UB40 toont stukje van Rusland iel M ADIO/TELEVISIE CetdócSowuvnt WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988PAGINA11 Sronica. best keken omroep 1.0171 pqq n deze zomer 15. 21 J* iVERSUM Uit de kijk- •L j !rs van mei, juni en juli kt dat Veronica deze zomer best bekeken omroep is. De I 19, jste telg in het Hilversumse *0.1! énbestand, die per avond ilddeld anderhalf miljoen ,0 2) ers trekt, wordt overigens ipónnde hielen gezeten door de 15. T )S, die met 11 slechts een ^ent miijder scoort. De ïï8? hts bekeken A-omroepen KRO en NCRV. Zij weten omo ter toch nog gemiddeld een miljoen kijkers te binden, gens Kees Gerritsen, die bij Veronica met kijkcij- bezighoudt, ligt het succes N 14 cholen in het feit dat er bij idd« omroep geen onderscheid dt gemaakt in de zomer- winterprogrammering. 01 vendien is het gehalte van L jitzendingen vrij constant, irdoor de schommelingen de kijkersgroep niet zo it zijn. De omroepen op het 01! te net brengen 's avonds mfc één kraker. Je ziet dan dat de cijfers voor half ne- 14 laag zijn, dan plotseling m omhoog klimmen en na tien weer ineen storten. L programmering is slecht gemiddelde". ineer Nederland 1 en 2 te- >ver elkaar worden gezet en er enorme verschillen j.' 14 jn in de kijkdichtheid. Het itst was hij in juii toen de II (V /-omroepen met vieren- t D« jg programma's en de (/-omroepen met slechts 0 i programma's in de top 10 isbyjcht kwamen. Wat Neder- (Bui 3 betreft was juni vooral topmaand, maar dat is niet reemd omdat de voetbal- -jg strijden om de Europese egieb ;r op dat net werden uitge- 2 (en. Maar de behaalde ne- ^Jj ien programma's zijn in- ^dels weer teruggelopen POL vier. ROP< fjo" ankbeeld over m nshroeppiomer k! illem Vogt SR VERSUM Het is vrijdag l ies een eeuw geleden dat fUDI em Vogt, omroeppionier en HA! :hter van de AVRO, werd ren. Ter herdenking van honderdste geboortedag (45 1 Gerrit den Braber een Im aal klankbeeld van deze samengesteld dat op deze wordt uitgezonden (Radio 5 I* 10.00 uur). Den Braber j bij het maken van dit itbeeld terzijde gestaan rGer Lugtenburg (oud ad- ÜT3-directeur AVRO-televisie) r Gertenbach. UB40 CCCP. Muziekprogramma. Veronica-televiaie. Ned. 2 om 22.10 uur. Vanavond. HILVERSUM Na eerder met Billy Joel te zijn afgereisd naar Rus land pakt het „In Con- cert"-programma van Veronica-televisie van avond de draad weer op met een documentaire over de tournee die de Engelse reggae-groep UB40 in 1986 in de Sov jetunie ondernam. Deze concertfilm onder regie van UB40-saxofonist Bri an Travers is zoveel aar diger dan het Joel-werk- stuk omdat de kijker op de klanken van de cock- tail-reggae van het uit Birmingham afkomstige achttal wordt meegeno men op een rondreisje door Rusland. „UB40 CCCP" werd opgeno men in zowel Leningrad, Moskou als Minsk. De groep ging er heen op uitnodiging van de Sovjet-regering, die in de ban van de glasnost en de economische perestrojka zijn grenzen opende voor Wester se rockmuziek. UB40 gaf in totaal 12 concerten, de groot ste tournee die een Westerse groep daar ooit gaf. Sinds dien hebben heel wat groe pen in Rusland gespeeld, zo als onlangs nog onze eigen Jump Dickie Jump. Onder Gorbatsjov is het cultuurbe leid heel wat realistischer ge worden. Er mag veel meer. Zo kan er tegenwoordig on gestraft worden gezongen over bureaucratie, alcoholis me en druggebruik. Ook het openen van nieuwe concert zaaltjes vordert gestaag, ter wijl het organiseren van pop festivals en concerten wat soepeler verloopt dan in het verleden, hoewel... Begin dit jaar werd een rockfestival, waarvan de opbrengst was bestemd voor de drugsbestrij ding, nog afgelast omdat de Sovjettop vond dat zoiets niet paste in het ideologische ka der. Julien Lennon, David Bowie en Supertramp die voor het festijn waren uitge nodigd, konden dus thuisblij ven. Bovendien hanteert de censuur nog altijd een scher pe pen. Jeugd De film geeft een aardig UB40 ...soms amusante blik in het Rusland van de jaren tachtig... FOTO: VIRGIN beeld van de wijze waarop de Russische jeugd met popmu ziek worden geconfronteerd. Tussen de nummers stapt tel kens een al wat oudere heer tussen de geluidsboxen het podium op om voor de brood nodige vertalingen te zorgen van de aankondigingen die Robin Campbell over het pu bliek uitstrooit. Die man. de ceremonie-meester, is door de Sovjet-autoriteiten inge huurd om over de gang van zaken tijdens het concert te waken en past censuur toe als de gesproken tekst niet overeenkomt met de ideolo gie. Als Astro in de aankon diging van „Rat in the kit chen" zegt dat rat kan staan voor de bom, onderdrukking, racisme en schending van de mensenrechten, herinnert de ceremonie-meester zich al leen het woordje: bom en tij dens de introduktie van „Watchdogs" laat hij in de zin „dit nummer gaat over de lieden die zogenaamd over onze geestelijke gezondheid waken" het woord zoge naamd weg. In het verleden is het vaak voorgekomen dat de ceremonie-meester een einde aan het optreden maakte omdat de gang van zaken op het podium niet strookte met de uitgangspun ten van de Sovjet-leer. UB40 zingt niet alleen een selectie van zijn bekendste werk, maar gunt de kijker ook een soms amusante blik in het Rusland van de jaren tachtig. De opmerkelijkste beelden zijn misschien wel het wisselen van de wacht bij het graf van Lenin. De kijker wordt echter ook meegeno men naar de tourist-winkel in Moskou waar de leden van de groep zich tegen het ijs koude winterweer proberen te wapenen met bonthoeden. Even later vormen de monu mentale beelden en gebou wen van het architectonisch wonderschone, Leningrad het historische decor voor een korte rondwandeling. Deze combinatie van concertbeel- den en scènes uit het dage lijkse Russische leven maken de UB40-registratie tot een kijkwaardig geheel, want hoe de groep zich op het podium beweegt, is inmiddels gesne den koek. Tenslotte konden de liefhebbers nog onlangs van hun muzikale escapades genieten in het Rotterdamse Ahoy'. Wonderlijk Dat UB40 in de Sovjetunie werd toegelaten, mag won derlijk heten, want de groep heeft zijn politieke zienswijze nooit onder stoelen of ban ken gestoken. Hoewel de scherpste randjes er inmid dels zijn afgesleten, kon het leger werklozen en minder heden zich in 1986 nog ver eenzelvigen met de onder werpen van hun teksten. Toch was UB40 de eerste Westerse groep die op zo'n grote schaal mocht rondtoe ren in de Sovjetunie. Zijn muziek is, samen met dat van onder andere Chris Rea, ook gewoon te koop. De platen worden daar officieel uitge bracht door de enige Russi sche platenfirma Melodia. Maar wat deze platenmaat schappij op de markt brengt, is lang niet toereikend. Van de duizend elpees zijn er on geveer honderdvijftig pop platen. De cassette-industrie vaart daar wel bij. Er is een levendige handel in cassette bandjes. Er zijn zelfs winkels waar de Rus met zijn casset te-bandje naar toe kan om daar voor een paar roebels de laatste Westerse hits te laten overspoelen, nummers die door de eigenaar van de ra dio zijn opgenomen of die kopieën zijn van platen die illegaal het land werden bin nengesmokkeld. De kwaliteit variëert dan ook enorm. Springlevend Maar popmuziek is springle vend in Rusland. Er is sprake van twee stromingen, de offi ciële en de ondergrondse. De officiële zijn groepen die door de Staatscommissie zijn ge keurd en goed bevonden, de ondergrondse maken op ille gale wijze muziek. Deze laat ste groep speelt zijn materi aal, dat kwalitatief vaak net even boven goedwillend amateurisme uitsteekt, op plaatsen waar autoriteiten ontbreken, maar ze worden steeds brutaler. Die ontlui kende openheid zal de rock muziek in Rusland een posi tieve impuls geven, want van een eigen rockcultuur is in de Sovjetunie momenteel nog geen sprake. Wat de jeugd krijgt te horen zijn, op een enkele uitzondering na, blauwdrukken van Jethro Tuil, Pink Floyd, Jimi Hen- drix en Eric Clapton. Mis schien komt daar nu veran dering in. HANS PIËT De verovering van het Westen (How the West was won). 14- delige Amerikaanse serie. Deel ^3.:^De vijand (The enemy). Tik tak. e Animatieserie. Afl 42. Plons. Afl.: Plons en de mel- Triangelclub. Gevarieerd programma voor kinderen. Vandaag: Vuilnis in het bos. M.m.v. Nicole en Hugo en Jo Coppens. Juke Box. ant) Seabert. 26-delige Amerikaan se jeugdserie. Afl.25: Rumoer in het regenwoud. Huizen kijken. 10-delige se rie over bouwen, verbouwen en wonen. Afl.3. Presentatie: Paul de Bolle. —j Mededelingen en programma- en overzicht, voq Nieuws. ''89* Echtscheiding op z'n Amsri- kaans (divorce American Sty- H Ie), Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Bud Yorkln. Met: Dick Van Dyke, Debbie Rey nolds. Jason Robards e.a. Na j 15 jaar wil Barbara Harmon van haar man scheiden. Hij komt hierdoor evenwel in fi- i nanciële moeilijkheden. 5 acq Kunstzaken presenteert: :n ir Home eccentric home. repor tage over extravagante wonin gen in Engeland. Aansl.: Uitsla- Kil9en Nal'ona,e Loterij. ^«41 Nieuws. Aansl.: Paardenkoer- js Godinnen van de dans, geva rieerd dansprogramma op de Piazza dei Miracoli te Pisa ter ere van de grote balletsterren van vroeger en nu. Met o.a. Galina Ulanova, Ginger Rogers en Cyd Charisse. Deel 1 (Euro visie-uitzending RAI). Coda, Slaapliedje. Gedicht van Gerrit Kouwenaar. Vacaturebank. Ecran de Vacances: Tao tao; Hello Moineau; De Smurfen; Mimi Cracra. Ce soir. Waalse actualiteiten. Journaal. L'australienne. 8-delige Au stralische serie naar de roman All the rivers run van Nancy Cato. Afl.7. Au nom de la loi, juridisch ma gazine. Vandaag aandacht voor: 1. Attention école, repor tage over het aantal kinderen dat jaarlijks slachtoffer van het verkeer wordt. 2. L'annèe du corbeau, een Chinees restau rant in Luik zou rattevlees in zijn maaltijden verwerken. 3. Greenpeace: Commandos Ecolo, reportage over de actie van Greenpeace tegen de ver vuiling van de Noordzee. Coup de film, filmrubriek. Musique: Brandenburgse Con certen nr 2 en nr. 5. Bach, uit gevoerd door het Filharmo nisch Orkest van Luik. Trekking van ds Nationals Loterij. Laatste nieuws. Aansl.: Paar- denkoersen. Informations, reflexions et in- tecrogations laïques. Alexis, Blake en Krystle, de drie hoofdfiguren uit Der Denver- Clan (Dynasty). Did. 2, 21 u. DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Moskilo - Nichts sticht bes- ser, Berlijns schoolmagzine. 17.00 BMX: Akrobaten auf zwei Ra- dern, kinderprogramma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Irgendwie und sowieso, serie. Afl.: Nur keine Panik. 18.15 Ausschnitlweise Kleinkunst: Dörti Ditals. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Reich und Arm, Amerikaanse 19.58 Programma-overzicht. 20.00 lxTagesschau. 20.15 inKrimi-Sommertheater: Fa- milienschande. tv-film naar de gelijknamige roman van Pa trick Quentin. Met: Hannes Jaenicke, Constanze Engel- brecht, Friedrich von Thun e.a. De welgestelde architect Paul Morrison volgt spontaan de stem van zijn hart en trouwt in México met de door hem aan beden Virginia. Op dat mo ment vermoedt hij niet dat er in haar verleden een paar don kere bladzijden zijn, die zijn liefde danig op de proef zullen stellen. 22.30 Tagesthemen. 23.00 lm Brennepunkt. 23.30 Hawkins, serie met James Ste wart. Strother Martin, Mayf Nutter e.a. Afl.: Blutfehde. De inwoners van het stadje Beau- ville vieren een herdenkings feest. Met oude costuums en wapens worden scenes uit de burgeroorlog nagespeeld. Te midden van het feestgedruis klinkt een schot en Stanley Hawkins, een ver familielid van Billy Jim, blijkt dodelijk getrof fen door een oude musketko gel. 00.40 Tagesschau. 00.45 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.50 Einde. DUITSLAND 2 16.00 Ferienexpress. Kindermagazi ne. Presentatie: Barbara, Ben ny en Gustav Sommer. 16.40 Die Schlümpfe, tekenfilmse rie. Afl.: Die Schlümpfe sehen rot. 16.55 Heute. Aansl: Aus den Lón- dern, regionaal overzicht. 17.10 gi Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.40 Ein zauberhaftes Madchen in Paris, serie met Megan Fol lows, Colleen Dewhurst, Ri chard Farnworth e.a. Afl.: Anne auf Green Gables. 18.10 Lottotrekking. 18.15 Einde. 18.50 Lottotrekking. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der Zauber der Schmetterlin- ge, optreden van het Traum- theater Salome van Harry Owens. Met: Ernest Lenart, Pamela Noschese, Carlos Agu- dela e.a. Choreografie: James Saunders. 20.15 Kennzeichen D, nieuws uit Oost- en Westduitsland. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Die neuen Herrscher. 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 LS] Kontext: Maria, documen taire over de religieuze beteke nis van Moeder Maria, moeder van God. 22.40 Ls) Unsere Nachbarn im Osten: Held des Jahres (Bohater Roku), Poolse speelfilm uit 1986 van Feliks Falk. Met: Jer- zy Stuhr, Mieczyslaw Franszek, Katarzyna Kozak-Paszkowska e.a. De in ongenade gevallen tv-presentator Danielak heeft grote moeite zijn kostje bij el kaar te scharrelen. Op een dag loopt hij Tataj tegen het lijf, een man die met gevaar voor eigen leven een .gasexplosie heeft verhinderd. Danielak bombardeert de naieve Tataj tot Held van het Jaar en trekt met hem volle zalen. Maar Ta taj gelooft steeds minder in zijn rol. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 17.35 Teleteksf-overzicht. 18.00 Ferdy. Kinderserie. Afl.23: Tol- patsch's Malschule. 18.25 Abenteuer in der Wüste. Kin derserie. Afl.: Aufbruch ins Un- 18.50 Der Clown vom Hinterhof: Auf hoher See. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Mittwoche um 8. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Eff-eff. Vrije tijd en Fitness. 22.30 Die Liebe am Nachmittag (L'amour l'après-midi), Franse speelfilm uit 1972 van Eric Rohmer. Met: Bernard Verley, Zouzou. Francoise Verley. e.a. Frèdèric is sinds 3 jaar met de lerares Hèléne getrouwd. Ze hebben één kind, het tweede is op komst. Frèdèric is dol op ze. maar wanneer hij Chloé, een vroegere verloofde van één van zijn vrienden ontmoet, krijgt hij het moeilijk. 00.05 Laatste nieuws. 17.10 Children's BBC met Simon Parkin. 17.15 Heathcliff with Cats Co. Te kenfilmserie. 17.35 The album. Jeugdserie. Afl.3: The birds. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 The legend of Tim Tyler. De jongen die zijn lach verloren had. Duitse jeugdserie. Afl.9. 18.35 Neighbours. Serie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Craig McLachlan e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Talkshow met Terry Wogan. 20.45 Best of British. Documentaire- serie over de geschiedenis van de Engelse filmindustrie. Afl.: Classic tales. 21.10 In at the deep end. 6-delige serie waarin Chris Searle ver schillende beroepen en sport en uitprobeert. Afl.6: The mas ter chef. 22.00 Journaal. 22.24 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 Crimewatch fife. Supergrass, documentaire over het onder zoek van de Flying Squad, naar een reeks overvallen, waarbij de bewakers op af stand bediende explosieven aan het lichaam gebonden kre gen, een methode die eerst uitsluitend door de IRA en ETA werd gebruikt. 23.20 Sixteen days of glory. Docu mentaire-serie over de Olympi sche Spelente Los Angeles in 1984. Afl.5. 00.10 Cricket: Natwest Bank Trophy, samenvatting halve finale. 01.10 Weerbericht. 01.15 Einde. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Cricket: Natwest, halve finales. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe- 21.10 Wide world. Van concept tot het ter perse gaan van een editie van het National Geo graphic Magazine, documen- 22.00 M.A.S.H. Amerikaanse serie met Alan Alda, Loretta Swit, Larry Linville e.a. Afl.: Hank Panky. 22.25 Screenplay. Out of love, tv- spel over passie en principes in de valleien van Wales. Met: Juliet Stevenson, Dafydd Hy- wel e.a. 23.50 New8night. Actualiteitenmaga- Hawkeye uit MASH, BBC 2, 22 U. FOTO: PU. Countdown. The DJ Kat Holiday Show. Branded - a proud town. The Times Headline News. Ritter's Cove. The Uniroyal Weather Report. Hazel. The Times Headline News. Tandarra. The Uniroyal Weather Report. Ghost Story. The Times Headline News. Shell International Motor The Times Headline News. Roving Report. New Music. The Uniroyal Weather Report. Africa, part 4. Romantic vs Classic Art. William and Mary, part 1. Aujourd'hui en France. SUPER CHANNEL Supertime. Formula One. Dr Who. Capitol. Weerbericht. Living planet. The Carpenters. Tales ol the unexpected. Super Channel Nieuws. Super Channel Nieuws. Weerbericht. World of Golf with Canon Eos. Super sport. Beats of the Heart. Music Box. Einde. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi- um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: 17.15 Maiken Wexo. 18.00 The Adam Curry Show 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 MTV at the movies. 20.00 XPO, overzicht van nieuwe vi deoclips. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. 02.00-06.30 Night volcaa. TV 5 Les ascensions celebres. Allegra. Pascal Auberson. Recreation. Des chiffres et des lettres. Les breves. La Suisse inaolite. Telescope. Carabine FM. Jazz a Montreux. Journal Télóvisé. Heritage de Thomme. Fin de programme. ffl Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ED Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst S2) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 15.30 Portret van Amerika, do cumentaire-serie. Afl.: Illi nois. 16.15 Hallo Nederland, Neder landse kinderen in het bui tenland. Afl.: Ecuador. 16.45 Lassie, Amerikaanse se rie. Afl.: Een vermoeiende dag. ledereen is verbaasd, als Lassie bij een stel va kantiegangers het flesje melk voor de baby van ta fel haalt en wegholt. 17.10 D'r kan nog meer bij. NOS 17.30-17.40 Journaal. 18.30 Ronduit Radar. Vandaag: Wereldkampioenschap Schoolvolleybal 1988. NOS 19.00 Journaal. EO 19.15 Avonturenbaai. Canadese serie. Afl.: De houthakkers. 19.45 De roeping. Afl.: Ds. Davis Steward. 20.10 Tornado, documentaire over dit natuurverschijn sel. 20.57 Tijdsein, actualiteitenru briek. Aandacht voor de vrijwel dagelijkse vondsten in België van bommen en granaten uit de Eerste We reldoorlog en de gevaren die daaraan verbonden zijn voor de argeloze vin der. Voorts een reportage over de Praagse Lente, waaraan 20 jaar geleden hardhandig door het Sov jet-leger een eind werd ge maakt. Aandacht verder voor een onderzoek van de Groningse universiteit, waaruit blijkt dat dagelijks gebruik van de natuurlijke zoetstof „xylitol" het tand bederf met 60 procent kan verminderen. In het vierde onderwerp wordt ingegaan op de bezwaren van bur gers en natuurbescher mers tegen de plannen van de gemeente Naarden en de provincie Noord-Hol land voor de bouw van 450 huizen aan de rand van het Naardermeer. Tot slot aandacht voor de mogelij ke grenzen van een Pale stijnse staat, naar aanlei ding van het besluit van Jordanië zijn handen van de bezette westelijke Jor- daanoever af te trekken. 21.27 God verandert mensen, praatprogramma. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40-23.30 Op weg naar Jeru zalem, documentaire-se rie. Afl.: Angst voor een joodse staat. NEDERLAND2 VOO 15.30 1 My little pony. Teken filmserie. Afl.: De terug- VARA 15.30 De Onedin Lijn 16.20 De natuur en de mens 17.11 (S+T) Vooruit met de geit. Afl.9. 17.23 Bar ney Beer. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.40 VARA'a kindermenu. NEDERLAND 2 AVRO 15.30 Die Schwarzwaldklinik. 16.15 The kid from Brooklyn. Ameri kaanse speelfilm. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf. 10.00 Heute. 10.03 Reizende Leute 12.00 Umschau. 12.10 Kennzeichen. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 14.40 Teletekstover- zicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 EFury. 15.30 Die Würze des Lebens. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.16 [£Die Marchenbraut. 16.45 XiTiere in Spanien. 17.10 Die kleine Dampflok. 17.15 Tagesschau. 17.25 Coiumbo (WDF). DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 ZDF-lnfo. 15.05 Teletekst-over- zicht. 15.25 Programma-overicht. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Ferienexpress. 16.40 Die Schlümpfe. 16.55 Heute. 17.10 Te le-lllustrierte. BBC 1 07.35 Leon Errol. 08.00 Breakfast time. 09.35 Pal - fugitive dog. 10.00 Nieuws. 10.05 The Pink Panther Show. 10.25 Why don't you? 10.50 Laurel and Hardy. 11.00 Nieuwa. 11.05 Silas. 11.30 Play School. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuw. 12.05 Tekenfilm. 12.10 Undersea kingdom. 12.30 Superman. 13.00 Nieuws. Aansl. The Garden party. 14.00 Jour naal. 14.30 Neighbours. 14.50 High Chapparal. 15.40 Bazaar. 16.10 Vale rie. 16.35 Gardeners direct line. 17.05 Tekenfilm. 17 10 Children's BBC. 17.15 Scruffy. BBC 2 07.55-08.20 Open University. 14.20 Chock-a-Block. 15.00 Nieuwsover zicht. 15.30 The Italians. 16.00 Ours to keep. 16.40 Northern arts. 16.50 Nieuwaoverzicht. 17.00 Dr. Kildare SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 Sky Trax 12.05 New Music. 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Roving Report. 15.00 US College Football. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly. 08.30 Super Channel News. 08.45 Super Channel News. 09.00 Music Box. 13.00 Capi tol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. die zich voorbereiden om naar Iran en Irak te reizen nu daar de vrede nieuwe opdrachten lijkt op te leve ren. Ook een reportage over jonge Indiase wedu wen die zich levend laten verbranden als trouw aan hun overleden echtgeno ten. Uit Somalië de eerste beelden van de terreur die daar, onopgemerkt door de wereld, plaatsvond. 22.10 Veronica in Concert: UB 40 live in CCCP. Regis tratie van de concertreeks die de Birminghamse groep UB40 in 1986 gaf in Rusland. (Zie elders op deze pagina). 23.10 Hitchhiker, Amerikaanse serie. Afl.: Gevaarlijk poe der. NOS 23.40-23.45 Journaal. John Standing (I) als Edward Wingate en Robert Wagner als Ja mes Greyson Culver in „Lime Street". Ned. 2 om 20.29 uur. FOTO: PR keer van Tambelon. -Den nis de Bengel. Afl.: Dennis en de ballonrace. 15.45 Is! The Jetsons, tekenfilm serie. Afl.: Jetson's miljoe nen. 16.05 Square Pegs, serie. Afl.: Lauren en Patty in op stand. 16.30 Transformers. Tekenfilm serie. Afl.: De spookmachi- ne. 16.55 ^Nederlanders overzee. Documentaire-serie. Afl.: Bloed, zweet en tranen. 17.45 MacGyver. Serie. Afl.: De huurmoordenaar. VOO 18.30 De heilige koe, auto- en motormagazine. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: De valkuil. 19.00 Countdown. Poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven. NOS 20.00 lïiJournaal. VOO 20.29 Lime street, 7-delige poli- tie-serie van Ray Austin. Afl.3: De diamantenroof. De diamantenexporteur Raleigh Balzer is zwaar ge dupeerd wanneer er een diamantenroof van 22 mil joen dollar plaatsvindt. Hij blijkt nl. niet verzekerd te zijn. Wingate en Culver gaan echter op onderzoek uit. 21.22 Nieuwslijn. Actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks. Onderwerpen: een uitgebreid interview met Mathias Rust, de jon ge Westduitse piloot, die veel opzien baarde door met zijn vliegtuigje op het Rode Plein te landen en die vorige week werd vrij gelaten. Hij vertelt over zijn ervaringen en idealen. Te vens een reportage over de Nederlandse bedrijven NEDERLAND3 NOS 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Catweazle, Engelse jeugd serie. Afl. 13. 900 Jaar wachten op mij, vaarwel. 19.25 Vogels kijken op woens dag. Afl.7: De zilver meeuw. 19.46 Eerste trekking van de staatsloterij. 20.00 Journaal. 20.29 Voorlichting over Alco hol: Nuchtere noodzaak. 20.34 Avondvoorstelling: Ge broed, toneelstuk. Tv-re- gie: Jop Pannekoek. 21.45 Studio Sport. Sportpro gramma. Onderwerpen: hockey (Nederland-Cana da, heren) en een special over de Ajax-trainer Kurt Under. 22.30 Journaal. 22.40-22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Het slavinnetje van generaal 19.02 VOO: Zwoele zomeravonden. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Cédea. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert uit het buitenland. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Basicode computerma gazine. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Rijs- wijkse Rockgolf. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Combo. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club. Jazznieuwtjes. 21.03 Filmmuziek. Soundtracks. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30 „Twee tot twee". BRT 2 17.05 Rijswijckfoon, verzoekpl. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Meester der traditie (6). 19.00 Symposium. 19.45 Gil Evans (6). 20.30 Musiqua Antiqua. 23.30 uur: Venus and Adonis. A mas que for the entertainment of the King. Blow. Deel III: 23.30- 23.45 uur: Trio in D vooriviola d'amo- re en twee fluiten. Rust.' MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 10.45 Leuterkoek en zandgebak. 11.50 Uit het plakboek van de revue. 12.02 De burgemeester is jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.02 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine. 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 06.03 Hier en Nu. 06.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11.03 Kinderen van het licht. 11.30 De familie show. 12.40 Middagpauzedienst. 13.20 Ik zie de zon. 13.45 Kletsmajoor er op uit. 14.03 Mixer. 15.03 Coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 06.00 Nieuws 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Spiegel van Vlaanderen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.25 Bewogen grensgangers. 12.30 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Geloven met open ogen. 15.00 Oogluik. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Weat: (via FM- frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Och tendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senio ren. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 Klapstoel met de reeks „Het eerste instrument". 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboutique. 10.03 Vrij parkeren. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Het schurend schamiertje. Cur siefje. 13.15 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus-kort. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Huisconcert bij Madame Reca- 10.00 Matinee. 11.30 Festival van Vlaanderen. 13.10 Muzikale Humeurtjes. 13.30 Publiek Concert. 15.00 Compact Concert. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11