Woningnood onder nieuwe studenten groter dan ooit STAD OMGEVING leer geldvoor inderopvang v foidae 6oma/nt f kf' Kamer, alleen voor Minervaan geraffineerde maniak" misbruikt argeloze vrouwen Noord wijkerhout wil nota uitstapje niet betalen Uitgekiend schrijfgerei VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1988 PAGINA 9 N NIEUWE BEZUINIGINGEN WELZIJNSWERK ^rerk, hoewel lalden LEIDEN De gemeente stelt iroor minder geld krijgt volgend jaar 160.000 gulden liet rijk. Wellicht dat in de ex^ra beschikbaar voor kin- JCCeSSO» daarna wel weer moet deropvang in Leiden. Boven in bezuinigd. Dat staat in djen wordt volgend jaar niet 9>ntwerp-programma vooi ^iran de directie welzijn. irectie welzijn stelt voor linderdagverblijf Lotte in tevenshof uit te breiden jen peutergroep gezien de I wachtlijst voor kinder- ig in die wijk en de be- bare ruimte. Voorlopig Ie groep worden onderge it in de leegstaande ruim- het kinderdagverblijf, sten hiervan bedragen gulden. Verder is geld rokken voor de uitbrei de leiding in de 5- ipvang. post kinderopvang is er geld uitgetrokken 'gehandicaptenbeleid en bipatie- en migrantenbe- n beide gevallen gaat het i.000 gulden. De door het (Opgelegd korting van gulden op het flanke- ouderenbeleid wordt i gemeente gecompen- reranderingen van wet- regelingen krijgt Lei- Piiet ingang van volgend ginder geld van de over- jvoor welzijnswerk. Dat •jnt opnieuw een finan- [envaller. De gemeente iet een „schrale troost" justu*. ^nkzij de nieuwe regels li voortaan geheel zelf eslissen hoeveel geld zij iepaalde onderdelen van jelzijnswerk wil uittrek- bder gevolg van de nieu- gels is dat de eigen bij- aan kinderopvang lan afhangt van de hoog- het inkomen van de ou- Wie meer verdient, be- )ok meer. De eigen bii- dient in elk geval de van verzorging en voe- dekken. De minimum worden geschat op 80 HIHIi per maand als het kind Sigen per week deelneemt inderopvang. Voor twee- •rde en volgende kinde- t één gezin geldt een ge- erd tarief, dat ook weer Jehjk is van het inko- e voorbeelden van het pief: iemand die een maandsalaris heeft van ulden betaalt 85 cent per nderopvang, iemand die uldenm verdient betaalt len. De eigen bijdrage prie uur) is in de twee lelden 59 cent en 2 gul- e SQ- l In vergelijking met vo- i_r betekent dat voor het voorbeeld een daling cent en voor het twee stijging met 89 cent 1 het plan doet de di- 'elzijn komend najaar len aan de gemeente Of inpor democratisering van uren van welzijnsirtstel- die door de gemeente I. Het is üing dat de invloed ibruikers en medewer- fan die voorzieningen wordt. Vertegenwoordi- prvan zouden in het be- tunnen worden opgeno- ledeling van arbeids- en binnen het club- en uiswerk blijft in hoofd- ';elijk. De directie wei dat het LVC zich, on- ezwaren van het open icentrum, toch aansluit nstens Centraal Werkgevers- Ikasterf1- De directie is ook te- L/rpHfinn verzelfstandiging van arhekf!ncentrum STATS- het S1* Volwassenenwerk en die zijn onderge- bij het Volkshuis. De ïring van het speeltuin- ljft volgend jaar onge- extra bezuinigd op het wel- Grote drukte op braderie Hoewel het doorgaans op zomerse dagen in de Haarlemmerstraat al een drukte van belang is, krioelde het gisteren helemaal van de win kelende mensen. Toeristen, stu denten, Leidenaars en andere be langstellenden schuifelden langs de kraampjes tijdens de braderie in de drukste winkelstraat van Lei den op zoek naar iets van hun ga ding of zaten genietend van de zon op een terrasje. Dankzij het feit dat het de hele dag mooi weer was, werd het jaarlijkse evene ment zeer goed bezocht. Ook van daag is er nog gelegenheid om op de braderie rond te wandelen. foto: wim van noort Leidse vrouw aangerand LEIDEN Een 24-jarige Leidse vrouw is gister ochtend om tien over half twaalf op het fietspad bij de Endegeesterwatering door een man aange rand. De fietsende vrouw werd benaderd door de man en vervolgens bij de borsten gepakt. De man zei dat hij gemeenschap met de vrouw wilde heb ben. De vrouw kon ontsnappen door van zich af te slaan. Volgens de Leidse is de man ongeveer 27 jaar, heeft hii blond haar en is hij stevig gebouwd. De man reed op een zwarte herenfiets. Afkeuring Heerema LEIDEN De PvdA-afdeling Leiden keurt het optreden tegen de Spaanse arbeiders van Heere ma scherp af. In een brief aan de directie van het in Leiden gevestigde off-shore bedrijf vraagt het bestuur alsnog een redelijke regeling te treffen met de Spanjaarden die werkzaam waren op de schepen Hermod en Balder van Heerema. WONING GEKRAAKT LEIDEN Het pand Lange- gracht 246a is gisteren voor korte tijd gekraakt. Een 20-ja- rige vrouw belde 's ochtends de politie en vertelde dat zij samen met haar vriend het pand had bezet. De eigenaar van het pand, bouwonderné- ming Blanchard aan de Hooi gracht, bleek echter een be stemming voor het pand te hebben. Er moet kantoorruim te komen voor het eigen be drijf. De krakers verlieten daarop 's middags vrijwillig het pand weer. Om het pand te kunnen kraken is de voor deur opengebroken. Hierbij is geringe schade ontstaan. LEIDEN De woningnood onder eerstejaarsstudenten in Leiden is dit jaar groter dan ooit Het aantal aanmeldin gen van woningzoekende studenten bij de stichting Leidse Studentenhuisvesting (SLS) is hetzelfde als vorig jaar, maar er zijn de afgelo pen maanden veel minder kamers in panden van de stichting vrij gekomen dan gebruikelijk. Directeur A. Hübben van de SLS ver moedt dat de zogenaamde oude stijl-studenten, die tot september de tijd hebben om hun studie af te ronden, de doorstroming tijdelijk strem men. „Hopelijk krijgen we na september weer extra opzeg gingen", aldus Hübben. Een andere oorzaak is het grote aantal renovaties van studen tenpanden, waardoor er tij delijk minder ruimte be schikbaar is. De wachtlijst bij de SLS telt momenteel een kleine 2500 studenten. Wie zich nu nog komt inschrijven voor een kamer, moet rekenen op een wachttijd van 15 maanden. Eerstejaars die meer dan an derhalf uur moeten reizen kunnen één tot zes maanden wachten. Stellen die willen samenwonen mogen onge veer een jaar op de wacht lijst. Volgens Hübben heeft de stichting het moeilijker dan ooit om de urgente groe pen onderdak te krijgen. Dat zijn studenten die ver moeten reizen en buitenlandse stu denten. Tot voor kort kregen ze direct een kamer toegewe zen, nu moeten ze op de wachtlijst. „Vooral het aaptal aanmeldingen van buitenlan ders is sterk gestegen door een toename van het aantal uitwisselingsprogramma's", aldus Hübben. In het onderkomen vap de SLS aan de Doelengracht breekt men zich dan ook als Het bureau van de Stichting Studentenhuisvesting aan de Doelengracht moet velen teleurstellen. FOjo: tejo ringers buiten de Leidse gemeente grenzen. Zo zijn er enkele tientallen hotelkamers te huur in Noordwijk en kan voorlopig nog gebruik worden gemaakt van twee etages in het leegstaande Sas- senheimse bejaardenhuis De Schutse, dat over enige tijd verbouwd gaat worden. Ook kunnen er enkele tientallen studenten worden onderge bracht in de 44 woningen aan de Morsweg, die op de nomi natie staan om gesloopt te worden. Verder heeft de SLS zo'n 120 barakken ter be schikking, vornamelijk rond de Wassenaarseweg, waar studenten in worden onder gebracht. De stichting overlegt druk met de gemeente over een aantal nieuwbouwprojecten. Volgens Hübben kan de uit voering daarvan nog wel een paar jaar op zich laten wach ten vanwege allerlei tijdro vende procedures en de slechts beperkte middelen die het rijk beschikbaar stelt. Een van de plannen die de stichting in samenwerking met de gemeente ontwikkelt, lei creatieve oplos singen. Het minst creatief is de beperking van het aantal buitenlandse studenten dat aan een kamer geholpen wordt. Kregen zij tot voor kort voorrang, inmiddels worden er niet meer dan twintig per maand geplaatst, al staan er 150 op de wacht lijst. Een noodzakelijke li miet, aldus Hübben. „Anders kunnen we nauwelijks nog Nederlandse studenten plaat sen". Volgens de directeur bestaat het plan om, waar mogelijk, twee studenten op één kamer te plaatsen. Zelfs het idee van slaapzalen met houten tussenwandjes veertig jaar geleden normaal wordt momenteel besproken. Niet ideaal, maar het kan niet an ders, weet Hübben. „Ik zou liever een paar duizend ka mers uit mijn mouw schud den". Hotelkamers De SLS heeft ook weer een paar voorzieningen getroffen betreft de inrichting van kantoren als woonruimte. „We hebben dat bekeken en het blijkt mogelijk om kanto ren te bouwen die de eerste jaren als woonruimte voor studenten gebruikt kunnen worden. De gemeente kan dan kantoren laten bouwen, en mocht blijken dat daar nog geen vraag naar is, dan kun je er de eerste jaren stu denten laten wonen". Renovaties De huidige renovatieprojec ten leggen een extra beslag op de beschikbare kamer- voorraad van de SLS, die zo'n 5.000 studenten kan her bergen. De studenten in pan den die gerenoveerd worden, moeten enkele maanden el ders worden ondergebracht. „We zijn permanent zo'n 400 kamers kwijt door die reno vatieprojecten", aldus Hüb ben. „Op het ogenblik worden flats aan de Kaiser- straat en de Rijn en Schieka- de onder handen genomen. Het komt natuurlijk slecht uit, al die renovatieprojecten in een tijd dat de vraag naar kamers toeneemt. Maar we hebben door toedoen van het rijk pas sinds een paar jaar de mogelijkheden om te re noveren. En veel panden zijn gewoon hard aan renovatie toe. Als we dat uitstellen moeten we ze straks verko pen omdat opknappen dan te duur wordt. Het gaat vooral om daken, buitenschilder werk en sanitair. Bovendien zit de brandweer ons op de hielen wat betreft de brand veiligheid van panden". Hübben vraagt zich wel af waarom veel aankomende studenten zich nu pas, tijdens de kennismakingsweek, ko men inschrijven. „Maandag hadden we zo'n zestig aan meldingen. Die mensen kun nen dus maanden wachten. Terwijl we landelijk geadver teerd hebben dat op 1 juli de inschrijving van start ging". Naief Ook Monica de Mink van het commerciële kamerbemidde lingsbureau Kamer-raad aan de Narmstraat verbaast zich over de naïveteit van veel eerstejaars. „Ik denk dat er op scholen niet alleen voor lichting over studies maar ook over het wonen op ka mers moet komen. Ik krijg hier veel mensen die hebben gewacht met het op zoek gaan naar een kamer tot het moment waarop ze hun defi nitieve plaatsingsbewijs had den. Dan is het meestal al juli. Velen zijn bang dat ze minstens een jaar aan een kamer vast zitten als ze er een gehuurd hebben. Terwijl ik kamers hier zo weer kwijt ben". De huidige wachttijd bij haar bureau bedraagt mo menteel vijf tot zes maanden. De Mink bevestigt de uit komsten van een onderzoek van de Landelijke Organisa tie Belangengroepen Huis vesting (LOBH) waarin spra ke is een teruglopend aanbod van kamers door particulie ren. Volgens haar zijn de oor zaken niet alleen de voor- deurdelersregeling en de in voering van het fiscaal num mer, maar ook de toetsing 1 van de huurprijzen door de Huurcommissie, een moge lijkheid waar steeds meer ge bruik van wordt gemaakt. „Het puntenstelsel zou an ders moeten. Bij de huidige huurprijzen voor kamers is het voor eigenaren nauwe lijks lonend te verhuren. Ik ken mensen die er daarom mee ophouden. Het punten stelsel en de huurcommissie leiden ertoe dat er minder kamers komen, in plaats van lagere huren". PAUL VAN DER BIJL LEIDEN Een mededeling op het prikbord in het kantoor van de stichting Leidse Studenten huisvesting aan de Doelengracht geeft de stand van zaken treffend weer. „Kaartjes met te huur gevraagd kan men beter niet ophangen. Daar wordt toch niet op gereageerd. Kaartjes met te huur aangeboden maar al te graag". Niettemin zijn er toch wanhopige studenten die het met een kaartje proberen. Kamers die te huur worden aangeboden zijn er ook, maar die zijn vrij wel altijd een eind uit de buurt of er zit een beper kende voorwaarde aan de verhuur. Zo zijn er ka mers beschikbaar in Zoetermeer en aan de Sche- veningse boulevard. Of in Voorburg, maar de ge ïnteresseerde student moet wel bereid zijn de bei de kinderen des huizes te helpen met het huis werk. Een kamer in het centrum van Leiden is er ook wel, maar alleen voor een Minervaan, aldus het kaartje. Mare Schutgens uit het Limburgse Heerlen tuurt wat mistroostig naar het prikbord. De eerstejaars rechtenstudent kan moeilijk elke dag overkomen waarop de nieuwe lichting studenten zich als ningzoekende bij de stichting kon laten inschrij ven, was hij wel naar Leiden gekomen. In de loop van de ochtend meldde hij zich aan de Doelen gracht, om daar te vernemen dat er die dag al zo'n 600 gegadigden voor hem waren geweest. „Ik hoor net dat er nu nog 250 voor me zijn. Dat betekent nog vier tot vijf maanden wachten". Familie De 19-jarige Limburger, die nu tijdens de kennis makingsweek in een gymzaal is ondergebracht, kan in noodgevallen wel tijdelijk onderdak vin den bij familie in Den Haag. „Maar liever heb ik natuurlijk zelf wat. Het liefst in het centrum, maar Leiderdorp mag ook". Schutgens kijkt in de El Cid-week wat rond naar kamers, maar hij heeft weinig hoop dat dat wat oplevert „Ze vra gen zeven- of achthonderd gulden voor een ka mer. Dat is echt te veel. Ik dacht aan iets van maximaal 400 gulden. Ik bel maar eens naar huis om te vragen wat mijn ouders bereid zijn te beta len Ook Jan Pieter Bood uit het Noordhollandse Me- demblik is op zoek naar woonruimte. Tot zijn spijt, want hij had luttele weken geleden nog de hoop om via de stichting snel wat te krijgen. Op 1 juli was hij om vijf uur 's ochtends van huis ge gaan om zich in te laten schrijven. Toen hij om kwart over zes op de Doelengracht aankwam, bleek hij niet de enige te zijn die de wekker vroeg had laten aflopen. „Ik was nummer 322", zegt hij en het ongeloof staat nog altijd op zijn gezicht. De 21-jarige eerstejaarsstudent rechten hoopt in oktober wat te krijgen via de stichting. Tot die tijd zal hij wat moeten bedenken. „Ik kan misschien zo lang bij kennissen terecht. Anders ga ik wel in een caravan op een camping in Zoeterwoude-Dorp staan. Ik sta daar nu ook en het is best te doen. Liever heb ik natuurlijk een kamer, bijvoorbeeld in onderhuur. Wat en waar maakt me niet zo veel uit. Als er maar een bed in kan. Het grootste deel van je tijd zit je toch in de stad. Mijn moeder is op het ogenblik druk aan het bellen. Misschien levert dat wat op". )RIE JAAR EN ZES MAANDEN CELSTRAF llllllllllllll EN/SASSENHEIM 'egens verkrachting rfnranding van drie in Sassenheim jF^^^iden eiste officier ^^Ifetitie mr J. van Eek 'n voor de Haagse drie jaar en zes len gevangenisstraf een 29-jarige man nheim. De ver- v zelf beweerde dat -It n ander op basis van !ll.igheid was ge- assenheimer, die zijn Iffers met fantastische fen en beloften wist te i werd ervan beschul- hij eind december een pse vrouw in zijn wo- te Sassenheim had ver- Hij had de vrouw in rdam ontmoet, waarna iele dagen bij hem lo geerde. Thuis zou hij de Itali aanse meermalen met geweld tot gemeenschap hebben ge dwongen. Het slachtoffer deed aangifte bij de politie, maar de verdachte werd door een fout je bij justitie weer op vrije voe ten gesteld. Op 18 januari in Leiden slaag de de man er opnieuw in een vrouw in te palmen. Hij deed zich voor als manager van de bekende zanger Frank Boeij- en. De vrouw zou mee mogen op toernee door Brazilië. Ook werd haar een fotoreportage voor een weekblad beloofd. Eenmaal thuis in Sassenheim dwong de verdachte haar ver schillende ontuchtige hande lingen te ondergaan. Op 13 februari was het weer raak. In Leiden maakte hij met soortgelijke verzinsels in druk op een vrouw. Gezeten in MacDonalds verzocht hij haar voor een vertrouwelijk gesprek met hem mee naar het toilet te gaan. Dat gesprek liep uit op een brute, smerige aan randing, waarbij de vrouw blauwe plekken en schaaf wonden over het hele lichaam opliep. Moeilijk te begrijpen vond de rechtbank echter dat het slachtoffer vervolgens met haar aanrander ging winkelen en tenslotte eveneens in diens woning in Sassenheim beland de. Daar probeerde de man haar vergeefs te verkrachten. Maniak Alle drie de slachtoffers ver telden dat de autoritaire ver dachte, in 1986 al eens voor verkrachting veroordeeld, hen met zijn „indringende ogen" vreselijk bang had gemaakt. De vrouwen voelden zich machteloos, zich langdurig te verzetten zou zinloos zijn ge weest. De man was overigens tijdens het plegen van alle misdrijven onder invloed van cocaïne. Rechtbank-presidente me vrouw mr. P. Koningsveld vond dat „als je de verhalen van die vrouwen afzonderlijk hoort, dan zou je kunnen den ken: dat hebben zij aan zich-^ zelf te danken, maar wanneer je zo'n serie ziet. Bovendien komen de verklaringen van de vrouwen tot in de vele details met elkaar overeen". Officier Van Eek vroeg zich eveneens af: „Hoe is het in godsnaam mogelijk dat die vrouwen zoiets met zich heb ben laten doen De aankla ger verklaarde dit als volgt: „Verdachte is een uiterst ge raffineerd optredende maniak die bepaalde grenzen zeer sub tiel wist te verleggen. Door zijn psychische overmacht dwong hij de vrouwen tot din gen waar ze absoluut niet ach terstonden. Zij voelden zich achteraf zeer ellendig. De vrouwen zijn er nog steeds niet overheen. Bovendien heeft deze man zijn slachtof fers blootgesteld aan het risico een gevaarlijke besmettelijke ziekte op te lopen, gezien de vele wisselende contacten die hij erop na hield. Ik eis dan ook dat de verdachte voor lan ge tijd uit de samenleving wordt verwijderd". In twee recente psychiatrische rapporten die over de Sassen- heimer zijn uitgebracht, wordt de onderzochte minder toere keningsvatbaar geacht. De in telligente man wordt beschre ven al een „agressieve, anti-so ciale figuur die neigt tot direc te behoeftenbevrediging en het misbruik maken van ande ren". Er zou een grote kans op herhaling zijn. De Sassenhei- mer moet volgens een van de medici psychiatrisch worden behandeld. Daartoe is hij ech ter niet bereid. Die onwilligheid bracht de of ficier mede tot zijn eis van een fikse vrijheidsstraf ter be scherming van de samenle ving. Van Eek: „Verdachte is niet gemotiveerd om zich te laten behandelen en ik heb onvoldoende materiaal om ter beschikkingstelling van de re gering te vorderen". Bovenop de 3,5 jaar eiste Van Eek dat de verdachte de vier maanden voorwaardelijke celstraf uit het eerdere vonnis wegens verkrachting ook moet gaan uitzitten. Vooralsnog is de Sas- senheimer op vrije voeten. Advocaat mr. Tweehuysen vond de verlangde straf „bij zonder zwaar". „Mijn cliënt heeft eigenlijk behandeling nodig, dat staat als een paal boven water. Maar is hij wel strafbaar. Ik ontken niet dat er slachtoffers zijn, maar de verklaringen van beide kan ten komen overeen: het ver schil is de perceptie, de inter pretatie achteraf". De raads man vroeg om een therapeuti sche behandeling met een stok achter de deur. Uitspraak op 1 september. GERRIT BAL UITGAANSDAGJE AMBTENAREN VALT IN HET WATER NOORDWIJ- KERHOUT De gemeente Noordwijker- hout is gedag vaard door Ma nege Schurer uit Elburg. De gemeente wei gert de volledi ge rekening te betalen van het jaarlijkse uit stapje dat de Noordwijker- houtse ambte naren op 27 mei hebben ge maakt naar El- burg. Schurer zou ernstig in gebreke zijn ge bleven. De kwestie is inzet van een civiele procedure. Een aantal ambte naren had voor 27 mei 1988 het ge bruikelijke jaar lijkse uitstapje ge organiseerd. Daar voor was contact Opgenomen met het manegebedrijf in Elburg. Chef van de afdeling welzijn H. van den Hil: „De manege houder J. Schurer had gezegd dat zijn bedrijf was in gericht op grote gezelschappen. We hadden afspraken gemaakt over de inrichting van de manege, er zouden een dansvloer en een orkestje ziin, er zouden spelle tjes worden ge daan en er zou een oud-Hollandse maaltijd worden opgediend. Ach teraf bleek dat het bedrijf helemaal niet was ingericht voor grote gezel schappen. Wij zijn gewoon als testca se gebruikt om te kijken hoeveel ze aankonden Het ambtenaren- gezelschap werd eerst naar een kruidenkwekerij gebracht waar een excursie zou zijn en koffie zou worden gedron ken. Van den Hil: Schurer bleek de kwekerij pas een uur van tevoren te hebben ingelicht over onze komst Dank zij de routi ne van de mensen daar ging de ex cursie nog wel goed. Bij de koffie echter ontbrak het afgesproken „Er- melose botje", een lokale lekkernij. We kregen een koekje in plastic". Daarmee was de ellende voor de ambtenaren nog niet afgelopen. In Elburg bleek de barruimte veel te klein. „De eerste ambtenaren had den een koud biertje met schuimkraag, de rest kreeg lauw bier. De barruimte was geschikt voor 20 tot 25 mensen en daar werden wij met 130 man ingeperst", aldus Van den Hil, die achteraf weer boos wordt. Ook de broodmaaltijd was niet wat men er van had verwacht. „Er was een afge past aantal brood jes en het barstte van de vliegen. Later in Elburg kochten veel men sen nog patat en haring omdat ze niet genoeg gege ten hadden". Het ritje met de paardetram ging eveneens mis. „De chauffeur was niet capabel en bij de eerste rit kwam het achterwiel in de sloot terecht. Bij de spelletjes, die op zich wel leuk waren, moes ten de mensen een half uur wachten voordat ze mee konden doen. Ook het beloofde oud- Hollands vreetfes- tijn was een te leurstelling. Soep in een plastic be kertje, één kippe- poot per persoon en als toetje een knetterharde peer. De afspraken wa ren heel anders", aldus de chef van de Noordwijker- houtse afdeling welzijn. Terug in Noord- wijkerhout besloot het college van B en W, dat negentig gulden per per soon aan het uit- gaansdagje betaalt, slechts de helft van de rekening te betalen. Over het resterende bedrag wilde het college eventueel nog pra ten. Deze beslis sing werd in een uitgebreide brief toegelicht. Het El- burgse bedrijf bleef eisen dat het volledige bedrag werd betaald en stuurde Noordwij- kerhout een deur waarder op het dak. Omdat Noordwijkerhout volhardde in haar weigering om het gehele bedrag te betalen, komt de zaak nu dinsdag voor de recht bank. J. Schurer van het Elburgse manegebedrijf wil geen mededelin gen doen over de zaak. „De rechter moet maar een oordeel geven verklaarde hij vanmorgen. Van den Hil tot slot „Het verve lende is dat het or ganiserend comité op deze zaak wordt aangekeken terwijl het in voorgaande jaren juist heel goed is gegaan. De afspra ken zijn gewoon niet nagekomen Dit hard plastic etui met uitgekiende pennenset voor werk, school of thuis is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Het bevat een balpen, vulpotlood, twee fineliners en een marker. Vul de bon in en doe'm vandaag nog - gratis - op de bus! j Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: I Telefoon(voor controle bezorging) j I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken grabs. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automadsch betalen f 23,74 I kwartaal acceptgiro 170,93 j j Stuur als dank de schrijfset naar Naam:_ j Stuur deze bon in een open envelop, postzegel niet nodig-naar ^LeidseCourant, Antwoordnummer 998,2500 VD Oen Haag Ceidóc Qowiunt i i i i P-J

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9