rlennie Fehling en Martijn Krans luiten Leidse Hout winnend af LEIDSE COURANT uper-league stuit op protesten Goede resultaten LZ'86 en De Zijl EéidócSotrumt Tom de Jong achterhaald in Haarlem Pak slaag Ajax Rabobank Q AGÜpRT MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 PAGINA 13 HAAG Het plan de Scheveningse bow- om op 31 augustus super-league te begin niet een daaraan ver- len prijzengeld van )0 gulden, is niet al goed ontvangen. hitter Cees Pols van de U rlandse Bowling Federa- 'fceigt met een protest. ,,Zo- 0 het een intern toernooi stappen ondernemen. Maar als er teams van buiten worden aangetrokken, teams die nu niet in de Scheveningse bow ling spelen, dan krijgt deze bowling een protest aan zijn broek. Juist nu de Nederland se Bowling Federatie er alles aan doet van het „geldsport"- imago van bowling af te ko men, doet Scheveningen er een schepje bovenop". Ook Wim Hohman, directeur van de Rijswijkse Bowling De Hofstede, heeft kritiek. „Als Scheveningen net als Rijswijk leratie geen geen bowlinghuis was van Bowling Nederland, dan had den wij protest aangetekend. Nu voorzie ik intern de nodige problemen". Een super-league zou uniek zijn in Nederland. Er wordt in tegenstelling tot de hoofdklas se van de nationale league man tegen man gespeeld, waarbij steeds een punt voor het team kan worden gewon nen. Vijf strikes op rij worden beloond met tien gulden. Het bedrag loopt op tot tweehon derd gulden voor tien en vijf honderd gulden voor elf opeenvolgende strikes. Voor de man die driehonderd pins Cees Pols: „Het is gewoon te gek. Men moet honderd gul den inschrijfgeld betalen en daarnaast moet een team per speeldag nóg eens honderd gulden op tafel leggen. De minder goede spelers betalen voor de toppers. Nee, we zijn met deze ontwikkeling niet blij". Wim Sassen, de grote man achter de super-league en bedrijfsleider van Bowling Scheveningen, was gister avond niet voor commentaar bereikbaar. LEIDEN De zwemmers en zwemsters van LZ' 86 en De Zijl/LGB waren dit weekeinde vertegenwoor digd bij lange baan wed strijden in Hank en Rijs wijk. Vooral de afgevaar digden van LZ leverden daar enkele knappe pres taties. Zo pakte Bianca Hoeks bij de meisjes onder twaalf jaar tweemaal een eerste plaats op 800 meter vrije slag. In Hank zwom zij naar een tijd van 11.50.02 en in Rijswijk was haar 12.07.04 goed voor het goud. Haar teamgenote Natasja Sierag was eerste bij de meisjes onder tien jaar op de 400 me ter vrije slag. Zij werd geklokt op 6.53.07. Bij de heren vestig de Antoine van Weerden de aandacht op zich. In Hank vis te hij op de twee kilometer schoolslag in een tijd van 30.59.18 een derde plaats uit het water. En in Rijswijk klom hij na drie kilometer op het hoogste podium. Daar reali seerde hij een tijd van 48.12.08. Bij de meisjes onder veertien jaar werden Karin Stastra en Nancy Kijk in de Vegte res pectievelijk vierde en vijfde op de kilometer schoolslag. Sta stra had 14.19.03 nodig en Kijk in de Vegte deed iets langer, 14.55.17, over dezelfde afstand. Stastra dook ook in Rijswijk in het bad en werd daar derde in een tijd van 14.33.04. Paulien Stastra zwom de twee kilometer in Hank bij de da mes in 27.34.15., hetgeen een negende plaats opleverde. In Rijswijk pakte zij in 43.52.00.een zesde plaats op de drie kilometer vrije slag. Dan ny van Klink' s 35.17.06. op de twee kilometer schoolslag was daar goed voor een zesde plaats. Ook enkele afgevaardigden van De Zijl presteerden goed in Rijswijk. Jose van Haas trecht klom na drie kilometer vrije slag in 1 uur en 55 secon den voldaan uit het bad. Bij de heren 1973-74-75 waren Mike van Beukering (15.47.09), Ro bin Sprinkhuizen (16.38.07) en Robin van Erkel (18.35.07) goed op dreef. Marten van der Meiden zwom een goede 800 meter vrije slag en kwam uit- eidelijk uit op 18.36.01. LEIDEN Tom de Jong zag gisteren in Haarlem de zege bij de amateurs voor zijn neus weggekaapt door Ron Vroom. De ren ner uit Roelofarendsveen ontsnapte in de laatste ronde uit de kopgroep, maar werd achterhaald door de rappe Haarlem mer. In de spurt was Vroom daarna sneller dan de Swiftrenner, die dus tweede werd. In de wie lerronde van Wassenaar eindigde Martin Kokkel koren zaterdag'op de zes de plaats in een kopgroep van tien renners. Frank van Veenendaal besloot de koers achter winnaar Wim Paardekooper op een achtste plek. Tom de Jong is nog steeds naarstig op zoek naar zijn eer ste seizoenszege. De Swiftcou- reur was dit eveneens in de Ronde van de Waarderpolder, maar zag ook "deze keer zijn plannen in duigen vallen. Door gebrek aan snelheid in de laatste meters moest de Jong thuisrijder Vroom voor laten gaan. Jan-Hendrik La- gerweij eindigde in het peloton als twaalfde. Jan Huigsloot op een 17e stek. Frank van Vee nendaal werd door een lekke band uit de kopgroep terugge slagen en eindigde als 19e. Pie- ter Evelein eindigde op de ze vende plaats bij de liefhebbers, Wim Koene uit Zandvoort wón in deze categorie de wed strijd. Het weekeinde van Martin Kokkelkoren was ook de moeite waard. De eerstejaars amateur eindigde eerst zater dag als zesde in de Wassenaar en belandde gisteren in Ze venbergen zelfs op het erepo dium. De Noordwijkerhouter werd daar derde. Met zes an deren had hij daarvoor het pe loton gedubbeld. In Giessen- burg reden twee Bollenstre- kers in de kopgroep. Ronald van der Tang en Peter Uiten- daal finishten daar als achtste en negende. Eric Stroomber- gen was de eerste achtervolger op de 17e plek. Veteranenkampioen Karei Teeuwen deed zaterdag in Polsbroek zijn titel eer aan door de sprint van een vier man sterke kopgroep te win nen. Hans Wubben eindigde als vierde, Piet Kralt op de zesde stelling en Jan Zwaan uit Voorschoten als tiende Daags later eindigde Zwaan tijdens een waarlijk noodweer als negende in de omloop Tiel- Tiel. In de Omloop van het Land van Altena grepen twee Swiftrenners de derde ploe- genprijs. Cees van Haastregt (10e) en Jan Diever (19e) re den zich in de prijzen. Ham Schoelink uit Leiderdorp ein digde op de Uithof als vijfde bij de liefhebbers. LEIDEN Op de laatste speeldag van de cricketcompe titie heeft het Oegstgeestei Ajax meer dan een pak slaaf gehad van het Delftse Concor dia. Ondanks een goede start Concordia won de toss en ver koos te batten en verloor I wickets voor slechts 19 runs kwamen de gastheren toch voor de lunch op een behoor lijke score van 98 runs voor 4 wickets. Direct na de onder breking viel het vijfde wicket maar daarna was de krach volledig bij de Ajax bowlers verdwenen. Daarnaast werden zij niet echt gesteund door he véld, dat pech aan onkundt koppelde wat het zelfvertrou wen van de batsmen slechts deed toenemen. Na de gebrui kelijke 55 overs stonden er dan ook liefst 222 runs op het scoreblad voor het verlies va», slechts 7 wickets. Ruben vati Dam en Anton Jacobs name» ieder 3 wickets (voor 35 en 3'. runs). Jacobs bleek daarna ook de beste batsman. Of liever d< minst slechte, want al na 33 overs was het gebeurd met Ajax. Jacobs tilde met 15 runs en steun van Maarten Gerrit- (14 runs) de score nog van 2( voor 4 naar 53 voor 5, maa triest was de nederlaag wel Die viel uiteindelijk met 67 al out wel erg groot uit. MÜÏDEN Leidse Hout ««wsJ1 haar tennistoernooi «*Mdels een tiebreak in set van het Vete- ^ndubbelspel span is. 2- ld en waardig af. Met noofdprijs voor Hennie wLfhng in het damesen- B haalde de club een *5 vJede succes binnen. K itijn Krans, Nathalie 3 o» l der Voort en Maarten n ioo ilenberg werden de ge- en werkelijke win- ■p iwirs in de HEB en de C- "jelspelen. TeHaDo ^Hchtte naar de hal. idprijs bij de dames naar 'rzwj3 Wille, die zich daardoor I*«ho5e t0P acht van de ranglijst r de Masters sloeg. Bosko- Symen Moerman tekende r twee C-titels, in het en- Spel en, met Jack Boot, in móm t dubbelspel. Ingrid Kruit i; 2. mi met twee titels op het «dtoernooi van De Meren- 0 izoTK, de meest succesvolle V8n «Mnemer. Leidse Hout (De i' laatste partij op Leidse vormde het typerende (Ztfiy van dit typische toernooi, nwf v'er hanen van Leidse a p^it lenen zich namelijk voor w* gelijkwaardige behande- van de deelnemers in de me m^rse categoriën, waar ande- •*Moernooien nog wel eens on- [Tc^scheid willen maken. Met spannende tiebreak in de ■"•"We veteranen HD tussen m. urn Duyvenvoorde en Guyt de ene zijde en Grimber- p s£ en Tibboel aan de andere kwM'ije van het net werd dit nog is onderstreept. De eerstge- iti. ssmden konden op 6-4 twee j)5Uitchpoints niet benutten, za- l een derde op 7-6 teniet gaan na een verloren lob- en smash-duel, maar pakten op het vierde matchpoint toch de zege. Even ervoor had Joan Zonnevylle de titel in het en kelspel bij de veteranes vero verd. Het boeiende en slopen de duel tegen Tilly van Over loop eindigde in 6-4, 2-6, 6.-2. De B- en C-finales waren wel licht qua tennis inhoudelijk beter, maar misten toch duide lijk de spanning. Hennie Feh ling had de „feeling" voor het spel duidelijk terug gekregen en- werd winnares zonder set- verlies. Madeion Verdegaal maakte in de halve finale te veel forehandfouten om haar te verontrusten. In de finale was het Marceline Spaan, die sowieso teveel „fehler" maak te om het Fehling moeilijk te maken. De titel in het DEB le vert voor Hennie Fehling, in 1979 reeds B-Master van het district, niettemin te weinig punten op voor een plaats bij de Masters 1988. Martijn Krans opende het sei zoen met het winnen van de B-titel bij De Munnik. Met het winnen van de titel bij Leidse Hout tegen Kees-Jan Schui- lenburg, waar hij in tTEAN de finale van verloor, sloot Krans een constant goed seizoen af. Schuilenburg haalt in ieder geval de annalen van Leidse Hout als de man, die terecht discussiëert, maar daarna ook een moeilijke pot voor de kie zen krijgt. Tegen Marcel van Rijn in de halve finale werd het na een 6-1, 3-1 voorsprong met moeite 6-1, 3-6, 6-4. Het mannendubbel ging uiteraard naar het koppel Faas/Lugt- hart. Wijnand Nuyts verloor met Krans in deze finale, maar pakte met Marceline Spaan de voor beiden enige eerste prijs, het GDB. In de C-categorie werden de getipte winnaars in de enkel spelen inderdaad winnaars. Nathalie van der Voort kon de druk van het nummer 1 staan goed aan, en verloor geen set. Maarten Kallenberg volgde een familietraditie, die van de wiskundekoppen. Zowel in de halve als hele finale kregen Jan Baan en Eric Bolten pre cies 33% van de games, ver deeld in precies twee gelijke delen. Leidse Hout werd in de mixed met veel spanning ver tegenwoordigd door Esther van Dijk en wedstrijdleider Hein de Jong. De finale werd bereikt via een gewonnen tie break in de derde set. De fina le zelf ging met 6-4 in de derde set tegen Petra Velzel en Bart Krans verloren. Het was gisteren stil op de ba nen van TeHaDo. Zaterdaga vond werd namelijk besloten om de finaledag bij Nieuwe Sloot af te werken. Jammer, want het bleef gisteren groten deels droog en het indoor spe len bleek funest voor de sfeer. Tijdnood deed de wedstrijdlei ding lopende de finaledag be sluiten om een tie-break te la ten spelen in plaats van een eventueel noodzakelijke derde set. „Het is een afknapper", meende Truus Eibers, „De mensen kunnen de partijen niet goed volgen, er kan niet geklapt worden. De sfeer is helemaal weg". Van het ont breken van de sfeer trok Petra Wille zich niets aan. Die had haar zinnen gezet op de eind overwinning in het DEC om daardoor kostbare punten te vergaren voor de LC-Masters. Een opzet die volledig slaagde en waarvan Claudia Witteman het slachtoffer werd. „Lekker spelend" greep Wille de eerste set, om het karwei in de twee de na 4-1 iets te licht op te ne men. De tiebreak die nodig bleek, ging met 7-2 naar Wille. Symen Moerman was de sterkste C-heer. De Boskoper wees in de laatste partij Zoe- termeerder Patrick Loggers met 6-0, 6-3 terug. Boskoop moest op de valreep buigen voor de met „3" gerugnum- merde Francoise Velzel. In D2 bleef de eveneens ongeplaatste Joke Meeuwsen wel tot het eind overeind. Na eerder favo riete Monique van der Wan- sem geklopt te hebben, bleef ze in de eindstrijd Cattelijne Batelaan (3) voor. Arjan Stadt was de beste D2 heer, al gaven Patrick Pracht (7-5, 2-6, 6-2) en Rien de Vos (6-4, 7-6) hem op de slotdag flink partij. Met Witteman werkte Stadt zich tevens naar de winst in het HDD2. Nancy en Sandra Faas (DDD) en Manuel van Dijk- /Jaap van der Wiel (HDD) wonnen met enig overwicht een dubbeltitel, waar Lysette van der Mey en Coen Warnau .tegen Cattelijne Batelaan /Erik Olivier (beide koppels waren ongeplaatst) een tiebreak als derde set nodig hadden. De 35plus-titels gingen naar Nico Smit (HED), Cijsouw/Van Velzen (HDD), Roest/Smit (DDD) en Verkerk/Van Tol (GDD). In het Ripse land promoveer de tweevoudig winnaar Fred van Stierum ziin bronzen plaatsing tot goud. Na in de halve „zilveren" John Dahl- haus „met opperste concentra tie" verslagen te hebben, kreeg Cees van Emmerik gis teren slechts 4 games toebe deeld. In het DED verdwenen de laatste „eigen" speelsters in de halve. Marga Klein reken de met overmacht af met Hen- ny van Zeil (6-0, 6-2), terwijl Helga Voskuil Corj;y Zonderop met tweemaal 6-4 uitschakel de. Klein won in de finale met dezelfde cijfers als in de halve finale. Het plaatsingscomité had het bij de dubbelende heren prima gezien. In de voorspelde halve finales ging de zege naar de verwachte winnaars, zij het dat zowel John Manuputty/Gert-Jan Onvlee (1) als Harrie van Martijn Krans opende het B-seizoen met winst bij De Munnik. De Unicummer sloot het seizoen eveneens win nend af, de b-titel van Leidse Hout werd veroverd. foto: andré van haasteren lieten ruiken aan een eventue le kans op winst, om dat in de volgende recht te zetten. Ted Steenvoorden en Els Westdijk pakten de enkele D25+-titels mee. Bij beiden ging dat moei zaam via een driesetter. Steen- voorden deed het met Van der Horst ook (n het HDD het bes te. Sinie Evers en Hannie Bos kamp werden via een tweeset ter winnaars bij de dubbelden- de dames. Middels het winnen van twee tiebreaks schreven Mirjam Borsje en Ted van Ber- kel de mixed op hun naam. De Merenwijk Wedstrijdleidster Siska Zeil maker behoefde voor Ingrid Kruit geen zeil te maken om over baan 1 te spannen. On danks de regenbuien kon De Merenwijk haar jeugdtoernooi op tijd afspelen. Met Ingrid Kruit is de succesvolste speler van het toernooi genoemd. In grid kwam, op eigen grond, uit in liefst vier finales, waarvan alleen het meisjesdubbel t/m 14 jaar met Judith Verhoeff tegen Sophie van Doorn en Carine Smaal verloren werd. De enkelspelen in t/m 14 jaar tegen partner Verhoeff en t/m 16 jaar tegen Carina Smaal werden in twee sets winnend afgesloten. Sensatie was er in de halve fi nale jongens t/m 16 jaar tussen Sipko Adriaansen en Jeffrey van Houwelingen en de finale jongens t/m 12 jaar tussen Ber ry Valstar en Roeland Kuiper. De beide eerstgenoemden wis ten een 5-0 achterstand in de derde set om te buigen tot 7-6 winst. Bij Sipko leverde dat een een finaleplaats op, bij Berry zelfs de eerste prijs. Bij jongens t/m 18 jaar, een echte Merenwijk-finale, wist Walter van Schie een set af te snoe pen van favoriet en winnaar Martijn van den Berg. ERIK HUISMAN PETER KLEIN Veen/Leo van Berkel (2) drie sets nodig hadden voor het winnende „beleg". Manuputty- Onvlee beschaamden vervol gens het gestelde vertrouwen niet door de finale winnend af te sluiten, zich daarmee tevens plaatsend voor de Masters. Weinig verbazend, maar niet minder knap was de „DDD- cup" die door Marga Klein en Marian Jongerius gewonnen werd. Klein tekende hiermee voor haar derde en Jongerius voor haar vierde DDD30+ Mastersticket. Trees en Leo van Santen kregen in de GDD-eindstrijd flinke tegen stand van titelverdedigers Wilma Beyen en Peter Doese laar. Na 6-4 was in de tweede set een tiebreak nodig voor de winst. Estec De finale van het HEC2 bij Es tec, waar het toernooi geheel naar wens verliep, werd door Jan Mens gewonnen. Oppo nent Nico Dofferhoff sloeg net als Mens 14 games bijeen, maar de verdeling viel in zijn nadeel uit, 2-6, 6-4, 6-4. Loes van der Heiden had in C2 minder moeite de finale te winnen dan de halve. Lammie van de Bent dwong haar in de halve tot drie sets, Nellie Vo gelaar ging er met 6-3, 6-1 aan. Van de Bent proefde overigens in de mixed wel hët genoegen Van der Heiden te verslaan. Met Hans Olivier liet ze Van der Heiden en Heemskerk twee maal drie games. Ook het HDC2-koppel Bik/Kasten on dervond in de halve weer stand dan in de „echte". Jaap van Delft/Anja Rost hielden tot 4-6, 7-5, 6-4 stand, waar de „Dicken" Heemskerk en Van Iterson en ronde verder via 6- 4, 6-2 capituleerden. De hoog ste eer in het DDC2 ging naar Dieneke van der Plas en Wil Spierenburg, die Nolly Ben- nink en Thea de Gunst een set was overigens toch aan bod in Cl. Met maatje Jack Boot deel de hij de hoofdprijs in de he- rendubbel, door de eveneens Boskoopse tandem Frank van Leeuwen/Erik van der Poel terug te wijzen, 6-4, 2-6, 7-6. Van der Poel kon troost put ten uit de finalewinst in de mixed die hij met Jolanda Boekhoudt behaalde. Van Leeuwen was geen troost ge gund. Eerder had hij de HEC2- finale verloren van Unicum mer Walter Jacobs, die zich op zijn beurt overigens verslikte in Remo Bouman die er met de HEDl-kroon vandoor ging. De C2-titel was bij de dames voor Diny Klein, die de als derde geplaatste Eugenie Si mon ruim klopte, 6-1, 6-0. In Dl kwam de ongeplaatste Kim Dlrkse een heel eind, maar ze

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13