SlArtis centraal in zes spelshows WERKEN VAN SCHUMANN BIJ DE NOS ^DIO/TELEVISIE GcidaeSomant DONDERDAG 21 IULI 1988 PAGINA 13 /er di >roer onden ,n de econdi techn TIE) XiVERSUM Het hon- rdvijftig-jarig bestaan van 1 jg"i tis dit jaar is voor een aan- tt omroepen aanleiding ge- »est de Amsterdamse die met dntu'n tot onderwerp van n programma te kiezen. De sta ZRO draagt daarin ook zijn r (entje bij door vanaf van- toten.i^nd (Ned 2 0m 20.30 uur) spelshows rechtstreeks d T^fnuit Artis te laten komen. £derlands oudste dieren- n, met een omvang van n hectare, vormt het schit- ende decor in de opzet van programma's. De omroep ift daar bewust voor geko- i, want Artis heeft name- geld nodig. In ruil voor lt kijkgenoegen dat de ver- illende dieren bieden, •n presentatoren Fred Os- en Myrna Goossen een iroep op de kijker een „lot or Artis" te kopen. Dat ird tevens de titel van de iks, waarin telkens twee indidaten in het strijdperk :den. Zij moeten vragen antwoorden, die betrek- f, W hebben op Artis en doen %en met Fred Oster een 'r onchP1^ spelletjes, waarbij ook - De i inmiddels overbekende armoten weer uit hun hok rwtPrden gehaald. Om in de 'jl van de dierentuin te blij- hebben de kandidaten j eren-achternamen zoals bij- iorbeeld Leeuw, Beer en >1. Aan de kijker wordt ge- reldref33^ een meer<^ere l°ten op O nerika"" ordeelf*' te kopen (vijf gulden per stuk). Wie zich daartoe laat verleiden, dingt mee naar een van de zestienduizend in drukwekkende prijzen. De trekking van de hoofdprijzen (van anderhalve ton tot een auto) vindt plaats op 4 okto ber (Werelddierendag). Het geld dat met de loten binnen komt, is in de eerste plaats bestemd voor een nieuw on derkomen voor de sinds 1964 in Artis verblijvende gorilla's Tembo en Banja. Hun be staan lijkt op dit moment nog nauwelijks dierwaardig te noemen in het kleine hok dat ze delen. Zeeleeuwen Terwijl Fred Oster zich met de kandidaten bezighoudt, wandelt Myrna Goossen tij dens de negentig minuten durende programma's door de dierentuin en toont de kij ker de verschillende bewo ners. Sommige dieren zitten er inmiddels riant bij zoals de oerang oetans die over een glazen buitenhok beschikken of de zeeleeuwen die in een met helder water gevuld bas sin, rondzwemmen. Zij zijn overigens niet de enige die daar plezier aan beleven, ook de bezoekers genieten daar van omdat een glaswand het mogelijk maakt de zwem mers ook onder water gade te slaan. Andere bewoners, er leven er zesduizend, hebben echter nog steeds geen gere noveerde woning. Miljoen De opknapbeurt van Artis gaat gestaag door, maar de ruim een miljoen bezoekers die jaarlijks een kijkje komen nemen en de subsidies van gemeente en provincie bren- geh niet genoeg op voor snel le moderniseringen en ver bouwingen. Met deze spel shows hoopt de AVRO de Nationale Loterij echter vol doende te ondersteunen om Artis wat financiële armslag te geven, waardoor in elk ge val de oerang oetans wat meer leefruimte krijgen. Geen spelshow zonder amu sement en dus treden een aantal nationale en interna tionale artiesten aan zoals Nadieh en Grant Forsyth om in het bijzijn van piquins, giraffen en de Caribische zeekoe hun laatste hits te la ten horen. Myrna kondigt de artiesten aan. Zij heeft in middels van de AVRO-pro- gramma-leiding gehoord dat als ze de aandacht van de kij ker weet vast te houden, zij straks een eigen programma krijgt. Het wordt dus niet al leen duimen dat de loten snel zijn uitverkocht, maar ook dat Myrna „goed verkoopt". HANS PIËT EO haakt in op Olympische Spelen HILVERSUM De Evangeli- sche Omroep haakt op eigen wijze in op de Olympische Spelen door in september een door Jan van den Bosch ge maakte documentaire uit te zenden over Bob Wieland, een sporter die tijdens de oorlog in Vietnam zijn twee benen ver loor, internationale bekend heid verwierf door in zijn rol stoel van de oost naar de west kust van Amerika te rijden en als powerlifter werd gedis kwalificeerd omdat in het re glement stond dat de persoon schoendragend moest zijn. Het is de eerste van vijf documen taires die Jan van den Bosch voor de EO maakt. Een ervan zal gaan over de kerken in China. Van den Bosch kreeg hiervoor toestemming in het land te komen filmen. Speelfilm na de Olympische Spelen BRUSSEL De BRT-televi- sie heeft besloten om tijdens de Olympische Spelen, die van 17 september tot 2 oktober in Seoel worden gehouden, elke avond op het tweede net een speelfilm uit te zenden. De rol prent, die telkens om 23.00 uur begint, dient als onderbreking van het Olympische geweld, dat veelal rechtstreeks op het scherm wordt gebracht. De re portages en studio-program- ma's nemen dagelijks bijna het gehele tweede net in beslag. De Olympische uitzenden zijn namelijk van 00.00 tot 14.00 en van 20.15 tot 23.00 uur. De ra dio (BRT 1) zal tijdens de Spe len elke ochtend een Olym pisch Journaal uitzenden. '°^pnard Bernstein -wereWederland 3 landgé ^ïard Bernstein dirigeert umann vanuit de Golde- Saal van de Wiener Mu- ^erein. FOTO: PR HILVERSUM De NOS-tele- visie zendt op vier achtereen volgende vrijdagen in juli en augustus in „De Avondvoorstel ling" opnamen uit van orkest werken van de Duits roman tisch componist Robert Schu mann. Ze worden uitgevoerd door de Wiener Philharmoni- ker onder leiding van Leonard Bernstein. De NOS begint op vrijdag (Ned. 3 om 21.20 uur) onder de titel „Bernstein dirigeert Schu mann" met de symfonie nr. 1 in Bes gr. t. opus 38 (de lentesym fonie), gevolgd door het Cello concert in A-mol opus 129 met als solist de Russisch-Israëlische Mischa Maisky. Op 29 juli volgt de symfonie nr. 2 in C gr. t. opus 61. Op 5 augustus wordt de ouverture „Manfred" opus 115 gespeeld, gevolgd door de sym fonie nr. 3 Es gr. t. opus 97 en tenslotte op 12 augustus de sym fonie nr. 4 in d kL t. opus 120, dat zal worden gevolgd door het pianoconcert in a kl. t. opus 54. Solist is Justus Frantz. De orkestwerken van Robert Schumann, die de dichter onder de componisten werd genoemd, behoren tot het vaste repertoire van de Wiener Philharmoni- ker. De UNITEL-produktie is met Leonard Bernstein en het orkest is opgenomen in wat een van de akoestisch beste concert zalen ter wereld wordt ge noemd: de Goldener Saai van de Wiener Musikverein. De re gie is in handen van Humphrey Burton. De Schumann-vertol- kingen op 22 en 29 juli en 5 au gustus worden voorafgegaan door korte operaprodukties. Dat zijn respectievelijk „Het Spaan se uurtje" van Maurice Ravel, „De Chinese Dames" van Christoph Willibald Gluck en „Zuster Angelica" van Giacomo Puccini. Schumann, die naast een grote muzikale begaafdheid ook grote literaire talenten bezat, komt nogmaals aan de beurt in „De Avondvoorstelling" op 12 au gustus. Dan is het Hans van Manen-ballet „Four Schumann Pieces" te zien, dat wordt ge danst op muziek van de compo nist. In deze in 1975 voor het Londense Royal Ballet gemaak te en in 1976 door ons Nationale Ballet op het repertoire geno men choreografie richt Van Manen alle aandacht op een en kel individu: een man die in ro mantische bespiegelingen lijkt te zijn verdiept. Doordat deze solist vrijwel steeds, ook wan neer hij niet zelf danst, aanwe zig is, wordt de indruk gewekt dat de vijf hem omringende pa ren gestalte geven aan zijn fan tasieën. De dansers van het Na tionale Ballet zijn onder ande ren Han Ebbelaar en Alexandra Radius. Een week later, vlak voor zijn zeventigste verjaar dag, staat Bernstein weer cen traal bij de NOS. Onder de titel „Liefde voor drie orkesten" zendt de omroep een documen taire uit. In die uitzending gaat de dirigent in op zijn drie lieve lingsorkesten: het New York Philharmonic, het Israël Phil harmonic en de Wiener Phil- harmoniker. Aansluitend speelt laatstgenoemd orkest onder lei ding van de dirigent de zelden uitgevoerde „Fantasie voor pia no en orkest" van Ludwig van Beethoven. VARA 15.30 De Onedin Lijn Engelse serie. Afl.: Hard tegen hard. 16.21 mDe natuur en de mens*. Natuurfilmserie. Afl.: De waterspreeuw, de Pyre neese desman en de Ijsvo gel. 17.11 (B en H Vooruit met de geit. Kinderserie. Afl.6: De Afrika-savanne. 17.25 Rood en blauw. Animatie filmpje. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.40 VARA's kindermenu. 1. De troetelbeertjes Dub bele afl.: De troetelshow/ De balletuitvoering. 2. Jem Amerikaanse tekenfilm serie. 3. Lucky Luke Te kenfilmserie. Afl.: De witte ridder. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.20 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens. 19.52 Howard's way Engelse tv-serie. Jack Rolfe besluit wat overhaast tot een solo- tocht over de Atlantische Oceaan. Tom is er onder tussen van overtuigd, dat alleen een schok Lynne's geheugen kan terugbren gen. 20.43 Gay purr-ee. Amerikaanse tekenfilm uit 1963 van Abe Levitow. Stemmen van: Judy Garland, Robert Goulet, Red Buttons e.a. Het poesje Mewsette komt naar de grote stad Purr-ee (Parijs), voor zij de louche cyperse kat Mauwrice ont moet. Hij wil haar het liefst 'catnappen' en haar als gezelschapsdame naar een oude vette kater in Pittsburgh sturen. 20.06 Blunders. Compilatie van missers uit de Amerikaan se televisie- en filmwereld. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.32 Reilly, meester spion Twaalfdelige En gelse serie met Sam Neill in de hoofdrol. Afl. 8: Het einde van het spel. Reilly probeert de Letse bewa kingstroepen ertoe over te halen Lenin aan hem uit te leveren. Ondertussen zit ten de regeringstroepen hem dicht op de hielen. m Ondertiteling via Teletekst IS Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■U Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels i Herhaling 15.25 16.10 18.55 19.00 20.00 20.29 AVRO Die Schwarzwaldklinik, Duitse tv-serie. Afl. 15: Der Versager (2). Hans Christian Andersen Amerikaanse musical uit 1952 van Charles Vidor. Met: Dany Kaye, Zizi Jean- Maire, Farley Granger, e.a. The real ghostbusters. Tekenfilmserie gebaseerd op de speelfilm 'Ghostbus ters'. Afl. 16: De Busters gaan achter de muziek aan. E Kokkerellen extra. Culi nair magazine met Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij. Afl.: Veel over vis. De Fabeltjeskrant Afl.: Handen uit de mouwen. Airwolf. Amerikaanse tv- serie. Met o.a. Jan-Michael Vincent, Ernest Borgnine en Walter Gotell. Afl.: Fight like a dove. Sarah Lebow roept de hulp in van Hawke en Santini om de moorde naar van haar vader te vin den. Het blijkt de oude nazi Helmut Kruger te xijn, maar het probleem is dat hij in Zuid-Amerika woont. NOS E Journaal en weerover- zicht. AVRO Een lot voor Artis. Serie rechtstreekse spelpro- gramma's vanuit het 150- jarige Artis in Amsterdam. Presentatie: Myrna Goos sen en Fred Oster. The war in Korea (2), vier delige Engelse documen taireserie over de oorlog in Korea. El Ontdek je plekje Afl.: Heerlen. NOS Journaal. NOS 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.04 Studio Sport: Tour de France, samenvatting van de etappe van vandaag. 19.25 Door de Himalaya met Edmund Hillary. Dertien delige documentaireserie over de volken van de Hi malaya. Afl. 6: Het geberg te wordt ontdekt (2). 20.00 E Journaal en weerover- zicht. HV 20.29 Kwartslag: Sex als top sport - Of de Macht van de Mythen. Laatste van vier discussies over macht en erotiek. RVU 21.21 De uitdaging, vierdelige documentaireserie over gezond bewegen. Afl. 2: Over de top. Wat gebeurt er met de topvoetballer die zijn carrière beëindigt? NOS 21.51 Even naar het feest. Tv- film van Guus van Wave ren: Met: Peter Faber, Marjaon Brandsma, Bram van der Vlugt e.a. Op aan dringen van Ben gaan hij en zijn vrouw Lucy naar een feest. Wanneer hij te veel drinkt, verlaat zij woe dend het feest. Zij komt echter in moeilijkheden in het nachtelijk duister. 22.16 Scarlatti. De clavecinist Bob van Asperen speelt de sonate in Bes gr.t., D. Scarlatti. 22.30 Journaal. 22.40 Democratische conven tie. Aandacht voor de Amerikaanse partijcon venties. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. T 1/BRT 2 JM ia D Lekker ingelijfd (Caught in the draft), Amerikaanse speel film uit 1941 van David Butler. Met: Bob Hope, Dorothy La- mour e.a. Nieuwe in teletekst. Tik Tak Animatieserie. Plons Afl.: Plons en de Fame, Amerikaanse jeugdse rie. Met:' Debbie Allen, Lee Curreri e.a. Afl.: Podiumwerk. Tour '88, samenvatting van de vandaag gereden rit. Allemaal beestjes: Leve de vakantie een diervriendelijke vakantie. Presentatie: Gil Claes. Programma-overzicht. Toespraak door Z.K.H. de Ko ning n.a.v. de 21e juli, natio nale feestdag. Nieuws. Kunst-zaken. Sinja Mosa (43), 85-dellge Bra ziliaanse tv-serie naar het boek van Maria Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucelia Santos. Ruben de Falco, Chica l Xavier e.a. Panorama. Rechtstreeks van uit Brussel n.a.v. de, 21e jull- viering. Dallas. Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met: Larry Hag- man, Linda Gray, Patrick Duffy e.a. Afl.: Houden wat je hebt. JR maakt zich op voor een confrontatie met dr. Styles, maar Kimberly is bang voor de zwakke gezondheid van haar •23.20 Nieuws en Coda: Aan u alleen, van Emiel Hullebroeck, uitgevoerd door Koen Crucke, zang en Mare Matthijs, piano. BF 1 »n. onoi t wel delslf aats iterb van dat idit n ïdes nog jeen toen it St len. ïf ac ,- wa iligh dat p OKK C Ersatz et Kommandantur, Belgische speelfilm uit 1937 van Gaston Schoukens. Met o.a. Gustave Libeau, Pauline Carton en Zizi Festerat. Tekenfilms. L'écran de vacances, vakan tieprogramma voor kinderen, met o.a. .'Alice au Pays de merveilles', 'Hello Moineau' en 'Les Schtroumpfs'. Mimi Cracra. Journaal. Ce aoir. Regionaal program- Toespraak koning Boudewijn Journaal, met Tour de France: samenvatting van de vandaag verreden etappe. Autant savoir, consumenten rubriek. Vandaag: Mille com munes pour l'environnement européen. II était une fois la Révolution (Giu la testa), Italiaanse Wes tern uit 1970 van Sergio Leone met o.a. Rod Steiger, James Coburn en Romolo Valll. Wan neer de eenvoudige boer Juan van plan is van de diligence gebruik te maken, wordt hij door de rijke reisgezellen ver nederd en verplicht naast de koetsier te gaan zitten. Onder weg ontmoet hij zijn vriend Sean, die met explosieven on derweg is naar de bank van Mesa-verde. Lumière bleue, films op het festival van Montreal. Aanslui tend: Laatste nieuws. GeneTierney hoofdrol in de Amerikaanse film 'Leave her to heaven'. Duitsland 3 om 20.00 uur. FOTO: RANK DUITSLAND 1 Chance. 16.15 HTiere in Spanien. Natuurdo- cumentaireserie. Afl.: Fliegen- de Edelsteine. 16.40 Die kleine Dampflok. Teken filmserie. 16.45 ARD-Sport extra: Tour de France. 19e etappe: Limoges - Puy de Döme. Commentaar: Jürgen Emig Dn Herbert Wat- terott. 17.15 Tagesschau. 17.25 CoTumbo, Amerikaanse serie. Afl.: rache ist bitter. 18.26 Tageaachau. 18:30 Hier und Heut*. Magazine met regionaal nieuws. 18.52 Dexter-Brüder... bitt* kom men, serie. Afl.: Die Schlange im Panzer. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 (STageaachau. 20.15 Schlag auf Schlag. 21.00 Der 7. Sinn. Verkeerstips. 21.03 El Wir machen Spaaa, amuse mentsprogramma met Rolf Knie, Gaston en Plpo en Carol. 22.00 Miterlebt: An der schónen blauen See? 'Eine besondere Urlaubswoche', reportage. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 UTatort politieserie met Karl-Heinz von Hassel. Frltz Eckhardt, Dietrich Mattausch e.a. Afl.: Automord. Enige da gen voor het begin van een in ternationale auto-beurs in Frankfurt wordt er een brutale moord gepleegd. Het slachtof fer is een Japanner. Commis saris Brlnkmann tast aanvan kelijk in het duister, maar dan brengen twee buitenlandse collega's hem op een interes sant spoor. 00.15 Tageaachau. 00.20 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 16.00 Ferienexpresa, gevarieerd ma gazine. Presentatie: Anke en Wolfgang. 16.40 Die Schliimpfe, tekenfilmserie. Afl.: Ein Geschenk vom Was serkobold. 16.55 Heute. 17.10 (2 Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.50 Die falie des Harry Fox, tv-se rie met Jack Warden, John Ru binstein, Penny Peyser e.a. Afl.: Auf leben und Tod. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 GD Aus Brühl: Sommerhitpara- de im ZDF. Popmuziek gepre senteerd door Viktor Worms. 20.30 Kaum zu Glauben, die Crazy- Show. Presentatie: Pit Wey- rich. Gasten: Walter Eschweiler en Christa Kinshofer-Güthlein. 21.00 Das Ende der grünen Holle, serie reportages over de toe nemende gevaren van ontbos sing. Afl. 2: Eroberung durch den Menschen. Presentatie: Joachim Bublath. 21.45 Heule-Journal. 22.10 Personenbeachreibung: Geor ge Baldwin - „Ich bin nur Die- ner der Armsten", reportage over Nicaragua van Georg Ste fan Troller. 22.40 Daa Ohr tv-film van Jan Pro- chazka. Met: Joachim Bissmei- er. Gertraud Jesserer, Robert Meyer e.a. Ludvik en Anna ke ren na een feest in Praag terug naar hun villa. Daar bemerken zij sporen van braak en huis zoeking. Ludvik, plaatsvervan gend minister, vreest dat de geheime dienst een onderzoek tegen hem is begonnen. Naar mate de nacht vordert neemt hun paniek toe. Er is geen plaats meer in huis waar zij vrijuit durfen te praten. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 16.00 Ferdy. Kinderserie. Afl.4: Die falsche Anklage. 18.25 Het programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 fodsünde (Leave her to hea ven), Amerikaanse speelfilm uit 1945 van John M. Stahl naar de roman van Ben Ames Willi ams. Met: Gene Tierney, Cor nel Wilde, Jeanne Crain e.a. Een ziekelijk jaloerse vrouw gaat over lijken om haar ang sten te kunnen beteugelen. Zelfs wanneer zij uit wanhoop zelfmoord pleegt doet ze het zo voorkomen dat de verden king op haar rivale en haar ex- vriend valt. 21.45 West 3 Aktuell. 22.00 Genossen. Serie porlretten van Russische burgers. Afl.5: Marija Kulinltsch, Kolchose- boerin In Zuid-Rusland. 22.45 Lyrics special, literair magazi ne van Joachim Dennhardt. 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'The Biskitts' en "Fast forward'. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Move it. Sportlef programma voor tieners. Presentatie: Fio na Lee Fraser. 18.30 The Spanish are coming. Do cumentaireserie. 18.35 Neighbours Australische tv- serie. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops. Popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade. 20.30 mEastEnders.Familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 mBrainstorm. Populair-weten- schappelijk spelprogramma. Presentatie: Kenny Everett en Cleo Rocos. 21.30 ISBread*. Dertiendelige come dyserie rond de familie Boswell in Liverpool. 22.00 Journaal, regionasi nisuws en weerbericht. 22.30 mMercer plays: In two minds tv-spel uit 1966 van David Mercer, met Anne Cropper, Helen Booth en George A. Cooper. Gedramatiseerde do cumentaire over schizofrenie met een kritische bilk op de psychiatrische methoden van destijds en de funeste Invloed van een repressief gezinsleven. 23.45 Esther interviews. Serie pro gramma's waarin Esther Rant- zen met bekende Engelsen praat. Afl.: Sheena Easton. 00.15 Sixteen days of glory (3). zes delige documentaireserie over de Olympische Spelen 1984 te Los Angeles. 01.05 Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. 16 03 The Royal Welsh Show. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Cricket. Rechtstreeks verslag van de 4e Cornhill Test - West Indies te Headlngley. 19.10 C Abbott ACostello: In socie ty, Amerikaanse speelfilm uit 1944. Regie: Jean Yarbrough. Met: Bud Abbott, Lou Costello, Marion Hutton e.a. Een welge steld echtpaar heeft last van lekkage. Ze besluiten Abbott en Costello te bellen om hun uit de nood te helpen. 20.20 Twothousand wonders. 20.30 Comrades Documentairese rie over het leven In de Sovjet unie in de tachtiger jaren. Afl.: Hunter and son. 21.20 Three painters, driedelige do cumentaireserie. Afl. 2: Rem brandt van Rijn: Time in hand. 22.00 The travel show. Toeristisch magazine met ditmaal een re portage over het toeristenoord Aghios Nlkolaos op het Griek se eiland Kreta. 22.30 IBThe Paul Daniels Magie show Amusementsprogram ma met illusionist Paul Daniels. 23.15 Police Powers. Documentaire serie over het werk van de En gelse politie. Afl. 2: Loyal to the law. 23.45 Newsnight. Actualiteiten. 00.30 Weerbericht. 00.35 The Family. 01.05-01.40 Open University. SKY CHANNEL 16.00 E Countdown. Popprogram- 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir Comedyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The incredible Hulk. Avontu- 20.27 Europees weerbericht. 20.30 Fashion TV. Modemagazine. 20.57 The Times Headline News. 21.00 WWF superstars of wrestling. 21.58 The Times Headline News. 22.00 1988 Monroe CART/lndy Car World Series. 22.58 The Times Headline News. 23.07 Europees weerbericht. 23.10-00.57 THE ARTS CHANNEL: 23.10 Trios and Duos (2). 00.20 Pierre Bonnard. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 US Presidential Nominating conventions. Rechtstreeks verslag van de Democratische Conventie In Atlanta. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who Sclence-flctionserie met Tom Baker. Afl.: The an droid Invasion (4). 18.55 Sporting Chance. 19.25 Weerbericht. 19.30 The Lenny Henry show. Co- medyshow. 20.00 Hoofdcompetitie Baseball '88. 21.00 Assassination Run. Misdaad serie. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Pro Celebrity Golf. 23.35 World of golf. 23.40 Gaelic Football '88. 00.40-02.40 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Frank Zappa. 17.15 Maiken Wexp. 18.00 Power Plug special. 18.30 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control, spelpro gramma. 20.30 Spotlight. 21.00 MTV Special. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Entretien avec Alain Cuny. 16.15 Les beaux souvenirs. Franse speelfilm van Francis Mankle- 17.45 Aujourd'hul en France. 18.00 Rócréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. Spelprogramma. 18.55 Les Brèves. 19.00 Champs-Elysées. 20.30 Apostrophes. Literair magazi ne gepresenteerd door Ber nard Pivot. 21.50 Aujourd'hui en Franc*. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 L'oeil en coulisses. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island. Australi sche serie. 16.20 Alias Smith and Jo nes Amerikaanse serie. 17.10 Alvin en z'n boefjes. Tekenfilmserie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 De fami lie Greenwood. Australische serie. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Heathcliff Co. 15.55 Mask 16.15 Way of life magazine. Informatief magazine. 17.00 Derrick Afl.: Drie spannende dagen. NEDERLAND 3 NOS 14.00 4-Daagse van Nijmegen. Rechtstreeks verslag. 15.40-17.15 SITour de France. 15.40 Ronde van Frankrijk. RTBF 1 16.55-17.00 Tour de France. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Bitte umblëttern. 11.10 Wir machen Spass. 12.10 Gesunde Gedanken? 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Die Frau an sei ner Seite: Hannelore Kohl. 14.00 ARD-Sport extra. Halve finale Davis- cup tenniskampioenschappen. 17.15 Tagesschau. 17.25 Madchentraume. DUITSLAND 2 13.15-14.00 Engel, Teufel und Da- monen 14.20 Programma-over zicht. 14.25 Pandaland. Chinese kin derfilm. 15.50 Ferienexpresa. 15.55 Heute. 16.00 Merlin. 16.25 Freizeit._ und was man daraus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 Die Sport-Repor tage. Davis Cup-tennis. BBC 1 07.35 DRKO Short. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Children's BBC. 13.00 Nieuws. 13.03 The garden party. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 The Steam powered Vicar. 15.15 Cricket. 17.10 Children's BBC. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show. 08.35 IS Sky Trax 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Fashion TV. 15.00 The Perth Cricket Challenge. 16.00 Is) Countdown. 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly 08.30 Nieuws 09.00 Music Box 13.00 't Spel van de Lach. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Su pertime. 17.30 Formula One. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Pas op de plaat. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 Country uur. 02.02 Larry Norman en Andy Pratt in concert. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws 20.02 De wandelende tak. 21.00-00.00 Het Podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 Pandora.' 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.15 Orgelmagazine. 19.15 Klassieke (nuziek. 20.30 Nationaal Orkest van België o.l.v. Mendl Rodan. 1. Drie or keststukken, opus 6. Berg. 2. Vijf negerllederen. Montsalvat- ge. 3. Zeven Spaanse volkslie deren, De Falla. 4. Symf. nr. 3, Brahms. 21.45 Beaux Arts Trio. Pianotrio van 22.15 Nieuwe muziek vah o.a Stock- hausen. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw In de zc 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 VOO: Tour de France extra. 15.05 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOSL 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 De honderd minuten van Theo Stokkink. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 Pierement. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hltwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Int. concertcircuit. 10.30 Otto Klemperer dirigeert Brahms. 1125 Liederenrecital. 12.30 Jazz-op-vler-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 1520 Klassiek op reis. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10-1745 VPRO: Het Gebouw In de REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tlp van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 0820 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour. 18.10 Actueel. BRT 2 05.30 De gouden geeuw. 06.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag: Vlaamse ve detten. 14.00 De stemming. 18.00 Abraham al gezien?. 17.05 Bijna weekend. 18.00 Mag het Ietsje meer zijn?. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee met Mendelssohn, Brahms, Katsjatoerian. 11.00 Liederen van Brahms, Fauré en Richard Strauss. 12.18 Werken van Grètry, Handel en C.Ph.E. Bach. 13.15 Een muzikale bergtocht. 15.35 Werken van Franqalx. Roussel. Honegger. Czerny en Glière. 16.45 Wel thuis. 18.10 Actueel.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13