„Met T-shirt en bril wachten op de klap EjgADIÖ/TÈLÉVISIE CcidócSoivtmit ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1988 PAGINA 17 NOS 13.00 Nieuws voor doven en 09.00 slechthorenden. VARA >r.Dl Willii 6-30 Terug naar de natuur. En gelse comedyserie. Afl. 9: Muiterij. De Leadbetters hebben een tegenslag te verwerken. Margo zal de grote ster zijn in de Sound of Music, maar dat week end moet Jerry een zaken relatie ontvangen. 17.00 50 Jaar Britse film. Docu mentaireserie. Afl.: Een en t al zang en dans (2). jg n37.25 Rood en blauw. Tekenfilm. over i NOS eel J7.30 Journaal. wel i VARA de Mj7 35 gg Nederland Museum- land (Zeeland). Presenta tie: Ati Dijckmeester en Hanneke Kappen. $8.12 VAR A's kindermenu. 1. Scooby en Scrappy Doo, tekenfilmserie. Afl.: Feest op het spookkasteel. 2. tie zitr] pjp0 en de noorderzon e. loudt Afl. 3: In Holle-trollenland. NOS er) 19.00 Journaal nTïVARA £19.05 Terug naar Schateiland - (slot). Jeugdserie. Afl. 10: Schateiland. Na al hun om zwervingen zijn Jim en zijn vrienden op Schateiland aangekomen. Maar dat betekent niet, dat er een eind komt aan hun avontu ren. 9.59 Het Orkest. Israëlische co medyserie. Afl.: Bella Don na. Muziek is niet alleen v riA om te horen' maar roept veae 00k beelden op. Probleem n /ra jS alleen, dat dirigent Juli- tsheii an-Joy wat anders ziet als Jartci de orkestleden, rjjjj 420.24 Zestien glorieuze dagen •duid (4)- Zesdelige terugblik op axim die i\ 09.05 09.15 09.45 10.05- 19.00 19.19 hillet VPRO Towser. Kinderserie. Afl.: Towser en het gekke gezicht. Meester Warhoofd. Ani matiefilm. Afl. 1. Superman. Amerikaans'e animatieserie. Afl.5: Rinus. Max Laadvermogen. Se rie. Afl. 10: E.H.B.O. 11.00 Sprookjestheater. Serie waarin sterren sprookjes vertolken. Van daag: Roodkapje. Een Oscar voor mijnheer Rossi/Met z'n vieren op stap, twee animatiefilms. ID Big fun in the big town Documentaire over zwarte Amerikaanse straatmuzieksoorten zoals rap en scratchers. Presen tatie: Marcel Vanthilt. NOS 20.00 (TjJournaal en weerover- zicht. VPRO 20.10 Monthy Python's flying circus. Brits humorpro gramma. 20.41 Radio Bikini. Documentai re over de Operation Crossroads, de Ameri kaanse atoomproeven-op het eiland Bikini. 21.35 De Profs. Serie van vijf portretten van Nederland se wetenschappers met in ternationale faam. Van daag: De deeltjes van Si mon van der Meer. 22.11 Levensberichten: De dag schrijft met blauw. drie luik van Cherry Duyns over de oncologische afdeling van het Academisch Zie kenhuis. Afl. 1De ver pleegkunde. NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 12.00-12.30 Weekjournaal. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 Studio sport. Samenvat ting van de Nederlandse Tenniskampioenschap pen. 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Studio Sport. 20.00 Journaal. IKON 20.10 CE Rose (slot), tweedelige Engelse serie naar het boek 'Trouble halfway' van Jan Mark. NOS 20.35 Panoramiek zomereditie. Actualiteitenmagazine. Vandaag: De ondergang van het Brits Imperium. Het onafhankelijkheid sproces in een vijftal voor malige delen van het Britse Koninkrijk. Deel 3: Palesti na. 21.10 Illusies. Tv-spel van Pieter Verhoeff. Een kijkje achter de schermen bij een audi tie voor de toneelschool, waar tranen van vreugde en verdriet elkaar afwisse len. FEDUCO 22.00 Werken aan werk Voe- dings- en Genotmiddelen (5). NOS 22.30 Journaal. TELEAC 22.35 Zwanenzang van het Bel canto. Documentaire. NOS 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.30-00.30 Studio Sport. Sa menvatting Amsterdam 713 en AD Voetbaltoer nooien. jPe\ rlogl 7a tm Vi kaanse politieserie. Afl.: Dat heb je niet voor het zeggen (1). De moeder van een 8-jarig jongetje is in paniek, omdat hij niet is thuisgekomen. Cagney ontdekt dat de vrouw in de buurt niet het best bekend - staat. tente2.01 Achter het nieuws. Actua- orv$ liteitenrubriek. tudeQ2.22 Frank's place. Comedyse rie. Afl.: Cool en de bende (1). Frank moet meer ver- aam dienen, wil het restaurant jno niet dichtgaan. Maar aan de kwaliteit mag niet ge- r ~L sleuteld worden. 'enep2.5^ De wereld van Boudewijn 4 Büch. Afl.2. Grappen en grollen in „Monty Python's flying circus". Ned. 2 om 20.10 uur. FOTO: VPRO RADIO BIKINI OVER ATOOMPROEVEN IN DE STILLE ZUIDZEE: Radio Bikini. Documentaire. VPRO-televisie. Ned. 2 om 20.41 uur. Zondag. HILVERSUM Verbijstering over de naïviteit van de Ame rikaanse legerleiding of diep respect voor de kracht van een atoombom. Twee gevoelens strijden om voorrang na het zien van „Radio Bikini", een fascinerende documentaire over de Amerikaanse atoom testen op het eiland Bikini in de Stille Zuidzee. Dat op Bikini van 1946 tot 1958 atoomtesten zijn gehou den, is geen nieuw element in de na-oorlogse geschiedenis. Het is bekend dat de gevolgen catastrofaal waren voor de oorspronkelijke bewoners, voor tienduizenden militairen die de tests bijwoonden en voor de ecologie op het eiland. De manier waarop de Ameri kaanse programmamaker Ro bert Stone authentiek beeld materiaal van de eerste twee proeven combineerde met flarden uit de geromantiseerde verfilming en met interviews met twee betrokkenen, geeft het gebeuren het karakter van een thriller, zelfs voor dege nen die de afloop kennen. Het testen van atoomwapens onder de naam „Operatie Crossroads" werd door de Amerikaanse regering ver kocht onder het mom van „een eerste stap om een gewel dig, vernietigende kracht te ontwikkelen tot iets goeds voor de wereld". Dat waren althans de woorden waarmee kolonel Wyatt de 166 Bikinia- nen zo ver kreeg „tijdelijk" te verhuizen naar een ander eiland. Het was de Bikinianen natuur lijk niet ontgaan dat ook de bezetting van - hun eiland ten tijde van de Tweede We reldoorlog door vijf Japan ners was afgelopen na de Amerikaanse atoomaanvallen op Nagasaki en Hiroshima. Zij vertrouwden de Amerikanen en dus rolden „die altiid vrolij ke en vriendelijk lachende mensen" hun bezittingen in rieten matten en zwaaiden on bekommerd naar de Ameri kaanse militairen, die op hun eiland achterbleven. Voorsprong De Verenigde Staten gebruik ten de atoomproeven onder meer om de wereld te tonen dat zij een absolute voorsprong hadden op dat gebied. De ope ratie werd daarom voor propa ganda gebruikt: ruim zeven honderd camera's registeerden de gebeurtenis; honderden me ters geluidsband draaiden vol en vaak werden radiopro gramma's in de VS onderbro ken voor live-verslagen. Via die beeld- en geluid-opnamen ontrolt zich opnieuw het dra ma van de eerste atoomtesten in 1946. De 42.000 militairen waanden zich in afwachting van de tests in een paradijs en dat was Bi kini in die tijd natuurlijk ook: heet, palmen en bloemen, gra tis ijs en bier, strand en schoon £en zwarte zonnebril moest voldoende bescherming bieden tij dens het bijwonen van de atoomproeven op Bikini. FOTO: VPRO zeewater. Een mooie diensttijd. Duizenden mijlen yerderop, in New York en Washington de monstreerden burgers en we tenschappers voor stopzettin gen van de proef. En toen kwam die eerste juli. De mili tairen en vertegenwoordigers van regeringen, onder ande ren afkomstig uit de Sovjetu nie en Nederland trokken zich terug op een moederschip. Nabij de kust werd een vloot achtergelaten bestaande uit verschillende militaire sche pen waarop schapen en geiten bovendeks waren vastgebon den. De militairen op het moe derschip bleven ook aan dek; met een zonnebril als bescher ming „op te houden tot tien se conden na de ontploffing..." luidde de order. Op vijf juli werd een tweede proef geno men, dit keer werd de bom onder water tot ontploffing ge bracht. Vuurzuil De eerste keer rolde een vuur zuil honderden meters de he mel in; de tweede keer kon een waterzuil van honderden meters breed worden waarge nomen. De beelden zijn onge kend fascinerend; de meeste toeschouwers waren dan ook diep onder de indruk. Een sol daat, John Smitherman maak te het mee en zegt veertig jaar later: „Wij wisten niet precies wat voor bommen het waren; wij wisten niets over radio-ac tiviteit. Ik kwam zelf van het platteland, had nog nooit zoiets gezien". In „Radio Bikini" volgen veel nog niet eerder vertoonde beelden over de gevolgen van de atoomproeven elkaar op. Ze laten de militaire schepen zien, die totaal zijn verrui- neerd, de geitjes op het dek zijn dood of vertonen angs twekkende brandwonden. De militairen moeten onder de douche om radio-activiteit af te wassen; grijnzend laten ze daarna de geigerteller, die ra telt als een machinegeweer langs hun lijf gaan. John Smi therman blijkt aan het eind van het programma een van de vele duizenden militairen te zijn voor wie de schamele bescherming van een T-shirt, korte broek en tennisschoenen duidelijk niet genoeg was... JOOS PERSOON Simon van der Meer: „ledereen had kunnen ontdekken, wat ik heb gedaan". FOTO: TJERK HERINGA DE DEELTJES VAN SIMON VAN DER MEER IN „DE PROFS": Toewijding en verdwazing van een wetenschapper Over de Nobelprijs is de in Genève woonachtige Neder lander koel: „Iedereen had kunnen ontdekken, wat ik heb gedaan. Het is ook zo eenvou dig. Ik heb wat deeltjes ont dekt, waaruit blijkt hoe be paalde krachten werken Of dat nu zo geniaal is?" En vervolgens: „Het is lastig dat ik door die prijs serieuzer wordt genomen. Daar moet je voor oppassen". Overigens is het niet de bedoe ling „De Profs" te ridiculise ren, maar of Tom Verheul nu is geslaagd in zijn opzet een af gewogen portret weer te ge ven, is de vraag. Van der Meer is duidelijk geen prater; hij- is immers een man van de exac te wetenschappen. De pro grammamaker laat hem niet tot zijn recht komen door vra gen te stellen als „Is het te ge bruiken voor Star Wars", „Is er sprake van een goddelijk heid" en „Hoe zit dat nou met die Big Bang". Over de manier waarop de portretten zijn gemaakt, valt dus te twisten, maar positief is dat ze zijn vervaardigd, terwijl de keuze van de profs getuigt van originaliteit. In de komen de weken komen nog voor het voetlicht: prof. dr. Schipper, kenner van het taoïsme; prof. dr. Wagenaar, geheugen-ex pert; prof. dr. Oort, astronoom en dr. Goudsmit, aidsonder- zoeker. De Profs. Vijf portretten. VPRO- televisie. Ned. 2 om 21.35 uur. Zon dag. HILVERSUM De verdwa zing van wetenschappers; de totale toewijding aan hun vak, die hen een tikje wereld vreemd maakt. Daarover gaat „De Profs", een serie van vijf portretten van Nederlandse wetenschapsbeoefenaars, die het ver hebben geschopt. De eerste uitzending met Simon van der Meer, winnaar van de Nobelprijs in de natuurkunde, wordt zondag door de VPRO uitgezonden. Het portret van Van der Meer is niet onaardig om naar te kij ken; ook voor diegenen die geen kaas hebben gegeten van zijn vakgebied, deeltjesvers- nellen. Integendeel, wie het college van de Nobelprijswin naar niet begrijpt, ziet des te beter de humor in van de do cumentaire. Van der Meer laat protonen en anti-protonen bot sen in een stalen cirkel van ze ven kilometer lengte, 25 meter onder de grond. Gek? „Welnee, wij willen toch weten hoe de natuur werkt, hoe de verschillende krachten werken", verklaart Van der Meer. „En wat kostte dat nou", is de typisch Hollandse vraag- van journalist Tom Verheul. „Ik dacht een miljard of zoiets; ik kan er twintig procent bo ven of onder zitten". The Fureys treden samen met Davey Arthur op in de veertiende MnJ aflevering van het „Folkfestival Dranouter". BRT 1 om 20.40 uur. FOTO: PR 00.20-00.25 Coda. Romp de llgman, gedicht van Guillaume van der Graft. ÏRT 1 id»-15 De opstand van de vogels. Spaanse jeugdfilm van Luis Jose Comeron met Jorge Sanz en Alfredo Luchetti. I De jaren zestig: Daktari. Amerikaanse serie Met: Mars hall Thompson, Cheryl Miller e.a. Afl. 1Strijd op leven en Nieuws in teletekst. Tik Tak Animatieserie. Er was een keer... Korte ver haaltjes, verteld door Jef Burm. Vandaag: De man die niet rijk wou worden. Landendocumentaires. Serie waarin reportages uit de quiz van Pool tot Evenaar worden uitgezonden. Vandaag: Am sterdam. Vlucht van de condor (The flight of the condor, slot), drie delige Britse documentairese rie van Michael Andrews over het Andesgebergte. Afl.3. De Amazone stroomafwaarts. Bloemetjes buiten. Vandaag: Snoeien van heesters en bo men. Prestantie: Gil Claes en Mare Verachter!. Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. Kijk uitl Verkeerstips. Van daag: Ruiters In het verkeer. Sportweekend. Folkfestival Dranouter. Veer tiende editie van het folkfesti val met een dertigtal binnen- en buitenlandse folkartiesten. Met rechtstreeks Donal Lunny Liam O'Flynn en The Furey Brothers Davey Arthur. Tus sen beide optredens in een sfeerbeeld van wat er vrijdag en zaterdag te beleven viel met o m. Vivelegeus. Ralph McTell, John Hammond, Billy Bragg, Mary Coughlan en de Avada Band. Regie: Alex Kinnet. Nieuws. De roofdieren (The hunger). Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Tony Scott. Met: Catherine Deneuve, David Bowie, Susan Sarandon e.a. De vampiere Mi riam en haar minnaar John hebben steeds vers bloed no- dig om onsterfelijk te blijven. John begint echter op onver klaarbare wijze te verouderen en hij gaat te rade bij dr. Sa rah Roberts. 13.30-14.30 Grote Prijs van België. Motorcross. 500 cc. vanuit Na men. Rechtstreekse reportage van de eerste manche. Com mentaar: Mark Vanlombeek. 16.30-17.30 Grote Prijs van België. Motorcross. 500 cc, vanuit Na men. Rechtstreekse reportage van de tweede manche. Com mentaar: Mark Vanlombeek. RTBF 1 11.00-12.00 Eucharistieviering. 14.05 Actualités a la Une. 14.10 Autosport. Grand Prix van Hongarije Formule 1-races. Commentaar: Richard Debeir en Christian Lahaye. 16.30 Variétés a la Une. Aansl.: Le vieux cow-boy, tekenfilm. 16.40 Un oiseau sur le quai. Docu mentaire over de schilder Paul de Gobert die er vier jaar over deed de muurschildering, voorstellende de vier jaargetij den van ca. 800 vierkante me ter in een metrostation in Pa rijs te voltooien. 16 55 Cinéma a la una. 17.00 Paardesport. Grand Prix des Jeunes Chevaux Gesves. Commentaar: Andrè Remy. 18.30 Noubanimé, tekenfilmmagazi- 19.00 Le week-end sportif. Presen tatie: Pierre Deprez. 19.25 P.M.U. Beige. 19.30 Journaal. 20.00 Cinéma a la Une. 20.05 Copie conformé. Spelpro- gramma. Gast: Blues Trottoir met hun nieuwe single Poker. Presentatie: Thierry Luthers. 20.50 Billet de Faveur: La Prétentai- ne, toneelstuk van Jacques Deval. Met: Claudine Coster, Michel Creton, Jess Hahn, e.a. Regie: Pierre Sabbagh. Raoul Carnoy Is smoorverliefd op een meisje dat hij in New York hoopt terug te vinden. Hij wordt door een stewart illegaal het vliegtuig binnen gesmok keld. maar weet niet dat de jonge Amerikaanse boven hem in een luxe stoel zit. 22.50 Laatste journaal. DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Het programma met de mui3. 10.30 Architektur heute. Serie por tretten van internationale ar chitecten. Afl.: Ralph Erskine. 11.15 Matinee im Erston. Vandaag: Zonen van de zon, documen taire over de Mewar-dynastie in India. 12.00 (SI Presseclub. 12.45 Tagesschau, met Wochensple- gel. 13.10 Magazin der Wochc. Regio naal weekoverzicht. 13.40 Programma-weekoverzicht. 13.50 Irland '88. Documentaire over de lene jeugd en hun popmu ziek. 14.35 SOS - Hills End antwortet nicht. Australische jeugdserie van Noel Robinson. Met: Mag- de Ryan, John Noble, Peter Gwynne e.a. Afl.4: Das zerstör- te Dorf. 14.55 Ein Platz an der Sonne. Ver slag van het werk van het Deutsche Hilfswerk. Vandaag: het Wichern-lnstituut voor geestelijk gehandicapten in Ludwigshafen. 15.00 ARD-Sport extra. 1. WK mo torrijden om de Grote Prijs van Engeland in Donington. Com mentaar: Karl-Heinz Vest. 2. Duitse derby te Berlijn, paar densport. Commentaar: Adolf 17.00 ARD-Ratgeber: Geld. 17.30 Bilder aus der Wissenschaft. 18.00 Tagesschau. '18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau, met o.a. het doel van de maand. 18.40 Lt Lindenst rasse. Serie met Martin Armknecht, Georg Uec- ker; Ute Mora e.a. Afl.: Vera und Celin. 19.10 Weltspiegel. Reportages van buitenland-correspondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 friTagesschau. 20.15 Tatort. Duitse misdaadserie. Afl.: Pleltegeier, met Manfred Krug, Charles Brauer, Heidi Kabel e.a. Roland K'rause, ei genaar van een elektrotech nisch bedrijf, is wanhopig. Door toedoen van een oplich ter verkeert zijn bedrijf op de rand van het faillissement. Maar dan wordt hij dood in zijn garage aangetroffen. Zijn zoon is ervan overtuigd dat het moord is, maar politie twijfelt. 21.55 Kulturreportage. Vandaag: Neuschwanstein, documentaire over de invloed van het massa toerisme op dit kasteel. 22.25 Tagesschau. 22.30 Die Kriminalpolizei rat. Tips ter voorkoming van misdrijven. 22.35 Die Stimme des Vaters. Por tret van Giancarlo del Monaco, regisseur van opera's en diens vader en tenor Mario del Mo- DUITSLAND 2 09.00 SI Programma-weekoverzicht. 09.30 ...und bedrohte den Wind und das Meer. Protestantse kerk dienst vanuit Niendorf aan de Oostzee. Voorganger: Fritz Wolk. 10.15 Mosaik. Vandaag een docu mentaire over wijkagenten. 11.00 .s, ZDF-Fernsehgartcn. Muziek en gasten live vanuit Mainz. Presentatie: llona Christen. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 Damals, vor vierzig Jahren. Serie oude weekjournaals. Vandaag: Technik '48. Presen tatie: Hanns Werner Schwarze. 13.30 mi - 2 oder 3. Spelprogramma gepresenteerd door Biggi Lechtermann. 14.15 Anderland, tv-serie met Ros- witha Wolf, Jórg Hube, Hertha Barlan e.a. 14.45 Shuar - Das Volk der heiligen Wasserfalle. Documentaire over boslndianen in Ecuador. 15.30 Si en L Infame Lügen (These three), Amerikaanse speelfilm uit 1936 van William Wyler. Met: Miriam Hopkins. Merle Oberon, Joel McCrea e.a. 17.00 Danke Schön, reportage van de Aktle Sorgenkind. Aansl: Der grosse Preis. Bekendma king van de weekwinnaars. 17.05 Heute. 17.10 Die Sport-Reportage. Presen tatie: Armin Basche. Vandaag: Formule 1 races om de grote prijs van Hongarije in Boeda- 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwen-ma gazine gepresenteerd door Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt. Politiek nieuws. Presentatie: Peter Ellgaard. 19.30 Antilopen stalt Kühe. Docu mentaire over het economisch nut van wilde dieren in Afrika. 20.15 Sommerfestival im ZDF: Grenzenloses Himmelblauw tv-film van Wolf Seessel- berg. Met: Inge Meysel, Evelyn Hamann, Christian Wolff e.a. 21.50 Heute. Aansl.: Sport am Sonn- 22.10 Der Fussganger. Duitse speel film uit 1973 van Maximilian Schell. Met: Gustav Rudol Seli- ner, Ruth Hausmeister, Maxi milian Schell e.a. 23.45 Rette mich, wer kann. Serie met Helmut Fischer. Kurt So- winetz, Gertraud Jesserer e.a. Afl.: Die Weltmacht Weib. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 15.35 Teletekstoverzicht. WDR-Publik. Gesprekken en muziek live vanuit Bockle- Reisewege zur Kunst, culture le serie. Afl.: Wales - der Os- ten. EAIte Ansichten. Serie oude documentaires. Vandaag: het graafschap Glatz (1926). CREDO - Glaube und Bekenn- tnis der Christen, religieuze serie. Afl.8: Jesus von Naza reth? l Auf und davonl Jeugdserie over Australië in de 19e eeuw. Afl 4: Wettlauf gegen die Zeit. i Aktuelle Stunde. Regionaal magazine, i Sport im Westen. I Spiel zu dritt (Take me out to the ball game), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Busby Berkeley. Met: Gene Kelly, Frank Sinatra, Esther Williams e.a. I West 3 aktuell. i Am schwarzen Fluss (The spi ral road). Amerikaanse speel film uit 1962 van Robert Mulli gan. Met: Rock Hudson, Burl Ives, Gena Rowlands, e.a. I Stars und Sternchen. Filmpor- tret van twee schlager-arties ten uit Dortmund, l Laatste nieuws. BBC 1 07.45 Open University. 10.00 Play School: Hallo again. 10.15 Umbrella. Kindermagazine. 10.30 Pink Panther. Tekenfilm. 10.50 Roland and Ratfink. 11.00 The racoons on ice. 13.05 See hearl Magazine voor do ven en slechthorenden. 13.30 Country file. Magazine over het buitenleven. 13.58 Weerbericht landbouw. 14.00 Nieuwsoverzicht. 14.05 Bonanza Amerikaanse westernserie. 14.50 Tekenfilm. 15.00 TEastEnders Omnibus Se rie met Michael Robartes, Ger ry Hoxham e.a. 16.00 Film matinee: Beneath the twelve mile reef. Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Robert Webb. Met: Robert Wagner, Terry Moore, Gilbert Roland 17.40 Head of the class. Comedyse rie met Howard Hesseman. 18.05 Rolf Harris' Cartoon Time. 18.30 CflThe living planet, a portrait of the earth Twaalfdelige documentaireserie van David Attenborough. Afl.9: The mar gin of the land. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 3°. Songs of praise. Religieuze muziek. 20.15 XA question of entertain ment. Spelprogramma. 20.45 35Master of the game (2). drie delige serie naar het boek van Sidney Sheldon. Met: Dyan Cannon, Ian Charleson en Do nald Pleasance. 23.00 Nieuws en weerbericht. 23.15 The Lambeth Walk (slot), drie delig discussieprogramma over de actuele problemen In de Anglicaanse Kerk. 23.55 Heirs and Graces. Serie korte documentaires over buitenhui zen en paleizen. Afl.: Belvolr. 00.25 Maureen Heggerty in concert. Concert van deze Ierse zange- 00.55 Weerbericht. BBC 2 07.50 Open University. 14.05 I Hawk of the wilderness (10). Serie met Herman Brix als Kioga the Hawk. 14.20 Tekenfilm. 14.30 Sunday grandstand. Sportma- gazine met o.a. motorsport (Grand Prix van Engeland te Donnington), golf (Benson Hedges International Open te Fulford, 4e dag) en autosport (Grand Prix van Hongarije). 19.50 The rough guide to Europe achtdelige toeristische serie over Europese hoofdsteden en hoe het is voor jongeren om te leven. Afl. 4: Madrid. 20.45 The RKO Story: Tales from Hollywood Zesdelige docu mentaireserie over de Radio Keith Orpheum-filmmaat- schappij. Afl. 2: Let's face the music and dance. De films van Fred Astalre en Ginger Rogers. 21.45 Grand Prix Special. Met aan dacht voor motorsport (Grand Prix van Groot-Brittannië) en autosport (Grand Prix van Hongarije). 23.00-00.40 Moviedrome. Serie klas sieke cult-films geïntroduceerd door regisseur Alex Cox. Afl.: The Fly. Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Kurt Neumann. Met: Al Hedison, Patricia Owens, Vincent Price e.a. Sophia Loren en Daniel Travanti spelen de hoofdrol in de Ameri kaanse speelfilm „Aurora". Super Channel om 21.00 uur. FOTO: AP SKY CHANNEL 07.30 The World Tomorrow. Reli gieus magazine van Worldwide Church of God. 08.00 Fun Factory Klndcrmagazl- ne met tekenfilms. 11.35 The Flying Kiwi Nieuwzee- landse jeugdserie. Afl.: Coro- mandel. 12.00 iSJ Countdown. Popprogramma met Wessel van Diepen. 13.00 IS Made in Germany. Poppro gramma met Britta. 14.00 Si New Music. Popprogramma. 15.00 Citizen Cup Tennis. 16.00 Trans World Sport. 17.00 Fashion TV. Modemagazine. 17.30 SI Eurochart Top 50. Poppro gramma met Linda de Mol. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Swiss Family Robinson. Avon- turenserie. Afl.: Neptune's nep- 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Bionlc Woman. Avontu- renserle met Lindsay Wagner in de hoofdrol. 20.30 The word (1), vierdelige Amerikaanse miniserie naar de gelijknamige bestseller van Ir ving Wallace. Met o.a. David Janssen. Geraldine Chaplin, James Whitmore en John Hus- 22.13 The Times Headline News. 22.15 The Bi-Centennial Gold Cup. Verslag van dit voetbaltoer nooi in Australië. Vanavond aandacht voor de wedstrijd Brazilië Saudiarabië. 23.13 The Times Headline News. 23.15 Eurochart Top 50 e. Pop- programma. 00.15 (3 Canada calling. Poppro gramma. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Merry wives of Windsor. Be werking van Nicolal's opera door Norman Foster. 02.35-03.30 The soldiers tale. Ballet op muziek van Igor Stravinsky. SUPER CHANNEL Supertlme Club. Kindermaga zine gepresenteerd door Mick Meadows en Sarah Jane. I Boogie Box. Popprogramma. I Off the wall. Popjournaal met Simon Potter en Amanda Re- dington. I Video Pix. Verzoekvideo's i European business weekly. Economisch magazine gepre senteerd door Peter Hobday en Leontien Ceulemans. i Weerbericht. I Motor cycling events. Super Sport. 16.00 Euro bowl '88. Rechtstreekse reportage van een American Football-toernooi In Crystal Palace in Londen, waaraan acht Europese teams deelne- 17.30 The world tomorrow. Reli gieus magazine van Worldwide Church of God. 18.00 The Muppet Show. Poppense rie van Jim Henson. Gasten: Kris Kristofferson en Rita Coolidge. 18.30 Jim'll Fix It. Jimmy Savlle ver vult wensen van kijkers. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Euro bowl '88. Vervolg. 20.30 Cover story. Sterren privé: Ju lio Igleslas. 21.00 Hoofdfilm: Aurora. Amerikaan se speelfilm uit 1984 van Mau- rizio Ponti. Met o.a. Sophia Lo ren, Edoardo Pont en Philippe Nolret. 22.40 Weerbericht. 22.45 European Business Weekly 23.15 Boogie Box Popprogramma. 00.15-01.15 Chart attack Over zicht van de Music Box-hitpa- MTV EUROPE 07.00 Ray Cokes. 11.00 MTV's European top 20. 12.00 Ray Cokes. 14.00 Maiken Wexo. 16.00 Week in rock. 16.30 Maiken Wexo. 17.00 MTV Classics. 18.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 18.30 Maiken Wexo. 21.30 Spotlight. 22.30 Maiken Wexo. 23.00 Take the blame. 23.30 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 15.00 Apostrophes. Literair magazi ne met Bernard Pivot. 16.15 Aujourd'hui en France. Docu mentaire over glaskunst. 16.30 Sports Magazine. 18.30 Bonjour bon appetit. Culinair programma. Afl.: Aardbeien taart op basis van bladerdeeg. 18.55 Les Brves. 19.00 Sacrè soirée. Amusements programma. 20.00 Santé la une. Medische do cumentaireserie. Afl.: Besmet ting van dier op mens. 21.30 Histoires Naturellos. 22.00 Journaal. ."2.30-23.30 Reportages. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island. Australi sche serie. 16.15 The muppet ba- bies. Tekenfilmserie. 16.40 Boomer. Jeugdserie. 17.05 KRO's Tekenfilm festival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Lekker weg. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 Wild and the free, tv- film van James Hill. 17.30 Foofur tekenfilmserie. 17.55 Johan Piere wiet e. Tekenfilmserie. BRT 1 16.00-17.35 De verovering van het Westen (How the West was won, 11). 14-delige Amerikaanse serie. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Der wahre Jakob 11.40 Bil der aus der Wissenschaft e. 12.10 Umschau. 12.25 Gott und die Welt religieus magazine. 12.55 Persover zicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 EFury, die Aben- teuer eines Pferdes, kinderserie. 15.30 Blauer Montag, magazine van uit Frankfurt. 16.00 Die Trickfilm- schau. 16.15 Het programma met de muis. 16.45 SCS Hills End antwor tet nicht, Australische jeugdserie. 17.10 Dio kleine Dampflok, teken film. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fame. Amerikaanse serie. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13 15-13.45 Götter auf dem Nemrut-Dagh 15.25 Programma-Overzicht. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. Serie naar de roman van Anne Sewell. 16.00 Ferienexpress. 1640 Die Schlümpfe. 16.55 Heute. 17.10 Tom und Jerry. 17.35 ESommerfestival im ZDF: Mr. Moto und die geheim- nisvolle Insel (Mr. Moto in danger is land). Amerikaanse speelfilm. BBC 1 07.35 ELeon Errol. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast Time. 09.35 EBuck Rogers. 10.00 Nieuws. 10.03 But first this! 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 But first thisl 13.00 Nieuws. 13.03 The Garden Party. 14.00 Nieuws. 14.30 Neigh bours 14.50 Cricket. 5e Cornhill Test - West Indies vanuit het Oval- stadion. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Chil dren's BBC. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 [si Sky Trsx e. 13.05 Another world. 14.00 A Happy 200th. Top end down under. 15.00 US College Foot ball. 16.00 SI Engelse Top 40 e. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 09 00 Music Box. 13.00 Capitol. 13.25 Woerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15 55 Woerberich». 16 00 Supertime. 17.30 Formula One.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17