Libregts wil oud zeer met Gullit uit wereld ei jVan verkrachting beschuldigde voetballer vrij .onder te de Akker lgin, 5PORT EcidócSouxcmt DINSDAG 9,AUGUSTUS 1988 PAGINA 7 Kortsjnoj naast aanvoerder Nunn AMSTERDAM Een black-out t Viktor Kortsjnoj op fluweel gezet p vak en ov •"rh? ii schaaktoernooi in Amsterdam. De strijdbare veteraan (57) kroop gisteren door zijn overwinning naast Nunn, die vlot remiseerde met Hort. Beide grootmeesters gaan aan de leiding met vijf uit acht. Kortsjnoj heeft evenwel nog een (slecht staande) hangpartij legen Nikolic achter de hand. Van der Wiel ging er in Krasnapolsky vanuit dat na een neder remise een probaat kuurmiddel is. Hij ging in het Frans tot snelle stukkenruil en bood na twaalf zetten in krap .VU..OV Kortsjnoi had andere plannen. Zijn hang- ,artÜ ^gen Nikolic is zo goea als verloren en hij had 0 )UI lgeho na» ij wel stam ende betw astingj^ nodig om met Nunn te kunnen concurreren om de winst- iremie van 10.000 gulden. Toch had de Leidenaar weinig te vre- De schermutselingen hadden weinig om 't lijf en remise lag de hand. In tijdnood liet Van der Wiel zich in op een du- ze combinatie. Hij verloor een pion en met het kleinood de lacht over de stelling. Kortsjnoj wikkelde met de hand op de ;lök gedecideerd af naar de zege, die op de 37e zet tot stand ;wam. John van der Wiel heeft de kroongroep vol Sijbrands beste mondiale dammer brands blijft de beste dammer ter wereld. Op gisteren gepubliceerde rating-lijsten heeft de 38-ja- rige nationaal kampioen het hoogste puntentotaal, maar omdat hij nog niet voldoende partijen heeft gespeeld, komt hij alleen op de B-lijst voor. Sij brands maakte begin dit jaar zijn rentree nadat hij veertien jaar niet was uitgekomen in wedstrijdver band. De A-lijst wordt aangevoerd door de 66-jarige oud wereldkampioen Iser Koeperman uit de Verenigde Staten, voor de huidige titelhouder Dibman uit de Sovjetunie. Rob Clerc staat vijfde. A-lijst: 1 Koeperman (VSt) 2421 punten, 2. Dibman (Sov) 2419, 3. Baljakin (Sov) 2417, 4. Valneris (Sov) 2403, 5. Clerc (Ned) 2402, 6. Jirny (Sov) 2402, 7. Tsjizjov (Sov) 2400, 8. Van der Wal (Ned) 2396, 9. Gantwarg (Sov) 2386, 10. Gerard Jan sen (Ned) 2377 B-lijst: 1. Sijbrands (Ned) 2450, 2. Wiersma Dames: 1. Sadovskaja (Sov) 2385, 2. Lewina kovitsj (Sov) 2363, 4. Van Lith (Ned) 2351. Biondi dicht bij wereldrecord Gross AUSTIN De Ameri- kaanse zwemmer Matt Biondi heeft het wereldre cord van de Westduitser Michael Gross op de 200 meter vrije slag tot op 28- honderste seconde bena derd. Biondi kwam in de Texaanse plaats Austin, waar de selectiewedstrij den voor de Olympische Spelen worden gehouden, tot een Amerikaans record van 1.47,72. Het record van Gross staat sinds de Spelen van Los Angeles op 1.47,44. Friese revanche in de Sneekweek SNEEK Het Friese Règenboog- team heeft tijdens de tweede dag van de Sneekweek sportieve revanche genomen op de Hollandse concurren ten. Op de grote nederlaag van de Friezen op zondag volgde een kleine, moeizaam tot stand gekomen winst in de tweede race. De Friese zeilers hadden hun zege te danken aan de veertien strafpunten die de Hollanders Nater en Kempe- neers kregen na protesten van de Friezen, die de race met dertig straf punten beëindigden. Dat was 3,75 minder dan de tegenstander. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Hol land echter een ruime voorsprong in het algemeen klassement. Blessure noodzaakt Becker tot rust TORONTO Een ernstige voetblessure heeft Boris Bec ker genoodzaakt zich terug te trekken voor de open Cana dese tennistitelstrijd, die gis teren is begonnen. De West duitser, die zondag nog John Mcenroe versloeg in de eind strijd van het toernooi in In dianapolis, wil de komende weken rust nemen om zijn aanwezigheid bij de open Amerikaanse kampioen schappen op Flushing Mea dow niet in gevaar te bren gen. Operatie voor Grete Waitz OSLO Grete Waitz zal haar atletiekloop- baan zonder olympisch goud besluiten. De 35- jarige Noorse laat zich volgens het dagblad Verdens Gang (VG) deze week opereren aan haar linkerknie. Waitz was voor het laatst in 1983 houdster van het officieuze wereldrecord op de marathon: 2.25.29. Na de operatie zou Waitz nog twee weken rust moeten houden, alvorens de training voor de Olympische Spelen te kunnen hervatten. Waitz heeft zich serieus op „Seoul" voorbereid. Wegens een blessure kon zij vorig jaar in Rome haar wereldtitel niet verdedigen. Begin iuni liep zij in Stockholm de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter in 2.28.24. Toen verklaarde zij in Seoul te zullen starten. Kort voor de Spelen van 1984 onder ging Joan Benoit een soortgelijke operatie. Niettemin veroverde de Amerikaanse in Los Angeles Olympisch goud. 1989 erste den ►e Wit ïbsidii scha iljard ciële bleel gew< zaken wordl heel l te v partei ootsch bew le elli ZEIST Voor het Ne derlandse voetbal is een nieuw tijdperk aangebro ken. Direct na het beha len van de Europese titel in West-Duitsland maak te bondscoach Rinus Mi- chels plaats voor Thijs Libregts. Libregts, die eerder werkzaam was bij Excelsior, PSV, Feye- noord en de Griekse clubs Aris, Paok en Olympiakos, wacht een zware taak. Voordat Thijs Libregts aan het echte „grote werk" (de WK-kwalificatiereeks, die voor Oranje op 14 september in Amsterdam begint tegen Wales; red.) gaat beginnen, valt er nog genoeg te regelen. Inmiddels heeft hij het groot ste deel van zijn voorberei dingen er op zitten, maar er volgens nog enkele bespre kingen. Gisteren had hij de op het Italiaanse trio na com plete EK-groep plus het vier- 1 Menzo, Silooy, Gillhaus Witschge op de koffie in Zeist, het komend weekeinde zal hij van gedachten wisse len met Gullit, Van Basten en Rijkaard. Die gesprekken vinden plaats in Londen, waar AC Milan deelneemt aan een international toer nooi op Wembley. Onder meer zal hij met Gul lit praten over een „rel in zakformaat" die er was in de tijd dat ze samen op de loon lijst van Feyenoord stonden. Libregts schijnt toen eens een mindere prestatie van Gullit in verband te hebben ge bracht met diens huidskleub en de mentaliteit die daar mee in verband zou staan. Libregts zelf heeft altijd ont kend zich in die termen te hebben uitgelaten over de vaandeldrager van het huidi ge Nederlandse voetbal, maar acht het toch niet onverstan dig om in een persoonlijk ge sprek die zaak definitief de wereld uit te helpen. Libregts: „Die zaak is met Gullit al uitgepraat op de dag na het voorval. Nu, vier jaar later, wordt die zaak ineens weer opgerakeld. In het vooijaar werd ik er opnieuw mee geconfronteerd, maar toen leek het mij niet het juiste moment om met Gullit om de tafel te gaan zitten. Het had geen zin om zo'n ge sprek midden in de EK-voor- bereiding te arrangeren. Wat die Oranje beladen tweestrijd in Mün- chen tegen West-Duitsland. De Duitsers zijn belust op i het EK uitgepraat worden. Daarna is het over en sluiten. Een dik ke streep erdoor. Ik heb trou wens de indruk dat de soep van buitenaf heter wordt op gediend, dan dat-ie binnen ligt. Er zijn geen problemen tussen ons. In München kwam Ruud naast mij zitten en hebben wij wat gepraat en toen ik onlangs in Milaan was, zwaaide hij vanaf de middenstip naar mij"... Het is één van de vele kleine dingetjes, waarmee Libregts op dit moment zijn dagen vult. Een rondreis langs alle betaalde clubs is bijna vol tooid, gesprekken met de Oranje-leveranciers stemden de bondscoach tot redelijke tevredenheid. Met de dag komt het belangrijkste werk, waarvoor hij is aangenomen dichterbij. Oranje is na het succes in West-Duitsland „in". De run op kaartjes voor het kwalificatieduel tegen Wales is al op gang gekomen en niet veel later wacht de vanche na de pijnlijke dreun, die Oranje tijdens h heeft uitgedeeld. Nieuw tijdperk „Ik sta aan het begin van een nieuw tijdperk. De WK-kwa- lificatie wacht alweer. Nie mand moet verwachten, dat ik Michels ga imiteren. Ik ben mijzelf. Spreek mijn ei gen taal en heb een eigen vi sie. Mijn eerste taak is Oranje naar het WK in Italië bren gen. Dat kan ik op verschil lende manieren doen. Door Michels te imiteren of door als een olifant door de porce- leinkast te stappen. Lijkt mij niet verstandig. Ik ben geen clubcoach. Zie de spelers niet altijd. Mijn filosofie is om wat goed is zo te laten. Het is ze ker niet zo, dat wij gemak zuchtig moeten doen na het EK. De goede zaken van dat toernooi moeten nu uitge bouwd worden en aan de mindere, waar nodig is, ver beteringen aangebracht worden". Oranje wacht een druk sei zoen. Vier kwalificatieduels, een wintertrip naar Zuid-Eu ropa, t (Italië ;e oefenwedstrijden i Rusland) en de de Artemio Fran- chibeker tegen Uruguay, de kampioen van Zuid Amerika. Die laatste wedstrijd moet van de FIFA in juni worden gespeeld, maar omdat de Ita liaanse competitie tot 25 juni door loopt, is er geen moge lijkheid om met Oranje naar Zuid-Amerika af te reizen. Alternatieve speelplaatsen zijn Rotterdam en Milaan. De KNVB zal een dezer dagen contact opnemen met het be stuur van de voetbalbond van Uruguay. RICHARD THANNHAUSER balelftal. Thijs Libregts en assistent Nol de Ruiter (rechts) maken een geintje voor de fotogra fen tijdens een bijeenkomst in Zeist met een aantal spe lers van het Nederlands voet- foto: anp Ai The [ousto le kr; the ijke 'JINHEM Aanvoerder lexanco van Barcelona is isteren na vier dagen rijgelaten uit een Arn hemse politiecel. Vorige reek vrijdag werd de paanse voetballer gear- esteerd nadat hij er van beschuldigd tijdens trainingskamp van Jarcelona in Arnhem op apendal een meisje te en verkracht, echter-commissaris mr. Den onkelaar maakte gistermid- na het verhoor bekend dat de aanvoerder in vrijheid e'eft gesteld omdat er onvol- oende bewijs was voor ver- nging van het bevel tot be aring." erder op de dag had de Arn- nse officier van justitie mr. Tideman de rechter-com- e|iissaris gevraagd de bewaring n de voetballer Alexanco n het Spaanse FC Barcelona verlengen. lexanco ontkende vanaf vrij- ag de verkrachting, maar Eolgens Tideman was daarvan 1 degelijk sprake. Hij wilde zaak zo snel mogelijk voor- 1 Ëbbe w Jose Ramon Alexanco verlaat het Arnhemse paleis van justitie, nadat er geen voldoende redenen tot verdere inhechtenishouding aanwezig werden geacht. Inzet: de echtgenote van Alexanco bracht de voetballer enige uren eerder een bezoek. foto's- anp leggen aan de politierechter, die een maximale gevangenis straf van zes maanden had kunnen opleggen. Mr. P. Tideman zal bij de rechter-commissaris een ge rechtelijk vooronderzoek vor deren in de zaak tegen Alexanco. Op die manier gaat dat de bewijsvoering zeer het openbaar ministerie probe- moeilijk is. „Alleen al vanwe- ren meer bewijs te verzamelen ëe bet feit dat het slachtoffer op grond waarvan de officier pas anderhalve dag na de ge- van justitie wil aantonen dat beurtenissen aangifte heeft ge er wel degelijk sprake is ge- daan," aldus mr. Tideman. weest van verkrachting. De officier van justitie gaf toe Eén van de raadslieden van Alexanco, mr. M.H.M. Boek horst, verklaarde gistermiddag dat volgens de verdediging het politie-onderzoek zeer sum- geweest in verhou ding tot de ernst van de ten lastelegging. Daarom had de verdediging vrijdag al besloten zelfstandig een onderzoek naar de gebeurtenissen in te stellen. Gedurende het week einde werd een aantal mede werkers van het sportcentrum Papendal en een groot aantal spelers en begeleiders van Barcelona gehoord. Uit' die - door een notaris beëdigde - verklaringen is volgens mr. Boekhorst gebleken dat er geen sprake kan zijn geweest van verkrachting. Volgens de raadsman heeft het politie-onderzoek ook uitgewe zen dat er tegen het kamer meisje dat van de verkrach ting aangifte had gedaan geen geweld is gebruikt. „Er is geen sprake geweest van geweld, dus is er ook geen verkrach ting geweest," aldus mr. Boek horst. Volgens hem is het on duidelijk waarom het meisje aangifte van verkrachting heeft gedaan. Of en wat er verder tussen de voetballer en het kamermeisje is voorgeval len, wilde mr. Boekhorst niet zeggen. Alexanco verliet gisteren om streeks 16.00 uur het paleis van justitie in Arnhem. Tegen de massaal toegestroomde Spaanse pers zei hij zeer blij te zijn met zijn vrijlating. „Ik ben erg moe en wil nu naar huis," aldus de voetballer. De vice- president van FC Barcelona, Nicolau Casaus, verklaarde namens zijn vereniging even eens zeer blij met de vrijlating te zijn. Barcelona zal zich sa men met de twee raadslieden beraden over de eventuele ge volgen van de gebeurtenissen. nw Qi O roep islag ition strijd regerijeei aginajoi n dru gepi i vaargj. :ie binnen deze selectie heleboel persoonlijkhe den, al zijn ze niet vergelijk- vjbaar met figuren als Ties Kruize en Litjens. Maar die leider toen ze 27, 28 jaar waren. Hidde Kruize, Cees-Jan Diepeveen, Hen- 1 drik-Jan Kooijman, Mare Delissen, Tim Steens zijn persoonlijkheden. Maurits Crucq, Jacky Brinkman en Frank Leistra kunnen dat worden. Ik weet zeker dat paar jaar het Neder- lands elftal een aantal grote namen telt. En wie er dan als sterkste komt bovendrijven, weet ik ook niet. Is moeilijk voorspelbaar". (Hockey-bondscoach Hans Jorritsma in de Haagsche Courant). ,Ik hoorde van diverse kan ten dat het beter was te stop- n hoogtepunt. Maar ik vind dat je dan wegloopt voor jezelf. Ik heb het al eens irder gezegd, ik wil het ook ir^meemaken als ik eventueel inderuit zou gaan. Ik moet 't ook aankunnen als 't slecht gaat, als ik pijn moet lijden. Zo ga ik het komende jaar in. Een nieuwe uitdaging, goed voor m'n persoonlijke ont wikkeling, misschien wel op weg naar het volwassen worden". (Schaatsster Yvonne van Gennip in de Volkskrant). „Als ik in een goede ploeg in Italië had kunnen spelen, was ik onmiddellijk vertrok ken. Maar ik zag het niet zo zitten om bij een klein clubje constant te moeten knokken voor mijn bestaan. Ik pas er voor om, net als Wim Kieft indertijd bij Pisa, een jaar op mijn centen te moeten wach ten. Dan speel ik liever hier bij FC Aarau, hoewel ik ook wel weet dat het voetbal in Zwitserland niet zo veel voorstelt. Er zijn trouwens veel meer buitenlandse voet ballers naar dit land toegeko men voor de poen, want er gaat hier belachelijk veel geld om. Een heel middelma tige voetballer, een bankzit ter, verdient in Zwitserland zó 80.000 gulden per jaar. Young Boys speelde vorig jaar voor de Europa Cup II tegen Ajax. Op de rechtsback na kregen alle Zwitsers beter betaald dan hun tegenstan der". (Voetballer René van der Gijp in het Algemeen Dag blad). „Ik bepaal hoe ik mij wil voorbereiden, waar ik dat wil doen en onder wiens leiding. Zo ben ik het afgelopen jaar al driemaal naar de Verenig de Staten geweest. Gewoon COEN MOULIJN foto: Dijkstra omdat je daar als topzwem mer regelmatig naar toe moet. Wat Seoul betreft heb im een heel simpel uitgangs punt. Dat is niet per se olym pisch goud halen. Wat ik wil reikt verder dan de Olympi sche Spelen. Ik wil gewoon de beste zwemmer ter wereld worden. Ik zwem dan ook niet tegen mijn concurrenten, maar uitsluitend tegen de klok. En het zal me lukken ook. Het maakt mij niet veel uit of dat in Seoul zal zijn of daarna. Maar één ding weet ik zeker: ik word de beste!" (Zwemmer Adrian Moore- house (GBr) in de Tele graaf). „Arie Selinger had me ver teld over de grote mogelijk heden van de spelers en de goede faciliteiten in Neder land. Hij is een zeer getalen teerde coach en zou het over al zeer goed doen. Ten eerste begrijpt hij het spel goed, ten tweede kan hij zijn spelers enorm motiveren. Dat komt door zijn persoonlijkheid. Arie wekt emoties bij ze op. They love him, dat is duide lijk. Toch had ik niet ver wacht dat het Nederlandse team zich zo snel zo goed zou ontwikkelen. Wat met die ploeg is gebeurd, is nog nooit in het volleybal voorgeko men. Ik denk zelfs dat als Nederland op dezelfde weg doorgaat, het voor de grootste revolutie gaat zorgen in de Geschiedenis van volleybal". Jim Coleman, „scout" na tionale volleybalploeg VS, in Trouw). „Ik wil me op de achtergrond houden. Ik denk dat mijn aanwezigheid de mensen aanspreekt. Ik heb me ook de afgelopen jaren bij Feye noord betrokken gevoeld. Ik ben erelid. Dan heb je op zijn minst de verplichting om je iedere veertien dagen te la ten zien. Maar de mensen ko men voor de spelers, niet voor mij natuurlijk. De laat ste tien, vijftien jaar heeft Feyenorod qua publieke be langstelling een geweldige opdoffer gehad. Je zult toch met aanvallend en positief voetbal moeten komen. Wat het EK heeft gegeven was natuurlijk grandioos. Je kunt niet verwachten dat Feye- nóord net zo sprankelend speelt. Maar als je aanvallend voetbal laat zien weet ik ze- HANS JORRITSMA foto: Dijkstra ker dat er mensen terugko men". En: „Ik ben pas een paar dagen bezig. Ik sta ook niet op de loonlijst. Dit is ser vice voor de zaak. Omdat ik een rood-wit hart heb, ik heb immers achttien jaar bij Fey enoord gespeeld. Ik ben door Kraay en Jacobs in eerste in stantie gehaald om alles met de twintig spelers samen te doen. Als er problemen zijn die niet met de manager of de trainer kunnen worden besproken, kunnen ze die met mij overleggen als ze dat willen. Ik hoop dat de spelers me ook als een vriend zien. Ik zit met de spelers in de kleedkamer en hoop een vriend voor ze te zijn". (Spelersbegeleider bij Fey enoord Coen Moulijn in VI) FC Groningen is op dreef DEN HAAG FC Groningen heeft in een oefenduel gisteren De Treffers (hoofdklasser) met 3-0 verslagen. Van der Horst 4, SchlUter 2, Coort, Teuben en Kreekels. Geldrop (ama, hoofdklasse) - Willem II 1-3 (0-1). Doelpunten Willem II: Farrington 2 en Van Straalen. Geld rop: Van der Heijden. Scheidsrechter: SDS '55 (ama, 4e klasse) - Vitesse 2-6 (2-2). Doelpunten Vitesse: Baltus 3, Madsen, Van de Brom en Neuleman. SDS: Van de Burgt en Schreuder. Scheidsrechter: Arends. De Treffers (ama, hoofdklasse) - FC Groningen 0-3 (0-1). Doelpunten: Koster, Regtop en Koorman. Veen (ama, 2e klasse) - RKC 2-14 (1- 8) Doelpunten RKC: Hoekstra 5, Schapendonk en Van de Wiel 3. De Geleen (ama, 2e klasse) - Fortuna Sittard 2-2 (0-1). Doelpunten Fortu na: Griffith en Duut. Geleen: Frans- sen en Engelen. Scheidsrechter. Hof. TOP (ama, hoofdklasse) - BW Den Bosch 0-3 (0-1) Doelpunten. Verhoef, Kaiser en Willems. Scheidsrechter Duijs. Gele kaart: Brood. sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koers, 2040 m: 1. Combination (A. Mollema) 2.55,2 - 1.25,9, 2. Cora Dillon, 3. Count Worry. Niet gestart: Bartha Victory. Toto: winnend 10, 1/2, 16. Brenninkmeijer 3 1 afg.. WIELRENNEN Profcriterium Valkenswaard: Van Poppel 100 km In 2.19.51, 2. plaats 1,20 1,50 1,0*0, koppel 6L5o! De Wilde (Bel), 3. Rooks, 501,20. Tweede koers, 2040 m: 1. Cato Bui tenzorg (J. Wagenaar) 2.51,0 - 1.23,9, .90. koppel 162,90, trio 4.207.70. Derde koers. 2380 m: 1. Bettina Ge luk (C. Imming) 3.20,6 - 1.24,3, 2. lia (H. van Voorst) 2.46.6 - 1.21,7, 2. Zorro Ulandia, 3. Abacadabra. Toto: winnend 9,80, plaats 3,60 4,70 1,40, koppel 57,80, trio 809,90. Vijfde koers. 2040 m: 1. Zapata Gua- pa (J. Ruljgrok) 2.47,3 - 1.22,1, 2. Ca pital Pride, 3. Carin Marco. Toto: win nend 14,60, plaats 2,70 3,50 1,70, koppel 66,20, trio 1.124,70. Zesde koers. 2700 m: 1. Andy La Pla ta (A. de Wrede) 3.45,3 - 1.23,4, 2. Bl- anca Capello, 3. Always Nebit. Niet gestart: Afra Baker. Toto: winnend 3,80, plaats 1,80 2,50 1,70, koppel 33,20, trio 236,00. Zevende koers, 2040 m: 1. Yobbo (J. de Leeuw) 2.44,7 - 1.20,8, 2. Zonne bloem S. 3. Barbara Fox. Toto: win nend 16,00, plaats 3,80 1,30 1,50, koppel 49,30, trio 520,90. Achtste koers. 2380 m: 1. Aurore Flight (J. Ruijgrok) 3.11,5 - 1.20,5, 2. Zivo V. 3. Yoniet Taxis. Niet gestart: Baker (R. Pools) 2.16,7 - 1.20,5, 2. grok) 2.42,8 - 1.19,8, 2. Worthy Hol- landia, 3. Whopper Oostwyck. Niet gestart: Zacatal du Bois. Toto: win nend 2,30, plaats 1,30 2,80 1,50, kop- Hulleman) 2.50,0 - 1.23,4, 2. Atlanta, 3. Boeda Buitenzorg. Niet gestart: Zil ver Top. Toto: winnend 5,50, plaats 2,10 3,50 2,20, koppel 61,90, trio 357,80. Omzet totalisator: 397.046,00. Poel. 5. Smit, 6. Verhoeven. 7. Ne vels, 8. Hermans, 9. Frank Pirard, 10. De uitslag van de tijdrit over 1500 1. Adri van der Poel 1.54,02, 2. Daams 1.54,34, 3. Maassen 1.56,43, 4. Hermans 1.57,11, 5. Verhoeven 1.57,41, 6. Bogers 1.57,82, 7. Nijboer 1.57,84, 8. Lubberding 1.58,78, 9. Pi- rard 1.59,02, 10. 1.59,08. 3.46.18, 2. Zapatero (Spa) op 36 seconden, 3. Paulinho (Por) z.t., 4. Zeferino (Por) z.t., 5. Kaikinger (Bel) De uitslagen van de voor hei W5-spel gehouden koersen zijn: eerste koers: 8 (Zapata Guapa, J. Ruijgrok). SCHAKEN Festival in Amsterdam (1) Kroongroep, achtste ronde: Nikolic (Joe) - Ljubojevic (Joe) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Kortsjnoi (Zwi) 0- Gelfand (Sov) - Sokolov Joe) 1-0, Mi- les (GBr) - Lobron (WDI) 1/2-1/2, Goelko (VSt) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Piket (Ned) - Lerner (Sov) 0-1, Ermenkov (Bul) - Cifuentes (Chi) 1/2- 1/2, Andruet (Fra) - Visser (Ned) 1-0, Mednls (VSt) - Ftacnik (Tsj) 1/2-1/2, Brenninkmeijer (Ned) - Bosboom (Ned) afgebroken, Vanheste (Ned) - Ninov (Bul) afgebroken. Pieterse .s (Ned) - Shvidler (Isr) 0-1. Stand: 1. Gelfand 5 1/2, 2. Lobron en Goelko 5. 4. Miles, Andruet en Lerner 4 1/2, 7. Piket, Van der Sterren, So kolov, Cifuentes, Ermenkov en Visser 4, r13. Pieterse. Mednis en Ftacnik 3 ZEILEN Sneekweek Belangrijkste uitslagen: Holland - Frieslandwedstrijd: 1. Fries- Koops (Drachten). Zwaargewicht: Valk: 1. Rienk Alberda (Sneek). 16 m2: 1. H. Geveke (Zwartsluis). Yngling: 1. Yscha Minks (Leeuwar- Regenboog: 1. Hoogendam (Reeu- wijk). Stand Holland - Frieslandwedstrijd: 1. Holland 51,50 strafpunten, 2. Fries- i drie wed strijden: Plankzeilers, divisie 2: lichtgewicht: 1. Kasimier (Drachten). Zwaargewicht: 1. Laser: 1. Slopsema (I Schakel: 1. Jasper (Sneek). Valk: 1. Van der Zwaag (Zuidlaren). 16 m2: 1. Kort (Drachten). Yngling: 1. Minks. Pampus: Van der Zee (Sneek). Regenboog: Hoogendam. EK Contender Medembtik Tweede wedstrijd: 1. Watson (Aus), 2. Pipe (Eng). 3. Geal (Eng). 4. Britton slechtste resultaat): len, 2. Paul 0. 3. Pipe jrbbrècht (WDI) 3, 5. Geal 5.7, 10. Van Dorp 11,7. Tita naar Pescara PESCARA Rinus Michels is zijn grootste balgoochelaar kwijt. De Braziliaan Tita te kende gisteren een contract voor twee jaar bij Pescara uit de Italiaanse serie A. Bayer Leverkusen deed met de over gang van de ontevreden speler een goede zaak. De houder van de UEFA-beker kocht de speler een jaar geleden voor acht ton en ontvangt nu van het Pescara ruim het dubbele: 1,65 miljoen gulden. De Braziliaan verdient in twee seizoenen 950.000 gulden. Tita wilde bij Leverkusen weg, om dat hij zijn salaris te laag vond.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7