s Patiënten pleiten voor behoud Rijnoordziekenhuis Kritiek op gebrek aan groen in De Meerkreuk J ■i J M Muskusrat bedreigt polders en gewassen REGIO JOUR NAAL Bezwaren tegen woningbouw achtei winkel Noordeinde LEIDEN OMGEVING CeidaeSotnmtl WOENSDAG 10AUGUSTUS 1988PAGINAfr_ aan tafel Sla vink, snijbonen met ham en aardappelen - kruisbessen vla Als u met z'n beiden bent dan heeft u nodig: 2 slavin ken. 25g margarine, ui, tijm, mespunt bloem, paprikapoe der; 500 g snijbonen, zout, 1 plak gekookte ham 'a 100 g, 5 g margarine, selderij; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 250g kruisbessen, 25 g sui ker - 12 g custard, 12 g sui ker, 2 dl melk, paar lepels zure room of slagroom, bas terdsuiker. Bak de slavinken in twintig minuten, op een klein vuur en met het deksel schuin op de pan, bruin en gaar in de mar garine. Bak de laatste vijf mi nuten fijngesneden ui en tijm mee. Leg het vlees op een warm bord. Maak de ius af met even meegebakken bloem, weinig water en paprikapoe der en laat hem nog drie mi nuten zacht koken. Kook de afgehaalde, gewassen en gesnipperde snijbonen in weinig water met zout in twin tig minuten gaar. Sniid de ham in blokjes en bak deze in de margarine met fijngeknipte selderij warm. Schep de uitge lekte snijbonen door het ham mengseltje. Snijd de steeltjes en bruine kroontjes van de kruisbessen. Was de bessen en kook ze in een centimeter water in tien minuten tot moes. Wrijf de moes door een fijne, liefst plas tic, zeef en roer er de suiker door. (Een plastic zeef is voor het zeven van vruchten beter dan een metalen, omdat deze laatste veelal een bijsmaakje aan de vruchten geeft). Meng custard, suiker en melk in een pan, breng het klont- vrije mengsel al roerende aan de kook en laat het een mi nuut zacht koken. Laat de (wat dikkere) vla onder af en toe roeren koud worden en meng haar met de zure room of de halfstijf geslagen room door de eveneens koud gewor den kruisbessenmoes. Maak de vla op smaak af met basterd suiker. JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 12 au gustus waargenomen door de apo theken die ook weekenddienst heb- ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIOEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762. 071- 142201 o» 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen vcor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. 1 2 3 4 5 8 I I 13 I i" 1 1 15 1 16 l_ 1. 21 1 i2! I2 23 I .1 24 1 25 26 -.i ,1 V' I3' 1 KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. commissie van af gevaardigden; 8. oude lengtemaat; 9. brandstof; 10. dat is (afk.); 11. boom; 12. tuinhaag; 13. voorzetsel; 14. slaapplaats; 16. vorm van mij; 17. flink: 19. gehoororgaan; 20. schulpvormige holte; 22. voor beeld: 25. voegwoord; 27. sleep net; 28. muzieknoot; 29. tenen mand; 30. hemellichaam; 31. bij woord; 32. halsdoek; 34. voorzet sel; 35. zeer onbezonnen. Verticaal: 1 vreemde taal; 2. joods profeet; 3. landbouwwerktuig; 4. gesponnen draad; 5. vizierlijn v.e. verrekijker; 6. hetzelfde (Latijn); 7 vertrouwelijk; 14. stijlperiode; 15. uitgebreide feestmaaltijd; 17. bis schoppelijke hoofdkerk; 18. kreet; 21. devoot begrip; 23. god van de donder; 24. Spaans rijpaard; 26. wreedaard (fig.); 28. ruwe steen massa; 32. de datb (afk.); 33. mu zieknoot. OPLOSSING •jseijpiop -ge :e» pz :sep zz ■Jd ie 'uoz oe '-U9P '62 '3J '82 :jf»l LZ 'S2 i|apoiu ZZ ;siu 02 'Joo 61 :6iuep ii :aui 91 :peq ft 'eu 01 :6aq zi li :'!'P 01 ;se6 6 !|a 8 laiieBaiap l :|BB)uozuoh '|S ZZ "P P 'ZE :sjoj 82 -OJau 'ge '.jeu -a6 pz :jbuoo £2 :peqe6 iz :||6. 81 :uiop ii :j0u(p si :>jojeq pi :ua6|s i lujapi -g :sb -g ;uaje6 p :6e e :eili '2 isueaQ t :|BB3!U»a Engelse voetbalclub op bezoek in Woubrugge WOUBRUGGE In het kader van de uitwisse ling tussen Woubrugge en het Engelse Woodbridge komt in het weekeinde van 20 augustus de Wood bridge Town Football Club naar Woubrugge. De voetbalvereniging Woubrugge en de Engelse club kennen elkaar reeds een aantal jaren. De le den van de Engelse club zullen worden onderge bracht bij spelers van de v.v. Woubrugge. De gasten wacht een flink programma. Zaterdag middag om half drie wordt er gevoetbald op het sportpark aan de Bateweg. 's Avonds nemen de voetballers deel aan de jaarlijkse touwtrekwedstrij den over de Woudwetering. Daarna kunnen zij, en natuurlijk de Woubruggenaren, genieten van dé gondelvaart. Ook de zondag staat in het teken van de sport. In sporthal Oudendijk wordt 's middags een zaalvoetbaltoernooi gehouden. Daaraan nemen zes teams deel. Door B en W van Woubrugge zijn voor de wedstrijden bekers beschikbaar gesteld. Inschrijven voor Driekamp ALKEMADE Het is nog mogelijk in te schrijven voor deelname aan de Drie kamp Alkemade die op zondag 28 au gustus wordt gehouden. De Driekamp bestaat uit de onderdelen zwemmen, fietsen en lopen. Verschil met een triathlon is dat er tussen de onderdelen een pauze is. Er zijn twee categoriën: A: 1600 meter zwemmen, 60 kilometer fiet sen en 12 kilometer lopen en B: 800 me ter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 6 kilometer lopen. De finish en de start is in zwembad de Tweesprong. Het in schrijfgeld is voor deelnemers tot en met 16 jaar 12,50 gulden en voor deelne mers van 16 jaar en ouder 25 gulden. Wie wil meedoen kan contact opnemen met R. van Berkel, Begoniastraat 4, Roelofarendsveen of C. Lammertink, Fransche Brug 5, Roelofarendsveen. Of telefonisch: 01713-5036 of 3564. PITBULLTERRIËR MOET AANGELIJND ALPHEN AAN DEN RIJN Alphe- naar J.A. Heur moet voortaan zijn pit bullterriër aanlijnen en van een muil korf voorzien bij het uitlaten. Dit hebben de Alphense politie en de gemeente schriftelijk aan Heur laten weten. Wan neer Heur zich niet aan deze regels houdt kan hij een straf krijgen van twee maanden cel of een geldboete van 500 gulden. De maatregel is het gevolg van een voorval dat op 23 maart van dit jaar plaats had tijdens het uitlaten van de hond. Een 19-jarige jongen liet de hond van Heur uit. Tijdens het wandelen be merkte de hond een kat waarna de hond zich met riem en al losrukte van zijn be geleider en achter de kat aanrende. Pas na tussenkomst van een buurtbewoner liet de hond de kat los. De kat bleek toen echter al dood te zijn. Grote braderie langs de Woudwetering in Woubrugge WOUBRUGGE Aan de Comriekade in Woubrugge vindt woensdag 17 augustus een grote braderie plaats. Rond tien uur gaan de ongeveer vijftig kraampjes open. De braderie langs de Woudwetering heeft een extra feestelijk tintje, om dat de winkeliersvereniging Wiko haar vijfentwintig-jarig bestaan viert. Niet alleen de plaatselijke middenstand en de verenigingen geven op de feestmarkt acte de presence. Ambachtslieden tonen hun vaardigheid en op het parkeerterrein achter de Hervormde kerk zullen antiek- en curiosahandelaars hun waren aanbieden. De Modelbouw Vereniging Woubrugge doet ook mee. De gehele dag is het clubhuis aan de Dr. Lothlaan geopend. Om kwart over zeven starten demonstra ties met modelbouwboten in de Wetering ter hoogte van de kerk. Zwerver gepakt na j eten zonder betale ALPHEN AAN DEN RI Een 27-jarige man zcV der vaste woon- of verbli 0< plaats is gisteren gepakt nge dat hij in de stationsrest< al ratie van Alphen had ge |ji ten zonder te betalen. >e man had voor acht gulc o en dertig cent het een ander genuttigd, toen zonder af te rekenen w ni liep. De gewaarschuwde »a litie wist de man echter o' de kraag te vatten. To bleek dat de man al jai ie zichzelf in leven hield d( het plegen van diefstallei 5 en het eten in horecage jj] genheden zonder te betali ALPHEN AAN DEN RIJN De Nederlandse Patiënten Vereniging af deling Alphen is van me ning dat het ziekenhuis Rijnoord een onmisbare voorziening is op het ge bied van de gezondheids zorg in de regio. Dit heeft de vereniging in een brief aan het ziekenhuis laten weten. Ook de Al phense Huisartsen Com binatie laat aan het zie kenhuis en Gedeputeerde Staten weten dat de noodzaak en de ruimte een goed fundament is om op „Binnen het gegeven van de aanwezig ziin voor een te bouwen", aldus de Alphen- beperkte beddencapaciteit en _o J*. se Huisartsen Combinatie, het dus niet volledig zelfstan- Ook zou de verhouding tussen dig kunnen functioneren van de huisartsen en het zieken- het ziekenhuis biedt deze sa- basisziekenhuis in de re gio Alphen. De huisartsen zijn bovendien van mening dat het manage- huis de laatste tijd verbeterd menwerking de mogelijkheid zijn. Volgens de artsen is van kwaliteit en continuiteit daardoor, en ook door de ver- van de zorg", zo menen de ment van het Rijnoord, waar bouwing van verschillende huisartsen, in het verleden nogal aan ge- afdelingen zoals de polikli- twijfeld werd, is verbeterd. In niek, het vertrouwen in het Ook het bestuur van de Ko- de brief schrijven zij dat het ziekenhuis bij zowel de huis- huidige interim-management artsen als de bevolking groei ende. ninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst betuigt in doet vermoeden dat de pro blemen aangepakt worden. „Er bereiken ons berichten die de hoop doen groeien dat men met de samenwerkingso- kenhuis. Ook zij wil een goed het Medisch Beleidsplan Zie- vereenkomst met het Acade De huisartsen laten eveneens een korte brief haar betrok- in de brief weten, in te stem- kenheid bij het Rijnoord Zie kenhuis Rijnoord ons inziens misch Ziekenhuis Leiden. functionerend ziekenhuis in Alphen behouden. Het ziekenhuis moet in het kader van bezuinigingen een aantal bedden inleveren en hiermee een deel van haar zelfstandigheid. Er zijn ver schillende mogelijkheden voor het behoud van het Rij noord aangedragen zoals het op verschillende manieren verminderen van het aantal bedden of het verminderen van het aantal specialisten. Door een samenwerking met het AZL zou het ziekenhuis haar functie kunnen blijven uitoefenen. Zowel het Rij noord als het AZL voelen voor deze samenwerking. LEIDEN Het gaat ver ontrustend goed met de muskusratten in Zuid- Holland en dat is niet al leen een slechtè zaak voor de oeverbescherming in polders, maar ook voor sommige cultuur- en sier gewassen. Zo blijkt de be ruchte rattensoort in toe nemende mate een be dreiging te vormen voor chrysanten, maïs, suiker bieten, seringen en som mige soorten tulpenbol len. Narcissenbollen worden met rust gelaten. De muskusrat blijkt voorts een liefhebber te zijn van wilge hout en jonge loten van elzen, naast tal van waterplanten. Muskusrattenvanger A. M. van Veen heeft vorig jaar sa men met 44 collega's, allen in dienst van de Provinciale Wa terstaat van Zuid-Holland, 42.000 muskusratten gevangen. Ter vergelijking, in de provin cie Utrecht bedroeg de vangst 52.000 diertjes en in Noord- Holland 700. Tweeduizend van de Zuidhollandse ratten zaten in het rayon van Van Veen (het gebied tussen Schevenin- gen-Gouda tot aan de grens met de provincie Noord-Hol land). Uit het feit dat de vangst in zijn rayon tot nu toe dit jaar al uit 2500 muskusrat ten bestaat, leidt hij af dat het schadelijke dier in de Rijn- en Bollenstreek sterk in opmars is. Zo heeft hij alleen al in Stompwijk dit jaar zestien muskusratten te pakken ge kregen. De buit in de overige Rijnstreek-plaatsen is als volgt: 3 in Zoeterwoude, 4 in Boskoop, 2 in Noordwijker- hout, 2 in Zoetermeer, 2 in Leiden (Hoge Rijndijk), 6 in Koudekerk (vorig jaar 16) en 1 in Hoogmade (Ofwegen). De dieren blijken zeer ver spreid in Zuid-Holland voor te komen en dat is nu precies wat rattenvanger Van Veen zo verontrust. „Het is een teken dat er veel meer moeten zit ten-. Dit is het begin van het eind; we verliezen terrein", al dus Van Veen. „Je moet niet vergeten dat muskusratten bij normale weersomstandighe den driemaal per jaar 6 a 7 jongen werpen. Dat betekent dan gemiddeld 18 nakomelin gen per jaar. Als gevolg van de laatste zachte winter en het vroeg begonnen voorjaar ver wachten we dat de muskusrat dit jaar vier maal jongen zal werpen. Daarbij komt dat het eerste nest waarschijnlijk nog dit jaar voor de eerste keer zal jongen. Het ziet er dus naar uit dat ieder muskusrattenstel dit jaar zorgt voor rond de dertig nieuwe ratjes", vertelt vanger Van Veen. Het aantal muskusratten is in de Rijn- en Bollenstreek sterk in opmars. FOTO: SP platte staart van het beest len in de oever. Deze gangen neemt de helft van zijn lengte met een doorsnede van tien a in. Het verschil met een gewo ne rat is dat de muskusrat zich tijdens het zwemmen helemaal laat zien. Ook zijn staart is dan zichtbaar. Bij oen gewone zwemmende rat is alleen de kop te zien. tie muskusrat heeft een bolle rug tijdens het lopen en zijn kop is stomp. Van- voren heeft het dier twee graafpootjes; zijn achterpoten lijken een beetje op zwemvlie zen. Het dier is in staat om tien a vijftien minuten onder water te blijven. De kleur is meestal rood-bruin; sommige muskusratten zijn tegen zwart aan. De muskusrat is sterk aan wa ter gebonden en graaft zijn ho- Sinds kort komen er ook mel dingen binnen over de aanwe zigheid van muskusratten in Aalsmeerse seringenpercelen. De aanwezigheid van deze die ren en de aangebrachte schade in seringenculturen zijn nieuw voor deze regio. Het schade beeld bestaat uit het afvreten van takken van geënte serin genstruiken. Het lijkt of de takken met een bot mes van de struiken zijn afgehaald. Van de takken is niets meer terug te vinden, omdat de muskusratten ze naar hun hol slepen. Per seringenstruik worden meestal meer dan één tak afgeknaagd. De volwassen muskusrat heeft een lengte van circa zestig centimeter. De zijdelings afge- vijftien centimeter eindigen meestal onder de waterspiegel en zijn daardoor nauwelijks zichtbaar. Rattenvanger Van Veen maakt zich vooral zor gen over een mogelijke ver spreiding van muskusratten in het kwetsbare gebied rond het Braassemermeer met zijn hoge waterkeringen en diepe pol ders. In de zogenaamde „nat te" polder van Roelofarends veen heeft hij vorig jaar al één muskusrat gevangen. Wie denkt een muskusrat te heb ben gesignaleerd, wordt ge vraagd contact op te nemen met de provinciale vanger, A. M. van Veen, telefonisch te bereiken nummer 01731-8248. Collecte Het Leidschendamse comi té van het Koningin Wilhel- minafonds (KWF) heeft nog collectanten nodig voor de collecte voor de kankerbe strijding die van 29 augustus tot en met 11 september wordt gehouden. Dit jaar is voor kankerbestrijding meer dan 45 miljoen gulden nodig. Het KWF is hiervoor vrij wel geheel afhankelijk van de bijdragen van de bevol king. Wie met de collecte wil helpen kan zich melden bij mevr. A. Spittje, Door nenburg 70, tel. 070-270966 of mevr: H. van Noort, Doornenburg 71, tel. 070- 271449. Vrouwenraad De Vrouwenraad Leid- schendam geeft de komen de maanden de cursussen communicatie en conflictbe handeling. Bij deze training leren vrouwen omgaan met angsten, irritaties en agressie en leren zij voor zichzelf op te komen bij conflicten. De cursussen bestaan uit twee series die vanaf 1 september telkens op acht donderda gochtenden worden gegeven in gebouw De Haard aan de Kerkstraat. De cursus kost 50 gulden. Voor verdere inlichtingen en aanmelding kan men te recht bij mevrouw W. Duyn-, stee, Burg. Keijzerlaan 32, 2262 BJ Leidschendam, tel 070-272258. Orgel (1) Henk van der Putten, orga nist van de Dom in de Liei geeft donderdagavond een orgelconcert in de Agatha- kerk aan de Heereweg in Lisse. Aanvang kwart ovei acht. Entree 6, CJP-65- f 4. Het programma omval werken van Rheinberger Reger. Liszt, Andriessen, Boëly en Widor. Orgel (2) De 26-jarige Franse Oliviei u Latry treedt op vrijdag 1, augustus om 20.15 uur op ii de Nieuwe Kerk aan di Voorstraat in Katwijk aai Zee. Latry zal dan het Vail den heuvel-orgel bespelen Hij brengt een geheel Frans romantisch programma me werken van onder anden Tournemire, Dupré en Mt siaen. Toegangskaarten voot het concert zijn verkrijg bij het VVV-kantoor in wijk en op de avond van he concert aan de kerk en kos ten8,50J7 (CJP en 65+) ei 5 (kinderen tot 12 jaar). Blues Brothers De zanger Ricky Lee Jackp son treedt op vrijdag op i bar-dancing Blues Brothei aan het Henri Dunantplei 11 in Hillegom. Ricky Le Jackson is 20 jaar en heet t een repertoire van onder and dere nummers van Tom Jo r nes. Blues Brothers ga*v open om 21.00 uur. ALKEMADE Kweker Jos Koek aan het Noord einde in Roelofarends veen heeft problemen met de plaats van een toekom stige woning van J. van der Geest achter diens meubelwinkel en -maga zijn aan het Noordeinde. Koek heeft grond achter het terrein van Van der Geest. Zijn bezwaren kwamen giste ren aan de orde tijdens een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Koek vreest dat het te bouwen huis toekomstige ontwikkelin- ,BURGEMEESTERSWIJK DREIGT TE WORDEN INGESLOTEN' OUDE WETERING De burgemeesterswijk in Oude Wetering dreigt te veel te worden ingesloten. Ook zijn er te weinig groen en te weinig speel- voorzieningen in de plan nen voor het gebied de Meerkreuk. Die kritiek klonk gisteravond in de raadscommissie ruimtelij ke ordening op het ont- werp-bestemmingsplan voor het gebied Meer kreuk in Oude Wetering. De bespreking leidde tot een toezegging van burge meester A. Meerburg om de ingrijpende wijzigingen die zowel door de com missieleden als een van de bewoners werden voorge steld, in studie te nemen. Het voorlopige bestemmings plan voorziet in de bouw van maximaal vijfhonderd vier kante meter voor detailhandel en horeca op het huidige plantsoen tussen de Digros en de Alkemadelaan. Op het ter rein achter de Gerardusbasis- school, waar tot voor kort een houten noodgebouw van de Mavo stond, zou parkeerruim te moeten komen. Het huidige open middengebied zou plant soen moeten blijven met dien verstande dat het gebied wordt doorsneden met wat speelse fiets- en voetpaden. Het huidige geasfalteerde marktplein en het veld tussen dit plein en de R.K. kerk zou kunnen worden bestemd voor horeca en kantoren. Verkoop van enige terreinen aan het bedrijfsleven zou de zaak fi nancieel haalbaar moeten ma ken. Eén van de omwonenden, de heer N. A. van Brussel, maak te gisteravond gebruik van het spreekrecht om zijn visie te geven op de toekomst van de Meerkreuk. Naar zijn mening biedt het ontwerp-bestem- mingsplan geen oplossing voor de verkeersdruk en -overlast in de straten met burgemees tersnamen zoals de Van Veen- straat, Roelofsstraat en de Blankenstraat. „Groenvoorzieningen en speelgelegenheid worden na melijk gesitueerd aansluitend aan de wijk De Kuil, die daar minder behoefte aan heeft dan de burgemeesterswijk", aldus Van Brussel. Hij stelde daarom voor om wijkgroen te situeren langs de Van Veenstraat. Aan sluitend aan de Digros zou Pad Dwars door de Meerkreuk zou een fietswandelpad moeten komen met een voor Alkema de karakteristieke poldersloot. Van Brussel gaf het pad op voorhand de naam Kerkepad. Ter vergroting van de wandel mogelijkheden in Roelofa rendsveen en Oude Wetering zou een wandelverbinding moeten worden gemaakt tus sen het Sportpad en de Galge kade via het ophaalbruggetje bij LHNO-school De Koper wiek. Van Brussel vroeg zich af of er in de Meerkreuk wel ruimte voor winkels moest ko men. „Sinds de nieuwbouw in de Gogherpolder een extra ontsluiting heeft naar de Kerkstraat in Oude Wetering, is het winkelbezoek aldaar flink toegenomen". Van Brussel drong erop aan om gronden aan de Meer kreuk niet te verkopen ter fi nanciering van de inrichting van de Meerkreuk. Het belang van ht nieuwe bestemmings plan noemde hij „De Meer kreuk overstijgend". De finan ciële exploitatie van het gebied zou daarom anders moeten worden geregeld. De commissieleden bleken het in grote lijnen eens te zijn met de kritiek van Van Brussel op het nieuwe bestemmingsplan. L. van der Meer (CDA) pleitte voor laagbouw in het gebied, zodat het uitzicht op de mar kante R.K. kerk niet verloren gaat. J. Duivenvoorden (CDA) vroeg extra aandacht voor de verkeersveiligheid in de Meer kreuk en N. A. van Ruiten (CDA) drong aan op een te rughoudend beleid ten aanzien van uitgifte van gronden. Hij had kritiek op het feit dat de burgemeesterswijk die al zo slecht is bedeeld met groen- en speelvoorzieningen ook in het nieuwe bestemmingsplan het kind van de rekening wordt. F. Hoogenboom (PvdA) liet weten niets te zien in de ge plande ruimte voor nieuwe winkels aan de Meerkreuk. Deze ruimte is echter al in een eerder genomen raadsbesluit vastgelegd. Hoogeboom wilde de winkels dan liever op een andere plaats binnen De Meer kreuk. Hij dacht aan het geas falteerde marktplein, opdat het open karakter van De Meerkreuk gehandhaafd kan blijven. Namens de PPR sloot mevrouw Spring in 't Veld zich aan bij de kritiek van de overige commissieleden. gen in het gebied zal belt meren. Het terrein van K grenst namelijk ook aan he aanbouw zijnde winkelc trum. Er gaan stemmen op op het terrein van Koek ningen voor 55-plussers bouwen. Als Van der G< bereid zou zijn om zijn 1 een beetje anders te situei vervalt het bezwaar van Ko Gisteravond voerde de zwa van Koek, winkelcentrum chitect J. van Rijn, nam hem het woord. Hij benadr j te dat de heer Koek de bo van het huis niet wil teg houden. Alleen uit een o punt van toekomstige ontw kelingen in de omgeving hij dat Van der Geest daar meedenkt. Namens woninginrichter van der Geest voerde di broer John het woord. D zei te menen dat het bouwp van zijn broer slechts een in-de-weg vormt voor de trumplannen van Koek's z ger, J. van Rijn. „Van Rijn bruikt de heer Koek om plannen te verwezenlijk! aldus Van der Geest. Van I liet lakoniek weten dat uitspraken van Van der G voor diens rekening en i antwoording zijn. Koek Van Rijn willen de zaak goed overleg regelen. „Vooi objectiviteit zou het een go zaak zijn als een of meer le van de commissie ruimtel ordening daarbij aanw< zouden zijn", aldus Van Ri Van der Geest wil echter zijn woning met spoed w< gebouwd, opdat de leidin van de nutsvoorzieningen de rioleringen in de grond ten voordat de bestrating het naastgelegen in aantx zijnde winkelcentrum wi gerealiseerd. „Gesprekken de heren Koek en Van 1 leiden slechts tot vertragii vindt Van der Geest De leden van de raadscomi sie ruimtelijke ordening Y ben gisteravond na afloop de openbare vergadering een besloten zitting een heim advies aan B en W o deze zaak opgesteld. INBRAAK IN SCHOOL NOORDWIJKERHOUT - is gisteren op klaarlichte ingebroken in college L wenhorst aan de Langelaa Noord wijkerhout. De in kers hebben een ruit inge gen en alle kasten in het tuurkundelokaal open gel ken. Wat er allemaal prei weggenomen is, kon de pol vanmorgen nog niet zeggei

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14