4 „Crossings", verboden liefde in decor tweede wereldoorlog RADIO/TELEVISIE Ceidóc (Sommit Koos Alberts in speciaal pro gramma. FOTO: CNR Festival met Hollandse hits live op Radio 2 Hollandse Hits Festival. Veronica-radio. Radio 2 uur. Woensdag. HILVERSUM Veronica verzorgt woensdag via Radio 2 een rechtstreekse uitzending vanuit het Gelderse Vierhou ten. Het gaat om het door de omroep georganiseerde „Hol landse Hits Festival" waarvoor in zes uur tijd dertig Neder landse groepen en artiesten zullen aantreden. De uitzending vindt plaats vanaf het kampeerterrein „De Paasheuvel" en de presentatie is in handen van Will Luikin- ga, Erik de Zwart, Bart van Leeuwen en Chiel van Praag. De artiesten die hun gezicht laten zien, zijn onder anderen De Havenzangers, V.O.F de Kunst, Frank Mirella, Het Goede Doel, Benny Neyman, Nico Haak en Hollanders. De leukste onderdelen van het festijn, afgekeken van het En gelse „Prince's Trust Gala", zijn echter de combinaties van artiesten die het podium zullen betreden. Zo zingt Tol Hansen, met René Froger en Renee de Haan „Big City", doen Dolf Brouwers en Manke Nellis het duet uit „De Parelvissers", brengen Roberto Jacketti The Scooters een Nederlandse versie van het door Robert Smith van The Cure geschre ven „The Lovecats" en komen Maarten Peters, Nancy Boyd en Albert West het podium op voor het „Zomertruuk-lied". Onderdeel van het festival is ook een speciaal programma rond Koos Alberts, dat tussen elf en twaalf uur is te beluiste ren. Behalve de rechtstreekse radio-uitzending, wordt het festival ook voor televisie vastgelegd. Een 45 minuten durende compilatie ervan is ^Zaterdag 10 september te zien en wordt de woensdag daarop nog een keer herhaald tiidens de „Veronica Muziekdag Crossings. Driedelige miniserie. Veronica-televisie. Ned. 2 om 22.30 uur. Zaterdag. HILVERSUM Aaron Spel ling is in de laatste tien jaar uitgegroeid tot de keizer van het televisie-scherm als het om series vol intriges, passie en overspel gaat. Hij gaf daarbij zijn Amerikaanse kij kers het gevoel dat het gemis aan een adelijke stand op ei gen continent slechts een sprookje was. Hij kroonde de Engelse actrice Joan Collins daarom eigenhandig tot ko ningin en stopte haar in de serie „Dynasty". Inmiddels omvat zijn 'keizer rijk' behalve „Dynasty" de series „The Love Boat", „The Colbys", „Hotel" en „Holly wood Beat", om even de be kendste aan te geven. „Ik zet de kijker graag een spiegel voor, maar geen gewone, an ders zou hij niet zijn geïnte resseerd. Iedereen wil graag even ontsnappen aan de wer kelijkheid en dus schotel ik ze een wereld voor waarover ze alleen maar kunnen dro men", is de simpele filosofie waarmee hij zijn series ver vaardigd. Het heeft Spelling in de loop der jaren geen windeieren gelegd en zijn kleine bedrijfje is dan ook uitgegroeid tot een machtig imperium, waar allerhande produkties worden vervaar digd van mini-series tot tele visie-films. Een van zijn re centere werkstukken is „Crossings" uit 1985, een zes uur durende mini-serie, die Veronica in drie delen op het scherm brengt. Hij is ge maakt volgens het beproefde concept, naar het gelijknami ge boek van Danielle Steel. Lee Horsley als de staalmagnaat Nick Burnham en Jane Sey mour als zijn vrouw Hillary. foto: voo Schrijfster Steel is niet zomaar de eerste de beste schrijfster want in de afgelopen twaalf jaar pro duceerde zij negentien boe ken, waarvan er vier op de eerste plaats van de New York Times Bestsellers List kwamen te staan. Een ervan was „Crossings", het verhaal van twee rijke families, die hun leven getorpedeerd zien worden door de tweede we reldoorlog en door verboden liefde. De geschiedenis begint in 1939. Adolph Hitier be dreigt de wereldvrede en dat is voor president Roosevelt aanleiding de staalmagnaat Nick Burnham (Lee Horsley) te vragen tijdens een reis naar Europa eens poolshoog te voor hem te nemen. Als Burnham het Witte Huis ver laat, komt hij de Franse am bassadeur Armand Devilliers (Christopher Plummer) en zijn adembenemend mooi ogende vrouw Liane (Cheryl Ladd) tegen. Voor Nick is het liefde op het eerste gezicht. Dat hij zich tot haar aange trokken voelt, komt ook om dat zijn eigen vrouw Hillary (Jane Seymour) hem nog nauwelijks enige liefde schenkt. Zij amuseert zich in nachtclubs en flirt met ande re mannen zoals de Italiaanse playboy Philip Markman (Garrick Dowhen). Het enige dat het tweetal nog bindt, is hun negenjarige zoontje Johnny. Als de beide echtpa ren de volgende dag dezelfde boot naar Europa nemen, is dat het begin van een reeks verwikkelingen, die de kij ker een aantal onderhouden de uren zal opleveren, waar bij spanning wordt afgewis seld met romantiek. De ge beurtenissen tijdens de twee de wereldoorlog zijn daarbij op een intrigerende manier door het verhaal verweven. Sneltreinvaart Wie naar „Crossings" kijkt zal even tijd nodig hebben om alle karakters te leren kennen. Danielle Steel intro duceert ze in sneltreinvaart en bouwt ze daarna langzaam uit tot personen, die echt gaan leven en die soms ver rassende karakter-eigen schappen hebben. Vooral in de eerste aflevering steelt Jean Seymour de show. Ze zet haar rol als sloerie op overtuigende wijze neer. De prestaties van Christopher Plummer (ooit vader van heel veel kinderen in „The Sound Of Music") komen in latere afleveringen pas echt uit de verf. Cheryl Ladd en Lee Horley blijven, ondanks hun hoofdrollen en knappe verschijningen, wat in de shaduw staan van het twee tal. Schrijster Danielle Steel toont met „Crossings" vooral haar gevoel voor timing en spanning. In knap geschre ven dialogen voert ze ieder een, aan de hand van de vier hoofdpersonen, mee door de tweede wereldoorlog. Daarbij worden de gebeurtenissen zo overtuigend in beeld ge bracht dat ze langzaam een stukje van de kijker zelf worden. Behalve een onder houdend verhaal lijkt Steel hen een stukje geschiedenis te willen voorschotelen, waarbij ze tegelijkertijd een waarschuwende vinger op steekt, dat zo'n gebeurtenis nooit meer mag plaatsvinden. Scène- wisselingen In de eerste afleveringen be dienen de makers zich van snelle scène-wisselingen, zo dat de kijker op de hoogte blijft van wat zich bij en rond de twee families afspeelt. Omdat het om een Ameri kaanse en Franse familie en Duitse bezetters gaat, zou de verwarring groot kunnen zijn. Dit is ondervangen door sporadies van alle drie de ta len gebruikt te maken. Voor al aan het begin van een dia loog wordt een andere taal gebruikt om vervolgens weer naar het Engels over te stap pen. De ambassadeur blijft daarbij met een Frans accent Engels spreken en dezelfde truuk wordt uitgehaald bij de Duitse bezetters. Spelling spaarde overigens kosten noch moeite om deze historische periode te laten herleven. In de serie wemelt het dan ook van de klassieke (niet altijd juiste) auto's en kostuums (er werden er 166 vervaardigd). Ook voor de (soms grauwe) decors zocht hij naar historische plekken. Zo werden overal in de we reld opnamen gemaakt, al werd de bulk van deze pro- duktie verfilmd in Parijs, San Francisco en Los Ange les. Het levert vermakelijke televisie op, die je als kijker best kan missen, maar waar aan een hoop kijkplezier te beleven valt. HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO i Holiday Island. Australi sche serie. Angela heeft zich door Neil laten overre den en is naar het eiland teruggekeerd. Mrs. Mul- doon wordt in de waan ge laten dat alles tussen haar en Jason in orde is. i Matlock Amerikaanse detectiveserie. Afl.: Van je vrienden moet je het heb ben. De jonge en succes volle Adam Gardner wordt verdacht van moord op een Hollywood ster. Mat lock moet haar verdedi gen. Alvin en z'n boefjes. Te kenfilmserie. NOS Journaal. KRO KRO's Tekenfilmfestival. De Freggels. Poppenserie. Afl.: Een vriend in nood. De kleur van goud, Au stralische serie. Afl. 2: Weg geld. De oude auto van de Fletchers is vast komen te zitten op een brug. Alec gaat hulp halen in een na- NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 De mysterieuze vreemde ling, Amerikaanse tv-serie. Afl. 4: Lied van het Wilde Westen. Jonathan en Mark helpen Sara, tienerdochter van de beroemde country- zangeres Patsy Maynard, want Sara wil zelf een car rière beginnen. 20.15 De terugkeer van de sol daat (Return of the sol dier), Engelse speelfilm uit 1982 van Alan Bridges. Met o.a. Alan Bates, Julie Christie en Glenda Jack son. De Britse officier Chris Baldry keert terug van het front met geheu genverlies. Zijn vrouw staat dan ook tegenover een volkomen vreemde. Maar een oude jeugdliefde kan hem er misschien weer boven op helpen. 21.50 Brandpunt, actualiteiten rubriek waarin aandacht voor de twee journalisten van de Deutsche Courant die blijven weigeren de naam te noemen van de gene die hen een geheim rapport van het college van b en w van Nootdorp heeft toegespeeld. Er hangt de journalisten nu een gijzeling boven het hoofd. De rechter-com- missaris heeft ze tot dins dag 9 augustus bedenktijd gegeven om op hun weige ring terug te komen. Ver der aandacht voor het ge drag van taxi-chauffeurs waar kritiek op is. Brand punt is in Londen gaan kij ken waar al opleidingen voor taxichauffeurs be staan die worden getraind in sociale vaardigheden en kennis van de stad. Ten slotte een reportage over de voetbalclub Feijenoord die na jarenlange malaise nu weer met nieuwe spe lers en een andere techni sche leiding een topclub wil worden. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Nog is Polen niet verlo ren, negendelige docu mentaire-serie over de ge schiedenis van het Poolse volk. Afl. 2: Valse hoop (1922-1939). 23.30-00.37 Westbound, Ameri kaanse western uuit 1959 van Budd Boetticher. Met o.a. Michael Dante, Ran dolph Scott en Karen Steele. Tijdens de Ameri kaanse burgeroorlog wordt de cavalerie-officier John Hayes belast met een goudtransport. Hij krijgt daarbij hulp van een jonge soldaat, Rod Miller en diens vrouw Jeannle. Ze stuiten niet alleen op weer stand van de plaatselijke bevolking, maar ook op persoonlijke vijanden van John. NEDERLAND2 film. 15.55 Mask. Tekenfilmserie. Afl.: Gouden klompjes. 16.15 TROS way of life magazi ne. Informatief magazine. Presentatie: Ton Fagel. Gast: Mike Burstyn. 17.00 Derrick. Duitse misdaad serie. Afl.: Een minder prettige reis naar Rome. Eindelijk hebben Sabine en haar vriend Martin een lift naar Rome gevonden. Als Sabine in de cabine van een vrachtwagen stapt wordt Martin eruit ge duwd. De volgende och tend vindt men Sabine dood langs de Autobahn. 18.00 Dusty (6), 12-delige Au stralische jeugdserie. Dus ty brengt Douglas en Jack naar de plaats waar Emma is gevallen. Als ze Emma redden, ontdekt Douglas oude rotstekeningen in de grot. 18.25 James Last in Holland, muzikaal programma met als gaste Berdien Sten- berg. 18.50 Jan, Jans en de kinderen Tekenfilmserie. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: De lama kalender. 19.00 De dieren van Afrika, na tuurfilmserie. Afl.: De gem- sen van de Kalahari. 19.22 EE De kip en het ei Ne derlandse comedyserie. Afl.: Mens sauna. Rinus wil plotseling zijn conditie ver beteren en haalt zijn zoon Harry over om n naar de sauna. NOS 20.00 SI Journaal en weer[ zicht. TROS 20.29 Te land, ter zee enfe lucht, serie zomerseL sementsprogramma'j vanuit de Efteling in K heuvel. Afl. 1: TobbJ sen. Presentatie: Jacr Gelder. Muzikale g: De Gipsy Kings. V 21.30 TROS TV Show op compilatie van de e twee seizoenen vanp Show op reis' met Ivtfa he. je 22.25 Jongbloed Joac Rechtstreeks prograa met hoogtepunten u|a nieuws. Presentatie: L Joosten en Jaap j bloed. 22.55 75 Jaar Las Vegas, programma rond he, jarig bestaan van Lal, gas. M.m.v. Dean Mr. Siegfried en Roy, S£ Davis Jr. ]r NOS f' 23.45 Journaal. n NEDERLAND3 20.00 20.29 NOS Nieuws voor doven slechthorenden. Sesamstraat. Catweazle Ene. jeugdserie met Geq Bayldon in de hoofdrol 10: Een geluidsjager a( venaar. deels CCinemakkie. I derprogramma waarii lachend alles te w komt over het maken films. lil Journaal en weero zicht. i m Avondvoorstelling: Zuster Angelica (Suor gelica), opera in een i van Puccini. Symfonie kest van de Honga Omroep en het Koor; de Hongaarse Staatsoi o.l.v. György Lehel, mj solisten. H Bernstein Schumann (3). Philharmoniker o.l.v nard Bernstein. 1. ture Manfred, opus 1 Symfonie nr.3 in Es i opus 97 - Rheinische. JI Hans van Manen's 1\ Gnossiennes, pas. deux van Hans van Ma, uitgevoerd door de r sers van het NationaleZ let: Maria Aradi en H«r Jurriëns, m.m.v. Leoni: ning, Leo Besseling ent van Woerkom. Mur Erik Satie, uitgevoerd A Paul Patton, piano. H Journaal. Studio Sport. Voetr toernooi Rotterdam-/' sterdam. Nieuws voor doven h slechthorenden. dirig is 1fl BRT 1 16.00-17.40 De verovering van het Westen (How the West was won, 10). 14-delige Amerikaan se serie van Burt Kennedy en Daniel Mann. Met: James Ar- ness. Eva Marie Saint, Bruce Boxleitner e.a. 17.55 Nieuws in teletekst. 18.00 Tik Tak Animatieserie. 18.05 Plons Afl.: Plons en de pa pegaal. 18.10 De smurfen Tekenfilmserie naar de verhalen van de Belgi sche striptekenaar Peyo. Afl. Knutsel is verliefd. 18.35 Elektron Popmuziek en we tenschap in érï magazine. On derwerpen: Van alchemisten tot goud; Bart vliegt door de geluidsbarrière (snelheid van het geluid): Het verdwijnen van het regenwoud. Clips van Jim my Cliff. Cark-Duke Project, The Pretenders en The Roling Stones. Presentatie: Bart Pee- 19.15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale TV- en Radio-Omroep. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20.20 Bobby Deerfield. Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Sydney Pollack. Met: Al Pacino, Mar- the Keiler. Anny Duperey e.a. De autocoureur Bobby Deer field besluit de onder myste rieuze omstandigheden gestor ven collega Bertrand Modave te onderzoeken. Tijdens een bezoek aan een Zwitserse kli niek, ontmoet hij de patiënte Lillian Morelli. 22.20 Nieuws. 22.40 Filmportret: John Cleese. Ge sprek van Melvyn Bragg met John Cleese over diens leven en carrière. Naast successen als 'Monty Python' en 'Fawlty Towers' komt ook zijn huidige werk uitgebreid aan bod. 23.30-23.35 Coda. Existenz, van An- dries Dhoeve. RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 l'Ecran des vacances. Vakan tieprogramma voor kinderen. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir. Waalse aktualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Jeux sans frontiére». Serie sportieve spelprogramma's. ditmaal vanuit Italië. 21.15 Variétés: Jeunes solistes (2). Vandaag o.a. Nicole Crolsille, Hughes Aufray en Richard Clayderman. 22.00 Laatste journaal. 22.35-23.40 Les anges de la nuit. Zevendelige serie gebaseerd op 'Lyes Mystères de Lon- dres', van Paul Feval. Met: Max Vlalle.'Janine Vila, Etienne Samsom, e.a m Ondertiteling via Teletekst O Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzending ■S Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst iq Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■Q Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 16.05 Sabine Kleinst, 7 Jahre. DEFA-speelfilm uit 1982 van Helmut Dziuba. Met: Petra Lammel. Simone von Zghnicki, Martin Trettau, e.a. 17.15 Tagesschau. 17.25 Madchentraume. 18.15 Nick Knatterton. Serie. Afl.: Ein Kopf fiel in die Themse. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Hart aber herzlich, Ameri kaanse serie. All.: Schüsse in Goldtown. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ESTagesschau. 20.15 Hausboot (Houseboat), Ameri kaanse speelfilm uit 1958 van Melville Shavelson. Met: Gary Grant, Sophia Loren, Martha Hyer, e.a. Tom Winston neemt na de dood van zijn vrouw de zorg voor de kinderen op zich. De enige woonruimte die hij kan vinden is een oude woon boot op de Potomac. Al snel gaat hij er toe over om de jon ge Italiaanse Cinzia als huis houdster in dienst te nemen. 22.00 Gott und die Welt: Saat der Mërtyrer. Documentaire over vervolgingen in Guatemala en de houding van de kerk hierte genover. 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus 23.00 Heut'Abend. ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Udo Lattek. 23.45 Columbo: Momentaufnahme für die Ewigkeit (Columbo: Negative reaction), Amerikaan se tv-film uit 1974 van Alf Kje- lin. Met: Peter Falk, Dick van Dyke, Antoinette Bower, e.a. De fotograaf Paul Galesko ge looft. dat hij een perfecte moord op zijn vrouw Francis heeft gepleegd. Van haar geld wil hij een relatie met zijn as sistent Lorna uitbouwen. Maar hij heeft niet op Columbo's vasthoudendheid gerekend. 01.15 Tagesschau. 01.20 Nachtgedanken. Beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.50 Ferienexpress, evenementen agenda. 15.55 Heute. 16.00 Merlin, jeugdserie. Met: Ekke- hardt Belle, Josef Fröhlich, Mi chael Klemm e.a. Afl.: Die Vi sion. 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrije tijds- magazine. Vandaag o.a. Rots- klimmen voor beginners en Ballonvaart, mooier dan vlie gen. Presentatie: Sibylle Nico- lai. 16.55 Heute. 17.10 Jagdszenen in Hollywood: Tom und Jerry, tekenfilmserie. 17.30 DTarzan und das Leoparden- weib (Tarzan and the Leopard Woman), Amerikaanse speel film uit 1945 van Kurt Neu mann. Met: Johnny Weissmül- Ier, Brenda Joyce. Johnny Sheffield e.a. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. Buitenland correspondenten doen verslag. Presentatie: Horst Kalbus. Avv V «m V Cary Grant speelt de hoofdrol in de Amerikaanse film 'House boat', vanavond op Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: PARAMOUNT PICTURES 20.15 Der Alte. Duitse politieserie met Rolf Schimpt, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Der Hass der Verlie- 21.15 Natur schützen Zukunft si- chernl Programma t.g.v. het 25-jarig bestaan van de milieu organisatie WWF-Deutschland. 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 Aspekte. Cultureel magazine. 22.50 Die Sport-Reportage. 23.20 I Edgar Wallace: Die Tür mit den sieben Schlössern. Duitse speelfilm uit 1962 van Alfred Vohrer. Met: Heinz Drache. Sa- bina Sesselmann, Hans Niel sen e.a. Wanneer er een dode priester wordt gevonden, komt inspecteur Martin een brief van wijlen Lord Selford tegen. Deze had aan 7 uitverkorenen een sleutel verstuurd, om op de 21e verjaardag van zijn zoon een bepaalde deur te kunnen openen. Ook de pries ter behoorde tot deze groep. 00.50 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Ferdy. Kinderserie. Afl.: Der Ausflug nach Italien. 18.25 Flussfahrt mit Huhn, kinderse rie. Afl.: Gefangen. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Dusseldorf. 20.00 Kultur extra, culturele pro gramma. Vandaag: Wlttener Tage für neue Kammermusik, 20.45 Landesspiegel: Mein '68 - Ein verspateter Brief an meinen Vater. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Rubbel extra. 21.50 Kampf ums Heilige Land. Driedelige documentaire-serie over Palestina en de staat Is raël. Afl. 1: Der Weg In die Tei- lung (1917-1947). 22.50 Wiedersehen mit Kommissar Haferkamp: Tatort, Duitse po litieserie. Met: Hansjörg Felmy, Willy Semmetrogge, Hans- Georg Panczak e.a. Afl.: Die Kugel im Leib. Wegens geldge brek berooft Reiner Mettmann een bank, maar raakt zelf ge wond door een kogel. Kom- missaris Haferkamp kan echter niets beginnen zonder de ko gel als bewijs, maar Mettmann weigert zich te laten opereren. 00.22 Laatste nieuws. BBC 1 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Simon Parkin. Met o.a. 'Paw Paws' en om 17.30 IB'Steel riders' (1), twaalfdelige Nieuwzeelandse kinderserie. 17.55 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 Think it... do it (1). 18.35 Neighbours. Australische tv- 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Praatprogramma met Terry Wogan. 20.40 ENo place like home Acht- delige comedyserie met Willi am Gaunt. Patricia Garwood. Andrew Charleson e.a. Afl. 7: Accidental fishing. 21.10 EFIying doctors, tiendelige Australische tv-serie met o.a. Andrew McFarlane en Marina Finlay. Afl. 6: Is nothing sa- 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 EPlaying for real (2). zesdelige dramaserie over een tafelvoet balclub. Met o.a. Alec Heggie en Patricia Kerrigan. 23.20 Omnibus at the Proms: From Art nouveau to Australia, con cert uitgevoerd door het BBC Symphony Orchestra o.l.v. Lot- har Zagrosek m.m.v. BBC Sin gers. 1. La damolselle élue, Debussy, met als solisten: Ann Murray, Elizabeth Laurence. 2. 'The poem of ecstasy', Skrja- bin. 3. "Red earth" (wereldpre mière). Michael Finnissy. 00.45 The late film: Frankenstein must be destroyed. Engelse speelfilm uit 1970 van Terence Fisher. Met: Peter Cushing, Si mon Ward, Veronica Carlson 02.25 Weerbericht. BBC 2 16.03 Golf. Rechtstreeks verslag van het Benson and Hedges-toer- nooi vanuit Fulford, met om 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.10 Cricket. Tweede dag van de vijfde Cornhill Testmatch tegen West-lndië. 19.10 LThe Falcon in Mexico. Ame rikaanse speelfilm uit 1944. Regie: William Berke. Met: Tom Conway, Mona Maris, Nestor Paiva e.a. 20.15 Tekenfilms. 20.30 Ebony. Weekmagazine voor kleurlingen. Ditmaal aandacht voor de positie van zwarte be jaarden in Engeland en het toenemend gebruik van Afri kaanse kruldenmedlcijnen in de moderne geneeskunde. 21.00 Friday report: A fair cop. Re portage over de aard van de klachten die over de politie worden ingediend. 21.30 Gardener's world. Tuinierru briek. 22.00 EAIas Smith and Jones Co medyserie met Mel Smith en Griff Rhys Jones. 22.30 Yellow River (slot), zesdelige documentaireserie over China. Afl. 6: Towards the delta. 22.55 Sing Country. Internationaal country music festival. 23.35 Newsnight. Actualiteiten. 00.10 Weerbericht. 00.15 Cricket. Samenvatting. 00.45-02.30 o Chiara and me and him, Italiaanse speelfilm uit 1983 van Maurlzio Ponzi. Met o.a. Francesco Nuti, Giuliana de Sio en Marcello Lotti. SKY CHANNEL 16.00 IS Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en Djf Kat. 18.00 Branded, westernserie. Afl.: Judge not. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Ritter's cove Avonturense- rie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Land of the Giants. Science- fictionserie. 20.22 Europees weerbericht. 20.25 Philips Cup. Rechtstreeks ver slag van de finale van dit voet baltoernooi in Bern. 22.23 The Times Headline News. 22.25 Journey to the Unknown. Tv- serle. 23.23 The Times Headline News. 23.25 is New Music Popprogram- ma. 00.25 Canada Calling. Poppro- 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 George Pompidou Centre. Documentaire. 02.00 Bayeaux Tapestry. Documen- 02.25-03.25 Africa. Afl. 4: Kings and RTBF 1 DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma met John Leslie. 18.30 Blakes 7 e. Science-fictionse- rie met o.a. Paul Darrow en Gareth Thomas. Afl. 11: Boun ty 19.25 Weerbericht. 19.30 'Allo 'Allo. Comedyserie. 20.00 River Journeys. Documentai- 21.00 Bouquet of Barbed Wire. Tv- serie. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Sportwereld. 23.35 Muziek Special: Eric Clapton and friends 00.35-02.35 Music Box. MTV EUROPE Maiken Wexe. Club MTV, dansmuziek. 3 From 1 at 5: John Lennon. Maiken Wexo. Remote control, spelprogram- MTV at the movies. Ray Cokes. YOI Nieuwe rap- en hlphop-vl- deo's met Sophie Bramly. MTV Party Zone I. Gast-vj. 08.00 Night voices. TV 5 16.05 Décibels. 16.55 Itineraires Autrichiens. 17.20 La liberté Stephanie. 17.50 Calibre. 18.00 Récréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Bréves. 19.00 Thalassa. 19.30 Le passage du temoin. 20.30 Theatre du fust. 20.45 Embarquement immediat. 22.00 Journaal. 22.30 Divan. 22.50-23.30 Sports Loisirs. 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 Die Sportreportage. 10.55 Menschen und Platze. Amuse mentsprogramma vanuit Hei delberg. m.m.v. Antje Hagen, llsemarie Schnering, Benno Sterzenbach e.a. 12.10 Auslandsjournal. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Programma-weekoverzicht. 13.45-14.30 Schmetterlinge sterben mit der Landschaft. Documen- DUITSLAND 2 09.30 (s) Programma-overzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.00 Nachbarn in Europa. Interna tionaal magazine. Afl.: Joego slavië - Jugoslavijo dobar dan. 13.40-14.00 EDiese Woche. Actuali- BBC 1 07.45 Open University. 09.25 The Kid, tekenfilm. 09.35 The Muppet Babies. Ameri kaanse tekenfilmserie. 10.00 Up2U, gevarieerd jeugdmaga- v zine. Presentatie: Jenny Po well, Anthea Turner en Tony 11.52 Weerbericht. 11.55 Grandstand. Sportmagazine met o.a. aandacht voor paar- deraces te Haydock Park, cric ket (5e Cornhill Testmatch te gen West Indies) en golf (Ben son Hedges International Open). Om 14.00 Nieuwsover- SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kindermagaizne. 11.35 The flying Kiwi. Nieuwzeeland se jeugdserie. Afl.: Coroman- del gold. 12.00 ID Countdown. Popprogramma met Wessel van Diepen. 13.00 S Canada Calling Poppro gramma. 13.30-14.30 m Soul in the city. Pop- programma. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. Kindermaga zine gepresenteerd door Mick Meadows en Sarah Jane. 11.00 Chart attack, overzicht van de Music Box-hitparade. 12.00 Tracking. Popprogramma met Nicky Campbell. 13.00-14.00 Formula One Poppro gramma met John Leslie. MTV EUROPE 08.00 Maiken Wexo. 09.30 Remote control 10.00 The Adam Curry Show. 11.00 MTV's Metal Hammer. 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 13.00-14.00 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 NCRV Vrijdag sport. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 21.50 Horizon. 22.30-00.00 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israel. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 Gastprogramma: radio Bond (BGJG). 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.05 Jazz van 't huis. 21.03 Pandora. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Bijna weekend. 18.00 Mag het iets meer zijn? 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-Slde. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 16.30 Wel thuis. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Instrumentaal intermezzo. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Rias-kamerkoor. 21.50 Kamermuziek. 1. Listen little man. Suite voor vioolsolo. Gis- telinck. 2. Klarinetkwartet. Van Hout. 22.15 De Fishhorn Odyssee: Steve Lacy and de Sopraansax (6). 23.00-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). I 07.03 VARA: Non-stop oude hit} 08.03 De opening. 12.03 Buro Noodzaak. 13.03 Een vleugje parfum. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). I 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. |i 14.03 Popstation. RADIO 4 I 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden mf 09.00 Toppers van toen klassiek!1 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. f 12.00 Strauss Co. operettemuP 13.00 Nieuws. 13.02 VOO Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. L 09.30 FEDUCO: Hollandse Nieuvf 09.45 Leven in vrede. 10.00 Meer culturen. 10.15 EO: Het meest gevraagd. 11.15 Als mensen veranderen, r 11.45 De besten van orkesten, i 12.00 Nieuws. P 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. f 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). I 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle ff 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaanj, activiteitenagenda voor het weef de. 11.30-12.30 Open Podium, j roep Rijnland (Via FM-frequf 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/) naams programma 13.00 Noori Lokaal 15.00-19.00 Vandaag deL op zaterdag. Radio Rijnmond: f De omgevallen platenkast. 11.00 f monds diep. 12.00 Op bezoek bij dio Rijnmond. 13.00-17.00 Geen fj mentaar, non-stop muziek. BRT 1 t 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. Kritisch overj van nieuwe platen. 11.03 Zomerzaterdag. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het end? Gevarieerd magi over vakantie, vrije tijd enj 10.03 Buitenspel. Zomereditie. 11.30 De Vlaamse Top Tien. f 12.00 Top 30. De nationale hitpaif 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendcona 10.00 Galerie. Urbaln Mulkerts. 1 11.00 Harmonies en fanfares. I 11.30 Nausikaae-Koorfestival 198 12.00 Tafelmuziek. 1. Concerto voor viool, strijkers en ct nuo, BWV 1.042 - Bach. 2.\ te, uit de opera Midee - 0 pentier. 13.10 Jonge vertolkers op BRT-3 Finse radio stelt haar jong listen voor tijdens een n thonconcert op 31 augt 1987 in de Finlandiahal te sinki. 14.30 Nieuw uit de BRT-discothe

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12