Veelingen 'aan het woord rf iGitfADiQ/TELEVISIE £eiddc(2omant DINSDAG 16 AUGUSTUS 1988 PAGINA IS JOS krijgt plaats in het eigen huis IlVERSUM - De problemen van de huisvesting van de NOS, ontstaan na het Treden van het NOB, zijn uiteindelijk definitief geregeld. Alle programma-af- lingen krijgen de volledige beschikking over het zogenoemde hoofdgebouw. De joelling is dat voor het eind van het jaar alle NOS-medewerkers in dit gebouw onderkomen vinden. jjeen de redacties van het journaal én van teletekst mogen op hun oude plaats Jbij de techniek blijven zitten. Daarnaast heeft de NOS nog de beschikking over gebouwencomplex Heideheuvel, dat zich op het voormalige NOS-terrein be idt. De beslissing om het hoofdgebouw aan de NOS ter beschikking te stellen is tomen uit financiëlle overwegingen. Zonder deze oplossing zou nieuwbouw idzakelijk zijn. Financieel is dit op dit moment onverantwoord. Daarnaast fcdt de directie van het NOB het moeilijk te verkopen een reorganisatie door te tren die achthonderd arbeidsplaatsen zou moeten kosten en tegelijktertijd luwe kantoorruimte te creëren. er het eigendom van het hoofdgebouw is nog geen duidelijkheid. Zowel de fcS als het NOB beschouwen dit gebouw als een eigen vaste plaats van vesti ng. In deze opvatting schijnt aan beide kanten nu sprake van enig terugtreden. I gesprekken op juridisch niveau gaan nu verder over de vraag wie aan wie r moet betalen. Voorselectie Eurovisie Songfestival in ander jasje HILVERSUM De nationale finale voor het Eurovisie Songfestival 1989 wordt op vrijdag 10 maart gehouden. NOS-tv verzorgt hiervan als gebruikelijk een recht streekse uitzending. Het 34e Eurovisie Songfestival zal op zaterdag 6 mei in het Zwitserse Lausanne worden gehouden. In de afgelopen jaren zijn diverse formules gehanteerd om tot de selectie te komen van een lied en een solist of groep om Ne derland te vertegenwoordigen. Dit jaar heeft de NOS besloten in eerste instantie het accent te leggen op de keuze van een aantal liedjes voor de nationale finale om pas daarna een aantal solisten of groepen uit te nodigen voor de uitvoering daarvan. Mede gezien het vroege tijdstip waarop met de organisatie wordt begonnen, hoopt de NOS tien tot twaalf componisten te kunnen selecteren. Voor de uitvoering daar van zullen evenveel solisten of groepen worden uitgenodigd. Op verzoek van de NOS zal Conamus de organisatie ter hand nemen evenals de selectie die uiteraard in overleg met de NOS zal geschieden. Indien onverhoopt mocht blijken dat voor de uitvoering van een of meer composities een gewenste groep niet voorhanden is, zul len voor die gelegenheid groepen worden samengesteld. Meer dan in de voorgaande jaren zal bijzondere aandacht worden besteed aan de begeleiding en presentatie van de geselecteerde artiesten. Op deze wijze hoopt de NOS er niet alleen in te slagen een uitstekende vertegenwoordiging af te vaardigen naar het Eurovisie Songfestival, maar biedt zij tevens ruim podium voor jonge ta lentvolle vocalisten. ai L O HILVERSUM Jacque line Bakker, zelf de ene ■®4ielft van een eeneiige tweeling, vervaardigde Ivoor de RVU de docu mentaire „Tweegezicht", I8t §raarin c*eze 6enetisch tandijentieke mensen cen- ut0"Jraal staan. Aan de hand PrerTyan gesprekken met vier I* wassen tweelingen etst ze een onderhou- id beel,d van het ge- ipliceerde leven van e mensen. ïelingen vallen in twee >pen uiteen. Er zijn eeneii- sn twee-eiige tweelingen, eerste groep ontstaat uit enkele bevruchte eicel, zich in de baarmoeder in eën deelt, waardoor zich e identieke mensen ont- kelen. In de documentaire dt duidelijk dat de band s zo sterk is dat ze op de- de dag dezelfde ziekte gen, ook als ze gescheiden roeien. twee-eiige tweelingen zijn ïsen die niet meer op el- r lijken dan twee wille- rige kinderen van een ou- paar. Zij kunnen ook ver- Ie cidrchillënd van geslacht zijn, Britséwat bij een eeneiige tweeling 6 GrPnm°gel'jk 's- Jacqueline ian d$akker weet uit ervaring hoe reld. i dat aan at ik im hi mem het is om als de ene helft van een eeneiige tweeling door het leven te stappen. Met die wetenschap op zak ging ze op zoek naar tweelingen met verschillende achtergronden om overeenkomsten en ver schillen te zoeken. Ze vond mensen, die ieder een heel ei gen kijk hebben op hun twee ling-zijn en belicht met hen de verschillende facetten van deze status. Dat levert boei end materiaal op, dat eenlin gen een soms intieme blik gunt in deze heel eigen we reld. Wat er vooral uit naar voren komt, is dat het on danks de gelijkheid om twee zelfstandige mensen gaat met eigen gevoelens, menin gen en ambities. Relatie Jacqueline praat met haar hoofdpersonen over allerlei zaken zoals de onderlinge re latie, het vinden van en sa menleven met een partner, het ontdekken van de seksue le identiteit, kinderen krijgen en het op jonge leeftijd van elkaar gescheiden worden. Tussen deze gespreksfrag- menten zijn beelden te zien van de vijfjarige Guy en Mi chael, die nog aan het begin van hun tweelingenleven staan. Ze verbeelden voor een deel datgene waarover de vol wassen vertellen. Robby, de broer van Percy, een tweetal dat door zijn ori ginele manier van vertellen het meest aan het woord komt, vergelijkt hun tweeling zijn met een auto-fabriek. „Daar komen dezelfde auto's van de lopende band, maar door invloeden van buitenaf ontstaan de verschillen". Uit de portretten blijkt dat, ondanks dat de hoofdperso nen nu een eigen leven heb ben opgebouwd, ze tijdens hun kinderjaren vooral met elkaar optrokken en veelal een eigen wereld creëerden. Pércy en Robby brengen dat misschien het beste onder woorden, wanneer ze vertel len dat ze zelfs een eigen taal tje hadden ontwikkeld dat al leen zij begrepen. Daar kwam bij dat ze tussen hun achtste en elfde jaar in Venezuela woonden. Robby: „We hadden daar een bepaalde status. We waren blond, maar bovendien een tweeling. Eenmaal terug in Nederland werd er lang niet zoveel aandacht aan het tweelingschap besteed als daar". Linda en Petra herinneren zich nog dat hun broer het een hel vond tweeling-zussen te hebben. „Wij hadden altijd tijd voor elkaar, sliepen op dezelfde kamer, deden alles samen. We hoefden ook nooit veel tegen elkaar te zeggen, aan een half woord hadden we al genoeg". Domineren Hoewel gelijk, blijkt uit de woorden van de geïnterview den dat vaak één van de tweelingen een dominerende rol speelt. Maartje en Jette bijvoorbeeld gingen welis waar nooit gelijk gekleed, maar Jette herinnert zich hoe ze altijd alles aan Maartje overliet. Zelf nu nog wel. Jet te: „Ik reageer anders op din gen, dan dat ik met Maartje ben". „In „Tweegezicht" zitten ver halen over hoe ze, afzonder lijk van elkaar, dezelfde jas en jurk kochten, maar er wordt ook gesproken over de vele ruzies die het tweeling zijn veroorzaakt en welke problemen er ontstonden met vriendjes, die eigenlijk met twee vriendinnen werden op gezadeld. Tweeling-zijn heeft De vijfjarige Guy en Michael staan aan het begin van hun tweelingenleven. FOTO: RVU ook voordelen. „We konden de mensen heerlijk in de ma ling nemen. Ze wisten ons toch niet uit elkaar te hou den", laat Percy weten. Als voordeel wordt ook ge noemd dat je nooit alleen bent. Pim, de broer van Kees, een tweeling die niet zoveel contact met elkaar heeft: „Je stapt met z'n tweeën de we reld binnen, maar als je een eigen leven wilt, moet je eerst verder met minder, voordat het meer kan worden". Identiteit Eén van de moeilijkste stap pen in het leven vonden ze het zoeken naar een eigen identiteit. Veel tweelingen vullen elkaar zo sterk aan, dat ze nauwelijks meer zonder el kaar kunnen. Daardoor komt de eigen persoonlijkheid in de verdrukking. Maartje: „Ik werk erg hard aan mijn eigen identiteit, probeer ook mijn eigen vriendenkring op te bouwen". Robby: „We studeerden alle bei medicijnen, maar ik wilde stoppen. Ik dacht: maar als ik stop, stopt Percy ook. Op het moment dat ik die moeilijke beslissing moest nemen, reali seerde ik mij: maar ik heb mijn eigen ik. Dat was de eer ste keer". Het ontdekken van die eigen identiteit betekende voor Per cy dat hij zijn lange haar af knipte, waardoor het verschil met zijn broer duidelijk zicht baar werd. Toch trekken ze nog veel met elkaar op, wer ken bijvoorbeeld samen voor een modellenbureau. „Nu we ieder ons eigen leven hebben, voel ik Robby's afwezigheid als een ander gemis". HANS PIËT RT 1 op in DO ïkme zoal 'Pig ?r. lkio teite fes scl ID s gew itie df5 idere nada; el Fai10 Schee yaaroi :n tite rrari ule lj»5 uitvoff :n op nello MO Een n inland ook ijke x *5 rtaan blijve rdi F(i° èdrll" id, oo *en le ebben maar oor i: ërrar Columbo, Diplomatieke on schendbaarheid (A case of im munity) Amerikaanse tv-fllm van Ted Post. Met: Peter Falk, Hector Elizondo, Sal Mineo Nieuws. Tik Tak Animatieserie. Afl.48. Pim en Pam Kleuterserie van Louis Contrijn naar de verha len van Bruno van den Meer- schaut..Afl.7: Pim en Pam op het pererotseiland. De kleinste zwerver. (The litt lest hobo), 18-delige Canadese jeugdserie waarin een Duitse scheper de hoofdrol speelt. Afl.10: De vrachtwagenchauf feur (trucker). Het koninkrijk van de ijsbeer (Kingdom of the ice bear). 3- delige Britse documentaire se rie over de zoektocht naar ijs beren en andere dieren rond de Noordpool. Afl.1: Bevroren zeeën (The frozen ocean). Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. Nieuws. Kunst-zaken. De kliniek (The limbo con nection). zesdelige Britse thril lerserie van Robert Tronson naar een verhaal van Derry Quin. Afl.6 en slot. Rond Daniël. Showprogramma met Daniel van Avermaet van uit De Panne. Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale TV- en Radio-Omroep. De Vereffenaar. (The Equali zer). Amerikaanse serie met Edward Woordward. Afl.: De kidnapping (Something green). Ann Guepard schakelt McCall in na de kidnapping van haar zoon Paul. Zij is ervan over tuigd dat haar ex-man Ray mond, een aristocratische Franse diplomaat, hem heeft ontvoerd. Nieuws Aansl.: Coda. Gentle and agressive tunes, van G. Dekerspel, uitgevoerd door het Belgisch Klarinettenkwar- tet. rBF 1 Vacaturebank. jP5 Ecran de vacances, met om: V5 L'école hantèe; MO Popeye; |J5 Snorky; p5 Mimi Cracra. Journaal. Ce aoir. Waalse actualiteiten. |26 Lotto- en jokeruitslagen. Journaal. Contacts, verkeerstips. Afl.: Rijscholen ter verbetering van het rijgedrag. Les sentiers du monde, docu mentaire-serie. Vandaag: De geschiedenis van de Voodoo- cultus in West-Afrika. Ciné-club de minuit: Cinéma Francais Contemporain. Un dl- manche de flics, Franse speel film uit 1982 van Michel Vlaney naar „Off duty" de roman van Andrew Coburn met o.a. Victor Lanoux, Jean Rochefort en Barbara Sukowa. 55 Laatste nieuwe. 25 Einde. Kinderen die van paarden houden kunnen kiezen uit de series Fury (Did. 1 15.05 u.) of Black Beauty (Did. 2 15.35 u.). De foto is er een van laatstgenoemde serie. DUITSLAND 1 15.30 Wahlbekanntschaften: Der Pi lot, der Pianist, der Filmstar. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Zu Lande, zu Wasser und in der Luft. Spelprogramma met Nederlandse en Duitse kandi- 17.00 Fox, der Fuchs. Kinderpro gramma. 17.15-17.25 Tagesschau. 17.25 Spielhölle, sketches. 17.50 Ein heikler Fall. Serie. Afl.: Ei- fersucht. 18.15 Wilhelm Busch. Serid. Afl.: Hans Huckebein, der Un- glücksrabe. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Remington Steele. Serie. Afl.: Eine alte Rechnung. 19.58 Programma-overzicht. Z0.00 ESTagesschau. 20.15 Dingsda, spelprogramma. 21.00 Report, Baden-Baden. 21.45 Flamingo Road. Serie met John Beck, Woody Brown. Pe ter Donat e.a. Afl.: Pikante Enthüllungen. De journaliste Swanson vindt het niet leuk om achter Fielding Carlyle's rug te werken, mar zij heett haar redenen om met Tyrone in zee te gaan. Tijdens haar onderzoek naar Fieldings va der kwam zij In de boeken aanwijzingen tegen voor illega le financiële transacties. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Kulturwelt: Maikiafer flieg, Va- ter... Krieg. Documentaire over de generatie die rond 1945 is geboren. 23.40 Tagesschau. 23.45 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 23.55 Einde. DUITSLAND 2 Black Beauty. Jeugdserie. Met: William Lucas. Judl Bow- ker, Roderick Shaw e.a. Afl.: Pferdedieb. (2). Ferien-express. Kinderpro gramma gepresenteerd door Anke. Die Schlümpfe. Tekenfilmse rie. Afl.: Eine Höhle voll Essen. Heute. Aansl.: Aus den L4n- dern. li Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. Die schnellste Maus von Mexiko. Tekenfilmserie. Der Bastlan. Serie. Met: Horst Janson, Lina Carstens, Karin Anselm e.a. Afl.: Ein hoff- nungsloser Spinner. Programma-overzicht. Heute. Die Reportage: Bohmische Ti ger beissen nicht, documentai re over de situatie in Tsjecho- slowakije na de Praagse Lente, 20 jaar geleden. i SHeisse Colts in harten Fausten (Return of the gun- fighter), Amerikaanse speelfilm uit 1966 van James Neilson. Met: Robert Taylor, Ana Mar tin. Chad Everett e.a. Clay Sut ton terroriseert het Texaans- Mexicaanse grensgebied. Als hij op een dag een oude, weer loze boer vermoord, wordt dat het begin van zijn ondergang. De dochter van de boer kon ontsnappen en verwitigt een vriend van de familie. Samen zweren zij niet te rusten tot Sutton boet voor zijn misda- i Heute-Journal. Actualiteiten. I Das kleine Fernsehspiel: Sü- dalrikanische Gesichter. 9 Zuid-Afrikaanse reportages. I Heute. DUITSLAND 3 17.35 Teletekstoverzicht. 18.00 Trickfilmschau, Barny bear, tekenfilmserie. 18.30 Jim Knopf und die wilde 13. Poppenspel van de Augsbur- ger Puppenkiste. Vandaag: Worn Magnetberg in die Wüs- te. 19.00 Aktuefte Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.45 Raamprogramma van de regionale studio's). 20.00 Die Wunschserie: Glanz und Elend der Kurtisanen, serie van Maurice Cazeneuve naar de roman van Honoré de Bal zac. Afl.6. Lucien is nu landei genaar en zijn huwelijk met Clothilde is in kannen en krui ken. Dan krijgt de hertog een anonieme brief waarin uit de doeken wordt gedaan hoe Lu cien aan zijn vermogen is ge komen. 21.00 Hinter dsn Kulisser dor West- falsnhslle, documentaire over dit gebouw dat al 63 jaar voor evenementen wordt gebruikt. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Mil den Augen horen, docu mentaire met aansl.: discussie. 23.15 Das Welttheater des Karl- heinz Stockhausen 3-delig filmportret van deze compo nist. Vandaag: De opera „Samstag aus Licht". 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 Anno Domini 5-delige serie over het eerste christendom en de ondergang van het Romein se Rijk. Afl.2. Valerie, comedyserie met Va lerie Harper. Tekenfilm. Children's BBC, met Simon Simon the witch. 13-delige jeugdserie. Afl.12. Day in the life 6-delige serie. Afl.4: The Vole's Tale. Newsround, jeugdjournaal. Gentle Ben. De avonturen van een jongen en zijn beer. Afl.8. Neighbours. Serie. Nieuws en weerbericht. London plus. Regionaal pro- gramma. People. Serie waarin journalist Derek Jameson het levensver haal van een aantal mensen vertelt. Afl.12. Eastenders. Familiefeuilleton. Programma overzicht voor de herfst. Juliet Bravo. Politie-serie. Afl.: Keys. Points of view. Journaal. Regionaal nieuws en weerbe- Murder One: Rehearsal for murder, Amerikaanse tv-film uit 1982. When I get to heaven. Richard Holloway, bisschop van Edin burgh, interviewt bekended personen over hun aspiraties voor de eeuwigheid. Late great Britons. 6-delige documentaire-serie. Afl.6: Cromwell. Weerbericht. BBC 2 15.30 The Italians. Portret van Italië, gezien door de ogen van tien verschillende Italianen. Afl.6: Sicilian fishermen. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Ours to keep 6-delige serie over een groep mensen, die vastbesloten is gebouwen met historische waarde te verdedi gen. Afl.3.: Millstones. 16.40 Northern arts: Martin Carthy, folk singer. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe- 17.00 Dr. Kildare, Amerikaanse se rie. Afl.5: Welcome home, dear Anna. 17.25 Wainwright on Howgill Fells. Afl.4. 17.55 Onbekend. 18.00 It's a dog's life. Afl.4. 18.30 Gardener's world, tuinierma gazine. 19.00 John Wayne In: DThe fighting seabees, Amerikaanse speel film uit 1944. 20.35 Showtime et the Apollo, jazz. 21.00 Entertainment USA II. 6-delige serie waarin Jonathan King een bezoek brengt aan Ameri kaanse steden. Afl.6: Palm 21.30 Brass tacks, serie reportages. Vandaag: On the line. 6-dellge informatieve serie over de se rieuze aspecten van sport. Afl.5. 22.00 Goorge Washington. Ameri kaanse miniserie uit 1984 In zes delen. Afl.4. 23.00 Edinburgh International Festi val Report. 23.30 Newsnight. Actualiteiten. 00.15 Weerbericht. 00.30-01.00 Open University. SKY CHANNEL 50. 17.00 The DJ Kat Show. 18.00 Branded. 18.28 The Times Headlines News. 16.30 Ritter's Cove. 18.57 The Uniroyal Weather Report 19.00 Hazel. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly 20.27 The Uniroyal Weather Report 20.30 Hawk. 21.30 Tom Jones. 21.57 The Times Headlines News. 22.00 US Senior Skins Men's Golf. 23.07 The Uniroyal Weather Report. 23.10 Isaac Stern plays Pendrecki's Violin Concerto. 00.10 Not Just a Second Fiddle (3). 00.20 William and Mary. 01.00 The 1988 US Presidential No minating Convention Live. 07.00 Closedown. SUPER CHANNEL 15.55 Weerbericht 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. 18.30 Dr. Who. 19.00 Capitol. 19.25 Weerbericht 19.30 Onedin Line. 20.30 Three of a Kind. 21.00 Outsider. 22.00 Super Channel News. 22.15 Super Channel News. 22.30 Weerbericht. 22.35 Kellogg's Tour of Britain Cy cling '88. 23.35-1.35 Music Box. MTV EUROPE 16.00 YO 16.30 Club MTV, dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 17.00 3 From 1 at 5: 17.15 Maiken Wexe. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokas. 19.00 Remote control, spelprogr. 19.30 MTV at the movies. 20.00 Take the blame. 20.30 Ray Cokes. 21.00 Week In rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Santa a la una. 17.35 Trente millions d'amis. 18.00 Recreation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Lahaye d'honneur. 20.30 Sport. 21.30 Les anlmaux du monde. 22.00 Journal Télévis*. 22.30 Entretien avec Alain Cuny. 22.40-00.25 Le lit ID Ondertiteling via Teletekst 51 Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wlt-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst £8 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in prginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-ultzending In orginele versie met ondertitels Herhaling 16.51 17.21 17.30 17.40 17.46 18.21 19.00 19.15 21.19 22.07 22.30 22.40 23.10 NCRV James Herriot e Engelse serie. Afl.: Oefening baart kunst. Triestan - liever lui dan moe - slooft zich plot seling geweldig uit. Wat zit daar nu weer achter? ËKerkepad. Route 7: Noord-Holland, kerken te kust en te keur. Haantje de voorste jeugdserie. Kijk, zo zit je in elkaar, te kenfilmserie. Afl.1: De ogen. NOS Journaal. NCRV De Stuntels. Tekenfilmse rie. ffiJa, Natuurlijk extra, na tuurprogramma. Vandaag: De renkoekoek. Presenta tie: Antoon van Hooff Kerkepad Afl.7. NOS Journaal. NCRV Kanaal 13 Nederlandse jeugdserie. Vandaag: Lus ten en lasten. Het lukt Pim en Door redelijk om als ra diopiraat in de lucht te blij ven. Maar de lol is er een beetje af. Niet te geloven. Ameri kaanse comedy-serie. Lor raine Kirby, een aantrek kelijke schatrijke weduwe, zegt de kerk een forse schenking toe. En ze heeft veel aandacht voor domi nee Gregory. Murder she wrote. Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: Knock out! Jessica raakt in de boksweretd verzeild wanneer iemand ten on rechte van moord wordt beschuldigd. Hier en nu. Actualiteiten rubriek. Dertien persoonlijke ont moetingen. Vanavond: Lt. Kol. Bosshardt uit Amster dam. NOS Journaal. NCRV Geloof in actie docu mentaire over het werk van Marcel Quartel voor het Leger des Heils in Zaïre. Einde. NEDERLAND2 TROS 15.30 Knokke Star Festival 1988, optreden van Peter Douglas en de Meisjes tij dens het Knokke Star Fes tival 88. Muzikale begelei ding: Jan Rietman. 16.12 TROS dinsdagmatinee: Tweestrijd (Love me or lea ve me), Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Charles Vidor. Met: Doris Day, James Cagney, Ca meron Mitchell e.a. De NEDERLAND 1 EO 15.30 Verwoestende krachten, natuurdocumentaire over de Rocky Mountains. 16.15 (THallo Nederland, Nederlandse kinderen in het buiten land. 16.23 Ronduit Muziek. 16.40 Lassie. 17.05 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 VOO 15.30 IS Tekenfilms. My little pony. Dennis de Bengel. 15.40 ENe- derlsnd Muziekland bij de artiesten thuis 16.30 Transformers. 16.50 dl Nederlanders overzee 17.40 MacGyver. Serie. BRT 1 16.00-17.10 Columbo, kat en muis (Try and catch me). Amerikaanse tv- film. 17.55 Nieuwe. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber Teletennis. 10.00 Tagesschau. 10.23 Helsse Colts in harten Fausten. 11.55 Um- schau. 12.10 Report. 12.55 Persover zicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 14.40 E Teletekstoverzicht. 15.00 Tages schau. 15.05 E Fury. 15.30 Frauenge- schichten, documentaire. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Raimund und das Wundsrsi, beeldverhaal. 16.25 Musik fürs Auge, documentaire over filmmuziek. 17.15 Tagesschau. 17.25 Irgsndwie und aowisao (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07.35 Edgar Kenne dy. 08.00 Breakfast time. 09.35 E Flash Gordon. 10.00 Nieuwe. 10.05 Pink Panier. 10.25 Why don't you? 10.50 Laurel and Hardy. Tekenfilm. 11.00 Nieuws. 11.05 Gentle Ben. 11.30 Play School. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Nieuws. 12.10 Fighting Devil Dogs. 12.30 Great mysteries. 13.00 Nieuws. Aansl.: The garden party. 14.00 Journaal. 14.30 Neigh bours. 14.50 Anno Domini 16.30 Valerie. 16.55 Tekenfilm. 17.10 Chil dren's BBC 17.35 The album. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 Soul in the City. 09.35 Count down. 10.35 Soft and Romantic. 11.35 The Coca-Cola Eurocharl Top 50. 12.35 Canada Calling. 13.05 Ano ther world. 14.00 City Lights. 14.30 Aak Dr. Ruth. 15.00 US College Football. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Buainesa Weekly. 08.30 Super Channel Nieuws. 08.45 Super Chan nel Nieuwe. 09.00 Music Box. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sona and Daughters. 14.00 Mualc Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Su pertime. 17.30 Formula One. MTV EUROPE 06.30 Club MTV a. 07.00 Marcel Vsnthilt. 12.00 Remote control 12.30-16.30 Meiken Wexe. Voor wie het nog niet wist: elke dag behalve in het weekend is Catweazie, in actie te zien. Een nog altijd heel genietbare serie. mooie getalenteerde Ruth Etting wordt door de agressieve promotor Mar ty Snyder overtuigd, dat zij hem als manager nodig heeft. Ruth wordt een gro te ster. TROS 18.10 fflEten uit eigen tuin, tui- niertips. Vandaag: Fruit. 18.25 Kijk TV, populaair weten schappelijk magazine. Presentatie: Wubbo Oc- kels. 18.55 De Fabeltjeskrant e Afl.: Zonnevlekken. 19.00 Bessie en Adriaan en het geheim van de schat kaart. Serie. Afl.: Een ge vaarlijke klimpartij. 19.25 Alles of niets, spelpro gramma gepresenteerd door Wim Bosboom. Cen traal staat de derde trek king van de Staatsloterij. NOS 20.00 ffiJournaal. TROS 20.29 De TROS Way of Life Show. Spelshow vanaf de Efteling gepresenteerd door Ron Brandsteder. Deze week kandidaten uit Drenthe. 22.10 TROS Aktua, aktualitei- tenmagazine. 22.40 SVan de koele meren des doods 4-delige serie uit 1982 van Nouchka van Brakel naar een roman van Frederik van Eeden. Afl.2: Overspel. Hedwig krijgt genoeg van haar echtge noot en gaat een poosje naar zee. Daar ontmoet zij de concertpianist Ritsaart Delmonte. en Degint een verhouding met hem. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Einde. NEDERLAND3 23.00 23.05 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Catweazie. Engelse jeugd serie. Afl.17. Het teken van de krab. Cinemakkie. Kinderpro gramma waarin je lachend alles te weten komt over het maken van films. Afl.: De magie van montage. Film: De vogelverschrikker met Buster Keaton. Journaal. Van gewest tot gewest. 1. Restauratie St. Servaas. 2. Das en boom. 3. Neeltje Jans. Jazz in de Meervaart (1), m.m.v. de trombonist George Lewis, de sopraan saxofonist Steve Lacy, de pianist Mischa Mengel berg e.a. Werken van The- lonious Monk. RVU 3: Tweegezicht, documen taire serie over het leven van eeneiige tweelingen. Afl.1. NOS Journaal. Republikeinse Conventie in Amerika. Nieuwe voor doven en slechthorenden. Einde. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: Passages, passanten. 20.02 Borét? 21.02 EO: Pauzedienst. 21.35 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)l 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.00 Kapel van de Kon. Luchtmacht. 20.00 Nieuws. 20.02 Kamermuziek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Operette estafette. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00-2030 NOS: Voor buitenlanders. REGIONAAL Radio Weel: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (vla kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentle 105.7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden. Verder als Ra dio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Standpunten van de Belgische Nijverheid: het V.K.W. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Zomerstemming. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 2340 „Twee tot Twee". BRT 2 17.00 Focus-korl. 17.05 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Midzomernachtsdroom. 23.30 Twee tot twee. 02.00 Einde van de uitzending. BRT 3 18.30 Wel thuis. 18.10 Aktueet. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Berliner Festwochen 1967. 21.55 Pianokwintet. 2240 Modernisme en postmodemis- MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RAOIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.30 Pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12.40 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 174» TROS Huiswerklijn op vakantie. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-174» Rijnmond getapt. Woensdag 17 augustus 1988 BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.03 Beursberichten. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 0540 Goede Morgen. Morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Omroep Limburg 124» De Supertan. 12.00- 13.00 Antwerpen apart 144» De Margrieten staan in bloei. 14.00 Dilemma. BRT 3 07.00 Goede morgen. 1. Kenwijsje. 08.15 Het klassiek ochtendconcert. 09.15 Symfonie nr. 7 in C, Havergal. 10.00 Matinee (2). 12.15 Tafelmuzlek. 13.10 The Musical Snuff Box. 14.00 Mófistofeie, opera van Boito. 1640 Symfonische muziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15