Topper doorstaat toets der kritiek Forse winst Anderlecht ondanks tegendoelpunt van Joop Lankhaar Eredivisie^ in het kot\. ■SPORT £eube@ou*a/nt MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 PAGIN Eredivisie Veendem-PEC Zwolle Willem ll-Sparta BW/Den Boech-FC TwtnH VW-Roda JC Volendam-RKC Feyenoord-PSV MVV-Haarlem FC Utrecht-FC Groningen Fortune S-Ajax Eerste divisie Programma 2-1 Volendam FC Utrecht Fortuna S. PEC Zwolle Feyenoord Roda JC WV PSV Sparta Willem II FC Den Bosch FC Twente Haarlem MW FC Groningen Ajax Veendam RKC 1 1 0 0 2 4-2 1 1 0 0 2 3-2 1 1 0 0 2 2-1 1 1 0 0 2 2-1 10 10 12-2 10 10 12-2 10 10 12-2 10 10 12-2 10 10 12-2 10 10 12-2 10 10 11-1 10 10 11-1 10 10 11-1 10 10 11-1 1 0 0 1 0 2-3 10 0 10 1-2 10 0 10 1-2 1 0 0 1 0 2-4 Teletar-SC Cambuur Vitease-Excelaior Eindhoven-DS'79 Helmond Sport-NAC RBC-GA Eaglet SC Heraclea-NEC SW-FC Wageningen Heerenveen-De Graafschap AZ-Emmen 3-1 Eindhoven AZ SC Heerenveen NEC SW Excelsior RBC Helmond Sport NAC Telstar SC Cambuur GA Eagles Vitesse SC Wageningen Emmen De Graafschap SC Heracles DS 79 FC Den Haag 1 1 0 0 2 6-3 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 2-1 1 1 0 0 2 1-0 1 1 0 0 2 1-0 10 10 11-1 10 10 11-1 10 10 10-0 10 10 10-0 1 0 0 1 0 0-1 1 0 0 1 0 0-1 10 0 10 1-2 10 0 10 1-3 10 0 10 1-3 10 0 10 1-3 1 0 0 1 0 3-6 0 0 0 0 0 04 Woensdag FC Groningï Haarlem-FC Utrecht RKC-Feyenoord Roda JC-FC Volendam FC Twente-VW Sparta-BW/Den Bosch PEC Zwolle-Willem II Ajax-Veendam Zaterdag PSV-FC Volendam Zondag FC Groningen-MW Haarlem-Feyenoord Roda JC-BW/Den 8osch RKC-WV FC Twente-Willem II Sparta-Veendam FC Utrecht-Fortuna S. J Eerste divisie Woensdag De Graaf schap-AZ FC Wageningen-SC Heerenveen NEC-SW GA Eagles-SC Heracles NAC-RBC DS'79-Helmond Sport Excelsior-Eindhoven SC Cambuur-Vitesse FC Den Haag-Telstar Emmen is vrij. Zaterdag Emmen-SC Heerenveen GA Eagles-Helmond Sport NAC-Eindhoven Zondag De Graafschap-SW FC Wageningen-SC Heracles NEC-RBC DS'79-Vitesse Excelsior-Telstar SC Cambuur-FC Den Haag AZ is vrij. Topscorers Eredivisie 1 Mitchell (Feyenoord) 2 Van der Ark (Willem II) 2 Van de Wiel (RKC) 2 4 Pettersson (Ajax) 1 Grim (BW/Den Bosch) 1 Reyners (Fortuna S) 1 Clayton (Fortuna S) 1 Meijer (FC Groningen) 1 Olde Riekerink (FC Groningen) 1 Atteveld (Haarlem) 1 Arts (MW) 1 Van der Waart (PEC) 1 Leusink (PEC) 1 Gillhaus (PSV) 1 Vanenburg (PSV) 1 Frëser (Roda JC) 1 Nöllgen (Roda JC) 1 Van den Berg (Sparta) 1 Elzinga (FC Twente) 1 Steinmann (FC Utrecht) 1 Van Delden (FC Utrecht) 1 Boogers (FC Utrecht) 1 Van Buuren (Veendam) 1 Plugboer (Volendam) 1 Van Dorpel (Volendam) 1 Tol (Volendam) 1 Duif (Volendam) 1 Verhagen (VVV) 1 Eijer (VW) i Eerste divisie 1 Van Aerts (Eindhoven) De Jonge (Heerenveen) Van Wanrooy (NEC) 4 Loggie (AZ) Van Ham (AZ) Groot (AZ) Van der Net (DS'79) Tebbens (DS 79) Alkemade (Eindhoven) Vroomans (Eindhoven) Maas (Eindhoven) Corbljn (Eindhoven) Willem Brouwer (Emmen) Van Wattum (Excelsior) Leeuwerik (De Graafschap) Schlüter (Helmond Sport) Woesthuis (SC Heracles) Cornelissen (NAC) Radstaat (NEC) Fraser (RBC) Salari (SVV) Oosterlee (SW) Waterink (Wageningen) Prijsvragen Lotto: 5-18-22-25-30-41. Reserve: 21. Inleg: 2.201.980. Prijzen: 1.045.940.00 Cijferspel: 325275. Inleg: ƒ378.656. Prijzen: 151.462. Toto: 2-3-3-3-1-3-3-1-1-3-2-1. Inleg. 90.840. Prijzen: 60.353. Toto-gelijk: 21-22-23-25-26. toege voegd: 19. Inleg: 134. Prijzen: 3864. Belgische lotto: 4-5-7-19-21-37, toe gevoegd: 13. Joker: 0522796. Westduitse lotto: 22-26-36-43-47-48. Reserve: 18 Spel'77: 8122555. ROTTERDAM De eer- ste aansprekende kracht meting van het nieuwe voetbalseizoen, Feye noord-PSV, is een duel geworden dat de toets der kritiek kon doorstaan. Sceptici hadden vooraf re kening gehouden met een bloedeloze remise, omdat geen van de twee rivalen in dit duel met verlies ge confronteerd zou willen worden. Een gelijkspel (2- 2) werd het inderdaad, maar bloedeloos verliep het allerminst. De misschien wel enige top- wedstrijd van dit seizoen werd een botsing, waarin beide for maties wensten te voldoen aan het verwachtingspatroon. En dat had betekend dat er veel publiek zou zijn en dat het no dige van de glans van de Eu ropese titelstrijd nog zichtbaar zou zijn. Met de 45.000 toeschouwers werd het eerste deel van de prognose moeiteloos ingevuld, maar tot genoegen van die massa kreeg de topper ook nog de allure van een heuse tita nenkamp en een scoreverloop om van te watertanden. Het geheel werd gisteren overgo ten met een combinatie van inzet en strijdlust, die leidde tot talloze duels, die varieer den van zeer vinnig tot uiterst fel. Scheidsrechter Egbertzen droeg zijn steentje bij aan het spectaculaire verloop. Aanvan kelijk leek de leidsman de teu gels strak in handen te nemen, onder meer door al in de eer ste minuut Van Aerle geel voor te houden na een tame lijk onschuldige sjorpartij met Troost. Maar later toonde de arbiter zich weer de lankmoe digheid in persoon, liet in om- Gerald Vanenburg duwt Martin van Geel van Feyenoord weg, terwijl ploeggenoot John Metgod liggend toekijkt. Rechts scheidsrechter Egbertzen. FOTO: ANP Dave Mitchell benut de misser van Hans van Breukelen om voor 2-0 te zorgen voor Feyenoord in het duel met PSV. FOTO: ANP kwaliteit toch iets te veel te leur. Maar volgens de (bijge stelde) normen voor een aan trekkelijke voetbalwedstrijd kon het duel tippen aan het betere competitie-niveau. Zonder Houtman Waaraan Feyenoord het zijne bijdroeg. De Rotterdamse ploeg, zonder de nog niet speelgerechtigde laatste aan koop Houtman, heeft ondanks de zes nieuwe gezichten in de ploeg van gisteren nauwelijks iets van zijn reputatie van een knokkersformatie prijsgege ven. Er schuilt misschien met Somlarek iets meer geslepen heid en met Metgod iets meer streden situaties doorspelen, hetgeen het soms enerverende spelverloop nog meer verras sende wendingen gaf. Beide trainers konden na af loop dan ook gewagen van een wedstrijd, waarin het publiek in elk geval „winnaar was ge worden". Hoewel Jacobs en Hiddink niet konden verhelen dat er geen sprake was ge weest van een topduel in de feitelijke betekenis, dat wil zeggen met twee absolute top- ploegen. Daarvoor vertoonde Feyenoord te veel zwakkere plekken en stelde PSV on danks het over de hele linie genomen wat verzorgder spel en wat grotere individuele persoonlijkheid in het team. maar het karakter blijft toch de boventoon voeren. Waarbij een eerste competitie test met PSV aan de ene kant een prima ouverture beteken de om te zien hoe ver Feye noord was, maar anderzijds geen compleet beeld kon ge ven omdat (ook) Rotterdam mers voor een ontmoeting met de landskampioen nauwelijks behoeven te worden gemoti veerd. Vorig seizoen verspeel den de Maasstedelingen vooral tegen mindere formaties de achteraf funest gebleken pun ten. Komende weken, tegen minder aansprekende oppo nenten, zal pas het echte ge zicht van het nieuwe Feye noord worden onthuld. Weinig nieuws PSV bood gisteren weinig nieuws onder de zon. De Eind- hovense Europa Cuphouder had zoals gebruikelijk in .Koe man en Vanenburg zijn meest aansprekende spelers. Hiddink had Van Aerle opgeofferd aan de lepe Smolarek, die daar door in het stuk nauwelijks voorkwam Maar PSV ont beerde daardoor de demarra ge-mogelijkheden van de al- leskunner en zocht het mis schien wel mede daardoor in de eerste helft in te priegelig combinatiespel. Daarin nam Vanenburg een hoofdrol voor zijn rekening, maar de passes van de kleine balgoochelaar werden door ploegmaats niet op de juiste waarde geschat. Zo schoten Koeman (2x) en Lerby tekort. Op dat moment koesterde Feyenoord al een comfortabel ogende voorsprong van 2-0 dank zij twee sterke momen ten van Mitchell, wiens aan blijven na de komst van Hout man onzeker is. De Schotse Australiër, voor wie vanuit Engeland nog steeds belang stelling is, vijzelde zijn markt waarde danig op door niet al leen voortdurend zeer lastig te zijn voor eerst Nielsen en na diens uitvallen met een moge lijk gescheurde hamstring voor Koot, maar bovendien door Van Breukelen tweemaal te passeren. De eerste keer na een lepe pass van Van Geel met een soepele passeerbewe ging, de tweede maal door at tent te reageren na een typisch Van Breukelen-incident. Communicatiestoornis De eerste en overigens niet laatste communicatiestoornis tussen de doelman en zijn cen trale defensie noopte „De Breuk" de bal op de pantoffel te nemen. Maar kennelijk rust er geen zegen op het optreden in de Kuip van de nationale doelverdediger sinds hij be trokken was bij het „polletjes- voorval" van twee jaar gele den. Ditmaal knalde hij de bal tegen de hak van Gerets op, waarna de bal voor de voeten van Mitchell caramboleerde. Deze had vervolgens weinig moeite om twee minuten na zijn eerste treffer de aanhang opnieuw te doen opveren. Het sierde PSV, dat Gerets kort voor de pauze nog slechts door een gele kaart van Met god zag gestopt, inderdaad op zelfbewuste wijze het eigen spel bleef spelen. Hetgeen bij na onopgemerkt de aanslui tingstreffer opleverde, nadat Koeman strak Gillhaus aan speelde. Na de 2-1 namen bei de doelverdedigers nog enige goede reddingen voor hun re kening, waarbij de Feyenoord- sluitpost met enige reflexen enig geluk had. Na enige wissels (Molenaar voor de goede Barendse en Linskens voor de onopvallen de Lerby) werd Hiele dan als nog gepasseerd. Wie anders dan Vanenburg profiteerde van een onattent moment in de Rotterdamse defensie. Waarmee in elk geval recht vaardigheid was geschied en de topper zijn vooraf toege dachte remise kreeg. FRANK WERKMAN Feyenoord - PSV 2-2 (2-0): 19. Mit chell 1-0, 21. Mitchell 2-0, 52. Gill haus 2-1, 89. Vanenburg 2-2. Scheids rechter: Egbertzen. Toeschouwers: 45.511. Gele kaart: Van Aerle (PSV) en Metgod (Feyenoord). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Met god, Nortan en Troost; Lokhoff, Brands, Van Geel en Barendse (Mo lenaar); Mitchell (Roth) en Smolarek. PSV: Van Breukelen; Gerets, Nielsen (Koot), Koeman en Van Aerle; Va nenburg. Valckx, Lerby en Heintze; Kieft en Gillhaus. Beckenbauer in de zorgen HENNEF Door blessu res en afzeggingen van vele routiniers heeft Franz Beckenbauer zijn selectie voor het West duitse elftal voorlopig moeten verjongen. Voor het tweede en laatste trainingskamp voor de start van het kwalificatietoernooi voor de eindronde van het we reldkampioenschap 1990, op 31 augustus in Helsinki tegen Finland, heeft de bondscoach de beschikking over slechts vijf basisspelers van het elftal, dat in Hamburg met 2-1 door Nederland werd uitgeschakeld in het toernooi om het Europe se kampioenschap. Gisteren werd de bondscoach op de valreep geconfronteerd met afzeggingen van Borowka en Eckstein, die zaterdag in de competitie geblesseerd raak ten. Thon, Mill, Wuttke en Grahammer kwamen zondag wel naar Hennef, maar uitslui tend voor een medische be handeling. De in Italië voet ballende internationals waren andermaal afwezig. Matthaus, Brehme, Voller en Berthold kregen van hun werkgevers geen toestemming, omdat in Italië de eerste bekerronde op het programma stond. Aan voerder Allofs ontbreekt door een knie-operatie. Libero Her- get is nog altijd niet hersteld van de blessure die hij opliep in de wedstrijd tegen Neder land. In de selectie van twee ëntwintig man bevinden zich acht spelers, die nog geen in terland in het A-elftal op hun naam hebben. Van de elf te gen Nederland zijn alleen Im- mel, Kohier, Rolff, Thon en Klinsmann in Hennef aanwe zig, alsmede de invallers Litt- barski en Pflügler. BRUSSEL Op de derde speeldag van de Belgische competitie werden vier spelers uit het veld ge stuurd. Van Heusden (Beerschot), Janssen (Ra cing Genk), Lodders (Be- veren) en Frenay (Cercle Brugge) spotten met de regels en kregen rood. De koplopers maakten geen fout. Anderlecht haalde uit tegen Racing Meche- len (6-3), St. Truiden ver sloeg met moeite Beer schot (2-1). Bij Anderlecht maakte Van Tiggelen zijn rentree. De Ne derlandse verdediger, ziek te ruggekomen van het toernooi om het Europees voetbal kam pioenschap, werd voor de wedstrijd door voorzitter Van- derStock gehuldigd in verband met zijn optreden in het door Oranje gewonnen evenement in West-Duitsland. Van Tigge len hield het tot de 65e minuut vol. Toen werd hij, vermoeid, vervangen. Anderlecht, dat in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen zeer aanvallend speelde, had de wedstrijd op dat moment al beslist. Ondermeer dankzij een doelpunt van de Nederlander Kooiman. Joop Lankhaar, ex- FC Den Haag, maakte één van de treffers van Racing Meche- len. St. Truiden, dat samen met Anderlecht de ranglijst aan voert, had aanmerkelijk meer moeite met Beerschot. St. Truiden nam weliswaar uit een strafschop van Coenen snel een voorsprong, maar zag de formatie van Barry Hughes na de hervatting langszij ko men. Ton Blanker, voormalig speler van Ajax en Volendam, maakte het doelpunt voor Beerschot. In de slotfase trok St. Truiden alsnog de winst naar zich toe. Cops maakte de winnende treffer. Piet den Boer maakte in de wedstrijd tegen RWDM voor de eerste keer in dit seizoen deel uit van de basis van KV Mechelen. De aanvaller, die vorig seizoen in de Europa Cup-finale tegen Ajax de win nende treffer maakte, scoorde niet. Voormalig Ajacied John Bosman deed dat evenmin. Het was aan Mark Emmers te danken dat de formatie van trainer De Mos desondanks twee punten aan de ontmoe ting overhield. Hij tekende voor beide treffers. Landskampioen Club Brugge rolde Charleroi op, 6-1. M'Buyu (3), DeGrijse en Ceu- lemans maakten de doelpun ten voor de ploeg van Henk Houwaart. Silvager van Char leroi schoot in eigen doel. Ant werp had meer moeite met Genk, dan de eindstand (4-0) doet vermoeden. Pas laat in de wedstrijd nam de formatie van Kessler afstand. Goossens (2), Van der Linden en Lehnhoff scoorden. West-Duitsland Bayern Mtinchen en VfB Stuttgart hebben zich op de vierde speeldag van de Bun- desliga gehandhaafd in de kopgroep, die werd uitgedund door de nederlagen van FC Köln en kampioen Werder Bremen en het gelijke spel van Bayer Uerdingen. Stuttgart won de derby tegen Kickers voor 68.000 toeschouwers (re cette één miljoen gulden) met 4-0, Bayern versloeg HSV in Hamburg met 1-0. Borussia Mönchengladbach verraste drie dagen na zijn uitschake ling in het bekertoernooi door Schalke '04 Werder Bremen met de sprekende score van 4- 1. Kickers, dat op het midden veld werd overspoeld door Stuttgart, kwam na een kwar tier door Allgöwer na een kwartier op achterstand. All göwer scoorde van de straf schopstip nadat scheidsrechter Pauly een overtreding had ge zien in een poging van Kic kers' Finse doelman Laukka- nen de bal weg te stompen. Het duel werd voor rust beslist door een fout van Laukkanen, die de bal na een verre voorzet van Schafer in eigen doel sloeg. Walter maakte na rust nog twee treffers voor de eni ge ploeg in de Bundesliga, die nog zonder verliespunt is. Hamburger SV en Bayern München kwamen voor 35.000 toeschouwers niet tot top-voet- bal. HSV was een streepje ster ker, maar liet, vooral voor rust, de kansen ongebruikt. Twintig minuten voor tijd haalde Bayern-coach Heync- kes Eckström en Eek naar de Klinsmann (rechts) duelleert namens Vfb Stuttgart met verdediger S kant voor Wegman en Kogel. Een gouden wissel, want zes minuten later maakte Weg man het enige doelpunt. Borussia Mönchengladbach heeft in de afgelopen weken het stadion aan de Bökelberg „leeg" gevoetbald. Voor de krachtmeting tegen kampioen Werder kwamen slechts 10.000 toeschouwers, die net als Wer der verrast werden door de slafvaardigheid van Borussia en vooral van Hans-Jörg Criens, die drie doelpunten maakte. Hochstëtter scoorde in de 21e minuut voor de thuis club en dat dwong Werder na rust voluit op de aanval te spe len. Borussia profiteerde daar van met uitvallen. Pas een kwartier voor tijd, bij de stand 3-0 voor Mönchen-Gladbach, had Werder succes met zijn aanvallende voetbal door Burgsmiiller. Van de straf schopstip legde Criens de eind stand vast. Leverkusen probeert het aan vallende voetbal van Michels te spelen, maar struikelde in het strafschopgebied als het ware over de kansen. Pas twintig minuten voor tijd had Schreier, die eerder een straf schop door de uitstekende doelman De Beer gestopt had gezien, eindelijk succes. Drie minuten voor tijd maakte Les- niak de winst tot een feit. Liverpool Liverpool heeft de traditonele opening van het Engelse sei zoen gewonnen. In de strijd om het Charity-shield won de landskampioen de strijd tegen bekerwinnaar Wimbledon met 2-1. Na de openingstreffer van John Fashanu zorgde de Ierse international John Aldridge met twee doelpunten voor de revanche van de cup-final, waarin Liverpool verrassend had verloren. Er kwamen 55.000 toeschouwers naar de wedstrijd in het Wembley-sta- dion. De karakteristieken pen weekeinde in de speelde wedstrijden zijn: Fortuna Sittard Ajax 2-1 j- Reijners 1-0. 50. Pettersonf Clayton 2-1. Scheidsrechtert toeschouwers 9500. Gele ki( veld en Frijns (Fortuna! Wouters en Van 't Schip (Aj Fortuna Sittard: Hesp; I" veld. Frijns, Duut. Bo< (Mordang), Liesdek, Reijneï Clayton (Griffith). i Ajax: Menzo; Blind, W^ Larsson, Verkuijl, Wouter*, Mühren (Rob Witschge). r Van 't Schip (Roy) e FC Utrecht FC Gronin) 0): 71. Steinmann 1-0. 73. den 2-0, 79. Boogers 3-0, kerink 3-1 (strafschop), 2 Scheidsrechten Van Swi< schouwers 6.000. Gele kaai De Koek. Van der Meer. PI rards en Boogers (allen FC en Meijer (FC Gronin„ FC Utrecht: Gerards; Van Plomp. De Koek (Buizert),. Steinmann, Van Halst, Alfl schoor,'Van Delden, Boog FC Groningen: Storm; Regtop, Koevermans, Koorn Dijk, Olde Riekerink, Te> Roossien; Eykelkamp (Koste BW Den Bosch - FC Tu (1-1): 34. Grim (strafschop) Elzinga 1-1. Scheidsrechter: I stein. Toeschouwers: 3250. G ten: Schmidt, Scharmin, Bosl Twente) en Brood (Den Bosc BW Den Bosch: Van Grinsu gens. Van der Linden, M Hoorn. Van Eek, Goossens;]) ren. Brood, Willems; Grim (iï Beukers (Van den Hoeven).]* Twente: De Koning; Koopir zinga. Paus, Scharmin; L Bosch, Balm, Huistra (Neir Lipponen, Keur. f Volendam - RKC 4-2 (1-0): f boer 1-0, 53. Van de Wiel 1-lfi Dorpel 2-1, 76. Van de Wiel Tol 3-2 (strafschop). 85. E) Scheidsrechter: Luinge. Ttl wers: 4.500. Rode kaart: f; (RKC). Gele kaart: Joore, Bl Van Hintum (RKC). Samuelr dam). Volendam: Schilder: Vanj Guyt, Samuel, Steltenpool; Binken. Plugboer (Bond), f (Tol); Van Dorpel, Duif. RKC: Teeuwen; Hutten, Van) Gouda. Bogers (Vermeulenjji stra, Joore, Brard (Van Hintu, Geneugden; Schapendonk. 1 Wiel. P Veendam - PEC Zwolle 1| 14. Van der Waart 0-1, 62. V*2 en 1-1, 75. Leusink 1-2. Scheh ter: Van der Laar, toesct 5700. Gele kaart: Fühler (V* Rode kaart: Van der Waart f1 Veendam: Hoekstra; Söllnerjl Wiebing, Gall; Steenge, H| Jans; Van Buuren, Van Dn Tilburg. PEC Zwolle: Abma; Leusinf wijk. Hansma, Duim; Leckergi Van Ankeren. Van der Waarr (De Meijer), Roos (Roelofsenld MW Haarlem 1-1 <1-0): ij (strafschop) 1-0, 54 Attev^ Scheidsrechter: Reygwart, t4i wers: 4000. Gele kaart: lp, Verkaik, Tevreden en fr (Haarlem) en Maas (MW). L MW: De Haan; Linders, An De Jong; Delahaye, Maas. ff broeek (Schuman), DriessejO cent, Verbeek (VandenbooriL Haarlem: Metgod; Linger, 1 Atteveld, Van Tour (DikstJ vreden (Kranthoven). Matthl teld, Numan; Van Roon, Pep^ VVV Roda JC 2-2 (1-2): gen 1-0, 22. Frëser 1-1. 34. N< 2. 47. Eijer 2-2. Scheidsrecht mas, toeschouwers: 8450. Gel, Peters (VVV) en Suvrijn (Ro VVV: Roox; Nijssen, Verhag Berge Henegouwen, Rutten; Burhenne, (Verberne), Eijer kay, Slagboom, Hoekman. Roda JC; Nederburgh; Suvn ser, Boerebach, Trost; B Blëttler, Janssen, Van de Lu Loon, Nöllgen (Sanchez Tori Willem II Sparta 2-2 (1-0) der Ark 1-0, 50. Van den Berg: Van der Ark 2-1. 80. Mallier j doel) 2-2. Scheidsrechter toeschouwers: 7000. Gele kaar j berg en Van den Berg (Spart Willem II: Brugel; Wolffs, Van Buuren. Mallien; Feske der Brogt, Godee (Westphal ken, Van der Ark, Van (Dijkstra). Sparta: De Goey; Schut (Campbell), Wijnberg, Haar, Libregts, Olde Riekerink, V, j Snoei; Vuurens, Van den Berj Eerste divis in het kort De karakteristieken eerste divisie gespeelde wed RBC-Go Ahead Eagles 1-0 Frëser 1-0. Scheidsrechter: He schouwers: 1.500. Gele kaart: 1 Laan (RBC). Vitesse-Excelsior 0-1 (04)). 1 Wattum 0-1. Scheid' Vliet, toeschouwers: 2.000. Ge i ten: Steve Wasiman, Van (Excelsior). Telstar-Cambuur 04). ScheiN ter Van de Ende, toeschouwer^. Gele kaart: Helenklaken t (Telstar), De Leeuw, Erkele verkort en Richardson (Cam! Eindhoven-DS 19 6-3 (4-3) made 1-0. 21. Van der Net Van Gestel (eigen doel) 1-2, 1 bens 1-3, 28. Van Aerts (stra 2-3, 30. Van Aerts 3-3, 31. Vrt 4-3, 51. Maas 5-3, 72. Corb Scheidsrechter: Kok, toeschi 2500. Gele kaart: Alkemade e (Eindhoven) en Marree (DS). Helmond Sport-NAC 1-1 (1 Schlüter 1-0, 33. Cornelisst Scheidsrechter: Van der Nil 1 schouwers: 2500. Gele kaart: bergen en Teuben (Helmond en Van den Dungen (NAC). Heracles-NEC 1-3 (0-2). 15r Wanrooy 0-1, 28. Radstaat Van Wanrooy 0-3, 88. Woesth 1 Scheidsrechter: Dolstra, toil wers: 3000. Gele kaart: Pa (Heraclesj en De Wit (NEC). Sw'f'c WajtninVfn'Y-i" (I 1 Salari 1-0, 59. Oosterlee (stra n 2-0, 89. Waterink 2-1. Scheids* Lammers, toeschouwers: 300F kaart: Salari en Van der Laan Knoop en Van Drumpt (W gen). SC Heerenveen-De Graafscal) (1-0). 4. De Jonge 1-0, 47. D« j 2-0, 49. Leeuwerik (strafschc 86. Vreman (eigen doel) 3-1. Sf1 rechter: Van Mierlo, toesch£l 6000. Gele kaart: Veldman ei{, (De Graafschap). AZ-Emmen 3-1 (141). 21. 60. Willem Brouwer Ham 2-1, 87. Groot 3-1 ter De Munnik, toeschouwet»1 Gele kaart: Ten Caat (Emmery I I). 21. Logtf er 1-1, 8 3-1. ScheiC-

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10