Stompwijk viert feest met Paardesportdagen l Westnederland stalt bussen nu in Alpheit Tuinders moeten zich aan spelregels houders HilMJ JOUR NAAL dagpuzzel Hoofdagent naar cel voor oplichting Ruim 800 variëteiten in keurtuin Buitenhof Werkploeg vertrekt opnieuw naar Casa Materna in Napels LEIDEN OMGEVING/ EcidaeSoiwa/nt DONDERDAG 21 JULI 1988 PAGI'J£) Gebakken scholfilet met spinazie en aardappelen - mokkavla met rozijnen De benodigdheden voor twee personen zijn: 300 g scholfi let, zout1 lepel citroensap, bloem, ei, paneermeel, 1 teentje knoflook, olie, mar garine, dille; 1 kg spinazie, ui, 1 lepel olie, zout, citroensap naar smaak, beschuit; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 0,5 liter melk, 25 g maizena, 30 g suiker (0,5 liter blanke vla), 2 theelepels oploskof- fie, 1 lepel rozijnen, 1 lepel gemalen kokos. Spoel de scholfilets af met koud water, laat ze uitlekken, strooi er zout over en druppel er citroensap op. Haal de vis na vijf minuten door bloem, met een lepel water, losge klopt ei en paneermeel. Bak de hele teen knoflook een de koekepan. Verwijder de knoflook, voeg een stukje margarine toe, laat het vet- mengsel heet worden en bak er de filets in bruin en gaar in vijf minuten. Leg de vis op een warm bord en bestrooi hem met fijngeknipte dille (eventueel peterselie). Kijk de spinazie na op on kruid, worteldelen en zaad, was haar en laat haar in een vergiet uitlekken. Fruit de kleingesneden ui in een ruime braadpan in de olie lichtbruin. Snijd de spinazie een paar keer door en doe haar met handenvol tegelijk bij de ge fruite massa. Voeg steeds nieu we spinazie toe als de vorige portie geslonken is en schep de groente steeds om. Verwarm de pan flink en leg er geen deksel op, zodat het meeste vocht kan verdampen. De spi nazie is klaar als de laatste portie geslonken is, maak haar op smaak af met zout en ci troensap en bind overgebleven vocht met fijngewreven be schuit. Zet de helft van de melk op. Maak een papje van maizena, suiker en weinig koude melk, roer er wat hete melk door en doe het mengsel in de pan. Laat de vla al roerende een minuut koken en doe er van het vuur de koffie en rest kou de melk bij. Kook de gewassen rozijnen tien minuten, laat ze in een zeef uitlekken en meng de meeste door de vla. Gar neer met de achtergehouden rozijnen en kokos. .TF.ANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken In de re gio Leiden worden tot vrijdag 22 juli waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst e'ke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18 30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum; Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En- 1 2 S 4 5 6 7 1 14 IS 15 20 n 21 22 24 33 I12 34 Horizontaal: 1 soort paard; 4 zetel van overtuiging; 8 gebogen been; 9 glibberige substantie; 10 voorzet sel; 11 bewoonster van het platte land: 12 muzieknoot; 13 geslacht van mensen; 14 alvorens; 18 spil; 19 bedorven; 21 op deze wijze; 23 wijd. ruim; 25 doortochtgeld; 27 rund; 28 vreemde taal; 30 persoon lijk vnw.; 31 op elkaar; 32 manne lijk dier; 33 soort kabeljauw; 34 to verkol. Vertikaal: 1 stof; 2 mondrand; 3 laagtij; 4 mannelijk persoon; 5 reeds binnen korte tijd; 6 vreemde munt; 7 metaal; 9 Japans bordspel; 11 landbouwer; 12 lidwoord; 15 briefaanhef (afk. Latijn); 16 zee hond; 17 naar de mode gekleed; 20 bloeiwijze: 21 persoonlijk vnw22 land in Europa; 24 boom; 25 plak band; 26 zonder inhoud; 28 insek- teneter; 29 voorzetsel; 30 zot; 32 muzieknoot OPLOSSING •ej ze :>ja6 OG ^1 6Z 'IOUJ EZ -Beai EZ :adej gZ "sa VZ tueiod ZZ 'ez IZ ^sojj oz 'snajpouj Li :qoj 91 si si ;3P Zl 'Jaoq ll :o6 6 :u|l L :s|3J 9 :sej|e g ;jaaq V :qa g :di| z Ueeijojq j. :|ee>j!ijaA s>taq pe 'Buai gg ;naj ze 'uaedo ig :a6 oc tsiaiew BZ so LZ :ioj gz :paajq EZ -oz iz :»oj ei :se 91. :jaaie pi :sej Cl :op Zl :ujjaoq 11 :do 01 :|9|a6 e :qu 8 :peq p Isejq 1 mbbjuozuoh Loslopend paard ZOETERWOUDE Een loslopend paard is gistermiddag aangetroffen in de Loethe in Zoeterwoude dorp. Het dier werd na een lange achtervolging door de politie van Zoeterwoude gevangen. Later bleek dat de berijder van het paard was gevallen. Het paard was geschrokken en wilde naar zijn stal terug. Man bij val zwaar gewond ZOETERWOUDE Een Zoeterwoude- naar is gistermiddag rond drie uur bij het plaatsen van een antenne ernstig ten val gekomen. De man wilde op een dak op het industrieterrein van Zoeterwoude Rijndijk de antenne plaatsen. Hij stond op een sta pel pallets aie op een heftruck waren ge stapeld. Een ander bestuurde de heftruck. De man viel van de pallets en werd met ernstig letsel naar het AZL gebracht. Sjors Loomans wint viswedstrijd ZOETERWOUDE Sjors Loomans was gister avond de meest succesvolle visser bij de wedstrijd die het Zoeterwoudse buurthuis De Weipoort orga niseerde bij de Noord Aa. Hij bracht een totale lengt van 92,5 cm aan vis boven water. Zijn jongere broer Mark Loomans werd tweede met 85,5 cm aan vis. De derde prijs ging naar Dik Scheepers. Hij slaagde er in 56,5 cm vis op het droge te krijgen. Minder succesvol was Rieneke Borst. Toen zij net een vis van circa 20 centimeter aan de haak had, brak haar hengel. Het leverde haar in elk geval de troostprijs op. Alle deelnemertjes ontvingen na afloop een boekje met tips over vissen. Morgenavond (vrijdag) is het de beurt aan de senioren. Ook zij vissen aan de Noord Aa ter hoogte van de boerderij van de fami lie Van der Salm (bereikbaar via de Weipoortse- weg). Het beginsignaal klinkt om 19.30 uur en de wedstrijd duurt tot 21.30 uur. ha RIJSWIJK/DEN HAAG Een 32-jarige hoofdagent van de Rijswijkse gemeentepolitie is gisteren door de Haagse po litierechter mr. J. de Haan we gens valsheid in geschrifte veroordeeld tot zes weken ge vangenisstraf, waarvan vier weken voorwaardelijk. Offi cier van justitie mr. J. van Eek, had tegen de man zes we ken onvoorwaardelijk geëist. De hoofdagent was op 14 au gustus vorig jaar op de Huis te Landelaan met zijn eigen wa gen tegen een boom gebotst. Hij was in de auto druk aan het praten en lette onvoldoen de op. Op een bepaald moment gaf hij een verkeerde ruk aan het stuur en belandde tegen de boom. Tegen collega's had hij gezegd dat hij door een onbe kende was gesneden. Ten tijde van het gebeurde had hij pri- vé-moeilijkheden en voor an deren wilde hij niet weten, wie bij hem in de auto had ge zeten. Ook wilde hij zijn stom miteit niet toegeven. Na een paar dagen vond hij dat hij het verhaal, zeker te genover zijn collega's, niet kon terugdraaien. Bij het Waar borgfonds diende hij een claim van drieduizend gulden in, die ook werden uitbetaald. Dit geld heeft hij inmiddels terug betaald. Een 35-jarige Rijswijkse ken nis vond hij bereid te verkla ren, dat hij inderdaad was ge sneden. Deze werd door de po litierechter veroordeeld tot vijfhonderd gulden boete en twee weken voorwaardelijk. De officier had tegen hem dui zend gulden boete en drie we ken voorwaardelijk geëist. „Jullie zijn een lekker stelle tje", vond de politierechter. „Het is toch dom, dom, dom". Mr. De Haan wilde d< getuigenverklaring van jarige wel zien in het van een vriendendienst De hoofdagent is ge toen het gerommel m Waarborgfonds aan hi kwam. De politierechter hield uitspraak rekening m moeilijke privé-situatie agent en met het feit uitspraak consequentie! voor de verdere carrièf de Rijswijker. Toch v» een gevangenisstraf plaats. 0idcn. „in I met Bate STOMPWIJK Stomp- wijk staat het komende weekeinde wéér geheel in het teken van de Paardesportdagen. De traditionele vier feestelij ke dagen worden zoals altijd georganiseerd door de Harddraverijvereni ging Nooit Gedacht. Het feest begint vrijdagavond om half zeven met een muzi kale mars door het dorp door het Fanfarekorps Juliana. Daarna wordt voor jong en oud op het feestterrein aan de Dr. van Noortstraat ge start met de Nooit gedacht- veldloop. Kinderen tot en met 12 jaar en dames begin nen om acht uur aan afstan den van respectievelijk twee en zes kilometer, de heren lo pen om half negen tien kilo meter. Vanaf half tien wordt in de tent op het feestterrein muziek gemaakt door Disco Firefly. De eerste avond wordt opgetreden door de zanger Willem Duin. De tent vormt vier dagen lang het decor voor de muziekmara- thon van Jan Groene weg uit Stompwijk. Zaterdag begint om half twee de Kortebaandraverij om de Grote Prijs van Stompwijk met een totaalbedrag aan prijzen van ruim tienduizend gulden. De vereniging ver wacht Nederlands beste kor- tebaners, gestuurd door top- pikeurs. Uiteraard is de tota- lisator aanwezig. Ladbroke Zoetermeer heeft, evenals een tiental andere sponsors, een deel van de prijzenpot beschikbaar gesteld. Kinde ren tot en met dertien jaar hebben gratis toegang. Zondag worden voor de twintigste keer de Nationale Ponyraces om de Grote Prijs van Stompwijk verreden. Aanvang half één. Als attrac tie is er om half drie een shownummer met honden en paarden onder leiding van Marjolein Kylstra uit Rhe- nen. De show met zeven ras honden en drie paarden moet demonstreren wat er kan ge beuren tijdens een onver wachte confontatie tussen hond en paard. Tevens wordt getoond hoe hond en paard aan elkaar kunnen wennen. De ponyraces gaan om geld prijzen met voor de kam pioen 1988 weer de erepen ning van dokter A.J.A. Ba- randse. 's Avonds om half negen, na een muzikale mars van de fanfare, volgt het al oude katknuppelen. Maandagmiddag geven de clowns Pico en Paco in de grote tent een show voor kin deren. Om half drie begint het springconcours voor po ny's en paarden om de Cor- Jansen-wisseltrofee. Daarna is er nog een springconcours voor ruiters van 18 jaar en ouder. Om half acht wordt een bromfietsrace gehouden en om elf uur worden de Stompwijkse Paardensport- dagen besloten met een groot vuurwerk. Fietsvierdaagse De fietsvierdaagse trekt dit jaar weer redelijk veel deelnemers. Bijna vierhonderd personen, onder wie heel wat vaders en moe ders met kleine en grotere kinderen, genieten vier avonden ach ter elkaar al fietsend van het fraaie landschap in en rond Alke made. Gisteravond maakte men een tocht door Haarlemmer meer. Eerder deze week waren er diverse korte en langere Braasemroutes uitgezet. De Alkemadese deelnemers kunnen elke avond in hun eigen dorp, Roelofarendsveen, Nieuwe Wete ring, Rijpwetering of de Kaag, starten. De meeste fietsliefhebbers vertrekken vanuit Roelofarendsveen. LISSE De Buitenhof, de keurtuin van siergewassen van veiling en in- en verkoopbureau Hobaho in Lisse, toont deze zo mer ruim 800 variëteiten zomer bloeiende gewassen. Voor deze keurtuin van siergewassen wer den' door zo'n 110 kwekers in to taal 243 soorten gladiolen, 80 soorten lelies, en 455 soorten dahlia's (anemoonbloemige, top- mix, cactus, pompon, decoratief) en vele soorten vaste planten aangeleverd. Met een opplantcatalogus in de hand die voor de vakgenoten gratis verkrijgbaar is op De Bui tenhof, beoordelen potentiële kopers (inkopers van bloembol len- en exportzaken en bloe- menkwekers) de opgeplante va riëteiten op vorm, kleur, groei- eigenschappen. Momenteel staan de lelies in volle bloei en begin nen de eerste gladiolen en dahli a's te ontluiken. De gladiolen zijn door verschil lende opplantdata verdeeld in verschillende bloetijdstippen, zo dat langer van de bloei genoten kan worden. Hoewel de keur tuin hoofdzakelijk bedoeld is als vaktentoonstelling zijn particu lieren van harte welkom. Totdat de vorst invalt kan men met name genieten van de uitbundi ge bloei van gladiolen, vaste planten en vooral de dahlia's, die in zeer grote getalen te be wonderen zijn. De 1,6 hectare grote keurtuin ligt aan de Westelijke Randweg in Lisse en is dagelijks geopend van acht tot vijf uur en in het weekeinde van tien tot vijf uur. Gedurende het naderende dahli aseizoen is De Buitenhof zeven dagen per week geopend van acht uur tot zonsondergang ZOETERWOUDE Het is voor de stichting Zoe terwoude voor Casa Ma terna een bijzonder druk jaar. Begin januari ging de actie Futura'90 van start met als grootste klappers de wielertour naar Napels, waarvan de 15 deelne mers afgelopen zondag vertrokken en de 24 Uur van Zoeterwoude die op 16 en 17 september wordt verreden. Ondanks alle drukte gaat ook het jaarlijkse werkkamp ge woon door. Morgenmiddag vertrekken 15 jongens en meisjes naar het kindertehuis Casa Materna in Napels om daar allerlei opknapwerk- zaamheden te verrichten. Elf jongens en meisjes gaan voor de eerste maal mee naar Casa Materna om de handen uit de mouwen te steken. Mede van wege het grote aantal nieuwe lingen is gekozen voor een wat arriveren. Tijdens het zestien- kleinere ploeg dan in voor- de werkkamp zal een verdie- maal) en Bart van Vreeden- terwijl het kantoor van de se- daal (zes keer) kennen ook het cretaresse feitelijk al jaren op klappen van de zweep al. Kees de lijst staat. Dit jaar zal het Versteegen staat voor de derde dan hopelijk wél zo ver zijn, zo maal op de lijst. Hij is overi- meldt Jaap Dorrepaal, één van gens nu al op weg want hij be hoort tot het begeleidingsteam van de wielerequipe. Als de wielrenners op zaterdag 23 juli in Milaan aankomen, Versteegen de trein na pels om zich aldaar bij de werkkampers te voegen. Nieuwe deelnemers aan het werkkamp zijn: Aliette van Beek, Sandra Hilgersom, Cisda Hoogeveen, Kees Vis, Joke Winkelmolen (allen Zoeter woude), Richard Bennis (Stompwijk), Angeline'van Be- heemen (Den Haag), Nanine van Etten, José van der Krogt (beiden Leiden), Karen Stuif zand (Leeuwarden) en Hans Versteegen (Den Bosch). Vrijdagmiddag om drie uur vertrekt de trein vanaf het station Leiden-centraal. Zater dag in de loop van de middag hoopt men in Casa Materna te gaande jaren toen steeds 25 jongens en meisjes mee gingen. Toch zijn er enkele routiniers want Tineke Titulaer gaat voor de achtste maal mee naar het werkkamp. Jaap Dorre ping van het jongensgebouw flink onder handen genomen worden. Dat betekent schrap pen, stucen, schuren en ver ven. Ook de kelder - waar erg veel stucwerk ernstig bescha- Wielerploeg pakt Vanochtend in alle vroegte zijn de Casa Maternafietsers op pad gegaan voor de langste etappe van de tour naar Na pels. De afstand die afgelegd moet worden tussen het Duitse Stuttgart en het Zwitserse Ba den is 260 kilometer en omdat alle voorgaande ritten langer waren dan gepland zat de vrees er hedenochtend toch wel een beetje in. Rob Hockx - die dinsdag in de bezemwagen stapte omdat zijn knieën ver dere dienst weigerden - is van morgen toch weer op de fiets gestapt. De sfeer bleek tijdens de rust dag van gisteren uitstekend Het aantal te verdelen truien stijgt met de dag. In die „hul- de-truien" delen ook de bege leiders. Zo draagt Judith de Lange voor „Vriendelijkste Casa Materna-gangster" ter wijl ploegleider Cees van Muijden de „Balletjes-trui" om de schouders heeft gekregen paal (hij gaat voor de zevende digd is - zal worden opgeknapt De snelste paarden van Nederland nemen zondag 1 de Stompwijkse Kortebaandraverij. foto: milan BESPARING VAN 50.000 KILOMETER ALPHEN AAN DEN RIJN Vervoersmaat schappij Westnederland heeft aan de Camerlingh Onnesweg in Alphen een stuk grond gekocht om daar bussen te stallen. Het gaat om de bussen die als vertrekpunt Alphen heb ben. Eerder moesten deze bussen vanuit een garage in Waddinxveen zonder passagiers naar Alphen rijden. „Dit waren altijd onproduktieve kilometers. Het kostte Westnederland veel onnodige kilometers en de chauffeurs veel tijd. Met een stalling in Al phen is dat verleden tijd en zal er veel geld worden vertelt de di rectiesecretaris E. Geerdes van Westnederland. Vorig jaar werd een vesti- gingsplaatsenonderzoek ver richt door het Nederlands Vervoerwetenschappelijk In stituut (NVI). Bekeken is of er door verplaatsing van vesti gingen of het realiseren van nieuwe stallingen bespaard kon worden op de bedrijfslas ten. Uit het onderzoek bleek dat een stalling in onder ande re Alphen en Vlaardingen be sparingen zouden opleveren. In Vlaardingen is al een stal ling in gebruik genomen. In Alphen is een tijdelijk onder komen gevonden bij de Stich ting Vakopleiding Beroepsgoe- derenvervoer. Het terrein dat voor één miljoen gulden is aangekocht, wordt binnenkort geasfalteerd. Ook won reparatie-garage gebouv er ook een onderkomei de chauffeurs wordt gel is nog niet bekend. In 1 jaar zal daar overleg ovi De chauffeurs hebben lijk ook bij het Central tion een onderkomen. Het terrein moet plaats aan ongeveer twintig Met de stalling in wordt jaarlijks ongeveer kilometer bespaard. De ling in Waddinxveen blij houden, maar zal k worden. Geerdes: „Er i: gedacht om de stalling heffen en over te heveler andere plaatsen. Maar beter dat de stalling blij staan. Er heeft nu zelfs ei novatie plaats. Er zal i zijn voor zo'n 40 busse dan allemaal binnen kt staan". Graveren De rijkspolitie van War mond houdt zaterdag op het terrein van de gemeenteha ven tussen tien en vier uur een graveeractie. Wie be langstelling heeft, kan zijn of haar surfplank en andere surfspullen van een postcode en huisnummer laten voor zien. Volgens de politie worden veel surfartikelen gestolen. Door de spullen te merken, is de rechtmatige eigenaar terug te vinden. Ook de kans op diefstal wordt kleiner, wanneer de spullen van een merkteken zijn voorzien. Expositie Jaap van Es, Martin ka Jan sen en Ellen van Wijhe, dit jaar afgestudeerd aan de Academie Zuid West Neder land in Delft, exposeren van zaterdag 23 juli tot en met 21 augustus tekeningen en schilderijen in het Am- bachts- en Baljuwhuis in Voorschoten. De tekenin gen van Van Es zijn ont staan uit vertrouwde figura tieve beelden, die door ver vorming geabstraheerd worden. Het beeld verliest vertrouwdheid, maar wint aan symboliek en geladen heid. Martinka Jansen wil in haar schilderijen de toe schouwer bewust maken van de rijkdom aan vorm, kleur symmetrie en contrast die te zien is in de lage be groeiing langs wegen en slo ten. Ellen van Wijhe zoekt in haar schilderijen naar een uitdrukking van inspanning, kracht en zwaarte. Zij doet dit nmaar aanleiding van het thema tillen. De tentoon stelling is dagelijks van 's middags twee tot vijf uur te zien. Spuitbal Op het Oosthavenplein in Sassenheim worden zater dagmiddag vanaf twee uur de jaarlijkse spuitbalwed- strijden gehouden. Hiervoor kunnen teams van zes perso nen zich tussen half twee en twee uur aanmelden op het Oosthavenplein, tegen drie gulden per persoon. Dinsdag 26 juli zijn er aan de Kager- dreef viswedstrijden voor de jeugd van 4 tot 9 jaar, aanvang tien uur. Vervol gens zijn er 's middags vis wedstrijden voor de jeugd van 9 tot 16 jaar aan de Ringvaart. Om half twee is vanaf het Oosthavenplein onder begeleiding het ver trek. Deelname is gratis. Zwemtocht De jaarlijkse zeezwempresta- tietocht in Katwijk wordt zaterdag gehouden. De Kat- wijkse Reddings Brigade stelt op deze dag alle geoe fende zwemmers van 16 jaar en ouder in de gelegenheid de krachten te meten met de golven en de stroming van de zee. De start is om uur bij de Zuidpost van Reddingsbrigade. Vanaf uur kan men zich inscl ven en het inschrijfgeli vier gulden. Eerst wt 1500 meter naar het st punt gelopen waarna zwemmers terugzwemi naar de zuidpost. Het is te raden eerst even te be of de tocht in verband het weer doorgaat: telet 01718-12609. Bejaardenreis Bejaarden uit Zoeterwoti Rijndijk kunnen op wot dag 7 september deelnet aan het traditionele beji denreisje. Om negen vertrekken twee bu: naar Noord-Holland. R vijf uur zijn de reizii weer in Zoeterwoude h een loterij en diner wach De eigen bijdrage voor d name is 25 gulden per soon. In de week van 2. pisc tsei izan ft ei en met 26 augustus wor enj de bejaarden in Zoeterw de-Rijndijk persoonlijk genodigd. Mensen die jaar 65 jaar zijn gewordeije die pas in Zoeterwoude nen moeten, wanneer zij de reis willen deelnen contact opnemen met H. der Hoeven, telefoon 410625. Muziek De Leidse formatie Jol Carson strikes again g zaterdagavond een con u in muziekcafé De Voogd de Hoofdstraat in Sasi heim. De band speelt ei werk en „covers". Het op pjaa den begint om elf uur, toegangsprijs bedraagt gulden. RIJNSTREEK Het Land bouwschap adviseert tuinders bij de aanschaf van een belich- tings-installatie tevens een ge- aluminiseerd scherm te kopen, als de ligging van het bedrijf daartoe aanleiding geeft. Het advies wordt gegeven omdat kunstlicht schade kan toebren- fen aan de gewassen van de uurman. Het scherm kan deze straling tegenhouden. rood licht, afkomstig van assi milatiebelichting. Dit rode licht heeft een onevenwichtige Wanneer in een kas waar het groei en ontwikkeling van s nachts donker is, licht bin- planten tot gevolg. De belang- nendringt van een ernaast ge legen kas geeft dat problemen. Het gaat hierbij vooral om rijkste symptomen zijn een af wijkende vorm, kortere plan ten, achterblijvende groei en het later op gang komen van de produktie. Ook is de wor telvorming vaak slecht. Het Landbouwschap is van mening dat bij dit soort pro blemen de „buren" in eerste instantie samen tot een oplos sing van dit probleem moeten komen. De tuinder die belicht moet de verantwoordelijkheid dragen om eventuele schade aan het gewas bij de buren te voorkomen. „De tuinders die overwegen om over te gaan tot de aanschaf van een belich scherm moeten meene vo°l aldus het advies van het bouwschap. Wanneer dat tuinders zich hier nif£ee/ houden, aarzelt bouwschap niet om bin ue dcuiacucii vdii een ucuvit- uuu"al"°i' tingsinstallatie zouden in hun collectieve spelregels o( 2 inversteringsplan het aanbren gen van een gealuminiseerd hi. H. "jker fiets

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10