Tour van Skymasters door VS Queenie. filmkoningin tussen twee werelden RADIO/TELEVISIE ftzidóö Sou lani DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1988 PAGINA} Super Channel zendt Ned. voetbal uit HILVERSUM - Super Chan- nel heeft ingehaakt op het contract, dat de KNVB en de NOS zeer onlangs sloten over het uitzenden van samenvat- tingn van voetbalwedstrijden in het komende seizoen. De NOS betaalt hiervoor 2,25 mil joen. Super Channel mag te gen betaling van een lager be drag tweemaal in de week op dinsdag- en donderdagavond uitgebreide samenvattingen geven van twee wedstrijden naar verkiezing. Het commen taar zal worden verzorgd door een Engelse reporter. HILVERSUM AVRO's Big Band „The Skymasters" maakt tussen 19 en 29 augus tus een tour door Amerika. „The Skymasters" geven con certen in vermaarde jazzclubs in New York, Chicago en Houston. Bovendien maken zij deel uit van het Houston Jazz Festival. „The Skymasters", die door topmusici uit de jazz- wereld als de beste Big Band van Europa worden be schouwd, beginnen hun tour in New York waar op 19 en 20 augustus concerten worden ge geven in het Whitneymuseum en op Union Square. Daarna vertrekt het muzikale gezel schap naar Chicago voor con certen in de beroemde Jazz Showcase op 22 augustus. Van deze optredens maakt de AVRO-radio en -televisie op namen die in het najaar worden uitgezonden. De Ame rikaanse tour van „The Sky masters" wordt besloten in Houston. Daar zijn zij te zien en te horen in de Jazzclub Rockefellers op 25 augustus. Luisterdienst voor lokale omroep HILVERSUM Het Commis- sariaat voor de Media gaat een luisterdienst opzetten voor de controle op regionale en lokale radio-uitzendingen. Volgens voorzitter A. Geurtsen zal de dienst waarschijnlijk in okto ber van start kunnen gaan. Voor deze dienst zijn twee mensen aangewezen die via mobiele luisterposten steek proefsgewijs controle uitoefe nen op met name overtredin gen op de reclameregels. Queenie. Mini-aerie. VARA-televi- sie. Ned. 1 om 20.43 uur. Van avond. HILVERSUM De driedelige mini-serie „Queenie" is een adem benemend mooie pro- duktie. Het is het succes verhaal van Queenie Kelly, de latere Dwan Avalon, die zich uit de sloppenwijken van Cal cutta opwerkt tot een filmdiva in Hollywood. De geschiedenis werd verfilmd naar het boek van schrijver Michael Korda. En hoewel het om een fictief verhaal gaat, zien velen grote overeenkomsten met het leven van actrice Merle Oberon. Dat deze link wordt gelegd, is niet zo vreemd. Michael is een neef van sir Alexander Korda, een beroemde Holly- wood-regisseurs uit de iaren dertig, die was getrouwd met Merle Oberon. Zij werd, net als Queenie, geboren in India en ook zij had een Engelse vader en een Indiase moeder. Haar vroege levenswandel bleef tot na haar dood op 68- jarige leeftijd een mysterie en ook Queenie doet er alles aan om de gebeurtenissen uit haar jeugd te verhullen. Ze gaat zelfs zover dat ze haar eigen moeder verloochend. Er zijn echter evenveel gelij kenissen als verschillen aan te wijzen. Het is dan ook aan nemelijk te vermoeden dat Oberons leven als basis voor Korda's verhaal diende, ter wijl de gebeurtenissen die plaatsvinden (deels) door de schrijver werden verzonnen. Dat neemt niet weg dat „Queenie" een prachtige se rie is. Het verhaal, dat zich afspeelt in de jaren dertig, is in indrukwekkende decors gestoken. Het vinden van deze lokaties was geen ge makkelijke opgave omdat de vooruitgang vele sporen uit het verleden heeft gewist in zowel Engeland als India. De makers hebben dan ook lang moeten zoeken om deze his torische periode opnieuw tot leven te kunnen wekken, maar vonden uiteindelijk in Londen lokaties, die aan dit tijdperk herinneren. Zo kon bijvoorbeeld de in art-deco- stijl uitgevoerde bioscoop in het Londense Holland Park Mia Sara als de verrukkelijke schoonheid Queenie, die in Hol lywood uitgroeit tot een filmdiva. FOTO: VARA worden gebruikt voor een filmpremière-scène en volde den de steden Jaipur en New Dehli als surrogaat voor Cal cutta. In deze Indiase stad zelf kon niet worden gefilmd. Z'n dertien miljoen inwoners maakten dat onmogelijk. Strohalm Het eerste deel van „Quee nie" speelt zich bijna geheel af in India. Daar proberen de Engelsen zich nog krampach tig vast te klampen aan de laatste strohalm van het eens zo machtige Britse rijk. Die superioriteit krijgt op over tuigende wijze gestalte door de opgedofte sir Burton Ram sey, voorzitter van de cric ket-club, die iedere niet- blanke als oud vuil behan delt. Maar dat de tijden aan het veranderen zijn en de Engelsen ook in India steeds meer terrein verliezen, wordt op subtiele wijze door het eerste deel verweven. „Queenie" wordt op overtui gende wijze gedragen door de getalenteerde 19-jarige Ame rikaanse actrice Mia Sara. Ze blijkt in staat om als een ko ningin tussen twee werelden, het hart van de kijker te ste len. Deze verrukkelijke schoonheid verbeeldt met evenveel gemak het Indiase als Engelse bloed dat door Queenie's aderen stroomt. Op het ene moment praat ze op een zingende toon Engels, waardoor de kijker denkt dat ze er inderdaad werd gebo ren om het volgende moment met een dik Engels accent ie mand te woord te staan. Mia's donkere, amandelvor- mige ogen spreken vooral boekdelen, wanneer haar on recht wordt aangedaan. In de eerste aflevering staat zij daar, dankzij haar exotische schoonheid, herhaaldelijk aan bloot. Experts De mini-serie werd begin vo rig jaar in dertien weken op 35 mm speelfilm-formaat vastgelegd. Regisseur Larry Peerce maakte daarbij ge bruik van een omvangrijk team experts. Zo ging hij in zee met Peter Mullins, die aan het eind van de jaren veertig onder Korda had ge werkt, voor het vinden van de lokaties en werd de hulp van Diane Holmes ingeroe pen voor het ontwerpen van de kostuums. Diane had daarin inmiddels de nodige ervaring. Zo sleepte ze een aantal onderscheidingen bin- nën met de aankleding van „Jewel In The Crown". Het enige dat Peerce voor ogen stond, was dat „Queenie" een kwaliteitsprodukt zou worden en daarin is hij ge slaagd. De uiteindelijke kos ten bedroegen dertien mil joen dollar. Zoals Korda het leven van Oberon gebruikte voor zijn boek, zo is de film weer een inspiratiebron geweest voor de film. Om de aandacht van de kijker vast te houden, meende de makers zich van een aantal dramatische hoog tepunten te moeten bedienen inplaats van het simpelweg in beelden weergeven van een levensverhaal. Om dat effect te bereiken, keert Queenie in tegenstelling tot het boek wel terug naar In dia. Dat is een nogal gevaar lijke onderneming omdat ze in dat land wordt gezocht voor moord. Zij zou sir Bur ton Rumsey, die haar heeft verkracht, hebben omge bracht. Met die terugkeer zet ze haar leven en haar inmid dels gevierde carrière op het spel. Filmmagnaat De makers gebruikten top acteurs en -actrices om de verschillende karakters tot leven te wekken. Zo speelt Kirk Douglas, de legenda risch filmmagnaat sir David Konig, die Queenie in een Londense nachtclub, waar ze als danseres werkt, ontdekt. Ze heeft dan inmiddels een nieuwe naam Dawn Avalon. Claire Bloom werd inge huurd als haar moeder Vic ky, die er alles voor over heeft om haar dochter een Engelse dame te maken. Het was overigens Claire's eerste rol als Indiase. Sarah Miles kruipt in de huid van lady Rumsey en nam de rol omdat het haar de mogelijkheid gaf India te bekijken. HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 15.30 De Onedin Lijn Engelse serie. Afl.20: Gele koorts. Na het binnenlopen van de „Samantha" met een la ding uit Chili, breekt in Li verpool de gele koorts uit... 16.21 De natuur en de mens natuurserie. Afl.: Het her- tekalf. 17.08 0 (EVooruit met de geit. Serie. Afl. 10: De kinder boerderij. 17.20 Tamo, Tsjechische teken film. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.40 VARA's kindermenu: De troetelbeertjes Afl.: De èéndagsburgemeester/De verdwenen sterren. VARA 18.03 Jem Amerikaanse teken filmserie. 18.25 Lucky Luke Tekenfilm serie. Afl.: Prikkeldraad in de prairie. 18.50 Kwik en Flupke, Vlaamse tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.17 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens. 19.49 Howard's way Engelse serie. Afl.20. Na de „ont moeting" met de knok ploeg belandt Leo in het ziekenhuis. Ook wordt er tegen hem en Abby een aanklacht wegens versto ring van de openbare orde ingediend. 20.40 Oueeny, 3-delige Ameri kaanse serie van Larry Peerce. Met: Mia Sara, Claire Bloom, Leigh Law- son e.a. Afl. 1Van moord beschuldigd. Queenie Kel ly behoort tot de bevoor rechte meisjes in Calcutta die worden toegelaten tot de Engelse meisjesschool. Maar het zijn de jaren voor de onafhankelijheid en Queenie heeft het moeilijk met haar gemengde bloed. 21.57 Tommy Cooper, hoogte punten uit het optreden van de in 1984 overleden kunstenaar Tommy Coo per. 22.06 Bloopers, blunders uit de film-en tv-wereld. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40 Reilly, meesterspion En gelse serie. Afl.12 (slot): Het einde van „Het Ver trouwen". Reilly's arresta tie in Moskou heeft ver strekkende gevolgen. Zo wel in Moskou als in Lon den ontstaat een machts strijd. 23.32 Einde. Vanavond is op Ned. 1 (21.57 u.) het eerste deel van een op treden van de onnavolgbare Tommy Cooper te zien. Het tweede deel van de show van de in 1984 overleden komiek is op 25 augustus te zien. FOTO: PR NEDERLAND2 AVRO 15.20 Die Schwarzwaldklinik, serie. Afl. 19: Hochzeitstag. 16.05 Wonderman, Amerikaan se speelfilm uit 1945 van Bruce Humberstone. Met: Danny Kaye, Virginia Mayo, Vera-Ellen e.a. 17.45 (SKokkerellenspecial,cu linair magazine met Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij. Vandaag: Koken en keukens. AVRO 18.35 The Real Ghostbusters, tekenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbus ters. Afl.20: Eén slimer is meer dan genoeg. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: De wolkbreuk. 19.00 Airwolf, Amerikaanse se rie. Af 1.11: The truth about Holly. Santini en Hawke krijgen de opdracht Domi nic Santini's nichtje te be vrijden uit handen van drugskoning Ed Aarons. NOS 20.00 EJournaal. AVRO 20.29 Een lot voor Artia, spel- programma vanuit het 150-jarige Artis in Amster dam. Presentatie: Myrna Goossen en Fred Oster. Afl.5. 22.10 Golf special, documentai re met tips van de Engelse golfspeler Noel Hunt. Pri sentatie: Jack van Voorn. 22.50 ETineRuys8chaertvert< sprookjes van Bomans. 23.20 El Ontdek je plekje Var daag: Thorn. NOS 23.35 Journaal. AVRO 23.40 Wilhelmus. NEDERLAND3 20.00 20.29 23.00 23.05 NOS Nieuws voor doven slechthorenden. Sesamstraat. Catweazle. Engelse jeugi serie. Afl.: Een bijgelovij koper. Door de Himalaya m Edmund Hillary. Afl.1 Het gesprek. Eén van i makers van de serie, G< hard Dambman, in g sprek met Sir Edmund F lary. Journaal. FEDUCO Terug naar af, discuss! programma over het v< krijgen en de afbraak v, sociale verworvenheden. RVU Sta op je stuk docume taire serie over zelfverd diging voor vrouwen. Afl. NOS Zin, tv-film van Paul Scho der over een jongema die de dienstmededeli gen op een station oi roept. Met: Felix-Jan Ku per in de hoofdrol. Het piratenschip, anim tiefilm van Guillermo Mc dillo. Journaal. Republikeinse Convent in Amerika. Nieuws voor doven slechthorenden. Einde. LOKATEL (Alleen op de Haagse kabel) 19.30 Een lekker lang kwartiert korte speelfilm waarin Vijai s men met zijn zus helemaal leen op school overblijven 20.00 Het Haags Plein Festival, k pressie van dit muziekgebe ren op het Haagse Plein, f kende en onbekende popgro pen komen in beeld zo< Gruppo Sportivo, Urban H roes. Cools Cool en Burr 20.30-22.00 Boulevard 66. Zomr programma vanuit het van Troje. met o.a. Den Ha in het nieuws met een report ge over de onthulling Indisch momument. Het We praatje met Peter Assem. Forum, actualiteiten. KNV jeugdvoetbalkamp. Lokat magazine over het nieu voetbalseizoen en De schi begint, reportage. Muziki omlijsting wordt verzorgd dc het duo Ineke van Klinken Jack Pisters. BRT 1 17.10 17 55 18.00 Columbo. Moord per telefoon (How to dial a murder). Ameri kaanse tv-film van James Frawley. Met: Peter Falk. Nicol Williamson, Tricia O'Neall e.a. Eind*. Tik Tak animatieserie. Afl: 50. i Plons Afl.: Plons en de slang, i Fame, Amerikaanse jeugdse rie. Met: Debbie Allen, Erica Gimpel, Lee Currerl e.a. Afl.58: Chantage (Deal). Leven en sterven in Nepal, korte documentaire van Tryp- 19,00 19.20 19.40 19.45 Nieuws. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Sinja Mosa, Braziliaanse serie van Reynaldo Boury en Jayme Monjardin, naar het boek van Maria Dennone Pacheco Fer nandez en de poëzie van Ca stro Alves. Met: Lucelia San tos. Ruben de Falco, Chica Xa- vier e.a. Afl.47. 21.10 Panorama. Vandaag: Suzy's story, de aangrijpende getui genis van een jonge moeder en haar anderhalf jaar oud kind die beiden aan Aids lij- 22.00 Dallas, Amerikaanse serie over het wel en wee van de familie Ewing. Met: Larry Hagman, Linda Gray. Patrick Duffy e.a. Afl.: Ambitie (Top gun). 22.50 Nieuws. Aansl.: Coda. Corazon al Sur, van E. Blazquez en A. Marcucci, uitgevoerd door het trio Marcucci-Masonso-van Esbroek. 23.10 Einde. Britt Ekland, een van de hoofdrolspelers in de speelfilm „Der Beau". Did. 1, 23.00 RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 L'ècran de vacances met om: 18.15 Alice au Pays de merveilles; 18.40 Croc-Notes; 18.45 Snorky; 18.55 Mimi Cracra. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir. Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir, consumenten rubriek. Vandaag: Kinderen in het ziekenhuis. 20.25 L'été du Bac (My tutor), Ame rikaanse speelfilm uit 1983 van George Bowers met o.a. Caren Kaye, Matt Latanzi en Kevin McCarthy. Bobby Chrystal en zijn makkers zijn vooral geïnte resseerd in seksuele ontdek kingen. De zomervakantie lijkt hun de gelegenheid om erva ring op te doen. Maar Bobby's ouders besluiten dat het beter is als hij een aanvullende taal cursus gaat volgen. Hij ziet de zaak minder somber in als hij zijn lerares ontmoet, de knap- oe Terry Green. 22.05 L** ateliers du reve ou les grands studios dans Ie monde. Serie over de wereld van de film. Een kijkje achter de schermen van de filmindustrie In verschillende landen. Afl.2: Soviet Kino. Presentatie: Jean ne Moreau. 23.00 Laatste nieuws. 23.30 Einde. 15.30 Die Wilrze des Lebens, docu mentaireserie over specerijen. Vandaag: Peper (2). 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 1:0 (ür Kinder, kinderserie. Afl.1: Freddi haut ab. 16.40 Sei kein Frosch, natuur- en milieumagazine voor kinderen. 17.10 Telekatz, kinderprogramma met Castor en Lola. 17.15 Tagesschau. 17.25 Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Etüde in Schwarz. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 Dexter-Brüder...bitte kom men, serie. Afl.: Eine Million Lösegeld. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 fflTagesschau. 20.15 Tragödie der Hoffnung, docu mentaire over het Praag van na het einde van de Praagse Lente. 21.19 Der 7. Sinn. 21.22 Geschichten aus der Heimat, serie verhalen. Vandaag: 1. Glück im Unglück, van Ulla Haucke. Met: Lotti Krekel, Ernst H. Hilblch e.a. 2. Das Rendezvous, van Micha Ter- jung. Met: Martin May, Julia Biedermann e.a. 3. Ein unge- wöhnlicher Fall, van Ulla Hauc ke. Met: Gert Haucke, Glsela Zülch e.a. 4. Die neuen Nach- barn, van Ula Haucke. Met: In geborg Schöner, Hans Peter Korff e.a. 22.15 Meisterwerke der Musik, do cumentaire over de ontstaans geschiedenis van het lied „Lili Marleen". 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Beau, tv-film van Levente Malnay naar een novelle van Sandor Hunyady. Met: Bela Erny, David McCallum, Britt Ekland e.a. Een arme Hon gaarse graaf krijgt van een rij ke Amerikaanse een waardevol collier als blijk van verdienste. Hij denkt eindelijk van alle geldzorgen verlost te zijn, maar de volgende dag blijkt de Amerikaanse te zijn vermoord. Aangezien er alleen sporen van hem in haar slaapkamer voor komen is hij hoofdverdachte nummer een. 00.25 Tagesschau. 00.30 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.35 Einde. DUITSLAND 2 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty, jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Stacy Dor- ning, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Nedd will züm Zirkus. 16.00 Ferienexpress, gevarieerd ma gazine. Presentatie: Anke. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. 17.10 Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.45 Die falie des Harry Fox, serie met Jack Warden, John Rubin stein, Penny Peyser e.a. Afl.: Plötzlich und unerwartet. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Aus Berlin: Sommerhitparade im ZDF, muziekprogramma met de voorverkiezingen voor de Berolina 88. Presentatie: Viktor Worms. M.M.v. Camouf lage, Fux, Humpe Humpe rich. 21.00 Das Ende der grünen Hölle, documentaireserie. Afl.3: Wege ohne Hoffnung. Documentaire over de ontbossing in de Der de Wereld. 21.45 Heute-journal. 22.10 Grenze der Hoffnung? Docu mentaire over illegale immi granten. 22.55 Wie es euch gefallt? Toneel stuk van William Shakespeare. Met: Günter Lampe, Jutta Lampe, Otto Sander e.a. Re gie: Peter Stein. Hertog Frede rick heeft zijn broer van de troon gezet en verbannen. Ro salind, de dochter van de ver- slagene, verkleedt zich als jon ge man om haar vader te zoe ken, die met zijn mannen in de bossen een leven leidt als Ro bin Hood. 01.10 Heute. DUITSLAND 3 17.35 Teletekstoverzicht. 18.00 Trickfilmschau: Barny Bear, tekenfilmserie. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's). 20.00 Die Verschwörung (Spécial Police), Franse spelfilm uit 1985 van Michel Vianey. Met: Richard Berry, Carole Bou quet, Fanny Cottencon e.a. David, een computerspecialist bij de Parljse politie, raakt te gen wil en dank verstrikt in een intrige van moord en corruptie. 21.28 West 3 Aktuell. 21.40 Genossen, serie portretten van Russische burgers. Afl. 10: Christa Kajandu, mode-ont werpster in Tallin. 22.25 Das sozialistische Filmfest, documentaire over het 26e in ternationale filmfestival van Karlsbad. 23.10 (K+ZW) Der unbekannte Chaplin 3-delig Engels film portret over Charlie Chaplin. Afl.2: De arote regisseur. 00.02 Laatste nieuws. BBC 1 l Anno Domini, 5-delige serie over het eerste christendom en de ondergang van het Romein se Rijk. Afl.4. I Gardeners direct line. Vragen op het gebied van tuinieren, l Tekenfilm. I Children's BBC met Simon Parkin. Aansl.: Scruffy, 3-deli- ge serie. Afl.3. Kids of Degrassi Street. Newsround. Jeugdjournaal. We are the Champions, speci al. Neighbours, serie. Journaal en weerbericht. London Plus. Regionaal nieuwsmagazine. Top of the pops. Eastenders, familiefeuilleton. Bodymatters. Vandaag: Radia- Bread serie rond de familie Boswell in Liverpool. Afl. 10. 22.00 Journaal. Regionaal nieuws en weerbe- The monocled mutineer 4- delige serie geschreven door Alan Bleasdale naar een waar- gebeurd verhaal uit de Eerste Wereldoorlog. Afl.2: Before the Shambles. Crosstalk, Australische speel film uit 1982. Weerbeicht. BBC 2 I Nieuwsoverzicht en weerbe richt. Aansl.: Sweat of the sun, tears of the moon. Serie repor tages van Jack Pizzey over Zuld-Amerika. Afl.1: Tyrants. I Nieuwsoverzicht en weerbe richt. Aansl.: Ours to keep 6- delige serie over een groep mensen, die vastbesloten is gebouwen met historische waarde te verdedigen. Afl.4: Reverend Wyatt's seven dea dly sins. Nieuwsoverzicht en weerbe- Regionaal nieuws en weerbe- Dr. Kildare Amerikaanse doktersserie. Afl.7: Hours of decision. i Boating Butler, Tony Butler maakt een boottocht op de ri vieren en kanalen van de Mid lands. Afl.3. Onbekend. Class of '81. Eating out with Tovey. Afl.3 van een serie waarin restaura teur John Tovey op zoek gaat naar de beste eetadressen van het Lake District. Abbott Costello in: EHit the ice, Amerikaanse speelfilm uit 1943. Onbekend. Comrades. Informatieve serie over het leven in Rusland. Afl.6: Doctor in Moscow. Great Artists. The travel show. Toeristisch magazine. The Paul Daniels Magic show. Police Powers, informatieve serie van zes films over het functioneren van het politie apparaat in Groot-Brittannië en Noord-lerland. Deel.6: Schoolbeat. Newsnight. Actualiteitenmaga- Weerbericht. Weekend outlook Open Uni versity. Open University. Eind*. SatëHTët-TV I SKY CHANNEL 15.00 US College Football. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Show. 18.00 Branded. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Earthfile. 18.57 The Uniroyal Weather Report. 19.00 Hazel. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Emergency. 20.27 The Uniroyal Weather Report. 20.30 Canon Fashion TV. 20.58 The Times Headline News. 21.00 WWF Superstars of Wrestling. 21.58 The Times Headline News. 22.00 1988 Euro Country Music Master. 22.57 The Uniroyal Weather Report. 23.00 Monsieur Renè Magritte. 00.00 Vassily Kandinsky. 01.00 The 1988 US Presidential No minating Conventions. 07.00 Closedown. SUPER CHANNEL 14.00 Music Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. 18.30 Dr. Who. 18.55 Sporting Chance. 19.25 Weerbericht. 19.30 It Ain't Half Hot Mum. 20.00 Hoofdcompetitie Baseball '88. 21.00 Taggart. 22.00 Super Channel nieuws. 22.15 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Pro Celebrity Golf. 23.35 World of golf with Canon Eos. 23.40 Kellogg'8 Tour of Britain Cy cling '88. 00.40-02.40 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Ray Cokes. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 Summerrock, popfestivals in Nederland en België. 21.00 Ray Cokes. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 01.30 Away from the pulaebeat. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Entretien avec Andre Del- 16.15 Plus jamais seul. 17.45 Aujourd'hui en France. 18.00 Recreation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Le grand échiquier. 21.50 Aujourd'hui en France. 22.00 Journal Télévisé. 22.30-23.30 L'Oeil en coulisses. m Ondertiteling via Teletekst El Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■0 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling •More NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island, Australi sche serie. Afl. 23. 16.20 Matlock, Amerikaanse serie. 17.10 Alvin en z'n boefjes, tekenfilmserie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 KRO's Teken filmfestival. NEDERLAND 2 TROS 15.30 TROS zomerparade. Presentatie: Gerard Joling. 15.55 Mask tekenfilmserie. 16.15 TROS way of life magazine. Gast: Piet Bambergen. 17.00 Derrick Duitse misdaadserie. BRT 1 16.00-17.10 Columbo Dodelijk re cept (Murder under glass), Ameri kaanse tv-film. 17.55 Nieuws. 19.10-22.30 Atletiek: 12e Memorial Ivo van Damme vanuit het Heizelsta- dion. (Eurovisie). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau. 10.23 Som merhitparade im ZDF. 11.25 Urn- schau. 11.50 Tragödie der Hoffnung. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Wir sind aus Siberiens Weiten, documentaire. 14.00 Hallo Spencer, kinderserie. 14.30 Anna Karenina 10-delige serie (9). 15.30 Tagesschau. 15.35 Da schau her, kinderprogramma. 16.00 Die v*r- tauschte Königin, Duitse speelfilm uit 1984. 17.15 Tagesschau. 17.25 Mëd- chentraume (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07.35 RKO Short. 08.00 Breakfast time. 09.35 EFIash Gordon. 10.00 Nieuws. 10.05 The Pink Panther Show. 10.25 Why don't you? 10.50 Laurel and Hardy, teken film. 11.00 Nieuws. 11.05 Gentle Ben, jeugdserie. 11.30 Play School. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Fighting Devil Dogs, serie. 12.30 Su perman. 13.00 Nieuws. Aansl.: The garden party. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours, serie. 14.50 Anno Domi ni (slot). Afl.5. 17.10 Children'* BBC. Met: Popeye. 17.35 Steel ri ders, Nieuwzeelandse kinderserie. Afl.2. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 The Nescafe UK Top 40. 09.35 Soul in the City. 10.35 Canada Cal ling. 11.05 The Coca-Cola Eurochart Top 50. 12.05 Made in Germany. 13.05 Another World. 14.00 Sport* Aid 1988 News. 14.30 Canon Fashion TV - F TV. 15.00 US College football. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly. 08.30 Super Channel News. 08.45 Super Channel News. 09.00 Music Box. 13.00 't Spel van de Lach. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughter*. 14.00 Music Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. RADIO leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Pas op de plaat. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True Light. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 24.00 Het Podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk op donderdag. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 „Twee tot twee". BRT 2 17.00 Focus-kort. 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 16.25 Kamermuziek. 18.10 Aktueel. 18.30 Cante Flamenco. 19.00 Dossier. De brieven van Yeats. 19.45 Home Made. 20.30 Festival van Vlaanderen Basili- cacerten 1988. 22.00 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw In de zo mer. 13,08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Frans Broekhoff. 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 Pierement. 15.30 TROS: Gerard de Vries drt op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconct 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Het internationale concert 10.45 Mis Sine. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Klassiek op reis. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10-17.45 VPRO: Het Gebouw in REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Ri 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine regionaal nieuwsoverzicht, actual ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 l chuur met actualiteiten, land- en t bouw, uit-tip van de dag en 'Hebt Radio Rijnmond: 07.00 Ochtend gazine. 09.00 Hans van Vliet. 1 Lunchprogramma. 14.00 Tin Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnm getapt. BRT-1 05.31 Met 1 wakker. 0820 Klaarwakker. Magazine v toerisme en vrije tijd. 09.05 Uit de band. Live vanuit C tende (Zeedijk). 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. Culturele infon tie. 14.03 Welkom in Vlaanderen. I dukties van Vlaamse arties 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT-2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X op zijn zomers: loi muziek. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? BRT-3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 1 Dansen harp en orkest, Debussy Symfonie nr. 1 in Es, Boro< 10.00 Recital Robert Holl - Roi Ortner. 11.40 Concertino Pastorale, Irelar 12.00 Tafelmuziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Een boswandeling. 15.10 Kamermuziek, 1 Trio in opus 100 D. 929, Schubei Sextet voor strijkers, Bridfl 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8