulden heeft Nieuwveen nog geen concrete plannen. Rijplaten verdwenen ALPHEN AAN DEN RIJN Zestig ijzeren rijplaten, elk een gewicht van zeker 300 kilo, zijn het afgelopen weekèi gestolen van een bouwplaats in Alphen. Rijplaten worde; bruikt op bouwplaatsen door bouwverkeer bij het ontbi^ van bestrating. De waarde van de platen bedraagt zeker F tig mille. r DEN HAAG/LEIDER DORP Een 22-jarige inwoner van Leiderdorp heeft gisteren voor de Haagse rechtbank 30 maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf te gen zich horen eisen we gens verkrachting. Tegen een 20-jarige vriend en mededader werd 30 maanden cel waarvan 10 voorwaardelijk geëist. Op 13 juni van dit jaar drong het tweetal om twee uur in de nacht bij een vriendin van de 22-jarige in haar flat in Lei derdorp naar binnen. Het was enige uren na de verloren voetbalwedstrijd van het Ne derlands elftal tegen de Rus sen en de beide vrienden wa ren teleurgesteld en hadden heel wat gedronken. Onder het voorwendsel dat ze een video-film wilden kijken wis ten ze binnen te komen en weigerden ze te vertrekken toen het meisje te kennen gaf dat ze hen kwijt wilde. Zij liep ten einde raad naar de buren om de politie te bellen maar er werd niet open ge daan. Eén van de mannen trok haar terug naar binnen en deed de deur op slot. Er ontstond een worsteling waar bij de beide vrienden probeer den het slachtoffer te ontkle den. Deze zette het op een gil len waarop de oudste zijn compagnon de opdracht gaf een mes uit de keuken te ha len. Dit mes zette hij haar even later op de keel en dreigde die door te snijden als ze bleef gillen. De vrouw had inmiddels door dat de man nen zich aan haar wilden ver grijpen en vroeg in doods angst of ze weg zouden gaan als ze met haar klaar waren. Dit werd beaamd. Hierop staakte het slachtoffer haar verzet en moest zij achtereen volgens de verkrachting van beide mannen ondergaan. Officier van justitie mr L.Horbach vond alleen ge vangenisstraf op zijn plaats voor zo'n ernstige verkrach ting die gepaard ging met be dreiging en in huiselijke kring plaats vond. De vrouw was onnoemelijk veel leed aangedaan en ze was ver schrikkelijk bang geweest om aangifte te doen omdat de twee hadden gedreigd haar op te zoeken als zij anderen van het gebeurde zou vertellen. De oudste van de twee was enige malen eerder veroor deeld voor geweldsdelicten en mr Horbach vond dan ook 30 maanden onvoorwaardelijk op zijn plaats. De 20-jarige, die ook volledig verantwoordelijk was voor zijn daden, was nog niet eerder in aanraking ge weest met justitie en was meer een meeloper volgens de officier. De eis tegen hem was daarom iets milder. De beide raadslieden vonden de eis van de officier veel te hoog. Ze besteedden enige aandacht aan de uitgebrachte rapporten over hun cliënten. De 22-jarige had volgens de psychiater een gestoorde per soonsontwikkeling doorge maakt. Aanbevolen werd tij dens de detentie een resociali serende behandeling te star ten om hem alsnog op het goede spoor te helpen. De rapporten over de 20-jarige dader lieten zien dat hij een vrij normale persoon was die zich makkelijk mee liet sle pen. Omdat hij zijn baan door het gebeurde reeds kwijt geraakt én binnenkort j een opleiding zou beginrj vroeg zijn raadsman om j heffing van de voorlori hechtenis. Hij meende dat aandeel van zijn cliënt zo\| kleiner was dat hij reeds noeg gestraft was. VerJ vroeg hij de rechtbank j| overwegen een alternatie straf, in de vorm van i dienstverlening te overweg De rechtbank weigerde ech de voorlopige hechtenis oè heffen gezien de ernst het feit. De uiteindelijke l spraak volgt over 14 dage» DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Een 22-jarige inwoner van Al phen aan den Rijn hoorde gisteren voor de Haagse rechtbank een gevange nisstraf van 6 maanden te gen zich eisen. Hem wa ren twee afpersingen ten laste gelegd. Op 6 november vorig jaar ging de man een boekwinkel aan de Hooftstraat in Alphen bin nen, trok een mes en zei tegen de verkoopster; „Snel, de kas!". De vrouw gaf toe aan de bedreiging en gaf de man de inhoud van de kas, volgens zijn eigen zeggen 180 gulden, volgens de boekwinkel 350 gulden. Vier dagen later hield de verdachte een voetganger aan in het Bospark in Alphen en zette hem het mes op de keel. Ditmaal was het: „Geef op je geld!". De buit, nogal ka rig, was nog géén gulden. De verdachte vertelde op de zitting dat hij rond die tijd enorme geldproblemen had. Deze werden veroorzaakt door zijn gokverslaving. Enorme bedragen vergokte hij in fruit automaten. Hij was naar eigen zeggen ten einde raad toen hij zijn misdaden beging. Enige tijd later probeerde hij zijn le ven weer op orde te krijgen en ging hij zelf naar het CAD voor een behandeling van zijn verslaving. Medio juli van dit jaar waren de huurachterstan den betaald, had verdachte een baan in de avonduren en wilde met ingang van septem ber weer naar school. Door de oplettendheid van een politie functionaris die hem herkende van een signalement werd hij min of meer per ongeluk toch nog in de kraag gegrepen. Officier van justitie mr. L. Horbach gaf toe dat de man zélf op zoek was gegaan naar hulp en dat hij inderdaad zijn leven gebeterd had. Toch was er sprake van een ernstig mis drijf. „U wist misschien dat u nooit zou steken met het mes, het slachtoffer wist dat niet", aldus de officier. Hij prees de de Alphense politie voor een 'knap staaltje opsporingswerk'. Zijn eis was 12 maanden ge vangenisstraf. waarvan 6 voorwaardelijk met als bijzon dere voorwaarde begeleiding van het CAD om alle gevaar van de gokverslaving uit te bannen. Raadsman mr Van Meurs wees erop dat zijn cliënt alles had bekend, dat hij zelf al hulp had gezocht en dat hij in middels weer hard op weg was om een normaal leven te lei den. Hij vroeg dan ook om een onvoorwaardelijke straf gelijk aan de periode van het voorar rest. Een voorwaardelijk deel daarbij als stok achter de deur vond mr Van Meurs aan vaardbaar, evenals de ver plichte begeleiding van het CAD. De uitspraak van de recht bank is over 14 dagen. DEN HAAG/LEIDER DORP Wegens diefstal en bedreiging met een soort mes in een drogiste rij te Leiderdorp hoorde een 28-jarige Amsterdam mer gisteren voor de Haagse rechtbank ander half jaar celstraf tegen zich eisen. De verdachte en zijn vriendin, beiden notoire drugsverslaaf den met een dik strafblad, hadden op 23 april de aan dacht van beveiligingsbeamb ten getrokken. De man schermde de vrouw af, die on der deze dekking 14 flessen parfum (waarde 640 gulden) in haar tas stopte. Buiten de zaak werd de dievegge door een be waker beetgepakt, waarop de verdachte volgens drie getui gen een mes trok en stekende bewegingen maakte. Het ad vies „Laat los" had onmiddel lijk effect. Beiden zetten het op een hollen. De vrouw werd achterhaald en een poging van de verdachte om haar per auto opnieuw te bevrijden, misluk te. De Amsterdammer werd in juni aangehouden. Hij zou niet hebben geweten dat zijn vriendin parfum gestolen had. Een mes had hij niet gehad maar een voelermaat, wat een op een mes gelijkend stuk ge reedschap is om kleppen van auto's te stellen. Verder zou hij ook geen stekende bewegingen hebben gemaakt. Officier mr. L. Horbach achtte de feiten op basis van de getui genverklaringen niettemin be wezen en vond het hoog tijd worden voor een forse straf. Advocaat mr. Veldhuis vond dat de officier zich bij de telas- tegelegde feiten moest houden. Volgens de raadsman is er in werkelijkheid maar een valide getuigeverklaring en is de geëiste straf „buiten alle pro porties". Uitspraak op 6 september. NIEUWKOOP Beperking van de doorvaart en over last voor wandelaars, watersporters en zwemmers. Dat waren de vier bezwaren die gisteravond in de raadscommis sie ruimtelijke ordening in Nieuwkoop naar voren werden ge bracht om een wandelgebied aan te leggen achter de AMRO- bank aan de Dorpsstraat, in de richting van de plas. De familie Augustinus kwam met een alternatief voorstel, waarbij twee bruggen minder gebouwd hoeven te worden en een betere door vaart mogelijk is. Burgemeester T. Seinstra stelde daar tegen over dat het wandelgebied door dit plan gedegradeerd wordt tot een éénbaansvak: slechts over 1 deel kan gewandeld worden, en het college is juist voorstander van een rondgang. De vertegen woordigers van de Nederlandse Hervormde kerk waren bang voor verstoring van de zondagsrust. De heer A. de Brouwer (PvdA) vond dat het algemeen belang niet diende te wijken voor privébelangen. Zijn medecommissieleden waren het daar mee eens en stemden in met het plan van het college. De verde re invulling van het gebied zal nog plaatsvinden. Oranjefeesten in Ter Aar TER AAR Oranjecomi té Juliana organiseert deze week zoals gebruike lijk de jaarlijkse Oranje feesten in Langeraar. Donderdag gaan de fees ten om 18.30 uur van start. Muziekvereniging Arti et Religioni zal dan bij wijze van opening een rondgang door het dorp maken. Om 19.00 uur wordt afgetrapt voor de wedstrijd Altior 1- ARC 1 op het terrein van Altior. In de rust geeft Arti et Religioni een korte show. Vrijdag begint met de opstel ling en de jurering van de deelnemers aan de kinderop tocht op het terrein van de fir ma Ph. Lek aan de Langeraar- seweg 161. Er zijn diverse prij zen beschikbaar. Om 10.30 uur vertrekt de kinderoptocht naar het feestterrein nabij het sportterrein van Altior, voor afgegaan door Arti et Religio ni. Vanaf 14.30 uur wordt het Sporttoerprogramma van Voetbal International afge werkt op en rond het feestter rein. Attracties: computer show, motortrike-circuit, dis coshow, talentenjacht, boar ding voet bal, voetbalkanon en roll-ski wedstrijden. Deelname is gratis. Om 19.00 uur maakt Arti et Religioni een rondgang door de dorpskern. Zaterdag wordt de Kermiswie- lerronde van Langeraar afge werkt. Deelname is wederom gratis. Het parcours is uitgezet rondom de Aarhoeve: Halkes- straat, Van Wassenaerstraat en Van der Hoevenstraat. Om 9.30 uur rijdt de jeugd van 12 tot en met 15 jaar. Om 10.00 uur rijdt de groep van 16 jaar en ouder. Dat gebeurt ook om 11.00 uur, maar dan mogen al leen inwoners van Ter Aar meedoen. Er wordt dan gestre den om de titel Kampioen(e) van Ter Aar. Om 14.00 uur is er een skeel erwedstrijd op het parcours rondom de Aarhoeve. Beken de marathonschaatsers, zoals Jos Niesten, Henri Ruitenberg, Kan Kooiman en Rick van den Hoorn doen mee. Brandweercommandant R. Post verlaat na 32 jaar de Wassenaarse brandweer. Bijdrage: Frans Micklinghoff Na 32 jaar bij de Wassenaarse brandweer te hebben ge werkt, neemt brandweercom mandant R. Post eind augus tus afscheid van „zijn brand weerkorps. De geboren en ge togen Wassenaarder volgde aanvankelijk een opleiding voor automonteur. Met alle diploma's op zak moest hij al jong aan de slag in de autoga rage Pot aan de van Zuylen van Nijeveltstraat. Toen in fe bruari 1953 tijdens de waters noodramp de dijken in Zee land doorbraken, bedacht de jonge Post zich geen moment en vertrok, na een oproep per radio en kranten voor gespe cialiseerde hulpverleners, met een kraan wagen naar het on dergelopen Zeeland. Een maand verbleef hij daar en haalde menig landbouwwerk tuig boven water. Duidelijk was toen al, dat de dienstverlening hem in het bloed zat. Zijn militaire diensttijd bracht hij door bij de militaire politie, waar hij hoofd van de garage werd. Enkele weken na zijn af zwaaien reageerde Post op een advertentie waarin brandweermensen voor het Wassenaarse korps werden gevraagd. Op 1 juli 1956 trad hij in dienst en kreeg de rang van aspirant-brandwacht. Met genoegen verhaalt Roel Post over de eerste jaren. „De brandweer was, en is nog voor zo lang het duurt, onder gebracht in de oude paardes- tallen van Prins Frederik, die ooit in het huidige Raadhuis de Paauw resideerde. Toen ik bij de brandweer kwam, zaten de paardeboxen nog in de brandweerkazerne. In de loop der jaren hebben we het ge bouw goed onder handen ge nomen en er een mooie kazer ne van gemaakt. In die perio de had de brandweer nog meer taken. In de kazerne stond ook de ambulance ge stald en de brandweerlieden waren tevens chauffeur op de ambulance". Ongelukhen Een andere taak van de brandweer was zestien jaar lang het bemannen van de ta kelwagen, die na ernstige on gelukken de beschadigde au to's van de weg naar de bin nenplaats van het politiebu reau moest slepen. Met meer verve vertelt Roel Post over de honderden branden die hij in Wassenaar meemaakte. Zijn eerste grote brand was die in restaurant Dutch Inn aan de Katwijkseweg, waar nu hotel Wassenaar staat. Wanneer hem wordt ge vraagd nog meer branden te noemen uit de eerste jaren, worden welhaast alle straten van Wassenaar genoemd. In tussen doorliep hij alle rangen die de brandweer kent en werd hij op 1 juli 1981 be noemd tot ondercommandant en na in 1984 een jaar waar nemend commandant te zijn geweest, werd Post op 1 janu ari 1985 commandant van de Wassenaarse brandweer. In middels was door een beslis sing van de politiek het brandweerkorps ingekrompen van achttien beroepsbrand weerlieden tot ruim zes. Deze terugval in brandweerperso neel werd opgevangen door het versterkt werven en op leiden van vrijwilligers. Vele jaren was Roel Post ook avond aan avond onderweg om toekomstige brandweer lieden op te leiden. De stevige stapel aanstellingsbrieven, di ploma 's en getuigschriften be wijzen zijn vakkennis en langjarige inzet voor brandweer Meer dan twii jaar was hij gecommitteek van de examencommissie de Rijksbrandweerinspectii Met een zekere weeml neemt Roel Post nu afscl van de brandweer. Een 1 verwachte trieste omstani heid in het gezin Post in i tember 1980 bleef jaren Al gen aan de algemene gezet heidstoestand. Over de f beurtenissen toen en de ia volgen doet hij er liever zwijgen toe. „Ik kan terufL ken op een mooie carrière werk waar ik gedurender afgelopen 32 jaar altijd F plezier naar toe ben gegi Ik zal de brandweer zéti missen, maar aan de an^i kant is het werk zwaart verantwoordelijk, vooral' de actieve uitrukdienst. 7/r loop der jaren zijn veel F kwamé brandweermannen vrouwen opgeleid, die al] voor hun taak berekend i In de afgelopen 32 jaar hel mijn bescheiden steentje di aan mogen bijdragen. P' stemt me tevreden". Motf neemt Roel Post afscheid F een receptie in de brandwir kazerne aan de Pieter Twh laan in Wassenaar fuh 17.00 en 18.00 uur en iedeA met wie hij in de afgeloper jaar contact heeft gehad daar van harte welkom, ig Zoeterwoude verbetert inzamelen chemisch afval ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude gaat meer werk maken van het inzamelen van klein chemisch afval. Het huidige systeem van inle veren op bepaalde tijden bij de chemocar of bij het verzamel punt bij gemeentewerken blijkt onvoldoende te functio neren. In een gezamenlijke commissievergadering gister avond gingen de politici ak koord met het gratis verstrek ken van draagtassen waarin de mensen hun klein chemisch afval kunnen verzamelen. On derzocht zal nog worden op welke manier de Zoeterwou- denaren het afval op een een voudiger manier kunnen inle veren. Tijdens de vergadering kwamen suggesties naar voren als het inzamelen in aparte containers gelijktijdig met het grofvuil (een maal per maand) of de winkeliers nadrukkelij ker inschakelen. Zo zijn er al enkele winkeliers die batterij en inzamelen. Ruilbeurs bij Si: voetbalvereniging SJZ i morgenavond een ruil gehouden met allerlei vol, spullen. De beurs is voorL stemd voor jeugdspeler! grotere maten nodig h* en kleine maten in de af* ding hebben. Het clubhif sportpark Haasbroek is16 van zeven tot acht. Jr

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14