sportuitslagen Raphael Josef a staat model voor Antilliaans honkbalteam re edreven Lemond snakt naar nieuwe successen Nijdam leeft zich uit SPORT CeidjcSotvuMit DINSDAG 16 AUGUSTUS 1988 PAGINA 7 Van Loen ook Jn Europa Cup %i fc^IST Roda JC kan l iwok in de eerste ronde Ian de strijd om de Eu- 'ipa Cup 3 beschikken rer aanwinst John van •en. De overgang van spits van FC Utrecht lar de Limburgse ver- liging, werd gisteroch- id goedgekeurd door KNVB. Omdat die lissing officieel werd •nomen voor 12.00 is Van Loen speel- •rechtigd in de duels ;gen de Portugese ver- •genwoordiger Vitoria in he uimaraes. or di /d. Ii nog :orinj erbin Atleet overlijdt tijdens training Olympische Spelen FREETOWN De atleet Gibril Banguara, kampioen op de 5000 meter van Sierra Leone, is tij dens een trainingsloop voor de Olympische Spelen overleden. De 21-jarige politie-agent, die zich reeds had geplaatst voor Seoul, stortte na een kilometer te hebben afgelegd in elkaar. Hij stierf voordat toegesnelde offici als hulp konden bieden. Bangua ra bereidde zich met enkele an dere atleten in het stadion Siaka Stevens, gelegen in de hoofdstad Freetown, voor op het evene ment in Zuidkorea. Konchellah heeft astma en tuberculose LOS ANGELES Billy Kon- chellah, wereldkampioen op de 800 meter, heeft als gevolg van ziekte de olympische selectie wedstrijden van Kenia, het afge lopen weekeinde in Nairobi, aan zich voorbij laten gaan. Volgens zijn trainer, Ron Allis, lijdt de atleet aan astma en tuberculose. ,,Ik betreur het dat hij in Seoul niet van de partij is", aldus Allis. „Maar was hij er wel geweest, dan hadden we niet dezelfde Konchellah als vorig jaar in Rome gezien. Daarvoor is zijn conditie te slecht". KOERSTIPS DEN HAAG Onze tips voor Duindigt. morgen eerste start 14.00 uur, luiden: le koers: Duke of Winsser, David H, Deborah B (10-8-9) 2e koers: Moondigger, Creetower, Sartoya (1-2-3). 3e koers: Credit Arden. Bo de Zeeuw, Baneja Rhenotice (2-3-8). 4e koers: Boxberger Atleet. Watermill Hill, Comtessa Sunrise (3-1-8). 5e koers: Bella A. Barke Wielinga, Brett Williams (12-10-11). 6e koers: Cock Mendel. Beauty Spencer, Bertha Speed (6-8-1). 7e koers: Avanti S, Ar^an Enkhuizen, Antrapid Aldorp (6-2-5). 8e koers: Bint Kafu, King Sailor, Floris (4-10-2). 9e koers: Crack M, Bos Forest, Brenerion Frisia (4-2-1). 10e koers: Massie's Prize, Zamaio Star, Waaipalm du Bois (2-4-3). 11e koers: Brown Lady, Carlo Buitenlust, Boy Sneep Taxis (4-2-3). PRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijs- vragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 32: le prijs: 3 x 98.757,70; 2e prijs: 5 x 30.000,00; 3e prijs: 182 x 653,50; 4e prijs, 6617 x 17,90; 5e prijs: 83.747 x 5,00. Cijferspel 32: 6 cijfers goed: 2 winnaars; 5 cijfers: 5 winnaars; 4 cijfers: 26 winnaars; 3 cijfers: 250 winnaars; 2 cijfers: 2126 win naars. Lendl wint in Toronto TORONTO Twee we ken voor het begin van de open Amerikaanse tennis kampioenschappen op Flushing Meadow heeft Ivan Lendl zijn leidende positie op de wereldrang lijst geaccentueerd met een zege bij de open Ca nadese titelstrijd in To ronto. De Tsjechoslowaak zegevierde in de finale met 7-6 (12-10), 6-2 over de als veertiende geplaat ste Kevin Curren. Het was de vijfde overwin ning van Lendl in de Ca nadese stad. Feyenoord productief DEN HAAG De resultaten van de vriendschappelijke wedstrijden, die gisteren werden gespeeld, zijn: Barendrecht-Feyenoord 0-7. Doel punten: Van Geel (3x, lx uit straf schop), Brands, Hofman, Wijnstekers, Lokhoff. Renado-SC Heerenveen 1-8. Doel punten SC Heerenveen: Hommeles (2), Bijl, Verbeek, McDonald, Haat- recht, Ten Voorde, Vlap. DS '79-Neerlandia 3-0. Doelpunten: Koudstaal (2), Van der Wiel. DETO-SC Heracles 0-2. Doelpunten: Velten en eigen doelpunt DETO. LIPS HAARLEM Zestien jaar geleden werd Rap hael Josef a in Haarlem uitgeroepen tot meest spectaculaire speler van de toen zevende Honk balweek. Hij was tevens de beste slagman van het toernooi. In 1980 was het met de productie van de inmiddels dertiger Josefa aanzienlijk minder ge steld, maar hij veroverde in het Pim Mulierstadion wel de onderscheiding voor de meest populaire speler. Nu, acht jaar later, is de in middels bijna kogelronde Jo sefa er nog steeds bij. Voor grappen en grollen heeft hij nauwelijks meer tijd, zoveel concentratie vergt het om zich nog enigszins te handha ven. Josefa, een veertiger nu, smaakte gistermiddag wel het genoegen één van de twee punten te scoren in de wedstrijd tegen Nederland. Tegen de ploeg, die in het verleden nog wel eens de no dige rivaliteitsgedachten op- Tiep omdat het Oranje-team traditiegetrouw de nodige in ons land woonachtige Antil- lianen in zijn gelederen had. En dat waren, denk maar eens aan Richardson, Arrin- dell, John, vaak niet de slechtsten. Van die „oorlogszuchtige" stemming is in elk geval in de veertiende Haarlemse Honkbalweek totaal geen sprake meer. De Nederlandse Antillen, vroeger nog wel eens goed voor een stuntje, is op dit moment eerder een formatie honkballers, die bij sommigen de lachlust en bij beter ingevoerden bijna me delijden oproept. De neder laag van 9-2, die de rijksge noten gistermiddag tegen Ne derland moesten slikken, was al de derde forse van de gas ten uit het Caribisch gebied die eerder waren afgedroogd door Canada en het Ameri kaanse Sullivans. Nederla gen, die manager Marcel Bri- githa weliswaar tot droefheid stemden, maar - getuige zijn uitlatingen - 's mans zonnige kijk op het leven nauwelijks hebben vertroebeld. „Ik ben teleurgesteld over de gang van zaken tot dusver", sprak hij na de partij tegen Neder land. „Maar vanaf nu kan het alleen maar beter gaan". Kanonnenvoer Brigitha doelde niet alleen op het toernooi in Haarlem, maar ook op het wereldkam pioenschap dat binnenkort in Italié wordt gehouden. Naar veler opvatting zullen de An- tillianen daar slechts als ka nonnenvoer voor 's werelds sterkste ploegen fungeren, omdat de voornamelijk uit inwoners van Curacao be staande ploeg domweg te weinig kwaliteit herbergt en nog steeds moet drijven op mannen als Raphael Josefa. Hetgeen wordt veroorzaakt door een interne machtsstrijd op de Antillen, waardoor het kon gebeuren dat tijdens de honkbalweek en het WK in Italië een ploeg van het eiland Sint Maarten, vaak le verancier van sterke spelers van de ploeg, door de Vere nigde Staten toert. „Dat was voor mij ook een onaangename verrassing", al dus manager Brigitha. „Een aantal weken geleden had den mensen van de bond in Sint Maarten nog verklaard dat hun spelers naar Haarlem zouden gaan. Maar toen pun tje bij paaltje kwam, bleek men naar Florida af te rei zen. Of dat een lucratiever trip is dan deze? Ik weet het niet. Van één ding ben ik op de hoogte: de spelers van het Antilliaanse team hier van gen een maand lang geen sa laris. Dat is vooral voor de jongere spelers, die net een iaar een baart hebben, een heel vervelende zaak". Brigitha doelde hiermee op de situatie bij het Nederland se team, waarin de helft van de spelersgroep tijdens het toernooi in een hotel samen is en de overigen gewoon thuis zijn en elke dag naar hun werk gaan. Het kan dus nog slechter. Overigens heeft men op Curacao met de ge dachte gespeeld om het team in de honkbalweek (en het WK),te versterken met in Nederland wonende Antillia- nen. „Ik heb het aan onze bond gevraagd", vertelde manager Brigitha. „Maar men reageerde afwijzend. Begrijpelijk, want het zou hebben betekend dat een aantal spelers dat nu hier is en dat de weken voor het toernooi hard heeft getraind had moeten afvallen. Dat was natuurlijk niet eerlijk geweest". Aanhang Of Raphael Josefa in dat ge val zou zijn thuisgebleven is niet zeker, maar vast staat wel dat het Antilliaanse team dan wat minder als program mavulling zou hebben gefun geerd dan thans het geval is. Een rol waarvan je zou kun nen zeggen dat de Caribiërs die niet verdienen, omdat ze vrijwel nooit in Haarlem hebben ontbroken en de ploeg hier steevast op een ze kere aanhang mocht reke nen. Zoals ook gisteren toen het weer behoorlijk druk was in het Pim Mulier-stadion, dat ondanks de drukte toch nog niet een keer echt „uit de bol" is gegaan. Misschien dat dit morgenavond gaat ge beuren als Nederland tegen de Sullivans speelt. Ook gisteren was het weer grotendeels een tamelijk matte vertoning, waaraan het scoreverloop waarschijnlijk grotendeels debet is geweest. Nederland nam een voor- dprong van 2-0 en 5-1 en bleef uiteindelijk steken op 9-2. Waarbij de manier waar op de wedstrijd werd beëin digd eigenlijk model stond: Groot en Bos werden als laat ste slagmensen met drie-slag teruggestuurd naar de dug out. Van waaruit de enige Antilliaan in de huidige Oranje-ploeg, Jacky Jacoba, toen niet eens meer tevoor schijn behoefde te komen. Raphael Josefa wel. De oud ste en dikste Antilliaan in Haarlem mocht als laatste van zijn ploeg in het slag- FOTO: ANP perk. Zijn klap (een verre, dat wel) werd een prooi van rechtsvelder Frank Koot. Waarmee één ding werd on derstreept: Raphael Josefa zal dit toernooi niet de beste slagman worden. Ook die tijd is geweest. FRANK WERKMAN iets iostaa 1 1ESS J' 2-4 :h ÏSüN tONINGEN Gedreven- id straalde gistermiddag van eg Lemond bij de start van proloog van de profronde n Nederland, zijn eerste ite wedstrijd sinds het voor lig verlaten van de Giro in Amerikaan, die dit seizoen de ploeg van Jan Gisbers vertrek van Pedro Delga- moest compenseren, is her- ld van een peesschede-bles- e die hem bijna drie maan- n uit de competitie hield, mond zoekt wanhopig naar juiste' wedstrijdritme om het einde van opnieuw verloren seizoen eindelijk er de bijna vergeten smaak n succes te kunnen proeven. Nederlandse zesdaagse ■mt de aangewezen gelegen- Li zijn plaats in het peloton ;r in te nemen, idanks de aanhoudende ch, die vorig seizoen begon !t een ongeluk tijdens een 'ltpartij in Sacramento, ft de Amerikaan niets van strijdlust verloren. „Van blessure heb ik geen last er, maar ik weet dat ik mo- nteel de conditie en het rit mis om een voorname rol Greg Lemond voelt zich niet fit genoeg voor het WK in het Belgische Ronse. FOTO: AP in de wedstrijden te kunnen spelen. Dat is ook de reden waarom ik de strijd om de we reldtitel in Ronse links laat liggen. Ik rijd om te winnen, dat is altijd mijn instelling ge weest. Gezien mijn fysieke ge steldheid heb ik daar niets te zoeken. Ik kan daar geen we reldkampioen worden. Dus ga ik niet. Alleen als deze ronde een daverend succes wordt, wijzig ik misschien mijn voor nemen", houdt de 27-jarige coureur nog een kleine slag om de arm. Na zijn gedwongen afwezig heid in 1987 volgde dit seizoen opnieuw een bittere periode, die werd ingeluid door een flinke val in de E3-prijs op 26 maart. Bij nader onderzoek in het ziekenhuis openbaarde zich een peesschede-blessure boven de wreef van de rech tervoet. Besloten werd het been in het gips te zetten. Voor de Giro, die als voorbe reiding op de Tour moest die nen, voelde hij zich weer in staat op de fiets te klimmen. „Te snel", zegt hij nu. „In overleg met de ploegleiding hebben we destijds voor die behandeling gekozen. Ik wilde geen operatie, omdat ik bang was opnieuw enkele maanden te moeten thuiszitten. Achter af is dat een verkeerde in schatting geweest". Toen rust niet het juiste lap middel bleek te zijn, koos Le mond eind juli toch voor de operatietafel. „Nu kan ik zeg gen, dat ik die ingreep veel eerder had moeten laten plaatsvinden. Vier dagen na de operatie zat ik weer op de fiets. Dat viel dus mee. Ik ver wijt echter niemand iets. Aan vankelijk wist niemand pre cies vertellen wat er aan scheelde", kijkt hij terug op de vervelende periode, die hij doorbracht in zijn nieuwe woonplaats Minneapolis. „Dat was een frusterende tijd. Vooral tijdens de Tour. Met gemengde gevoelens heb ik naar de beelden gekeken. Ge lukkig besteedde - de Ameri kaanse televisie wekelijks slechts een uur aan de ronde waar ik mijn zinnen op had gezet. Ik heb wel genoten van mijn ploeggenoten Rooks en Theunisse. De prestaties van het tweetal waren geen ver rassing voor mij. Ik heb ze in het voorseizoen meegemaakt en daar reden ze al goed", zegt de PDM-coureur. De opvallende verrichtingen van collega Rooks ziet de Amerikaan niet als een be dreiging voor zijn positie bin nen de ploeg. Lemond maakt zich niet druk over de vraag wie volgend seizoen de eerste man in dé grote ronden moet worden. „Ik ben aangetrokken om de ploeg in de belangrijke ronden zo goed mogelijk te verkopen. Het is juist een voordeel, dat Rooks zich even eens als ronderenner heeft ontpopt. We kunnen beiden onze gang gaan. Er zal geen strijd ontstaan over het kop manschap. We zien vanzelf wel wie de sterkste is. Die wordt dan als voornaamste renner naar voren gescho ven", is zijn mening over het komende jaar, waar hij nu al naar uitkijkt. Lemond: „Dit seizoen kan ik misschien in de najaars-klas- siekers nog een rol spelen. Ik ben nog fris. Anderen hebben er al een vermoeiende compe titie opzitten. In wedstrijden als de Ronde van Catalonië bouw ik weer voldoende ritme op voor volgend jaar. In no vember ga ik terug naar huis en bereid me daar op dezelfde manier als voorgaande jaren voor op de start in 1989. De motivatie is er en als ik geen blessures krijg, kom ik weer terug op mijn oude niveau. Niet iedereen deelt die me ning, maar ik ben er van over tuigd. Komend seizoen zien we weer de Lemond terug van twee jaar geleden. Die de strijd met iedereen aangaat", zegt de Tour-winnaar van 1986 fel. .We moeten spelers de moge lijkheid geven om naar het buitenland te gaan. Laat ze. |tel dat er vier man dat floen. Die mogen daarna heus kei proberen om weer bij het Nederlands team te komen, naar de vraag is of ze dat pinnen. Wij zijn immers vol- >p met ons programma bezig m verder gegaan met de stij gende lijn. Kunnen ze in Ita- voldoende niveau krijgen? ^lleen de allerbesten kunnen iet opbrengen om ook daar coste wat kost beter te willen /orden. Natuurlijk, ze loeten er hard trainen en Staan iedere wedstrijd onder druk. Maar echt niet elke |peler wordt daar beter van. :én op de vier misschien? En lie ene, die wil ik dan wel 'eer terug hebben". .Bondscoach Arie Selinger llln Volleybal) 3,De Olympic Trials beteke nen een geweldige aanslag op Re. Zowel geestelijk als licha- IKnelijk. Een buitenstaander JKan eenvoudigweg niet be grijpen hoe intens de atleten daar bezig zijn. Van dat kali ber is er geen tweede wed strijd in de wereld. Het is zwaarder dan de Olympische Spelen. Een jongen die wel eens met mij traint, liep 10.10 seconden op de sprint en werd daarmee zesde in zijn serie. Dat betekende geen fi naleplaats, terwijl je met zo'n tijd op de Spelen moeiteloos doordringt tot de eindstrijd". (Atleet Carl Lewis in de Haagsche Courant) „Formeel is het systeem bij ons inderdaad zo opgezet. De coach van de nationale ploeg van Australië heeft geen di recte zeggenschap in de sa menstelling van de selectie. Al heb ik nog nooit een team gekregen, waarin een speler zat die ik er eigenlijk niet bij wilde hebben. Principieel vind ik het echter onjuist en ik vecht al jaren voor veran dering". (Australische bondscoach Richard Aggiss in Hockey Magazine) „Na de goede resultaten tij dens het WK in Rome is er inderdaad veel veranderd. Onterecht misschien, want ik presteerde altijd al goed. Is het dan mijn schuld dat haast niemand dat inziet? Typisch voor de Nederlandse menta liteit, net als de reactie van Henk van der Worp, de chef d'équipe in Rome. Die man kwam na de finale van de drie kilometer op me afge- FOTO: ANP stapt met de mededeling: nu zijn we tenminste niet hele maal afgegaan als ploeg. Op zo'n moment knap ik écht af. Niemand is blij voor mij, ie dereen is bezig met het red den van zijn eigen gezicht,,. (Atlete Elly van Hulst in het Algemeen Dagblad) „De stijl van Karpov is niet langer uniek. Iedereen kan schaken als Karpov en velen doen dat ook. Het duurt nog één, hooguit twee jaar, dan is het echt afgelopen met hem. Geschiedenis! Ik hou van Kasparov en spelers uit die hoek, schakers die zijn stijl imiteren. Op mijn leeftijd is het niet makkelijk te veran deren. Maar ik kan toch zeg gen dat ik in het verleden een aantal zeer opmerkelijke partijen heb gespeeld. In een stijl die Kasparov nooit zal overtreffen". (Schaker Viktor Kortsjnoj in Het Paroul) „Het mooiste is als je de hor den in je loopbeweging mee neemt. Je moet de hele race soepel kunnen doorlopen. Moses heeft zoveel kracht, heeft een hele mooie pas. Schmid is een man met een heel andere loopstijl en een goeie mentaliteit. Zelf ga ik nog iets te hoog over de hor de. Soms rem ik ook nog af. Maar ik sta aan het begin van mijn ontwikkeling. Ik ben pas drie jaar bezig. Mijn bijtrekbeen zou iets beter kunnen. Ik weet dat er in Oost-Duitsland atletes zijn die in de 54 seconden kunnen lopen, die zijn dus verder". (Atlete Gretha Tromp in NRC/Handelsblad) „Er wordt niet zo slecht ge speeld in Nederland. Het is alleen jammer dat er te wei nig spelers zijn. Als er meer zouden komen zou dat van zelfsprekend ook tot grotere successen leiden. Dat de meeste spelers werken is een ander probleem. Dat stelt je niet in staat in de voorberei ding op een toernooi de ploeg lang bij elkaar te houden zo als dat in andere landen wel het geval is. Niet dat het au tomatisch tot een beter ni veau zou leiden. Maar het is wel zo dat je een betere ver standhouding creëert tussen de spelers onderling, maar Viktor Kortsjnoj: opmerke lijk... vooral ook tussen de spelers en coaches. Dat een belang rijke factor". (Amerikaanse coach Tom Petroff van Nederlands honkbalteam in Trouw) „Echt vriendinnen maken is haast onmogelijk in het pro fessionele tenniswereldje. Op de baan ben je eikaars vijan den, Steffi Graf zal bijvoor beeld nooit wat zeggen. Die stiert met grote passen het hotel uit, de kleedkamer in en de baan op. Eén keer, in Eastborne, heeft ze wat ge zegd. Iets van: What a bad weather. Ik wist niet wat me overkwam zeg. Ha ha. Ze Schultz in De Telegraaf) GRONINGEN Jelle Nijdam heeft gisteren eindelijk weer de mogelijkheid gehad zich op zijn favoriete onderdeel, de proloog, uit te leven. Een dag voor zijn 25e verjaardag be wees de renner uit de ploeg van Jan Raas in Groningen nog eens overduidelijk op het gebied van de korte tijdritten de beste te zijn. Op de 4,6 kilo meter lange race tegen het uurwerk, waarmee de prof ronde van Nederland startte, troefde hij de Franse specialist Thierry Marie met twee secon den af. Erik Breukink nestelde zich in de top van het klasse ment door slechts drie tellen op Nijdam toe te geven. Voor Nijdam was het de eerste winst van dit seizoen op „zijn" onderdeel. Tweemaal eerder miste hij de winst in de ope ningen van de Ronde van Zweden (verslagen door Cor- des) en in de Ster van Bessèges die door ploeggenoot Maassen werd gewonnen. Daarna was er amper nog gelegenheid zijn klasse te demonstreren. Het grotendeels afschaffen van de prologen noodzaakte de cou reur uit Zundert zijn stijl van rijden te veranderen. De nieu we aanpak resulteerde in overwinningen in de Amstel Gold Race, na een lange solo, en in de vijfde rit van Tour de France na een aanval in de slotfase. Coors Classic De achtste etappe in de Coors Classic, een ritje over 52 kilo meter rond de kerk in Sparks, leverde een overwinning op voor de Westduitser Roland Günther. Hij versloeg in de eindsprint van een groepje van vier renners de Amerikaan Roy Knickman en de Colom biaan William Pulido. De Ne derlandse amateur Robert van der Vin werd zevende. De Ca nadees Stieda, die eerder op de dag de leiderstrui had overge nomen van de Amerikaan An drew Hampsten, mocht na de triomf van GUnther een nieuw tricot omdoen. Zero-ploeg toch gestart in profronde GRONINGEN De organisatoren van de profronde van Ne derland zijn op het laatste moment gezwicht voor de eis van Frans Alberts de Zero-ploeg toe te laten tot de enige nationale etappe wedstrijd. Alberts had geen uitnodiging ontvangen voor de profronde, maar dreigde drie weken geleden met gerechtelij ke stappen als zijn renners niet mochten starten. Om ae vrede in de wielerwereld te bewaren, besloten de organisatoren de onge- sponsorde formatie te laten deelnemen. Echter wel op eigen kos ten. Het budget was immers op veertien teams afgestemd. RIJNSBURGSE BOYS IN KNVB-BEKER TEGEN SC CAMBUUR Quick Boys loot Fortuna S ALMERE Tijdens de loting voor de eerste ron de van de strijd om de KNVB-beker werden de „Leidse" vertegenwoordi gers Quick Boys en Rijns- burgse Boys gisteren ge koppeld aan respectieve lijk eredivisionist Fortuna Sittard en het in de eerste divisie uitkomende SC Cambuur. De wedstrijden in respectievelijk Katwijk en Rijnsburg vinden plaats op zaterdag 1 okto ber. De loting, in Almere, was enigszins gemanipuleerd. De 27 verenigingen uit het ama teurvoetbal, die zich via de toernooien om de districtsbe kers, kampioenschappen of pe- riodetitels hadden geplaatst, kregen een thuiswedstrijd toe bedeeld. Hetzelfde gold voor de laatste vijf uit de eerste di visie van het afgelopen seizoen (SVV, Helmond Sport, NAC, Emmen en SC Heracles), die met de amateurs in één beker waren ondergebracht. De amateurclubs, die de twee de ronde (19 en 20 november) bereiken, zijn ook zeker van een wedstrijd op eigen veld. Het bekertoernooi wordt voortgezet na de winterpauze, met de derde ronde op 4 en 5 februari. De kwartfinales worden gespeeld op 8 maart, de halve finales op 12 april en de eindstrijd op 23 mei. De be kercompetitie wordt in één wedstrijd per ronde beslist. Bij een gelijkspel zal er verlengd worden, indien er dan nog geen beslissing is gevallen, zul len er strafschoppen worden genomen. Alleen de finale zal, wanneer de stand na de ver lenging nog gelijk is, worden overgespeeld. Het volledige resultaat van de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker 1989 is: ACV-SC Heerenveen, De Bataven-Wa- geningen, Bennekom-FC Gro ningen, Blauw Wit-Go Ahead Eagles, DHC-Vitesse, DOS Kampen-AZ, DOVO-VVV. Elinkwijk-Eindhoven, SC En- schede-RBC, Enter Vooruit- Volendam, Geldrop-Roda JC, Longa-Sparta, NSVV-FC Twente, OVV-BVV Den Bosch, Quick Boys-Fortuna S, RCH-Feyenoord, Rheden- PSV, Rohda-FC Den Haag, RVVH-MVV, Rijnsburgse Boys'-SC Cambuur, Spaken- burg-DS '79, TOP-SC Veen- dam, De Treffers-Haarlem, Venray-PEC Zwolle, Vlissin- gen-De Graafschap, IJssel- meervogels-RKC, VVOG-Ex- celsior, SC Heracles-FC Utrecht, SVV-Ajax, Emmen- Willem II, Helmond Sport- NEC, NAC-Telstar. tg Dat zoeken we even op. In de 'Uit'bijlage ^^ïatuurlijldj BUITENLANDS VOETBAL HONGARIJE Uipest Dozsa-Raba Eto Györ 2-4; Siofok-Ferencvaros 0-1; Haladas Szombathelyi-Pecs 2-2 (4-3 na straf schoppen); Dunaujvaros-Tatabanya 2-2 (3-1); Véc-Videoton 2-0; Vesz- prem-Vasas 0-2; Honved-Bekescsaba 0-0 (3-2). Stand: 1. Raba Eto Györ. Vasas, Véc, Ferencvaros 1-3. AUTOSPORT IMSA-kampioenschap (Vat) Grote Prijs van California in Pomo na: 1. Brabham (Aus), 2. Brundle (Gbr), op 1 ronde: 3. Lammers (Ned), 4. Cobb (Vst), 5. Wolleck (Fra). HONKBAL Haarlemse honkbalweek: Nederland- Nederlandse Antillen 9-2; Sullivans (Vst)-Taiwan 6-2. Stand: 1. Sullivans 2-4 (runsaldo 22-6), 2. Canada 2-4 (20-7), 3. Nederland 3-4. 4 Taiwan 2- 0, 5. Nederlandse Antillen 3-0. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koers, 1700 m: 1. Daybreak Rider (C. Hetteling) 2.20.0 - 1.22,4, 2. Derrek Baker. 3. Dayan Buitenzorg. Toto: winnend 3,50, plaats 1,90 1,60, koppel 6,10, trio 36,10. Tweede koers, 2040 m: 1. Caesar K (J. de Wit) 2.52,9 - 1.24,8, 2. Cosmo M. 3. Brutus ter Lune. Niet gestart: Dixie Action. Toto: winnend 6,60. plaats 2.80 2.40 2,30, koppel 14,20, trio 160,70. Derde koers, 2380 m: 1. Coba Joris- hof (J. van Dooyeweerd) 3.20,8 - 1.24,4, 2. Bambino, 3. Bermuda S. Toto: winnend 3,10, plaats 1,60 2,70 3,80, koppel 24.10. trio 467,70. Vierde koara, 2040 m: 1. Zeeboy Z (F. van Klaveren) 2.43.1 - 1.20,0. 2. Zeno Oostland. 3. Yko Gold. Toto: winnend 1,60, plaats 1,20 1,30 1,30, koppel 3,70. trio 17,20. Vijfde koert, 2040 m: 1. Brianne S (C. Imming) 2.51.0 - 1.23.9, 2. Angel Odl- lia. 3. Bandoeng. Toto: winnend 3,10, plaats 1,80 3,10 5,20, koppel 10,00. trio 369,60. Zesde koera, 2040 m: 1. Bobby R. (C. Hetteling) 2.47,2 - 1.22,0, 2. Bas Westfrisia, 3. Capellos Star. Toto: winnend 6,40, plaats 2,40 1.80 2,00, koppel 14,20, trio 141,10. Zevende koers, 1700 m: 1. Awilka (P. Zandt) 2.18,1 - 1.21.3. 2 Beauty Bos- zorg. 3. Wirna. Toto: winnend 4,90, plaats 1,50 1,70 2,10, koppel 8,80, trio 63.80. Achtste koera, 2700 m: 1 Ares Wog- meer (J. Oorthuljsen) 3.41,3 - 1.22.0, 2. Zuviel Anjo. 3. Yatfingale. Toto: winnend 11,30, plaats 3.90 5,40 3,90, koppel 106,50, trio 1596,20. Negende koara, 2040 m: 1. All Star Ashton (A. Suykerbuyk) 2.43,7 - 1.20,3, 2. Zeddertranss R., 3. Zo Boy Rose. Niet gestart: Ylona D. Toto: winnend 2,90, plaats 1,60 1,80 1,60, koppel 10,90, trio 52,70. Tiende koers, 2380 m: 1. Wanda Vola (J. Ruijgrok) 3.14,6 - 1.21,8, 2. Uncle Tom. 3. Wez Warber. Toto: winnend 2.40, plaats 1,60 2.20 1,70, koppel 16,90, trio 64,10. Eltde Roers, 2040 m: 1. Ymirames (J. Meertens) 2.45.7 - 1.21.3. 2. Zilver Fortuna. 3. Yria P. Toto: winnend 12,20, plaats 2,60 1,80 3.70. koppel 22,60, trio 544,10. Omzet totalisator: 409.436,00. W-5: 9-5-3-3-7. Uitbetaling: 10.987.80, TENNIS Toernooi in Toronto Herenenkelapel, finale: Lendl (Tsj). Curren (Vst) 7-6, 6-2. Herendubbel spel, finale: Seguso/Flach (Vst)-Cast- le/Wilkison (Gbr/Vst) 7-6, 6-3. WIELRENNEN Profronde van Nederland Proloog: 1. Nijdam (Ned) 4.6 km In 5.24, 2. Marle (Fra) op 0.02. 3. Breu kink (Ned) 0.03, 4. Talen (Ned) 0 06, 5. Stevenhaagen (Ned). 6. Schurer (Ned) 0.08, 7. Solleveld (Ned), 8. La- valnne (Fra) 0.10, 9. Hafllnger (Zwi), 10. Mërki (Zwi) 0.12, 11. Kersten (Ned) 0.13, 12. Verhoeven (Ned). 13. Anderson (Aus), 14. Rooks (Ned) 0.14, 15. lammertink (Ned), 16. Wil- lems (Bel), 17. Nljboer (Ned) 0.15, 18. Veldscholten (Ned). 19. Mottet (Fra) 0.16, 20. Laurltzen (Noo). Coors Classic 8e etappe: 1. Günther (Wdl) 52 km in 1 02,50, 2. Knickman (Vst). 3. Pulido (Col), 4. McCormack (Ier). 5 Phlnney (Vst) op 0.20, 6. Tomac (Vst), 7. Van der Vin (Ned). 8. Roll (Vst), 9. Mulder (Vst), 10. Vescoli (Ita). Algemeen klassament: 1. Stieda (Can) 25.37,14, 2. Phlnney op 1.04, 3 Whitesel (Vst) 3.41, 4. Hampsten ((Vst) 3.57, 5. Gre- wal (Vst) 4.15, 6. Mejia (Col) 5.10, 7. Pierce (Vst) 5.48. 8. Kietel (Vsi) 6.16. 9. Chaparro (Col) 7.11, 10. O'Grady (Vsi) 7.12.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7