Oosting en Haarhuis op Melkhuis je afgedroogd revluchte Oostduitse wemmer mag uitkomen roor Bondsrepubliek sportuitslagen Nederlaag MVY in DDR KNVB zoekt alternatieven voor dreigend UEFA-besluit 'AGO ORT £eidM<2owuvnt WOENSDAG 27 JULI 1988 PAGINA 7 licijnman wil Duits en Engels voetbal redden \0B1 Als het aan ipakar Shariff Omar ligt, In het Engelse en het Iduitse nationale voet stal binnenkort tover- %al'. De 53-jarige Shariff r is een van de meer be te Oostafrikaanse voet- nedicijnmannen. In een aan de Westduitse scoach Beckenbauer de Afrikaan dat diens slechts met zijn hulp verloren gegane terrein goedmaken. Ook Bob ton, de weinig succesvol- tanager van het Engelse bal, wordt aangeraden ir te hulp te roepen. Als dat eenmaal is gebeurd, kan er gesproken worden over de financiële invulling van het contract. In Afrika is het geloof in de kunsten van Omar en zijn collegaê groot. Ruim negen tig procent van de voetbal clubs in Kenya maakt ge bruik van een medicijnman. De spelers krijgen voor iede re wedstrijd een speciaal drankje dat onder meer faal angst moet wegnemen. Een Kenyaanse doelman ver klaarde niet alleen de bal maar ook tientallen slangen op zich af te hebben zien ko men. Na de hulp van Omar bleef de aanvalsgolf beperkt tot een leren vijfje. Shariff Omar heeft door zijn magie een aardig belegde bo terham. Tevreden klanten betalen maximaal 300 gul den. In 1969 kreeg hij van de regering van Uganda een auto cadeau nadat hij de ploeg had geholpen aan de Afrikaanse titel. De magie van Shariff Omar werkt ech ter niet zomaar. De klanten dienen enigszins te helpen. Sex voor de wedstrijd is niet geoorloofd. Om geen kwade gezichten te krijgen heeft Omar ook zichzelf die beper king opgelegd. Stefan Pettersson niet naar Spelen GOTEBORG Ajax kan al vanaf 12 augustus beschikken over spits Stefan Pettersson. De Zweedse aanvaller, nu nog in dienst van IFK Göteborg, heeft in een gesprek met coach Benny Lennartsson bedankt voor een optreden in het Zweedse voetbalelftal, dat in de tweede helft van september deelneemt aan de Olympische Spe len van Seoul. Jeugdige waterpoloërs door naar kwartfinales VEENENDAAL Het Nederlandse waterpolo- team heeft gisteren bij de strijd om de Europese titel voor junioren zijn derde overwinning geboekt. In Veenendaal versloeg de ploeg van coach Jacob Spijker de Zweedse leef tijdsgenoten met 13-3. In de kwartfinales speelt Oranje tegen Hongarije, Italië en Belgie. De over winningen in de voorron de op Spanje en Zweden, eveneens gekwalificeerd, tellen mee. WITT TEKENT PROFCONTRACT KASSEL De succesvolste kunstrijdster aller tijden, de Oostduitse Katarina Witt, stapt definitief over naar de rij en der beroepsschaatsers. De tweevoudig Olympisch kampioene heeft voor een record-gage een contract gete kend met het ijscircus „Holiday on Ice". De komende winter staat de 22-jarige Witt voor voor vijf gast-optre- dens geboekt, aldus de mededelingen van directeur Skee Goodhart. Eergisteren werd bekend dat Witt ook zal gaan optreden a:s ambasadrice van Unicef. Recordtransfer in Engeland LONDEN De Engelse voetbalinternational Tony Cot- tee speelt het komend seizoen bij Everton. De speler van West Ham United wisselde tegen betaling van 2,5 miljoen pond (ruim acht miljoen gulden) van werkgever. Dat is een Brits record. Cottee tekende een contract voor vijf jaar. Ook Arsenal had belangstelling voor de jonge aan valler, die drie keer voor het Engelse elftal uitkwam. Britse kogelstoter positief bij training LONDEN De Britse kogelstoter Jeff Gutte- ridge verkeert sinds gisteren in het illustere gezelschap van kogelslingeraar Barry Williams (1977) en speerwerper Colin Sutherland (1979). Gutteridge werd door de Engelse atletiekbond geschorst nadat hij was betrapt op het gebruik van anabole steroiden. Gutteridge is de eerste Britse atleet, die het slachtoffer is geworden van het nieuwe sy steem van doping-controle van de Engelse at- letiekunie. Vorig jaar besloot de bond niet al leen meer bij officiële wedstrijden te controle ren op het gebruik van verboden stimulerende of spierversterkende middelen. Ook bij trai ningen is tegenwoordig een expertise mogelijk. In april vond zo'n extra controle plaats in het trainingskamp van de Engelse atletiekunie op de Canarische Eilanden. iche terug peloton IDEN Stephen Roche t volgende maand terug in wielerpeloton. De wereld- jioen van 1987 wil in de le van Groot-Brittannië n of zijn conditie, na twee aties. voldoende is ziin ti- p 28 augustus in het Belgi- plaatsje Ronse succesvol unnen verdedigen. Roche m het grootste gedeelte het jaar niet in actie door lemen met zijn knie. De irige Ier neemt in augustus deel aan verschillende cri- ims in Nederland en ikrijk. HILVERSUM Menno Oosting en Paul Haar huis zijn gisteren op het vochtige gravel van het Melkhuisje ongenadig af gedroogd. De twee Eind- hovenaren ontfutselden niet meer dan vier games aan hun tegenstanders, respectievelijk de Argen tijn Eduardo Bengoechea en de Chileen Pedro Re- bolledo. Oosting sloot zijn onthutsend zwakke optreden af met 1-6, 3-6, Haarhuis hield het na twee keer 2-6 voor ge zien. Vorig jaar nog noemde Oost ing het Melkhuisje „mijn baantje". Hij baseerde dat op de twee halve finales, die hij in de Hilversumse edities van '85 en '86 bereikte. En op het geluk, dat hem in 1987 toe lachte nadat hij een wegens regen afgebroken partij tegen de Spanjaard De Miguel in de eerste rbnde in verloren ge waande positie alsnog had gewonnen. Overigens was de afbrokkeling toen al zicht baar, omdat Oosting vervol gens tegen de Oostenrijker Skoff ten onder ging. Ook nu speelde regen een toI in de openingspartij van de 24-jari- ge Eindhovenaar tegen de vijf jaar oudere gravelspecia- list Bengoechea, die vorig jaar pas in de halve finales van de latere winnaar Milos- lav Mecir verloor. Bij de stand 1-6, 3-4 moest de partij worden stopgezet wegens de gestaag vallende miezer. Oosting kon in het uurtje noodgedwongen pauze alleen maar hopen op een omme keer als tegen De Miguel. In zijn hart wist hij echter dat hij na de hervatting van de regen in de drup zou komen. Daarvoor stond de geva rieerd spelende Bengoechea te stevig in zijn schoenen. Na vijf minuutjes kon Oosting zijn nieuwe voornemens dan ook al weer begraven. Oosting kreeg net als Nijssen vorige maand een veeg uit de pan van Stanley Franker. De bondscoach ergerde zich aan de geringe inzet van het duo. Evenals Nijssen wilde Oost ing er niet al te veel woorden aan vuil maken. „Het is toen tot een uitbarsting gekomen", zei hij. „Verder heb ik Fran ker weinig meer gezien. Mis schien komt er nog wel een gesprek. Ik wacht wel af. In principe wil ik best Davis Cup spelen. Maar dat ligt aan hem". Oosting had alleen in de tweede set even het ge voel gehad dat het wat beter ging. „In het begin was die Argentijn voor mij absoluut niet te bespelen. Hij was van achteruit niet te kloppen. Pas toen ik later besloot service- volley te spelen ging het wat beter. Ik heb mij nu voorge nomen ook op gravel agres siever te worden. Net als ik al gewoon ben op snelle ba nen, die mij nu eenmaal be ter liggen". Dat werd in dit tot nu toe lucratieve seizoen voor de Eindhovenaar (ver diensten tot nu toe 43.382 dollar) bewezen op Wimble don (derde ronde) en-de open Australische (laatste zestien). Studie Haarhuis heeft dit voorjaar ziin economiestudie aan de Florida State University af gerond. Sinds juni is hij weer in zijn geboortestad Eindho ven neergestreken, waar hij de aanwijzingen van trainer Henk van Hulst volgt en pro beert op het Nederlandse gravel furore te maken. Dat lukte hem vorig jaar tussen zijn studie door wonderwel. In het nationale satellietcir cuit pakte hij 26 punten om zichzelf uit het niets op de 350e plaats van de wereld ranglijst terug te vinden. En op de indoormasters van de cember in Apeldoorn pakte Haarhuis brutaalweg een set Menno Oosting heeft het zichtbaar moeilijk op het Melkhuisje. af van Schapers. „Niemand kende me. Ik kon toen vrijuit spelen. Inmiddels weten ze wie ik ben en dat maakt het allemaal lastiger. Vandaar dat ik deze keer op het satel- liettoernooi niet helemaal uit de verf kwam". Stanley Franker heeft zich al eens laten ontvallen gepor teerd te zijn van de 22-jarige Haarhuis, die hij als een aan winst van het Nederlandse tennis beschouwt. „Hij vroeg me ook mee te gaan naar Letland", aldus Haarhuis, „maar ik kon niet vanwege de Masters. Anders had ik FOTO: ANP me trouwens ook niet kun nen kwalificeren voor het Melkhuisje." De inmiddels naar de 396e plaats gezakte Haarhuis zal vermoedelijk wel toetreden tot Jong Oran je. „Er komt nog een gesprek met Franker en dan hoop ik meer te weten". LJSANNE De Oostduitse thteling Jens-Peter Berndt bij de Olympische Spelen Seoul voor West-Duits- starten. De oud-wereld re- nhouder op de 400 meter jelslag kreeg gisteren in jsanne toestemming van 1 Internationaal Olympisch nité. Van de zijde van het l bogen de commissie van pting, het hoofdbestuur en rzitter Samaranch zich de kwestie, waarin de duitse autoriteiten geen kig uitoefenden, tndt, in 1982 vice-wereld- npioen voor de DDR in Guayaquil, vluchtte op 7 janu ari 1985 in Oklahoma naar het westen. Toen zijn aanvraag voor het Amerikaanse staats burgerschap op de lange baan werd geschoven, koos de in Potsdam geboren zwemmer in augustus van het vorig jaar voor West-Duitsland. Naast Berndt kregen nog negen sportlieden van het bestuur van het IOC toestemming in Seoul voor hun nieuwe land uit te komen. Dat zijn: Nairn Suleymanoglu (Tur) - gewich theffen, Robert Gleria (Ita) - zwem men, Filipe Lomba (Por) - atletiek, David Green (Aus) en Helena Wein berg (WD1) - paardesport, Marcus Priaulx (Aus) en Bogdan Maczuga (WD1) - boksen, Jeff Stuebing (VSt) - worstelen en Daniel Orlet (WD1) - Sportwereld Tennis Puma en Boris Bec ker hebben hun contract na gezamenlijk overleg verbro ken. Directeur Woitschatzke van de Westduitse fabrikant van sportartikelen maakte gis teren tijdens de aandeelhou dersvergadering bekend dat de overeéhkomst met Martina Navratilova niet zal worden verlengd. Het contract met Diego Maradona was al eerder opgezegd. NKBAL M. kampioenspoule: Pira- 4-13. Sparta-Neptunus 11- Tijgers 10-9 (10 innings), degradatie hoofd/over- :leeee: PSV-UW afgleast. lie-degradalie overgange/1e Sparks-Zuidvogels 7-4, ■HMS 5-8, Feijenoord-Tilburg la klaaae: Giants-Boekaniers 2- RDESPORT ven Hilversum i, 1609 meter: 1. Èianka W Bouwhuis) 2.07.9-1.19,5; 2. Carl- Juweel: 3. Broer van Duin. Toto: snd 2,10, plaats 1,20 2.50 1,90, e( 24,60, trio 306,30. ioers, 1609 meter: 1. Coby Bui- inen 5. Brg (G. Hulleman) 2.07.0-1.18.9: laudia Boshoeve; 3. Coy van de SOFTBAL Toto: winnend 10,60, plaats 2.10. 2,30. koppel 45.80. trio Ziegfried B; 3. Budget Guapa. Toto: winnend 13,70. plaats 2.90 2.80 1,40, koppel 63,10. trio 509.30. Omzet totalisator: 491 593.00 Uitslag W5-spe<: 9-10-3-4-1. Niet ge- SCHAKEN Open NK in Oieren 8e ronde: Miles (GBr>-Farago (Hon) 1- 0. Nijboer (Ned>-Nemet (Joe) 0-1. Jer- menkov (Bul)-Hoeksema (Ned) afg., Garcia Palermo (Arg)-Rogers (Aus) 1- 0. Meulders (Ned)-Har1och (Ned) 1-0. Grooten (Ned)-Caessens (Bel) 1/2- 1/2. Stand: 1. Miles 6 1/2 punten. 2. Nemet 6, 3. Hoeksema 5 1/2 1 afg.. 4. Nijboer. Meulders. Garcia Palermo 5 1/2. 7. Jermenkov 5 1 afg. 8. Caessens. Grooten. De Boer. Wester- 12 1/2 80. 18 7/8 oers, 1609 meter: 1. Boy Buiten- (M. Helderman) 2.08.8-1.20.0; 2. B Yoty; 3. Capital Pride. Toto: land 4.40. plaats 1,80 1,40 3.10, Iel 6,10, trio 171.80. *rs, 1609 meter: 1. Charlotte H Hamming) 2.05.4-1.17.9; 2. Bo de Lente: 3. Cismo Ruimzicht, winnend 2,70, plaats 1.20 1,60 koppel 9,20. trio 36,70. »n 1609 meter: 1. Annabell over (W. Strooper) 2.08.0-1.19.6; -r~ 1 krtterfty Notice; 3. Bliksem V. va winnend 4.70. plaats 1,70 2,50 I aai koppel 13,10, trio 100,00. lts e o®". 1609 meter: 1. Bianca Ca- >0 nr (A. Suykerbuyk) 2.08.2-1.19.7; Odin: 3. Beautv Starlet Niet ne> wijl i; 3. Beauty Starlet. Ace Regina en Andre Hazes, dag t winnend 3,40, plaats 1,60 1.90 koppel 7,70. trio 114,80. toers. 1609 meter: 1. Blrmana B Schoonhoven) 2.07 0-1.18,9; 2. Bush; 3. Bianca Pitt. Toto: win- 4,40, plaats 1,80 1,50 2,70, kop- >120, trio 168.00. uit 1609 meter: 1. Adola Bui- i in "O (T. Smeding) 2.04.4-1.17.3; 2. W» Gregor; 3. Anna Baker Toto: »end 2.00. plaats 1.90 2,10 4,10. 9.70. trio 186,10. 1609 meter: 1. Anja Com- L i (J. van Koolwijk) 2.04,8-1.17.6; mehe Uithuizen, 3. Yolita A. Niet T Zodiac Victory. Toto: win- 40.30. plaats 9,00 3.20 2.20. f 123,00. trio 2.655.30. koers, 1609 meter: 1. Benny Jea- (H. Schoonhoven) 2.03,9-1.17,0; Ha Morgan; 3. Amy David. Toto: aat i lend 2.20. plaats 1,30 1,40 1.30. dbUI W 5,90, trio 19.30. 1. In koers, 1609 meter: 1. Zivo V (J. ig (C**"* 2 05,1-1.17,8; 2. Zipper p 3. Zoon Buitenzorg. Toto: win- 5.90. plaats 1,70 1,20 2,60. kop- 7.80, trio 119,60. koers, 1609 meter: 1Amigo de lercef*» (R- Pools) 2.05.5-1.18.0: 2. Hoofdklasse: Bloemendaal-EDO 3-0. Terrasvogels- DSC 9-1, HHC-Schiedam 5-0. Onze Gezellen-Twins 2-3, SHELL-HCAW 2- 1e klasse: Zuidvogels-UW 8-13. TENNIS Open Nederlandse kampioenschap pen op Hat Melkhuisje Enkelspel, 1e ronde: Rebolledo (Chl)- Haarhuis (Ned) 6-2, 6-2; Sanchez (Spa/2)-Matsuoka (Jap) 6-3, 6-2; Voj- tisek (Wdl)-Stankovlc (Tsj) 6-2, 6-2; Bengoechea (Arg/8)-Oosting (Ned) 6- 1. 6-3; Mezzadri (Zwi/3)-Bloom (Isr) 6- 4. 6-1; Woodforde (Aus/5)-Ostoja (Joe) 4-6. 6-3. 6-4. Dubbelspel. 1e ronde: Matsuoka/Re- bolledo (Jap/Chi>-Keretic/Limberger (WDI/Aus) 6-2. 6-3; Baxter/Carbonell (VSt/Spa)-Barlow/Theine (Aus/WDI) 0-6. 7-6 (7-2). 6-3; Casal/E Sanchez (SpabBengoechea/Mancini (Arg) 6-4, 6-2; Meineke/NIjssen (WDI/Nedj-Bec- ka/Schwaier (WDI) 6-4. 6-2; Pimek- /Stankovlc (Tsj)-Cihak/Novacek (Tsj) 6-3. 5-7. 7-6 (7-4). Toernooi van Hamburg Damesenkelspel 1e ronde: Zrubako- va (Tsj)-Bakkum (Ned) 6-1, 6-2. WATERPOLO EK voor junioren in Veenend sal Groep 1: Spanje-Grool-Brittannië 15- 7; Nederland-Zweden 13-3. Turkije-West-Duitsland 6-8. Groep 4: Turkije-West-Duitsland 8-8; Sovjetunie-Joegoslaviè 10-7. WIELRENNEN Criterium Steenwijk: 1. Lqmmerts 100 km in 2.20.17. 2. Veldscholten. 3. Van Poppel op vijf seconden. 4. Ple- ters, 5. Hermans. 6. Van Vliet. 7. Mül- ler (Zwi). 8. Smit op 30 seconden. 9. Stamsnljder. 10. Veenstra. DRESDEN Op de tweede dag van het internationale toernooi in Dresden en omge ving heeft MVV gisteren met 1-4 verloren van Union Tepli- ce. Het Maastrichtse doelpunt kwam in de laatste minuut op naam van Vincent. Eerder ze gevierde MVV over Dynamo Dresden. Aan het toernooi doen zes teams mee. De resultaten van de vriendschappe lijke wedstrijden zijn: Union Teplice - MVV 4-1. Doelpunt MVV: Vincent. Rijssen-Heracles 18-0. Doelpunten: Velten 6, Bleuming 5, Elberse 2, We ber, Coolen, Brilhuis, Krikhaar en Mentink. Haaksbergen-FCTwente 0-4. Doel punten: Lipponen, Paus en Schmidt (2). Romein 2. De Kleine. Van Buuren, Feskens, Holtkamp, Dijkstra, Van de Borgt en Godee. Vitesse - De Bataven 5-0. Doelpun ten: Van den brom (3) en De Vries (2). WG-De Graafschap Ml Doelpun ten De Graafschap: Leeuwerik (5), Van der Kley (4), Booy (2), Tempels en Veltman. Emmen-FC Groningen 1-2. Doel punten Groningen: Groeleken, Reg- top en Wiersma. Emmen: Metz. Heerenveen - PSV 0-2. Doelpunten: Lanckohr (2). Regio Ooststellingwerf-Cambuur 0-1. Doelpunt: Haverkort. Hoedekenskerke-NAC 0-11. Doel punten: Haarman (2). Sweres (2), Cornehssen (2). Van der Gijp (2), Van Gils (2), Smit RBC-DIOZ 12-0. Doelpunten: Voets (3), FrSser (2). Van der Laan (2). Ma rio Molenaar. Jurgens, Heckbert. Van Batenburg en Leenderste. Halsteren-PEC Zwolle 0-2. Doel punten: Cooke en Yücedag. Lunteren-NEC 0-5. Doelpunten: Van Wanrooy (2). Arends (2) en Kraay- vanger. Telstar - Volendam 4-2. Doelpunten Telstar: Tania (2), Visser en Duif. Vo lendam: Sneekes en Imanuel. ANTILLIANEN ZEGGEN AF HAARLEM Het honkbalteam van de Nederlandse Antillen, dat mee zou doen aan de veertiende Haarlemse honkbalweek die wordt gehouden van 13 tot 21 augustus, heeft de organisatie laten weten daarvan af te zien. De Antilliaanse honkbalbond zag zich om financiële redenen gedwongen te kiezen tussen deelne ming aan het toernooi in Haarlem en het wereldkampioenschap dat 24 augustus in Italië begint. Besloten werd aan de mondiale titelstrijd de voorkeur te geven. Het bestuur van de Haarlemse honkbalweek stelt alles in het werk een gelijkwaardige vervan ger te vinden en heeft goede hoop daar op korte termijn in te slagen. COMMISSIE BEPLEIT HANDHAVING NACOMEPTITIE EREDIVISIE GRONINGEN De KNVB maakt zich ernsti ge zorgen over het voor nemen van de Europese voetbalbond (UEFA) om na een proefperiode van twee jaar niet langer de Nederlandse nacompeti- tie-winnaar te accepteren als deelnemer aan het toernooi om de UEFA-be- ker. Naar verwacht wordt zal daar binnenkort een veto over worden uitge sproken. Om de competitie interessan ter te maken werd door de voetbalbond het nacompetitie- systeem van de eerste divisie gecopiëerd. In periodes kon een eerste plaats worden vero verd die vervolgens recht gaf op deelname aan de nacompe- titie. Bij de UEFA werd met succes voor de winnaar een plaats in het derde Europese bekertoernooi geclaimd. De overkoepelende organisatie ging slechts schoorvoetend ak koord. Het vreesde het risico te lopen opgescheept te worden met kwalitatief min dere ploegen. Omdat de FA. de Engelse bond, toestemming had om de verliezend finalist van het toernooi om de FA- Cup in te schrijven voor de UEFA-cup wilde de UEFA bij wijze van proef toestemming geven. Na de deelname van FC Utrecht, dat laag op de ranglijst eindigde en FC Gro ningen, dat hetzelfde over kwam, is men niet meer zo happig op de Nederlandse vondst. Simpel gezegd wil de UEFA binnen de kortste keren van dit systeem af. Dat voornemen Renze de Vries, voorzitter van de commissie die de UEFA moet overtuigen van het nut van een Nederlandse nacom- petitie. FOTO: DUKSTRA heeft binnen de KNVB grote beroering teweeg gebracht. Er werd een commissie in het le ven geroepen die in de eerste plaats bij de Europese voetbal bond moet pleiten voor hand having van het systeem en als dat niet lukt moet uitkijken naar alternatieven om de com petitie levend te houden. Protest Renze de Vries, voorzitter van FC Groningen en lid van het sectiebestuur betaald voetbal, is benoemd tot voorzitter van deze commissie. Hij is, uiter aard, een fervent voorstander de nacompetitie. „We hebben in Genève, bij de loting voor de Europa Cup-toernooien, fel feprotesteerd en landen als weden (dat experimenteert met een soort play-off-sy- steem) steunen ons daarbij. Wij zijn bang dat onze compe titie met PSV en Ajax die steeds verder uitlopen minder interessant wordt en de toe schouwersaantallen bij gebrek aan spanning steeds verder te ruglopen". Die tendens is zelfs met de pe- riodetitels en de nacompetitie landelijk aanwezig. De KNVB hoopt vurig dat het voor Ne derland succesvol verlopen Europees Kampioenschap een zuigeffect op ae publieke be langstelling zal hebben, maar dat is allerminst zeker. Ook het feit dat Nederland na de Krestaties van PSV en Ajax in et afgelopen internationale seizoen een extra plaats in het UEFA-Cup-toernooi heeft ver worven is geen argument om de zaken wat zonniger in te zien. Bang is de KNVB dat de spanning in de competitie tus sen de plaatsen vier en vijftien wegvalt, met alle gevolgen vandien. De Vries: „Voetbal is er nog altijd voor het publiek. Wan neer de spanning wegvalt zal dat negatief op de belangstel ling werken. Als je tegen de degradatie speelt is er ook spanning, maar wat tussen de vierde en de vijftiende plaats zit heeft dan niets. Geen span ning, geen publiek en dat kost geld". Oerprincipe De financiën vormen inder daad de drijfveer van de clubs in Nederland om voorstander van het nacompetitie-systeem te zijn. Er wordt omwille van de teruglopende belangstelling voorbij gegaan aan het oer principe van de competitie. Dat is een zo groot mogelijke eerlijkheid bij de vaststelling van de uiteindelijke ranglijst na een seizoen. Elke club speelt twee keer tegen alle an deren. Eén keer thuis, één keer uit. De resultaten bepalen de ranglijst en op grond daar van worden sterksten, de min der sterken en de zwaksten bepaald. Het is de richtlijn die de UEFA wil aanhouden voor de indeling in de diverse Eu ropese toernooien. De Vries ziet dat, met vele an deren, iets anders. „Wij zullen toch tegen het voornemen van de UEFA moeten protesteren. Het is nu wel zo dat wij een extra plaats hebben, maar het had weinig gescheeld of we waren die aan Oostenrijk kwijtgeraakt. Bovendien heb ben de Nederlandse clubs nu een zwaar programma en is PSV vrijgeloot. Dat levert wei nig of geen punten op in het UEFA-klassement. We zullen het systeem moeten handha ven want als we het nu kwijt raken krijgen we het nooit meer terug. Daarnaast vecht ik het argument van de UEFA aan dat wii met kwalitatief slechtere clubs komen. FC Groningen heeft in de afgelo pen vijf jaar drie keer Euro pees voetbal gehaald. De eer ste keer kwamen we twee ron den ver, de tweede zelfs drie. Dan kun je toch moeilijk stel len dat dat een club was die er niks in te zoeken had?" Het ligt voor de hand dat de UEFA desondanks de proef niet van een verlenging wil voorzien. En dan? De Vries: „Wij gaan alternatieven on derzoeken, dat zullen we wel moeten. Je kunt denken aan geldprijzen. Of aan een onder linge nacompetitie met clubs uit Duitsland en België die er net zo voorstaan. Daar zijn nog Zevenklapper Excelsior tegen GDA DEN HAAG Het eerste elf tal van GDA heeft gisteren in een thuiswedstrijd tegen de semi-prof van Excelsior met 7- 2 verloren. Voor 600 kijkers voorden de Rotterdammers voor de rust de score al op naar 5-0. De derde treffer van Excelsior kwam op naam van Wijnand Bakker, die vroeger voor Blauw Zwat uitkwam. De jonge Hagenaar Leen van der Toorn (ex-Westerkwartier) kon niet uitkomen voor de Rotterdamse eerste divisie- ploeg omdat hij tijdens militai re dienst door een ruit is ge vallen en daarbij een zware verwonding aan de arm heeft opgelopen. Morgen ontvangt het jubilerende GDA het ere divisieteam van Haarlem. Aanvang: 19.00 uur. Het scoreverloop was: 0-1 Klaas Vink, 0-2 Steve Wasiman, 0-3 Wij nand Bakker, 0-4 Wasiman. 0-5 Ralph Pronk, 1-5 Fred Pilk, 1-6 Vink. 1-7 Gerard Meijer, 2-7 Hans Janphanion. Amateurs SVV in „Haagse" poule DEN HAAG Het amateur- team van het Schiedamse SVV, dat in de nieuwe vereni- gingsvorm zelfstandig ope reert, is door de KNVB toege voegd aan de 4e klasse C, waarin veel clubs uit de Haag se regio uitkomen. Naaldwijk, WIK, TEDO, Oranjeplein, Laakkwartier, Quintus, Haas trecht, VIOS, Nieuwerkerk, Spoorwijk en De Flamingo's moeten komend seizoen dus aantreden tegen de Schiedam mers in plaats van te mogen genieten van een vrij week einde. Winst Bordeaux PARIJS Voor de hoogste afdeling van het Franse voet bal heeft Bordeaux gister avond op eigen terrein met 2-1 gewonnen van Montpellier. Het vooruitgespeelde duel gold voor de derde ronde van de competitie. Noordkorea blijft schrijven SEOUL De voorzitter van het Noordkoreaanse parlement heeft in een brief, de tweede binnen een week, zijn zuidelij ke collega laten weten dat zijn regering bereid is de gesprek ken met Seoul over deelne ming van Noordkorea aan de Spelen, te heropenen. Yang Hyong-Sup schreef Kim Jae- Sun dat zijn land klaar is an dermaal te discussiëren over de aanwezigheid van Noord koreaanse sportmensen bij de Olympische Spelen. Cuba en Etiopië komen door deze ont wikkelingen misschien terug op hun besluit om de Spelen te boycotten. Ben Johnson Ben Johnson weer samen met trainer TORONTO Ben Johnson, de wereldkampioen op de honderd meter, heeft zich her enigd met zijn trainer Charlie Francis. Volgens kringen in de omgeving van de wereldre cordhouder is de ruzie tussen atleet en coach bijgelegd. Eind vorige maand berichtte een dagblad in Toronto. Globe and Mail, dat de Canadees zich zonder Francis op de Olympi sche Spelen van Seoul zou voorbereiden. Johnson heeft zich tegen het advies van Francis in op het Antilliaanse eiland St. Kitts laten behande len voor de enkelblessure die hij half mei in Tokyo opliep. Nederlands zeilduo leidt bij WK Vaurien VIANO DO CASTELLO Sipke Schuurmans en Astrid Abma voeren na drie races, bij de strijd om het wereldkampi oenschap zeilen in de Vaurien- klasse, het klassement aan Het Nederlandse duo zegevier de gisteren in de derde wed strijd voor de kust van Viano do Castello. In de ochtenduren had de tweede wedstrijd de derde plaats opgeleverd. De Nederlander Fred Imhoff leidt na twee races in de strijd om het Europees kampioen schap in de Draken-klasse. In de wedstrijd van gisteren ein digde de vroegere Olympische zeiler uit Warmond als vierde Ed Frech bezet de derde plaats in de regatta bij Kopenhagen Willy en Cees van Bladel, de beste Tornado-zeilers van Ne derland, stellen bij de wereld titelstrijd in Tallinn danig te leur. Het voor de Spelen van Seoul aangewezen duo had op de Baltische Zee een off-day. Ondanks de voor hun gunstige harde wind bleken de Neder landers te weinig snelheid te hebben in hun catamaran. In het algemeen klassement met aftrek zijn de Bossche broers naar de vijftiende plaats ge zakt.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7