Omwege f aan tafel uCor van der Hulst: toonbeeld van totale inzet voor de krant ode bij het vut-offer van een rusteloze Medewerker 3Blacky en Sammy: gezworen kameraden y dienstverlening dagpuzzel -EIDEN OMGEVING CeidaeSoirumt ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1988 PAGINA 13 »b ik vrede met rerla ig bri gee linds een paar maanden heeft hij zo nag je aannemen fijn de tijd om over lies nog eens na te denken. Over de vitalit eit van het werk in de „buitendienst"; iver het gezang der nachtegalen in de lage juwelen, toen hij met wapperende haren g op z'n bedrijfssolex door de duinen jof, op weg naar een bedreigde voorpost lan het krantefront; over het leed dat hij ;eleden had in gevecht met superieuren; !ver het feit dat „elke krant in de bus ;wam, hier en nu, waar en hoe dan ook"; iver de late erkenning die hem gewerd bij !en geslacht dat geen over- Ipannen leden telt, in zekere lin arbeiders in Gods wijn |aard zeg ik weieens, of- fchoon alleen mijn broer Arie Je priesterwijding heeft ont vangen, maar die heeft dan lok een streepje vóór". Cor lou dan nu de tijd hebben om «ver al deze dingen en nog Sneer nog eens te mijmeren? 4k geloof daar niets van; Cor reeft nog nooit van z'n leven Je tijd tot betrachten geno- iettemin is Cornelis Jacobus 'an der Hulst (61) uitgeïn- becteerd en uitgedraafd in lienst van Sijthoff Pers en esterpers en in het bijzon- Ier de Leidse Courant. Het 'as mede aan zijn verhitte in- (panning te dankèn dat u de rant vrijwel dagelijks in de ius kreeg, en als dat niet ge leurde was dit te wijten aan ietreurenswaardige omstan digheden die buiten Cors be- c de[ commernis lagen. Cor van al ORier Hulst, op wiens gelaat de Jbouoewijding en inspiratie nu lezojiog gegroefd liggen. Cor, de alloéappe zendeling onder het nij- volkje der krante-agen- n, de onvermoeibare voor- echter van een zo waterdicht ogelijk distributiesysteem. e Niettemin, uitzonderlijke Cor, jen vliegende kraai die in lienst van ons produkt soms {elf een wijk liep als dat Noodzakelijk was, moest con tactueel het bijltje erbij neer- pggen en werd onbloedig en keudo-democratisch geslacht offerd op het (door velen be- ■dVOf'erookte) rust-altaar van de le Jozeer begeerde Vervroegde cha<P'ttrec*'nê- Een verhaal van or tiernenë^e indrukken; „Om- r bJat het niet anders is gegaan. gt Jlaar zonder inspecteur komt d'riije krant er niet!" izetjlk üg er nu uif en dat vind V jammer vanwege het werk lat ik erg graag gedaan heb. tiouolet tientallen agenten der be- r waorging (geef ze maar een nd.iluim, die mensen met een g glroot pakket werk, vooral in oldéakantietijd, tegen een matige Eenlergoeding) heb ik vele jaren asselontacten gehad. Ik bezocht it, tie elke twee weken eenmaal 'eeEen de „kleintjes" eens per )e hliaand. Ik was de man die I enlist te luisteren, als inspec- nietleur van agenten, maar als zalhet moest zweeg ik niet. En 't oudnoest altijd, dus zweeg ik Raaiooit. Aan de andere kant z'n aanstelling als Inspecteur Buitendienst van Sijthoff Pers; over de parkeerbonnen die hij de laatste jaren had opgelopen (hij moest op elke plek onmiddellijk inzetbaar zijn) en welker rechtmatigheid hij vaak met succes betwistte ten overstaan van de Leidse kantonrechter; over de trots die hij zijn eerbied-waardige familie toedraagt: „Wij Van der Hulsten zijn trotsachtig; een zelfbewuste clan, fier op hun naam: niet Verhulst, of Hulst, of Van Hulst, maar Van der Hulst. de VUT. Het betekende Jok het einde van een vaak lirbulente tijd: ik heb nogal Vat tegenkanting gekend en ■ujn benoeming tot inspec- lur in de eerste lijn is eigen- ijk te laat gekomen. Mijn latste superieuren in Rijs- Irijk-Den Haag hebben pas Icht waardering voor m'n in- f t getoond. Allemaal wel erg - zo'n groot krantebe- Irijf. Het is voorbij, en nu zou m'n lauweren moeten ian rusten. Maar als je daar- rust, zijn het geen lauwe- kn meer maar is 't een bedje lerdroogd gras met brandne- |ls ertussen. En een Van der Suist rust nooit. Ook 's zon- pgs niet. Zelfs dan zat ik thter de krant aan. Maar ik lil niet, beste Pieters, dat je me als een huilebalk uitschil dert, ook al voelde ik me wei eens weggeschoffeld. Ik ben geen klager in de nood. Ik zeg alleen waar het op neer komt". En maar doordraven, Cor. Loopgravenoorlog Op zijn eigen manier is Cor van der Hulst trots. Hij regis seerde de fotograaf tot in de tails en zorgde, dat hij op z'n voordeligst op de plaat kwam: als een gentleman a la Fores- cate („Én laten ze nou die kop van me wat donkerder af drukken"), met "nog maar weinig grijze haren en een so- cietydas in een stemmig des sin onder z'n geklede separate streepjescolbertje. Een smaak waarmee je in Cannes op de boulevard niet hoeft aan te komen. Evenwel, zelfs toen hij nog op een brommer z'n werk deed, zag knorrige Cor, op weg naar de linies, eruit als om door een ringetje te ha len. Als hij een pochetje had gedragen zou dat ook goed ge zeten hebben. Maar vader ging weinig op stap. Daar heeft hij nooit de tijd voor ge had, al maakt hij nu wel stou te opmerkingen als rustend inspecteur die- best nog wel iets anders zou willen inspec teren. Een oud-gediende, ver oordeeld tot VUT, maar niet tot eenzame opsluiting. Een natuurmens ook, die het met kippen heeft geprobeerd en z'n koeien van uiers tot ho rens kent, mitsgaders hun res- p.leeftijden en stamouders, en dan nog elk kruid en gewasje reeds onderscheidt als het nog maar minuscule blaadjes heeft. Hij zou zelfs een te vroeg tot ontplooiing komend Vergeet-me-nietje kunnen de termineren, omarmen en zoe nen. Zeker zes keer zou hij bij mij thuis naar het onkruid in de tuin komen kijken om te zien wat ertegen gedaan kon worden. Het onkruid woekert nog immer voort. Hij is nooit geweest, want Van der Hulst had nooit tijd. De krant slokte 'm op. Tweede kind Cor was het tweede kind in het gezin van vader Gerardus van der Hulst uit Leiden en moeder Heemskerk uit „de Zevenhuizen" bij Oud Ade. Het gezin telde twaalf kinde ren: negen jongens en drie meiden. „Vader was een tuin- dertje en nadat hij met moe der getrouwd was begon hij in 1925 een boerderij in de Noord-Hoflandse polder in Voorschoten, tegenwoordig de Stevenshof. De boerderij staat er nog, maar is der dagen zat en zal binnenkort wel ver dwijnen: verkocht aan de ge meente Leiden. Mijn ouders hebben het met hun kleine inkomen nooit breed gehad, nooit hulp ook. Ze moesten een monument hebben, zulke mensen. Ja, we hadden een keisterk gezin. We hebben nooit kunnen doorstuderen, daar was geen geld voor; maar de meeste jongens uit ons nest hebben nu kapitale, grote bedrijven, boerderijen, kwekerijen, „winkels" zeg maar. En dan heerbroer Arie, ongeschoeid montfortaan op een paar stevige stappers, en Op mijn omwogfn door, stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij teleforiisoh of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik be.n bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. Cornelis Jacobus van der Hulst: voormalig laat-bloeier ter in spectie bij onze bladen en succesvol particulier verzamelaar van parkeerbonnen. foto: sp missionaris; een prachtkerel. Hij was secretaris van de aartsbisschop van Malawi, studeerde in Rome en werkte tot vorig jaar in Oeganda. Arie is nu assistent van de ge- neraal-overste der congrega tie in Rome en reist de mont- fortaanse vestigingen langs". Toen Cor (vader van 3 ge trouwde dochters en een zoon) in '67 bij de krant kwam, als veelbelovende, pe zende colporteur-propagan dist, was het nog nodig dat hij thuis een pluimveebedrijfje en een paar koeien in stand hield om het hoofd boven water te kunnen houden. „Een soort hobby die me vrolijk maakte bij m'n werk op de krant. Om 6 uur op, melken en daarna onder de douche. In die tijd kreeg ik een ernstig ongeluk met blijvend beenletsel. Ik was biina anderhalf jaar uit geschakeld". Van der Hulst, echter, kwam er bovenop. Bij „de krant" leverde hij voor hoedegevechten in de loop graven der buitendienst: „Soms heb je voor een heel dorp maar eén bezorger. Als zo'n knaap zegt: meneer van der Hulst, ik hou er de vol gende week mee op, dan is dat begrijpelijk. Zo'n joch kan met bollenpellen een stuk meer verdienen. Maar je moet dan wel een nieuwe bezorger optrommelen. Dan ga je zelf maar op pad, folders rondde len, mensen bepraten om maar iemand te vinden die de krant rondbrengt. Desnoods die wijk zelf gaan lopen. Dat vind ik normaal. Je moet zor gen dat in jouw gebied alles op rolletjes loopt". „Kan niet bommen" Cor van der Hulst, als zela- teur, lijkt hiermee al duidelijk getekend. Hij keek nooit op de klok om te zien of hij in z'n eigen tijd voor die krant werkte. Wij op de redactie, van een andere „discipline" in eenzelfde dienstverband, zeiden weieens: Cor, je bent stapelgek dat je dit doet. Maar Cor reageerde daar niet eens op: hij raasde door, met oog kleppen op. Zeker toen hij met een tweedehands autootje nog mobieler werd. Nagenoeg zeven dagen in de week ging dat door. Cor met z'n trots, soms gekrenkt. „Cor!", waar schuwden we ook wel; „Cor, je hebt weer een parkeerbon". „Kan niet bommen; ik heb geen tijd", mompelde Cor dan in haastige spoed en hij been de weg. met staten en lijsten en bestanden wapperend in beide handen. Hij had ooit z'n midden standsdiploma gehaald, van wege dat hulpbedrijfje, en in dat pakket zat ook wat recht skennis. Daarmee verdedigde hij zich op het kantongerecht als hij gedagvaard was. Hij hield zich kranig staande in zijn pleidooien. „Toen had je, geloof ik, iemand als mr. de Koning, een aardige man die me wel begreep en me schul dig verklaarde zonder boete op te leggen. Mild en toch ko misch, die rechter destijds. Ik vond dat wel leuk ja. Ik heb nooit verloren. Ik heb trou wens uren in die rechtszaal doorgebracht en me kostelijk vermaakt met de krankzinni ge verhalen van al die be klaagden. Geen bioscoopvoor stelling kon daar tegenop". „Steeds de krant in de bus, overal en altijd!" Dat is het motto van Cor van der Hulst geweest. „Je moet wat meer doen dan van je verlangd wordt", vindt hij ook nog. Kijk 'm grijnzen op de foto. „Het is een aangeboren instel ling van ons Van der Hulsten: nooit afwezig zijn. Die instel ling hebben mijn kinderen ook", aldus de oud-inspecteur die zich lange tijd onbemind heeft gevoeld, „want „Den Haag" kende me nauwelijks". Cor prijst zich overigens ge lukkig, in het bezit te zijn van een „geheugen als een ar chief". „Dat had ik nodig bij m'n werk, als ik moest den ken hoe 't kon gaan om de zaak (agentschap) in stand te houden en te laten functione ren. Ik heb altijd graag bij de krant gewerkt, al was ik lie ver boer geworden. Nou ja, die kippenhouderij een keer, dat was even noodgedwongen, maar dat is een vak van niks, dat leverde niets op". Principes Cor van der Hulst („Een roomse jongen: we liepen 's zondags naar de kerk bij 't Haagse Schouw, een half uur heen, een half uur terug, en 's avonds weer naar het Lof en dan ook nog naar de Maria- congregatie") voelt zich ge sterkt door zijn moreel: pal staand voor z'n principes, „met ontzag voor de normen van fatsoen en sociale recht vaardigheid. Ik kan me op winden over al die „specialis ten" in de politiek. Ja, ik kan dan wel briesen: mensen die zich verheerlijkt voelen als ze „wat zijn". Dat vind je zelfs terug in de Voorschotense ge meenteraad, waar een dochter van mij in zit. Die is te jong en te fris in de ogen van som mige anderen. Bah, bah, en nog eens bah!" Ook in die ge vallen windt Cor zich waar lijk op. Ach, nu denkt hij toch wel evén terug aan die klachten rapporten en over de kwesties met invallers in z'n krante- tijd: plezierige lectuur in tri plo. Zou Cor het eens willen overdoen? vraag ik me dan af, als ik Cor zo hoor oreren. Heeft hij er weieens van wak ker gelegen? „Cor, heb je d'r wel 'ns van wakker gelegen, Cor?" „Ja zeker", zei Cor, nog nagraaiend in nagelaten nas lagwerken; „ook 's nachts denk je daar over. Uiteraard. Je moet gewoon slagen! Maar ik ben altijd geslaagd. Natuur lijk; dat was mijn werk. En als iets lukte, kon ik wel jube len. En 't lukte altijd, dus bleef ik jubelen. Dat zou je niet zeggen hè?". Zo was Cor van der Hulst de agenten en andere getrof fenen door zijn inspanningen kennen hem. Hij was „de boe renjongen" in het uitgestrek te, 30.000 ha grote, vrije bui tengebied, zijn inspectieter rein, waarover hij afbake nend, overkoepelend, corrige rend en bijspringend was aan gesteld namens onze uitgeef ster. Cor nog één keer zelf, terwijl hij een, voor een leek, onbegrijpelijke uitleg gaf van zijn afgerond inspecteurschap: „Ik was bevoorrecht boven degenen die op kantoren of in fabrieken werken..." ga [Ze hebben allebei een eigen Wekelijks verschijn^tin^de maar ze kruipen altijd in één mand". Blacky zijn volgens de van het Leidse aan de Besjeslaan ook gezworen kamera- Ze hebben hun hele le- lang dag in dag uit met opgetrokken. Eerst in waar zij onderdak en nu in het asiel, baasjes hebben hen daar geleden naar toe ge- „Hopelijk krijgen ze met z'n tweeën er- anders onderdak, want erg aan elkaar ge in het asiel dat de twee gecas- katers broers zijn. Zij allebei ongeveer vier jaar Blacky is een slanke Europese korthaar, heeft een iets gezet- postuur en lijkt meer op half-Pers. „Dat Sammy is, komt ook voor een door zijn dichte vacht, leeft een hele mooie vol- varte pels". Niet alleen uiterlijk verschil len de tweelingbroers, ook hun karakters lopen uiteen. „Sammy is heel lief en aan halig. Als hij je in de gaten krijgt, komt nij meteen op je af om kopjes te geven. Hij is meteen de grootste vrienden met iedereen die hij tegen komt. Hij is vooral ook gek op kinderen", weet een me dewerker van het asiel te vertellen. Blacky houdt zich liever wat op een afstand. „Hij is erg op zijn rust gesteld. Als hem iets niet aanstaat, dan laat hij je dat weten door te blazen. Zijn nagels gebruiken doet hij echter nooit. En als hij zich een beetje op zijn gemak voelt, vindt hij het ook heel gezellig om mensen om zich heen te hebben". Terry, de kruising-herder die vorige week de kolommen van deze rubriek vulde, zit nog steeds'in het asiel. Wel hebben al twee mensen be langstelling getoond. Telefo- - Leid- Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel verblijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende rede nen afgestaan, vaak begrijpelij ke, maar soms ook volslagen on zinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle ge zond. hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dierenpas- poort) en 35 gulden voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gul den) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di. vr 10-12, 14-17 u; wo. do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. nisch hebben zij al van hun interesse blijk gegeven en ge zegd dat zij eens langs zouden komen om kennis met Terry te maken. Voorlopig slijt Ter ry zijn dagen nog aan de Bes jeslaan en onderwerpt zich aan een dieet om wat pondjes kwijt te raken. Tomatencocktail - cordon bleu met broccoli en aardappelen vruchtenkwark Voor twee: 3 dl koel tomatensap, 3 lepels citroensap, zout, peper, worcestersaus, blokjes ijs, 2 prikkers, 2 ge vulde olijven, blaadje munt; 2 cordon bleus, 30 g boter, mespunt bloem, uitje, papri kapoeder, 1 tomaat; 400 g broccoli, zout, half bekertje zure room, peper, ui, peterselie; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 150 g bramen of aardbeien, circa 2 lepels basterdsuiker, 150 g kwark, kwart bekertje zure room, (paar lepels melk), citroenaroma, munt Meng tomaten- en citroensap en doe er naar smaak zout. pe per en worcestersaus bij. Leg per persoon een blokje ijs in een glas, schenk er de drank op en steek er een prikker met daaraan een olijf in. Garneer de glazen met munt. Bak de cordon bleus in een kwartier gaar en bruin en houd ze op een bord warm. Roer de bloem door het bakvet, voeg weinig water, stukjes ui, paprikapoeder en de gehalveerde tomaat toe. Laat de jus vijf minuten sudderen en zeef hem daarna. Was de broccoli en snijd de stronk halverwege door. Kook de onderste stukken van de groente vijf minuten in weinig water met zout en leg er dan de bovenste delen bij. Kook de broccoli nog acht minuten. Maak een mengseltje van zure room, zout, peper, fijngesnipperde ui en peterselie en leg dat in de schaal op de broccoli. Leg twee bramen of aardbeien apart en wrijf de rest doof een zeef. Meng de gezeefde massa met basterdsuiker, kwark, zure room en desgewenst melk. Maak het dessert op smaak af met citroensap en basterdsuiker en doe het in coupegla zen. Garneer de vruchtenkwark met de achtergehouden bramen of aardbeien en een blaadje munt. Menutip voor maandag: vissticks met sla en gebakken aard appelen - tweekleurenvla. JEANNE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwi|nenburg, Meyer, R. van Leeuwen, Verhage. Groene- veld en De Ruiter: za. dr. Meyer, tel. 215510 en zo. dr. De Ruiter, tel. 125096. Groep 2: Bergmeyer, Pieterse, Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en E. de Lange: za. dr. Nering-Bögel. tel. 124403 en zo. dr. Kruis. tel. 126371. Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen, Smit. W. de Bruijne, J. de Bruijne. Stolk, Jürgens, Fogel- berg en Muysenbergh: za. dr. Bloe men, tel. 311319 en zo. dr. De Bruijne, tel. 125245. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos. Boer, Van de Waardt, Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaijer, J. de Kanter: za. dr. Bénit, tel. 720404 en zo. dr. Van Wingerden, tel. 310047. Groep 5: Jasperse, Wiersma, Crul. Kooy- man, De Jong, Prince, Reinders. 6. Hammerstein en A. Hammersteln: za. dr. Keyer, tel. 140124 en zo. dr. Reinders. tel. 760947. Oegst- geest: vanaf za. 8.00 uur: za. en zo. dr. Hugenholtz, tel. 155666. Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag - Abbenea -Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. dr. Arndt, tel. 220238. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorscho ten: za. dr. Meijer, tel. 2493 en zo. dr. Schotanus, tel. 071-766462. Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsenpraktijk Oosthout. tel. 02522-30697 Noordwijk: za. groepspraktijk, tel. 01719-19300 en zo. praktijk Vinkenveld. tel. 20277. Katwijk aan Zee: za. en zo. dr. Pool, tel. 22322. Katwijk - Rijnsburg Valkenburg: za. en zo. dr. Rietbroek, tel. 21818. Sas- senheim: za. en zo. dr. Van Riet, tel. 11777. Alkemade - Rijnsater- woude: za. en zo. dr. Van Dongen, tel. 01713-4044. Roelofarends- veen Praktijk Saeys/van Mierlo- /Roelen/Brock: za. en zo. dr. Van Mierlo, tel. 01713-2217. Alphen: groep 1, za. dr. Herzberger, tel. 73264 en zo. dr. Boss, tel. 72472. Groep 2, za. dr. Hoogendoorn, tel. 22425 en zo. dr. Rakers, tel. 45610. Groep 3: za. dr. Eyssink-Smeets, tel. 32059 en zo. dr. Plag. tel. 43896. Hazerswoude-Koude- kerk: za. en zo. dr. Oosterhof. tel. 01714-4848. Benthuizen Bos koop: za. en zo. dr. Harderwijk, tel. 01727-7540. Langeraar - Nieuw- veen -Ter Aar Woubrugge: za. en zo. dr. Sprang en dr. Zandstra. tel. 01722-2811. Nieuwkoop Noor den: za. en zo. dr. Sanders, tel. 01725-1555. Op za. en zo. voor dringende zaken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. Hillegom: za. en zo. dr. Van 't Westeinde, tel. 15771. HOMEOPATHISCHE ARTSEN LEI DEN Waarneemregeling voor D. Koster. C. Juffermans en I. Cowan. De dienstdoende arts is te berei ken via de dokterstelefoon tel. 071- 122222. TANDARTSEN Leiden Leider dorp Oegstgeest Warmond: za. en zo. dr. Winsen. tel. 071-146540. Spreekuur om 13.00 uur. Zoeter- woude: dr. Freeke. tel. 410950/414547. Alkemade Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol lenstreek: za. en zo. dr. Leyfeld, tel. 02520-22842. Noordwijk: za. en zo. dr. Koppendraaier, tel. 12640. Katwijk: za. en zo. dr. Moerenburg, tel. 25225. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. apotheek Reyst, Steen straat 35. Leiden, tel. 120136 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Alkemade: Apotheek Al kemade, open: zat 12-13, 17.30-18 u. zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk Katwijk - Rijnsburg: Katwljkse apotheek, Princestraat 3, Katwijk, tel 01718- 12755. Leidschendam: apotheek Lakke, Kon. Wilhelminalaan 471c, Voorburg, tel. 839888. Noordwij- kerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sasaenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. e Hillegom: Opgave via het antwoor dapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Koster, tel. 071-01717-3836 en dr. Helder, tel. 071-220513. Voor schoten Leidschendam: dr. Westgeest. 071-768616. Bollen streek: dr. Scheele, tel. 02521- 10847. Katwijk: Opgave via het antwoordapparaat, op zaterdag tussen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Leiderdorp: Dr. Hel der. tel. 071-220513. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIOEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaco- nessenhuis pollklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag t3 00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Lelden is verhuisd van de Roodenburger- straat in Leiden naar de Crones- te-nkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moeder en kind. Bel tel. 071- 897762, 071-142201 of 033- 620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur da gelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderaf deling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoe kers per patiënt. Sint Elizabeth- ziekenhuis: Volwassenen dagelijks1 van 14.00-14.45 u. en van 18.30- 19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. al leen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbe- waking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve ver pleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth- ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag, 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltij den en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoe kuur afdeling verloskunde: 18.00- 19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, baby zaal en boxenafdeling: volgens af spraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektijden kinderafdelin gen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleeg kundig hoofd. Voor andere bezoe kers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15- 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkun de en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewa- king: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. al leen voor ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KIN DEROPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Lelden, tel 254810.) Infor matie over en aanmelden voor kin deropvang In Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch bereikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071-120903. Spreekuur ma 13.00- 15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling be lastingen: alleen op afspraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30- 20.30, afdeling vreemdelingen recht: ma. 13-15 en do. 18.30- 20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnum mer achterop de telefoongids (071- 125202). MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: De tussen haakjes geplaatste ge tallen geven de plaats van verticale invulling aan. 2.. (6) kledingstuk; 4. (4) ex-president van Oosten rijk; 6. (2) middel tot personenver voer In b.v. een warenhuis; 8. (1) muziekinstrument; 9. (3) kleverige lekkernij; 10. (5) marterachtig zoogdier, 11. (7) onwrikbaar. OPLOSSING led ii 'laqes ot ^eiueJB^ 6 ;seq -ejjuoo 8 :dBJj|OJ 9 iseuop k :>|oj z

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13