Geen risico voor volksgezondheid op korte termijn 3 Gondelvaart sluit vakantiespeelweek a Visvariamar druk bezochi I Voorhoutse Zeskamp ondanks regen succes dagpuzzel Speelhoek voor jeugd in sportpark Haasbroek LEIDEN OMGEVING ucuiócCoiwaitt MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 PA( aan tafel Paprika-hamlapje met gesmoorde courgette en aardappelen - vla met vruchteschuim Courgettes zijn best lekker klaar te maken. Ze zijn te genwoordig bet hele jaar door te koop. (Wie een hoek je grond over beeft, kan ze ook heel goed zelf kweken De benodigdheden voor twee zijn: 200 g hamlap, 25 g mar garine, zout, peper, stukje paprika, mespunt bloem, pa prikapoeder, aroma, Worces ter sa us; ui, knoflook, 1 lepel olie, 1 2 courgettes, 1 tomaat, zout, peper, oregano, peterselie 0,5 tot 1 kg aardappelen; 0,5 liter gele vla (0,5 liter melk, 25 g custard, 30 g sui ker), half eiwit, 10 g suiker, halve lepel vruchtesap (braam, rode bes, framboos of aardbei). Schroei het ham lapje dicht in hete margarine en temper ver volgens het vuur sterk. Be strooi het vlees met zout en peper en bak het in een kwar tier bruin en gaar. Laat de laatste vijf minuten een paar dunne ringen of repen paprika meebakken. Leg het vlees met de paprika op een warm bord. Roer de bloem door het over gebleven vet, voeg weinig wa ter toe en maak de jus op smaak en kleur af met papri kapoeder, aroma en Worcester- saus. Fruit stukjes ui en knoflook glazig in de olie. Snijd de ge wassen courgette(s) in plakjes (zo'n drie in een centimeter en bak deze al omscheppende twee minuten mee met de ui en knoflook. Sluit de pan en laat het mengsel vijf minuten smoren. Ontvel de in kokend water gedompelde tomaat en snijd deze in acht gelijke stuk ken. Leg de tomaat met zout, peper en oregano op de cour gette en laat het gerecht nog vijf minuten smoren. Schep de groenten door elkaar en be strooi de massa in de schaal met fijngeknipte peterselie. Zet de afgekoeldevla klaar in de schaal en maak het schuim zo kort mogelijk voor het presenteren klaar. Maak het vruchtesap door rijpe vruchten door een zeef te wrij ven. Klop het eiwit met de sui ker stijf en voeg vervolgens al kloppende het sap toe. Leg het schuim op de vla; houd er re kening mee dat het eiwit na een half uur slapper wordt. JEANNE bioscopen APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 26 au gustus waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb ben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Lelden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconeacenhuia: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuia: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-16.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En- degeeat: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgera- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17 00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1. vorming van nieuwe halmen laat in het seizoen; 2. Europese hoofdstad; 3. stad in Zwitserland; 4. Europeaan; 5. wat gesponnen Is; 6. titel van de vroegere keizer van Ethiopië; 7. ex-wereldkampioen schaken. OPLOSSING Hans Kroes kreeg de steen voor Seoul onlangs in ontvangst van wethouder G. van den Berg. FOTO: WIM VAN NOORT Kroes neemt Lissese steen mee naar Seoul LISSE De Lisser Hans Kroes heeft vrijdag tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis van Lisse een steen uit handen van wethouder G. van den Berg ontvangen. Kroes neemt de steen mee naar Seoul, waar hij als lid van de Nederlandse zwemploeg deel gaat nemen aan de Olympische Spelen. Tijdens die spelen wordt een zogenaamd „Stone Festival" gehou den, waarvoor door de organisatie aan alle deelne mers is verzocht een steen uit hun land of woonplaats mee te nemen. Met die stenen zal in Seoul een groot mozaïek worden gevormd als blijvend symbool aan de Olympische gedachte. Op de steen staat een af beelding van Karei de Vijfde en zijn echtgenote en een plaatje waarop vermeld staat dat de steen door Hans Kroes uit Lisse naar Korea is gebracht. Kroes zwemt op de 50 en 100 meter vrije slag; de 100 meter rugcrawl en de 4 maal 100 meter wisselslag. VOETBALCOMPLEX GEOPEND KOUDEKERK AAN DEN RIJN Onder grote belangstelling is zaterdagochtend het nieuwe voetbalcomplex van de voetbalver eniging Koudekerk geopend door het ont hullen van een naambord en een jubileum- bord ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de club. In kantine van het nieu we complex prees voorzitter P. van det Ploeg de inzet van de vele vrijwilligers bij de bouw van het nieuwe onderkomen. Bur gemeester L.V. Elfers overhandigde de jubi lerende VVK een geschenkbon ter waarde van duizend gulden bestemd voor de aan schaf van benodigdheden voor het nieuwe jeugdhonk. Van de vice-voorzitter van de KNVB afdeling Leiden, K. Meeuwenberg, ontving de voetbalclub een klok voor in de kantine, 's Middags werd een openingswed strijd gespeeld waarin het eerste elftal van VVK uitkwam tegen het kampioenselftal van het seizoen 1971-1972. Pater Carolus veertig jaar pries? LEIMUIDEN Pater Carolus (Wim van Velzen) heeft zijn veertigjarig priesterjubileum gevierd. Aanwezig wjS familie en dorpsgenoten uit Leimuiden waar hij werkzaj weest. De pater droeg met assistentie van pastoor Ha» pater Noordermeer uit Ghana, een mis op in de kerk va| de Doper te Leimuiden. Daarna werd het feest voortgq grote zaal van café Keijzer in de Dorpsstraat. Pater Cr weten dat hij graag het sociale werk van de Leimuidc Senne in Brazilië wil steunen. Daartoe stelde zijn familj bekenden hem zaterdag bij wijze van cadeau in staat. Pater Carolus verliet zijn geboortedorp Leimuiden al oC< jarige leeftijd om te gaan studeren bij de Paters Franci^j Katwijk aan de Rijn. Later vertrok hij naar Arcen inu en nog later naar Blitterswijk om zijn studie voort te zet>L de universiteit van Freiburg in Zwitserland rondde hijL die theolgie af. Zijn priesterwijding ontving hij pas na l tingsjaren in 1948. Twaalf jaar gaf hij vervolgens 1( Griekse taal. Daarna is hij pastoraal werk. gaan doen itv parochies van Limburg. Sinds 1985 is pater Carolus rnt taat. Sindsdien werkt hij in een team voor geestelijke^ diverse verpleegtehuizen. Kees de Goede wint Zilveren Knaak ZOETERWOUDE Kees de Goede is dit weekend winnaar geworden van de „Zilveren Knaak". Hij schreef de zesde en laatste wielerwedstrijd op het Zoeterwoudse industrie terrein op zijn naam nadat hij al in een vroeg stadium met René van der Salm was ontsnapt uit het pelo ton. De Goede won dit seizoen drie van de zes knakenraces en voorts eindigde hij twee maal op de tweede plaats; beide ke ren was dat achter Cock van der.Hulst die uiteindelijk als tweede zou eindigen in het eindklassement. De verwachte tweestrijd tussen De Goed en Van der Hulst bleef overigens uit tijdens de slotrit. Nadat René van der Salm het initia tief had genomen sprong Kees de Goede naar hem toe. Op dat moment reed Van der Hulst achterin het peloton en voor hij het wist was zijn naas te concurrent gevlogen. Een drachtig werkten de twee kop lopers samen en, nadat de voorsprong rondenlang op 10 seconden bleef steken, namen zij méér afstand. In de laatste ronde probeerde Van der Salm weg te komen, maar Kees de Goede reed het gat dicht. Van der Hulst won de sprint van het peloton vóór Theo van Leeuwen en Jan Riethoven. Na afloop toonde eindover winnaar Kees de Goede zich dik tevreden. „Natuurlijk geeft dit resultaat voldoening, want het is de balans na meer dere wedstrijden. Het geeft een duidelijker beeld dan één wedstrijd die je wint. In dit klassement moet je zes wed strijden goed rijden", aldus De Goede, die nog steeds teleurge steld is over zijn uitschakeling tijdens de dorpsronde op 19 juni. „Door pech moest ik op geven. Die wedstrijd zou ik graag eens winnen", zo stelt de winnaar van de „Zilveren Knaak". Kees de Goede is de vierde winnaar van de „Zilveren Knaak". Dennis van den Berg, Kees Janmaat en Piet van der Geest gingen hem voor. De eindstand van het seizoen 1988 is: 1. Kees de Goede 39 punten, 2. Cock van der Hulst 33, 3. Rèné van der Salm 30, 4. Jan Oost- dam 16, 5. Fred van der Meer 14, 6. Theo van Leeuwen 14, 7. Johan de Groot 13, 8. Theo van Klink 13, 9. Leo van Teij- lingen 12, 10. Piet Turk 12. PROVINCIE: ALPHEN AAN DEN RIJN Het gif dat uit de Alphense vuilstort lekt, brengt vooralsnog geen gevaar voor de volksgezondheid met zich mee. Dat verzekert de provincie de omwo nenden en gebruikers van de Couppolder in haar brief. Het „lek" is gebleken uit het bodemonderzoek dat in de Coupépolder wordt uitge voerd. Het gat in de dikke af sluitende kleilaag onder de vuilstort is vermoedelijk ont staan door een oude geul, veroorzaakt door de vroegere loop van de voorloper van de Kromme Rijn. De provincie vermoedde eerst dat het gat fen zich uit de stort kunnen verspreiden. Dit gebeurt on- Volgens de provincie, die het dermeer door het analyseren onderzoek in de Coupépolder coördineert, zijn ,er op korte termijn geen risico's voor de volksgezondheid. Verontrei nigende stoffen die in het grondwater terecht komen worden sterk verdund. Bo vendien duurt het lar.g voor dat ze aan de oppervlakte ko men. „Natuurlijk kan een dergelijke situatie niet tot in de eeuwigheid doorgaan", schrijft de provincie ander zijds in de brief. Een vervolg onderzoek moet nauwkeurig aangeven wat de risico's voor het milieu op langere termijn zijn. In de komende periode wordt onderzocht hoe, in welke richting en in welke mate verontreinigende stof- grondwatermonsters en het meten van de grondwa terstanden. Daar wordt ook onderzocht hoe neerslag zich verspreidt door de stort. De provincie verwacht dat het onderzoek zal uitwijzen in hoeverre de ringsloot wordt vervuild. Ook worden mon sters onderzocht die op ande re verdachte plaatsen zijn ge nomen. Naar verwachting is het on derzoek van de monsters in november van dit jaar afge rond. Daarna bepaalt de pro vincie in overleg met de pro jectgroep (met vertegenwoor digers van gemeente, bewo ners, Hoogheemraadschap, golfvereniging en streekcom- missie) wat er verder moet gebeuren. ZOETERWOUDE Sportpark Haasbroek te Zoeterwoude-dorp -is ver rijkt met een speelhoek voor de jeugd. Dankzij de inspanningen van de jeugdcommissie van voet balvereniging SJZ zijn nabij het clubhuis diverse speeltoe stellen geplaatst. Vrijdagavond als opening van het tradi tionele jeugdweekend op Haasbroek werd de speel hoek officieel in gebruik geno men. Dat gebeurde door eerste elftalspeler Rob Retèl. Hij was vorig seizoen de meest pro- duktieve speler van de gehele Leidse regio met 26 doelpun ten. Hoewel de laatste werk zaamheden aan de speelhoek nog moeten plaatsvinden heeft de jeugd toch al massaal bezit genomen van de nieuwste at tractie op Haasbroek. Al jarenlang is er gepleit voor een speelhoek zodat de jongste jeugd zich nog beter thuis kan voelen bij SJZ. De jeugdcom missie heeft uiteindelijk het initiatief genomen om de speelhoek te realiseren. Er zijn degelijke toestellen geplaatst zoals een glijbaan, schommels, een evenwichtsbalk, rekstok ken en een klimtoren. Enthousiaste vrijwilligers heb ben vorige week de toestellen geplaatst. De gehele voorzie ning wordt mede gefinancierd door opbrengsten uit de spon sorloop, de wekelijkse blinde poule en de jaarlijkse kerstbo menactie. Ook de gemeente Zoeterwoude en straatmakers- bedrijf Wils Vink hebben hun medewerking verleend tot re alisering van de speelhoek. Finale taptoe valt in het water ROELOFARENDSVEEN De grote taptoe die de honderdjari ge muziekvereniging Liefde voor Harmonie zaterdag hield op het hoofd veld van Voetbal vereniging DOSR was lange tijd één groot muzikaal feest. Helaas moest de finale hals-over-kop worden afgebroken wegens een enorme regenbui. Nadat de aan kondiging van de finale waar aan zowel 'Liefde voor Harmo nie' als 'Adest Musica' uit Sas- ^pnheim, D.V.S. uit Katwijk aan zee en 'Excelsior' uit Delft mee werkten, had geklonken en de korpsen waren opgesteld, moest de speaker een dringende op roep tot afmarcheren doen. Op dat moment kwam de regen met bakken uit de lucht. Ook het vijftienhonderdkoppige publiek maakte zich snel uit de voeten. Uiteindelijk heeft alleen het tap toesignaal en het Wilhelmus niet geklonken. Voor het overige is de hele taptoe afgewerkt. Het sprookjeskasteel op de m.s. Alexander was èén van de deelnemers aan de gondel Woubrugge. si FOTO: WIM V^r WOUBRUGGE Een gondelvaart en het bezoek van de Woodbridge Foot ball Club sloten dit week end de vakantie-speel- week in Woubrugge af. Het bezoek van de voetbalclub uit de zustergemeente gaf aan leiding tot een spannende wedstrijd op zaterdagmiddag. De v.v. Woubrugge bleef aan vankelijk het antwoord schul dig op de snelle aanvallen van Woodbridge. Dat leverde een tweel-nul achterstand op. Woubrugge liet het er echter niet bij zitten. Aanvoerder Walter van der Weiden inspi reerde zijn medespelers tot een groter inspanning. Aan het einde van de wedstrijd gaf het scorebord 2-2 aan. Zaterdagavond namen de voetbalspelers uit Woodbridge ook deel aan het touwtrekken over de Woudwetering. Daar waren zij echter minder ge lukkig. Tweemaal foutief trek ken leidde onherroepelijk tot diskwalificatie. Touwtrekploeg Van der Pouw-Kraan toonde zich verreweg de sterkste. Zij trok elke andere ploeg te wa ter tot grote vreugde van de duizenden toeschouwers. Onbetwist hoogtepunt van de zaterdag vormde de gondel vaart over de Wouwetering. Ruim vijfentwintig boten na men daaraan deel. In de jury ld had oud-burgemees Woodbridge, Russe plaats genomen. Eei kwam de jury tot de dat het motorschip v per Wout van Leer fraaiste was. De sch zijn bemanning had< gewerkt om het sch toveren tot een spro teel. Het laatste evenemen weekend vormde tournooi in sporthal dijk. Zes ploegen nai Het zaal voetbaltean v.v. Woubrugge wei De gasten uit Engel; men niet verder dan de plaats. Elke speler aandenken een fraai het wapen van Woul POMPBEDIENDE KRIJGT KLAPPEN ALPHEN AAN DEN RIJN Een 20-jarige pompbediende uit Alphen aan den Rijn is gister avond om tien uur door twee mannen in elkaar geslagen. De Alphenaar had juist de pompen aan de Burgemeester Bruins Slotsingel afgesloten, toen twee mannen een krat bier bij hem wilden kopen. Toen hij zei dat dit niet meer kon, sloegen de mannen hem verschillende ma len. De pompbediende liep daar bij lichte verwoningen op en werd door de politie naar het Rijnoord ziekenhuis gebracht. VOORHOUT Ondanks het regenachtige weer is de Voorhoutse Zeskamp dit weekend toch een suc ces geworden. Zeven ploe gen deden mee aan het sportfestijn dat op het ge meentelijke sportterrein werd gehouden. Een en ander vond plaats in het kader van de festiviteiten rond het 1000-jarig be staan van het dorp. „Dit is Voorhout op zijn best. Heel het dorp doet mee aldus wedstrijdleider P.L. van der Berg zaterdag. Zeven ploegen, samengesteld uit verschillende wijken van het feestende Voorhout, traden aan. Zij had den zich voor die gelegenheid van namen voorzien zoals „De Outsiders" onder leiding van Thea Bijk, voortkomend uit de nieuwe wijk Oosthout, „de Haantjes", gecoached door Le- nie Diemei, de „Orangeboom", geleid door Ben Warmerdam, Aad Kaansdorp met zijn „Kie- vits", „Seoul-Afdeling Voor hout" onder aanvoering van G. van der Zalm, „Foranhol- te", geleid door Ton Slobbe en de „Kunstschilder", onder het toeziend oog van Riet van der Ploeg. Volgens de van het gelijkna mige NCRV-televisieprogram- ma bekende formule moesten een 7-tal spelonderdelen worden afgewerkt; broden bakken, koemeiken, fietsenra- ce, baby-race (met de coaches in de „kinder"wagen), hinder nisloop op ski's, een brand- weerspel en „vlinders-van- gen", waarbij uiteindelijk de woorden „Voorhout Duizend Jaar" moesten worden ge vormd. Als „rode draad" liep daar doorheen de Hindernis- baan met als hoogtepunt de spekgladde zeephelling. Ondanks het regenachtige weer is de Voorhoutse Zeskamp dit weekend toch een succes geworden. De „Oranjeboom" kwam als winnaar uit de strijd. De twee de plaats werd bezet door de „Kievieten". Als derde klas seerden zich de „Haantjes". Daarmede waren de deelne mers van deze ploegen win naar van gouden, zilveren en bronzen medailles. De overige ploegen ontvingen een vaantje namens de Stichting „Voor hout 10 eeuwen oud". Alle prijzen werden uitgereikt door de heer Chris Tetteroo, voor zitter van de Stichting „Voor hout 10 eeuwen oud". Zondagmiddag werd hetzelfde programma afgewerkt voor de jeugd. Dezelfde wijkteams tra den aan, zij het dat de namen aangepast waren: Outsidertjes, Appeltjes van de Oranjeboom, Haantjes, Kievitjes, Seoel-aspi- rantjes, Forehanholtejeugd en FOTO: WIM VAN NOORT de Kunstschildertjes. Dezelfde coaches als bij de volwassenen vuurden hun pupillen aan. Hier luidde de uitslag: goud voor de Appeltjes van de Orangeboom, het zilver ging naar de „Haantjes" en het brons naar de Outsidertjes. KATWIJK De Visvari- amarkt in het centrum van Katwijk is zaterdag bijzonder druk bezocht. Door het slechte weer, met name in de ochtend uren, kon een groot aantal bedrijven zich niet op de gewenste wijze presente ren. Desalniettemin kwa men duizenden een kijkje nemen naar de relatie tus sen de Katwijkers en de visserij. De Visserijdagen worden dit jaar geplaagd door zware bui en en veel wind. Na een goede start in het begin van de week op de School voor Zeevisvaart met haringschoonmaakwed- strijden en een promotie- avond rondom het produkt vis, kon vrijdag de vlootshow niet doorgaan en kampte za- nf terdag de visvariam: slecht weer. Toch ondervond de trekker bij uitstek zat geweldige vistafel driehonderd vissoorta» Noordzee, weinig hiiT de buien. Directeur van de gelijknamige^ en zeevishandel in p, had de vijftig meter 1(J show op een beschik van de markt uitgesti sen de twintig- en d»a zend belangstellend^, gaapten zich daar aaip, dom van de Noordzee et het afbreken van ringtonnen opgetrokr boog komende vrijdag weer een eind aan de' dagen van Katwijk erf ook aan het zomé Voor elf maanden vel" de tonnen in de opP daarna de visserijdaL6 '89 weer aan te gaan 1r Zwem vierdaagse De Zwemvereniging Sassen- heim houdt van dinsdag 23 tot en met vrijdag 26 augus tus in het zwembad Wasbeek de zwemvierdaagse. De af te leggen afstanden zijn: 250, 500 en 1000 meter. De kosten bedragen 5,- per persoon. Iedere deelnemer krijgt een sticker en een herinnerings medaille. De zwem tijden zijn 's avonds van 17.00 tot 17.20 uur voor de jeugd tot 10 jaar. Alle leeftijdscategorieën zijn welkom tussen 17.30 uur en 19.30 uur. Zij die de gekozen afstand in de ochtenduren willen voor gelegenheid. Eerste paal Wethouder V. Salma op dinsdagmiddag 2$1 tus de eerste paal v<j- kantoorpanden aan F Panhuysstraat 43 in wijk. In deze kanton men Plessey NederlaSU Collection de Guillaiï Vink Accountants. Postzegels S 250 bolbloempostzegi j tot en met 18 septeé zien in het Museum kj Bloembollenstreek 2 Heereweg 219 in Liljl postzegels zijn afkom f alle delen van de waf tonen onder andere L then, narcissen, lelies] pen. De zegels zijn eft- tie uit de verzameld', mevrouw Van Hami- bekend verzamelaars flora-postzegels. Het i is open van dinsdagi met zondag tussen eefj Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tiH" en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog deztf^

Leidse Courant | 1988 | | pagina 6