DYS maakt voor blinden-televisie „zichtbaar" RADIO/TELEVISIE CcidócSotuant DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1988 PAGINA I NCRV verfilmt werk Wilmink ENSCHEDE - De NCRV start op 31 augustus de opnamen voor een tv-spel gebaseerd op het werk van Willem Wil mink. De NCRV draait de film, kortweg „Kees" geheten, op lokatie in Ootmarsum, Enschede, Rijssen en Deventer. De Hilversumse omroep put zijn acteurs voornamelijk uit re gionale amateurgezelschappen uit Twente en Salland, maar ook Herman Finkers komt in beeld als de vader van het jon getje. Kees" is volgens een zegsvrouw van de omroep een bewerking van „Het verkeerde pannetje" en „Ver van de stad" van Wilmink. „Kees" speelt in de oorlogsjaren en de NCRV wil de film in december uitzenden. De omroep, eerder al in de regio actief met het „Twentsch Paradijs", be looft op voorhand dat „Kees" een „echt streekverhaal" wordt. De naam van de hoofdrolspeler wil de voorlichtster evenwel niet kwijt: „We hebben de arbeidsinspectie beloofd dat er geen artikelen komen over 't hoofdpersoontje. Maar het is een heel leuk Twents jongetje. Of kwam ie nou uit Sal land...?" Jazzfestival Meervaart horizontaal op Radio 4 HILVERSUM NOS- en VARA-radio doen vanaf vanavond in een horizontale programmering verslag van het achttiende NOS Jazzfes tival, dat tot en met zondag plaatsvindt in de Amster damse Meervaart. Op de vier festivaldagen zendt de NOS Radio (Radio 4 om 23.00 uur) een magazine- programma uit, dat vrijdag overigens een half uur eerder begint. In deze uitzen dingen zijn opnamen te ho ren van eerder die avond ge speelde concerten, mogelijk met live-fragmenten van een concert dat op dat moment gaande is, interviews met musici en impressies van an dere facetten van het festi val. De presentatie is in han den van Aad Bos en Joop van Zijl. Op de aansluitende maan dagavond zendt de VARA (Radio 4 om 22.00 uur) opna men uit van twee concerten, die tijdens het festival te ho ren waren. Het betreft Mi- chele Rosewomans's New Yor-Uba en het Bobby Hut- cherson Quartet. VARA-radio brengt op 22 augustus, in de gebruikelijke tijd van „Jazz op Vier" (Ra dio 4 om 22.00 uur), opnamen van de finale van het NOS Jazzpodium, het aan het fes tival verbonden concours voor niet-professionele musi- NOS-radio zal vanaf oktober de opnamen van alle concer ten integraal, maar verdeeld in wekelijkse blokjes van on geveer een half uur, uitzen den in het programma „NOS-jazz" op vrijdagavond (Radio 4 om 23.00 uur). NEW YORK Televisie voor blinden. Een onmo gelijke vereniging van twee met elkaar tegen strijdige gegevens. Net zo iets als radio voor doven. Vergelijkbaar met de stratemaker op zee. Op het eerste gezicht, wel licht. Maar de techniek schreidt voort: deze week werd in Californië een speciale voorpremière voor blinden en slecht zienden georganiseerd van „Tucker", de nieuwe film van Francis Ford Coppola en in een aantal Amerikaanse steden, waaronder New York, Milwaukee, Dallas en Pensacola, loopt al enige tijd bij tien PBS televisie stations een experiment met programma's die spe ciaal op deze doelgroep zijn afgestemd. Het experiment van de pu blieke tv-stations gaat onder de noemer „Descriptive Video Services" (DVS) de lucht in en behelst telkens een uur lang een programma, waar van het audio-gedeelte is 'ver stevigd'. Deze extra geluids informatie wordt via het tweede stereokanaal in mono uitgezonden. De programma's die voor de blinden en slecht zienden worden bewerkt, zijn meestal toneelstukken, televi sie-films en natuurprogram ma's. Het aardige is dat niet- visueel gehandicapten ge woon naar de uitzending kun nen kijken met het normale geluid via één stereokanaal, terwijl de blinde naar hetzelf de programma kan kijken via het andere stereokanaal, waarop een minutieuze be schrijving te horen is van de beelden die worden getoond. Het experiment begon op 18 januari en wordt voorlopig tot het eind van het jaar voortge zet. Het is een initiatief van het publieke WGBH in Bos ton, in samenwerking met het blindeninstituut Washington Ear. Positief Margaret Pfansteihl, de voor zitter van Washington Ear, heeft het systeem bedacht. In het radio- en tv-vakblad Elec tronic Media zegt ze: „Wan neer je naar een programma kijkt, is het geluid vaak on dergeschikt. Het zal mensen die normaal goed kunnen zien dar. ook niet opvallen dat er heel veel pauzes zitten in de dialogen, die veelal met wat achtergrondmuziek worden opgevuld. Die pauzes zijn lang genoeg om in korte, duidelij ke bewoordingen het beeld te beschrijven. Eigenlijk werkt de stem, die het beeld be schrijft, als de vervanger van de camera. Lichaamsbewegin gen, woordgrapjes, gezicht suitdrukkingen, voorwerpen, landschappen, die blinden of slechtzienden altijd moeten missen wanneer zij naar de televisie kijken, kunnen nu wel worden overgebracht". Het experiment loopt met op zet over een lange periode. Óp die manier hopen de initia tiefnemers een zo goed moge lijk oordeel te krijgen van de doelgroep en de producenten over eventuele voortzetting van dit systeem. Tot op heden hebben blindenverenigingen en individuele slechtzienden zeer positief gereageerd. Televisie voor blinden is een dure grap. Elk programma moet worden bekeken, beschreven en ingelezen. De bewerking van Pfansteihl: „De deelnemende stations krijgen telefoontjes voor meer van dit soort pro gramma's, terwijl zenders in gebieden waar de proef niet is te zien, reacties krijgen om het experiment over te ne men". Het idee voor „Blinden-televi sie" is niet nieuw en me vrouw Pfansteihl is een zeer militante voorvechtster voor de ontsluiting van de beelden de kunsten voor blinden. Zo heeft zij al eerder in de thea ters in Washington voor een gelijksoortig experiment ge zorgd: blinden en slechtzien den konden bij de ingang een FM-ontvangertje krijgen, waarmee het geluid van een zwak zendertje kon worden opgevangen. De zender stond achter de coulissen en op de voorste rij zat in een klein hokje een vrijwilliger die mondeling verslag deed van alles wat er op het toneel ge beurde. Dit "theater voor blinden" bestaat nog steeds. Vrijwilligers Het DVS-experiment is in 1986 gestart bij het station in Boston: toen dat aansloeg, is WGBH begonnen met de fondswerving voor het veel omvangrijkere experiment dat dit jaar loopt. Goedkoop is het niet: er moet immers een tweede geluidssignaal worden gemaakt, dat synchroon loopt met het eerste, reguliere sig naal en met het beeld. Boven dien moet iemand het hele programma bekijken en be schrijven. Het bewerken van een programma van een uur kost al snel enkele dagen, waarna de beschrijvingen moeten worden ingelezen en de geluidsband gemonteerd. Omdat dit redactionele werk zo duur is, wordt dat door vrijwilligers gedaan. Of het experiment wordt voortgezet in de vorm van een vaste programmering, is nog niet bekend. Zeker is dat er in de Verenigde Staten veel belangstelling bestaat voor deze proef. Internatio naal gezien zijn er nog niet zoveel reacties geweest, maar dat komt voornamelijk omdat veel buitenlandse blindenor- ganisaties nog niet op de hoogte zijn van deze nieuwe ontwikkeling. Een ontwikke ling overigens, die navolging krijgt van de filmindustrie. De speciale vertoning van „Tucker", de laatste film van Francis Ford Coppola, is daar een voorbeeld van. Dat ge beurde op dezelfde wijze als in het theater in Washington, met een FM-zendertje. De re den voor deze voorvertoning was dat een groot aantal blin den en slechtzienden aan de opnamen van de film had meegewerkt. De reacties wa ren overweldigend. Een di recteur van Universal Studios na afloop in het amusements journaal „Entertainment To night": „Ik ben verbaasd over het feit dat we op deze manier een zo grote groep, die altijd verstoken is gebleven van de visuele media, plotseling kun nen ontsluiten. Zeker bij films is het niet zo'n groot probleem om extra kopieën te maken met een speciale geluidsband. Ik denk dan ook zeker dat de grote studio's in de toekomst vaaker gebruik zullen maken van het DVS-systeem". EDWIN BAKKER 15.30 De Onedin Lijn Engelse serie. Affl.19: Hand- en spandiensten. James zoekt wanhopig naar mo gelijkheden om de Onedin Stoomvaart Maatschappij weer in zijn macht te krij- 16.20 De natuur en de mens Spaanse serie natuurop namen. Afl.: Kraaiachti- 17.23 Barney Beer. Tekenfilm. Afl.: Barney en de haas. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.40 VARA'S kindermenu: De troetelbeertjes Afl.: Mi- neke de droomster/Circus Koudhart. 18.03 Jem Amerikaanse teken filmserie. 18.25 Lucky Luke Tekenfilm serie. Afl.: De zingende draad. 18.50 Kwik en Flupke. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.17 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens. 19.48 Howard's way Engelse serie. Afl. 19. Charles Frère annuleert een grote order voor bulldozers om Ken Masters onder druk te zet ten. De journalist Windom mag er geen artikel over schrijven. 20.38 Wrange vruchten. (Poulet au vinaigre), Franse thriller uit 1985 van Claude Cha- brol. Dokter Morasseau, notaris Lavoisier en slager Filiol zijn de notabelen van een Frans provinciestadje. Gezamenlijk spannen ze zich in voor een ontwikke lingsproject, maar daar voor hebben ze de grond nodig van mevrouw Cuno en haar zoon Louis, de plaatselijke postbode... NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.32 Reilly, meester spion Engelse serie. Afl. 11: De laatste reis. De dood van Savinkov is voor Reilly het bewijs, dat „Het vertrouwen" een uitvin ding van de Cheka is. Hij is uit op wraak. NEDERLAND2 AVRO 15.30 Die Schwarzwaldklinik. Serie. Afl. 18: Der Wert des Lebens. 16.15 The kid from Brooklyn. Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Norman McLe- od. Met: Danny Kaye, Vir ginia Mayo, Eve Arden, 18.55 19.00 20.00 20.29 ^Kokkerellen special. Culinair magazine met Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij. Vandaag: Fruit van ver. The Real Ghostbusters. Tekenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbus ters. Afl. 19: Egons oom. De Fabeltjeskrant. Afl.: De kuil vooreen ander. Airwolf. Amerikaanse se rie. Afl. 10: Sweet britches. Airwolf schiet zijn oude makker Stringfellow, die in moeilijkheden zit, te hulp. De reis leidt naar de Afri can Hunt Club Ranch in Texas, waar intussen vreemde zaken plaatsvin den. NOS ixJournaal. AVRO Een lot voor Artis. Spel- programma vanuit het 150-jarige Artis in Amster dam. Presentatie: Myrna Goossen en Fred Oster. Afl.4. AVRO's televizier. Actua liteitenrubriek. De afgelo pen weken heeft de AVRO de vierdelige BBC-docu- mentaire „The War in Ko rea" uitgezonden, over de oorlog in Korea. Vanavond praat Pieter Varekamp met Nederlanders die in deze oorlog gevochten hebben. In totaal dienden 4000 Nederlanders in het Nederlandse detachement van de Verenigde Naties. Hiervan sneuvelden 120 man en raakten vele hon derden gewond. Voorts namen 1100 man van de Koninklijke Marine deel aan de strijd. Voor velen van hen is deelname aan deze oorlog een ervaring geweest waar ze nog da gelijks mee bezig zijn. Internationaal Muziek concours Scheveningen. Vandaag: Emmanuel Pa- hud en Samuel Coles, fluit, m.m.v. het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Kenneth Montgomery. Presentatie: Ceesvan Drongelen. Ontdek je plekje Van daag: Aardenburg. Annemarie Grewel in „Tand om FOTO: ANP NOS 23.50 Journaal. AVRO 23.55 Wilhelmus. NEDERLAND3 NOS 18.30 Nieuws voor doven enft slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Catweazle. Engelse jeugd-li serie. Afl.: De toverspreuk. Door de Himalaya Edmund Hillary. Afl. 1 prijs van de vooruitganc (2). 20.00 Journaal. RVU 21.20 Sta op je stuk «Document taire serie over zelfverde-, diging voor vrouwen. Afl.1. NOS 21.50 Albert b.v. tv-film van lne-« ke Houtman. Met: Niels van 't Hoff, Natasa Hanu- sova, Jeff Nassenstein e.a. 22.10 Wimpels voor Den Haagt Reportage over het ont- j staan en de plaatsing van s een kunstwerk, gemaak£ doorMarte Röling. 22.30 Journaal. 22.40-22.45 Nieuws voor dovend en slechthorenden. LOKATEL (Alleen op de Haagse ka bel) i 19.30 Kinderteevee. Ernst, Bob 5 bieen de Rest(Herh.). 19.40 Gefeliciteerd. Korte speel film waarin Murat merk dat er thuis wat vreemd! gaande is. 20.30-22.00 Boulevard 66. Zo]1 merprogramma vanuit heu Paard van Troje. met o.aj' Den Haag in het nieuw (weekoverzicht). Weerpraatje met Peter Asj sem. Het Forum, actualijl teiten. Vakantiewerk, rel portage over bezighedefe van scholieren. Lokatel\i magazine. Zon in Scheve ningen, een impressie overj een dagje strand en Kijkerj| spost. Muzikale omlijstini wordt verzorgd door he] trio Tom Cat-team. BRT 1 16.00 De verovering van het Westen (How the West was won) 14- delige Amerikaanse serie van Burt Kennedy en Daniel Mann. Met: James Arness, Eva Maria Saint, Bruce Boxleitner e.a. Afl. 14 (slot): De onschuldige. (The innocent). 17.30 Einde. 17.55 Nieuws. 16.00 Tik Tak Animatieserie. Afl: 43. 18.05 Plons Afl.: Plons en het weerhhuisje. 18.10 Fame, Amerikaanse jeugdse rie. Met: Debbie Allen, Lee Curreri e.a. Afl.: Een vriend in nood. (Friend in need). 18.58 Juke Box. 19.05 België bierland, documentaire over Belgische streekbieren, het brouwproces, legenden en koken met bier. 19.40 Mededelingen en programma overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Sinja Mosa, 85-delige Brazili aanse serie van Reynaldo Bou- ry en Jayme Monjardin, naar het boek van Maria Dennone Pacheco Fernandez en de poë zie van Castro Alves. Met: Lu- celia Santos. Ruben de Falco, Chica Xavier e.a. Afl.46. 21.10 Panorama. Vandaag: Stad aan de stroom, Westduitse repor tage over Kisangani of Stan- leystad in de voormalige Belgi sche kolonie Congo. Nu een verkommernede provincie hoofdstad waar Article 15 („Se débrouiller") centraal staat. 22.00 Dallas, Amerikaanse serie over het wel en wee van de familie Ewing. Met: Larry Hagman, Linda Gray. Patrick Duffy e.a. Afl.: De brave jongen. (Last of the good guys). 22.50 Nieuws. Aansl.: Coda. Einsa- me Blumen, van Robert Schu mann, uitgevoerd door Jan Vermeulen, piano. 23.10 Einde. RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 L'écran do vacances met om: 18.15 Alice au Pays de merveilles; 18.40 Croc-Notes; 18.45 Snorky; 18.55 Mimi Cracra. 19.00 Journaal. 19.03 Ce eoir. Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir, consumenten rubriek. Vandaag: Vruchten- 20.20 Je suis photogénique (Sono fotogenico), Italiaanse filmko medie uit 1980 van Dino Risi. Met: Renato Pozzetto, Edwige Fenech, Aldo Maccione e.a. Tonio woont in een klein dorp aan het Lago Maggiore. Zijn grote idool is Robert Mitchum en op een dag besluit hij zijn geluk te beproeven in Rome. 22.05 Les ateliers du réve ou les trands studios dans Ie monde, erie over de wereld van de film. Een kijkje achter de schermen van de filmindustrie in verschillende landen. Afl. 1 Cent fleurs pour la Chlne. Pre sentatie: Jeanne Moreau. 23.05 Laatste nieuws. 23.35 Einde. Duitsland Op Duitsland 3 is om 23.15 u. het eerste deel te zien van een 3- delig Engels filmportret over Charlie Chaplin. FOTO: SP. DUITSLAND 1 15.30 Die Würze des Lebens, docu mentaireserie over specerijen. Vandaag: Peper (1). 16.00 Die Trickfilmschau. 16.16 mDieMarchenbraut, kinderse rie. Afl.: Glückliches Ende. 16.45 CETiere in Spanien. Natuurdo- cumentaireserie. Afl.: De vlucht van de havikken. 17.10 Die kleine Dampflok. Teken filmserie. 17.15 Tagesschau. 17.25 Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Blumen des Bösen. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 Dexter-Brüder...bitte kom men, serie. Afl.: Der Trick mit dem Dynamit. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 UlTagesschau. 20.15 Gesucht wird....sauberea Trin- kwasser. Documentaire over de vervuiling van het grondwa ter en de gevolgen daarvan voor de drinkwatervoorziening. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 CD 13. Internationale Circus- Festival von Monte Carlo. Hoogtepunten uit het sterren gala gepresenteerd door Ger hard Schmitt-Thiel. 22.30 Tagesthemen., Actualiteiten. 23.00 Kas8en8turtz tv-spel van Rolf Silber. Met: Christoph Ma- rius Ohrt, Britta Pohland, Tilo Prückner e.a. Erich Bauer- mann, een oppassende bank bediende, wordt tijdens en bruiloftsfeest verliefd op de vrijgevochten Franzi. Zijn plot selinge verandering van ge drag is niet bevorderlijk voor zijn carrière. 00.25 Tagesschau. 00.30 Nachtgodanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.35 Einde. DUITSLAND 2 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty, jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Stacy Dor- ning, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Jenny ist verhext. 16.00 Ferienexpress, gevarieerd ma gazine. Presentatie: Anke en Wolfgang. 16.40 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. Afl.: Hefty wird ein Riese. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.10 El Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.45 Die (alle des Harry Fox, serie met Jack Warden, John Rubin stein, Penny Peyser e.a. Afl.: Die Stunde der Wahrheit. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der grosse Preis, spelpro- gramma in het kader van de actie Sorgenking. Presentatie: Wim Thoelke. 20.50 Die grosse Hilfe, verslag van de actie Sorgenkind. 21.00 Vorfahrt, motor-magazine met Karl Senne. 21.45 Heute-journal. 22.10 Was nun...? Vragen van Klaus bresser en Klaus-Peter Sie- gloch aan een bekend politi- 23.10 Ingmar Bergmann: Aus dem Leben der Marionetten TV- film van Ingmar Bergmann. Met: Christine Buchegger, Martin Benrath, Robert Atzorn e.a. In plaats van zijn echtge note vermoordt Peter Enger- man een prostituée. Zijn psy chiater zegt hem zijn moord- fantasieën vooral ernstig te ne men, maar biedt hem geen hulp. In tegendeel, deze is er alleen op uit Peters vrouw Ka- tarina tot een slippertje over te 00.50 Heute. DUITSLAND 3 17.35 Teletekstoverzicht. 18.00 Ferdy. Kinderserie. Afl.24: Auf Schatzsuche. 18.25 Het programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's). 20.00 Dor schóne Schein des Reichtums (Signes extérieurs de richesse), Franse speelfilm uit 1984 van Jacques Monnet. Met: Claude Brasseur, Josiane Balasko, Jean-Pierre Marielle e.a. De Parijse dierenarts Gigl leidt een onbekommerd leven. Eén ding klopt er echter niet: hij betaalt te weinig belasting. En dat is een doorn in het oog voor inspectrice Bèatrice Grund. Gigi denkt het ook met haar wel op een akkoordje te kunnen gooien. 21.32 West 3 Aktuell. 21.45 Genossen. Serie portretten van Russische burgers. Afl.8: Abdugaffar Chakulov, restau rateur van moskeeën en scho len in de Afghaanse stad Sa- markand. 22.30 Auch ich in Arkadien, docu mentaire over Goethe's Italië- nische Reise. 23.15 (K+ZW) Der unbekannte Chaplin 3-dellg Engels film portret over Charlie Chaplin. Afl. 1Meine glücklichsten Jah- 00.07 Laatste nieuws. BBC 1 16.35 Gardeners direct line. Vragen op het gebied van tuinieren. 17.05 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC. 17.15 Scruffy, 3-delige serie. Afl.2. 17.35 Fast forward. 6-delige serie. Afl.6. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 Move it. Serie sportprogram ma's. Afl.7 18.35 Neighbours. Serie. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. Regionaal nieuwsmagazlne. 20.00 Top of the pops. 20.30 Eastenders. Familiefeuilleton. 2-1.00 Bodymatters. Vandaag: The beat goes on, documentaire over het menselijk hart. 21.30 Bread 13-delige serie rond de familie Boswell in Liverpool. Afl.9. Met: Jean Boht. Peter Howitt, Victor McGuire e.a. 22.00 Journaal. 22.24 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 The monocled mutineer 4- dellge serie geschreven door Alan Bleasdale naar een waar- gebeurd verhaal uit de Eerste Wereldoorlog. Afl.1: The ma king of a hero. 23.40 Esther interviews... Esther Rantzen praat met Rt. Hon. David Owen, M.P. 00.10 Senior Golf. 01.00 Weerbericht. 01.05 Einde. BBC 2 15.30 The Italians, portret van Italië gezien door de ogen van tien verschillende Italianen. Afl.: The Mayor of Montemilone. 16.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. Aansl.: Ours to keep 6- delige serie over een groep mensen, die vastbesloten is gebouwen met historische waarde te verdedigen. Afl.2. 16.40 Northern arts: John Atkin, sculptor. 16.50 Nieuwsoverzicht en -weerbe- 16.53 Regionaal nieuws en weerbe- 17.00 Dr. Kildare Amerikaanse doktersserie. Afl.: Oast the golden couple. 17.25 Boating Butler, Tony Butler maakt een boottocht op de ri vieren en kanalen van de Mid lands. Afl.1. 17.55 Class of '81k 18.30 Eating out with Tovey. Afl.1 van een serie waarin restaura teur John Tovey op zoek gaat naar de beste eetadressen van het Lake District. 19.00 Abbott Costello in: E Buck privates come home. Ameri kaanse speelfilm uit 1947 van Charles Barton. 20.15 Wildlife on two, natuurserie. 20.40 Comrades. Informatieve serie over het leven in Rusland. Afl.4: De oogst van oktober. 21.20 The artist: Masacchio, a view of mankind. 22.00 The travel show. Toeristisch magazine. 22.30 The Paul Daniels Magic show. 23.15 Police Powers, informatieve serie. Deel.6: Blue and Black. 23.45 Newsnight. Actualiteiten. 00.30 Weerbericht. 00.35 Weokend outlook Open Uni versity. 00.40 Open University. SKY CHANNEL 15.00 US College Football. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. 18.00 Branded. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Ritter'8 Cove. 18.57 The Uniroyal Weather Report. 19.00 Hazel. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Emergency. 21.22 The Uniroyal Weather Report. 21.25 Canon Fashion TV. 21.52 The Times Headline News. 21.58 1988 Monroe C.A.R.T. 23.00 The 1988 US PGA Cahm- pionship. 00.57 The Uniroyal Weather Report. 01.00 Sir Sidney Nolan. 02.00 Lalique Glass. 02.15 Ben Nicholson. 03.15 Closedown. SUPER CHANNEL 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. 18.30 Dr. Who. 18.55 Sporting Chance. 19.25 Weerbericht. 19.30 It ain't half hot mum. 20.00 Hoofdcompetitie Baseball '88. 21.00 Taggart. 22.00 Guper Channel nieuws. 22.15 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Renault 5 Turbo Cup. 22.40 Pro Celebrity Golf. 23.40 World of golf with Canon Eos. 23.45 Gaelic Football '88. 00.45 Music Box. 02.45 Einde. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: 17.15 Maiken Wexe. 18.30 Ray Cokes. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 Summerrock, popfestivals in Nederland en België. 21.00 Ray Cokes. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gaat-vj. 01.30 Away from the pulsebeat. 02.00-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Entretien avec Alain Cuny. 16.15 Le lit. 18.00 Recreation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Le grand échiquier. 22.00 Journal Tèlévisè. 22.30 L'Oeil en coulisses. 23.30 Fin do programme. Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels U Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-ultzending in orginele versie met ondertitels Herhaling I TV-Morgt NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island. Australi sche serie. 16.20 Matlock, Ameri kaanse serie. 17.10 Alvin en z'n boefjes. Tekenfilmserie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 KRO's Teken filmfestival. NEDERLAND 2 TROS 15.30 TROS zomerparade. 15.55 Mask Tekenfilmserie. 16.15 TROS way of life magazine. 17.00 BRT 1 16.00-17.35 Columbo Volmaakte moord? (prescription: murder). 17.55 Nieuws. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Der grosse Preis. 11.25 Der Zauber der Schmetterlin- ge 12.10 Vorfahrt. 12.55 Persover zicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Ge sucht wird...ein Mordmotiv 14.00 Hallo Spencer. Kinderserie. 14.30 Anna Karenina Afl.8. 15.30 Tages schau. 15.35 Walt Disney: Der Retor- ten-Goliath, Amerikaanse speelfilm uit 1975. 17.05 Lustiges aus „Acht- ung Klappel", reportages van kinde ren. 17.15 Tagesschau. 17.25 Mad- chentraume (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07.35 Leon Errol. 08.00 Breakfast time. 09.35 EFIash Gordon. 10.00 Nieuws. 10.05 The Pink Panther Show. 10.25 Why don't you? 10.50 Laurel and Hardy. Teken film. 11.00 Nieuws. 11.05 Gentle Ben. 11.30 Play School. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Nieuws. 12.10 The run ning, jumping and standing still film. 12.25 Wildlife on One. 13.00 Nieuws. Aansl.: The garden party. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. Serie. 14.50 EConspiracy of hearts, Engelse speelfilm. 16.40 Distracted times. 17.00 Children's BBC. 17.10 Pawpaws. 17.30 Steel riders. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 The Nescafe UK Top 40. 09.35 Soul in the City. 10.35 Canada Cal ling. 11.05 The Coca-Cola Eurochart Top 50. 12.05 Made in Germany. 13.05 Another World. 14.00 Sports Aid 1988 News. 14.30 Canon Fashion TV - FTV. 15.00 US College football. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly. 08.30 Super Channel News. 08.45 Super Channel News. 09.00 Music Box. 13.00't Spel van de Lach. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. MTV EUROPE 06.30 Club MTV 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control 12.30-16.30 Msiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Pas op de plaat. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: Midnight hour. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het Podium. 23.00 NOS: Jazz Festival 1988. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk op donderdag. Terugblik op het Dranouter folkfestival. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus-kort. 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Een uurtje koormuziek van Vaughan Williams. 18.10 Aktueel. 18.30 Cante Flamenco. 19.00 Dossier Idols of Perversity. 19.45 Home Made. 20.30 Festival van Vlaanderen. 21.45 Liederen. 22.0Q-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw in de zo mer. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Frans Broekhoff. 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 Pierement. 15.30 TROS: Gerard de Vries draail op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcerl 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Petite messe solennelle. 10.25 Mendelssohn. 11.15 VARA Matinee. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Klassiek op reis. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: En toen kwam er radio 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10-17.45 VPRO: Het Gebouw in dfJ REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine mei regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes', Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band, live vanuit Oosten de (Zeedijk). 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X, op zijn zomers: lou ter muziek. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 De Stemming. 16.00 Abraham al gezien? orkest. Vanhal. 2. Concerto nr. 1 in d voor hobo en orkest. Lebrun. 09.15 Er viel 'ne keer... 10.00 De Ierse Brahms. 11.30 Rechtstreeks overname vaf een concert in de Reylandtzaa te Brugge. Hortus Musicus, Ta 13.10 Pianomuziek. 14.00 Aandacht voor minder bekend symfonisch werk. 15.00 Een lang verhaal. Die schoen! Magelone, vijftien romances opus 33 uit het verhaal r* Ludwlg Tieck.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8