elijk eendje in swingende entourage 38 PA( .DIP/TELEVISIE CetdAeSoinmü WOENSDAG 27 JUU 1988 PAGINA 9 [rt Peeters toch naar VARA fERSUM Al geruime tijd deden de geruchten de ronde, [nu is er toch een overeenkomst bereikt tussen Bart Peeters I VARA. De Belg, die de laatste jaren vooral voor Veronica I NOS werkte, gaat vanaf 16 oktober een cultureel magazi- lesenteren, dat in de plaats komt van het kunstprogramma, toudewijn Büch het afgelopen winterseizoen voor de om- Lakte. hg naamloze reeks, die aan het einde van de zondagavond 1 uitgezonden, vertoont overeenkomsten met de series „Het fcoogste" en „Liefhebbers", die Peeters voor de NOS ver- jjigde. Ook nu gaat hij in reportages op zoek naar mensen len speciaal talent. De reeks waarvan twee afleveringen l-je weken worden uitgezonden, zal Bart zo min mogelijk in [laten zien. Dat is op zijn eigen verzoek, want Peeters voelt Jinig voor „een bekende Nederlander" te worden. ■blijft overigens gewoon voor de VARA werken. Hij gaat Interseizoen een zesdelige reeks maken, waarin hij onder el „De wereld van Boudewijn Büch" zijn persoonlijke bele- fcen kan vastleggen. Een voorproefje hiervan is de komen- er zondagen al bij de VARA te zien. KRO werkt aan drama-serie naar boeken van Coolen HILVERSUM De KRO-televisie is momentee^ bezig met de voorbereidin gen voor een grote drama-serie, die gebaseerd is op de romans „De grote voltige" en „Stad aan de Maas" van Antoon Coolen. De werktitel van de achtdelige serie is „De brug". Als re gisseur is Guido Pieters aangezocht, terwijl het script zal worden geschre ven door Thomas Ross. Of de reeks er ook inderdaad komt, hangt af van de vraag of de KRO het miljoenenproject gefinancieerd krijgt. Er is inmiddels een aanvraag voor subsidie onderweg naar het cultureelfonds van de televi sie. De bedoeling is dit najaar met de verfilming te beginnen. De afleverin gen staan op het programma voor het seizoen 1989-1990. Op zoek naar de wals HILVERSUM Bert van Molle en Edwin Brys, mede werkers van de BRT omroep Brabant, gaan voor de VARA vier weken lang op zoek naar antwoorden op vra gen als: wat is de wals en hoe ontstond zij. Dat gebeurt vanaf 1 augustus in „Faktor 5" op Radio 5 om 11.00 uur. Bert en Edwin hebben de antwoorden natuurlijk al lang gevonden, want het programma, waarvoor ze naar We nen reisden en met mensen spraken over deze dans, werd vorig jaar in Vlaanderen verkozen tot het beste radio programma van 1987. In „De Walsmachine" maakt het duo duidelijk dat de periode waarin de wals is ontstaan, veel invloed heeft gehad op de vormen en de betekenis van de dans. Het was de periode van woelige politieke en sociale omwentelingen, maar in Wenen probeerden velen de ellende te vergeten. De wals is daarom een dans van tegenstellingen. Zij is zwierig, meeslepend, luchthartig maar ook weemoedig. In het programma komen behalve de Weense wals, ook de Engelse ballroomwals en de jazz wals aan bod. )Y ORBISON ZINGT MET ZIJN VRIENDEN Gare. ok jaj de atie van de 'ar Ibison and friend*. Concert spitsvo». T-Bone Burnett, Elvis Cos* manie#» Bruce Springsteen. Veroni- Sjimmf- 2 om 22-10 uur' Vanavond- i nadat" ,Krui«ERSUM De Ameri- aaen zanger Roy Orbison latent te hebben op onge- j ^Tijn leven is dan ook alles iaats^e over rozen gegaan. In wam zijn vrouw Clau- - - m bij een verkeersonge- naag^ tien jaar jater verioor <1 twee zoons Roy Duane my tijdens een brand in pungalow. Orbison zelf let op de terugreis van lurnee door Engeland. ("exaanse tranentrekker troost in de muziek. Hij }f het leed van zich af ex-fnverbloemd over het le- )g orut zingen. Het waren veel- die Autobiografische werkjes de vp een van de centrale [S zijn stukgelopen lief- mr. A.laren. Het lelijke eendje zeer f roc^ r°R bracht ze >breng?n passie, die, jaren later, lersteltpor een br°k »n de keel nzwerijbij zijn luisteraars. Zijn ingzaal^tede van de rock Drake f volstrekt uniek, tel nstribbij zÜn bewegingloze act, zaak varte kleding en donke- r te zoolazen en Je hebt een nie^erRjke muzikant, die mr. ll meer dan dertig jaar overig heeft weten te houden het industrie die op de eer- ïats voor eendagsvliegen olbeda pniaakt. Strai voor velen een inspira- d omdjH is geweest en nog is, reedt. het optreden, dat Vero- •ouw Rh zyn -ln concerf'-serie ,p hetidt- Orbison, die zich een aj^ierder omringd zag door esidenheden als George Harri- i/rouwh"g° Starr, Eric Clapton |Ve Edmunds, wordt tij dens dit optreden uit septem ber 1987 bijgestaan door T- Bone Burnett, Elvis Costello, Bruce Springsteen, Jackson Browne, Tom Waits, Jennifer Warnes, k.d. lang, Bonnie Raitt, J.D. Souther en Steven Soles. Uniek Het is in vele opzichten een unieke gebeurtenis. Behalve de ster-bezetting werden de opnamen gemaakt met 35 mm zwart/wit-camera's. Deze ma nier van filmen roept herinne ringen op aan zijn glorie-tijd in de jaren zestig. Om dat ac cent nog wat te versterken, werd de Coconut Grove in Los Angeles gebruikt. De ball- room-achtige sfeer van dit the ater en het feit dat Orbison volledig probeert te overtuigen met zijn muziek versterken dit beeld. Als er iets is dat het concert bewijst, dan is het wel dat je geen miljoenen guldens verslindende videoclips of ef fecten nodig hebt om het pu bliek te amuseren. Voorwaar de is dan natuurlijk wel dat je met sterk materiaal voor de dag komt. Om de beelden te completeren dook Roy Orbison terug in de tijd en brengt hij uitsluitend zijn grootste hits zoals „Pretty Woman", „Only The Lonely" en „Crying", dat hij schreef na een stuk gelopen liefdes-affai re. Het zijn klassiekers die nog net zo overeind staan als in de jaren zestig. Roy grossiert in smartlappen op een manier die maar zelden wordt gehoord en maakt daarbij gebruik van een ritme dat je doet vermoeden in een trein te zijn gestapt. Dat hij tijdens dit concert door grootheden wordt omringd, is niet vreemd. Het zijn stuk voor stuk bewonderaars van de man, die in de jaren zestig de dollars binnenhaalde en de jaren zeventig in alle stilte overleefde. Bruce Springsteen die ooit op vertederende wijze „Pretty Woman" omschreef als „de beste observatie van een vrouw" en niet veel later zei: „hij gaf je de dingen uit het dagelijkse leven", neemt tijdens de concert-opnamen de tweede mannenstem voor zijn rekening in een duet als „Dream Baby". Verder flo reert hij vooral als gitarist en laat hij de achtergrondzang over aan de geschoolde stem men van k.d. lang, Bonnie Raitt en Jennifer Warnes. Snik De meest opvallende rollen zijn weggelegd voor Elvis Cos tello en T-Bone Burnett. Ter wijl Orbison met de bekende, emotionele snik in zijn stem en af en toe zijn schouders op halend, spanning opbouwt, zorgt Costello voor melancho liek mondharmonica-spel in „Uptown". Hij neemt tijdens het optreden echter ook plaats achter het orgel en hij beroert de snaren van de akoestische gitaar. Orbison bezingt het le ven, de tijd dat je nog kon wegdromen en toont met zijn stem oprechte emoties, die misschien het best worden weergegeven in „In Dreams". De swingende entourage vormt een schrille tegenstel ling met het concert dat hij in november vorig jaar gaf in het Rotterdamse Ahoy'. Zijn enige doel, in de voor hem veel te grote hal, leek toen om zo snel mogelijk weer van het podium te verdwijnen. In het optre den, dat met vijf camera's werd verfilmd, is vooral een glansrol weggelegd voor gita rist T-Bone Burnett. Hij voegt een extra dimensie toe aan de simpele rock roll-schema's, door ingetogen maar tegelij kertijd uitbundig te soleren. Het muzikale hoogtepunt is weggelegd voor „Pretty Wo man" aan het einde van het optreden wannéér het tot een gitaar-duet komt tussen Springsteen en Burnett. Roy Orbison liet na afloop van het optreden weten, dat het een eer is, te worden gewaar deerd door de jongere genera tie. En dat deze muzikanten hem hoog in het vaandel heb ben zitten, wordt misschien het best geïllustreerd door Roys samenwerking met de Canadese zangeres k.d. lang en gitarist T-Bone Burnett. Met k.d. nam hij eerder dit jaar een nieuwe versie op van „Cry ing'' voor de film „Hiding Out" en met T-Bone als produ cer dook hij de studio in voor de opnamen van een nieuwe elpee. Roy Orbison is nog lang niet vergeten en gezien zijn staat van dienst zal dat wel nooit gebeuren. HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 15.30 De mysterieuze paling, natuurdocumentaire. 16.10 Hallo Nederland, Neder landse kinderen in het bui tenland. 16.35 Lassie, Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De drei ging. Borrego gelooft dat de bestrijdingsmiddelen, die Corey Stuart gebruikt, één van zijn paarden heb ben gedood. 17.00 D'r kan nog meer bij Kinderprogramma. 17.25 Clip. Religieuze muziek clip. NOS 17.30-17.40 Journaal. EO 18.30 Ronduit Radar, jongeren magazine. Presentatie: Wilma Vlug en Bert van Leeuwen. NOS 19.00 Journaal. EO 19.18 Avonturenbaai. Canadese jeugdserie. Afl.: De gehei me bergplaats. J.L. Duval wordt gearresteerd als in haar helicopter een gehei me bergplaats wordt ont dekt. Men verdenkt haar ervan dat ze smokkelwaar heeft vervoerd. 19.45 John Wycliffe (John Wy- cliffe, the morning star), documentaire over leven en werk van Engelse theo loog en bijbelvertaler John Wycliffe (1330-1384). 21.05 Tijdsein, actualiteitenru briek met een reportage over de wereld van het val se geld. Vooral in de va kantieperiode worden er miljoenen aan vals geld in omloop gebracht, dat door de moderne druktechnie ken nauwelijks van echt te onderscheiden is. Verder wordt aandacht geschon ken aan huidklachten en kanker als gevolg van het gebruik van cosmetica. Vervolgens een bijdrage over stress op het werk. Per jaar zouden miljarden kunnen worden bezuinigd als bedrijven meer ernst zouden maken met het voorkomen van stress bij hun werknemers. Tot slot wordt aandacht besteed aan een idee van de Belgi sche premier Martens voor een 'Eurofoon', waar bur gers en bedrijven naar kunnen opbellen met vra gen over de gevolgen van 'Europa 1992'. 21.35 Zomeravondvierdaagse Gouda. Impressie van de koor- en samenzang in de St.-Janskerk in Gouda. 22.00 0jZiekenhui8 zonder dok ter, documentaire over een ziekenhuis in Kwasisa- bantu in het Zuidafrikaan- se thuisland Natal, waar, naar verluidt, wonderbaar lijke genezingen plaatsvin den. EO 22.40-23.30 Op weg naar Jeru zalem (Pilar of fire), Israëli sche documentaireserie over het zionisme in de praktijk. Afl. 3: Van Wei- mar-republiek naar Hitler- Duitsland. NEDERLAND2 VOO 15.30 Tekenfilms. 1. (H My little pony. Tekenfilmserie. Afl.: Heldere lichten (3). 2. Den nis de Bengel. Afl.: Dennis en het oude schilderij. 3. S! The Jetsons. Afl.: Neef Hunky. 16.05 Square Pegs. Amerikaan se jeugdserie. Afl.: Niet welkom op Muffy's feest. 16.30 Transformers. Tekenfilm serie. Afl.: Het rijk der To venaars. 16.55 E Nederlanders overzee Documentaireserie over Nederlandse zeepioniers. Afl.: Van Waalstraat tot Wallstreet. 17.45 MacGyver. Amerikaanse tv-serie. Afl.: De ontsnap ping. Wanneer MacGyver kennismaakt met Sara Ashfort, haalt zij hem over haar broer te bevrijden, die ten onrechte gevangen is gezet. Zij beseft echter niet hoe gevaarlijk dit is. 18.30 De Heilige Koe, auto- en motormagazine. 18.55 De Fabeltjeskrant e. Afl.: Maraboe welkom. 19.00 H Countdown. Poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven. NOS 20.00 EJournaal en weerover- zicht. VOO 20.29 Lime street, zevendelige Amerikaanse detectivese rie van Ray Austin. Met: Robert Wagner, John Standing, Lew Ayres e.a. Afl. 1: De mysterieuze vlucht 401. 21.22 Nieuwslijn. Actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Joop Daalmeijer. 22.10 In Concert: Roy Orbin- son and friends. Registra tie van het concertA black and white night' dat vorig jaar in Los Angeles plaats vond. 23.05 Incredible America, twee delig programma waarin Amerika op een zeer spe ciale manier wordt belicht. Met o.a. beelden van non nen die aan karate doen. een z.g. 'drive funeral', een begrafenis waarbij de overledene zo ligt opge baard dat de familie er met de auto langs kan rijden, en een bordeel voor 65- plussers. NOS 23.40 Journaal. NEDERLAND3 20.00 20.29 22.04 22.30 22.40 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Catweazle Engelse jeugdserie met Geoffrey Bayldon in de hoofdrol. Afl.3: Catweazle en de vloek op Hexwood Farm. Vogels kijken op woens dag. Tiendelige documen taireserie gepresenteerd door Nico de Haan. Afl. 5: De wilde eend. a:Journaal en weerover- zicht. Avondvoorstelling: Pappa leggen tijgers ook eieren (Daddy do tigers lay eggs?), tv-film van Marga- reta Kran. Met Robert Bro- berg, Viveca Dahlen, Ri chard Shore e.a. Omdat zijn vrouw een betere baan kon krijgen, besluit Totte als huisman te gaan leven. Zijn nieuwe leven blijkt echter veel moeilijker te zijn dan hij dacht. Studio Spoort. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. .00 er-, sen 1* 1/BRT 2 ;fooni^ f kran'7 35 De verovering van het Wetten (How the West was aVOntWon. 3). 14-delige Amerikaan se serie van Burt Kennedy en Daniel Mann. Met: James Ar- 5s, Eva Marie Saint. Bruce loxleitner e.a. hieuwt in teletekst, fik tak Animatieserie. Afl.: Plons en de wa- 2 66 1 ïritngelclub e. Gevarieerd jramma voor kinderen, 'andaag: Het radioothe van licole. M.m.v. Nicole en Hugo, Coppens e.a. isbert. 26-delige Amerikaan jeugdserie. Afl.: Vagebon- i op vogeljacht. Tommy's ilp wodrt ditmaal vanuit Gua temala ingeroepen. Smokey, Sulfuric en Carbonne hebben ,a 2.0 fet gemunt op de heilige Quet- 28/7ra|-vogels. Op hun zoektocht 071-41Wdekken ze de geheime loegang tot een oude Maya tempel die vol zit met Quet- luizen kijken (1). Tiendelige serie over bouwen, verbouwen jn wonen. Presentatie: Paul de Bolle. I frogramma-overzicht. (Ji*uwt. De man die geen noodlot had .Man without a star).- Ameri- Dp zes a aanse speelfilm uit 1955 van ing Vidor. Met: Klrk Oouglas. eanne Crain, Claire Trevor .a. Dempsey Rae. een oudere ^^TJiowboy. vindt werk bij een On rote ranch. De eigenaresse ,ioWj5k)t in de clinche met een aan- jTccN31 kleine ranchers. Maar wan- frU-P^eer zij huurmoordenaars in m ®ienst neemt, houdt Rae het m m oor bekeken en kiest partij M M^oor de ranchers. Satanische muzen (Les f^^^puses sataniques). Een per- mlijke kijk van Thierry Zano tv het Werk en het leven van 2* {*L [®licien Rops. J3.00 Nieuws en Coda. Oude f. 9,76 Iflik. van Ilse Aichinger. in een L taling van F. Ottevaere en singen (acaturebank. :cran de Vacances, vakantie- irogramma voor kinderen, ournaal. "!e soir. Regionaal journaal, ournaal. 'australienne (5), achtdelige lustralische tv-serie naar de roman "All the rivers run" van jancy Cato. Met: Sigrid hornton. John Waters, Diane ïraig e.a. Delphie Gordon zich aangemeld bij de unstacademie te Melbourne, tllerlei andere zaken leiden echter nogal af. Boven- lien ontdekt ze zwanger te nentaire over de opbouw van een concert. M.m.v. het Filhar- nonisch Orkest van Luik o.l.v. 'ierre Bartholomèe. Solist: rrèdéric Lodèon. 1. Le cygne de Tuonela. Sibelius. 2. Cello- concert in b kl.t., Dvorak. bet hommes de la musique - Frèdèric Lodèon, portret van deze cellist. Uatste nieuws. f Informations, reflexions et in- tsrrogations laïques. Kim Wilde is te zien in het muziek programma 'Na, siehste!'. Duitsland 2 om 19.30 uur. FOTO: ANP 15.30 Katzen - Wandler auf Traumpfaden (1). Film van Conrad Schurbohm. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Das Baby meines Bruders. Af- llevering uit de serie "Denk- ste!?' Met Jan Momber. Anna Momber, Rainer Strecker e.a. 17.15 Tagesschau. 17.25 Irgendwie und sowieso, serie. Afl.: Eiskalt und knallhart. 18.15 Ausschnittweise Kleinkunst: Judy Roberts - jazz/rock/thea tershow. Heinrich Cuipers - ko miek/zanger. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Reich und Arm, Amerikaanse 19.58 Programma-overzicht. 20.00 fflTagesschau. 20.15 J Krimi-Sommertheater: Abenteuer im Orientexpress (Minder on the Orient-Expree). Engelse tv-film uit 1985 van Andrew Payne. Met: Dennis Waterman, George Cole, Amanda Pays e.a. Londen 1974: Wanneer gangsterboss Jack South aan een hartaanval sterft, denkt iedereen dat zijn vrouw en 11-jarige dochter Nikki miljonair zijn. Het enige dat Nikki krijgt is een foto in een medaillon. Hiermee gewa pend gaan zij en haar vrienden Terry en Arthur jaren later op zoek naar het geld. 22.00 lm Brennpunkt. 22.30 Tage8themen. Actualiteiten. 23.00 Hawkins. Amerikaanse tv-se rie. Met: James Stewart, Stro ther Martin, Paul Burke e.a. Afl.: Schmutzlgers Geschaft. 00.10 Tagesschau. 00.15 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.35 Black Beauty. Jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Stacy Dor- ning e.a. Afl.: Nachbarn. 16.00 Ferienexpress. Kindermagazi ne. Presentatie: Anke en Gus- tav Sommer. 16.40 Die Schliimpfe, tekenfilmserie. 16.55 Heute. 17.10 Is] Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.40 Fünf Madchen in Paris, tv-se rie met Edita Brychta, Giulia Boschi, Sophie Carle e.a. Afl.: Zwei Amerikaner in Paris. 18.50 Lottotrekking. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heuta. 19.30 Isl Na aiehstel Amusements programma. Presentatie: Gün- ther Jauch. Gast: Konstantin Wecker. Kim Wilde, Boy Geor ge en Bananarama. 20.15 Kennzeichen D. Nieuws uit West- en Oost-Duitsland. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Schmutzige 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 Kontext: Abachied vom Haas (Adios al odio). Reportage over christenen In Nicaragua en El Salvador. 22.40 Unsere Nachbarn im Osten: Wettervorhersage (Prognoza Pogody). Poolse speelfilm uit 1982. Regie: Antoni Krauze. Met: Halina Buyono-Loza, Zo- fia Cegielkowa, Barbara Cho- jecka e.a. Polen, herfst 981. Met grote bezorgdheid verne men de bewoners van een be jaardentehuis de laatste weer berichten. Het zal een strenge winter worden en het valt te voorspellen dat niet iedereen de volgende lente haalt. Des te groter is de schrik wanneer er een lading zerken wordt be- 00.35 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Ferdy, kinderserie. Afl.: Die Rauber. 18.25 Abenteuer in der Wüste, kin derserie. Afl.: Von Schafen und Schülern. 18.50 Der Clown vom Hinterhof: Im mer schneller. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Leoparden - Schatten in der Savanne. Natuurdocumentaire. 20.45 Landesspiegel. Leben aus zweiter Hand. Reportage over een medisch transplantatie- centrum in München. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Wissenschaftsshow. Afl.. Mit dem Para Plane durch Arizona, van en met Mike Rickman en Jean Pütz. 22.30 Meine Nacht bei Maud (Ma nuit chez Maud). Franse speel film uit 1969 van Eric Rohmer. Met: Jean-Louls Trintignant, Franpoise Fabian, Antoine Vi- tez e.a. De 32-jarige ingenieur Jean-Louis is ervan overuigd dat hij ooit zal trouwen met een blond meisje dat hij iedere zondag in de kerk ziet. Dan ontmoet hij zijn oude studiege noot en overtuigd marxist Vi- dal en diens vriendin Maud. Zij vinden zijn moraal ouderwets en verzinnen een list. 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 14.50 Cricket: Nstional-West Trop hy, rechtstreeks verslag van de kwart finale. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Simon Parkin. Met o.a. "Heathcliffe Co." en 'The al- 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 The legend of Tim Tyler (7). Dertiendelige Duitse jeugdse- 16.35 Neighbours Australische tv- serie met Peter O'Brien, Anne Charleston, Alan Dale e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Praatprogramma met Terry Wogan. 20.40 lilKing and company (5). zes delige serie waarin natuurfil- mer Simon King gasten uitno digt om zijn veldopnamen bij te wonen. 21.10 Ixlln at the deep end Zesde lige serie waarin Paul Heiney verschillende beroepen en sporten uitprobeert. Afl. 4: Rock video director. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 lil Vietnam (4), vijfdelige docu mentaireserie over de betrok kenheid van Australië bij de oorlog in Vietnam. 00.00 Sixteen days of glory (3), zes delige documentaireserie over de Olympische Spelen te Los Angeles in 1984. 00.50 Weerbericht. BBC 2 15.15 Paardenraces: Glorious Good wood. Rechtstreeks verslag met om 16.00 Nieuws en weer bericht. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Sport. 1. Paardenraces: Glo rious Goodwood. 2. Cricket: National West, kwart finale. 20.40 UJMediterranean cookery: Frankrijk. 21.10 Timewatch: How old is the shroud of Turin? Documentai re over de leeftijd van de Lijk wade van Turijn, met behulp van koolstofdatering. 22.00 M*A*S*H* Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Swit, Larry Linville e.a. Afl.: The most unforgettable character. 22.25 III Screenplay: Burning ambi tion. Tv-spel met Simon McBurney en Marcello Magln. Een buschauffeur en een reis gids besluiten een eigen be drijf te beginnen. De openings- rit heeft voor de nieuwbakken ondernemers en hun passa giers een avontuurlijk verloop. 23.30 Newsnight. Actualiteiten. 00 15 Weerbericht. 00.20 Cricket: National West, sa menvatting kwart finale. 01.15-02.10 Open University. ff] Ondertiteling via Teletekst El Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL Countdown. Popprogram- The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. The Guns of Will Sonnett. Westernserie. The Times Headline News. The Ghost and Mrs Muir e. Comedyserie. Europees weerbericht. Hazel Comedyserie. The Times Headline News. Custer. Avonturenserie. Cash and Company. Drama- Europees weerbericht. Ghost Story: Legion of de mons, griezelfilm met o.a. Shirley Knight Hopkins en Neva Patterson. The Times Headline News. International Motor Sports. The Times Headline News. Roving Repdrt. Actualiteiten. S New music. Popprogram- 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Africa - Mastering a Conti nent. 02.00 Romantic VS Classic Art. 02.25-03.10 The Moguls (2). SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr Who Science-fictionserie met Tom Baker. Afl.: The brain of Morbius (3). 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Living planet. Natuurfilmserie. Afl.: The margins of the land. 20.30 Muziekspecial: Sheena Eas- ton. 21.30 Tales of the unexpected Tv- serie naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: The gift of beauty. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 World of Golf. 22.40 Super sport. 23.40 Beats of the Heart. Muzikale documentaireserie. Afl.: Roma- 00.35-02.353 Music Box MTV EUROPE 16.00 Maikan Wexo. 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: ABC. 17.15 Maiken Wexo. 18.00 The Adam Curry Show 19.00 Remote control, spelprogram- ma. 19.30 Ray Cokes, met vanaf 20.00 XPO. overzicht van nieuwe vi deoclips. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 La Suisse Insolite. 17.00 Jazz a Montreux. 17.30 Carabine FM. 18.00 Rècréation. 18.40 Des chiffres et des lettres. 18.55 Les brèves. 19.00 La Suisse Insolite. 20.00 Telescope. 20.55 Carsbine FM. 21.30 Jazz a Montreux. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 Continents Francopho nes. NEDERLAND 1 VARA 15.30 De Onedin Lijn 16.21 De natuur en de mens. Spaanse na tuurserie. 17.20 ffien ,s Vooruit met de geit. Kinderserie. NOS 17.30 Jour naal. VARA 17.40 Kindermenu. NEDERLAND 2 AVRO 15.25 Die Schwarzwaldklinik. serie. Afl. 16: Die fromme Lüge. 16.15 AVRO's sportpanorama. Tennis op het Melkhuisje. 17.55 The real ghost- busters. Tekenfilmserie. BRT 1 16.00-17.30 De verovering van het Westen (How the West was won, 4), 14-delige Amerikaanse serie. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf. 10.00 Heute. 10.03 x Abenteuer im Orientexpress 11.50 Umschsu. 12.10 Kennzeichen D 12.55 Perso verzicht. 13.00-13.15 Heute. 15.00 Tagesschau. 15.05 CFury, jeugdse rie. 15.30 Katzen - Wandler auf Traumpfaden (2). 16.00 Die Trick filmschau. 16.16 ffiDie Marchen- braut. 16.45 SITiere in Spanien. 17.10 Die kleine Dampflok. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Columbo, Ameri kaanse serie. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty, jeugdse rie. 16.00 Ferienexpress. 16.40 Die Schlümpfe. 16.55 Heute. 17.10 (i Te le-lllustrierte RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Reisjournaal. 19.02 VOO: Zwoele zomeravonden. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In "t voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Cédea. 20.00 Nieuws. 20.02 Het Koninklijk Conservatorium in beeld, muzikaal vierluik (4). 21.40 Haydn. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Basicode computerma gazine. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag- BBC 1 07.35 CLeon Errol: Mail trouble. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 09.35 Buck Rogers. 10.00 Nieuws. 10.03 But first thisl 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws. 12.03 But first thisl 13.00 Nieuws. 13.03 The garden party. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 [Another thin man, Amerikaanse speelfilm uit 1939. 16.30 The making of The Li ving Planet. 17.10 Children's BBC. SKY CHANNEL 07.30 The OJ Kat Holiday Show. 08.35 EI Sky Trax 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14 30 Ro ving Report. 15.00 Ice Hockey. 16.00 is: Countdown. 17.00 DJ Kat Show. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 19.10 Actuèel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club: jazz. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Meesters der traditie. 19.00 Symposium. 19.45 Gil Evans (4). 20.30-23.45 Musica Antiqua. MORGEN SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly 08.30 Super Channel News 09.00 Music Box. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. MTV EUROPE 06.30 Club MTV 07.00 Marcel Van- thilt. 12.00 Remote control 12.30- 16.30 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 10.45 Leuterkoek en zandgebak. 11.50 Uit het plakboek van de revue. 12.02 De burgemeester is jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.02 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11.03 Kinderen van het licht. 11.30 De familie show. 12.40 Middagpauzedienst. 13.20 Ik zie de zon. 13.45 Kletsmajoor er op uit. 14.03 Mixer. 15.03 Coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 08.00 Nieuws 09.00 Veronica's Meesterwerken. 10.30 Muziek voor miljoenen. 11.48 My fair lady, musical. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00-00.00 VPRO: Senza parole. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Spiegel van Vlaanderen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12^5 Bewogen grensgangers. 12.30 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Geloven met open ogen. 15.00 Oogluik. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de Band. 11.30 Het Vermoeden. 13.15 Tussendoor, culturele informa tie. 14.03 Klapstoel, met de reeks 'Het eerste instument'. 15.03 Muzikale Herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Visum 10.03 Vrij parkeren. 12.00 Regioprog 13.10 Het schurend scharniert je. 13.15 Roddelradio 14.00 Hitbox 17.00 Focus-Kort. 17.10 Amazone. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties, 1. Nocturne nr. 11 in E's/moderato. Field. 2. Concerto in E voor contra bas en orkest. Ditters von Dit- tersdorf. 3. Serenade nr. 12 in C, Mozart. 09.15 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Relaxeerl 14.00 Namiddag bij BRT-3 (1). 16.30 Wel thuis met Stockholm Phil- hamonic Brass.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9