Alphen komt met plan voor misdaadbestrijding Nog geen uitvallers in bloemen marathon Leefbaar Leiderdorp verliest beroep over verlenen subsidie - EIDEN OMGEVING QeidóaQowumt VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1988 PAGINA 11 aan tafel bkbrood met luchtige ]ascrème en natensalade - nillepudding met nber- pruimen get arisch) dig voor twee: 1 stok- d, 2 kleine eieren, 40 g >h te margarine. 75 g ge- pte kaas, zout, peper, ci- insap: I g tomaten, zout, peper, lieer. 1 lepel azijn, tuin- hiden (bieslook, peterse- citroenmelisse, borage, basilicum), knof- melk, 1 ei, 40 g suiker, maizena, 1 pakje vanil- uiker - 4 pruimen, 2 theel- '{•/s basterdsuiker, 1 bolle- gember. fop vers stokbrood of maak j t zacht geworden brood tpperig door het 'nat' te ken (snel onder een lopen- kraan doorhalen) en ver- C?ns tien minuten in een te leggen op stand 3 of Snijd het brood schuin in den en zet het, zo mogelijk wat warm, op tafel. its de eieren en zet de ove- ingredinten klaar. Klop L eiwit stijf. Roer (dat kan in 1 v volgorde met dezelfde de) de eidooiers met de en kaas tot een \te massa. Schep de eiwit- luchtig door het kaas- ngsel en maak de crème op 3ak af mët zout, peper en oensap. Verdeel de kaasc- over eenpersoons bakjes - ;chot eitjes. de ontvelde tomaten in 1( we plakken en meng daar t, peper, suiker en azijn ir. Maak een mengseltje van geknipte tuinkruiden en mwkersfe knoflook en schep dat Le r de tomaten. ik de pudding een halve tevoren, zodat hij kan op- 't I i'en. Zet de meeste melk op. nai t ei en suiker schuimig en •sp* 3k er met maizena en de g r koude melk een papje Schenk wat hete melk bij papje, doe het mengsel in pan en aat de pudding een er iuut koken. Voeg de vanil- oo ijker toe, schenk de hete yn ding in een natgemaakte en zet deze koel weg. ■>el de pruimen in kokend ontvel ze en snijd ze in en. Meng deze met bas- <uiker en kleingesneden ber. Leg de gember-prui- i om de uit de vorm ge- idde pudding. JEANNE ITENPUZZEL 1 eds te beginnen in het vakje in het cijfer en verder gaande richting van de wijzers van de kunnen rond de genummerde V*es woorden van 4 letters van adspgende betekenis worden ver del iplant: 'fstof; T ang en slank; il erdikking van de opperhuid; K net tegenzin; j. 1|lellstof; der ervaring; elwoord. LOSSING ïeuwe woningen tor ouderen ip» Sassenheim 5ENHEIM - De gemeente enheim wil in 1989 een m otaantal woningen voor n leren gaan bouwen. Zo wil gemeente het voormalige 1 ïardenhuis De Schutse la- verbouwen tot koopappar- enten voor 55-plussers. is het de bedoeling dat het terrein van de voorma- Antoniusschool aan de Jfdstraat en het braaklig- "^,1 'de terrein aan de Wester- u sat/Jacoba van Beierenlaan i mngen voor deze leeftijds- "gorie worden neergezet. het laatste terrein moeten atie 'zen komen in de sociale [irsector. Hierover is al w geweest met de wo- 'gbouwvereniging Vooruit- leiij SSE ord sen! «r dei Geitje vergiftigd SASSENHEIM Een klein geitje, van de kinderboerderij in het Rusthoffpark in Sassen heim, is gistermiddag met ver giftigingsverschijnselen naar een dierenarts gebracht. Voor bijgangers hadden het geitje in de wei zien liggen en ver moedden dat er iets niet in orde was. Na een behandeling bij de arts is het geitje naar het politiebu reau gebracht in afwachting of het dier weer terug kan naar zijn eigen stek. De oorzaak van de vergiftiging is nog niet bekend. Ook kon de politie vanmorgen nog niet zeggen of er nog meer dieren vergiftigd zijn. Auto valt van vrachtauto SASSENHEIM Een splin- ternieuwe auto is gistermid dag rond twaalf uur zwaar beschadigd toen deze van een vrachtauto afviel. De vrachtauto vervoerde zes nieuwe auto's. De eerste auto schoof naar voren en viel toen de vrachtauto plotseling voor rood licht moest rem men op de Parklaan. De auto heeft waarschijnlijk niet goed op de handrem ge staan. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en de materiële schade betrof alleen de nieuwe wa gen. Kind ernstig gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 6-jarig jongetje uit Alphen is gistermiddag ernstig ge wond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen. Het kind stak op de Willem de Zwijgerlaan plotseling de rijbaan over. Een 24- jarige vrachtwagen chauffeur uit Alphen kon hem niet meer ont wijken. Het slachtoffer tje is met hersenletsel overgebracht naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. Autobrand OEGSTGEEST Een automobilist is gister middag erg geschrok ken toen hij plotseling rook uit zijn motorkap zag komen. De bestuur der reed in het Hella Haaseplantsoen in Oegstgeest en werd door de rookvorming gedwongen te stoppen. Even nadat hij de auto had verlaten, stond de auto in brand. De mo torruimte was even la ter in vlammen opge gaan. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De oor zaak van de brand is nog niet bekend. Vijfde Knakenrace in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Jonge- renvereniging Utopia houdt morgen de vijfde Knakenrace op het industrieterrein in Zoe terwoude Rijndijk. Op zater dag 20 augustus zal de zesde en laatste wedstrijd worden afge werkt. Kees de Goede staat momen teel aan de leiding met 23 pun ten. Hij heeft één punt voor sprong op Cock van der Hulst en drie punten op René van der Salm. Dit trio beheerst de strijd om de Zilveren Knaak. Fred van der Meer, Jan Oost- dam, Theo van Klink en Jo- han de Groot volgen op af stand. Kussengevecht bij Weipoort ZOETERWOUDE Het Zoeterwoudse buurthuis De Weipoort houdt zon dag een waterkussenge vecht nabij de boerderij van Van der Salm aan de 'Noord-Aa. Traditioneel wordt elke zomer wordt een wateractiviteit door het buurthuis georgani seerd. Het kussengevecht begint om 12.30 uur. Tot een half uur voor de start kunnen belangstellenden zich aanmelden. Het in- leggeld bedraagt ƒ2,50. Ook toeschouwers zijn welkom. Bezwaar tegen woningen Postwijk ongegrond SASSENHEIM - Het bezwaarschrift tegen de bouw van 24 vrije sectorwoningen door H. Ba der, bewoner van de Hoofdstraat in Sassen heim, is ongegrond verklaard. De commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer heeft dat gisteravond unaniem be sloten. Bader vindt dat er te snel wordt gebouwd in Postwijk, heeft bezwaar tegen de door de ge meente Sassenheim gevolgde procedure en is bang zijn uitzicht kwijt te raken. VVD-er J. van Dorssen verklaarde gisteravond wel begrip te hebben voor de bezwaren van de Hoofd straatbewoner. „Zijn villa wordt gaandeweg in gebouwd. De nieuwe woningen er om heen wij ken beduidend af van het huis van de heer Ba der". ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen aan den Rijn gaat een criminaliteits- plan ontwikkelen, waar in alle vormen van mis daadbestrijding aan de orde komen. Dat heeft het college van B en W aangekondigd in de in leidende beschouwingen over de gemeentebegro ting 1989. Aanleiding voor het plan is het ver der teruglopen van de sterkte van het politie korps tot 95,8. Daardoor wordt de politie al ge dwongen tot het maken van keuzes in haar be leid. Dat wordt nog eens versterkt omdat er min der geld beschikbaar is voor de uitvoering van taken. Het college stelt nu onom wonden dat de bestrijding van criminaliteit de hoogste prioriteit krijgt. Daarbij wordt onderstreept dat dit niet alleen een taak voor de politie is, maar ook voor het plaatselijke bestuur en voor justitie. Voor de opstelling van het criminaliteitsplan, wordt aandacht besteed aan alle vormen van misdaad, terwijl ook wordt nagegaan waar in het beleid nog gaten zitten. Mede aan de hand van statistieken worden uiteinde lijk actieplannen opgesteld voor de uitvoering van het beleid. Voorlopig is al vastgesteld dat de diefstallen uit auto's en diefstallen van fietsen en bromfietsen zeker aandacht krijgen. Dat wordt gezegd naar aanleiding van het poli- tiejaarverslag over 1987 waarin een enorme toename van dit soort diefstal is ge constateerd. Ook de bestrij ding van heling zal daarom extra ter hand worden geno men. In 1989 zal ook verder worden gegaan met de ver betering van de bedrijfsvoe ring bij de politie. Daarbij moet met name gedacht worden aan het beperken van de niet productieve de len van de diensttijd, zoals eten, persoonlijke verzorging, en overleg. Ook wordt ge dacht aan effgiciency-verbe- tering in de administratie, sa menwerking in de regio en deelname aan het op te zet ten landelijk informatiebe- Brandweer Bij de plannen voor 1989 wordt ook extra aandacht be steed aan de brandweer. Daarbij gaat het vooral om verkorten van de uitruktijd. Doordat er nu te weinig be zetting is in de kazerne is de tijd tussen brandmelding en de aankomst ter plaatse, te lang. Dat hoopt men terug te dringen door een zes-mans- bes'chikbaarheid in de kazer ne tussen 06.00 en 22.00 uur van maandag tot en met za terdag. Door personeelsgebrek is er ook te weinig aandacht voor de taken rond het naleven van de brandbeveiligingsver ordening en preventie. Door uitbreiding van de beroeps kern hoopt het college dat ook hier meer tijd voor vrij gemaakt kan worden in 1989. De rioolrechten zullen in Al phen in 1989 waarschijnlijk verhoogd moeten worden. Dat is noodzakelijk volgens het college om het onderhoud te bekostigen. Het is overi gens niet duidelijk in welke staat het gemeentelijke riool stelsel verkeert. Daarna moet een onderzoek worden inge steld. Wel is inmiddels een deel van het achterstallige onderhoud weggewerkt met behulp van de al jaarlijks be schikbare 500.000 gulden. Er blijft echter te weinig geld voor grotere rioleringsprojec ten, terwijl voor de komende jaren wel wordt gerekend met kostbaar herstelwerk. Werkgelegenheid Het college vraagt verder aandacht voor het werkgele genheidsbeleid. Tot het jaar 2000 zal de beroepsbevolking van Alphen gemiddeld toe nemen met 600 per jaar. Om die mensen aan werk te hel pen moet de komende jaren de economische groei gesti muleerd worden. De werkge legenheid in Alphen is voor het overgrote deel te vinden in midden- en kleinbedrijf. Om bedrijven te behouden en nieuwe aan te trekken zal veel aandacht worden be steed aan de verzorging en ontsluiting van industrieter reinen. Dat is te meer nodig omdat wordt voorzien dat Al phen binnen twee jaar een tekort aan bedrijfsterreinen kan hebben. Daarom wil de gemeente spoed zetten achter de uitbreiding van de be drijfsterreinen Molenwete ring en, later, Hoorn-West. Echtpaar Hoogervorst 50 jaar getrouwd Het echtpaar J. Hoogervorst-Jansen, woonachtig aan de Narcissenlaan 172 in Oegstgeest. vierde deze week het 50-jarig huwelijkfeest. Jac. J. Hoogervorst heeft altijd in de agrarische sector ge werkt. In 1939 trad hij in dienst bij het klooster Duinzicht. In de kloostertuin verbouwde hij groen ten en aardappelen en verder was hij de tuinman van het huidige Bos van Wijckerslooth. In 1957 verhuisde het echtpaar Hoogervorst naar de Rhijngeesterstraatweg om gedurende 20 jaar in dienst van het RK-kerkbestuur het patronaatsgebouw van de Willibrordparochie te gaan runnen. Mevrouw Hoogervorst-Jansen was naast haar werk in het patronaatsgebouw onder meer voorzit ster van de Katholieke Arbeiders Vrouwenbeweging (KAV) en is nu nog bestuurslid van het Oegst- geester Damescontact. Haar echtgenoot was lid van de vrijwillige brandweer in Oegstgeest. Het echtpaar Hoogervorst heeft drie zonen en twee dochters. Vier van de kinderen kwamen als twee tweelingen ter wereld. Morgen wordt de halve eeuw herdacht met een eucharistieviering in de Willi- brordkerk om 15.30 uur en aansluitend een receptie van 16.30 tot 17.30 uur in het voormalige patronaatsgebouw, dat tegenwoordig La France heet. foto: henk van den ende SCHEVENINGEN Er is naar Scheveningen. Een tocht derde werden Arco de Graaf Dijk. Als vijfde eindigde Frans nog geen enkele uitvaller in van 44 kilometer met in Gel- en Johan Eerdekens. Zesde van Niekerk uit Warmond en de bloemen-rolstoelmarathon derswoude een tijdrit over 5 werd Michel Jonkman uit 22ste werd Jan de Jong uit Ter van dit jaar. De atleten hebben kilometer. Oude Wetering. In de B-cate- Aar. heel wat kilometers afgelegd. Bij de tijdrit in Gelderswoude gorie werd Adrie Valkenbrug De gele trui zit vandaag om de Zo werd een toertocht gereden werd Huub Nelisse eerste in eerste, tweede werd Kurt de schouders van Huub Nelisse. van Zoeterwoude/Rijndijk de A-categorie. Tweede en Weerdt en derde Piet van Vandaag rijden de renners een De deelnemers aan de rol stoelmarathon passeren de Scheveningse vuurtoren. foto: peter van mulken parcours op het Swift terrein in Leiden. Volgens de organi satie is de sfeer nog steeds uit stekend hoewel de vermoeid heid gaat toeslaan. Morgen fi nishen de atleten in Oegst geest. Orgelconcert Liefhebbers van orgelspel krijgen op zaterdag 13 augus tus de kans in de St. Agatha- kerk in Lisse een open speel middag te bezoeken. Van 14.00 tot 18.00 uur kan men het Ademaorgel bespelen te- 'èen 7,50 gulden per kwartier. De toegang voor luisteraars is vrij. De open speelmiddagen die elke tweede zaterdag van de maand worden georgani seerd zijn ter ondersteuning van het Orgelfonds. Prestatieloop De jaarlijks terugkerende Jeugdprestatie en Wedstrijd- loop van de Stichting Jeug- drecreatie Sassenheim wordt op zaterdagmiddag 13 augus tus gehouden. De start en fi nish is op het Sportpark aan de Menneweg. Men kan zich vanaf één uur inschrijven op het Sportpark. Het inschrijf geld voor de jeugd tot en met 13 jaar is 2,50 gulden en vanaf 13 iaar kost de inschrijving 4 gulden. De jeugd tot en met 13 jaar kan meedoen aan de 2 kilometer, jeugd van 13 tot 17 jaar aan de loop van 4 kilome ter. De 4, 8 of 12 kilometer kan gelopen worden door da mes, heren en veteranen da mes en heren. De start van de jeugdloop is om 14.30 uur en de prestatie- en wedstrijdloop 4, 8 of 12 kilometer start om 15.00 uur. Markt De Noordwijkse vereniging De Oude Dorpskern houdt op zaterdag 13 augustus op het Lindenplein in Noorawijk- Binnen een kunst- en antiek markt. De markt wordt ge houden van 10.00 tot 18.00 uur. Er zijn onder andere kristal, zilver, aardewerk, postzegels, prenten en koper op de markt te vinden. Smalspoor Er komen nog vijf zaterdagen waarop men zich met de smalspoor stoomtrein door de duinen van Katwijk kan la ten vervoeren. Ér wordt ge bruik gemaakt van histori sche stoomlocomotieven, die vroeger op de industriële smalspoorlijnen van aanne mers en steenfabrieken heb ben gereden en die nu voor de personentreinen in de dui nen staan. Men kan nog mee op 13, 20 en 27 augustus en op 3 en 10 september. De trein vertrekt op ieder uur tussen 1000 en 17.00 uur. De rit duurt ongeveer 50 minuten en het vertrekpunt is in de Kat- wijkse Zuid-duinen. Voor meer inlichtingen: Nederland se Smalspoorweg Stichting, Postbus 2029, 2220 BA Kat wijk. Rosa King De zangeres Rosa King is zon dag 14 augustus hoofdpersoon in „Jazz at the beach" in het Beach Hotel aan de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noord wijk. Zij wordt bege leid door het huisorkest onder leiding van Hans Keune. Rosa King verzorgt het vocale ge deelte en zal tevens de tenor sax bespelen. Het optreden begint om 17.00 uur LEIDERDORP De Stichting Leefbaar Lei derdorp komt niet voor subsidiëring in het kader van het Welzijnsprogram- ma 1988 in aanmerking. De activiteiten die de stichting ontplooit vol doen niet aan de uitgangs punten van het beleid van de gemeente Leiderdorp op het gebied van het so ciaal-culturele werk. Met dat standpunt handhaaft de gemeentelijke commissie Beroeps- en Bezwaarschriften de eerdere weigering om sub sidie te verlenen. Leefbaar Leiderdorp meent aanspraak te kunnen maken op een ge meentelijke bijdrage van 50.000 gulden. In eerste instan tie ging het om een startsubsi die. De aanvraag daarvoor werd door het gemeentebe stuur van Leiderdorp zonder veel omhaal van woorden af gewezen. De commissie Beroep- en Be zwaarschriften vindt dat af gezien van een procedure- efout die weigering terecht was. Het tweede subsidiever zoek in het kader van het Welzijqsprogramma heeft nu hetzelfde lot ondergaan. De commissie heeft daarmee de opvatting van Leefbaar Leiderdorp dat milieuzorg tot het welzijnsterrein behoort naast zich neergelegd. Ook voor de suggestie dat Leefbaar Leiderdorp educatief bezig is, was de commissie niet gevoe lig- Tijdens de mondelinge behan deling van het bezwaarschrift van de stichting Leefbaar Lei derdorp betoogde de heer A. de Vrind dat aantoonbare acti viteit wordt ontplooid op het gebied van de milieuzorg. Naar de mening van De Vrind zou het een goede zaak zijn de Stichting Leefbaar Leiderdorp te subsidiëren, omdat „zij toch voorziet in een gat in de markt". Overnachting in Doe-het-zelf-dorp RIJPWETERING Het Rijpweteringse hutten- dorp, dat deze week is ge bouwd door de plaatselij ke jeugd heeft van de bouwers de naam „Doe- het-zelf-dorp" gekregen. In totaal eenentwintig wel doortimmerde bouwsels zijn deze week verrezen op het trapveld bij de H.P. van der Poellaan. De hutten waren van een dusdanige kwaliteit dat de leiding van de Vakan- tiespelen ze goedkeurde om er in te overnachten. Van die ge legenheid maakten 69 kinde ren gebruik. Gisterenavond werden ze in de tent, die in Doe-het-zelf- dorp staat opgesteld, bezigge houden met -een play-back- show en bingo. Eerder op de dag hielden de kinderen rom melmarkt en trad er een clown op. De kinderen hebben vanmorgen een barbecue ge houden, waarna vanmiddag de bouwsels weer zijn afgebro ken. De afgelopen week kwa men dagelijks rond de hon derd kinderen naar de hutten- bouw en naar het „open huis" in de tent. Daar hielden zij zich bezig met verven, kleien, plakken, naaien en sieraden maken. Nieuw dit jaar was het emailleren van een bierviltjes en bloemschikken. TE HARD DOOR BOCHT LEIDSCHENDAM Een 27- jarige automobilist uit Leid- schendam heeft vannacht veel schade veroorzaakt. De man reed rond half twee in de Nieuwstraat in zijn woon plaats. Na een scherpe bocht verloor hij de macht over het stuur en botste tegen het hek van het Gemeentelijk Energie bedrijf. Het hek werd zwaar' beschadigd. Een tegen dit hek geparkeerde motor raakte to tal-loss. De man verkeerde on der invloed van alcohol. Hij raakte niet gewond. Bekeuringen bij gordelcontrole ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft gis terochtend en -middag 28 au tomobilisten op de bon geslin gerd omdat zij hun autogordel niet om hadden. Ook werden vier bromfietsers bekeurd om dat zij op een opgevoerde brommer reden. De politie heeft gisterochtend op de Prins Bernhardlaan tussen tien en twaalf gecontroleerd en 's middags tussen één uur en half drie.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11