Leiden draagt fors bij aan renovatie van LVC i STAD OMGEVING Een cadeau van formaat leidózOowiMit Onderzoek naar nieuwe plaats bejaardencentrum [oelman Hans van Breukelen bij rolstoelatleten Standbeeld voor de laatste voorbeeldige weggebruiker Gein Cronesteyn: geen auto's, wel veel zingende fietsers <i '7 ==1 CckW Qowuvnt ïl I WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988PAGINA13 leler biedt olitie gestolen laar aan (EN Een 17-jarige verslaafde uit irdwijk deed er gistermiddag niet itandig aan door twee versterkers en typemachine aan te bieden aan op de Turfmarkt lopende recher- irs. Met de vraag „Zin in een koop- bood hij de waar, die verpakt was een doos. voor 75 gulden aan. Een de rechercheurs haalde in plaats geld uit zijn binnenzak zijn legiti- nebewijs te voorschijn en rekende de »eman in. Later bleek dat de appara- r was gestolen in Noordwijkerhout. verdachte is dan ook aan de politie deze gemeente overgedragen. Leidenaar gepakt na doorrijden LEIDEN Een 23-jarige Leidse be stuurder van een bestelauto is gister middag door de politie aangehouden nadat hij was doorgereden na een ongeval. De bestuurder van de be stelauto verleende op de Belle van Zuylenstraat geen voorrang aan een 19-jarige bromfietser uit Den Haag, die op de Stevenshofdreef reed. Na de aanrijding stond enige onenigheid tussen de bestuurder van de bestel auto en de bromfietser, waarna de Leidenaar het hazepad koos. Later bleek dat hij de bestelwagen in Duitsland verduisterd had. De brom fietser hield als gevolg van de aanrij ding een pijnlijk rechterbeen over. De bromfiets werd totaal vernield. Brand gesticht in woning Arendshorst LEIDEN Een woning aan de Arends horst is gisteravond voor een deel door brand verwoest. De brand is vermoedelijk aangestoken. Op twee plaatsen in het huis werden jerrycans met resten benzine aan getroffen. De woonkamer brandde geheel uit. De rest van het huis liep flinke rook- en waterschade op. De schade wordt ge raamd op enkele tienduizenden guldens. De 26-jarige bewoner was op het moment van de brand op visite in Leiderdorp. Bij thuiskomst was het vuur al geblust. Om wonenden hebben even voor het branda larm een auto op de hoek van de Arends horst zien stoppen. Een man stapte uit en liep in de richting van het huis. Over het motief van de brandstichting tast de poli tie nog in het duister. Verkrachter aangehouden LEIDEN De man die gisterochtend een 34-jarige medewerkster van het Crisis Opvangcentrum aan de Rembrandtstraat heeft verkracht, is gisteren in zijn woonplaats aangehou den. Het blijkt een 20-jari- ge Zoetermeerder te zijn die al twee keer eerder een ernstige verkrachting gepleegd heeft. De man vluchtte gisteren in eerste instantie na zijn daad met een taxi naar Den Haag. Omdat de man bij het Cri sis Opvangcentrum een valse naam had opgege ven, kon zijn woonplaats niet direct achterhaald worden. Bij de Sociale Dienst bleek de man ech ter wel zijn juiste naam en adres opgegeven te hebben en even later kon hij in zijn woning in Zoetermeer gepakt worden. In 1986 bleek hij voor een ernstige verkrachting in Zoeter meer aangehouden te zijn en een jaar later in Woer den voor eenzelfde feit. De man heeft daarvoor tot juni van dit jaar in de ge vangenis gezeten. Prins Claus opent expositie in Leiden LEIDEN Prins Claus zal donderdag 8 september een tentoonstelling ope nen in het Riiksmu- seum van Volken kunde aan de Steenstraat in Lei den. Het gaat om een tentoonstelling van de Japanse fo tograaf Hiroji Ku- bota. Hij exposeert foto's die hij in Chi na heeft gemaakt. LEIDEN Leiden start binnenkort een onderzoék naar de mogelijkheid om het Dienstencentrum voor Gecoördineerd Bejaardenwerk (DGB) onder te brengen in een schoolgebouw aan de Oppenheimstraat. Het DBG beschikte over ruimte aan de Lorentzkade, maar die ging verloren bij een felle brand. Het is de bedoeling dat ook de Stichting Christelijke Jeugdhulp (Peuterpalet) in het gebouw wordt onderge bracht. Voordat daartoe wordt besloten onderzoekt de gemeenten de kosten van het plan en wordt met beide instellingen overlegd over de huisvesting. LVC MOET GAT VAN TWEE TON ZIEN TE DICHTEN LEIDEN Leiden draagt 450.000 gulden bij aan de renovatie van het v Leids Vrijetijds Centrum '(LVC) aan de Breestraat. De totale verbouwing zal, zo verwacht LVC- voorzitter Frits Bruins, 8,5 ton kosten. Het cen trum denkt zelf onge- k veer twee ton te kunnen ^bijdragen, onder andere ■door werk in eigen be- lheer uit te voeren. Er «resteert dan nog een gat Mian twee ton waarvan w het ook voor het LVC- bestuur nog onduidelijk is hoe dat moet worden |J gedicht. Bruins zegt wel dat het col- ege heeft beloofd dat sa menhangend met de verbou wing het onderhoudsbudget het LVC zal worden verhoogd. „Als daar een goed bedrag uit de bus komt, valt er misschien een deel van de investering mee te rug te halen". Het LVC-be- stuur en een nog in te stellen bouwcommissie zullen bo vendien gaan onderzoeken waar nog middelen zijn te halen. Daarbij kan gedacht worden aan rijkssubsidies, maar ook aan fondsen die dit soort projecten steunen. Bruins: „We hebben zelfs ge dacht aan sponsoring, maar daarvoor is een instelling als het LVC een moeilijk object. Klassieke concerten liggen dan wat meer voor de hand". Begin september wordt de bouwcommissie in het leven geroepen die een werk- en kostenschema gaat opstellen. B en W moeten dit goedkeu ren voordat een begin kan worden gemaakt met de re novatie. Naar verwachting is dat begin volgend jaar. In de commissie zitten twee verte- re entree hebben in plaats van de smalle gang die er nu is". In de afspraken met de ge meente, die volgens Bruins na lang en moeizaam onder handelen tot stand zijn geko men, is opgenomen dat het LVC zelf het binnenwerk doet. Het gaat daarbij om schilderwerk, het aanpassen van deuren, muren en de elektrische installatie. Vol gens Bruins kon het LVC dat toezeggen omdat het als een van de weinige sociaal- culturele instellingen nog een eigen onderhoudsman in dienst heeft. Het LVC staat er bovendien financieel niet nieuwe vloeren in. Het LVC slecht voor op dit moment, genwoordigers van de ge meente en twee medewer kers van het LVC. Casco Het open jongerencentrum is dringend toe aan een gron dige opknapbeurt. Het ach terstallig onderhoud is enorm. Zowel de binnen- als de buitenzijde van het pand aan de Breestraat 66 is er slecht aan toe. Met het nu toegezegde geld is het volgens Bruins in elk geval mogelijk het casco van het gebouw te herstellen. Zo komen er onder andere heeft echter nog meer op zijn verlanglijstje. Bruins: „We willen proberen zoveel mogelijk binnen het budget, ook iets te doen aan de inde ling. Die is sinds 1969, bij de oprichting van het Kreatief Sentrum (de voorganger van het LVC) niet veranderd. We zouden graag een ruime- aldus de voorzitter. Hij merkt overigens wel op dat er grote plannen zijn om de kwaliteit van het program ma van het centrum te ver beteren, waar ook geld in moet worden gestoken. Dat beperkt de mogelijkheden om in het pand te investe- RT/ZEELST De afgewerkt, was een voet- gstelling voor de ze- balgrootheid aanwezig: Bloemenmarathon Willie van de Kerkhof groot. Bij de tocht loste het startschot. Zuid-Nederland van t 'naar Zeelst moch- de rolstoielatleten zich De Bloemenmarathon begon verheugen in de aan- gisteren echter met een ploe- t van nationale doel- §entii?r"' ?ie ™erd,gewonn™ Hans van Breukelen. Ie begroette de deelne- Johan Eerdekens, Gerhard de rs in zijn woonplaats Witte en Luc van Landeghem, inde en reed zelfs een de beul van Kruibeke. Tweede je Op de fietS mee dp nlnpo van Gpsfpfnpr ma hij weer naar de ling van PSV moest Mercedes "Benz. Door boni gkeren. Ook in Zeelst, ties onstonden enige tijdver- Hl het criterium werd schuivingen in de klassemen- ten, maar in de algemene rangschikking veranderde er maar weinig, ook na het crite rium in Zeelst. Daar waren vele mensen aanwezig, mede in verband met de kermis en andere activiteiten, om de rol stoelatleten aan te moedigen. In de A-categorie won Huub Nelisse, John van Buren werd tweede, Gerhard de Witte der de en Michel Jonkman uit Oude Wetering achtste. In de B-categorie was André Val kenburg de snelste, gevolgd door René IJzendoorn en Piet van Dijk. Frans van Niekerk uit Warmond werd achtste. In de klassementen veranderde er dus niets: Huub Nelisse houdt de gele trui, Luc van' derswoude. Landeghem de bolletjestrui en Gerhard de Witte de groene trui. Vandaag trekt de Bloe menmarathon van Tilburg naar Kaatsheuvel. Zaterdagmiddag vormt het winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest het eindpunt van de zevende Bloemenmarathon. De deelnemers zullen dan vanaf kwart over twee de laat ste vijf kilometer afleggen tij dens een criterium van vijf ronden rond het centrum. Morgen wacht hen de langste etappe naar Scheveningen vanaf Zoeterwoude over 44 ki lometer plus nog eens een tijd rit over 5 kilometer in Gel- Peter de Leeuw in zijn rol als laatste voorbeeldige weggebruiker. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Fietsers die netjes hun hand uitsteken bij het links of recht afslaan; voetgan gers die wachten tot het ver keerslicht op groen springt of fietsers die zich in de avond uren goed zichtbaar in het verkeer begeven. Volgens Pe ter de Leeuw verdwijnen ze uit het stadsbeeld. De Leidenaar is zelfs van me ning dat het zo slecht met de mentaliteit van de verkeers deelnemers is gesteld dat hij zelf de titel verdient van „laat ste voorbeeldige weggebrui ker". De verslechterende mentaliteit in het verkeer baart hem zo veel zorgen dat hij het idee heeft geopperd om een beeld te laten maken ter ere van „De Voorbeeldige Weggebrui ker", voorstellende een fietser die zijn rechterhand uitsteekt Dit zou dan geplaatst moeten worden op het Stationsplein en als opschrift dragen: „Ter ere van de laatste Voorbeeldi ge Weggebruiker. 1955-1988.". Gelet op de jaartallen is de 33- jarige Leidenaar maar al te graag bereid zelf voor het beeld te poseren. Met die suggestie wil Peter de Leeuw kritiek uiten op zijn mede-weggebruikers. „De re- verkeer. „In eerste instantie is gels in het Verkeer worden de controle op de naleving van slecht nageleefd". Om zijn de regels niet goed. Daarnaast woorden kracht bij te zetten kunnen vele verkeerslichten geeft de Leidenaar, die zich op en dergelijke beter afgesteld de fiets in het verkeer begeeft, worden. Deze slecht afgestelde enkele voorbeelden. „Er rijden lichten hebben vaak tot gevolg zoveel fietsers zonder verlich- dat zij het juist uitlokken door ting rond dat het 's avonds bij het rode licht te rijden." wijze van spreken beter is om „Laat de boetes bijvoorbeeld zonder licht op de fiets te rij- innen door de belasting," den. Rijd je namelijk met licht draagt hij vervolgens zelf aan dan is het veel moeilijker om als mogelijke oplossing. „Te tegenliggers waar te nemen denken valt ook nog aan pri- die geen verlichting voeren". vatisering van de controle op De slechte mentaliteit beperkt de naleving van de regels," zich niet alleen tot de jongere waarmee hij de bezuinigingen weggebruikers. De Leeuw: waaronder de Leidse politie „Zelfs een dame die moeilijk nu gebukt gaat hoopt te onder- ter been was presteerde het vangen. om het rode verkeerslicht te Peter de Leeuw geeft toe dat negeren". En ook de politie de voorbeelden wellicht wat komt er in de ogen van Peter overtrokken zijn. Wat hij ei- de Leeuw niet geheel zonder genlijk met zijn initiatief voor kleerscheuren vanaf. „Zo zag een kunstwerk probeert te be- ik laatst op het Stationsplein reiken is dat er meer over het ook een politieauto langzaam verkeersprobleem wordt nage- door het rode verkeerslicht rij- dacht. „Als ik niets doe ge- den. „Ja,verzucht hij vervol- beurt er helemaal niets", aldus gens, „en als de politie zich al de „voorbeeldige weggebrui- niet aan de regels houdt..." ker", die aanspraak op deze ti- Naast de gemakzuchtige men- tel denkt te maken omdat hij taliteit geeft Peter de Leeuw als enige elke dag trouw zijn nog twee oorzaken aan waar- hand uitsteekt bij het afslaan, om het zo slecht gesteld is met afstapt voor rode stoplichten de correcte deelname aan het en in het duister met goede verlichting rijdt. Maar eerlijk- ;woners van r ng DEN Een gebrek aan dit gebied aan de rand van m is er bepaald niet. Au- Leiden, tegen de grens met zijn nauwelijks te beken- Zoeterwoude, beamen het di- En de enige geluidsover- reet. Nadelen zijn er natuur- is afkomstig van fietsers lijk ook. „De posterijen kun- zich 's avonds luid zin- nen het wel eens niet vin- d en fluitend een weg ba- den", aldus het echtpaar De door de beangstigende Wit, dat een boerderij in het sternis. Kortom, het wo- recreatiegebied pacht. in de „wijk" Klein Cro- yn heeft zo zijn voorde- De families De Wit en Droogh De luttele bewoners van zijn de enige permanente be woners in het gebied, dat qua oppervlakte tot de grotere wijken van Leiden gerekend mag worden. Het aantal men sen dat dan wel. niet perma nent, maar toch zeer geregeld in Klein Cronesteyn vertoeft, is echter vele malen groter. Er staan een paar recreatie- huisjes, er zijn nog niet zo lang geleden een paar trek kershutten bij gekomen, en op het volkstuinencomplex langs de Vrouwen weg en de Rijks weg A4 is het zeker bij mooi weer een drukte van belang. De Wit heeft het gebied de af gelopen tientallen jaren zien veranderen, al is het karakter van Klein Cronesteyn vrijwel hetzelfde gebleven. De natuur voert er nog altijd de boven toon, zij het de laatste jaren wat „georganiseerder" in ver gelijking met tien, twintig jaar geleden. Met de aanleg van het zogenaamde polderpark voor vele miljoenen guldens is het recreëren in Klein Cro nesteyn gecultiveerd. Echt rustig is het derhalve niet al tijd meer in het gebied, zeker niet op een mooie zaterdag of zondag. ut mm BB 11 BIB 11 leiden is vrijwel volge- luwd. Sinds de eerste woners zich rond 300 r Christus op Leids ondgebied vestigden, eft de stad zich lang- am maar zeker uitge- eid. Met name de atste honderd jaar as de groei buiten de agels explosief. Met t uitdijen van de stad het toenemen van aantal inwoners, tstonden ook de wij- De woonbuurten hun eigen voorzie- ngen als kerken, holen en winkels, k met zijn typisch ei- n sfeer die wordt be- ald door de aard en «veelheid bewoners gebruikers, bebou- ing, verkeer en groen, eer dan vijftig leefge- nschappen telt Lei- n op dit moment. Uit- ijken brengt die Leid- wijken in kaart en at zien hoe de mensen leven: aan rustige la- en waar je de vogels int horen fluiten, aar ook in straten torenflats, waar antsoentjes dreigen worden bebouwd. Hinder hebben ze daar niet van, aldus mevrouw De Wit. Wel is het gefluit en gezang in de late avonduren wat toege nomen. Fietsers en voetgan- fers denken nog altijd dat aarmee eventueel onheil in de duisternis gekeerd kan worden. De honden die het gebied aandoen vormen wel een pro bleem. Niet zo zeer de hopen die de viervoeters achterlaten zoals in andere wijken, als wel de neiging om achter schapen aan te hollen. De Wit heeft er wel eens schapen door verloren. „Vroeger hoef de je daar niet bang voor te zijn als ze op het achterste land stonden, maar dat geldt nu ook niet meer". De Wit voelt zich Leidenaar, noch Zoeterwoudenaar. „Het is hier echt een gebied op zich. Boodschappen doen we wel in Leiden, maar onze con tacten hebben we toch meer in Zoeterwoude". Dat geïso leerde wonen heeft het echt paar nooit vervelend gevon- 4 A den. „Ook onze kinderen heb- Het Polderpark Cronesteyn tussen Leiden en Zoeterwoude. Er woont slechts een handjevol men- ben altijd gezegd dat ze nooit sen in het gebied, dat qua oppervlakte tot de grotere „wijken" gerekend mag worden. ergens anders wilden wonen. FOTO: TEJO RINGERS Al had het natuurlijk wel na- Kasteel Rustig was het tientallen ja ren geleden nog wel, vertelt De Wit. Zijn familie pacht al sinds de vorige eeuw de boer derij op een steenworp af stand van de Lammebrug, die de Lamemnschansrotonde verbindt met de Europaweg. Het gebied was vele eeuwen een landgoed, compleet met een kasteel dat in de Middel eeuwen werd verwoest. Een oud landhuis op het complex heeft de tand des tijds het langst doorstaan, maar ook dat ging rond 1930 tegen de vlakte. Het gebied heeft ook altijd on der supervisie van een land heer of een landvrouw ge staan. Tot zo'n vijftien jaar ge leden de laatste landvrouw stierf en de gemeente Leiden het gebied volledig in haar bezit kreeg. Klein Cronesteyn was enkele jaren daarvoor door een grenswijziging van Zoeterwoudse in Leidse han den overgegaan. „Ik weet dat nog wel. Ik ben toen een paar keer in één jaar van woon plaats veranderd. Eerst omdat ik na ons trouwen hier kwam wonen, en toen nog een keer door die grenswijziging", al dus mevrouw De Wit. het landgoed afgesloten voor bezoekers. Er woonden behal ve de familie De Wit alleen nog wat tuinders. De Lamme brug was toen nog een smal ophaalbruggetje. „In de oor delen. Vroeger lieten ouders de inrichting als echt geslaagd hun kinderen nooit hier spe- mag worden betiteld. „Ze len omdat ze de rotonde te ge- hebben het willen inrichten vaarlijk vonden voor hun zoals het vroeger was, maar kinderen om over te steken, dat krijg je natuurlijk nooit En we moesten de kinderen terug. Er komen hier dan ook altiJd naar school brengen en logsjaren is daar fel om ge-, mensen, soms uit andere de- weer halen", aldus mevrouw vochten. Ik kon toen ook een len van het land, die na wat De Wit- rondwandelen zeggen: is dat Nadeel was ook dat de aan- nu alles? Het verschilt nogal, sluitingen op water, lichtnet, De een kan enthousiast telefoonnet en riolering lan- worden over een bepaalde êer °P zich hebben laten boom, de ander ziet er niets wachten. Voor gas is de fami- bijzonders aan". lie De Wit nog altijd aangewe zen op een eigen tank. Verder Fluiten levert de adressering Crones- r iunen teyn nog wel eens problemen Met de komst van een brug op als de vaste postbode ver voor fieters en voetgangers vangen wordt door een inval- die de Kanaalweg met Cro- Ier. Mevrouw De Wit: „We nesteyn en Roomburg ver- krijgen wel eens aanmanin- bindt, is het sinds het afgelo- gen om een rekening te beta pen voorjaar een stuk druk- len, terwijl we die rekening er geworden op het fiets- en nooit gehad hebben. Maar tijd niet naar school omdat het te gevaarlijk was om die brug te passeren. De Duitsers hebben hier toen het hele ge bied op ziin kop gezet met loopgraven vertelt De Wit. Zo ontoegankelijk als het ter rein vroeger was, zo toegan kelijk heeft de gemeente het gebied de laatste jaren gepro beerd te maken. Het project Polderpark Cronesteyn heeft de afgelopen jaren vele mil joenen guldens gekost en is een van de paradepaardjes van de gemeente op het ge bied van recreatie. De wit heeft er zo zijn twijfels over Wit loopt /AN DER BIJL heidshalve moet ook Peter de Leeuw toegeven dat hij zich wel eens aan de regels gezon digd heeft en dat ook hij wel eens in een haastige bui een rood stoplicht heeft genegeerd. Mocht het dan ook ooit zover komen dat het kunstwerk er daadwerkelijk komt, dan zal het beter zijn om het opschrift van het beeld „Ter ere van de laatste Voorbeeldige Wegge bruiker", te vervangen door: „Ter herinnering aan de laat ste Voorbeeldige Weggebrui ker". PETER VAN DER HULST BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Lisette Henriet ta, d.v. W. J. Ypma en M. C. C. E. van Tilburg; Stefan Michael, z.v. N. Par don en D. M. van Aalst; Daniël Nico las. z.v. K. P. Siebrand en H. C. Dul- link; Jan-Willem Luitzen, tv. J. L. Koopman en S. W. Otten; Sascha. d.v. J. Jansen en A. P. Nieuwpoort; Cynthia Elisabeth, d.v. J. J. W. Au- gustinus en K. J. Pluimgraaff; Koen Wessel, z.v. E. W. M. Rodrigo en N. Rietkerk; Davor, z.v. V. Simió en A. Simié; Sebastiaan Cornells, z.v. J. C. M. M. Vesseur en G. van der Wiel; Michiet, z-v. C. de Wit en H. van der Veen; Adil, z.v. M. Azzaoui en K. Al Majdoub; Thijs, z.v. L. van Beelen en A. G. M. Roodenrijs; Maaike, d.v.L van Beelen en A. G. M. Roodenrijs; Ezra Riezinzi, d.v. Y. S. Paliama; Ro bert Pieter, z.v. B. van Driel en S. J. T. Faure; simone, d.v. B. J. Theunisz en C. Simon; Roman Kevin, z.v. A. F. Algra en C. P. M. Dingjan; Anique, d.v. G. Glasbergen en M. Oele; Tessa Florentien, d.v. H. T. Kruize en A. C. Schuitemaker; Michael Cees, z.v.C.Bos en P. M. Orsini; Daniëlle Ja- coba, d.v. A. Nijgh en A. van Ruiven; Rhandy, z.v. W. Van Rijn en L. Böde- ker; Merel Claudine, d.v. M. R. Küth- ke em C. F. J. M. van Thoor; Moha- med, z.v. H. Lachhab en T. El Mas- saoudy; Jurgen Pieter, z.v. P. Bouw man en M. A. Romijn; Stephanie An nette Maria, d.v. H. J. L. M. Immer zeel en M. A. C. Geerlings, Katheiijn Elisabeth, d.v. H. M. Noordzij en A. C. Gregory; Taoufik, z.v. L. Aboulghit en R. Hamdaoui; Lisette Eline Jeanette, d.v. A. J. L. van der Zalm en C. J. M. Noort; Kimberty, d.v. E. J. van Wil- lenswaard en M. de Bock; Alexander Robert. z.v. R. M. Steenhorst en M. P. C. Horn; Jennifer Sen Foeng, d.v. A. Chin en F. G. Go; Arjen Gijsbertus, z.v. A. van Duijn en C. A. J. Minnee; Tom, z.v. R. van Nus en G. J. Velt huis; Temur, z.v. O. A. Aktas en Y. Aktas; Shuet Mui, d.v. K. P. Cheung en Y. T. Lam, Salma, d.v. H. El Koura- mi en S. El Abbassi; Angelo, z.v. P. J. Stikkelorum en W. C. J. Slierings; Mare Willem. z.v. J. W. Montagne en K. E. Mosselaar; Bastiaan Abraham Comelis, z.v. P. C. J. van Leeuwen en A. C. M. van der Poel; Charlotte Ju- liëtte, d.v. H. M. Schuttevaer en H. C. Jochems; Pieter, z.v. D. de Mol en P. Plug; Roel Willem, z.v. W. A. van Nie kerk en T. B. Poot. Overleden: A. B. Pouw, geb. 1 juli 1909, man; J. Steenbergen, geb. 11 mrt. 1939, man; B. Wesseling, geb. 27 apr. 1908, man; J. P. H. Zonderop. geb. 2 dec. 1943, vrl. echtg. van C. W. Bekooij; E. Beil, geb. 10 jut. 1894, vrl. geh. gew. met J. A. Ressing; A. A. L. Nelen, geb. 2 sep. 1927, man; H. T. M. Nitert, geb. 19 apr. 1900. vrl. geh. gew. met A. B. Elfrink; J. I. van Leeu wen. geb. 27 aug. 1895 vrl. geh. gew. met J. Pels; E. M. G. Groos, geb. 10 aug. 1954, man; B. Leeuwts. geb. 25 mrt. 1914, man; T. Haasnoot, geb. 7 nov. 1912 vrl. echtg. van K. Messe- maker; K. H. E. Heisier, geb. 11 mei 1895 vrl. geh. gew. met T. G. Negen- born; J. van de Velde. geb. 27 mrt. 1922, man; N. J. van Lessen, geb. 10 jan. 1915, man; A.'Spoor, geb. 15 mei 1924, man; M. D. Hilverdink. geb. 27 jan. 1929, man; R. van Walbeek, geb. 9 okt. 1913, man; J. A. M. Esselink. fb. 24 jan. 1922, vrl. geh. gew. met J. Goossens; D. B. van Lokhorst. §eb. 26 jan. 1908, man; N. Snip, geb. jul. 1891, man; D. M. L. Wan. geb. 7 Jul. 1988, vrl.; N. J. Verkleij, geb. 10 jan. 1911, man; C. L van der Vos, geb. 8 jan. 1898, vrl. geh. gew. met L. H. van der Voet; G. Kop, geb. 21 nov. 1925, man; H. P. van der Blom, geb. 27 nov. 1910, vrl. geh. gew. met J. J. van der Reijden. Gehuwd: H. P. J. ten Hooven en L A. M. van Bossum; B. van Dijk en C. Wetselaar; D. Coster en J. E. van de Wetering; W. A. Bunnig en E. H. van der Zee; R. E. van West en E Keve naar. Ondertrouwd: P. van der Wolf en J. Bakker; J. T. Obbema en M. M. Hulj- ben; H. van Egmond en N. D. E Post; P. J. M. Leune en J. H. Wijnreder. M. Elderhorst en A. T. J. Schreurs; R. A. P. Bokern en C. J. Rijsberqen: Eken Noteer als I Naam; Ien luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft De nieuwe abonnee wordt ook hartebjk verwelkomd; deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. nietiwe abonnee ingaande Postcode/plaats:. Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per maand automatisch betalen f23,74 kwartaal acceptgiro f70,93 Stoor als dank de handdoek aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats: I Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Coun I 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen w Courant, Antwoordnummer wij).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13