Katwi jker Berkhey nieuwe kampioen haring schoonmaken De spanning van het ech te zoekwerk BIJZONDERHEDEN dagpuzzel Peuterspeelzaal verwijt Warmond onheuse behandeling LEIDEN OMGEVING QaidseQowumt DINSDAG 16 AUGUSTUS 1988 PAG Hamburger, sperziebonen met kaassaus en aardappelen - kwark met pruimencompote Als u met z'n beiden bent dan heeft u nodig: 2 hambur gers (of rolladeschijf), 25 g margarine, 1 theelepel bloem, paprikapoeder, zout, aroma; 500 g sperziebonen, zout, ui, 10 g margarine, 1,5 dl water, half bouillonblokje, 12 g bloem, 0,5 dl melk, 40 g ge raspte kaas, peper, 1 tomaat; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 200 g pruimen, 1 dl water, 50 g suiker, (citroenaroma of - sap), 225 g kwark. Bak de hamburgers op een matig vuur in tien minuten bruin en gaar in de margarine. Leg het vlees op een warm bord. Warm de bloem al roe rende een paar minuten mee in het bakvet, voeg weinig wa ter toe en maak de jus op smaak en kleur af met papri kapoeder, zout en aroma. Haal de sperziebonen af, snijd ze een keer door en was ze. Kook de groente in weinig water met zout in twintig mi nuten gaar. Fruit de kleinge sneden ui in de margarine gla zig. voeg water en bouillon blokje toe en laat het mengsel tje vijf minuten trekken. Meng de bloem met weinig koude melk tot een klontvrij papje en verdun dit met de overige melk. Schenk het papje bij de Ui-bouillon en kook het meng sel, al roerende, twee minuten. Doe de uitgelekte sperziebo nen in een warme schaal. Roer de geraspte kaas met peper en eventueel zout door de saus en schenk de massa over de boon tjes. Garneer de schaal met partjes tomaat. Was de pruimen, snijd ze in kleinere stukken en verwijder de pitten. Breng het water aan de kook, laat er de suiker in oplossen en vervolgens de stukjes pruim in zacht worden. Laat de compote koud worden en maak hem zo nodig geuri ger met citroenaroma of pitti ger met citroensap De compo te kan desgewenst door een zeef worden gewreven als u de pruimenschillen te hard vindt. Verdeel de kwark over een persoons schaaltje en leg er de compote op. JEANNE ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling s.c.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zleken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762. 071 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 19 au gustus waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb ben. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI NATIE HOMOSEXUALITEIT 071- 221008 zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071-899375. Kantoor ?eopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. elefonische informatie over kinder bijslag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VOOR SCHOTEN - Spreekuren: ma. 19.00- 20,00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leid- seweg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIEDIENST Groenesteeg 33, Leiden. Tel. 071- 134640 of 071-144600. Hulp en Infor matie op medisch, juridisch en milieu gebied, werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke don derdag van 20.00-21.00 u. STICHTING VRIJWILLIGERS CEN TRALE Pallasstraat 1, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-33033. Begelei ding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk hulp nodig hebben. Bovendien wordt infor matie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de be reikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Lan- gegracht 246a, Leiden. Tel. 149064, Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informatie over vrijwilligers werk en cursussen of een persoonlijk gesprek. MEIDENTELEFOON Tel: 071- 141616, bereikbaar maandag 18.30- 20.00, donderdag 19.00-22.00. WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2, Leiden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en informatie): tel. 170083, 215332 of 312556. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1. beroep; 2. Europeaan; 3. staatsdienaar; 4. tegenstelling van positief. OPLOSSING •jeueBeu ;je»siu|iu e :ubbi|8»i z iJoBuegea i Inbraak in Bavo-apotheek NOORDWIJKERHOUT Door een raampje te force ren van de apotheek op het terrein van de Stichting Centrum St. Bavo in Noordwijkerhout zijn het afgelo pen weekeinde inbrekers binnengekomen. De inbraak werd maandagmorgen om negen uur ontdekt door per soneel van de Bavo. Het is nog niet bekend of er iets uit de apotheek is gestolen. Videorecorder buit inbraak ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een flatwoning aan de Vliestroom hebben inbrekers in de nacht van zaterdag op zondag een videorecorder, twee cassetterecorders, een gouden schakelarmband en twee spaarpotten met inhoud weggenomen. De inbrekers verschaften zich toegang tot het pand door een raam te vernielen. De politie heeft nog geen verdachte aan kunnen houden. Motorrijder gewond bij aanrijding LISSE Een 33-jarige motorrijder uit Lisse is gister ochtend rond negen uur ten val gekomen na een aan rijding met een 26-jarige fietser uit Lisse. Hij is met verwondingen naar het Diaconessenhuis in Heemstede gebracht. De fietser reed op de Uitermeer, ter hoogte van de Ooievaarstraat, waar aan de rechterkant auto's stonden die juist een aanrijding hadden gehad. De motorrijder dacht dat de fietser langs de auto's rechtdoor zou rij den. De fietser reed echter naar de as van de weg en sloeg plotseling linksaf op het moment dat de motor hem wilde inhalen. De uitwijkende motorrijder botste uiteindelijk tegen de stoeprand. De aanrijding die de aanleiding was van dit ongeluk, ontstond toen een 22-jarige automobilist uit Leiden een omgevallen plant in zijn auto rechtop wilde zetten. Hij verloor de macht over het stuur en reed tegen twee geparkeerde auto's. De man sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit. Een arts heeft hem ter plekke aan zijn kwetsuren behandeld. Voorstel garantiesubsidie Filmhuis LISSE Als de raad van Lisse zich achter het colle ge schaart, krijgt het Filmhuis Lisse een garantiesub sidie van duizend gulden per jaar van de gemeente. De Vereniging Filmhuis Lisse had om een subsidie gevraagd om straks ruimte te kunnen huren in het nieuwe culturele centrum in de Poelpolder. Hoewel het ledental en het bezoekertal groeien, voorziet het Filmhuis dat niet te kunnen betalen. Het college handhaaft in het voorstel de opvatting, dat het het ontmoetingscentrum eenduidige en op commerciële uitgangspunten gebaseerde tarieven moet hanteren. „Een vereniging of instelling die fi nancieel niet in staat is het volledige tarief te betalen, zal zich tot de gemeente moeten wenden ter verkrij ging van een eventuele subsidie", aldus het college. Het bestuur van het Filmhuis heeft toegezegd extra inspanningen te willen getroosten om te trachten de benodigde huurpenningen (waarvan de hoogte op dit moment nog niet bekend is) bij elkaar te krijgen. Hoeslakens gestolen ZOETERWOUDE RIJNDIJK Dieven hebben gelopen weekeinde ingebroken bij Leen Bakkei Hoge Rijndijk. Aan de achterkant van het bedr een deur opengebroken. Vervolgens werden hoezen, hoeslakens, badhanddoeken en badjass genomen ter waarde van 15.000 gulden. De diei lieten het bedrijf door de voordeur, die aan de kant kon worden geopend. Meisje valt van paard ALPHEN AAN DEN RIJN Door een val paard heeft een 11-jarig meisje uit Den Helder in Avifauna een hersenschudding en gekneusdeT opgelopen. In het recreatiepark stond een hek open waardfc paard harder ging lopen en het meisje haar ever verloor. Zij belandde tegen een paal. Ze is overga naar het ziekenhuis. KATWIJK Katwijker Dirk Berkhey is gister middag de nieuwe Neder lands Kampioen haring- schoonmaken geworden. Hij liet door in tien mi nuten 38 haringen schoon te maken 28 andere top- schoorimakers achter zich. Achteraf keurde de jury, onder leiding van de heer H. A. Kegge van het Nationaal Visbureau, twee haringen van af. Berkhey liet zijn directe con current J. Pijpers uit Spaken burg die hem vorig jaar versloeg dit keer niettemin ruimschoots achter zich. Hij ontving de beker uit handen van de Katwijkse burgemees ter mr. C.A. Bos. De kampioenschappen worden gehouden in het ka der van de Katwijkse Visserij- dagen die gistermiddag op het plein van de School voor de Zeevisvaart officieel werden geopend. Dat deed Bos met een poging een haring schoon te maken, waarbij bleek dat ook dat een vak is. Ruim 800 toeschouwers waren naar het schoolplein gekomen om te volgen hoeveel harin gen de razendsnelle schoon makers in tien minuten eet- klaar konden snijden. De tien detaillisten, of medewerken van de groothandel streden in drie ronden tegen elkaar. Ge middeld wist iedere deelne mer in die tijd 27 haringen schoon te maken. Berkhey stak daar met 36 goedgekeur de haringen duidelijk boven uit. Tweede werd J. Pijpers. Mevrouw H. Ozac uit Katwijk die op de vierde plaats terecht kwam, eindigde als beste vrouw. De voorzitter van de jury, H. A. Kegge van het Nationaal Dirk Berkhey aan de slag tijdens het kampioenschap. Uiteindelijk zouden 36 van zijn in t ten schoongemaakte haringen worden goedgekeurd. foto: henk van den(; Visbureau, noemde het resul taat van alle deelnemers dit jaar erg goed. De kwaliteit van de schoongemaakte ha ring was prima. Bij vorige wedstrijden liet dat wel eens wat te wensen over. Dat de wedstrijd op de eetlust werkt, bleek overigens nr loop. Het publiek liet toenr eens duizend haringen c het keelgat glijden. r Feest in Boekhorst VERWACHTINGEN GEWEKT OVER TRIANGEL NOORDWIJKERHOUT De Boekhorstwijk in Noordwijker hout bestaat 30 jaar. De gelijkna mige wijkvereniging viert tege lijkertijd haar eerste lustrum. Op zaterdag 27 augustus zal 's middags na een muzikale rondgang door de St. Jeanne d'Arc om 15.00 uur de vlag ge hesen worden en het wijklied gezongen worden in de dr. Schaepmanlaan. Daarna begin nen spelen voor jong en oud zo als sjoelen, kaarten, cake versie ren. Ook is er een terras georga niseerd. In de avond is er om 18.30 uur een barbecue en een optreden van een cabaretgroep de „Jampies". WARMOND De War- mondse stichting Peuter speelzaal is onheus is be handeld door het college van B en W. Dat wil de voormalige kleuterschool De Triangel toewijzen aan de Vereniging Algemene School Warmond die vol gend jaar een basisschool wil starten. Eerder was in de Knelpunten nota aangegeven dat daar de speelzaal zou komen, maar zonder overleg wil het college dat gebouw nu aan de school toewijzen. De stichting, maar ook raadsleden van VVD en CDA, zijn daar verbolgen over. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de Com missie Maatschappelijk Wel zijn en Onderwijs. Daar kreeg de stichting steun van de raadsleden Den Ouden (CDA) en Vielvoye (VVD). Zij von den eveneens dat het college verwachtingen had gewekt over de. huisvesting van de speelzaal. Zij wilden dan ook niet akkoord gaan met de nu gedane voorstellen. Burgemeester Hendrickx trok het boetekleed aan. „Het enige excuus is dat het speelt in de vakantieperiode. Maar hoewel deze voorstellen zijn gefixeerd op de nieuwe school, zijn we de peuterspeelzaal niet verge ten. In het kader van het tota le accommodatievraagstuk denken wij uiteindelijk aan nieuwbouw en daarvoor aan een goede tijdelijke oplossing". Deze verklaring nam de onze kerheid echter niet weg bij het op de publieke tribune aanwe zige bestuur van de peuter speelzaal. Mevrouw Van Ma meren: „Ons vertrouwen in het gemeentebestuur is te zeer geschokt. Wij willen eerst wat zien". In de soms emotionele discus sie liet Den Ouden weten dat wat haar betreft de peuters in de Triangel ondergebracht dienen te worden en dat voor de ASW maar tijdelijke huis vesting moet worden gereali seerd. Ook Vielvoye was niet overtuigd. De gemeente komt daardoor in een lastig parket doordat ze wettelijk verplicht is voor l oktober te besluiten over de huisvesting van de Algemene School. Als er geen beslissing valt in de komende raadsver gadering, moet er voor die tijd een extra vergadering worden belegd. VRIJWILLIGERS GRAVEN NAAR KLEIN POELGEEST De voormalige voetbalvelden aan de Kerklaan in Koude kerk zien er zo langzamer hand uit als een maanland schap. Waar nog niet zo lang geleden op een goed gemaaide grasmat menig wedstrijd werd gespeeld, waren vier weken lang nijvere zwoegers aan het werk te zien. Op het eerste gezicht leek het alle maal nogal onoverzichtelijk. Er werden overal gaten ge graven, en jongelui zaten on der het genot van muzikale klanken uit een radio met een troffel in de hand wat stenen schoon te krabben. Het zo merkamp van jeugdige arche ologen is inmiddels opgebro ken. Zij hebben de afgelopen weken verwoede pogingen gedaan om het verleden te ontdekken, voordat de funda menten van de geplande wo ningbouw aan de Kerklaan de bodemschatten voorgoed zul len bedekken. De situatie twee weken gele den: in het clubgebouw, dat nog blijk geeft van het sport verleden van het terrein, wordt aan enkele tekentafels zorgvuldig iets opgetekend, terwijl daar vlak bij iemand kreunend een volle kruiwa gen met grote blokken klei leegkiept in één van de put ten. Bij de nog in tact zijnde kleedruimtes van de Voetbal vereniging Koudekerk (WK) staat zowaar een minicam ping. Vier tentjes blijken on derdak te bieden aan de noes te arbeiders, te weten negen deelnemers en twee man kampleiding van een archeo logisch kamp van de Neder landse Jeugdbond ter Bestu dering van de Geschiedenis (NJBG). In een kamp dat twee weken duurt doen zii hun best om zo veel mogelijk gegevens over het vroegere kasteel Klein Poelgeest boven water te krijgen. Onder verantwoordelijkheid van de Archeologische Werk gemeenschap Nederland (AWN) wordt in een zomer kamp van twee maal twee weken aan de opgraving ge werkt. Het was al lang be kend dat onder de voetbalvel- Bijdrage: Sarie Katsman den aan de Kerklaan over blijfselen van Klein Poelgeest te vinden zouden zijn. Door de verplaatsing van de velden naar de Weiaedreef in ver band met de woningbouw kreeg men drie maanden de kans om wat meer te weten te komen. Per 1 september is het afgelopen, daarom moet er keihard gewerkt worden voordat de put weer dicht gaat. Hulp Ook de financiële middelen zijn niet oneindig. Om in de beperkte tijd zoveel mogelijk te kunnen doen, is de hulp in geroepen van de NJBG. Deze landelijke bond organiseert voor haar leden vele archeo logische kampen. In Koude kerk vindt de groep dat ze het er erg luxe getroffen hebben: „We kunnen hier gebruik maken van de douches en de kantine van de WK", vertelt een van hen. „Meestal moeten we blij ziin als we een bouw keet hebben of zo, geen dou ches, en een gat in de grond als toilet. Geweldig zoals we hier opgevangen worden. Erg te spreken zijn de jonge lui ook over de Koudeker- kers: „Er is hier veel belang stelling voor ons werk. Regel matig komen er mensen kij ken. Ze kennen ons al, als we in het dorp lopen spreken ze ons aan en een heleboel men sen groeten ons. Heel gezellig hoor". Gezellig is het overigens ook onderling. Hoewel er als het nodig is ook wel een pittige woorden worden gesproken, is de sfeer heel goed. Wat bezielt deze jongeren om in hun vakantie zo hard te faan zwoegen in de taaie klei? Toor een aantal is dit kamp al het tweede dat ze in deze va kantie doen. De voorliefde voor zonnen aan de Costa Del Sol en discotheekbezoek is bij deze jongelui niet aanwezig. Maarten Enderman (20), één van de kampleiders, beter be kend als „emmer" zegt desge vraagd: „Ik ben veel liever bezig in mijn vakantie. Ik verveel me dood als ik niets te doen heb. Dit is echt ont spanning voor mij. Vroeger wilde ik altijd archeoloog worden. Daar ben ik wel van teruggekomen, omdat archeo logen vaak het meest verve lende werk moeten doen zoals verslagen schrijven en zo. Ik doe veel liever het echte zoekwerk. Het leuke van op gravingen doen vind ik, dat je zoekt en ie vindt altijd wel wat. Steeds weer die hoop dat je wat tegenkomt. Dat blijft boeien. Elke keer is het weer anders. Ook al vind je steeds opnieuw 17e eeuwse scher ven, het is altijd weer anders door de context waarin je ze vindt". Echt veel spectaculairs is er niet gevonden in Koude kerk. Zelfs van de funderin gen van het kasteel is maar weinig meer terug te vinden. Een concrete plattegrond van het kasteel valt niet te ver wachten, zelfs de muurdikte is moeilijk vast te stellen. Inzet Aan de inzet van de deelne mers van het kamp ligt het in elk geval niet. Wie als leek enkele middagen meedraait en hier en daar wat hulp pro beert te bieden, ontdekt snel dat een middagje graven je een flinke spierpijn oplevert. Wie al te veel romantische ge dachten heeft over opgravin gen is gauw genezen. Het meeste werk is zwaar en er is niets romantisch aan om zwe tend in de grond te wroeten. En toch blijven de deelnemers iedere dag van negen tot vijf enthousiast bezig. Over het terrein worden overal sleuven gegraven om de sporen in de grond te kunnen vastleggen. Dit moet met de hand gebeu- moeten komen. Alle „coupes" worden ingetekend op een kaart. Uit al die gegevens hoopt men dan een indrbk te krijgen van de grootte' van het kasteel. Het precieze \werk gebeurt met de troffel. Voor zichtig wordt bijvoorbeeld een rij stenen van de fundering blootgelegd. Als je te hard handig met de troffel in de weer bent, vallen de stenen uit elkaar, dus voorzichtig heid is geboden. De bovenlaag van de grond is keihard door de zon, dus de houweel moet er ook regelmatig aan te pas komen. Alle vondsten van be lang worden in de vondsten- manden gedeponeerd. Daarna wordt alles gewassen en ge nummerd, een karwei waar iedereen de grootst mogelijke hekel aan heeft. „Vervelend en saai, omdat je dan die spanning van het zoeken niet meer hebt", vertelt de 18-jari- ge Iris, voor wie dit kamp het derde is waaraan ze heeft deelgenomen. wordt, zoal? enkele tegels die duik in het zwembad en stor- nog vtrbazingwekkend ten zich met de nog overge- Foeke Galema en Kees Teszelsky maken met de troffel voorzichtig een oude tegel los in de 18e eeuwse afvalput. foto: wim van noort ren, omdat de eventuele vondsten er heelhuids gaaf uitzien, komt iedereen meteen enthousiast kijken. Erg veel lijn zit er niet in de ginnen te vertellen over leuke vondsten. Voorwerpen uit de vondsten die ze ooit gedaan 18e eeuw liggen vrolijk naast hebben valt er heel wat leuk- 17e eeuwse overblijfselen, ste horen. De een herinnert Kloostermoppen en ijssel- zich een spinsteentje, de an- steentjes liggen hier broeder- der zijn eerste menselijk ske- lijk naast elkaar", lacht Erik Jet. Maarten Endermand: „Ik van der Most, een van de pro jectleiders van de AWN, die met een troffel een van de oude putten aan het leeg- schrapen is. „En daar zit toch heb ooit eens allemaal halzen van kruiken gevonden. Daar bleek een religieus gebruik achter gezeten te hebben. Als je dat dan weet, dan wordt mooi zo'n 300 jaar verschil zo'n vondst heel leuk. In Hat- tussen!" Hij hoopt de bodem tem heb ik vorig jaar het kleinste kasteel met de dikste muren opgegraven. Dat was van de met sloopafval ge dempte put bloot te leggen, die in de meeste gevallen door geweldig.Hetgeen natuurlijk -- de opmerking uitlokt: „En nu heb je dus een kasteel zonder muren, dat is weer eens wat anders!" een wagenwiel wordt ge vormd. In de vondstenbak liggen Jonge" tegels naast een pijpekopje uit de 17e eeuw. Even later wordt er in de put een hoektegel met een leuke afbeelding van een marskramer gevonden. Uitblazen De koffie- en lunchpauzes worden dankbaar gebruikt een of andere Koudekerkse om even ujt (e blazen. De cor- on verlaat zijn vingers^ niet veeploeg zet al dan niet voed- Juist wordt er ontdekt dat de worden heeft kunnen thuishouden en een vondstenmand heeft ge leegd. Gelukkig zat er weinig van waarde in. Voor „schat gravers" hebben de NJBG-ers geen goed woord over. Als er iets leuks gevonden zame maaltijden op tafel in de voormalige kantine van de WK. Nadat er rond vijf uur een punt achter het werk van die dag wordt gezet, nemen de deelnemers soms een gratis De NBJG, die overigens dit jaar haar dertigjarig jubileum viert, organiseert allerlei soor ten kampen voor haar leden. Vanaf 12 tot 16 jaarworden er excursiekampen opgezet. De archeologische kampen zoals die in Koudekerk zijn voor le den van 16 tot en met 25 jaar. Er zijn ook restauratiekampen en kampen voor experimente le archeologie. Wie meer van de activiteiten van de NBJG wil weten kan schrijven naar Prins Willem Alexanderhof 5, 2595 BE in Den Haag. Premiewoni goedkoper dot< snellere bouw NOORD WIJKERHQf Er is een goede* dat dit jaar 16 goe>r premiehuurwoningeJJ meer kunnen worde> bouwd in de wijk Zet in Noordwijkerhouti zei wethouder Heemf gisteravond in de co# sie financiën. 1 Als die 16 extra wonin| derdaad dit jaar Ïl worden gebouwd, valt daarmee in de oude sul regeling, waardoor det aanmerkelijk lager zal uitvallen, namelijk 603 in plaats van 800 Noordwijkerhout had v»( komende jaren in toti premiehuurwoningen |j wezen gekregen die in, burg zouden worden gl seerd. Voor dit jaar mf van die 55 er alvast 39 4 gebouwd met subsidie overige 16 waren dan v<J volgende jaar. Maar dai vallen deze laatste huik onder een nieuwe premi ling die weliswaar 10.0C|i den ineens uitkeert mai verder aanmerkelijk rt voordelig is. Bovendien den deze woningen niefe door de woningbouwvfl ging mogen worden g»i seerd maar door een pi liere belegger. |i Uiteindelijk zou dat voor 16 huizen een huur opgeï hebben van 800 gulden; geen zelfs nog boven del subsidiegrens ligt. Vand4 wethouder Heemskerk f maanden geleden al bé alles in het werk te stellt ook deze huizen dit jaar gen bouwen. Na moeilij sprekingen met de pro en de directie volkshuis^ in Zuid-Holland lijkt gaan lukken. „In dat kunnen die 16 woningi woon meegenomen wor< de bouwstroom van die i 39 woningen waarvoo menteel al wordt gehei dus de wethouder. Woningbouw huis Ter Beek mogelijk in 1( LISSE Er wordei schien al in 1988 w gen gebouwd op he rein van het voorn huis Ter Beek in D gel in Lisse. Oorspronkelijk was de gei Lisse van plan pas in 19 ningen in De Engel te h Nu wordt het terrein in 1 gel al in 1988 aangemeld provincie. Op 1 oktober vi herverdeling van de fin woningboucontjngenter) door de Provinciale Direcl de volkshuisvesting in Zui land. Hiervoor heeft Lis bouwplan in De Engel meld. Er kunnen volgens meente 43 koopwo worden gebouwd en 24 w wetwoningen door de w bouwvereniging Het Ge: lang. De gemeenteraad zich op 25 augustus ov bouwplan.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10