Boudewijn Büch biedt vermakelijke televisie RADIO/TELEVISIE EcldócSommit VRIJDAG 29 JULI Veronica start nieuwe programmering Radio 3 HILVERSUM Veronica wacht niet met een nieuwe programmering op Radio 3 tot het winterseizoen. Volgende week vrijdag al zijn de uren op de Nederlandse popzender an ders van opzet. Jeroen van In- kel opent de Veronica-vrijdag om zeven uur. Hij wordt om negen uur gevolgd door Bart van Leeuwen. Wessel van Diepen is te beluisteren om elf uur, terwijl Rob Stenders het om twaalf uur van hem over neemt. Erik de Zwart vult de middag tussen een en drie uur. De rest van de programmering zal in ongewijzigde vorm zijn te beluisteren. Leden vinden NCRV herkenbare omroep HILVERSUM De NCRV is een herkenbare omroep voor zijn leden. Niet alleen in gods dienstige en informatieve, maar ook in amuse mentsprogramma's laat de omroep zijn eigen gezicht zien. Dit is gebleken uit een onderzoek van Marieke Kalkman, studente massa-commu nicatie aan de universiteit van Amsterdam. Aanleiding voor het onderzoek was een lezing die media-deskundige prof. dr. J.J. van Cuilen- burg hield op een symposium over christelijke identiteit in de media. Hij stelde daarin dat le vensbeschouwelijke omroepen hun program ma-aanbod, na eventuele komst van commer ciële televisie, kunnen reduceren tot godsdien stige en eventueel informatieve programma's. Alleen in die programma's is volgens Cuilen- burg, iets van een identiteit of .levensbeschou wing over te brengen. Uit het onderzoek dat Marieke Kalkman in opdracht van de NCRV uitvoerde, is echter het tegendeel gebleken. Zo kwam naar voren dat NCRV-leden ook in de verstrooiende programma's als „Dinges" en „De Cosby Show" een NCRV-gezicht terugvinden. Bij het maken en aankopen van programma's houden de NCRV-medewerkers rekening met de waarden en normen die behoren bij hun identiteit en die van de leden. Dat wil zeggen dat sommige zaken wel en andere juist niet in de programma's aan de orde komen. Vijfenze ventig procent van de leden herkent dit doen en laten, waar een groot deel van de niet-leden dit niet doen. De conclusie is dus dat tussen de NCRV en haar leden een geslaagde communi catie mogelijk blijkt. Volgens de omroep onder streept het onderzoek dat de NCRV voldoet aan de eis van de wetgever om de representant van een in de Nederlandse samenleving voorko mende stroming te zijn. AVRO's Sport panorama toont beelden zeilrace HILVERSUM „AVRO's Sportpanorama" brengt acht augustus beelden van de „sin- glehanded C-star", een zeilra ce over de Atlantische Oceaan voor solisten. Een van de gasten in dit pro gramma is de 50-jarige Leid- schendammer Bertus Buys. Presentator Jack van Voorn hoorde zijn verhaal aan over hoe Buys 320 mijl voor het eindpunt in New Port door een Canadees vissersschip midscheeps werd geramd. Zijn verhaal maakt onderdeel uit van de uitzending waarin beelden worden vertoond van deze spectaculaire zeilrace. De wereld van Boudewijn Büch. Amusementsprogramma. VARA-te- levisio. Ned. 1 om 22.52 uur. Zondag. HILVERSUM Het is grap pig dat Boudewijn Büch in de eerste aflevering van de voor lopig vierdelige serie „De we reld van Boudewijn Büch" de Amerikaanse televisie onder de loep neemt. Wie er wel eens is geweest en in snel treinvaart het enorme aanbod aan televisie-kanalen aan zich voorbij heeft laten trekken, heeft kunnen constateren, dat het in het merendeel van de gevallen gaat om personality- shows. Of het nu om een nieuwsprogramma, een quiz show of om een kerkdienst gaat, telkens weer worden die programma's opgebouwd rond een persoon. Deze figuur ge bruikt daarbij het nieuws, zijn gasten of de toehoorders voor al ter meerdere eer en glorie van hemzelf. Als Boudewijn Büch zich aan het begin dan ook afvraagt of televisie over vijf of zes jaar bij ons net zo zal zijn, werkt die opmerking vooral op de lachspieren. De manier waar op Büch televisie maakt, is na melijk een nogal natuurge trouwe kopie. Je zou dus kun nen constateren dat het al zo is. Over het aantal kanalen hoeven we ons ook geen zor gen te maken. Al kunnen de Newyorkers er inmiddels 43 ontvangen, in Europa komt er zo ongeveer elke maand een bij. Bovendien wemelt het ook in Nederland van de tv-per- soonlijkheden. Wat zou „RUR" zonder Jan Lenferink zijn, of „The Way Of Life Show" zon der Ron Brandsteder. „De we reld van Boudewijn Büch" is de zoveelste aanvulling in die reeks en werd natuurlijk niet voor niets zo genoemd. Okee, je krijgt wat informatie toege speeld, maar ook bij Büch krij gen de gasten een bijrol en speelt hij zelf de hoofdrol. Het levert in de eerste aflevering heel vermakelijke televisie op. Büch kan zijn heel eigen stijl etaleren. Dat kan heel gevaar lijk zijn natuurlijk. Als zijn gasten hun bijrollen niet goed vervullen, gaat Büch ver schrikkelijk op zijn gezicht, maar zijn ze bereid zich naar de hoofdrolspeler te schikken, dan onstaat er televisie zoals meer mag worden uitgezon den. Puzzel In de eerste aflevering passen alle stukjes van dè puzzel pre cies in elkaar. Zijn ontwape nende manier van doen, zijn houding, zijn creatieve inge vingen en zijn ik-weet-van- niks-vertel-eens manier van vragen stellen leveren onder houdende beelden op. Büch biedt de kijker daarbij tegelij kertijd een blik in de Ameri kaanse televisie-keuken en die is even fascinerend als ont nuchterend. Wie zich altijd heeft afgevraagd waarom Ne derlandse kandidaten veelal op een vrij klungelige manier uit de verf komen in kwispro- gramma's, terwijl ze in Ameri ka over een vlotte babbel be schikken, krijgt zondag einde lijk antwoord op die vraag. Natuurlijk is er nog altijd een groot verschil tussen de Ne derlandse en Amerikaanse te levisie. Dat komt vooral omdat het in Amerika draait om de verkoop van reclame-zendtijd. Kijkcijfers zijn dan ook heilig, want hoe meer kijkers hoe meer geïnteresseerde adver teerders. Op basis daarvan worden alle shows in elkaar gedraaid. Je kan nog zo'n goe de nieuwslezer zijn, als de kij ker een hekel heeft aan je ge zicht, zal hij niet afstemmen. De moordende concurrentie zorgt er daarbij voor dat je zo maar van de een op de andere dag op straat staat. Boudewijn toetst zijn bevin dingen bij Miles Beller, de te levisiecriticus van de Holly wood Reporter, een man met een heel sombere kijk, maar zijn eigen opmerkingen blijven toch het leukst. Zo gaat Büch bijvoorbeeld bij een televisie dominee op visite. De man, die wekelijks een miljoen kijkers toespreekt, doordat hij zestien verschillende televisie-stations mag bespelen, is zichtbaar on der de indruk van de onbe vangen manier waarop Büch hem tegemoet treedt. Vreemd is dat niet, want Boudewijn is een goed toneelspeler, die in zijn soms klungelige manier van vragen stellen een toon kan leggen, die je doet ver moeden dat hij het echt graag wil weten. Uiteindelijk krijgt hij de dominee zover, dat hij een boek voor Büch signeert en terwijl hij dat doet, draait Boudewijn zich naar.de came ra en zegt: „het is een gladjak eerste klas, maar hij is eigen lijk best wel aardig" om ver volgens als een kleine jongen, die het voor elkaar heeft ge- Boudewijn Büch (r) voor het Wurlitzer-gebouw in Buffalo. FOTO: VARA kregen om bij de slager zijn plakje vlees te bemachtigen, het pand te verlaten. Droom Büch speelt ook prachtig in op de Amerikaanse droom. Zo ar riveert hij bij een enorme villa waarbij hij vanaf het enorme' balkon wordt begroet door fil mer Ate de Jong. Als hij ein delijk de ingang heeft gevon den en een gesprek kan aan knopen met Ate, blijkt de fil mer enorm openhartig. Zonder er doekjes om te winden, vlie gen het salaris en andere ver diensten van De Jong over het scherm. Die man heeft het ge maakt. Het eind van dit liedje is echter even ontnuchterend als de Amerikaanse droom zelf. Boudewijn Büch verbleef lan ge tijd in Amerika om dit pro gramma te kunnen maken. Hij reisde van de meest uitgestor ven uithoeken naar de dichtst bevolkte gebieden van dit con tinent om elementen te zoe ken, waarmee hij een zeer per soonlijke band onderhoudt. Als de programma's bij de; kij ker in goede aarde vallen, is de VARA van plan in het win terseizoen een vast tijdstip in te ruimen voor „De wereld van Boudewijn Büch". Het is een plaats die hij, gezien de eerste aflevering, zeker ver- HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island. Australi sche serie. Een goochelaar steelt de show en lost te vens een oude misdaad op. 16.17 Boomer, Amerikaanse se rie. Afl.: De smerissen. Dankzij Boomer doen agent Schacklefood en agent Fortunato de arres tatie van hun leven. 16.40 De Muppetshow. Poppen serie van Jim Henson. Gaste: Judy Collins. 17.05 Alvin en z'n boefjes. Te kenfilmserie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 KRO's Tekenfilmfestival. 18.00 De Freggels. Poppenserie. Afl.: Heer Hubert en de 18.25 De kleur van goud, Au stralische tv-serie. Afl. 1 De grote depressie. Au stralië 1931: John Fletcher wordt door de crisis ge dwongen zijn garage te sluiten. Samen met zijn vrouw en drie kinderen zoekt hij een nieuw be staan. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 De mysterieuze vreemde ling, Amerikaanse serie. Afl.3: De terugkeer van de gemaskerde ruiter. Jona than en Mark beschermen een jonge bokser en een groep oudere inwoners van een volkswijk tegen een agressieve jeugdben de. 20.15 Camille, Amerikaanse speelfilm naar 1984 naar 'La Dame aux Camélias' van Alexandre Dumas. Re gie: Desmond Davis. Met: Ben Kingsley, Greta Scac- chi, Colin Firth e.a. De jon ge Parijse courtisane Ca mille treedt het grote geluk en ongeluk tegemoet op het moment dat ze in een vurige liefde ontvlamt voor Armand Duval. 21.50 Brandpunt, actualiteiten rubriek waarin aandacht Wordt besteed aan de gif ramp die vier jaar geleden de stad Bhopal in India trof. Nog steeds vallen er slachtoffers. Het Ameri kaanse concern Union Carbide, de eigenaar van de fabriek waaruit de gifti ge bestrijdingsmiddelen ontsnapten, weigert de slachtoffers met een com pensatieregeling tegemoet te komen omdat de ramp door sabotage van buiten af zou zijn veroorzaakt. Verder wordt aandacht besteed aan de toegeno men druk op de kruisvere nigingen als gevolg van nieuwe bezuinigingen. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Nog is Polen niet verlo ren, negendelige docu mentaireserie over de ge schiedenis van het Poolse volk. Afl. 1Er was eens..., over de période 1900- 1923. VARA 23.30-01.10 Breezy, Amerikaan se speelfilm uit 1973. Re gie: Clint Eastwood. Met: William Holden, Kay Lenz, Roger C. Carmel e.a. Het is of Frank Harmon, een 50- jarige makelaar, door zijn scheiding koud en gevoel loos is geworden. Tot hij bij toeval Breezy ontmoet, een levenslustig meisje van 17. Maar voor de bui tenwereld kan een relatie met zo'n leeftijdsverschil natuurlijk niet. NEDERLAND 2 film. 15.55 Mask Tekenfilmserie. Afl.: Ampère ampère. 16.15 TROS way of life magazi ne. Informatief magazine. Presentatie: Ton Fagel. Gast: Martijn Krabbé. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl.: De dood als op lossing. Günter Hauser treurt om zijn vriendin Hanna Schieda. Hij had met haar willen trouwen, ware het niet dat zijn vrouw een scheiding in de weg stond. Derrick ont- 1 dekt echter dat alle aanwij zingen rond de moord naar het huis van Hauser leiden. 18.00 Dusty (5), twaalfdelige Au stralische jeugdserie. 18.25 De eerste de beste reis verslag van de tocht van het zeilschip de Abel Tas man van Delfzijl naar Sid ney. 18.50 Jan, Jans en de kinderen Tekenfilmserie. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: IJspret. Johnny Kraaykamp jr. is te zien in de klucht 'De verlegen versierder'. Ned. 2 om 20.30 uur. FOTO: NOS 19.00 De dieren van Afrika] tuurfilmserie. Afl.16:1 leeuw als hoofd van df milie. 19.22 [BDe kip en het ei derlandse comedy) met o.a. John Kraaykï sr., Johnny Kraaykamjl Karin Bloemen en An - Domburg. Afl.3: Ereza; NOS 20.00 HJournaal en weero zicht. 1 TROS IC 20.29 EDe verlegen versiei blijspel van Paul Gpj mermans. Met: Jo!r Kraaykamp sr. en jr., dy Schaank, Kika Mol bc Menno Dekker, de vri bl zelle presentator van óst populaire televisies! cie krijgt onverwacht bes h< van zijn oom Adri rel Menno, die te boek ser; als een Casanova, n zijn oom bekennen dat its meer schijn dan werke m heid is. Voor oom Adrij 3 is dat de aanleiding om te-] neef een handje te help ,es, 22.20 Jongbloed Joosjn£ Rechtstreeks progran' met hoogtepunten uit nieuws. Presentatie: Ajp* Joosten en Jaap bloed. 22.50 TROS Sport, kwartfil van het Open Nederlarf Tenniskampioenschap! de banen van het Melkp te Hilversum. Comrr taar: Jack van der Voord «NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND3 20.00 20.29 NOS l Nieuws voor doven slechthorenden. Sesamstraat. i Catweazle Eng| jeugdserie. Afl.5: Conf met de helderziende f dame Rosa. i deels Cinemakkie.il derprogramma waarin! lachend alles te weï komt over het maken n i films. Afl.8: Echte tijd filmtijd. Mei: De ba slapstick met Charlie C ip plin. 'c E Journaal en weerov zicht. Avondvoorstelling: Chinese dames (Le Ci XI si), opera van Gluck, een libretto van Metas. sio. Uitgevoerd door Hamburgische Staatso £e en de Schwetzinger F< je spiele o.l.v. Renè Jaco'dt M.m.v. Kurt Streit, Soph t Boulin, Christina Högnal- e.a. (ied Bernstein dirigeert Sc R mann (2). De Wiener Pud i harmoniker o.l.v. Leonteu Bernstein spelen Symfp va no. 2 in C gr.t., opus [>rd, Schumann. Journaal. i Nieuws voor doven f slechthorenden. "Et TT 16.00-17.30 De verovering van het Westen (How the West was won. 5). 14-delige Amerikaan se serie van Burt Kennedy en Daniel Mann. Met: James Ar- ness, Eva Marie Saint. Bruce Boxleitner e.a. 17.55 Nieuws in teletekst. 18.00 Tik Tak Animatieserie. 18.05 Plons Afl.: Plons en de poesjes. 18.10 De smurfen Tekenfilmserie naar de verhalen van de Belgi sche striptekenaar Peyo. 18.35 Elektron popmuziek en we tenschap in én magazine. On derwerpen: Het winnen van zout uit natrium (keukenzout); Bart gaat op pierenjacht (de aardworm); De hulp van fysica in het dagelijkse leven; Twee jongeren over telegeleide race wagens. Presentatie: Bart Pe- 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. 19.40 Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20.20 Samson en Delilah. Ameri kaanse speelfilm uit 1949 van Cecil B. DeMille. Met: Hedy La- marr, Victor Mature, George Sanders e.a. Samson wordt verliefd op het Filistijnse meis je Semadar. Tijdens het huwe lijksfeest lokt haar jaloerse zuster Delilah een gevecht uit tussen Samson en de gasten, waarbij Samadat gedood wordt. Delilah grijpt nu haar kans, maar wordt echter afge wezen door Samson en zint op 22.25 Nieuws. 22.40 Filmportret: Alec Guinness. Een gesprek met Alec Guin ness, die niet alleen als toneel speler maar ook als filmacteur carrière maakte. Met fragmen ten uit o.a. 'Great expecta tions' ('46). 'Oliver Twist' ('48), I 'The ladykillers' ('55), 'The bridge over the river Kwai' ('57), 'The horse's mouth" ('58), 'Tunes of glory' ('60) en de tv- serie 'Tinker, tailor, soldier, spy'. 16.00 Vacaturebank. 18.15 l'Ecran des vacances, vakan tieprogramma voor kinderen, met o.a. 'Tao Tao', 'Croc no tes' en 'Mik Mak Mon'. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Jeux aans frontières (4), serie van acht spelprogramma's on der het motto 'Spel zonder grenzen', ditmaal vanuit Ma drid. Deelnemende landen zijn Spanje. Portugal, Italië, Frank rijk en België (Wallonië). 21.15 Chic tornado - Jean-Jacques Goldman, filmportret. 22.00 Laatste journaal. 22.35-23.40 Les anges de la nuit. Zevendelige serie van Nathan Grigorieff. Met: Max Vialle, Ja- nine Vila, Etienne Samson e.a. Afl.4: Les atouts du Docteur Moore. Dokter Moore beschul digt Rio Santo er openlijk van zich meester te willen maken van de organisatie van de En gelen van de Nacht. 15.30 Tagesschau. 15.35 Zoogeschichten: Wenn ein Zebra betëubt wird, natuur film. 15.55 Der Tolpatch. Tsjechische speelfilm van 1985 van Julius Matula. Met: Filip Tousek, Ju- raj Matula, Vladimira Nejepso- 17.15 Tagesschau. 17.25 Madchentraume. 18.15 Nick Knatterton, serie. Afl.: Der kriminelle Brühwürfel. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, regionale ac tualiteiten. 18.52 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Der Dobbelgange- 19.58 Programma-overzicht. 20.00 mTagesschau. 20.15 Piraten: König der Piraten (Raiders on the seven seas). Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Sidney Salkow. Met: John Payne, Donna Reed, Gerald Mohr e.a. Wanner de mooie gravin Alida in de macht van de piratenkapitein Barbarossa geraakt, eist hij een hoog los geld. Maar dan wordt Barba rossa verliefd op haar. Wan neer hij het haar wil vertellen, blijkt de gravin onvindbaar te 21.40 Plusminus. Economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus 23.00 Sportschau. 23.30 Columbo: Wein ist dicker als Blut (Columbo: Any old port in a storm). Amerikaanse tv-film uit 1973 van Leo Penn. Met: Peter Falk, Donald «Pleasance, Gary Conway e.a. De playboy en wijnhandelaar Enrico Carsl- ni wordt dood uit zee gehaald. Klaarblijkelijk is hij tijdens het duiken verdronken, maar in specteur Columbo heeft zo zijn twijfels. Carsini was namelijk van plan om zijn firma -zeer te gen de zin van zijn halfbroer- aan de concurrentie te verko- 01.00 Tagesschau. 01.05 Nachtgedanken. Beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.50 Ferienexpress, evenementen agenda. 15.55 Heute. 16.00 Merlin, jeugdserie. Met: Ekke- hardt Belle, Dieter Brammer, Achim Geisler e.a. Afl.: Der Tod auf Camelot. 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrije tijds- magazlne. 16.55 Heute. 17.10 Jagdszenen in Hollywood: Tom und Jerry, tekenfilmserie. 17.30 D Tarzans AbenteurerinNew York (Tarzan's New York Ad- m Ondertiteling via Teletekst E) Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■2 Zwart/wit-uitzending met onder titeling vla Teletekst G3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KB Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling Sterling Hayden speelt de roi van misdadiger Dix Handley in de film 'The asphalt jungle'. Duitsland 2 om 22.50 uur. FOTO: ANP venture). Amerikaanse speel film uit 1942. Regie: Richard Thorpe. Met: Johnny Weismül- ler, Maureen O'Sullivan, John Sheffield e.a. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. Buitenland correspondenten doen verslag. Presentatie: Rudolf Radke. 20.15 Liebe Diebe killt man nicht. Amerikaanse tv-film uit 1986. Regie: Roger Young. Met: Audrey Hepburn, Robert Wag ner, Patrick Bauchau e.a. Ca roline DuLac is ten einde raad. Haar echtgenoot is ontvoerd en het uiterste wordt van haar gevergd om hem vrij te krijgen. Met hulp van een Interpol agent komt zij haar man op het spoor, maar dan blijkt dat deze een gemeen spelletje met zijn vrouw speelt. Aansluitend: Ratschlag für Kinoganger. 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 Aspekte. Cultureel magazine. 22.50 E Asphalt Dachungel (The Asphalt Jungle). Amerikaanse speelfilm uit 1950. Regie: John Huston. Met: Sterling Hayden, Jean Hagen, Louis Calhern e.a. Dix Handley wordt gearres teerd op verdenking van roof moord. Het lukt echter niet de misdaad te bewijzen zodat hij vrijgelaten wordt. Zijn vriendin probeert hem op het recht pad te krijgen, maar zodra hij uit de gevangenis komt laat hij zich weer in met een overval. Hij beseft niet dat het deze keer wel eens de laatste zou kunnen zijn. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Ferdy, kinderserie. Afl.: Die lustigen Wasserspiele. 18.25 Flussfahrt mit Huhn, kinderse rie. Afl.: Flucht für Opa. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 Kultur extra, culturele pro gramma. Vandaag: Jugend musiziert. 20.45 Landesspiegel: Casino Loh- berg. Reportage over een mijnwerkers-kroeg. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Rubbel extra. 21.50 Puzzle. Spelprogramma. 22.50 Wiedersehen mit Kommissar Haferkamp: Tatort Duitse politieserie. Afl.: Rechnung mit einer Unbekannten, met Hans- jörg Felmy, Willy Semmelrog- ge, Bernd Schëfer e.a. 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 16.30 Lifeline. Programma t.b.v. het goede doel. Vandaag: The Soho Project. 16.40 E Chaplin superclown. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Simon Parkin. Met o.a. 'Friday Film Special: Friend or 18.35 Neighbours. Australische tv- 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Praatprogramma met Terry Wogan. 20.40 mNo place like home Acht- delige comedy-serie met o.a. William Gaunt en Patricia Gar wood. Afl.6: A marathon Sun- 21.10 ffiFlying doctors (5), tiendelige Australische tv-serie met o.a. Andrew McFarlane, Liz Burch en Lewis Fitz-Gerald. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 DO Playing lor real (1). Zesdeli ge tv-serie over een tafelvoet balclub. Met o.a. Alec Heggie en Patricia Kerrigan. 23.20 Omnibus at the Proms. Serie van zes programma's rond de Henry Wood Promenade Con certs in de Londense Royal Al bert Hall. Afl. 1: Het Schleswig- Holstein Festival Orchester. 00.40 The late film: Marlowe. Ameri kaanse speelfilm uit 1969. Re gie: Paul Bogart. Met: James Garner, Gayle Hunnlcutt, Car roll O'Connor, Rita Moreno 02.15 Weerbericht. BBC 2 15.15 Paardenraces: Glorious Good wood. Rechtstreeks verslag met om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht. Aansluitend de Hickstead derby. 19.00 E The Falcon in Hollywood. Amerikaanse speelfilm uit 1944. Regie: Gordon Douglas. Met: Tom Conway, Barbara Hale, Veda Ann Borg e.a. 20.05 E The Phil Silvers Show Comedyserie met Phil Silvers als sergeant Bilko. 20.30 Ebony. Magazine voor kleurlin gen. Ditmaal aandacht voor een dansschool voor zwarte kinderen, een interview met Roland Gift, zanger van Fine Young Canibals en een bijdra ge uit Amerika, over zwarte vrouwen die vanwege hun haardracht worden ontslagen. 21.00 Women of our country. Vijfde lige serie filmportretten van bekende vrouwen. Afl. 1: The reluctant heroine - Pauline Cutting. 21.30 Gardener's world. Tuinierru briek. 22.00 mAlae Smith and Jones •.Co medyserie met Mel Smith en Griff Rhys Jones. 22.30 Yellow River, zesdelige docu mentaire-serie over de 'gele ri vier', de levensader van China. Afl. 5: China's sorrow - China's triumph. 22.55 Sing Country. Optreden van Willie Nelson. 23.35 Newsnight. Actualiteiten. 00.20 Weerbericht. 00.55-02.20 The lords of the flat- bush. Amerikaanse speelfilm uit 1974. Regie: Stephen F. Ve rona en Martin Davidson. Met: Perry King, Sylvester Stallone, Henry Winkler e.a. SKY CHANNEL DUITSLAND 1 16.00 (D Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The Guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir e. Comedyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 Tho Times Headline News. 19.30 Land of the Giants. Science- fictionserie. 20.27 Europees weerbericht. 20.30 E Movie Classic: Lured. Ame rikaanse speelfilm uit 1947 met o.a. Lucille Ball en Charles Co- burn. 22.33 The Times Headline News. 22.35 Journey to the Unknown. Tv- serie. 23.33 The Times Headline News. 23.35 Tom Jones muzikaal pro- gramma. 00.05 IS New Music Popprogram- 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Fat Tuesday and All that Jazz. 02.30-03.30 Africa - Caravans of Gold. 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 ESavoy-Hotel 217 12.05 Plusminus. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15-13.45 Programma-overzicht. DUITSLAND 2 09.30 Programma-overzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.00 Nachbarn in Europa. Interna tionaal magazine. Vandaag: Spanje - Aqui Espana. 13.40-14.00 fflDiese Woche. Actuali- DUITSLAND 3 13.00-16.10 Sport im Westen extra. Tennis Grand Prix toernooi voor dames in Hamburg. BBC 1 SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma met John Leslie. 18.30 Blakes 7 Science-fictionse- rie met o.a. Gareth Thomas en Paul Darrow. Afl. 10: Break- 19.25 Weerbericht. 19.30 'Allo 'Allo. Comedyserie. 20.00 River Journeys. Documentai reserie. 21.00 Bouquet of Barbed Wire. Tv- 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Sportwereld. 23.35 Muziek Special: Eddy Grant live in Londen. 00.35-02.35 Music Box 07.45 Open University. 09.25 The Kid. 09.30 The Family Ness. Kinderserie. 09.35 The Muppet Babies. Ameri kaanse tekenfilmserie. 10.00 Up2U, gevarieerd magazine voor kinderen, gepresenteerd door Jenny Powell, Anthea Turner en Tony Dortie. 11.55 ESaturday Morning Film: Things to come, Engelse speelfilm uit 1936 van William Cameron Menzies. Met: Ray mond Massey, Cedric Hard- wicke, Ralph Ricahrdson e.a. 13.27 Weerbericht. 13.30-18.05 Grandstand, sportma- gazine met o.a. aandacht voor paarderaces te Goodwood, springconcours Hickstead Der by, pré-olympische zwemwed strijden, motorraces op Silver- stone en boksen. SKY CHANNEL MTV EUROPE 16.00 Maiken Were. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Whitesnake. 17.15 Maiken Wexo. 18.00 Music Special 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 22.00 Ultratech. 22.30 MTV Party Zone. 00.00 Gast-vj. 03.00-08.00 Night voices. 08.00 Fun Factory. Kindermagazine met tekenfilms. 11.35 Tho flying Kiwi. Jeugdserie. 12.00 ÈI Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 13.00 is) Canada Calling. Poppro gramma. 13.30-14.30 HJ Soul in the city. Pop- programma. SUPER CHANNEL TV 5 16.05 Dacibela. 16.55 Itinéraires Autrichiens. 17.20 La liberie Stéphanie. 17.50 Calibre. 18.00 Récréation. 18.40 Des chiffres et des lettres. 18.55 Les Brèves. 19.00 Montagne. 19.30 Juliette et Galathée. 20.35 Les papas. 20.40 La fondation Daniel Balavoi- ne. 22.00 Journaal. 22.30 Divan. 22.50-23.30 Sports Loisira. 07.00 Supertime Club. Kindermaga zine gepresenteerd door Mick Meadows en Sarah Jane. 11.00 Chart Attack, overzicht van de Music Box-hitparade met Si mon Potter. 12.00 Tracking. Popprogramma. 13.00-14.00 Formula One. Poppro gramma met John Leslie. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazztime. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VOO: Rockbalades (slot). 19.02 Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 21.50 Horizon. 22.30-00.00 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo Interview. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israel. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.05 De BRT Big Band. 21.03 Pandora. Muziekmagazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft müsic. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Bijna weekend. 18.00 Mag het iets meer zijn? 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-slde. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Zeer behaaglijk! 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Instrumentaal intermezzo. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Musica Nova in Boom. 1. Actus Tragicus BWV 106 „Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit" Bach. 2. Requiem, K.V. 626, Mozart. 22.15 De Fishhorn Odyssee: Steve Lacy en de Sopraansax (5). 23.00 Serenade. MTV EUROPE 08.00 Op tilt, Nederlandstalig pop programma met Marcel Van- thilt. 08.30 Maiken Wexo. 09.30 Remote control 10.00 The Adam Curry Show. 11.00 MTV's Metal Hammer. 12.00 Kino, filmmagazine. 13.00-14.00 Maiken Wexo. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 12.03 Buro Noodzaak. 13.03 Een vleugje parfum. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden me ge; 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuz 13.00 Nieuws. 13.02 VOO Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse Nieuwer 09.45 Rekenen. 10.00 Nederlands. 10.15 EO: Het meest gevraagd. 11.15 Als mensen veranderen. 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. hu REGIONAAL tev Radio West: (via FM-frequentie Ri l w 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans-jj activiteitenagenda de. 11.30-12.30 Open Podium. Aa<f Korte met muziek uit de regio, sprekjes, muziek (van koormuziek g- new wave), agenda. Omroep Rijnl h (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 1 ge< Hindoestaans/Surinaams progran at_ 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-lftó Vandaag de dag op zaterdag. R»n Rijnmond: 10.00 De omgevallen tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 1 c Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13 17.00 Geen commentaar, muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuZe. Kritisch overzl,"? van nieuwe platen. 11.03 Zomerzaterdag. 13.10 Matinee. gvl BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het wef10! 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. Presei tie: Erik Baeyens. 12.00 Top 30. De nationale hitpars 14.00 Radio Rijswijck, met Paul Meulder. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconc 1. Sonate nr 50 in C, Haydn Symfonie nr 28 in C, KV Mozart. 09.20 Ochtendconcert. 1. Ouvert „Maskerade", Nielsen. 2. S) phonie Espagnole, opus voor viool en orkest, Lalo. 10.00 Galerie. Kristien Hemmerecl 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Koormuziek. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Jonge vertolkers. Openln concert van de Berliner F( wochen 1987 door het Wert orkest van Jeugd en Muzlel 14.30 Nieuw uit de BRT-dlscothee K m nisi

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14