„Ballenbios" FC Den Haag schept gevaarlijk precedent Dubbele kans voor S estafettekwartet Opvolger voor Van Poppel staat al klaar KORTSJNOI VECHT ZICH NAAR DE KOP na SPORT £eidóe@oivumt DINSDAG 2 AUGUSTUS 1988 PAGINA 7 EEN WINNAAR IN LOTTO DEN HAAG Bij de sportto- talisator heeft zich één deelne mer gemeld, die in lotto 30 de zes kruisjes op de juiste plaats heeft gezet. De gelukkige ont vangt bruto een bedrag van bijna 375.000 gulden. De resultaten zijn: Lotto 30: le prijs: 1 winnaar, die bruto ƒ373.849,80 ont vangt. 2e prijs: 5 winnaars, die ieder bruto ƒ30.000,- ontvangen. 3e prijs: 104 winnaars, die ieder bruto 1.461,20 ontvangen. 4e prijs: 4.278 winnaars, die ieder ƒ35,50 ontvan gen. 5e prijs: 62.125 winnaars, die ie der ƒ5,00 ontvangen. Cijferspel 30: 6 cijfers goed: 1 winnaar. 5 cijfers goed: 2 winnaars. 4 cijfers goed: 19 win naars. 3 cijfers goed: 238 winnaars. 2 cijfers goed: 2.150 winnaars Sovjetunie bereidt zich in Siberië voor MOSKOU De sportploeg van de Sovjetunie bereidt zich op twee uur vliegen van Seoul voor op de Olympische Zomerspelen. De vorm van de atleten wordt in de laatste weken voor de Spelen bijgeschaafd in de ijlings opgetrokken sportcen tra van Vladivostok en Chaba- rovsk. Twintig miljoen roebel, bijna zeventig miljoen gulden, heeft de staat gestoken in de bouw van sporthallen, hotels, zwembaden en atletiekbanen. De Marokkaanse hordenloopster Nawal El-Moutawakel, de eerste Arabische en Afrikaanse vrouw die olympisch goud won, heeft besloten haar actieve loopbaan te beëindi gen. „Oude basis" verslaat Russische volleyballers SOFIA Het Nederlands heren volleybalteam, dat zich voorbe reidt op de Olympische Spelen, heeft ook op de tweede dag van het internationale toernooi om de Sofia Cup laten zien door zijn bre de selectie bij de allerbesten te kunnen behoren. De ploeg van bondscoach Arie Selinger won gisteren met 3-0 (15-10, 15-9, 15- 10) van de Russische vereniging Sverdlovsk. De echte selectie van de Sovjetunie richt zich momen teel geheel op het Savin-toernooi, dat vlak na het evenement in de Bulgaarse hoofdstad in Moskou wordt gehouden. AC MILAN WORDT VERKOCHT ALS WASMIDDEL Van onze correspondent Gerard Kessels) MILAAN Silvio Berlusconi, de president van AC Milan, verkoopt zijn elftal met de Ne derlandse sterren Gullit, Van Basten en Rijkaard als een pak waspoeder. Alle vriendschappelijke wed strijden van Milan in deze zo mermaanden worden in Italië door de televisie-zenders van Berlusconi in hun geheel uit gezonden. De reclame-zendtijd gedurende de wedstrijden wordt peperduur verkocht. Meestal zijn het geen directe verslagen. Uitzending wat la ter op de avond biedt het voordeel dat er meer reclame ingebouwd kan worden. Dat grote ondernemers in Ita lië veel geld spenderen aan sport is traditie. Berlusconi heeft echter meer gedaan. Hij heeft zijn club volledig ver vlochten met zijn zakelijke ac tiviteiten. AC Milan is een vol waardige dochter van zijn on derneming Fininvest (bouw, reclame, televisie). De spelers maken op hun shirtjes reclame voor Mediolanum, een verze keringsmaatschappij van Ber lusconi. Topmanagers uit de Fininvest-gelederen hebben bij Milan de touwtjes in han- combinatie met een aantal te levisie-zenders en een serie re- clame-buro's heeft Berlusconi zicht gegeven op geheel nieu we commerciële mogelijkhe den. De meest verkochte vi deo-cassette in Italië draagt de titel „Forza Milan Het is een knappe compilatie van de mooiste wedstrijdmomenten uit de geschiedenis van Milan. Van de hoogtijdagen van Gi anni Rivera tot de wapperende rasta-krulletje van Ruud Gul lit, het handelsmerk van het nieuwe Milan. De video, hoe kan het ook anders, is ge maakt en op de markt ge bracht door een van de Berlus- coni-bedrijven. Böckling naar Eindhoven EINDHOVEN Joop Böckling heeft gisteren een tweejarig contract getekend bij eerste-divisieclub Eindhoven. De 32-jarige aanvaller, die vorig seizoen tussentijds door Volendam van Sparta werd overge nomen, was transfervrij. Koning/Schelling tweede bij NK DEN HAAG Het uit Leiden afkomstige zeilduo Koning/Schelling is als tweede geëindigd in de eindstnd van het Open NK Flying Dutchman. Het tweetal won Andijk de vijfde race. De Haagse broers Mark en Robert Drontmann hebben hun koppositie bij het NK 470 behouden. Hoewel zij gisteren in de vijfde race geen plaats bij de toppers konden verove ren was hun voorsprong ruim genoeg om het Neder lands kampioenschap voor zich op te eisen. DEN HAAG Met het door de nieuwe sponsor van FC Den Haag (Favo riet-Huurplan) geopper de idee om de uitwed strijden van de club op een videoscherm in het Zuiderpark te vertonen, krijgt de KNVB te ma ken met een gevaarlijk precedent. In de zoge naamde „ballenbios", ge vestigd in het voormalige partycentrum in het Haagse stadion, zullen aanstaand seizoen bijna continu internationale voetbalwedstrijden te zien zijn. Daarnaast wil de nieuwe hoofdsponsor van FC Den Haag de beelden van uitwedstrij den van de club voor maximaal 300 kijkers nog dezelfde (zon)dag op het scherm brengen. De 44-jarige oprichter/direc teur Piet Bloemink van FC Den Haags nieuwe shirtspon sor, verzorgde gistermiddag in het Zuiderpark één van de meest lachwekkende pers Martin Jol van het veld gestuurd DEN HAAG Martin Jol, sinds vorige week weer in training bij FC Den Haag, is gisteren door trainer Co Adriaanse van het veld gestuurd. Tijdens een fotosessie trad Jol aan op voetbalschoenen van een ander merk dan de firma waarmee FC Den Haag een contract heeft. „Een kwestie van discipline", betoogde Adriaanse. „Ik heb van het bestuur niet gehoord dat Martin mag afwij ken van het contract en dus dient hij zich aan te passen". Adriaanse kon gisteren nog niet zeggen of het incident verdere gevolgen zal hebben. „Dat is een zaak voor het bestuur". Probleem daarbij is overigens dat de helft van de bestuursleden van FC Den Haag momentcel vakantie viert. Voorzitter Walraven keerde gisteren voor de pre sentatie van de nieuwe shirtsponsor speciaal even terug van zijn vakantie-adres in Frankrijk. conferenties v£ pen jaren. Als de afgelo- n volleerd komiek schetste de dolent housiaste Noordwijkse onder nemer, die een opmerkelijke gelijkenis vertoont met caba retier Wim de Bie, zijn plan nen met FC Den Haag, waar aan hij voor de komende drie jaar „voor een koopje" de naam van zijn bedrijf heeft verbonden. Jaarlijks betaalt Bloemink 2,5 ton, maar hij sluit niet uit dat zijn ver huurbedrijf van audio-visue- le apparatuur binnenkort ook voetballers (Boere?) voor FC Den Haag zal bekostigen. Piet Bloemink is, zo zegt hij, een „gemiddelde voetbalcon sument" en ambieert daarom beslist geen bestuurszetel. Wel heeft hij er bij Hans Corsmit, ex-eigenaar van de voormalige shirtsponsor van FC Den Haag, op aangedron gen in die zetel plaats te ne men. Omdat Dé Stoop naar de achtergrond is verdwe nen, heeft Corsmit gehoor geven aan dat verzoek, zo werd gistermiddag bekend gemaakt. De overige be- Juridische problemen Het voornemen om beelden op te nemen van de uitwed strijden van FC Den Haag stuit vooral bij de KNVB op juridische problemen. Bloe mink stapte daar gisteren luchtig overheen: „Ik maak die beelden niet te gelde, want de toegang is gratis. Volgens mij zijn er bij de KNVB en de NOS geen re glementen. En óls die er zijn, dan lap ik ze aan m'n laars". De KNVB en de andere clubs in het betaalde voetbal zullen niet gelukkig zijn met deze plannen. Het gevaar bestaat immers dat meerdere clubs dit initiatief zullen volgen. Een en ander zou ertoe kun nen leiden dat de fans van bezoekende clubs, die anders een toegangskaartje kopen, nu „in eigen huis" kosteloos getuige kunnen zijn van de verrichtingen van hun club. Nou zal dat met de bepaald niet populaire aanhang van FC Den Haag juist wel worden toegejuicht, maar het voornemen betekent een ge vaarlijk precedent. Als bij voorbeeld alle Ajax-suppor- ters steeds in Amsterdam zouden blijven, scheelt dit voor veel clubs een slok op een borrel. „Clubs mogen geen beelden laten maken zonder toestemming van het sectiebestuur betaald voet bal", waarschuwt mr. Jansen van de KNVB. Zijn collega Schoenmaker voegt eraan toe dat de plannen van Bloemink .juridisch mogelijk" zijn, maar niet als de KNVB en de NOS hun contract verlengen op basis van de oude over eenkomst. „De NOS heeft het alleenrecht van produktie en dus mag de sponsor niet met een eigen cameraploeg de an dere stadions binnen", aldus Schoenmaker. „Redelijk utopisch" Namens de NOS betoogt waarnemend Studio Sport- chef Jos Kuijer echter dat'FC Den Haag en Bloemink wei nig tegenwerking vanuit Hil- i behoeven te vrezen. fcV,-. De dolenthousiaste Piet Bloemink, directeur van het bedrijf dat de komende drie jaar optreedt als shirtsponsor van FC Den Haag, heeft aanvoerder Heini Otto op de schouders genomen. Rechts van hem het nieuwe bestuurslid Hans Corsmit en de stralende voorzitter Hans Walraven. FOTO: MILAN KONVALINKA „Het gaat hier niet echt om televisie, maar om een geslo ten circuit", verduidelijkt Kuijer. Hij vindt het overi gens „redelijk utopisch" dat de sponsor in eigen beheer bij elke uitwedstrijd van FC Den Haag opnames zal ma ken. „Als je, zoals wij, met twee camera's werkt, kost dat zo'n tienduizend gulden per wedstrijd". Het bestuur van de FBO, de federatie van betaald voetbal organisaties, werd gisteren verrast door het Haagse voornemen. FBO'er Gerard Slager gisteren: „De FBO telt 37 leden en die bepalen geza menlijk het standpunt. Dat is uiteraard nu nog niet ge beurd. Maar het algemene standpunt van het FBO-be- bal worden verkocht. Natuurlijk zal bij dit idee de factor van verminderde inkomsten een rol spelen. Maar toch ver wacht ik van andere clubs juist bijval. Er is immers ja renlang betoogd dat FC Den Haag minder supporters moet den. Als bijvoorbeeld SVV honderdduizend gulden op tafel moet leggen voor een nieuw hek, zouden ze zich nu niet moeten beklagen over minder toegangsgeld. De za ken komen natuurlijk anders te liggen als Ajax met iets dergelijks begint. Het is nu buitengewoon moeilijk om met afgeronde standpunten te komen. Er zal wel een uit gebreide discussie uit deze plannen voortkomen. Met alle bijbehorende onzin". ROB LANGEVELD FC Den Haag gaat niet naar Sicilë DEN HAAG De voorgeno men oefenwedstrijd van FC Den Haag op het Italiaanse eiland Sicilië gaat niet door. In plaats daarvan speelt het team van trainer Co Adri aanse op zaterdag 20 augustus een vriendschappelijke wed strijd in Gent tegen de plaat selijke AA. li IALMERE De Neder- i landse dames estafette- j ploeg voor de 4 x 100 me- Jter krijgt tijdens de Adri- Paulen Memorial een I dubbele kans zich voor de I Olympische Spelen te kwalificeren. Voor het (i kwartet is volgens APM- j] directeur Rob Kerkhoven li tijdens de wedstrijd in 'Hengelo op 14 augustus k zowel een serie als een fi- Jnale gepland. „Toine van de Goolberg '(bondscoach sprint) heeft mij gegarandeerd voor tenminste zeven ploegen te zullen zorgen om serie en finale mogelijk te maken", aldus Kerkhoven. Ook de Nederlandse heren es tafetteploeg verschijnt in het Fanny Blankers-Koen Stadion, de start. Zekere tegenstan- is een Amerikaans viertal, rin onder meer Joe DeLe- ich loopt. Zonder een wereldrecord te 'lopen kan Carl Lewis in Hen gelo al rekenen op meer dan 25.000 dollar (ruim 50.000 gul den). De viervoudige olympi sche kampioen loopt in Twen te overeenkomstig zijn wens de 200 meter. Zijn landgenoot Edwin Moses komt niet. De eis van de wereldrecordhouder 400 meter horden (30.000 dol lar en de voorwaarde dat Ke vin Young en Harald Schmid niet tot het deelnemersveld zouden behoren) werd-niet ge honoreerd. „Hengelo" koos voor minder dollars voor Young én Schmid. Johnny Gray is naast Lewis en Mary Decker-Slaney de enige mondiale ranglijstaan voerder van dit seizoen in het deelnemersveld. De Ameri kaan, die dit seizoen al tot 1.43,70 kwam, neemt Danny Everett mee als gangmaker. Volgens plan moet de 600 me ter worden afgelegd in 1.15 om een serieuze aanval op het we reldrecord van Seb Coe (1.41,72) te doen. Atleten-be middelaar Jos Hermens heeft nog zijn zinnen gezet op de komst van Florence Griffith, de aandacht trekkende we reldrecordhoudster op de 100 meter. Erik de Bruin dreigt zijn enige wedstrijd voor de Olympische Spelen in Seoul mis te lopen. De organisatoren van de Adri- aan Paulen Memorial meldden maandag dat er nauwelijks, een discuswerper van niveau voor de Nederlandse record houder te vinden is. Barcelona raakt prestige en Bakero kwijt LUNTEREN Barcelona, dat zondag al door Helmond Sport (3-0) in het hemd werd gezet, is gisteren tegen zaterdag eer steklasser Lunteren meer prestige kwijtgeraakt en, wat erger is, zijn aanvaller Bakero. De aankoop van Johan Cruijff raakte kort voor rust gebles seerd. Aanvankelijk liet het zich niet zo ernstig aanzien, maar onderzoek in het zieken huis in Wageningen wees uit dat #akero een breuk in een oogkas heeft opgelopen. Hij is vandaag al naar Barcelona te ruggevlogen. De Catalaanse club, die door Cruijff terug moet worden gebracht naar de hoogte van Leo Beenhakkers Real Madrid, slaagde er maan dagavond voor 4000 toeschou wers pas in de blessuretijd in de Veluwse amateurs te ver slaan. Urbano scoorde in de 91e zen (e.d.) allen 1. Scheidsrechter: Van Haaften; toeschouwers: 1500. ZVZ - FC Groningen 1-13 (0-7). Doelpunten: Eykelkamp 4. GroeJe- ken 2. Koorman 2. Olde Riekerink, Roossien en Wiersma voor Gronin- Arjan Jagt boekte gisteren zijn eerste Md. overwinning bij de profs. ii'lFi» GIPPINGEN Jan Raas heeft de opvolger voor de ver trekkende Jean-Paul van Pop- pel al in huis. Arjan Jagt won gisteren in een massasprint van 58 renners de Grote Prijs Aargau in het Zwitserse Gip- pingen. Het was de eerste overwinning van Jagt bij de profs. Hoewel hij van Jan Raas daar toe de opdracht had gekregen verscheen Van Poppel niet aan de start in Gippingen voor de 25e Grote Prijs van het kanton Aargau. Tot grote ver bazing van veel wielerfans was hij wel aanwezig in Roos endaal. Raas had Van Poppel opgedragen alleen in het bui tenland te starten, waarop de renner dreigde met een kort feding. >e jubileumronde in Gippin gen kreeg een vrij vlak ver loop. Een vlucht van de Belg Emonds, later vergezeld door de Zwitser Jarmann, werd te vroeg ingezet om kans van sla gen te hebben. Een massa sprint was onvermijdelijk. Het werd een tumultueuze met de 21-jarige neo-prof Arjan Jagt als verrassende winnaar. Steven Rooks heeft na de „Acht van Chaam" gisteren de negende „Draai van de Kaai", een profkoers over 100 kilo meter in Roosendaal, gewon nen. De bergkoning uit de Ronde van Frankrijk ontsnap te vier ronden voor het einde met Erik Breukink en Gerrie Knetemann uit het peloton. Minder dan een kilometer voor de eindstreep demarreer de de Noordhollander opnieuw en sloeg een gaatje van zeven seconden met Breukink, die twppdp werd „Als je uitstapt geef je te vlug toe. En als je doorloopt, be haal je in feite een overwin ning op jezelf. Als je één keer opgeeft, dan heb je de nei ging om het de volgende keer wat gemakkelijker te met sporten zou stoppen, dus dat is eigenlijk ook wel een beetje mijn angst. Maar ik zou het doodzonde vinden van mijn trainingsarbeid en voorbereiding. Dan is alles voor niets geweest. Ik voel me steeds happy om mezelf moe te maken. En ik wil ook steeds harder. Veel mensen kunnen niet begrijpen dat ik liever derde word in 2,26 dan eerste in 2,30. Ik zie het ook als een levensopdracht, dat is het eigenlijk wel. Ik heb ge kozen voor de marathon en dan wil ik ook alles op alles zetten om de top te halen". (Marathonloopster Carla Beurskens in Vrij Neder land) „Het is Michels' goed recht te vinden dat dit Nederlands team het beste' was waar hij ooit mee heeft gewerkt. Ik vind het persoonlijk ook he lemaal niet zo erg dat de my the van 1974 in die zin voor bij is dat de mensen in Ne derland zich weer helemaal op de toekomst richten. Men heeft veel te lang achterom gekeken. Alleen: het gaat me te ver als dat omslaat in een soort veroordeling van onze generatie. Onzin. Buitenland se journalisten hebben verge lijkingen en opstellingen ge maakt van de twee tijdper ken waarbij er origineel maar vier spelers van het huidige Oranje mogen mee doen. Ajax 1972 en Bayern München staan internatio naal nog altijd gerangschikt als de teams die het beste voetbal voortbrachten. Ver geet dat niet". (Trainer Arie Haan van VFB Stuttgart in Voetbal International) „Nee hoor, ik was niet altijd de beste. Twee keer in de Amstel Gold Race, Parijs- Brusseldaar was ik slim en niet sterk. Nee, dan praat ik niet over kopen en verko pen, ik praat dan over slim koersen. Gebruik maken van de zwakte van een ander, terwijl jezelf niet goed bent. Carla Beurskens...de top ha len... FOTO: SP Weet je waar dat in deze Tour goed te zien was Gölz en Weltz.Gölz had dat niet mogen verliezen maar deed dat toch. Ik heb hem onderweg nog op zijn kloten gegeven, maar hij was eigen wijs. Ik zag het aankomen, maar dacht: als jij denkt dat je het goed doet, moet je het zelf weten. Ik ben niet meer boos geworden. Ik zag ge woon meer dan hij. Ik heb het hem 's avonds nog één keer uitgelegd, meer niet. Heus, het is geen kunst om lang op kop te gaan rijden; als ik vroeger niet goed was, deed ik dat zéker niet". (Wielerploegleider Jan Raas in Sport Internatio nal) „Wij doen ons best die geslo tenheid van de equipe te be reiken. We komen om te presteren en niet voor iets anders. Dat is men zich be wust en zo gedraagt men zich ook. Het idee van het collec tief is erg sterk. Veel mensen groeien in dat collectief stap voor stap op. Vaak komen roeiers via de „Hochschule für Körperkultur" in Leipzig weer terug in de equipe. Dat is een vijfjarige algemene sportstudie voor trainers met roeien als specialisatie. In de „Sportclubs zijn alle trainers professioneel. Zo kennen de meesten hier elkaar al lang. Het is het familiegevoel dat mij aanspreekt. Wat het (Roeitrainer Hans-Joachim Fehling uit Oostduitsland in NRC Handelsblad) „Het hele jaar door word ik begeleid door dezelfde trai ner. Als het erop aankomt, moet ie echter afhaken. En dat, terwijl de aanwezigheid van zo'n vertrouwensman in de laatste vier weken voor de Olympische Spelen enorm belangrijk is. Door het blij ven hanteren van de ver trouwde methoden kan de onzekerheid, die ontstaat door de naderende wedstrijd- planning en het acclimatise ren, weggenomen worden. Het zelfde geld voor de medi sche begeleiding. Helaas, KNAU-arts John Ijzerman, waarmee de atleten een ver trouwensrelatie hebben, zit evenmin bij de ploeg". (Zevenkampster Tineke Hidding in het AD) „Ik had vorig seizoen nog een twee jaar durend con tract plus een optie voor nog een jaar. Op een gegeven mo ment waren Ajax en ik het er over eens dat het voor bei de partijen het beste was als ik er een punt achter zou zet ten. Ajax wilde me laten af keuren, er waren wel wat doktoren te vinden die wil den bevestigen dat ik voor topvoetbal ongeschikt was. Ik zag het zelf niet meer zo zit ten. Uiteindelijk zijn we overeengekomen dat Ajax de laatste twee jaren ineens zou uitbetalen en dat ik in ruil voor die optie een vrije trans fer zou krijgen. Jawel, ze hebben een gebrek aan ver dedigers bij Ajax, maar voor mij was er teveel gebeurd om nog te blijven". (AZ-speler Edo Ophof in Trouw) KOERSTIPS DEN HAAG De eerste start op Duindigt is morgen om 14.00 uur. Onze tips luiden. Ie koers: David H, Dali Robel, Dia mond Fortuna (9-10-3). 2c koers: Game Off, Miranda, Saraje vo (2-6-7). 3e koers: Andries S, Be Be, Bianca Capello (5-3-7). 4e koers: Cassanova, Chris Victory, Cya van de Lente (4-2-6). 5e koers: Atletico, Puma King, Sobri- na Grande (1-4-5). 6e koers: Bella A, Beneja Rhenotice, Atos (1-11-2). 8e koers: Tosno, Sibora, Liant (7-1-3). 9e koers: Zeb van de Lente. Zanzibar, Zep Star Last (9-2-3). 10e koers: Bianka T, Captain M, Alk ^sportuitslagen PAARDESPORT Kosrsen van Alkmaar Eerste koers, 2380 m: 1. Chilty (Mej. Wagenaar) 3.22.6 - 1.25.2, 2. Cris- Mednls (VSt) - Lerner (Sov) 1/2-1/2; Lobron (WDI) - Shvidler (Isr) 1-0; Mi- les (GBr) - Brennlnkmeijer (Ned) 1-0; Vanheste (Ned) - Piket (Ned) 0-1; Ree (Ned) - Bosboom (Ned) 0-1; Ermen- kov (Bul) - Martens (Ned) 1-0; Pieter- se - Ninov 1-0, Visser - Cifuentes koppel 73.30 trio 789.20. Tweede koers, 2040 m: 1. Beatrix Six (F. Wildhagen) 2.54.4 - 1.25.5, 2. Ca lypso Boshoeve, 3. Bonnie H. Toto winnend 7.70 plaats 1.80 1.60 1.30 koppel 32.60 trio 240.40. Niet gestart: Conchita B. Derde koers, 2040 m: 1. Alice van Al- tena (R. Knaven) 2.46.8 - 1.21.8, 2. Zairly Albo, 3. Baxter Pit. Toto win nend 5.40 1.90 1.90 3.00 koppel TAFELTENNIS EK-jeugd in Nov! Sad Jongens: Nederland - Polen 5-1, Ne derland - Engeland 4-5. Meisjes: Ne derland - Frankrijk 3-0, Nederland - Roemenië 0-3. VOLLEYBAL Toernooi om Sofia Cup Polen-Joegoslavië 3-1 (15-12. 15-17, 15-9, 17-15). Nederland-Sverdlovsk (Sov) 3-0 (15-10, 15-9, 15-10), Argen- tinië-Cuba 0-3 (5-15, 13-15, 4-15). WIELRENNEN Grote Prijs Aargau: 1. Jagt (Ned) 206,8 km in 4.46.35 (gem. 43,296 j5*30 km/u). 2. Chesini (Ita). 3. Hoste (Bel). 221.70. Vijfde koers, 2040 m: 1. Carin Marco (C. Hettellng) 2.48.7 - 1.22.7, 2. Al Pa- 19.20 trio 467.70. Zesde koers, 1700 m: 1. Zonnebloem S. (H. Langeweg) 2.18.0 - 1.21.2, 2. koppel 11.20 trio 59.80. Zevende koers, 2040 m: 1. Antoinet Victrix (H. Langeweg) 2.45.6 - 1.21.2, 2. Attica, 3, Yorki Helvetia. Toto win nend 2.30 plaats 1.60 3.60 2.90 kop pel 19.40 trio 268.90. Niet gestart: Arapao di Robles. Achtste koers, 1700 m: 1. Wild Ro mance (H. Mulder) 2.18.6 - 1.21.5, 2. pel 134.20 trio 1848.40. Negende koers, 4420 m: 1. Arhus Cede_(G. van Eykelenborg) 6.10.3 (Ned) allen zelfde tijd als Jagt. 118 renners gestart. 85 gefinisht. kink op 0.07, 3. Knetemann. 4. Yates 0.25, 5. Lauritzen, 6. Capiot, 7 Luyckx. 8. Appeldoorn. 9. Jakobs, 10. .55,2, 6. Oegrjoemov (Sov) 1.55,2. Afvalrace: 1. Henn (WDI), 2. Wüst (WDI), 3. Wartenberg (ODI), Betz (WDI), 5. Kappes (WDI), 6. Schu- Harvester, 3. Barzoi Westland. Toto winnend 11.30 plaats 2.20 1.30 1.90 koppel 11.40 trio 152.20. Elfde koers, 2040 m: 1. Western du Bois (J. Offenberg) 2.42.9 - 1.19.8, 2. (WDI) 27. Kilometer tijdrit: 1. Leder- mann (WDI) 1.05.16, 2. Engelbrecht (WDI) 1.05.53, 3. Cornelisse (Ned) 1.05.73. ZEILEN Open NK kampioenschappen FD en 470 in Andijk FD: 5e en laatste regatta: 1. Koning- /Schelling, 2. Smith/Corner (Aus), 3. Van der Meulen/Mulder 4. Van Zwien/Stoffers 5. Gebr. Schouten. Eindstand: 1. Smith 3 punten 2. Ko- innende serie: 8-7"l'Ó-4-7. Uit- "'n9, 6- „30 Potma 27.4. 4, betaling: 3587.60. SCHAKEN Festival in Amsterdam Kroongroep, tweede ronde: Hort (WDI) - Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2; Ni- kollc (Joe) - Kortsjnoi (Zwi) 0-1; Van Schutte 2. Wilma Kramer/Jenne Sta- venuiter 3. Wolters/Wouter Duetz 4. Beyen/Van Bergeljk 5. Hans Duetz- i vijf wedstrijden: 1. Hei- Sokolov (Joe) - Ligterink (Ned) 1-0; Ge®'kerken (Reeuwijk) 89,4 AMSTERDAM De grootste vechtjas in het schakercorps heeft de leiding genomen in de kroongroep van het Ohra- toernooi. Viktor Kortsjnoi gaf maandag in Krasnapolsky in Amsterdam de gortdroge tweede ronde in de elite-groep enige kleur door met zwart Nikolic te verslaan. Van der Wiel - Nunn en Hort-Ljuboje- vic werden muisgrijze remises. De grootmeestergroep opende gisteren de vijandelijkheden. Paul van der Sterren haalde hard uit door de sterkste grootmeester in het gezel schap, de Tsjech Ftacnik, di rect op nul te zetten. De fraais te zege kwam evenwel op naam van Manuel Bosboom. De 25-jarige tweede-bordspe- ler van Amstelveen versloeg grootmeester Hans Ree op overtuigende wijze. Ree, kort geleden in Gijon achter drie Russen (onder wie Karpov) vierde in de Europese titel strijd active chess (snelschaken met een uur voor elke speler), verspeelde in de koning-indiër zeeën van tijd met de omslach tige manoeuvre zijn paard tjaar c4 te brengen. De partij uit de grootmeestergroep tussen Ree (wit) en Borsboom had Lg7-h6. 14 Pb2-d3 f7-f5, 15. e4xf5 g6xf5. 16. c4- c5 Pd7-f6, 17. Pb3-a5 Kg8-h8. 18 Pa5-e4 Tf8-g8, 19. c5xd6 b7-b5, 20 d6-d7 Lc8xd6, 21 Pc4-a5 Dc8-g6. 22. g2-g3 Lh6-g5, 23 Lh4xg5 Ph7xg5, 24 Le2-d3 Dg6-h6, 25. Ddl-el Ta8-e8. 26 ?3-g4 f5xg4, 27. f3xg4 Ld7xg4. 28. Tflxfö Pg5-h3+. 29. Kgl-hl Dh6xf6, wit geeft op (0-1).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7