3b Spaanstaligen blijven heersen op Melkhuisje „Die Smeets vertikt het zelfs om ons te groeten jr sportuitslagen Sport op TV SVV benoemt Wim Jansen tot technisch-directeur Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ISPORT Qtid&aQowuvnt ZATERDAG 30 IULI 1988 PAGINA 13 VANDAAG Nederland 2, 15.00 uun Open NK tennis. Nederland 2,19.00 uun Veronica Sport. Nederland 3, 22^0 uun Studio Sport. Belg» 1, 22.00 uun Sport op za terdag. Duitsland 1, 10.03 uun Sport-- Duitsland 1, 13.00 uun Sport- Duitsland 2, 21.50 uun Oas ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 13.00 uun Sport im Westen met tennis. Duitsland 3, 19.30 uun Sport im Westen. Slry Channel, 1330 uun Motor Sky Channel, 2130 uun Davis Cup tennis. Sky Channel, 2230 uun Trans World Sport. Sky Channel, 2330 uun Auto- sport. Super Channel, 1435 uun Spor ting chance. MORGEN Nederland 1, 2035 uun Zestien glorieuze dagen (OS I964). Nederland 2, 13.00 uun Open NK tennis. Nederland 3, 19.00 uun Studio Sport. België 1, 20.05 uun Sportweek- Duiisland 1, 18.10 uun Sport- Duitsland 1, 19.50 uur. Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 17.10 uun Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 13.00 uur. Sport im Westen extra (tennis). Duitsland 3, 1930 uun Sport im Westen. Sky Channel. 1430 uun Auto- Sky Channel, 1530 uun British Sky Channel, 0030 uun Auto- sport. Super Channel, 1430 uur. Su per Sport. Super Channel, 1530 uun Mo torsport. Super Channel, 1630 uun Gae lic football '88. Verhuurbedrijf "Shirtsponsor FC Den Haag bEN HAAG Het in Den L Raag (nog) onbekende ver- ^Miuurbedrijf Favoriet wordt ^nanstaande maandag gepresen- Bteerd als shirtsponsor van FC T pen Haag. Met de sponsoring van de naar de eerste divisie gedegradeerde club is een be drag van ongeveer 2,5 ton ge moeid. Favoriet, dat zich toe- egt op de verhuur van audio- risuele apparatuur, volgt in iet Zuiderpark de firma Cors- nit op. FC Den Haag, dat veer in gesprek is met spits temco Boere, zal maandag lar verwachting ook een uit- eiding van het aantal be- uursleden openbaar maken. Lendltoch iet onttroond 'ARIJS Stefan Edberg lient nog even te wachten al vorens hij de eerste plaats op de wereldranglijst van de Tsje- choslowaak Ivan Lendl over- ïeemt. Na de nederlaag van l*ndl in Stratton Mountain eek de Zweed de eerste plaats e hebben overgenomen. Dat >leek echter te voorbarig. De :alculaties van de speiersvak- »nd ATP bleken geen reke- ïing te hebben gehouden met iet toernooi van Bastad. De >choslowaak begint daar- r aan zijn 151e week als lummer één van de wereld, ^endl heeft nog acht weken egaan om het record aantal weken dat Jimmy Connors aoit de beste speler van de we- jreld was, te verbeteren. Graf haalt gram HAMBURG Steffi Graf 5 heeft haar gram gehaald. 's Werelds beste tennisspeel- 00 ster versloeg gistermiddag in de kwartfinale van het toer- rti®nooi in Hamburg de Italiaanse Rafaella Reggi met 6-0 en 6-0. De partn duurde slechts 45 mi- luten. De Wimbledon-kampi- oene was een dag eerder tij- iens haar partij de Joegoslavi sche Sabrina Goles uitgefloten door het publiek, dat zijn geld erugeiste. In de kwart-finales van het dubbelspel werden gisteren vijf Nederlandse speelsters uit geschakeld, Ingelise Driehuis m Marcella Mesker, Karin Sakkum en Simone Schilder, Sierman met de E ra Wasserman. Hennie Kuiper wordt ploegleider MUNSTER Oud-wereldkam pioen Hennie Kuiper wordt defini tief ploegleider van een nieuwe professionele wielerstal in West- Duitsland. De olympisch kampioen op de weg van 1972 begint zijn werk voor de ploeg op 1 januari. Nog niet helemaal duidelijk is of Kuiper uitsluitend als technisch directeur aan de slag gaat of dat hij zijn ploeg in deeltijd op de fiets zal ondersteunen. Ondanks een nauwelijks geslaagde Tour in de ploeg van Willy Teirlinck, wil Kuiper zich nog niet helemaal bin den aan de belofte dit jaar zijn loopbaan af te sluiten. In februari wordt de Nederlander veertig. Vier boten vermist na storm op Baltische Zee RIGA Vier zeilboten uit de Sov jetunie zijn nog vermist na een storm die donderdagnacht over de Baltische Zee heeft gewoed. Het stoffelijk overschot van een zeiler is :ld. De tot orkaankracht dertig zeilboten in de Golf van Riga uiteen. De zeilers deden mee aan een regatta. Start en finishplaats was de Estlandse havenstad Parnoe. De jachten hadden geen radio-con tact met de haven en hadden daar door geen kennis kunnen nemen van de verstrekte waarchuwingen. Reddingsboten en hefschroefvlieg- tuigen zoeken nog naar de vermiste jachten en deelnemers. Olympisch Congres verschoven naar 1994 TOKYO Het volgende Olympisch Congres wordt niet in 1990 in Tokyo ge houden maar in 1994 te Parijs. Gisteren verklaarde het Japanse Olympisch Co mité af te zien van de organisatie over twee jaar. De verschuiving gebeurt op verzoek van voorzitter Juan Antonio Samaranch. Het Congres wordt nu in de Franse hoofd stad gehouden ter opluistering van het honderdjarig bestaan van het Internatio naal Olympisch Comité. Het laatste Olympisch Congres had in 1981 plaats in Baden-Baden. Tot de deelnemers aan het congres behoren alle nationale Olympi sche Comité's, alle internationale sport bonden en een groot aantal internationa le topsporters. Peter Boeve stopt met betaald voetbal met betaald voetbal. De 31-jarige ger uit Uddel, vorig jaar nog uitkomend voor het Belgische Beerschot, heeft over schrijving aangevraagd naar de Uddelse onderafdelingsclub Prins Bernhard. Er was wel belangstelling voor de man die ruim acht seizoenen in dienst van Aiax was. „Maar een mooi contract bij het Spaanse Gijon zag ik niet zitten voor mijn vrouw en twee kinderen", aldus Boeve. Ook Volendam had zich bij de 14-voudige international gemeld. Boeve:„Ik kies nu voor een maatschappelijke carrière in de zaak van mijn vader, een veevoederbe drijf. Dat is een prima baan, waarin ik me kan opwerken. Een combinatie met semi- profvoetbal zie ik dan niet zitten". Hester Witvoet trekt zich terug voor NK tennis HILVERSUM Tennisster Hester Witvoet heeft zich teruggetrokken voor de nationale titelstrijd, die ko mende week in Son wordt gehou den. De 21-iarige speelster uit Drie bergen heeft momenteel te veel last van een schouderblessure. Witvoet was tweede geplaatst achter Brenda Schultz. In het nieuwe schema is Manon Bollegraf nu tweede, Nicole Jagerman derde en Hellas ter Riet vierde. Nicolette Rooimans is aan het hoofdtoernooi toegevoegd. Ti telverdedigster is Eveline Hamers, die in de eerste ronde (na de herlo ting) tegen Judith Warringa moet spelen. Zamboni overleden PARAMOUNT - Op 87-jarige leeftijd is de aartsvader van de ijsmeesters. Frank Zamboni, in zijn woonplaats Paramount in de Amerikaanse staat Califor- nië overleden. Hij verbond zijn naam aan een machine, die ook in Nederland voor de ver zorging van kunstijsbanen wordt gebruikt. Hij introdu ceerde zijn machine op de ijs- hockeybanen in 1947. De appa ratuur wordt nu gebruikt in 33 landen. Zamboni, die samen werkte met zijn broers, kwam op het idee nadat in zijn woon plaats Paramount een ijshoc- keybaan werd geopend. HILVERSUM Het Melkhuisje werd gisteren in het enkelspel weer beheerst door Spaanstali gen. Twee Argentijnen, een Chileen en een Spanjaard streden om de twee overgebleven plaat sen in de halve finales. De favorieten, de num mer één van de plaat singslijst Guillermo Pe- rez-Roldan en de num mer twee Emilio Sanchez lieten zich niet verras sen. Wel moest de acht tien-jarige Argentijn kei hard werken om de ui terst taaie Chileen Pedro Rebolledo van zich af te houden. Dat lukte na twee uur en vijf minuten met 7-5, 7-6. De Spanjaard Sanchez stuitte alleen in de tweede set op he vig verzet van Eduardo Ben- goechea. Na 1-6 en 2-5 kwam de Argentijn nog zo goed te rug, dat hij er een tie-break uitsleepte. Daarin sloeg San chez toch nog toe met 7-2. de te staan en Perez-Roldan speelt tegen de Zweed Mag nus Oustafsson, zijn dubbel- partner in Hilversum. Het had overigens maar wei nig gescheeld of Perez-Rol dan had zich teruggetrokken. Gisterochtend had hij zo'n last van pijn in zijn nek, dat hij zich onder doktersbehan deling moest stellen. „Het is waarschijnlijk een weerbar stig spiertje'aldus de Argen tijn. „Ik zag het eerst niet meer zo zitten. Maar een zalfje deed wonderen". De 27-jarige Pedro Rebolledo, die in 1985 en 1986 niet speel de wegens enkele zware knie-operaties, gaf zich niet zonder meer gewonnen. Met een uitgekiende sc hield hij Perez-Rold het werk. Strafpunt In de eerste set vielen maar liefst zes doorbraken, de laat ste in de twaalfde game ten gunste van de Argentijn (7- 5). Een game eerder had Re bolledo, die al een waarschu wing had gekregen toen hij een bal ver weg had gesla gen, zich nog hevig opgewon den bij een ace van zijn oppo nent, die volgens hem naast het servicevak terecht was meer beheersen. Hij ramde met zijn racket de stoel van scheidsrechter Marleen van Noortwijk en kreeg prompt een strafpunt opgelegd, waardoor hij de twaalfde game met 0-15 moest begin nen. In de tweede set liet Re bolledo een voorsprong van 5-3 glippen. Zijn laatste kans op een derde set kreeg hij op 6-5 en 40-30. Perez-Roldan werkte het setpunt echter weg en in de tiebreak brak hij definitief de weerstand van de Chileen. Geen kind Sanchez had in de laatste partij voor de kwartfinales aanvankelijk geen kind aan Bengoechea. Binnen een half uur had de Spaanse gravel- specialist de eerste set te pak ken (6-1). Bij 5-2 in de twee de set leek de Argentijn re gelrecht op een afstraffing af te gaan. Na service-behoud brak hij echter in de negende tame door de opslag van anchez, die vervolgens 5-5 moest toestaan. „Ik weet niet goed wat er gebeurde", keek de Spanjaard terug. „Ik denk, dat ik het wat te gemakkelijk De Chileen Robolledo protesteert bij de hoofdscheidsrechter nadat schefcJsrechter Marleen van Noortwijk een bal „uit" heeft gegeven. Robolledo reageerde daarop onder meer door zijn racket tegen de stoel vande vrouwelijke scheidsrechter te staan. foto: anp begon op te vatten omdat ik eerst vrijwel geen tegenstand had. Toen ging Bengoechea ineens beter spelen en werd het nog een nerveuze toe stand". Op 6-5 verspeelde Sanchez zelfs twee match points en moest hij nog een tiebreak toestaan. Daarin bleek hij oppermachtig (7-2). Evenals Perez-Roldan zou Sanchez het liefst louter en alleen op gravel spelen. „Maar jammer genoeg gaat dat niet. Vijf, zes maanden kan ik me uitleven en dan houdt het op. Dan moet ik wel op andere banen staan, omdat er toch brood op de plank moet komen. Het is jammer, dat er maar zo wei nig super-toernooien op gra vel zijn. In Europa maar vier. Spelers als Gilbert en Mayot- te zijn meer thuis op harde banen. En daarin is wat be treft toernooien met hoge prijzen keus genoeg. Dus ten opzichte van hen ben ik dui delijk in het nadeel". In het oerconser vatieve Engelse voetbalwereldje zai wel weer steen en been worden ge klaagd, nu het Londense Arse nal twee meisjes op de loonlijst heeft gezet. Sa rah Ryan (links) en Michelle Cur- ley verdienen zo'n tweehon derd en vijftig gulden per week bij de eerste-divi- sieclub. Hun werkzaamheden zullen, naast het voetbal, vooral op het promotio nele vlak liggen. FOTO: AP SCHIEDAM Wim Jansen is gisteren aangesteld als tech nisch-directeur van de ambi tieuze eerste-divisieclub SVV. De 65-voudig international wordt in Schiedam verant woordelijk voor alle techni sche zaken, van eerste elftal tot jeugdopleiding en scouting. Jansen is door de nieuwe voorzitter van SVV, geldschie ter John van Dijk, geplaatst boven zijn huidige trainersstaf. Die werd gevormd door Jan van der Velden en Piet de Wolf. De laatste beschikte over het benodigde A-diploma. Van der Velden, met een B- papier werkzaam, deed echter de coaching van het eerste elf tal. Volgens mededelingen van Van Dijk zal Jansen van tijd tot tijd ook op de bank zitten bij het eerste. „Maar het kan ook zijn dat hij een tegenstan- De 41-jarige Wim Jansen, na zijn actieve loopbaan opgeleid op de cursus coach betaald voetbal, werkte lange tijd bij Feyenoord als jeugdtrainer. In de zomer van 1987 begon hij als technisch eerst-verant- woordelijke man bij de Belgi sche eerste-klasser Lokeren. Halverwege het seizoen ver trok hij weer bij de club. Wim Jansen, foto-. dijkstra der bekijkt", aldus de voorzit ter, die de eerste-divisieclub tot een meer dan* bescheiden organisatie wil laten uitgroei- imbitievol Feyenoord neemt twee sociologen in dienst ROTTERDAM Naast Met- god (Tottenham), Lokhoff (Ni- mes), Van Geel (Roda JC), Smolarek (Eintracht Frank furt), Nortan (AZ), Krommen dijk (AZ) en Brands (RKC), heeft Feyenoord ook twee so ciologen in dienst genomen. Bij de voormalige Rotterdamse topclub gaat men er vanuit dat het supportersgeweld, mini maal bij de eindronde van het EK, nog niet verdwenen is. Daarom heeft Feyenoord een Socioloog en iemand uit de supporterskring, zichzelf prak tijk-socioloog noemende, aan gesteld voor het komende sei zoen. nieuwe elftal aan het eigen publiek tonën. Aan het toer nooi nemen voorts Real Ma drid, FC Aberdeen en FC Ant werp deel. Volgens technisch-directeur Hans Kraay kan alleen met een „new look" een stap in de toekomst worden gezet. In die toekomst moeten gemiddeld 17.000 toeschouwers naar de Kuip komen, is deelname aan een Europees toernooi een vereiste en is het noodzakelijk op 5 en 7 augustus "in het jaar- een plaats te veroveren in de lijkse Rotterdam-toernooi het Europese competitie. Het vernieuwde Feyenoord trad gistermiddag ambitieus naar buiten. De transfer van Mario Been naar Pisa dekte een groot gat in het exploita tietekort. Sponsors maakten het mogelijk drieënhalf mil joen gulden aan nieuwe spe lers te besteden. Feyenoord zal WIELRENSTER SCHUITEMA: BARNEVELD Voldaan en een ervaring rijker. Met tevredenheid kijkt Karin Schuitema (19) uit Barneveld terug op haar eerste Tour de France. Als debutante eindigde zij met een 28e plaats als beste Nederlandse in het alge meen klassement De ben jamin van de nationale ploeg deed veel volgers van de tourkaravaan met haar prestaties versteld staan. Vooral haar optre den in de bergen - regel matig bevond zij zich on der de eersten in de berg etappes - baarde veel op zien. Door insiders wordt Karin gezien als de toe komstige kopvrouw van de nationale equipe. Met noordelijke nuchterheid relativeert Karin de dag na haar thuiskomst haar optre den. „Dat het zo goed zou gaan had ik eerlijk gezegd niet ge dacht. Van tevoren koesterde ik eigenlijk helemaal geen verwachtingen. Ik kan dan ook niet zeggen dat het mij mee- of tegengevallen is. Mijn enige streven was de Tour uit te rijden en ervaring opdoen. Dat ik tot de beste klimsters van Nederland hoorde, wist ik wel. Dat had de ervaring in het voorjaar geleerd. Maar dat ik de beste Nederlandse in de eindrangschikking zou zijn, is nooit bij me opgekomen. Hoogstens tweede of derde van de Nederlanders". Van 't Oever Egbert van 't Oever, coach van Karin's wielervereniging, toont zich niet verrast over de prestaties van zijn pupil. Van t Oever: „Gezien de voorbe reidingen moest ze het aan kunnen. Hèt was alleen de vraag hoe het in de praktijk zou uitpakken. Er is nog veel dat te wensen over laat. Maar met specialistische training is Karin een uitstekende ronde- renner voor de toekomst". Klimmen kost Karin weinig moeite. Meestal bereikte zij de toppen van de bergen op lutte le minuten achterstand van gerenommeerde klimsters als Jeannie Longo en Maria Ca bins. In de bergetappes ver spilde Karin de meeste tijd in de afdalingen. Karin: „In de eerste twee bergetappes ben ik tijdens de afdalingen twee keer gevallen. De schrik zit dan goed in de benen. Je wordt wat voorzichter en ver liest daardoor tijd op de koplo pers. Vooral voor de scherpe haarspeldbochten had ik angst. Het is ook een gebrek aan er varing. Na verloop van tijd zal het denk ik beter gaan". Zelfs op de Champs d' Elysee, 200 meter voor de finish, smakte Karin tegen de grond. Resultaat van het ongecontro leerde fietsen van de Russen in het peloton. „Toen we met een compleet peloton op de fi nish afstormden, gingen een paar Russen achterom kijken waardoor ze de controle over hun stuur kwijt raakten. Trou wens bij de meeste grote val partijen in de Tour waren Russen betrokken. Die fietsen wel zo raar. Ook tijdens ont snappingen werkten ze niet met anderen samen. Als ze op kop kwamen dan gingen ze er als speren vandoor, waardoor van overnemen geen sprake kon zijn en de kopgroep uiteen viel. Van koersen hebben ze geen verstand. Toch kunnen ze best hard fietsen, anders wordt je geen wereldkampioen ploegachtervolging". Geen verwijten Op verzoek van routinier He- leen Hage was Karin op het laatste moment aan de natio nale formatie toegevoegd. Met haar ploeggenoten kon zij goed samenwerken. Ondanks het uitblijven van grote successen, bleef de onderlinge sfeer uit stekend. „Volgens Rinus Ver boom was de stemming in de afgelopen jaren nog nooit zo goed geweest. Dat komt ook omdat er geen onderlinge ri valiteit heerste. De tactiek was geheel afgestemd op overwin ningen in de vlakke etappes van sprintster Monique Knol. Als dat een keer mislukte, werden er geen verwijten ge maakt". Het enige teleurstellende van de Tour vindt Karin de be langstelling van de media. In de meeste kranten werd de vrouwentour in een klein hoekje weggestopt. Studio Sport zond helemaal geen beelden uit van de dames. Vaak werd niet eens de uitslag gemeld. Alleen in radio Tour de France was enige zendtijd ingeruimd. Vooral verslagge ver Mart Smeets heeft het vol komen verbruid. Karin: „Mo nique Knol en ik zijn Smeets een paar keer tegengekomen, maar hij vertikte het om ons te groeten. Hij heeft alleen maar aandacht voor renners Aan het einde van de week vertrekt Karin met de natio nale ploeg naar het Belgische Ronse waar de eerste trainin gen op het WK-parcours worden gehouden. Naar ver wachting zal zij eind augustus haar opwachting maken tij dens dit wereldkampioen schap. Karin denkt dat zij zo wel voor de ploegentijdrit als het individuele kampioen schap geslecteerd zal worden. Aan de Olympische Spelen in Seoul doet zij niet mee. Al ruim voor de Tour de France werden hiervoor Heieen Hage, Conny Meijer, Monique Knol en Cora Westland geselec teerd. GJALT VAN DER MARK ATLETIEK WK jeugd in Sudbury 100 meter 1. Cason (Vat) 10,22. 2. Matthes (Odl) 10,28, 3. Sjlitsjkov (Sov) 10.37. Diecue: 1. Seelig (Odl) 58 m 60, 2. Keshmiri (Vst) 54.68, 3. Mesterets (Sov) 53.70. Poleetok: 1. Bayula (Hon) 5 m 65 (evenaring wereldrecord), 2. Tarasov (Bul) 5.60, 3. Groedinln (Sov) 5.30. Tienkamp: 1. Kohnle (Wdl) 7729 pun ten, 2. Zmelik (TsJ) 7659, 3. Hamaliai- nen (Sov) 7596. 100 meter 1. Dletz (Odl) 11,18, 2. Krabb (Odl) 11,23, 3. Allen (Cub) 11,36 Kogel: 1. Wlttich (Odl) 18 m 54. 2. Rohrmann 17.84, 3. Poljakovoa (Sov) 17.10. KUNSTZWEMMEN EK jeugd in Ede 1. Piliptsjoek (Sov) 173,900 punten, 2. Quelin (Fra) 173,738, 3. Shacklock (GBr) 173,150, 4. Both (Ned) 167,517. 5. Muller (WDI) 160.584, 6. Imober- dorf (Zwl) 159,167, 7. Delia Bella (Ita) 158,166, 8. Eklund (Zwe) 156,234. Rot- TENNIS Open NK op Het Meikhuieje Enkelepel, kwartfinelee: Perez dan (Arg/l)-Rebolledo (Chl) 7-5, 7-6 (7-3); Sanchez (Spa/2)-Bengoechea (Arg/8) 6-1, 7-6 (7-2). Dubbelspel, kwartfinale*: Gustafa- son/Perez-Roldan (Zwe/Arg)-Plmek- /Stankovic (Tsj) 2-6, 7-6 (7-2), 6-3; Oostlng/Van Boeckel (Ned)-Korda- /Mezzadri (Tsj/Zwl) 2-6, 6-1, 7-6 (8-6). Dameatoernooi in Hamburg Kwartflnalee: Zrubakova 4Tsj,l4>- Meler (Wdl) 6-2, 6-1; Grat (Wdl,1>- Reggl (lta.6) 6-0, 6-0; Katerina Male- jeva (Bul,2- Cueto (Wdl,7) 6-2, 7-6 (8- 6); Fulco (Arg)-Cecchlnl (Ita) 7-5, 6-1. Herentoemooi in Bordeaux Kwartfinales: Skoff (Oos) wint zonder te spelen van Carlsson (Zwe); Matt ar (Bra)-Muster (Oos) 7-5, 6-2; Agenor (Hai)-Nyström (Zwe) 6-4. 6-4; Noah (Fra)-Duncan (Vst) 6-7, 7-6, 6-4. Herentoemooi in Stratton Mountain Kwartfinales: Cahill (Aus)-Smith (Bah) 6-3, 4-6, 6-2; Annacone (Vst)-Davis (Vst) 6-4, 4-6, 7-5; Goldie (Vst)-Cou- rier (Vst) 6-4, 4-6, 6-4. VOETBAL We«t-Dultsland Hamburger SV-Borussla Dortmund 0- 0. VfB Stuttgart - Hannover 96 2-1. VOLLEYBAL EK junioren in Bormlo Dqjtsland-Nederland vië-Tsjechoslowakije 3-2. Meisjes, om de negende plaat*: Griekenland - Nederland 3-1, West- Duitsland-Turklje 3-0. WATERPOLO EK junioren in Vo*n*ndaal Kwartfinales Groep 1: Spanje-België 9-5. Neder- land-Hongarije 6-10, Zweden-ltallë 3- 16. Groep 2: Turkije-Joegoslavië 4- 22, Griekenland-Bulgarije 6-6, West- Duitsland-Sovjetunie 9-12. Om de dertiende plaats: Groot-Brlt- tannlë-Frankrijk 8-10. ZEILEN Open NK in Andijk 470, eerste rece: 1. Robert en Mare Drontmann, 2. Wolters/Duetz, 3. Sta- venulter/Stibbe. 4. Daan en Willem Schutte, 5. Wi 4.18,95, 5. Arnold (Eng) 4.22,05, 6. Gierek (Pol) 4.22,81, 7. Krause (Wdl) 4.23,17, 8. Jensen (Den) 4.23,85. 100 m rugslag: 1. Egerszegi (Hon) 1.02,87, 2. Szabo (Hon) 1.03,99. 3. Völker (Wdl) 1.04.95. 4. Koeskova (Sov) 1.05,26, 5. Henke (Odl) 1.05,36. 6. Kotsjeva (Bul) 1.06.04, 7. Croitoru (Roe) 1.07,58, 8. Gaiwas (Pol) 1.07.72. 400 m wisselslag: 1. Muller (Odl) 4.49.53. 2. Herbst (Odl) 4.53.17. 3. Ureche (Rom) 4.57,60. 4. Nisiro (Ita) 4.58,01, 5. Csabai (Hon) 4.58,16. 6. Mulder (Ned) 5.01.60. 7. Cema (Tsj) 5.04,95, 8. Wlodkoswka (Pol) 5.10,81. (Roe) 164,64, 5. Hannemann (WDI) 152.40. 6. Lindner (OOI) 150.27. 400 vrij: 4. Van der Plaats 4.25,08, 200 school: 3. Moes 2.39.27. 100 vlin der: 1. Van Bentum 1.02,10. 200 rug: 1. De Rover 2 17.39. 200 wissel: 1 Marianne Muis 2.19.22. 6. Mildred Muis 2.21,24. 200 vlinder: 3. Drost 2.05.22. 200 vrij: 7. Drost 1.54,06, 100 m. school: 4. Dekker 1.04.62. FD, ander ley (Bra), ce: 1. Koning/Schelling, 2. Smith/Corner (Aus), 3. Van der Meuten/Mulder. 4. Willem en Gerard Potma, 5. Van Zwienen/Stoffers. ZWEMMEN Europese jeugdkampioenschappen in Amersfoort Meisjes 400 m vrije sleg: 1. Ortwlg (Wdl) 4.11,87. 2. Müller (Odl) 4.15,65. 3. Henke (Odl) 4.17,75, 4. Csabai (Hon) 4.00,06, 3. Jurak (Joe) 4.01,21, 4. Kel ler (Wdl) 4.01,90, 5. Elgersma (Ned) 4.03,59, 6. Rychlowski (Pol) 4.04,93, 7. Wlese (Odl) 4.05,27, 8. Bëhr (Wdl) 4.07,11. 100 m rugslag: 1. Grlsjajev (Sov) 59,28, 2. Mores! (Ita) 59,92, 3. Kalen- ka (Wdl) 59,98, 4. Blzub (Tsj) 1.00,05, 5. Braun (Wdl) 1.00,16, 6. Wenck (Wdl) 1.00.36, 7. Jörgensen (Den) 1.00.51. 8 Lonnberg (Zwe) 1.00,73. 400 m wisselslag: 1. Grabalin (Sov) 4.31,30. 2. Domschke (Odl) 4.36,91. 3. Dahle (Odl) 4.37.79. 4. Kovacs (Hon) 4 38.28. 5. Pederzolll (Eng) 4.40,72, 6. CleverdaJ (Zwe) 4.41.28. 7. Ciafrei (Ita) 4.42.95. 8. Kaitsjev (Bui) 4.49,27. Schoonspringen: Meisjes toren: 1. Blrjoekova (Sov) 177,90 punten, 2. Melkoemjan (Sov) 173,52, 3. Piper (ODI) 167,67. 4. Popa PSV scoort achtmaal DEN HAAG PSV heeft gis- teren het oefenduel tegen de amateurs van Varsseveld met 8-0 gewonnen. Hans Gillhaus scoorde driemaal. De resultaten van de oefenwedstrij den van gisteren xiin: V arsse vdd-PS V 9-8. Gillhaus 3, Lanckohr 2, Kieft. Heintte. Vanen- 1-i. Van Dijk, Koeman, Van Kuilenburg. Finale Noormannen toernooi, Spar ta - NAC 2-L Lengkeek 2 (Sparta).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13