estaurateur dreigt nieuwe •arkeergarage te blokkeren Koot bereid om pand aan Kruisstraat te verlaten ALLER LEHDS) STAD OMGEVING 4et pleisterssoldatenkistjes en gezang de kilometers te lijf Oecumenische dag in De Regenboog LEIDEN A. Koot, di recteur van het taxibedrijf Auto Koot en het failliete taxibedrijf Kerkhof, zal voor 1 september het pand Kruisstraat lb ont ruimen. Dat is Koot over eengekomen met de eige naar van de ruimte, N. van der Nat. Het kort ge ding over de kwestie, dat vanochtend voor de Haag se rechtbank zou dienen, ging om die reden niet door. Het taxibedrijf Kerkhof maak te de afgelopen vier jaar ge bruik van het pand, waar voorheen de plaatwerkerij Ca- bri in was gevestigd. Na het faillissement in maart van dit jaar eiste Van der Nat dat Koot het pand zou ontruimen. Van der Nat wil de ruimte la ten verbouwen en er zes ap partementen in maken. „Koot zat zonder recht of titel in dat pand. De curator zei dat Koot het pand zou verlaten, maar dat gebeurde niet en hij be taalde ook niet meer voor het gebruik. Toen heb ik dat kort geding aangespannen. Koot EINani De Latijnsamerikaanse groep El Nani treedt zaterdag vanaf half tien 's avonds op in Art Center Droomfabriek aan de Oude Singel 56. Op vrijdag 22 en zondag 24 juli zijn er in de Droomfabriek swingavonden met als discjockey Joury Pere strojka. Aanvang 21.30 uur. Wandelen (1) De Wandelkring Leiden houdt maandag en dinsdag een Parkenwandeltocht over 5 of 10 kilometer. De start is tussen 9.00 en 15.00 uur op het Stadhuisplein in Leiden. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden per persoon. voelde al aankomen dat hij niet kon winnen en is me te gemoet gekomen. Ik ben zeer tevreden", aldus Van der Nat. Behalve de toezegging van Koot dat hij het pand voor 1 september zal ontruimen, krijgt Van der Nat ook nog een geldbedrag voor de perio de'dat Koot gebruik heeft ge maakt van de ruimte zonder er voor te betalen. Hoe hoog dat bedrag is wil Van der Nat niet vertellen. Volgens hem kan nu voor het eind van het iaar begonnen worden met de bouw van de zes appartemen ten. De tekeningen van archi tect Bob van Beek moeten nog goedgekeurd worden door de gemeente. Koot zelf was vanochtend niet voor commentaar bereikbaar. Zijn advocaat J. Landman wil de niet reageren op de getrof fen schikking. Komende dins dag dient er nog een kort ge ding tegen Koot. Eigenaar N. Blonk van het pand Narm- straat 2 wil de ruimte overdra gen aan Koot, die het pand in gebruik heeft. Koot weigert echter het pand daadwerkelijk over te nemen. Blonk eist na leving van de koopovereen komst, of anders ontruiming. Wandelen (2) De Wankelkring Leiden en omstreken organiseert een busreis naar de 22ste wandelt- weedaagse in Diekirch (Lu xemburg), die wordt gehouden op 20 en 21 mei 1989. Daar kan 20 of 40 kilometer worden gelopen. De kosten bedragen 100 gulden inclusief verzeke ring. Leiden is een instap- plaats. Nadere inlichtingen zijn te krijgen bij de KNBLO in Den Haag, telefoon 070- 948402. Vakantieweek Speeltuinvereniging de Vijf Hoven houdt van maandag 15 tot en met vrijdag 19 augustus een vakantieweek voor kinde ren van 4 tot en met 14 jaar. Elke dag staat een bezoek aan een pretpark (Avifauna, Duin- rell, Efteling) centraal. De kosten bedragen 50 gulden voor leden, niet-leden betalen 100 gulden. Opgave kan bij S. Klootwijk, tel. 071-310178 of 762079 (na 18.00 uur). W A DONDERDAG 21 JULI 1988 PAGINA 9 1NDELAARS UIT LEIDSE REGIO LOPEN ZICH IN NIJMEGEN IN HET ZWEET lob us CHEN/LEIDEN ewel tal van EHBO-ers s de route van de Nij- gse wandelvierdaagse -L ren de handen vol FIK len aan het doorprik- afplakken en desin- iren van enorme bla- a leken de meeste deci ders uit Leiden en om- <ng nergens last van te jo)en- In bet plaatsje oor 6 hen op ongeveer vijf- kilometer van de fi- in Nijmegen namen neeste lopers een lan- top. Het weer werkte impieélk geval flink mee. tens sommigen was aan de warme kant, oiyesir „alles is beter dan b van Denzen (34) uit dwijkerhout was gister- nd al om zes uur op pad in. Het is voor haar al de keer dat zij de Vierdaag- eeloopt. Vooral de sfeer saamhorigheid en gezei ld deed haar ook dit jaar besluiten zich vier dagen in het zweet te lopen. T 'ezellig. Ik ben sowieso 'wandelliefhebber, maar ;gen is toch wel heel spe- zegt de monere Noord- irhoutse die in het dage even op de afdeling p ?ie van het Elisabethzie- Leiderdorp werkt. vaining loopt zij regelma- ppA an haar woonplaats naar Leidi wer"k- «.In totaal heb ik o/n twintig keer gedaan", wens is nog een keer met ar collega's aan het wao- enement mee te doen. wandelvirus heeft me te pakken", roept een zins verhit uitziende, desalniettemin stevig tappende Leidse. Wil l-r (42) zegt dan ook niet T er trots zich nog steeds geheel blaar- en spierpijnloos aan de prestatietocht te onder werpen. Voor haar is het de zesde keer. „Maar dit jaar voor het eerst in mijn eentje. Voor heen liep ik met een groep mensen van de wegenwacht. Individueel lopen is ook gran dioos. Je hebt onderweg veel meer contact met anderen. We peppen elkaar op", zegt de niet te stuiten wandelaarster. „Be hangen" met een. regenjas, een sweater, een paraplu en een bodywarmer denkt zij alle te genslag te lijf te kunnen. „Straks na de tocht is het eer ste wat ik doe weer mijn oude wegenwachtgroep opzoeken. Elkaar begroeten en felicite ren. Dan vallen er meestal ook de nodige traantjes. Vooral mensen die de eerste keer meedoen, kunnen hun vreugr detranen dan niet bedwingen". Blarenspecialist „Als je je zwakke plekken niet afplakt, krijg je gegarandeerd blaren". Aan het woord is de „blarenspecialist" Willem Vink (54) uit Zoeterwoude. Zestien jaar lang maakte de adjudant-onderofficier van het Korps Nationale Reserve hon- derdèn blaren schoon, prikte ze door en verbond ze. Zelf loopt hij dit jaar voor de acht ste keer mee. „Eén keer per jaar ben ik militair. Daar kies ik de week van de wandel vierdaagse voor. Ik loop het liefst als militair mee", aldus Willem Vink die „zweert" bij zijn soldatenkistjes met daarin twee paar dikke sokken. „Als je als militair loopt, dan kleed je je ook correct. Ik erger me dood als ik zo'n soldaat op sportschoenen zie lopen. Ver schrikkelijk gewoon", klaagt de adjudant die de rest van het jaar op het Leidse postkantoor aan de Schipholweg werkt. Corry de Ridder (42) uit Roe- lofarendsveen wandelt met haar hele gezin mee. Elk apart, weliswaar. Haar echtge noot voert als commandant een groep militairen aan, haar dochters zijn met vriendinnen op stap en haar zoon zet er met een collega de pas in. „Al leen hoef je je toch niet te voe len", vindt zij goedgeluimd. Zij verheugt zich vooral op de ontmoetingen die zij na het volbrengen van de tocht 's avonds op de camping hoopt te hebben met mensen van .vorig jaar'. „Dan is het: schoenen uit, languit liggen, ervaringen uitwisselen en het aantal bla ren vergelijken". Humeur Mevrouw J. van de Berk (60) uit Sassenheim heeft nauwe lijks geduld om een rustpauze in Wijchen te nemen. „Ik ben aan wandelen verslingerd", verontschuldigt de Sassen- heimse zich die dit jaar voor de dertiende keer de tocht meemaakt. „Toch moet je het ook weer niet te licht opvat ten", waarschuwt ze. Een goe de uitrusting, training en hu meur is onontbeerlijk om het beste beentje voor te kunnen zetten. „Ik loop dit jaar de der tig kilometer. Dat vind ik zat. Anders moet je ook zo vroeg opstaan en dat is maar niks". Het succes van de wandeling staat of valt voor mevrouw Van de Berk met de juiste kle ding. Een paar dikke truien „voor op de dijk", een lange broek die opgerold kan worden tot een short voor „bruine benen" als de zon zich laat zien en een hoofddoek te gen grote hitte en sterke af koeling. „Je moet er niet op je mooist bij willen lopen. Het is niet voor de show", roept zij nog terwijl zij begint aan haar laatste vijftien kilometer. Jan Woerdes (59) uit Alphen en tevens secretaris van de wandelkring Leiden en om streken springt verheugd op als hij zijn wandelgenote Mart ha van der Weide uit Katwijk plotseling tegenkomt. Trots meldt zij hem vorige week tij dens de wandelvierdaagse van Apeldoorn de 45.000 kilometer volgemaakt te hebben. „En nog ga ik door", laat zij ieder een enthousiast weten. Ik heb ook nooit ergens last van. Al leen van dorst, maar dat is ge aan een „lekker bad". Dankzij zes Vierdaagsen heeft zij nog maar met een enkel blaartje te kampen. „Eigenlijk benut ik de vierdaagse vooral als trai ning voor een bergtocht die ik binnenkort in Oostenrijk ga maken". Guillaume Slingerland (17) uit Warmond klaagt over de warmte. „Had ik nu maar mijn korte broek aangedaan. Ik had na al die regen niet gedacht dat het nog mooi weer zou worden. Het mag dan ook een wonder heten", moppert hij. Aan een goede nachtrust komt hij ook niet echt toe. „Ik slaap in een studentenhuis waar tot half drie 's nachts een band op straat staat te spelen. Daarom duik ik vanmiddag na de wan deling meteen m'n bed in. Dan krijgt ik nog wat slaap. Van avond ga ik dan stappen. Je kunt het beste maar meedoen, dan heb ie het minst last van de herrie Potpourri Een zelf gecomponeerd lied is het geheim van het doorzet tingsvermogen van zes vrien dinnen uit Roelofarendsveen. Brein achter deze energie-op- pepper is Margret die speciaal voor de gelegenheid vijf cou pletten dichtte. „Het helpt echt", is de overtuiging van ae zes Veense vrouwen die echter vinden dat ze maar bitter wei nig andere wandelaars zover krijgen dat zij met hen mee zingen. „We hebben een hele potpourri die we van het begin tot het einde steeds doorwer ken. Vooral op saaie stukken is zingen enorm stimulerend. Voor je het weet heb ie die lange weg dan afgelegd'Met spierpijn, blaren en pijnlijke gewrichten hebben de dames dan ook niets te maken. „Spierpijn drukken we de kop in door 's avonds na het eten met z'n allen flink te gaan dansen. Dat is ook weer zo'n goede vinding van Margret", verzekeren de vriendinnen. JEANNETTE SCHREUDER Je gr s opte ft gis Ulvc nner »t, die de 8'i 00 ki c war UW, napt renne int vo iconie bij MOKER iEN Diaconie toen en nu. vanavond het thema van de uitzending van MOKER, het is aoverleg van kerken in Rijn- via de frequentie van Om- Rijnland. Het programma verzorgd door een werk- van de Raad van Kerken in Iwijk. Aan het woord komen hillende mensen die zich be- ouden met diaconale arbeid. :ijn onder meer Harmke Pas- r over een puttenproject in Mexicaanse Chilacachapa en Bom over kinderhulp in Sri a. Het programma, een her- g van het programma van 7 wordt uitgezonden van ze- ot half acht via 105.5 FM en kabel op 88.1 FM. Driessengarage 's nachts open LEIDEN De nieuwe parkeergarage aan de Ir. Driessenstraat blijft 's nachts open tot twaalf uur. Parkeren zal na half zeven 's avonds ongeveer een gulden per uur kosten. Exploitant Erica wil dat die regeling in september ingaat en wil hem om te begin nen een jaar handhaven. Voorlopig sluit de garage om half zeven. Hij gaat na de bouwvakantie open. Automobilisten kunnen er hun auto 's ochtends vanaf half negen kwijt. Directeur A. Swaak van Erica wil in de avonduren één parkeerdek met 60 plaatsen beschikbaar stellen. Afhankelijk van de behoefte kan dat aantal worden uitgebreid. Swaak rekent er op dat bezoekers van de dansschool en het snookercentrum hun auto 's avonds in de garage zullen stallen. Het gedeelte van de gara ge dat 's avonds niet wordt gebruikt, wordt met een hek afgesloten. Omwonenden kunnen vanaf 80 gulden per maand een parkeerabonnement kopen. Geld gestolen LEIDEN Bij een in braak in een woning aan de Kanaal straat is een bedrag van tweeduizend gulden gesto len. De dief stal werd dinsdagoch tend ontdekt. De dader is het pand bin nengekomen door een wc- raampje. LEIDEN In het kerkelijk centrum De Regenboog in de Leidse Merenwijk wordt zaterdag 8 oktober een landelijke oecumenische ontmoetingsdag gehou den. Het initiatief voor deze ontmoe tingsdag is uitgegaan van de geloofge meenschap in de Merenwijk, in samen werking met andere oecumenische groe pen elders in het land. Een aantal sprekers zal een inleiding houden over onderwerpen die van be lang zijn voor de toekomst van de oecu mene in Nederland. Het is de uiteindelij ke bedoeling dat alle los van elkaar wer kende oecumenische groepen op de achtste oktober besluiten te gaan samen werken in een landelijk platform. Daar door zouden de oecumenische groepen in ons land minder kwetsbaar worden en ook beter aanspreekbaar zijn. Namens de Leidse voorbereidingscom missie constateert G. Wessels-Ter Brug- genkate, dat „men aan 'de basis' vaak meer wil dan door de kerkelijke leiding van de drie grote kerken wordt toegela ten. Als er geen nieuwe mogelijkheden worden uitgewerkt, bestaat het gevaar dat de oecumene in ons land in een im passe raakt en stilstand zou achteruit gang kunnen betekenen. Het is allesbe halve de bedoeling om met de landelijke oecumenische dag en het vormen van een landelijk platform verzet te creëeren tegen de moederkerk. Integendeel. De oecumenische groepen willen met be- hoi(d van de kerkelijke bindingen zoe ken naar overeenkomsten". ken Mevrouw J. van der Berk uit S vierdaagse niet te licht opvatte makkelijk te verhelpen" en voegt de daad bij het woord door een glas koude melk ach terover te slaan. Tegen de prestatie van Jan Woerdes kan zij echter nog niet op. Hij loopt dit jaar al voor de 42ste keer in Nijmegen mee. Hij is vooral te spreken over het mooie weer. „Dat was vorig jaar wel anders. Toen regende het dat het goot". „Gezelligheid boven alles", is het motto van de vrienden i: „Je moet de wandel groep De Schuimhappers. Deze 25 jongeren uit Lange- raar, Zoeterwoude, Leiden, Stompwijk, Valkenburg, Aar- landerveen en Nootdorp doen alweer voor het vijfde jaar mee aan de wandelvierdaagse. Overdag wandelen, 's avonds feestvieren en bier drinken. Die twee bezigheden staan voor hen garant voor vier da gen lol. Van enkele blaartjes, een beetje spierpijn en ver Willem Vink uit Zoeterwoude: „Elk jaar één week militair". FOTO'S. CEES VERKERK Angelique, Ingrid, Anja, Carla, rendsveen: „Met onze potpourri moeide benen willen ze nau welijks horen. „Toch wel een uitputtingsslag hoor", zegt één van hen in een poging de min der lollige kant van de zaak toch nog even naar voren te brengen. Het levert hem al leen een luid gelach van de anderen op. Gezelligheid kent geen grens, zo blijkt bij De Schuimhappers overduidelijk. Jan Borreman (40) uit Leiden denkt daar anders over. „E'en Anita en Margret uit Roelofa- houden wij het moreel hoog". pilsje na afloop. Dat mag nog wel, maar echt doorzakken is er niet bij. Dan hou je het niet vol", is de overtuiging van de Leidenaar die zegt dat het hem elk jaar beter afgaat. „Ik doe nu voor de derde keer mee. Vorige keer had ik nog enorme spierpijn. Nu valt dat hard mee". Janny van Delft (46) uit Rijns burg zegt na de flihke wande- lingfvooral behoefte te hebben- Betuwi 2IDEN Restaurateur la Grand dreigt de euwe parkeergarage n de Ir. Driessenstraat blokkeren. La Grand, en. ï^enaar van een restau- mt aan de Herengracht, woedend op de ge- nte. Die zou de sug- itie hebben gewekt it zijn gasten van de ga- gebruik kunnen ken. Zij kunnen hun ito niet voor zijn res- irant kwijt. De prijs exploitant Erica voor plaatsen in de garage [aagt, 1500 gulden per land, vindt hij echter AHA^el te hoog. 1673. rig jaar werd in oktober fit zogenaamde parkeerre- rictiegebied uitgebreid tot Arja met de even zijde van de irengracht: alleen bewo- jrs met een vergunning ochten hun auto er nog irkeren. Omdat er aan de idere kant van de gracht |atis kan worden gepar- do Funerd staat de even zijde ech- ito, hd meestal grotendeels leeg. crut$bewoners hebben niet, zo- insam# de gemeente had gehoopt, 22 Lejn vergunning gekocht en '9111. rkeren hun auto aan de rdennéerkant van het water. Dat -Rspaart hun 180 gulden per orr SPAN> Grand: „Er staat hier Na 12?n kip- 1^ kan dat goed be- ?jpen, maar zit wel met de volgen. Mijn kant van de irengracht is meestal hele- egen maal leeg, maar mijn klanten mogen hun auto hier niet parkeren als zij geen vergun ning hebben. En dat zijn ui teraard bijna alle gasten". La Grand heeft de gemeente vorig jaar snel na de invoe ring van het parkeerregime verzocht om voor zijn etablis sement een aantal parkeer plaatsen met een parkeerme- ter te maken. De gemeente liet hem weten in december een besluit te zullen nemen. Tot zijn grote woede heeft La Grand nog altijd niets defini tiefs gehoord. Uit gesprekken met wethouder J. Peters (verkeer) en zijn opvolgster M. van der Molen heeft hij geconcludeerd dat de ge meente niet van plan is het parkeersysteem op de Heren gracht te veranderen. „Ze zeiden steeds maar: we willen nu eenmaal het cen trum van de stad autovrij maken. Als ik dan vroeg hoe het met mijn zaak moest, luidde het antwoord: als die FOTO: WIM VAN NOORT garage aan de Driessenstraat klaar is, kunt u daar gebruik van maken". De garage is vo rige week vrijdag geopend door wethouder Peters. Hij gaat na de bouwvakantie open voor het publiek. Inderdaad heeft exploitant Erica uit Leiden La Grand een aanbod gedaan. Hij kan tien plaatsen in de garage hu ren voor 1500 gulden per maand. Erica is bereid de ga rage tot één uur 's nachts voor de restaurateur open te houden. Directeur A. Swaak: „De garage blijft in de toe komst 's avonds tot twaalf uur open. Maar voor La Grand wil ik wel een uitzon dering maken". La Grand zegt dat-1500 gulden veel te duur is. „Vijfhonderd gulden lijkt mij redelijk. En dan wil •ik zelf die garage nog wel op slot doen". La Grand becijfert zijn ver lies aan omzet ten gevolge van de parkeerproblemen op 100.000 gulden per jaar. „De gasten blijven weg als ze hier niet kunnen parkeren en ik geen alternatief kan aanbie den. Het is gebeurd dat hier een familie had gegeten die twee auto's toch voor de deur had gezet. Na afloop zaten er bonnen op de ruit: schade ze ventig gulden. Dan wordt buitenshuis eten wel erg duur". En: „Laatst belde er iemand op die hier na een bruiloft een receptie wilde houden. Hij vroeg: we kun nen toch wel in de buurt par keren hè? Nee dus. Dat feest gaat dus niet door. Dat kost me weer zo'n 4.000 gulden". De maat is vol voor La Grand: „Als er niet snel een oplossing komt, blokkeer ik de garage als het druk is. Ik zet gewoon een koelwagen voor de deur. Het is het ui terste middel, maar nu heb ik er genoeg van. De gemeente belooft een oplossing, maar zadelt me op met grote pro blemen. Ze laten de zaak maar aansudderen".

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9