Joe Jackson trefzeker J\ Omroep weigert medewerking aan code moraal en fatsoen RADIO/TELEVISIE fieidoe Soman! VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1988 PAGINA Metropole Orkest begint aan de weg te timmeren HILVERSUM - Het Metropole Orkest gaat meer dan voorheen aan de weg timmeren. Het begint hiermee op vrijdagavond 9 sep tember, wanneer in de Rotterdamse Doelen een „Metropole in Concert" zal worden aangeblazen, nog indringender dan vorig jaar al in Utrecht. De nieuwe dirigent Jerry van Rooyen, na het onverwachte overlij den van Rogier van Otterloo, geeft bij die gelegenheid zijn visite kaartje af. Hij componeerde een tune, die als herkenningsmelodie dit orkest eigen zal blijven en schiep bovendien een compositie, waarin alle secties van dit orkest van 51 leden de kans krijgen met klank en kleur te toveren. Deze nieuwe start van dit bekende orkest vloeit weliswaar voort uit het speelplezier, maar beantwoordt hiermee ook aan de geest van de nieuwe Mediawet. Als NOB-orkest moet het zijn diensten aan de zendgemachtigden aanbieden, maar als deze elders moge lijkheden zien zal het Metropole Orkest in andere richtingen em plooi moeten zoeken. Gasten De nieuwe directeur Van de afdeling muziek van het NOB, Ben Janssen, staat er daarom achter, dat op de Rotterdamse muziek avond als gasten met %MO-muziek zullen worden omrankt Michel Legrand uit Parijs, de legendarische componist van filmmuziek, het laatst voor de film „Yentl", bovendien gewiekst arrangeur en muzikaal entertainer, alsmede uit Londen Robert Farnon. Deze laatste schreef op verzoek van het Metropole Orkest een medley van melodieën van Irving Berlin, die nog deze maand 100 jaar wordt. Deze medley zal cachet worden gegeven door zestien voca listen. Michel Legrand brengt zijn zingende zuster Christina mee en neemt zelf plaats achter de piano om melodisch werk als een guir lande uit de toetsen te toveren, waarbij hij in één moeite door het MO-orkest in zijn kielzog meeneemt Van beide heren wordt verwacht, dat zij nadien in hun wereldste den het Metropole Orkest zullen aanprijzen als een bekwaam en gevoelig instrument voor het inspelen van filmmuziek. Andere in ternationale contacten hoopt men langs deze weg tevens te leggen. Voor hef vastlegggen van muziek kan gebruik worden gemaakt van de faciliteiten waarover het NOB beschikt. De technische mo gelijkheden daarvan kunnen wedijveren met de best uitgeruste studio's waar ook ter wereld. Rogier van Otterloo komt de eer toe het Metropole Orkest te heb ben gevormd tot een klasse-orkest in het lichte werk, die in alle soorten muziek van wanten weet en de instrumenten vederlicht in de compositorisch gewenste lijnen legt, zij het dat het koper nogal wat aandacht voor zich opeist. Een Soepeler verklanking zou aan deze sectie nog meer kleur en warmte kunnen geven. Jerry Jerry van Rooyen met zijn internationale ervaring vindt in het Metropole Orkest een uitstekend geoutilleerd gezelschap om mee verder te werken. Jerry: „Om bij het publiek in de gunst te ko men, maar ook omdat ik er aan hecht, zal ik zeker evergreens in het repertoire opnemen. Maar dat niet alleen. Ik mag graag uit het materiaal van de pop putten. Daar wordt uitstekende muziek ge maakt. Ik denk hierbij bijv. aan Whitney Houston, wier muziek zich prachtig leent voor uitgewerkte arrangementen. Mijn voor ganger Rogier bouwde de ritmesectie in het MO-orkest al uit, met een voorkeur voor het jazzy idioom. Ik ben van plan deze sectie nog uit te breiden met instrumentarium als in de pop gebruikelijk is. Mogelijk haal ik er zelfs binnenkort een synthesizer bij, zodat ik nog meer popsfeer in dit orkest kan brengen". Om het feestelijk accent op de Rotterdamse avond nog te verhogen zal de Spaanse gitarist Paco Pena, die muziek doceert in Rotter dam, met zijn gitaar en zijn leerlingen in de weer zijn, terwijl de Jody-singers en Rick v.d. Linden hun krachten zullen meten met het MO-orkest. De big band van het WDR-orkest zal bovendien van muzikale aanwezigheid blijk geven. Op deze avond in de presentatie van Leoni Jansen zal door leden van het MO-orkest ook bekend worden gemaakt aan wie vanwege zijn verdiensten voor de muziek de Metropole Award zal worden aangereikt, welke verleden jaar toeviel aan Rogier van Otterloo. Nu al gaat het MO-orkest er prat op een goede klantenbinding te hebben gelegd met NOS-tv, die van deze Rotterdamse avond beel den zal bieden. Met gesloten beurzen, dat wel. TON OLIEMULLER HILVERSUM De omroep zal niet meewerken aan een vrijwillige code ten aanzien van een aantal minimaal in acht te nemen grenzen van moraal en fatsoen. Dat schrijft NOS-vice-voorzitter A. van den Heuvel in een brief aan minister Brinkman van WVC. De NOS reageert in zijn brief op een verzoek van de minis ter een dergelijke code te be vorderen. Aanleiding tot het verzoek van de bewindsman was een klacht van de Bond tegen het Vloeken over de teksten op een grammofoonplaat van Ro bert Long. De bond noemde in een persbericht van medio fe bruari de tekst onnodig grie vend en beledigend voor het christelijk volksdeel. Een lob by van de bond leidde tot ka mervragen, gesteund door de kamerleden Beinema (CDA), Van der Vlies (SGP), Schutte (GPV) en Leerling (RPF). Brinkman verzocht het NOS- bestuur vervolgens te komen tot een onderling vrijwillig af te spreken code. Namens het NOS-bestuur heeft Van den Heuvel de minister nu geant woord dat de omroepen daar aan niet wensen mee te wer ken. „Het maken van pro gramma's is een grensverleg gende bezigheid en alles wat naar vrijwillige censuur riekt, herinnert ons aan landen waar wij niet graag zouden werken. Minimale grenzen worden door de wet bepaald en boven dien hebben wij een bang ver moeden dat een dergelijke mi nimalistische benadering van morele vraagstukken de kwa liteit van de samenleving eerder zou verzwakken dan versterken". Zomerreek met Joe Jackson. Mu ziekprogramma. VARA-televiaie. Ned. 1 om 17.35 uur. Zondag. HILVERSUM De po pulariteit van Joe Jack son heeft sinds zijn de buut in 1979 met „Look Sharp" in Nederland nooit aan kracht inge boet, ondanks zijn soms tegenvallende concerten. De slungelige, in het En gelse Burton-Upon-Trent geboren, ex-barpianist wist zijn publiek blijvend te boeien door muzikaal steeds weer verrassend uit te pakken. Na zijn verhuizing naar New York hobbelde de „an gry young man" niet langer mee in het pop- muziekstraatje, maar was hij duidelijk bezig zijn muzikale horizon te ver breden. Hij sloeg een brug tussen pop en jazz, flirte met filmmuziek en deed zelf een stap in de richting van een klassiek symfonietje op zijn in strumentale elpee „Will Power". Die blijvende adoratie van veel Nederlanders voor zijn muziek is de reden dat het VAR A-programma „Zomer- rock" uitpakt met een veertig minuten durende concert-re gistratie uit Japan. Hij werd opgenomen tijdens zijn „Big World"-tournee, die in mei 1986 ook een volgepakt Rot terdams Ahoy' boeide. Het flinterdunne actuele elemen- tje, om na Bruce Springsteen en Prince met Jackson op de proppen te komen, is h,et suc ces van de concert-elpee „Joe Jackson live: 1980 - 1986" en het wonderschone capella „Is she really going out with him", een single die in eerste instantie alleen in Nederland werd uitgebracht, maar nu toch, dankzij het succes, ook in de rest van de wereld zal verschijnen. Dat Joe in 1986 besloot weer op tournee te gaan, mag op zijn minst wonderlijk heten. Twee jaar eerder had hij na melijk laten weten, te willen stoppen. De reden die de En gelse zanger en songschrijver opgaf, was dat hij zich be perkt voelde in zijn creativi teit door de energie verslin dende tournees. De „Big World"-concertserie bewees dat Jackson toch niet zonder zijn fans kon. Het was een aangename, hernieuwde ken nismaking met een trefzeke re Joe. Het concert was opge deeld in drie bedrijven. Niet zonder reden. Het bleek een prima manier om zijn vele verschillende muzikale ge zichten te tonen. In het eer ste deel manifesteerde hij zich vooral als zanger, maar kroop tijdens het tweede be drijf toch achter de vleugel. Zijn saxofoon had hij overi gens thuisgelaten. In de re gistratie is te horen hoe hij in enkele hartverscheurende ballades het publiek kippevel bezorgt. Ook wordt duidelijk dat je geen uitgebreide groep nodig hebt om big-band- swing vorm te geven. Jack son gebruikte voor deze tour nee een minimale bezetting met bas, drums en gitaar en stuwt een song als „Jumping Jive", ook zonder de blazers, op tot een adembenemend hoogtepunt. Opvallende rol is weggelegd voor het ingeto gen spel van gitarist Vinnie Zummo hoewel het instru mentarium volledig in dienst stond van de songs. Videore corders klaar zetten is dan ook het enige juiste advies. HANS PIËT 19.00 KRO Holiday Island, Australi sche serie. DI.23: Door de komst van de familie Cos- tello ontstaat er een ro mantische sfeer op eht eiland. Matlock, Amerikaanse se rie. Afl.: De veroordeelde. Matlock krijgt een tweede kans in een verloren zaak, wanneer hij Lester Mat thews opnieuw voor een moord moet verdedigen. Alvin en z'n boefjes, te kenfilmserie. NOS Journaal. KRO KRO's TekenfilmfestivaL KRO De Freggels, poppenserie. Afl.: De doener wedstrijd. De kleur van goud, Au stralische serie. Afl.4: Op zoek naar goud. NOS Journaal. KRO 19.18 De mysterieuze vreemde ling, Amerikaanse serie. Afl.: Een nieuwe start (2): Een jonge veelbelovende atleet krijgt een ongeluk met zijn motor waardoor hij aan beide benen ver lamd raakt. 20.17 De postkoets (Stage coach), Amerikaanse speelfilm naar een roman van E. Haycox. Met: Kris Kristofferson, Willie Nel son, Johnny Cash e.a. Rin- go Kid wordt ten onrechte van moord beschuldigd en gaat op zoek naar de ware dader. Dus reist hij per postkoets door een ge vaarlijk Indianengebied. 21.50 Brandpunt, actualiteiten rubriek. Met een reportage over Soedan, het door een waternoodsramp getroffen Afrikaanse land. Verder wordt ingegaan op de ver schillen in politieke stand punten tussen resp. de de mocratische en republi keinse partij in de VS. Dit naar aanleiding van de re publikeinse conventie die momenteel wordt gehou den. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Nog is Polen niet verlo ren, 9-delige documentai re-serie. Afl.4: De bezet ting. September 1939 - Ja nuari 1945. EO 23.30 Joe Knox (Hard Knox), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Peter Werner. Joe Knox is een gerespec teerd marine-piloot. Wan neer hij te oud wordt voor testvlieger, wordt hij over geplaatst naar de militaire opleidingsschool. 01.00 Einde. NEDERLAND2 TROS 15.30 TROS zomerparade, mu ziekprogramma gepresen teerd door Gerard Joling vanuit attractiepark Wala- bi. 15.55 Mask tekenfilmserie. Afl.: Pronken met andermans veren. 16.15 TROS way of life magazi ne, informatief magazine. Presentatie: Ton Fagel. Gast: Piet Bambergen. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl.: Gangsters heb ben andere spelregels. TROS 18.00 Dusty, 12-delige Australi sche jeugdserie. Afl.8. 18.25 TROS Sport. 18.50 Jan, Jans en de kinderen tekenfilmserie. Afl. 19. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: Woefdrama vangt bot. 19.00 De dieren van Afrika, na tuurserie. Afl.: De woestijn van Namibië. 19.22 EDe kip en het ei come- dy-serie. Corrupte. NOS 20.00 SJournaal. TROS 20.29 Te land, ter zee en in de lucht, spelprogramma vanuit de Efteling in Kaats heuvel. Thema: Freewheel en. Presentatie: Jack van Gelder. Muzikale gasten: Albert West en Brian Hy- land. 21.30 Dempsey and Makepea ce, serie. Afl.: Betonfrau- de. In ruil voor een mildere straf besluit de bankrover Simmons informatie uit te wisselen met Dempsey. Voor hij echter kan spre ken, wordt zijn lichaam op een bouwterrein gevon den. 22.20 Jongbloed Joosten, live-programma met hoog- week zeventig jaar wordt, ktf aandacht op Nederland 3. FOTO: 1st. tepunten uit het nieu :an Presentatie: Astrid Jofroe ten en Jaap Jongbloed. m; 22.50 Tros TV Show op r%el« compilatie van de tv-sh r gepresenteerd door Niehe. NOS 23.45 JournaaL 23.50 Einde. NEDERLAND3 slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Catweazle, engelse ji serie. Afl.: De betovt koning. 19.25 Cinemakkie. gramma waarin je l< alles te weten komt het maken van films. Een bolhoed, een wam stok en te grote schoei Film: Het pandjeshuis, ij Charlie Chaplin. 20.00 Journaal. 20.29 Avondvoorstelling: B ostein's liefde voor driei kesten, filmdocumenti over Leonard Bernsteirj zijn verhouding met j drie lievelingsorkes) New York Philharmoi Israël Philharmonic en Wiener Philharmon» Werken van Tsjaikovj Gershwin, Bernst Brahms, Mahler, Ha)j Mozart en Beethoven. 21.05 Bernstein dirigeert B« hoven. (2). Wiener P harmoniker o.l.v. Leon Bernstein. 1. Fantsie v, piano, hoorn en orkest; kl.t., opus 80 - Chorpi tasie -, Beethoven. 22.30 Journaal. 22.40 Republikeinse conve^ in Amerika. 23.00 Studio Sport, atletiej Brussel. 00.00 Nieuws voor doven slechthorenden. 00.05 Einde. BRT 1 16.00 Columbo Dodelijk recept (Murder under glass). Ameri kaanse tv-film van Jonathan Demme. Met: Peter Falk, Louis Jordan. Shera Oanese e.a. 17.10 Einde. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak animatieserie. Afl.51. 18.05 Plons Afl.: Flip en de veld muis. 18.10 De smurfen tekenfilmserie naar de verhalen van de Belgi sche striptekenaar Peyo. Van daag: -Waar een smurf is, is een wil; -Het geluk is met de klungels. 18.35 Elektron popmuziek en we tenschap in én magazine. On derwerpen: -De verassende zij de van aluminium; -Survival of the fittest (wetten van Darwin); -Bart in het circus. Clips van Frankie goes to Hollywood. Fiction Factory. Thomas Dolby en The Rolling Stones. Presen tatie: Bart Peeters. 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroep. 19.40 Mededelingen en programma overzicht. 19.45 Nieuwe. 20.10 Weerbericht. 20.20 Superman III, Amerikaanse speelfilm uil 1983 van Ricahrd Lester. Met: Christopher Ree ve. Richard Pryor. Jackie Coo per. e.a. De werkloze Gus Gor man begint een succesvolle carrière als computer-deskun dige. Er is één probleem: hij werkt voor Ross Webster, een schatrijke industrieel die de wereld wil overheersen. 22.20 Filmportret: Hello Actors Stu dio. driedelige documentaire over de Actor's Studio in New York met Interviews en film fragmenten. Deel 2: Eenzaam in de massa. 23.05 Nieuws. Aansl.: Paardenkoer- sen. Aansl.: Coda Inskriptie. van Jan van der Hoeven. 23.25 Einde. BRT 2 19.10 Atletiek: 12e Memorial Ivo van Damme vanuit het Heizelsta- dion. Commentaar: Ivan Sonck en Alain Coninx. (Eurovisie). 22.30 Einde. RTBF 1 18.15 Lee Wuzzlee; 18.40 18.45 18.55 19.00 19.03 19.30 20.00 21.15 22.00 22.35 De Smurfen; Mimi Crecre (Onder voorbe houd). Journaal. Ce aoir, Waalse actualiteiten. Journaal. Jeux eane frontier»», spelpro gramma vandaag vanuli Portu gal. Chic Tornado, een ontmoeting met Christophe. Laatste journaal. Aansl.: Paar- dekoersen. Lee anges de la nuit, 7-delige serie gebaseerd op Les Mystè- res de Londres. van Paul Fe- val. Afl.7: Le gibet de Newgate, Als de politiechef de gevange nis verlaat struikelt hij over Snail, die daar net op de uit kijk staat. Maar Snail ontsnapt en verdwijnt spoorloos. DUITSLAND 1 16.00 Die vertauschte Königin, Duit se speelfilm uit 1984 van Die ter Scharfenberg. Met: Ursula Karusseit, Kurt Böwe. Klaus Piontek e.a. 17.15 Tageeschau. 17.25 Mëdchenfraume. 18.15 Nick Knatterton, serie. Afl.: Finten, Flirts und Filmemacher. 18.26 Tagesechau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Hart aber herzlich, Ameri kaanse serie. Afl.: Wer sagt denn, Tote fliegen nicht? 19.58 Programma-overzicht. 20.00 Ed Tagesechau. 20.15 Madame X, Amerikaanse speelfilm uit 1965 van David Lowell Rich. Met: Lana Turner, John Forsythe. Constance Bennett e.a. Holly Anderson, de knappe vrouw van een am bitieuze diplomaat, moet voor een kleine misstap bitter boe ten. Voor de buitenwereld wordt zij dood verklaard. In werkelijkheid kwijnt ze weg on der invloed van isolatie en al cohol. Na jaren wordt zij we gens moord voor de rechtbank gedaagd. De jonge advocaat die haar verdedigt weet niet dat zij zijn moeder is. 21.55 Gott und die Wslt, religieus magazine. Vandaag: Moeder machine? - Zwangerschap voor geld. 22.30 Tegesthsmen met Bericht aus Bonn. 23.00 Heut'Aband, ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gaste: Christiane Krüger. 23.45 Zwei trickreiche Gauner (Truhanes), Spaanse speelfilm uit 1983 van Miguel Hermoso. Met: Francisco Rabal, Arturo Fernandez, Isabel Mestres e.a. Gonzalo Millares voelt zich veel te fijn voor de gevangenis. Daarom sluit hij daar een ver bond mei zijn celmaat Gines. dat hem echter na zijn ontslag zal opbreken. 01.20 Tagesschau. 01.25 Nechtgedanken. Beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff. 01.30 Eind#. DUITSLAND 2 15.45 Farienaxpress, evenementen agenda. 15.55 Heuts. 16.00 Merlin, jeugdserie. Met: Ekke- hardt Belle, Josel Fröhlich, Mi chael Klemm e.a. All.: Der schwarze Ritter. 16.25 Freizeit....und was man da- raus machen kann, vrije tijds- magazine. Vandaag: 1. De kan- torij van Gachingen. 2. Rollers- kating voor jong en oud. 3. Bruno's kooktip. Presentatie: Gerd Mausbach. 16.55 Haute. Aansl.: Aus den Lën- dern. 17.10 Jagdszenen in Hollywood. Tom und Jerry, tekenfilmserie. 17.20 Sommerlestival im ZDF: ETarzan und die verschollene Safari (Tarzan and the lost Sa fari). Amerikaanse speelfilm ut 1956 van Bruce Humberstone. Met: Gordon Scott, Robert Be- atty, Yolande Donlan e.a. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Haute. 19.30 Auslandsjoumal, buitenland correspondenten doen verslag. Presentatie: Rudolf Radke. Lana Turner (hier op een ar chieffoto) speelt een hoofdrol in „Madame X". Did. 1, 20.15 FOTO: AP 20.15 DemcK, uuitse misdaadserie met Horst Tappert, Fritz Wep- per. Philip Moog e.a. Afl.: Mord inklusive. Derrick en zijn assistent krijgen een telefoon tje van een duidelijk beschon ken man, die vertelt dat als hij sterft, men zijn zakenpartner maar eens aan de tand moet voelen. De volgende dag wordt de man inderdaad met zijn auto dood in een kanaal aan getroffen. Een ongeluk of moord? 21.15 Vorsicht, Fallal Tips van de politie ter voorkoming van mis- 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 Aspokta, Cultureel magazine. 22.50 Dia sport-Reportage met Wol fram Esser. Vandaag o.a. inter nationale atletiekwedstrijden te 23.20 Liebe aut dar Flucht (L'amour en fuite), Franse speelfilm uit 1978 van Francois Truffaut. Met: Jean-Pierre Léaud, Ma- rie-France Pisier. Claude Jade e.a. Een gescheiden en niet al te succesvolle schrijver ont moet nieuwe en oude liefdes, die zijn blik op zijn eigen leven 00.50 Haute. DUITSLAND 3 17.35 TeletekstoverzichL 18.00 Trickfilmschau, Bamy Bear. tekenfilmserie. 18.30 Kein Tag wie jedar andere, kinderpprogramma over een poney-wedstrijd op IJsland. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Kultur extra: Entgrenzungen, documentaire over een cultu rele manifestatie in Keulen, mei j.l. 20.45 Landesapfegel: Kumpels Er- ben, documentaire over Ahlen, een onopvallend mijnwerkers stadje, en haar bevolking. 21.30 West 3 aktualL 21.45 Rubbel extra. 21.50 Kampt uma Heilige Land, do cumentaireserie over de stich ting van de staat Israël. Afl.2: Op het scherp van het zwaard. 22.50 Wiederaahen mit Kommiaaar Haferkamp Tatort, Duitse misdaadserie. Afl.: Schweige- geld. Met: Hansjörg Felmy, Willy Semmelrogge, Karin Eic- kelbaum e.a. Een postzegel handelaar iaat bij zich inbre ken om zodoende de verzeke ring op te lichten. Zijn zwager is getuige van de inbraak en achtervolgt de dief, die daarbij onopzettelijk om het leven komt. De zwager ziet een mo gelijkheid om de oplichter te chanteren. 00.23 Laatste nieuwe. BBC 1 14.50 Anno Domini 5-delige serie over het eerste christendom en de ondergang van het Romein se Rijk. Afl.5. 17.10 Children's BBC met Simon Parkin. Met: Popeye. 17.35 Steel riders, Nieuwzeelandse kinderserie. Afl.2. 18.00 Newtround. 18.10 Think it..do It, kinderprogram ma. 18.35 Neighbours, serie. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogen, talkshow met Terry Wogan en Sue Lawley. 20.35 Bost of British, documentaire serie over de Britse filmge schiedenis. Afl.: Action man. 21.00 Atletiek vanuit Brussel. 22.00 JournaaL 22.24 Regionaal nieuwa en week end-weerbericht. 22.30 Playing for real, comedy-serie over een tafelvoetbalclub. Met: Alec Heggie en Patricia Kerri gan. Afl.4. 23.20 Omnibus at the Proms. BBC Symphony Orchestra o.l.v. Pe ter Eötvös en Witold Lutoslav- sky m.m.v. Ann Sophie Mutter, viool. 1. Tasso - Lamento e trionto, Liszt. 2. Chain two, Lu- toslavsky. 00.25 The late film: Gloria, Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van John Cassavetes. 01.25-01.30 Weerbericht. BBC 2 15.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. Aansl.: Sweat of the sun, tears ol the moon, serie repor tages van Jack Pizzey over Zuid-Amerika. Afl.2: Heaven and Heil. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Onbekend. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuwe en weerbe richt. 17.00 Dr. Klldare, Amerikaanse dok tersserie. Afl.: Aftermath. 17.25 Boating Butlar. Tony Butler maakt een boottocht op de ri vieren en kanalen van de Mid lands. Afi.4. 17.55 Onbekend. 18.00 Smallest Theatre in the World. 18.30 Eating out with Tovey. Afl.4 van een serie waarin restaura teur John Tovey op zoek gaat naar de beste eetadressen van het Lake District. 19.00 BThe Falcon Alibi, Ameri kaanse speelfilm uit 1946 van Ray McCarey. 20.00 Tekenfilm. 20.05 BThe Phil Silvers Show e 20.30 Ebony, Afro-Caraibisch week- magazine. 21.00 FarroTe travel. 21.30 Gardener's world, tuinierma gazine. 22.00 Internationale Atletlekkampi- oenschappen Brussel. 22.30 Alas Smith and Jonas, come dyserie met Mel Smith en Griff Rhys Jones. 23.00 Edinburgh International Festi val Report. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine. 00.15 Weerbericht. 00.20 Hockey-kampioenechappen, samenvatting. 00.50-02.30 Duty free marriage (Tul- livapaa Avioliltto/Vammentes hazassay). Fins-Hong aarse speelfilm uit 1980 van Janos Zsombolyal. muziek- special over Al Jarreau. SKY CHANNEL US Collage football. Countdown. The DJ Kat Show. Branded. The Timee Headline Newt. Earthfile. The Uniroyal weather report Hazel. The Times Headline News. Land of the Giants. The Uniroyal Weather Report. Movie Classic. The Times Headline Newa. Journey to the Unknown. The Times Headlins News. Legendary Ladies. New Music. The Uniroyal weather report. Africa (6). David Puttnam. Treasure Houses of Britain (1). SUPER CHANNEL Supertime. Formula One. Blakss 7. Weerbericht. Allo Allo. River Journeys. Bouqust ol Barbed Wire. Super Channel nieuws. Super Channel nieuws. Weerbericht Kellogg's Tour of Britain Cy cling '88. Al Jarreau. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexe. 19.00 Remote control, spelprogram-. 19.30 MTV at the movies. 20.30 Ray Cokes. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 22.00 MTV Party Zone I. 23.30 Gast-v|. 03.00-08.00 Night voices. TV 5 i La liberté Stephanie, i Calibre, i Récréation. i Des Chiffrss #t des Lettres, i Lss Breves, i Montagne. I A vendre. I Pare-Choc. I Dlco d'or en Turquie Ante- >!£n* I Divan. 22.00 22.30 I 22.50 1 23.40 Fin de programme. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuwa voor doven en slechthorenden. 13.05 Einde. NCRV 15.30 De rijkste kal ter we reld (The richest cat in the world). Amerikaanse tv-lilm uit 1980 van Greg Beeman. Met: Palmer, George Wyner. Kellie Martin e.a. Walt Disney- produktie. De multimiljonair Oscar Khomeyer laat zijn fortuin na aan zijn beste vriend, de kat Leo. Hier is zijn neef Victor niet zo blij mee en hij be raamt snode plannen... DUITSLAND 1 10.00 Tagesechau und Tagesthemen. 10.23 Die Sport-Report eg». 10.55 Das Beste aus Donneriippchen e 11.40 Vorsicht, Fallal 12.10 Aueland- journal. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Programma-weekover zicht. 13.45 Musiktheater axtrem. Harry Kupfer inszeniert Don Giovanni, reportage. DUITSLAND 2 09.30 (si Programma-overzicht. 10.00 Zie Ouitsland 1. 13.00 Nachbarn in Europa, internationaal magazine. Vandaag: Turkije: Türkiye mektubu. 13.40 EüDieae Woche, actualiteiten. (Ondertiteld). BBC 1 07.45 Open University. 09.25 The Kid, tekenfilm. 09.30 The Family Ness. 09.35 Th# Muppat Babies. 10.00 Up2U (It's up to you), geva rieerd live magazine. Presentatie: Jenny Powell, Anthea Turner en Tony Dortie. 11.55 Tekenfilm. 12.00 Esca pade in Japan. Amerikaanse speel film uit 1957 van Arthur Lubin. Met: Cameron Mitchell, Teresa Wright, Jon Provost e.a. 13.27 Weerbericht. 13.30 Grandstand met paardenraces te Chester, Olympische voorronde hockey. Britse kampioenschappen motorsport te Thruxton en tafeltennis (14.00 nieuwsoverzicht). SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. 11.30 The Flying Kiwi. 12.00 Countdown. 13.00 Cana da Calling. 13.30 Soul in the city. SUPER CHANNEL MTV EUROPE 08.00 Maiken Wexe. 09.30 Remote control 10.00 The Adam Curry Show. 11.00 MTVs Metal Hammer. 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 13.00-14.00 Maiken Wexe. m Ondertiteling via Teletekst E Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■D Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele ver sie met ondertitels BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orgineie versie met ondertitels Herhaling RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 NCRV Jazz time. 22.02 Vrijdagsport 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 21.50 Horizon. 22.30-00.00 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israel. REGIONAAL Radio Weat: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Ver BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensemblea. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.05 Sport en Muziek. Memorial Ivo van Damme (atletiek). 23.10 Crooners en soft music. 23 J0 Twee tot twee. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus kort. 17.05 Bijna weekend. 18.00 Mag het iets meer zijn? 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-side. 23JO Twee tot twee. BRT 3 16.30 Wel thuis. 18.10 Actueel. 18.30 Uit eigen produktle. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord, 1 Strijkkwartet op. 16, Magnard. 20.30 Festival van Vlaanderen Basili ca concerten. Het BRT-koor. 22.15 De Fishhorn Odyssee: Steve Lacy en de sopraansax. 23.00 Serenade. 23.45 Einde. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws Show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.08 TROS Aktua. 13J0 TROS Country. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. (v 14.03 Popstation. g RADIO 4 li 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden me} 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. ji 12.00 Strauss Co. operettemuöT 13.00 Nieuws. 13.02 VOO Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09JO FEDUCO: Hollandse Nieuw»! 09.45 Leven in vrede. i\ 10.00 Meer culturen. I, 10.15 EO: Het meest gevraagd, r 11.15 Als mensen veranderen. j 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen, ii 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. j 13J0 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzapectrupi. j( i REGIONAAL c Radio Waal: (via FM-frequentie ft 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaanfc activiteitenagenda voor het weef de. 11.30-12.30 Open Podium. AaP Korte met muziek uit de regio.F sprekjes, muziek (van koormuziek new wave), agenda. Omroep Rijif (Via FM-frequentie 105,7 MHz) Hindoestaans/Surinaams prograj 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-f Vandaag de dag op zaterdag. II Rijnmond: 10.00 De omgevallen!' tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. Op bezoek bij Radio Rijnmond. L 17.00 Geen commentaar, nonJ muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 09.10 Voor de Marokkanen. 09.35 Voor de Turken. 10.03 Onze keuze. 11.03 Zomerzaterdag. 13.10 Matinee. 16.03 Reeks: Feilen uit het jaar BRT 2 05J0 Welkom Weekend. 06.12 Wat doen we met het i end? 10.03 Buitenspel, zomereditie. 11.30 De Vlaamse Top Tien. 12.00 Top 30. De nationale hitper 14.00 Raoio Riiswijck, met Pat Meulder. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtend co 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Galerie Vincent van Meersch. 11.00 Harmonies en (antares. 11.30 Nausika-Koorfestival. 12.00 Tafel muziek 13.10 Jonge vertolkers op BRT- 14.30 Nieuw uit de BRT-diacoth 16.00 On the bandstand.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14