„Hier staat het neusje van de zalm" Casa Materna-gangers komen morgen terug NAAL FLORA-MAN KOOS VAN DER MEY: „Ik ga de venijnige klim van de Cauberg niet uit de weg' Kindercorso Rijnsburg groter dan ooit LEIDEN OMGEVING £aidó&<2owiant VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1988 PAGINA LANGE DAGEN IN WERKKAMP ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse Casa Materna-gan- gers worden morgenmiddag tegen twee uur weer thuis ver wacht. Zowel de 15 fietsers en hun begeleiders die in twee weken tijd naar het weeshuis in Napels zijn gefietst als de deelnemers aan het werkkamp zullen rond dat tijdstip arrive ren dan bij verenigingsgebouw „Ons Huis" aan het Koster spad. Dat het jaarlijkse werkkamp géén vakantie is. is dit keer nog eens duidelijk bewezen. Uit de laatste berichten vanuit Napels gisteravond doorge geven door Jaap Dorrepaal blijkt dat er bijzonder hard ge werkt is om de geplande werkzaamheden uit te voeren. Zo is deze week steeds de siës ta in de middaguren steeds vervallen. Ook de vrije mid dag werd opgeofferd om de mouwen extra op te stropen. Zelfs enkele wielrenners heb ben na hun zware inspannin gen schuurmachine, schrapper en verfkwast ter hand geno men om de werkkampers te assisteren. Ondanks alle drukte is de „bonte avond" in het weeshuis wèl doorgegaan. Cees van Muijden stal daarbij de show toen hij als vuurspuwer op trad. Ook de film die vorig jaar is gemaakt viel in de smaak bij de Napolitaanse kin deren een hoogtepunt. De fiet sers zijn donderdag al per bus vertrokken. De deelnemers aan het werkkamp stapten vandaag in de trein die mor gen om 13.30 uur in Leiden aankomt. Foto's Foto's van leden van foto clubs uit België, Nederland en Luxemburg zijn van za terdag 6 augustus tot en met zondag 21 augustus te zien in 't Huys Dever aan de Heere- weg 349a in Lisse. Deze 23e Benelux Fotosalon is georga niseerd door fotokring Imago uit het Belgische Hamme en de fotogroep Henneman uit Haarlem. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met zon dag van twee tot vijf uur. Open huis Het dierenopvangcentrum aan de Lage weg 2 in Noord- wijk houdt zaterdagmiddag open huis. Belangstellenden zijn van één uur tot half vijl welkom. De Jolly Workers Whelan De formatie Whelan speelt zondagavond in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hillegom. De vijf muzikanten brengen een zeer veelzijdig repertoire. De dancing gaat om negen uur open. Vlooienmarkt In de sporthal van Treslong Hillegom wordt zondag van tien uur tot half vijf een vlooienmarkt gehouden. De markt is niet bestemd voor handelaren. Er zijn stands met tweedehandsartikelen maar ook een stand met din- ky-toys en oude munten. Meer informatie is te krijgen bij 02520-17552. Jeugdgolf Jongeren tot 15 jaar kunnen op woensdag meedoen aan een golfwedstrijd voor de jeugd in het Bollenbad in Noordwijk. Daar is een mini golfparcours aangelegd dat bestaat uit zeven holes. De wedstrijd, onderdeel van Rekreaqua '88, is bestemd voor jongens en meisjes. Er zijn drie leeftijdscategorieën: tot tien jaar, van tien tot twaalf jaar en van dertien tot vijftien jaar. Deelnemers kunnen zich voor half twee 's middags laten inschrijven bij de kassa. Het evenement duurt tot half vijf. Deelname is gratis, alleen de toegang tot het Bollenbad moet worden betaald. Varend theater Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen 12.000 gulden beschikbaar voor het theaterproject Varend Varié té. De Stichting Varend Va riété houdt in augustus en september op zes plaatsen in Zuid-Holland een theater voorstelling. Het gaat om een theaterproject waarbij een boot-tent-theater telkens en kele dagen een Zuidholland se gemeente aandoet. In elke plaats worden verschillende voorstellingen gegegeven. Tot en met woensdag 3 sep tember is de voorstelling in het theater in Alphen aan den Rijn te zien. Op 7 sep tember zijn er voorstellingen in Alkemade. Kruiden-omelet met sperziebonensalade en gebakken aardappelen - yoghurt met kersen vegetarisch) Nodig voor twee personen: 4 eieren, 4 lepels melk of wa ter, zout, peper, peterselie, bieslook, dragon, kervel, ci troenmelisse, brandnetel, 20 g margarine: 500 g sperziebonen, zout, half bekertje zure room, 1 le pel azijn, peper, uitje of sja lot, peterselie, dille, 1 to maat; 0,5 tot 1 kg aardappelen, olie, margarine, zout; 200 g kersen, 1 dl water, 50 g suiker of 1 blikje kersen, 1 theelepel aardappelmeel, 4 dl yoghurt. Gemeentesecretaris Lisse neemt afscheid LISSE Gemeentesecretaris S. P. Broersen van Lisse wordt, na ruim 30 jaar in Lisse te hebben gewerkt, per 1 september eervol ontslag verleend. Hij maakt gebruik van de VUT-regeling. De heer Broersen is ongeveer 16 jaar gemeentesecretais geweest. Op dinsdag 30 augustus zal tijdens een buitengewone raadsvergade ring officieel officieel afscheid worden genomen. Die vergade ring begint om 14.30 uur in het gemeentehuis van Lisse. Vervol- Geboren in het Westfriese Grootebroek, werden de eerste ar beidsjaren door Broersen vervuld op het gemeentehuis van Bo- venkarpsel. In 1949 vertrok hij naar Huissen, bij Arnhem. Ver volgens werd een baan op het gemeentehuis in Monster aan vaard en in 1958 toen kwam de heer Broersen naar Lisse, als hoofd van de afdeling financiën. Op 1 april 1971 werd hij ge meentesecretaris. De secretaris heeft aan de wieg van talloze ontwikkelingen binnen Lisse gestaan, zoals de invoering van de automatisering binnen het gemeentehuis, de ontwikkeling van de Poelpolder, de bouw van het zwembad en de sporthal en on der andere ook de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Bromfietster gewond na botsing met tractor HILLEGOM Bij een aanrij ding met een tractor is gister middag op de kruising Ar- noudstraat-Leidsestraat een 19-jarige bromfietster uit Lisse gewond geraakt. De tractor met aanhangwagen, bestuurd door een 20-jarige Lissenaar, sloeg op de kruising linksaf. Het meisje op de bromfiets zag door opstuivend zand een moment niets en reed uit tegenovergestelde richting op de tractor. Zij is met beenletsel naar het Diaco- nessenhuis in Heemstede ge bracht. Herbestrating Leerhoeve/Lam ALPHEN AAN DEN RIJN Het college van B en W stelt voor 149.000 gulden beschikbaar te stellen voor het herbestraten van een gedeelte van de wijk Leerhoeve/Lam. Nadat in 1984 de laat ste woningen op de voormalige terreinen van de meelfabriek Leerhoeve en de kwekerij Lam zijn opgeleverd, zijn enkele wegvakken in deze woonbuurt aan herbestrating toe. Ook de verharding moet op enkele plaatsen aangepast worden. Door de toegenomen verkeersdrukte in de straten, met name in de Groen van Prinstererstraat, wil men ook een bedrag besteden aan het uitvoeren van enkele voorzieningen ter verbetering van de woon- en leefsituatie aldaar. Gedeputeerde opent recreatie-campagne WASSENAAR „Zuid-Holland... groot in groen!" Dat is de slo gan van de recreatie-promotiecampagne waarvoor de Zuidhol landse gedeputeerde P. van Heemst (recreatie, natuur en land schap) vanmorgen het startsein gaf in attractiepark Duinrell te Wassenaar. Hij nam daarvoor een vlag met het logo van de cam pagne over van een meer dan levensgrote kikker uit Duinrell. Bibliotheek filiaal Ridderveld moet uitgebrei ALPHEN AAN DEN RIJN Mevrouw S. Puister, directrii van de Stichting Openbare Bibliotheek (SOB) Alphen is van m ning dat het filiaal De Bron in de wijk Ridderveld moet blijve bestaan. Het liefst moet het filiaal zelfs verhuizen naar een gr tere ruimte. i Dit blijkt uit het jaarverslag 1987 van de bibliotheek waari.i wordt aangegeven dat het filiaal per jaar zo'n 300.000 boekt uitleent. Dat is in vergelijking met andere dorpen in de omg - ving van Alphen waar vergelijkbare vestigingen zijn, erg vee Een half jaar geleden heeft de centrale SOB in een nieuwe g bouw aan de Thorbeckestraat haar intrek genomen. Het filia in de Ridderveld heeft echter te maken met ruimtegebrek. 1 bestaat het idee om het filiaal te sluiten en onder te brengen de nieuwbouw. Het SOB-bestuur verzet zich hier echter tege en pleit voor een nieuwe grotere ruimte voor het filiaal zodat i. er in de Ridderveld een eigen bibliotheek blijft. Het huurcoi tract van De Bron loopt bovendien nog tot 1997. „Nog voor d tijd willen we eigenlijk een nieuwe ruimte", vertelt directrii Puister. Voordat er concrete plannen komen, wordt eerst bekeken hi L het na een jaar met het nieuwe hoofdgebouw gaat. Jan de Jong uit Papeveer (Ter Aar) die morgen van start gaat om zijn eerste internationale thon te rijden. FOTO: WIM VAN TER AARSE JAN DE JONG DEELNEMER ROLSTOELMARATHON TER AAR „Als je het niet probeert, zal het je ook nooit lukken", vertelt de 57-jarige Jan de Jong uit Ter Aar die morgen voor het eerst deelneemt aan de zevende internatio nale bloemenmarathon. „Mijn eerste grote wed strijd was de rolstoel-vier daagse van Delden en dat ging goed. Nu wil ik ook de marathon proberen. De rolstoel heb ik er voor. Als de spieren nu mee willen werken, dan moet het lukken", aldus Jan 'de Jong die gistermiddag nog even wat trainingsrondjes Papeveer-Hoogmade heen en terug-Woubrugge-Rijn- saterwoude aflegde. Het is duidelijk dat De Jong zich goed voelt. Hij zal dan ook zaterdagochtend vol goede moed van start gaan. Als het lukt heeft hij na een week 278 kilometer in zijn sport-rolstoel afgelegd. Het zal geen gemak kelijke klus zijn, maar De Jong is inmiddels wat gewend. In regen en wind traint hij nu vrijwel dagelijks. „Dat was en kele weken geleden wel an ders. Ik heb de laatste tijd nog al wat tegenslagen gehad", vertelt De Jong. „Bij een trai ningsrondje kwam ik een tijd geleden met zo'n grote vaart van de brug bij Woubrugge af dat ik de bocht die daarna kwam, niet kon houden. Ik viel uit de stoel, een beenpro these vloog af en ik liep een flinke blessure aan mijn schouder op. Ik heb het trai nen toen een tijdje moeten la ten. Na een tijd ging het weer en ben ik vollop gaan trainen voor de vierdaagse", aldus Jan de Jong. Deze vierdaagse, die werd ge houden in en rond Delden in Twente, werd speciaal voor rolstoelrijders georganiseerd. Aan de vierdaagse van Nijme gen mogen zij immers niet meedoen. „Het ging heel goed maar ik heb wel een keer een lekke band gehad. Dat was al na twintig kilometer. Ik heb toen drie kwartier in de stro mende regen gestaan en mijn spieren liepen veel kou op. Ik was daarna ook hardstikke stijf en bovendien waren mijn onderarmen na de race opge zwollen. Daarom kon ik na de vierdaagse niet direct met mijn trainingen beginnen. Ik heb een pauze gehouden, maar nu ga ik er weer hard tegen aan", zegt Jan de Jong triom fantelijk. Ziekte Jan de Jong moest als gevolg van zijn suikerziekte in 1980 beide onderbenen missen. Hij kreeg twee protheses en oe fende net zo lang totdat hij zich weer goed kon voortbe wegen. De Jong: „Als de men sen me nu wel eens zien lopen, staan ze raar te kijken dat ik beide onderbenen niet meer heb. Maar dat is eigenlijk een compliment. Ik red me prima zo". De Jong nam met lopen alleen echter geen genoegen. Hij wilde ook sporten. „Ik ben nog steeds van mening dat er in het revalidatiecentrum te weinig aandacht aan de sport beoefening werd en misschien nog wordt besteed. Ik wist echt niet waar ik met mijn protheses terecht kon. Maar na praten met veel mensen kwam ik toch in de sportwereld te recht". Rolstoelbasketballen beviel De Jong niet zo. Toen hij enige tijd daarna tijdens een wed strijd rolstoelracen enkele atle ten ontmoette was hij ver kocht, zoals De Jong het zelf typeert. „Ik wilde dus ook zo'n rolstoel hebben. Na een tijd kreeg ik een rolstoel aangebo den met ontzettend dikke ban den. Ik vertelde de man die het ding kwam brengen dat wanneer ik met zo'n rolstoel een wedstrijd moest rijden, ze me na een paar honderd meter wel naar huis konden bren gen. Dat ding had niet alleen te dikke banden, maar was ook veel te zwaar. Om mee te doen aan de wedstrijden moet je een speciale lichtgewicht rolstoel hebben", aldus De Jong. Jan de Jong kreeg zijn zin en is nu in het bezit van een sportrolstoel. De rolstoel weegt ongeveer 10 kilo' terwijl een normale rolstoel wel 30 a 35 kilo weegt. Met dikke werk handschoenen want er zit nog geen rem op de stoel en een trainingsjack aan, legt Jan de Jong zijn kilometers af door de streek. De Jong is inmiddels lid van de Road Racers Club Neder land (RRCN) en mag daarom als individu deelnemen aan de marathon die morgen van start gaat. „Ik doe het dit iaar voor het eerste en ik geloof ook dat ik de oudste deelne mer ben. Zo hard als de snel- sten rijden, lukt mij niet. Maar ik leg toch al 43 kilometer af in drie uur. Ik bedoel maar, als je het niet probeert dan weet je zeker dat het je niet lukt. Ik ga gewoon morgen met goede moed van start", al dus Jan de Jong. Zijn vrouw Rieka begeleidt hem de hele week. „Ik vind het fantastisch wat hij doet. Het is toch veel beter dan zie lig binnen zitten. Ik heb Jan nog nooit horen klagen. Vanaf het moment dat hij een deel van zijn benen moest missen, wilde hij alles proberen om weer goed te leren lopen en aan sport te doen. Door zijn sport komt hij veel buiten en dat is goed voor hem", aldus mevrouw De Jong die het sporten van Jan van alle kan ten stimuleert. Morgen gaat de marathon, geV organiseerd door de StichtinP Organisatie GehandicpatenL sport (SOG) van start in Rijna burg. De rolstoelers leggen 3fl kilometer af in deze eerstl proloog en de start is 's mor gens om half tien bij Motel Bijp horst in Wassenaar. Er word via Leiden, Oegstgeest naaH' Rijnsburg gereden waar de riiL ders om één uur 's middags h«8j bloemencorso passeren. Zoijg dag gaat het „echte werk" bei ginnen en wordt er een etapprj van Maastricht naar Valkerij brug gereden over een afstanj van 35 kilometer. Maandag rij i den de rolstoelers eerst 2 kilo! meter omhoog. „Dat is de ver- nijnige klim in op de Caurj berg", becommentarieert Jaic de Jong. „Naar boven zati zwaar zijn, maar naar benedeii gaat lekker hard. Ik probeei* het gewoon", aldus De Jonfp die een flinke klim niet uit d(u weg gaat. Diezelfde dag wordl3 ook een tijdrit in Molenbeersef1 en een criterium in het cen£ trum van Weert gereden. e Dinsdag staat Weert-Zeelst3 /Veldhoven, een rit van 36 ki1 lometer, op het programma met een ploegentijdrit over L kilometer en in de finishplaate Zeelst een criterium over ronden, waarvoor voetballe^ Willy van der Kerkhof hc£ startschot zal lossen. Woensdag 10 augustus wordt gereden vale Tilburg naar Kaatsheuvel et* wordt de BloemenmarathojJ ontvangen in de Efteling. Dij) is een rit van 34 kilomtes Daar wordt de dag afgesloteit met een criterium in 2 serief over 12 ronden. 1 Donderdag wordt de langstfc etappe gereden. Dan wordi een afstand van 44 kilomtef» afgelegd van Zoeterwoudf Rijndijk naar Scheveningen Er is een individuele tijdrij- over 5 kilometer in BenthuiU zen en een criterium in Sche" veningen die meetelt voor hrf bergklassement. Vrijdag word), een etappe gereden van Wasji senaar via Leiden naar NoordEi wijk aan Zee. Als afsluiting van deze dag is er een criteri[| um op de Wilhelminaboule», vard in Noordwijk. De laatst» etappe gaat van Wassenaaf» naar Oegstgeest. Er is een slott, criterium over 8 ronden ove£ onder andere de Langevoort. „Da's een heel verhaal", is he* commentaar van De JonfÊ „Maar het zijn eigenlijk nol veel meer kilometers. Ik het er zin in en natuurlijk is hefh deelnemersveld ook interes^ sant", aldus De Jong. Er doef zeven Belgen mee waaronde^ Luc van Landeghem, die d» marathon van 1985 op zijiC naam bracht. Er doet ééir Duitser mee en verder aller maal Nederlandse deelnemeri De 46 deelnemers zullen dc hele week laten zien dat rijdeiC in een rolstoel topsport kas zijn. JULIA VAN BOHEMElf Klop de eieren los met melk of water. zout. peper en flink wat van de genoemde, kleinge- kniptë kruiden. Laat de mar garine lichtbruin worden in de koekepan en schenk er het ei mengsel in. Schep het stollen de ei een paar keer naar het midden van de pan en laat de omelet verder rustig op een kleine pit gaar worden. Klap de omelet dubbel bij het uit de pan laten glijden. Kook de afgehaalde, een keer doorgesneden en gewassen sperziebonen in weinig water met zout in twintig minuten gaar. Giet de boontjes af en laat ze koud worden. Meng zure room, azijn, zout, peper, fijngesneden ui of sjalot en kleingeknipte peterselie en dille. Schep de sperziebonen door het sausje. Garneer de sa lade met plakjes tomaat. Kook nieuwe aardappelen in de schil gaar, laat ze afkoelen en pel ze. Snijd de aardappelen in plakken en bak deze in een heet mengsel van olie en mar garine bruin. Schep er op het laatst zout door. Kook de gewassen en ontpitte kersen in water met suiker tot ze beginnen te barsten of breng het sap van een blikje kersen aan de kook. Voeg een papje van aardappelmeel en koud water toe en laat het sap aan de kook komen. Verdeel de yoghurt over dessertbordjes en leg er de afgekoelde kersen met sap op. JEANNE RIJNSBURG De Rijnsburg- se Oranjeweek blijkt steeds meer belangstelling van de be volking te trekken. Dat was al te merken bij het begin tijdens de volleybalwedstrijden, het vissen, klaverjassen en brid gen. maar gisteren toonde het jaarlijkse kindercorso dat nog eens extra aan. Dat was met bijna 500 jeugdige deelnemer- tjes groter dan ooit. Hun vervoermiddelen werden woensdag in de veiling Flora door cursisten van de Bloem- bindcursus Rijnsburg en enke le vrijwilligers voorzien van bloemen. De fietsertjes trok ken gistermiddag als een kleurrijk lint door de Rijns- burgse straten. De spuitbalwedstrijd tussen de Rijnsburgse en Siegense brandweer was evenals de an dere volksspelen zoals ringrij- den. mastklimmen en tonnetje steken een succes. Bij de touwtrekkenwedstrijd gister avond op het Raadhuisplein was het een compleet spekta kel. De dag werd met een lam- piontocht afgesloten. Van- - avond is er vanaf 20.00 uur een disco-avond in 't Kraaie- nest, terwijl in de Voorhof om 21.30 uur een dansavond be gint. Daarvoor is er om 20.00 uur nog een optreden van vierkoren op het Burgemees ter Koomansplein. RIJNSBURG Er hangt een doordringende bloe mengeur in de hallen van de Rijnsburgse vei ling Flora. De meeste hallen zijn weliswaar praktisch leeg maar de lucht en enkele nog vol geladen veilingkarren verraden dat hier van morgen duizenden bloe men een nieuwe eige naar hebben gevonden. Naast een rij volgeladen karren is op het beton een kronkelend pad aan gelegd waarin grote va zen met bloemen staan en bakken planten. „Het neusje van de zalm", meldt Floraman Koos van der Mey trots. De 60-jarige Van der Mey ziet de laatste dagen zijn bed weinig, 's Morgens om zes uur is hij present. Rond mid dernacht gaat hij vaak pas richting huis. Als medewer ker van de Flora heeft hij druk met de voorbereidingen van het bloemencorso. Ver der is hij de contactman op Flora voor de Vaste Keu ringscommissie, in de wan delgangen meestal de VKC- keuringen genoemd. Dit eve nement vindt gelijktijdig en eigenlijk ook een beetje in de schaduw van het bloemen corso plaats. De VKC-keuringen gebeuren regelmatig op wisselende vei lingen in heel Nederland. Kwekers kunnen via de ei gen veiling bloemen of plan ten inzenden. Die worden door een deskundige jury be oordeeld. „Een kweker krijgt dan te horen dat zijn plant een slecht blad heeft, de op bouw van de tak niet deugt of de bloem te rauw is ge plukt. Op die manier kan hij zijn produkt verbeteren", al dus Van der Mey die alles rond de VKC-keuringen ver zorgt. Kwekers kunnen zich bij hem aanmelden maar hij waarschuwt ook regelmatig een kweker voor een of an dere keuring. „Als ik 's mor gens op de veiling echt iets moois zie, dan kijk ik wie de kweker is en bel hem op om te melden dat hij het naar de keuring moet sturen", lacht Van der Mey. Voor de oorlog De keuringen bestonden al voor de Tweede Wereldoor log. Toen waren het wedstrij den tussen leden van de vei lingen onderling. Nu kunnen de kwekers van alle veilin gen meedoen met elke keu ring in Nederland. De kwe ker hoeft de bloemen alleen af te leveren bij de eigen vei ling. „Wij zetten de bloemen in vazen en zorgen dat het er hier mooi uitziet", vertelt Koos van der Mey terwijl hij met een trotse blik tussen de bloemen door loopt. „Het gaat hier alleen om de bloem en niet om het arrangement zoals bij het bloemencorso. Er wordt geen of heel weinig groen gebruikt om de vazen op te vullen of twee soorten bloemen in een vaas gezet. Elke bloem moet los staan zo dat zij goed te zien is voor de keuringmeesters". Doel van de VKC-keuringen is uiteindelijk een steeds be ter produkt op de markt te brengen. „Een kweker ziet hier dat zijn collega een mooiere bloem op de markt brengt dan hijzelf. Hij gaat dan naar de voorlichtende instanties om advies zodat hij zijn eigen bloemen te verbe teren. Verder krijgen mensen hier nieuwe ideeën". Lastigvallen Toch zijn de keuringen niet alleen bestemd voor de men sen uit het vak. Elke VKC- keuring is voor publiek toe gankelijk. Zo kan iedereen die vanavond en morgenoch tend het Rijnsburgse bloe mencorso in de Flora komt bekijken, ook de bloemen van de VKC-keuring zien. Zij vormen een lange toe gangspoort tot de hal met de praal- en luxewagens en kunnen niet gemist worden. Koos van der Mey: „Het pu bliek ziet hier opeens nieuwe bloemen. Ze kunnen hun bloemist dan lastig vallen door ernaar te vragen. We moeten het publiek wakker schudden want er zijn veel meer bloemen dan ze vaak in de winkel zien. Als de men sen naar nieuwe bloemen vragen, kunnen ze er op den duur ook steeds meer krij gen". De tentoongestelde bloemen en planten zijn niet zo zeldzaam dat ze niet ge woon bij een tuincentrum of bloemist kunnen krijgen. In de Flora zijn dit keer veel soorten bromelia's te zien, zo merbloemen van vaste plan ten en snijbloemen als gladio len, anjers en rozen. Dat vor men de thema's van deze VKC-keuring. „Elke inzen ding is welkom maar alleen voor de thema's worden prij zen uitgedeeld. Die worden vrijdagmiddag tijdens de ope ning van het bloemencorso uitgereikt", aldus Van der Mey. De kwekers kunnen zaterdag hun produkten terughalen, iets dat in zestig procent van de gevallen ook gebeurt. Wat overblijft gaat naar tehuizen in en rond Rijnsburg. Van der Mey: „Men is vaak bang dat iemand anders de bloe men meeneemt en ze vervol gens onder eigen naam bij een andere keuring brengt". ROZA VAN DER VEER Koos van der Mey legt de laatste hand aan de bloemen die moeten worden gekeurd. foto: henk van den ende

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10